Keresés

Részletes keresés

Oona Creative Commons License 2006.07.08 0 0 604
nagyon kedves töled!
köszönöm a figyelmet....

szóval

felvettem a szemet, öltök a következő szembe elölről hatulra, áthuzom a szemet és ezt rögtön áthuzom az elöző szemen...hol van a "most jön egy láncszem"





még csinálsz közben egy extra láncszemet, vagy mikor a következő szemen athuzod a fonalat...annak a neve a "láncszem"

megyek megprobálom körbe körbe, csak a tűm kicsi, hirtelen nem találom a nagy méretű tűim...

mégegyszer! nagyon köszönöm!
Előzmény: grimel (603)
grimel Creative Commons License 2006.07.08 0 0 603

Természetesen:) De hangsúlyozom, ez a minta egy olyan próbálkozás ami abból született hogy próbáltam leutánnozni az amigurumit.

 

  • indulás: m1
  • beöltesz a soron következő szembe: m2
  • a fonalat áthúzod a szemen is és mindjárt a tűn lévő szemen is: m4m5m6ezt hívom én *ráköltésnek*, de nyilván nem ez a neve ha már nem ismertél rá:)))
  • most jön egy láncszem és akkor kezded elölről:m7

Nagyon remélem hogy el tudsz menni az én bonyolult leírásomon:) Nem rosz kis minta kerekedik így ki ebből, jó sűrű... azt hiszem kis kalapnak monjuk ideális volna:)

Üdv!

Imelda

Előzmény: Oona (602)
Oona Creative Commons License 2006.07.08 0 0 602
Kedves Imelda,

ha lenne szabad pár perced, ezt is megtudnád mutatni képekkel?:

"*egy szemet csak olyan ráköltéssel áthúztam, majd egy láncszemet, *-tól ismételve."

nagyon köszönöm!
Előzmény: grimel (547)
grimel Creative Commons License 2006.07.08 0 0 601
Hoppá:) Kicsit összevissza állnak a képek meg a magyarázó szöveg, még jó hogy megjelöltem hogy melyik szövegrész hányas számú képhez megy:))
Előzmény: grimel (598)
Oona Creative Commons License 2006.07.08 0 0 600
kiszehető = készíthető
Előzmény: Oona (599)
Oona Creative Commons License 2006.07.08 0 0 599
én is, lányom is nagyon szereti a régi (vintage) anyagokat...

itt nagyon jó fotók vannak
http://www.flickr.com/groups/vintagefabric/pool/

és ott talaláltam.... egy portugál hölgy ezt csinálja a régi textiliából, nagyon kreatív!könnyen kiszehető

grimel Creative Commons License 2006.07.08 0 0 598

Szia:)

Íme a 2 egyráhajtásos pálca összefogása:

  • az első pálcát kezded rendesen, de csak félig horgolod le (1 kép)
  • fogyasztas1
  • ekkor rátekersz mégegyet a tűre (2 kép)
  • fogyasztas2
  • most beleöltesz a soron következő szembe (3 kép)
  • fogyasztas3
  • ez a második pálcád... ezt is csak félig horgolod le, vagyis csak az első két szálat horgolod le a tűről (4 kép)
  • fogyasztas4
  • ezután minkét félig elkészített pálcát egyszerre fejezed be... így fogyasztasz, mivel valójában két szemből egyet csinálsz (5 kép)fogyasztas5
  • ennyi:) remélem sikerülni fog.

Így több pálcát is egybe lehet horgolni, a mintától függően.

Jó mukát!

Imelda

Előzmény: torbori (596)
Oona Creative Commons License 2006.07.08 0 0 597
Margitmama,
az én nagymamám engem pont 40 éve (1966-ban) tanított meg kötni,...én sem vagyok mai gyerek :-)
emlékszem, hogy 66-ban volt, sőt igy nyáron, mert akkor volt elöször otthon (56 után) Amerikából látogatni minket, és leült velem és megtanított kötni :-)

Én is hasonlóan kivánok Neked sok örömet és jó egészséget!
Előzmény: margitmama (592)
torbori Creative Commons License 2006.07.08 0 0 596

Sziasztok!

 

Most kezdtem el a horgolást, és így bukkantam rá erre a fórumra. Segítséget szeretnék kérni tőletek. Az lenne a problémám, hogy nem tudom hogyan kell fogyasztani. Egy leírásban így volt: "2 egyráhajtásos pálca összefogása" De hogyan? Mert a kezdősort követő 1. sor már egyráhajtásos pálcákból áll, és a sor végén rögtön fogyasztani kellene.

 

Előre is köszönöm!               

                                                                

H.Piroska Creative Commons License 2006.07.08 0 0 595
Kedves margitmama! Az 1. számú hosszúkás terítő leszámolható rajzát megkaphatom e-mailben? MoniSz: nagyon tetszik ez a terítő és szívesen vállalkoznék rá én is. Sajnos a képtárban nem látom a leszámolható teljes rajzot. El tudnád nekem küldeni e-mailben? Cserében küldök olyan fehérített kendercérnát Nektek, amiből csodálatos csipketerítőket tudtok horgolni. Köszönöm!
Előzmény: Jolimama (575)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.08 0 0 594
Megtörtént, és nagyon jól esik Neki. Mindenkit szeretettel üdvözöl.
Előzmény: grimel (586)
margitmama Creative Commons License 2006.07.08 0 0 593
Köszönöm Jolikám a fáradtságodat, hogy felraktad. De az unokám nekem is megmutatta, most már én is tudom. Itt van még két darab. A többit majd lassan fölrakom. Puszi, Margimama
Alátét
margitmama Creative Commons License 2006.07.08 0 0 592
Köszönöm az elismerést! Nem voltam versenyen, de 45-éve csinálom. Ezek egy juniusi file- horgolásból valóak. Majd nektek is így megy ha ennyi idősek lesztek. kivánok sok örömöt a munkáitokhoz. És persze sok türelmet. Üdv mindenkinek!
Margitmama
Előzmény: Oona (582)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 591
~ off
mint Salinger is irja
Nincs szoba a világon olyan kevéssé előkészítve a festők bevonulására, mint a Glass család nappalija akkor. Afgán takaró alatt ott feküdt a heverőn Franny Glass és aludt. A szoba szőnyegburkolatát nem szedte fel senki, arról nem is szólva, hogy még csak a széleit se hajtogatták fel; a bútorok – szemmel láthatóan egy kisebbfajta bútorüzletet megtöltöttek volna – ott álltak jól megszokott helyükön, statikus-dinamikus elrendezésben.

Pont Salingert hallgatok a Petőfi rádión
@ 21:04 Nyugat-keleti diván
D.J.Salinger: Zabhegyező (részletek) Fordította: Gyepes Judit
http://real1.radio.hu/petofi/2006/07/07/060707-p.htm

~ on

de ha már afgán takarót említettem, ez is eszembe jutott
ezt is pár napja láttam meg
afgán takarót köt nagyon érdekesen :-)


http://www.woollythoughts.com/afghans/pursuit.html
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 590
ez nagyon klassz, alig várom én is, hogy neki álljak, de én még nem találtam ki, hogy milyen maga a horgolási technika amit használnak hozzá....

Imelda van hozzá legközelebb, Ő találta ki a leghasonlóbbra
már azon gondolkoztam, hogy (irtam valakinek angolul, hátha elárulja... ha nem)..., akkor veszek egy ilyen kis állatot az etsy-n olcsón és visszabontom :-)

talán nincs is benne semmi .. csak másképp fogják a tűt? már arra is gondoltam, mert itt a tengerentúlon másképp kötnek is...
ahogy mi kötünk Magyarországon az a "continental knitting" kontinentális mód, itt a nők egész másképp fogják a tűket, talán ezek az állatkák is másképp néznek ki, mint a mi horgolásunk, mert másképp horgolnak is?...nem tudom, nem láttam itt még senkit sem horgolni, kötni inkább..metrón itt ott, de horgolni még nem, pedig sokan horgolnak is az "afghan" takarókat leginkább, az minden házban van.
lásd: itt
Előzmény: Esthi (584)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 589
köszönöm kedves Imelda,
kb. 3 éve csinálom, amikor eszembe jut és van időm (van hogy hónapokig el is felejtem, nem nyulok hozzá ), nem tudom mennyi kisvirágot használtam fel, de több száz, és egy virágocska kb. fél óra...
kerek alakú párnát akartam, de lányom négyzet alakut kért, azért is maradt itt még nálam...mostmár kell párnát találnom, és kész is, ha összevarrom...

egyet már csináltam neki, azok fél tenyerű nagyságó virágok, az gyorsabban ment...ez annak a párja, kaptam olcsón ezt a nagyon szép nagyon vékony gyapjú fonalat

keresek képet

nem találom...majd legközelebb
Előzmény: grimel (586)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 588

Köszönöm, végre sikerült:)

 

Feltettem a képtáramba egy horgolós újságot, ha esetleg valaki még nem ismerné:)

http://kep.tar.hu/monisz1

 

Jó éjt

Esthi Creative Commons License 2006.07.07 0 0 587
Csak most néztem, hogy nem olvastam eleget vissza. Keresgélés közben rentgeteg csodás figurát találtam, amit így lehet horgolni, és megérte a fáradozást. Azt hiszem bele is kezdek valami szép figurába. Persze ma már nem, majd holnap.:)
grimel Creative Commons License 2006.07.07 0 0 586

Jolimama, okvetlenül számolj be háziasszonyunknak arról hogy mennyire pörög a fórum, szerintem nagyon fog örülni neki:))

Oona, azok a kis virágok a párnán.. fantasztikus... tudod kb hogy hány darab kell egy párnához? Az ötleted díjat érdemel:)

Móni nagyon szép a terítőd, ugyehogy végül sikerült *beszúrnod*:))))

Margitmama profi!!:))

Esthi ez az a kezdőkör amit már megtaláltunk,kössz neked is a fáradságot :) csak a további a gond.. mintha mindenki tudná horgolni, és nem is kell leírás hozzá...de azt hiszem a tegnapi kép alapján meg tudjuk most már mi is csinálni:)

A legjobbakat!

Imelda

MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 585
Hát ez nem semmi, ehhez aztán kell türelem. Nekem ennyi nincs, én már rég abbahagytam volna.
Előzmény: Oona (579)
Esthi Creative Commons License 2006.07.07 0 0 584

amigurumiÉn ezt találtam amigurumira, ez egy cica fejének leírása, ha van rá igény

cica ennek a cicának a fejét kezdi így

feja folytatást meg már így mutatja be.

MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 583
Á most már látom, pedig majdnem kiszúrta a szemem:) Köszi
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 582
Margitmama munkái versenyen voltak?

nagyon szépek!
Előzmény: Jolimama (575)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 581
sajnos megfestette a szép gyapjú!!! fehér fonalat = a horgolótű maga...mert nem találtam a másik tűt
Előzmény: Oona (577)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 580
Móni, feltöltöm a képet...
és aztán ott a link: "beszúrás",

Te is igy tudod ...
Előzmény: MóniSz (576)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 579
nem a legélesebb, de ezek az icipici virágok amiket horgolok, és már majdnem kész diszpárnának, lányomnak...
mint pl. a hortenzia, az is pici kis virágokból áll össze, ez mind az én fejemben született meg, mint ötlet, sokat kertészkedek, a kertből jönnek a motivációk a fejembe




Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 578
Móni, mikor feltöltöd a képet, ott megjelenik egy link, hogy beszurni, arra klikkeljél...
Előzmény: MóniSz (576)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 577
Sziasztok, Üdv Mindenkinek


gyönyörűek!

én előszedtem maradék fonalat probálni ezt a japán babát...ahogy elkezdtem, máris láttam a maci orrát benne :-)
ez egyébként remek szerintem maradékfonalak felhasználására, és nálunk most van
4 picike a családban, mind 7 éves alatt...lesz majd kiknek csinálnom kisjátékokat, az én lányom már felnött....

szóval, képek


itt, probáltam visszahaladni, mint balkezes, hogy egyforma maradjon a szemek, és ne fordítsam az anyagot magát, így a kezem fordítottam, balról jobbra...az irány



2 napja elkezdtem játszani is, kis új szülött van a családban, és neki gondoltam, hogy virágokból horgolok kis takarót, de!...hogy probálkoztam ezzel a narancsszinű fonallal, sajnos megfestette a szép gyapjú!!! fehér fonalat

Előzmény: Jolimama (575)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 576

wow Margitmama ezek csudiszépek:). Remélem egyszer majd én is profi leszek.

 

imelda nagyon köszi a segítséget. Nálam nincs "beszúrás" legalábbis nem találom:(

Majd valamikor újra megpróbálom:)

Móni

Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 575
Margitmama küldte a munkáit, hogy bemutassa, miken dolgozott.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!