Keresés

Részletes keresés

szőrmók Creative Commons License 2012.03.06 0 0 260

Hogy mondjam : logikailag mind a kettő  miuszon van ,de nagyfrekvenciás szempontból a fémház rövid vezetékes testelése a kivánatos.Próbálgasd. Hátha érezni különbséget.

Előzmény: Berigeri (258)
g.csab Creative Commons License 2012.03.05 0 0 259

Köszi

 

Előzmény: Törölt nick (250)
Berigeri Creative Commons License 2012.03.05 0 0 258

Üdv.!

A kaszni is a negatívon van miért nem jó ha a tápfesz negatívját kötöm rá? Amúgy a CB nincs fixre telepítve az autóban mert kettőben is használnám és csak szivargyújtóról megy a tápfesz. Így akkor kellene egy másik kábel még az extra testnek.

Üdv. G.

 

Előzmény: szőrmók (256)
szőrmók Creative Commons License 2012.03.04 0 0 257

Ha meg az antenna mágnestalpas akkor pláne le kell testelni a rádiot.

Előzmény: Berigeri (254)
szőrmók Creative Commons License 2012.03.04 0 0 256

Általában mind a kettő. Ha az antenna tetőbe furható akkor belül a recés alátét vagy az anya érintkezzen a kocsitető fémlemezével. Azt hogy a rádioban a minus a fémházra rákerül-e nem tudom.De rákötni a fémházra a negativot itt is célszerü. És nem a bejövő tápfesz.kábelre.Bárhol ahol egy csavar alá forrfül tehető a rádio dobozán azt egy rövid vezetékkel a müszerfal alatt hozzákötni az autó fémházához.

Előzmény: Berigeri (254)
Berigeri Creative Commons License 2012.03.04 0 0 255

Üdv.!

 

Na, ezt kipróbálom!

 

Üdv. G.

Előzmény: szőrmók (253)
Berigeri Creative Commons License 2012.03.04 0 0 254

Üdv.!

Na ezt az "antenna nem érintkezik fémesen a kasznival" ezt még senki nem magyarázta el nekem, pedig már volt róla szó a CB rádió topikban. A STALKER hátuljában nincs test (sztem gyárilag vagy tévedek?), tehát az antenna (meg az árnyékolás) alapból nem érintkezik a kasznival. Próbáltam egy kis drótdarabbal rákötni a negatív tápbemenetre, de az SWR-en nem változtatott, és a vételen sem. Adásban nem próbáltam. Valaki már leírhatná, hogy akkor most az árnyékolásnak (STALI hátsó fémrészének) kell testet adni vagy nem?

Üdv. G.

 

Előzmény: szőrmók (252)
szőrmók Creative Commons License 2012.03.04 0 0 253

Esetleg próbálhatsz egy kis felső kapacitást csinálni egy pár centist, olyat amilyen a penetrátorok felső végén van . Meghajtasz vékony kemény drótot kb 5cm-est ugy hogy az egyik végén lehajtasz 1 centit. Ebből 4 darabot az egy centis részével bedugod egy csokiszorito belső hüvelyébe,igy lesz egy kereszted amit a csokihüvellyel felcsavarozol a pálca végére. Esetleg segit. Próba szerencse.

Előzmény: Berigeri (251)
szőrmók Creative Commons License 2012.03.04 0 0 252

Ahogy Xanti irta 1,5 SWR az jó az csak 4% visszavert. A zsinór is lehet a hiba  ,vagy az antenna nem érintkezik fémesen akasznival. De 1,5-ös swr-l tökéletesen lehet rádiózni.Esetleg a koax hosszán változtatni.

Előzmény: Berigeri (243)
Berigeri Creative Commons License 2012.03.04 0 0 251

Üdv.!

Nem tudom menyire jó az 1.5-ös SWR egy SIRIO ML145MAG antennán, de nekem piszkálja a csőrömet. Ezért mindenképp letesztelem az ismerősöm műszerével is. Ha azzal is ez lesz az eredmény, akkor így marad. Csak tudod én azt hittem, hogy ennek az antennának 1.1-1.2-re lehet belőni az SWR-jét.

Egyébként a stabilba lehet, hogy mégis csak egy penetrátort választok. Az adok-veszekben már érdeklődtem is egy eladótól nem tudom ismered-e őt, esetleg találkoztál-e már álltala árult antennával?

Üdv. G.

Előzmény: Törölt nick (247)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.04 0 0 250

Az "érjen is valamit"   meghatározás nagyon szubjektív - attól függően kivel akarsz beszélni.

Ha az antenna - eleve adott, akkor alapelv, hogy hasonlóan legyen ahhoz amire tervezték  - nagy vezető síkfelület felett, akadályoktól (fal, erkély) minél messzebb. Gyakorlati esetben egészen biztosan javítható az eredmény egy antenna tövébe tett antennailleszővel. Én 40 km-re is elbeszélek egy ilyen kompromisszumos izével - kb 1m-es mobilantenna, egy méteres konzolon az erkénytől, 60m magasan a város szintje felett, szabad kilátással a rádióirányba.

Ha általában akarnék fogalmazni, ez a megoldás semmire nem jó, de havonta megkérdezi valaki.

Előzmény: g.csab (249)
g.csab Creative Commons License 2012.03.04 0 0 249

Nem?!

Szerintem hiszékeny vagyok/meg kíváncsi/,próbáljuk meg!

Felejtős?

Előzmény: Törölt nick (248)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.04 0 0 248

(úgyse hinnéd el az igazságot... :-)

Előzmény: g.csab (246)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.04 0 0 247

A tető közepénél jobbat nem találsz.

Az 1,5 egy jó SWR. A műszered hibája is lehet majdnem ennyi.

Előzmény: Berigeri (245)
g.csab Creative Commons License 2012.03.03 0 0 246

Sziasztok!

Ha stabilból szeretnék cb-zni csak nincs lehetőségem bazinagy antennát feltenni /tudjátok 4emeletes ház "érdekes szomszédok"+nincs is rá keret/ de van egy 145ös midland befúrós antennám akkor azzal mit lehetne kezdeni hogy érjen is valamit?!Mennyire érdemes kirakni a faltól,stb.?

 Előre is Köszi   -Csabi-

Berigeri Creative Commons License 2012.03.03 0 0 245

Üdv.!

Természetesen most a kocsi tetejénk kb. mértani közepén van. Máshol nem próbáltam az igaz. Mondjuk a csomagtér tetőn? Szerinted elképzelhető, hogy a tető közepe nem jó neki? A másik autómon állítottam elősször, annak is a tető közepén, de az SWR azon is ugyan ezt produkálja.

 

Üdv. G.

Előzmény: szőrmók (244)
szőrmók Creative Commons License 2012.03.03 0 0 244

Mekkora fémlemezen van ? ez autó antenna kell alá !

Előzmény: Berigeri (243)
Berigeri Creative Commons License 2012.03.03 0 0 243

Üdv. Mindenkinek!

 

Ma megpróbáltam finomítani a SIRIO ML-145 MAG antennámon az 1.5-ös SWR-t. Sajnos valami nem ok. mert nem sikerült lejebb vinni!

Csináltam "hosszúság állítható" pálcát. 3.5-1.5-közt tudtam állítani. A műszer új. A mérőkábel egyik végén nem teljesen stabilan érintkezik az árnyékolás néha meg kell mozgatni, hogy érintkezzen. Ez esetleg csinálhat-e ilyet? A jövő héten megpróbálok találkozni egy ismerősömmel és megnézzük az ő műszerével és mérőkábelével. Addig is valami ötlete valakinek, hogy mi lehet még az oka ennek? Az antenna is új. A CB STALKER-IX. A padláson kihúztam egy 5.5m hosszú rézdrótot, koaxal le van vezetve a szobába. Megpróbáltam belőni az SWR-jét, de nem tudtam azt sem levinni 2 alá. Az esetleg számíthat-e, hogy a drót tetején kötöttem le a koaxot? És az árnyékolás csak ott lóg kb. 2cm hosszan? Ezt csak próbaképpen gonoltam és csak vételre alkalmazni. Vétle az sztem elég jó is lett.

 

Üdv. G.

Flyfish Creative Commons License 2012.02.28 0 0 242

Köszönöm, de ez nekem is megvan.

Nekem "robbantott ábra" kellett, mert ezen pl. nem látszik, hogy melyik hurok vége, hova csavarozandó.  ...és mint mondtam, atomjaira van szedve az antenna, össze kéen raknom, ami majdnem sikerült is, csak az apró simításoknál akadtam el.

De közben kaptam egy nagyon jó és használható rajzot e-mailben, amit ezúton köszönök mégegyszer.

Előzmény: GPter (241)
GPter Creative Commons License 2012.02.27 0 0 241

Szia!

 

Talán használható, a Google segítette megtalálni:

 

users.atw.hu/hejo/ant_elemei/Penetrator.jpg

 

Üdv.

Előzmény: Flyfish (240)
Flyfish Creative Commons License 2012.02.27 0 0 240

Uraim!

Szert tettem egy Penetrátor antennára, de atomjaira van szedve. Úgy gondoltam, hogy össze tudom rakni, de közel 25 éve láttam ilyet utóljára közelről. Valaki tudna nkem küldeni egy "nyomtatóbarát" robbantott ábrát e-mailben? (...mert amit én találtam, az olyan kicsi felbontású, hogy nyomtatva úgy szétesett, hogy gyakorlatilag semmi nem látható belőle)

chmiklos@gmail.com

Előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 239

Közönöm a segítséget. megoldódott a problema. 12 v-os volt az adapter,de nem  a gyári. itt volt a hiba....

Z757 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 238

"Nem gyári adaptert csatlakoztattam hanem egy normál12v-t."

 

Itt ugrik a majom a vasszerba!

Szerintem nem stabilizált az adaptered, és "brummot"

látsz a képen. Én elsőként megnézném, stabilizált-e az adapter, ezt valamilyen

nyelven ráírják, ha nem, első kicserélni stabilizátra.

Előzmény: Törölt nick (230)
ltz-400 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 237

Üzenet megjött köszi!!!

Előzmény: meszihe (236)
meszihe Creative Commons License 2012.02.25 0 0 236

Egy másik ötlet: EZ

Előzmény: meszihe (235)
meszihe Creative Commons License 2012.02.25 0 0 235

Upsz szerintem valamit rosszul másoltam be.

szóval ilyesmire gondoltam.

Előzmény: Törölt nick (233)
meszihe Creative Commons License 2012.02.25 0 0 234

Ha jól látom pl. EZ az eszköz szabályozható.

Árulnak itt sok jó dolgot, nézz szét hátha lesz esetleg kézenfekvő megoldás a problémádra.

 

(kapásból hozzátenném mielőtt fikáznának majd érte: nem vagyok hozzáértő és nincs velük üzleti kapcsolatom) Viszont rendeltem már tőlük, korrektek. Találsz az oldalukon elvi ábrákat,  leírásokat, stb.

 

A másik megoldás, hogy saját környezetben antennás-hifis-egyéb elektonikai üzletben kérdezősködsz hátha lesz használható ötlet alkatrész ami megoldhatja a problémád.

Előzmény: Törölt nick (233)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 233

Leht valahogy állítani a túlvezérlést akár a kábellal?

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 232

Ezt is próbáltam hogy ha nincs erősítő ,nagyon szemcsés kép.

Az antennánál hogyan lehet kikötni? A panelt ki tudom venni,de hova kell kötnöm az eret és hova az árnyékolást?

Terjedés Creative Commons License 2012.02.25 0 0 231

Túlvan vezérelve a tv tunerja. Valahogy ki kellene iktatni az erősítőt, de nem elég ha csak kihúzod a 12 voltot, ki kell kötni fent az antennánál. 

Előzmény: Törölt nick (230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!