Keresés

Részletes keresés

budai imola Creative Commons License 2006.07.10 0 0 664
Csíkos igen.
Előzmény: Oona (661)
budai imola Creative Commons License 2006.07.10 0 0 663
És egy macika a Praktikából
Előzmény: budai imola (660)
Oona Creative Commons License 2006.07.10 0 0 662
nagyon ötletes!
Előzmény: budai imola (658)
Oona Creative Commons License 2006.07.10 0 0 661
összegyüjtöttem, föleg európai utazások során....

miért?, feléd nincs szines szemetes zacskó?
emlékszem voltak a csikos zacskók .... azok is szinesek!
Előzmény: budai imola (660)
budai imola Creative Commons License 2006.07.10 0 0 660
Honnan veszed a színes szemeteszacskókat?
Előzmény: Oona (656)
Oona Creative Commons License 2006.07.10 0 0 659
Kedves Margitmama,

lánykám nagyon kézügyes, sokszor én tanulok töle
jobban tudni kötni, horgolni mint én, de még varrni is, amihez én nem értek egyáltalán..
tegnap, hogy vele töltöttem a kora-délutánt mesélte, hogy látta Kelly Wearstel design-t,
és egyedül kifestette az ebédlőjét annak megfelelöen...
az a sok munka ami ezzel jár! a sok munka le fel a létrán, 16 tekercs ragasztót használt el...

ez is mint a csipke munka, a sok számolás...
nem semmi munka, teljesen egyedül csinálta, segitség nélkül...

sokkal ügyesebb, mint én...habár én is mindig mindent megcsináltam, soha nem volt nálunk, hogy mi a férfi és mi a női munka, ha elkellett végezni, megcsináltam...
Előzmény: margitmama (646)
budai imola Creative Commons License 2006.07.10 0 0 658

Szőnyeg, kerti padra párna helyett ugyancsak fonatból.

Előzmény: budai imola (655)
Oona Creative Commons License 2006.07.10 0 0 657
nagyon ötletes
Előzmény: budai imola (655)
Oona Creative Commons License 2006.07.10 0 0 656
Kedves Imola,

nem az én művem, hanem felfedeztem a flickr oldalain, és nekem is nagyon tetszett (azért osztottam meg itt), mint Neked, mert az én élet filozofiám is a hulladék újrahasznosítása, nekem is gyerekkoromból maradt meg...
gyüjtöm is a zacskókat, mostmár tudom, hogy felfogom vágni és ujra hasznosítom majd....


ahogy hozzájutok megcsinálni, fogok irni rola bővebben, habár a képek jól elmagyaráznak mit hogyan vizuálisan....
Előzmény: budai imola (654)
budai imola Creative Commons License 2006.07.10 0 0 655
Csíkokba vágott "rongyokból" fonatot készítettem. Egy nagy fagylaltosdoboz oldalára ragasztottam kétoldalú ragasztószalaggal.
budai imola Creative Commons License 2006.07.10 0 0 654

Kedves Lányok Én csak ámulok, bámulok, hogy mennyi gyönyörűséget alkottatok, mialatt én hűtlenkedtem. Még át kell böngésznem néhánydzor.

 

Oona! Nagyon tetszenek a "szemetes zacskóból" műveid. Imádom a "hulladék újrahasznosítását" talán még gyerekkoromból maradt meg bennem, mikor nagyanyámnál nem volt hulladék. A szemétből: "ami megíghető, mindent a tűzbe!" a rongyokból szőnyeget szövetett, a fahamuból lúgot forrázott, és sorolhatnám.

Légyszi, írd meg miféle szemeteszacskókból, hogyan alkottad műveidet!

 

Ha hamar megtalálom, küldök én is ilyen "újrahasznosítottat!"

Előzmény: Oona (611)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.10 0 0 653

Szia

A mintát megtalálod a képtáramban, sok mással együtt a Diana újságból származik. Ne ijedj meg tőle, én is elég kezdő vagyok, szerintem ezek a csipketerítők sokkal könnyebbek, mint pl egy horgolt pólót összehozni:)

www.kep.tar.hu/monisz1

Jó böngészést

Móni

Előzmény: eicu (648)
hhzsuzsa Creative Commons License 2006.07.10 0 0 652

Szia Orsi!

 

Nem is kell válaszolnom, látom más is használ ilyen kötőgépet. Nekem jó fél éve van internetem, nemrég találtam rá erre a fórumra. Azóta először ezt nézem meg. Szerintem jobb, mint bármelyik kereső program.

Szép napot és jó munkát mindenkinek!

 

Zsuzsa

Előzmény: Orsi_1 (638)
grimel Creative Commons License 2006.07.10 0 0 651

Heló!

Látod, csak kérdezni kell és a kezdők is jól elboldogulnak:)

Mintákat tallálhatsz itt  és azután turkálj tovább az ezen az oldalon található linkeken, ez a háziasszonyunk gyűjteménye, sok minden van rajta.

Különben ha bármire itt rákérdezel és ha valakinek megvan a mintája, biztosan el fogod kapni mailben, nagyon segítőkész társaság jött itt össze:)

Üdv!

Imelda

Előzmény: eicu (648)
grimel Creative Commons License 2006.07.10 0 0 650
:)))) Azt hiszem úgy írtam *szinte* minden oldalt:)) Nem, sajnos süniset nem láttam.. de nem álltam le még a böngészéssel, ha látok majd adom a linket.
Előzmény: k-betti (635)
grimel Creative Commons License 2006.07.10 0 0 649

Szia Orsi:)

Én inkább horgolni szoktam, de a kötni is tudok, és azt hiszem tudok neked segíteni:)

- valahol egyszer láttam/olvastam hogy az utolsó sor szemét nem kell kötni, csak át kell emelni... én így csinálom és nem *csomós* a széle.

- az utolsó sornál két szemet kötsz le egyszerre és akkor a kapott szemet visszarakod a bal kezedben levő tűre. Most újból két szemet kötsz egyszerre, és a kapottat visszarakod. Így elfogynak. Az utolsónál (mikor már csak egy marad) én még át szoktam húzni, mintha láncszemet csinálnék a horgoláson befejezésül, azután vágom el és húzom át a fonalat.

Üdv és sok sikert:)

Imelda

Előzmény: Orsi_1 (647)
eicu Creative Commons License 2006.07.10 0 0 648

Köszönöm az X mintához a segítséget. Gyakoroltam vastag fonallal, hogy jól látható legyen. Azt hiszem az a minta lesz amit Girmel írt le. Köszönöm szépen. 

 

Én sem régen találtam rá erre a fórumra és kezdő vagyok a horgolásban is.  Valamikor régen  horgoltam de nem csipkét így az alapvető fogalmakkal azért tisztába vagyok.

Elképesztő azonban az, hogy ti miket tudtok és milyen munkáitok vannak. Azt hiszem ha két életem lesz - már pedig az biztosan nem lesz - akkor sem fogok tudni  ilyen gyönyörű munkákat csinálni. Egyszerően nem találok szavakat. Fantasztikus, hogy miket csináltok. Teljesen elbátortalanodtam. Mit akarok én az X mintámmal, amikor olyan dolgokat látok nálatok, hogy az már nem is kézimunka hanem kész csoda.

 

MoniSZ csipkéje egyenesen elképesztő.  Hogyan lehet ilyen mintához jutni?

A figurák is nagyon aranyosak de azt hiszem az nagyon sok türelmet igényel.

 

 

Orsi_1 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 647
Kedves Briella,

nagyon köszönöm a részletes magyarázatot agéphez, ha kipróbáltam, beszámolok :).

Kézi kötés: valaki azt mondta nekem, hogy a sima sor és a fordított sor végén is egy sima szemet kössek, de nekem valahogy az csúnyára sikerült, így azóta a simát simával, a fordítottat fordítottal fejezem be.

Még a kézi kötés legutolsó sorával vagyok bajban. Hogyan tudom befejezni a kötést (sima sor volt a legutóbbi)?

Ha kész lesz ez az ajándék bébisál, majd megmutatom nektek is! Viccesen néz ki, csálé meg minden, mert most kezdtem a kötést, de nekem sokat jelent és nagyon szeretek kötni!

Szép napot mindenkinek,

Orsi
Előzmény: Briella (639)
margitmama Creative Commons License 2006.07.10 0 0 646
KÖSZÖNÖM OANA, A DICSÉRET MÉG JOBBAN INSPIRÁL. KIVÁNOK NEKED IS SOK- SOK TÜRELMET ÉS TE IS TANITSD A GYERMEKEDET MINDEN SZÉPRE. ÉN MOS A 30-ÉVES UNOKÁMAT TANITOM HORGOLNI. MÉG A VÉGÉN MAJD A DÉDUNOKÁMAT IS ÉN TANITOM AKI MOST FÉL ÉVES. HA!HA!HA! ÜDV. MARGITMAMA.
Előzmény: Oona (642)
Oona Creative Commons License 2006.07.09 0 0 645
ezt is láttuk ma, Jim Hodges műve...már egyszer láttam máshol is, kinai olcsó művirágokat szed szét és gombostűvel tűzi a fehér falra, engem mindig csipkére emlékeztet, szerintem nagyon szép...

egyszerűen nagyszerű :-)
szépséges
Előzmény: Oona (641)
Oona Creative Commons License 2006.07.09 0 0 644
Jolimama, szepek!
en mindig szerettem volna szep kalotaszegi fele festesu konyhaszekrenyeket, abban nagyon szep lenne a polcon az ilyen horgolas, tudod ahogy a polc szelere szoktak regen a ruhasszekrenyekben is...
Előzmény: Jolimama (623)
Oona Creative Commons License 2006.07.09 0 0 643
Nagyon szep kepek!
Előzmény: grimel (625)
Oona Creative Commons License 2006.07.09 0 0 642
Gratulalok, remek ahogy hasznalod Margitmama az internetet! gondolom a sok horgolas nagyon jo karban tartja a szurke allomanyt a fejedben, amit szeretnek irni, hogy a sok szamolas az szinte aerobic az agynak! ami frissen tartja, nagyon becsulendo!
En egyetlen gyerekem 28 eves :-)

Van egy rokonom aki 85 eves asszony, imadom az agyat, kert hogy tanirsam meg, hogy hogy tudja tartani a kepeit a szamitogepen, de ezenkivul irto jol kezeli a gepet...szeretem nagyon, es nagyon becsulom benne, hogy ennyire erdekli az uj technika is.
Előzmény: margitmama (630)
Oona Creative Commons License 2006.07.09 0 0 641
koszi, majd kiprobalom, ma a kozelebe sem mentem, belvarosban randiztam a lanyommal, elmentunk a Hirshhorn muzeumba ahol az elocsarnok padlojan Jim Lambie Zobop cimu pszichedelikus munkaja lathato, a szines neon ragasztoszalagcsikok a ter architekturajat kovetve az egesz foldszintet lefedik...

Előzmény: grimel (621)
Oona Creative Commons License 2006.07.09 0 0 640
nagyon ügyes vagy :-)

aranyos!
Előzmény: Esthi (627)
Briella Creative Commons License 2006.07.09 0 0 639

Sziasztok!

Már jó régen jártam errefelé, nem is nagyon emlékezhettek rám. De most újra. :) 

 

Orsi! A kötőgépre a szemeket horgolótűvel tedd át. Bal kezedbe fogod a kötőtűt, a gép tűi elé tartod párhuzamosan, jobb kezedbe horgolótű, és szépen egyesével átrakosgatod rá.

Kézi kötésnél ha az első szemet lekötöd, akkor az utolsót csak vedd át úgy, hogy a szál a munka előtt legyen.

 

Valaki korábban keresett egyszerű terítőket. Ajánlom itt körülnézni:

http://show.7ya.ru/private.aspx?login=tinatanja&RubrID=27290

 

Gabi

Előzmény: Orsi_1 (638)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.07.09 0 0 638
Szia Zsuzsa!

Köszönöm szépen a válaszodat. Próbáltam is, hogy kézzel szedem fel a szemeket, de valahogy nem sikerült átjátszanom aztán szemenként a gépre a kötést :(.
Tudnál ebben segíteni?

Nem bánom, hogy nem köthető minden minta "Zsuzsival", én már annak örülnék, ha a sima-fordított sorok kézzel és géppel is jól mennének :)!

A másik kérdésem nagyon banális lesz: ha kézzel köttök sima-fordított sorokat felváltva, az első szemet ugye (simánál is, fordítottnál is) csak át kell venni a másik tűre (azaz nem kötjük le)? Ugye ilyenkor (simánál is, fordítottnál is) jobbról nyúlok a szembe a jobb tűvel?
És a sor végén (utolsó szem) milyen szemet kell kötni?

Az internetről tanultam kötni, szépen is megy, csak vannak hiányosságaim...

Köszönöm szépen,
szép estét,

Orsi
Előzmény: hhzsuzsa (636)
hhzsuzsa Creative Commons License 2006.07.09 0 0 637

 

Orsi!

 

Most ügyesebb voltam, de nem olvastam el. Bocs a helyesírási hibáért!

 

Üdv:    Zsuzsa

Előzmény: Orsi_1 (633)
hhzsuzsa Creative Commons License 2006.07.09 0 0 636

Szia Orsi!

 

Nem jelent meg az előbbi hozzászólásom, azt hiszem valamit elszúrtam. Szóval nekem van ilyen kötőgépem, az első sort késszel kötöm, mert véleményem szerint így szebb. Ha patent mintával kezdődik, akkor azt is elkészítem, utána teszem fel a gépre. Szép dolgokat lehet vele készíteni, de nem köthető vele minden minta.

Sok sikert!

  Üdv: Zsuzsa

Előzmény: Orsi_1 (633)
k-betti Creative Commons License 2006.07.09 0 0 635
Szia Imelda!

Olvastam, hogy minden google találatot átböngésztél a ami-csuda oldalakért. Esetleg sünmalackás minta volt valahol?

Látom kezdtek rájönni a technikájára :) Majd ha kész a bikini felsőm, én is próbálkozni fogok vele.
Előzmény: grimel (557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!