Keresés

Részletes keresés

hhzsuzsa Creative Commons License 2006.07.09 0 0 637

 

Orsi!

 

Most ügyesebb voltam, de nem olvastam el. Bocs a helyesírási hibáért!

 

Üdv:    Zsuzsa

Előzmény: Orsi_1 (633)
hhzsuzsa Creative Commons License 2006.07.09 0 0 636

Szia Orsi!

 

Nem jelent meg az előbbi hozzászólásom, azt hiszem valamit elszúrtam. Szóval nekem van ilyen kötőgépem, az első sort késszel kötöm, mert véleményem szerint így szebb. Ha patent mintával kezdődik, akkor azt is elkészítem, utána teszem fel a gépre. Szép dolgokat lehet vele készíteni, de nem köthető vele minden minta.

Sok sikert!

  Üdv: Zsuzsa

Előzmény: Orsi_1 (633)
k-betti Creative Commons License 2006.07.09 0 0 635
Szia Imelda!

Olvastam, hogy minden google találatot átböngésztél a ami-csuda oldalakért. Esetleg sünmalackás minta volt valahol?

Látom kezdtek rájönni a technikájára :) Majd ha kész a bikini felsőm, én is próbálkozni fogok vele.
Előzmény: grimel (557)
k-betti Creative Commons License 2006.07.09 0 0 634
Szia!

Oldal-vagy szegőszem (egy régi kötéses könyvből):

A minta leszámolásánál gondolni kell ezekre a plusz szemekre is:

I. mód: a tűn lévő utolsó előtti szem lekötése után a fonalat a tű előtt hagyjuk, a kötést megfordítjuk és az utolsó szemet (a sor megfordítása után ez az első szem lesz) simán lekötjük. A sorok számolásánál vegyük figyelembe, hogy az így kötött egy szegőszem tulajdonképpen 2 kötéssor magasságú.

II. mód (én ezt használom): a tűn lévő utolsó előtti szem lekötése után a fonalat a tű mögött hagyjuk, az utolsó szemet lekötés nélkül átvesszük a jobb tűre; a kötést megfordítjuk és az első szemet simán lekötjük. Ezzel az eljárással egyenletes kis lánccsomók képződnek a kötésszélen. A sorok számolásánál 1 lánccsomó ugyancsak 2 sornak számít.

III. mód: a II. megoldástól csak annyiban különbözik, hogy a kötéssor megfordítása után az első szemet fordítottan (a takarékos módszer szerint: a fonalat itt a kötőtű előtt vezetjük. A jobb kötőtűvel jobbról balra szúrunk a bal tűn lévő szembe, de a fonalat ráhajtás nélkül, egyszerűen áthúzzuk a szemen) kötjük le. Az így készült 1 oldalszem is 2 sort jelent.

A kötőgéphez sajnos nem tudok hozzászólni.

Remélem segítettem :)

Betti
Előzmény: Orsi_1 (633)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.07.09 0 0 633
Sziasztok,

új vagyok itt, nagyon lelkes (nagyon) kezdő.
Pár hónapja kezdtem el kötni, kézzel. Még alapvető dolgokban is vannak hiányosságaim (pl. a sorok vége sokszor csúnya, és most pedig végeztem egy kissállal, de nem tudom, hogy az utolsó sort hogyan kell lekötni!).
Sima-fordított sorokat kötök egymás után.


Most kaptam ajándékba egy Zsuzsi kötőgépet. Nincs leírás hozzá. Azt hiszem, maga a kötés menne a géppel, de nem tudtunk rájönni a férjemmel, hogy az első sort hogy kell megcsinálni (hogyan szedjük fel a szemeket).

Bármilyen tanácsnak nagyon örülnék (az interneten nem találtam semmi infót a gépről).

Előre is köszönöm,

üdvözlettel:

Orsi
grimel Creative Commons License 2006.07.09 0 0 632

Jaj, nagyon aranyos:) A lányaim már lecsaptak rá:)))

Előzmény: Esthi (629)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.09 0 0 631

Nagyon szupi ez a csigusz:)

Itt van egy link, ari figurák+ egyéb "finomságok" vannak rajta

http://photo.163.com/photos/goubian0526#p5

Móni

margitmama Creative Commons License 2006.07.09 0 0 630
KEDVES oana! az én harmadik gyermekem 66-ban született, a legidősebb 51-éves, azt hiszem én sokkal idősebb vagyok, de úgy érzem még elég aktív. 1-éve hogy tanulom az internetet. az még lassan megy, és sok hibát ejtek,de nagyon élvezem.

kivánok neked, sok örömöt és türelmet a szép munkáidhoz.
Margitmama.
Előzmény: Oona (597)
Esthi Creative Commons License 2006.07.09 0 0 629
Sajnos magától nem áll meg, így fognom kellett a fényképezés alatt. Azért látszik a lényeg.:)
Esthi Creative Commons License 2006.07.09 0 0 628

és íme szemből is:

 

 

csiga02
Esthi Creative Commons License 2006.07.09 0 0 627

Sziasztok!

Miközben keresgéltem nektek az interneten, találtam egy nagyon aranyos csigát, ami annyira megtetszett, hogy gondoltam neki is állok megcsinálni. Pár óra gondos horgolás után, nézzétek mi lett a végeredmény.

 

 

csiga01
MóniSz Creative Commons License 2006.07.09 0 0 626

A jelek szerint jó lehetett a buli, nagyon csinosak voltatok,gratulálok a csemetéidhez, nagyon aranyosak, már amennyit látni belőlük:)

Köszönöm a segítséget.

Móni

Előzmény: grimel (625)
grimel Creative Commons License 2006.07.09 0 0 625

Jó reggelt, szép napot:)

Azt hiszem topikfüggő lettem...:))))

Tessék a képek:

lakodalom1lakodalom2

lakodalom3lakodalom4

1 - az ifjú párral (a  menyasszony gyerekkori barátnőm:))

2 - ugyanaz, kicsit meszebbről

3 - kacsatánc közben:))

4 - búj-búj zöldág (a két fehérnadrágos kis teremtés a lányaim)

 

Én úgy fejezem a horgolást, hogy hagyok kb 5-6 cm fonalat, és azt a minta hátulján belehúzgálom a szemekbe (na nem az egészet, csak mondjuk 2cm-t, de könyebb dolgozni vele ha hoszabbra hagyod). Az apróbb mintánál meg általában mikor az egyes mintadarabok utolsó sorát csinálod, akkor kell hozzákapcsolni a már meglévőhöz.

Üdv és jóétvágyat az ebédhez:)

Előzmény: MóniSz (624)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.09 0 0 624

Jó reggelt mindenkinek

Szeretnék anyukámnak készíteni egy terítőt, vagyis egy mintával kettőt:) Valami nem túl nagyot, és tömöttet, amiben nincs sok hézag, az ilyeneket szereti. Remélem tudtok nekem valami mintát ajánlani, mert a neten nem találok olyasmit, ami az elképzelésem neki, ez a legrosszabb, amikor tudom mifélét szeretnék:(

 

Imelda mutatsz nekünk képet az esküvőről? Nagyon kíváncsi vagyok:)

 

Jolimama, gondolom az egész ház tele van a horgolásaiddal, egyszer majd nálunk is így lesz:)

 

Még azt szeretném megkérdezni hogyan fejezitek be a terítőt, hogyan horgoljátok el a szálat? Ha több apró mintából van összehorgolva, azt hogyan horgoljátok össze, bár asszem én olyant nem nagyon fogok csinálni, mert nem a kedvencem az elvarrogatás:)

Előre is köszi a segítséget.

Szép napot mindenkinek!

Móni

Jolimama Creative Commons License 2006.07.09 0 0 623
Szia Oana! Ezeket hivatalosan vitrinterítőnek hívták. Én könyvespolcon, szekrények szélein használom. Peersze, ha fehér van az egyik pocon, a másikra is azt teszem, vagy ugyanez ecrüvel. Most csak azért van ott a fehér is, a fényképezés miatt tettem oda.
A csuhébaba és kosárka Házyboszika ajándéka.
Előzmény: Oona (617)
grimel Creative Commons License 2006.07.09 0 0 622
Hűha, ez a virágos nagyon ötletes, és ha jól látom szinte csupa láncszemekből áll, szóval nagyon könnyű megcsinálni is. Kössz az ötletet, azt hiszem félreteszem a téli sálakhoz majd:)
Előzmény: Oona (607)
grimel Creative Commons License 2006.07.09 0 0 621

Heló:)

Lakodalomban voltunk, most értünk haza:))

Na figyu... ne nézd az első képet, úgy látom csak zavar...

- beleszúrsz a soron következő szembe és áthúzod rajta a fonalat, meg mindjárt azon a szemen is ami a tűn volt

- most jön egy láncszem

- és most elölről...

De ne szenvedj vele, mondtam hogy csak egy olyan Imelda-féle kitalált minta, semmi köze az amigurumihoz:))))

Most megyek aludni mert kitáncoltam a lelkem:)

Jóéjt!

Előzmény: Oona (620)
Oona Creative Commons License 2006.07.09 0 0 620
azt hiszem, de mar agyam nem mukodik, hogy igy a lancszemmel szaporit is....
de a lancszem nelkul, de igy sem nez ki semmi amigurumi fele horgolasnak, de meg annak sem amit Te Imelda csinaltal...

megkerdeztem mar angolul is, de meg nem kaptam valaszt...
Előzmény: Oona (619)
Oona Creative Commons License 2006.07.09 0 0 619
Előzmény: Oona (618)
Oona Creative Commons License 2006.07.09 0 0 618
Bedobom a törülközőt...

egyszeruen nem megy, es nem tudom ...

#1: kezdõ szem
#2: #1-ben extra lancszem
#3: oltok a kovetkezo szembe
#4: felveszem a szemet
#5: #4-et athuzom a #2-on...

lasd:

Előzmény: Oona (616)
Oona Creative Commons License 2006.07.09 0 0 617
Nagyon szep Jolimama!
Mit csinaltok az ilyen teritokkel? hol hasznaljatok?
Előzmény: Jolimama (613)
Oona Creative Commons License 2006.07.09 0 0 616
felforgattam az egész házat a horgolótűért, hiába vagyok nagyon organizált, ezt most mégsem találtam, elszaladtam vásárolni, most probálom, de nem sikerül...
elment az egész napom erre *fejcsova*



(gyorsabb ekezet nelkul...nalam ugy van, mostmar faj a fejem nagyon):

a keped ujra nezve, az elso szemen latok extra lancszemet

ahhhhhhh...

megprobalom igy akkor
Előzmény: grimel (603)
H.Piroska Creative Commons License 2006.07.08 0 0 615
Jolimama! Ez a szalaghorgolás eddig is izgatta a fantáziámat, de most komolyan felbirizgált:) Kár, hogy épp szabi után vagyok, de majd szakítok rá időt, hogy a technikát megpróbáljam. Ma szinte egész nap horgoltam. Jobb kezes vagyok és egy idő után már lezsibbadtam. Kitaláltam, hogy a jobb karom alá teszek egy tönkölybúza párnát. Felvette a karom formáját és tartotta helyettem. Szerintem egy babzsákkal is meg lehet ezt oldani. Lehet, nem valami nagy ötlet, de nekem segített:)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.08 0 0 614

Jó estét mindenkinek!

 

Igen, én is megkaptam a mintát, de egyáltalán nem bánom:)

Már én is éppen kérdezni akartam, hogy hogyan horgoltok egybe 2 pálcát, de látom torbori már megkérdezte helyettem:) ezek szerint eddig jól csináltam:)

Annyira inspirál ez a sok szép munka, öröm nézni őket, megyek is horgolni picit:)

 

Sziasztok

Móni

Jolimama Creative Commons License 2006.07.08 0 0 613
Készen lett egy kis terítő, aminek a leírását Jadrax honlapjáról vettem le. 1959-es Fürge Ujjakban volt.
margitmama Creative Commons License 2006.07.08 0 0 612
BOCSI! AZT HISZEM ROSSZ HEJRE KÜLDTEM , EGY MINTÁT. ÜDV MARGITMAMA.


MÉGEGYSZER ELNÉZÉT.
Előzmény: MóniSz (588)
Oona Creative Commons License 2006.07.08 0 0 611
szemetes zacskóból

Oona Creative Commons License 2006.07.08 0 0 610
szemetes zacskóból !!!

én az ilyent nagyon szeretem, vigyázni a környezetre, hulladékból is hasznos art terméket készíteni....
Oona Creative Commons License 2006.07.08 0 0 609
:-)

Oona Creative Commons License 2006.07.08 0 0 608
nem találom a tűim, csak a 2.5 mm-es van meg, az nagyon kicsi ... vagyis nem tudom ezzel a tűvel megnézni ezt a mintát, nagyon sűrű lesz vele....
vékony fonallal meg nem látom


ezt este csináltam, probálgatni a mintát, ez is jó sürü lett, de pont jó a táskámba, mint MP3 tartó...sűrűségtől kemény is lett :-) mármint szilárd

Előzmény: Oona (604)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!