Keresés

Részletes keresés

r0226 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18348
Ha otthon van akkor igen.:-)))
Előzmény: Wattocsak (18347)
Wattocsak Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18347
Pontosan a passzív hőforrásokat, Ez tetszik :-)
Ha egy 150 kilós hentes lakja majd a házat akkor kevesebb szigetelés kell mintha egy 50 kilós könyvelő? :-)
Előzmény: r0226 (18346)
r0226 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18346
Kuzo5 küldi Winwattnak

Üzenem a topicra, h a Winwatt azér nem jó PH-hoz teljes épület számításra, mert nem lehet benne pontosan számolni a passzív hőforrásokkal.
Előzmény: Wattocsak (18330)
digium Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18345
Jajjj Istenem! Ne má'! Megint kezdődik...
Előzmény: Mekk Elek ezermester (18342)
teszvesz Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18344
En anno linkeltem be neked 2 db. szakkonyvet is errol, az mas kerdes, hogy te nem adtal nekik hitelt :( Igy nehez lesz valaha is hitelt erdemlo infot beszerezni a temarol...
Előzmény: Mekk Elek ezermester (18342)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18343
"Elmélet: BENT 20C° KINT 0C° 100%-OS HŐÁTADÁSKOR BELÉPŐ LEVEGŐ 10C° KILÉPŐ LEVEGŐ 10C°"

A gyakorlat mást mutat:
levegő hőcserélő = két párhuzamos légcsatorna között hőátadás van
Helyes bekötés esetén a két légáramlat egymással szemben halad (ez a lényeg), a belülről kifelé haladó (és eközben lehűlő) levegő az elválasztó fal túloldalán a kívülről befelé haladó és eközben fokozatosan felmelegedő külső levegővel érintkezik mindvégig, így a két légáram között végig hőmérséklet különbség, tehát végig hőátadás van.
Minél nagyobb a hőátadó felület és/vagy minél alacsonyabb a légáramlások sebessége, annál kisebb lesz ez a hőmérséklet különbség, tehát annál jobb lesz a hatásfok. Nagyon nagy felülettel és/vagy nagyon lassú légáramlással lehetséges a 99 százalék feletti hatásfok elérése is, gazdaságossági okokból azonban a gyakorlatban a 60-95% közötti hőcserélők szokásosak.
Előzmény: tutibor (18335)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18342
Még annyit tennék hozzá, hogy sehonnan nem lehet HITELT ÉRDEMLŐ információkat szerezni a zárt térben (pl a házak alatt) alkalmazott nem zárt cellás (pl eps, ytong) hőszigetelések hosszú távú megbízhatóságáról (nedvesedés évek alatt).
Így jelenleg két tábor van:
- az egyik tábor szerint a valóban tökéletes vízszigetelés csak elméleti kategória (a valóságban nem létezik) és ilyen zárt helyekre kizárólag közel zéró vízfelvételű hőszigetelő anyagokat szabadna alkalmazni, kerül amibe kerül,
- a másik tábor olcsó nyílt cellás anyagokat tervez/tesz ilyen helyekre is, mert állítólag oda úgysem juthat nedvesség soha semmilyen formában, de ha mégis, akkor az el is fog távozni onnan valamiképpen.
Előzmény: GSMISI (18338)
kissunk Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18341
"Tisztelettel Passzivhazteam.hu"


Feltetelezem egy szakertovel van dolgunk, ugyhogy kerdezek egy csomot!

Adva van egy olyan helyzet, hogy az epuleteknek MUSZALY legyen egy vasbeton vazszerkezete . A toltelek (a falak ) lehetnek "barmibol" .
Namost : ertelemszeruen a vasbeton szerkezeti elemek (oszlopok) az alapbol "nonek ki . => Hohidmegszakitas itt nem lehetseges , ergo az alapot kell szigetelni . A lemezalap megvalosithatosaga meg kerdeses. Ellentetes velemenyek vannak , egyesek szerint lehet , masok szerint nem igazan .
1. ESET : lemezalap lehetseges - nem vilagos meg az sem, hogy ha lehetseges a lemezalap , akkor azt lehet hoszigetelni vagy sem . Ha lehet , meg vannak oldva a hoszigetelesi problemak . Ha nem lehet , akkor kar eroltetni a lemezalapot , lasd 2. eset .

2. ESET : lemezalap nem lehetseges - Ebben az esetben a savalapot lehet szigetelni, kerdes , mennyire es hogyan . Volt par hasonlo velemeny itt a forumon, hogy az alap belso oldalara , ami a haz alatt van , nem erdemes ugyanazt a vastagsagu hoszigetelest aplikalni, mint a kulso oldalara (a kisebb delta T miatt ) , inkabb erdemes peremszigetelest tenni kivulre (vizszintest v. fuggolegest ) mert a "nyereseg" igy ugyanakkora koltsegbol nagyobb lesz . Masik kerdes, hogy erdemes a falaknal egy -ket sor gazbetont betenni, hoidmegszakitasi celzattal, vagy sem , tekintettel arra , hogy az oszlopoknal ez semmikep nem lehetseges. Esetleg errol bovebben tudnal mondani valamit (hohidszamitas?)
Ha elmondanad a velemenyed ezekrol , lehet sokat tanulnak belole .
Koszonom elore is.

"8-12 cm a ház alatt ? Az igen kevés. "

Hol volt szo a 8-12 cm -rol ? Visszaolvastam de nem talaltam meg . Amugy meg egyetertek vele, hogy ez egy haz ala keves.


unk
Előzmény: GSMISI (18338)
quint Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18340
Te a két közeg összekeverését számoltad, ez történik ablakon át való szellőztetésnél. A hőcserélő más...
Előzmény: tutibor (18335)
teszvesz Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18339
Igazad van, de ez nem azt jelenti, hogy alapvetoen hibasak az itt elhangzott ervelesek, szamitasok. Az a teny, hogy utolag mar nem lehet olcson modositani, nem indokolja pl. azt, hogy 100 cm XPS-t tegyunk a haz ala. Az ember szeretne tudni, mi az ami meg esszeru, aminek a befektetesi koltsegei legalabb az epitkezo hatralevo eveiben meg is terulhetnek.

- azt is figyelembe kell venni, hogy a topiklakok egy resze nem celozza egy passzivhaz megepiteset, vagy legalabbis nem akar tanusitvanyt rola, egyszeruen keves energiaval (es foleg keves penzbol) futheto/hutheto hazat szeretne.

- ezzel egyutt 8-12 cm szigeteles a haz alatt azt hiszem minden topiktars velemenye szerint keves, tehat nincs itt semmi ellentmondas.

- a fold melege termeszetesen nem arra vonatkozik, hogy mi futenenk, hanem arra, hogy ha nincs a foldon semmi, akkor is bizonyos melysegben "meleg", legalabbis a teli (felszin folotti) homersekletekhez merten. Ez nekem annyit mond, hogy a kivulrol szigetelt alapot csak annyira kell szigetelnem, hogy ennel a homersekletne ne legyen szamottevoen melegebb, igy minimalizalodik a hoaram.
Előzmény: GSMISI (18338)
GSMISI Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18338
Sziasztok. Read only vagyok ezen a fórumon, de egy-két dolog mellett úgy érzem nem lehet elmenni...

Alapvetően hibásak, a ház alapozásával, a ház alatti szigeteléssel kapcsolatosan leírt gondolataitok. Ez az a terület amihez a leendő otthonotok fennállása során SOHA TÖBBÉ fogtok hozzáférni. Ablakot, hőszigetelést, szellőztetőgépet cserélhettek, javíthattok, fokozhattok majd de amit a vízszigetelés alá tesztek azt reális költségek mellett NEM.

Ezért javaslom, hogy minden lehetséges műszaki és anyagi eszköz segítségével fordítsatok erre, annyit amennyit csak tudtok. A jó belső burkolatok, lámpák, csaptelepek és egyéb felszerelések bármikor máskor....

8-12 cm a ház alatt ? Az igen kevés. Abból kiindulni, hogy azt úgy is "fűti a ház" ezért abból az irányból kevesebb hőszigetelés is elég... Szerintem ez esetben mintha fordítva ülnétek a lovon. Szigeteljetek vastagon, hogy NE LEGYEN melegebb a ház alatt. Ne már, hogy mi fűtsük a földet...

Tisztelettel Passzivhazteam.hu
Előzmény: kissunk (18307)
digium Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18337
A fele lemaradt:
Így belátható. hogy a cső közepénél fog kialakulni az egyenlő hőmérséklet.
Előzmény: digium (18336)
digium Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18336
Próbálj meg elképzelni két hosszú csövet, úgy, hogy a kisebb benne van a másikban. A kialakuló két légrétegben ellenirányban áramlik a levegő. Fontos az áramlás, nem pedig bezársz két adag levegőt, hogy átlagolódjon a hőmérséklete...
Előzmény: tutibor (18335)
tutibor Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18335

Lenne egy kérdésem: hogy tud egy rekuperátor 50%-nál nagyobb hatásfokkal dolgozni?

 

Elmélet: BENT 20C°  KINT 0C°  100%-OS HŐÁTADÁSKOR BELÉPŐ LEVEGŐ 10C°   KILÉPŐ LEVEGŐ 10C°

NFL55 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18334
Én elég ritkán nézegetem a mérőimet, de az imént leolvastam és elő a kockás füzetet.. Így a második fűtésszezonom közepén gondoltam bepötyögöm az idei tél fogyasztásom, hátha valakinek hasznos az összehasonlításhoz.

Szóval: az idei fűtésszezonban eddig 375 m3 gázt puffogtattam el (szept 10. - jan 30.), tavaly ugyanekkor 310 m3 -nél jártam (szept 8. - febr 1.). Vagyis az idei tél nálam eddig 65 m3 -el keményebb. Forintosítva kb. 47.000 Ft. -ba van idén eddig nekem a fűtés, ez kb. 8-9e Ft.- al több, mint a tavalyi hasonló időszakra.

Tavaly innentől a fűtésszezon végéig még kb. 210-220 m3 ment el, idén gondolom az is több lesz. Végső számok és az összes közüzemi számla-összeadása majd május elején. :-)

A ház 2006 - 2008 as építésű, nem passzív, csak optimumra épített "mezei" ház, netto 95 m2., egyszintes.

fal (PTH 38NF + 8 cm. kőzetgyapot): 0,25;
födém (PTH födém + 20cm. üveggyapot): 0,15;
ablak: Rehau 1,4 + hőszig. alu redőny
aljzat + lábazat: 6 cm. EPS 100 + 7 cm. XPS, kb. 0,3 - 0,4 lehet

Sima gázfűtés, kombi-cirkó + normál radiátorok. Gépi szellőztetés nincs, egyéb kütyü nincs. Hőmérséklet 17-20 fok között szoktam tartani. Gázár támogatás nincs, a melegvíz is erről a gázról megy, de a sütés-főzés villany (a havi full villanyfogyasztásom 130kW körül mozog, elég sok az elektromos eszköz).
Pitylogós Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18333
Lesz szellőztetés. Már csak az a dilemma, hogy miután megszüntettük a felfedezett turpisságokat, meg kell e ismételni a mérést? Az ugye újabb 50 rupia...
Előzmény: Johannes Angelos (18332)
Johannes Angelos Creative Commons License 2010.01.30 0 0 18332
Német alacsonyenergiás előírás olyan esetben, ha nincs szellőztetés 3, ha van szellőztetés, akkor 1,5 alatti érték.
Előzmény: Pitylogós (18315)
teszvesz Creative Commons License 2010.01.30 0 0 18331
Uraim, nagyon az az erzesem, hogy mindharman pontosan ugyanazt mondjatok, es mindharom erti is amit mond... Nem latom mit kell ezen osztani, olvassatok el figyelmesen egymas hozzaszolasait :)
Wattocsak Creative Commons License 2010.01.30 0 0 18330
Segíts! Mire gondoltál?
Előzmény: r0226 (18328)
r0226 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 18329
Ezért nem szoktam már ide jönni.
Vagy csak azt mondani amit a 7 éves lányon szokott "napersze". :-))
Előzmény: Wattocsak (18327)
r0226 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 18328
Olvastad az üzenetet amit kuzo5 küldött neked általam?
Előzmény: Wattocsak (18327)
Wattocsak Creative Commons License 2010.01.30 0 0 18327
Úgy látom te vevő vagy arra amit más oszt. Oszt jó napot!:-)
Előzmény: r0226 (18326)
r0226 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 18326
Szerintem is.
De engem nem nagyon érdekel, halálosztót sosem tudtam meg győzni csak mondta a magáét. :-)))
Nem értem ,hogy jön ide az amit halálosztó akar mondani.
Vagy engem akar a halálba kergetni? :-)))
Előzmény: Wattocsak (18325)
Wattocsak Creative Commons License 2010.01.30 0 0 18325
Pár dolog keveredik.
A hőátbocsátás és a hővezetés két különböző hőközlési forma. Nem összekeverendő.
A hőátbocsátás jelen esetben egy hőátadásból (belső levegő és a fal között) egy hővezetésből (fal külső és belső felülete között) és egy külső hőátadásból áll (külső levegő és a fal között)
Hőátadás jele alfa, hővezetés jele lambda, hőátbocsátási tényező jele u (leánykori néven k)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.29 0 0 18324
Na most latszik hogy nem erted.

Az U az hoatbocsatasi tenyezo, az adott anyagon valo hovezetesrol szol. a fal ket oldala kozti 35fok homersekletkulonbseg eseten 4kW a haz hovesztesege.

Nade ahhoz, hogy a falon a haz masodpercenkent 4000 joule energiat veszitsen, annak a 4000 joulenak bele is kell mennie a falba minden egyes masodpercben.

Itt jon be a feluleti hoatadasi tenyezo nevu jatek. Es akkor egesz jo volt a saccom, amibol az jott ki, hogy ahhoz hogy a levegobol a 4kW atmenjen a falba a levego-fal hatarfeluleten, ahhoz a falnak kb 1 fokkal kell hidegebbnek lennie a levegonel.


Olvasd el amit copy pasteoltal!

vajk
Előzmény: r0226 (18322)
r0226 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 18323
De ha megnézed akkor a polikarbonát-levegőnél van 3.2 te meg 10-et írsz ami kb az üvegnél van és egy házat nem üvegből készítek.
Előzmény: halaloszto (18321)
r0226 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 18322
Oké most is látom ,hogy te csak saccoltál és ezért írtam amit írtam.
Ez a sacc kicsit túlzó ha az én U értékemmel számolva egy 10x10m ház vesztesége 35fok különbségnél összesen 4kw.
Neked 1 foknál volt 3kw.
Remélem már érted.
Előzmény: halaloszto (18321)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.29 0 0 18321
pont errol irtam, csak nem veszodtem a reszletekkel.

a levego-fal hoatadasi tenyezot saccoltam 10W/m2K-nek.

es ez alapjan az altalad is irt keplettel szamoltam, hogy ha fel fok homersekletkulonbseg van a levego es a fal kozott, akkor ott 5W/m2 megy at a levegobol a falba, ha 1 fok, akkor 10W/m2. tehat ha egy savban a fal fel fokkal hidegebb, akkor ott plusz 5W/m2 veszteseg van, ha a hidegebbseg okat, es a hidegebbseget megszuntetned,ennyit nyernel.

vajk
Előzmény: r0226 (18320)
r0226 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 18320
Szerintem meg olyat számolsz az épületre amit nem kéne.

"A kollektor hőelnyelő (abszorber) lemeze mögött levegőt áramoltatunk. Hogyan adja át a meleg alumínium lemez a hőenergiát az áramló levegőnek? Hőátadással. A hőátadás során a hővezetés, a hőáramlás és a hősugárzás egyszerre és együttesen lép fel. Tehát az áramló levegő és a lemez felülete közötti hőközlést hőátadásnak nevezzük.

Azt a mennyiséget, amely jellemzi ezt a folyamatot, hőátadási tényezőnek nevezzük. Jele: α, mértékegysége W/m2 * K vagy W/m2 * °C.

A hőátadási tényező nem egy anyaghoz, hanem két anyag kapcsolatához köthető. Pld. más a hőátadási tényező a réz és a víz között és más a réz és a levegő között.

A hőátadásra alkalmazható képlet:

F = α *A*D T

Mennyi energiát veszít 2 m2 polikarbonát fedésű napkollektor hőátadással, ha a polikarbonát-levegő hőátadási tényező 3,2 W/m2 * °C, a polikarbonát felületi hőmérséklete 20 °C, a levegő hőmérséklete 0 °C ?

F = α *A*D T=3,2 W/m2 * °C * 2 m2 * (20 °C-0 °C)= 128 W
Előzmény: halaloszto (18298)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.29 0 0 18319
en nem keverem, az tuti, max neha nem sikerul eleg jol fogalmaznom.

vajk
Előzmény: r0226 (18318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!