Keresés

Részletes keresés

Nikol78 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 669
Az időpont módosítást ,megkerülést, stb-it a KK részéről értettem!Nem az SZVB a hibás!Csak a félreértések elkerülése miatt!:))
Előzmény: Nikol78 (668)
Nikol78 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 668
Hát igen!Úgy látszik lehet ezt normálisan,korrekten is csinálni(bár szerintem ez nem mindenki érdeke)!Már a honlapjuk is fényévekre van a mostani K.K-étól!Külön figyelmébe ajánlom mindenkinek a fűtéselszámolást!!Egyébként teljesen egyetértek Gj77-el!Az SZVB is megint csak küszködik az ellenőrzéssel(állandó időpont módosítás,megkerülés stb)!Nálam biztosan nem nyerték el a bizalmat!Szerintem ők nem is terveznek itt hosszútávra(legalábbis nem úgy dolgoznak)!

Más: nem tudja valaki,hogy ki volt az az "intelligens" lakótárs aki szombat éjjel lerúgta a kertkaput?Mit is várunk itt bárkitől bármit ha saját magunk nem vigyázunk a saját tulajdonunkra?!!


Üdv.
Hamzsa Bég Creative Commons License 2008.12.01 0 0 667

Valahogy így kellene ingatlant kezelni, tájékoztatni: www.zz.hu

A nem publikus (lakónlénti adatok, elszámolások) regisztráció után jelszóval érhetők el.

gj77 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 666
Sziasztok!

A kk. nagyon jól tudja, hogy már átvertek bennünket korábban. Pont a bizalmunkat kellene elnyerni azzal, hogy minden adatot a rendelkezésünkre bocsát, mire költik a pénzünket. (persze számlákkal igazolva). Nem kellene mindenkinek elküldeni, de a lépcsőházakban egy-egy fénymásolat jól mutatna a pénzbehajtó papírok mellett. Nekem az utolsó két hónap elszámolása is megfelelne, csak látnám! Október végére igértek elszámolást, aztán november végére, holnap december.
Megint csak fizetünk, és nem tudjuk, hogy kinek a zsebébe!!!
Ja, és Kedves Sólyom ez menne rendőrség által lefoglalt papírok nélkül is!
GJ
Juhhej Creative Commons License 2008.11.30 0 0 665
Kedves SZVB!

Arra kérnélek Benneteket, hogy töltsétek fel a szept-i gázszámlát, amit a szolgáltatótól kaptunk. Ha ez nincs meg Nektek, akkor kérlek, jelezzétek, és bekérjük mi a közös képviselettől. A probléma az ugyanis, hogy a kk-nak - akik átverhetnek bennünket, és valóban annyi pénzt számolnak rá pluszban, amennyit akarnak - megmondja a szolgáltató, hogy mennyit fogyasztunk, aztán a kk úgy módosítja az adatokat, ahogy kedve tartja. Ezt kellene kideríteni, mert a szept-i elszámolás is elég zavaros (szerintünk módosított adatok).

Üdvözlet
qaganka Creative Commons License 2008.11.30 0 0 664

Sziasztok!

 

Eladó garázs beállóhelyet keresek, lehetőség szerint a C vagy a D épület alatt reális áron.

 

Kösz

solyom7561 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 663
A távfűtésnek itt megnézheted az árlistáját:
http://www.fotav.hu/?m=0&s=17
Előzmény: Nikol78 (658)
solyom7561 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 662
Elszámolás csak akkor lesz,ha a rendőrség átadja a képviseletnek a lefoglalt papírokat..Szerintem.
Előzmény: gj77 (661)
gj77 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 661
Igen ez valóban egyszerű lenne, ha megkapjuk az információt a közösképviselettől.
A gázfogyasztást már tudjuk,mind a m3, mind a FT-os összeget. Egy hiányzik, lakásonként ha összeadjuk a befizetett hődíjat, akkor az mennyivel több( netán kevesebb), mint a gázszámlánk.
Ha tavaly úgy volt megállapítva a k.költség, hogy "elbírtunk" egy 10 millás lenyúlást, akkor most sok pénznek kéne a számlánkon lenni, mert jóval több lesz az éves költségünk mint tavaly. De mivel nincs elszámolás Goodbye!
GJ
Előzmény: solyom7561 (660)
solyom7561 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 660
Az elhasznált gáz mennyiségét meglehet szerintem nézni a gázórán,ha csalnának az ebből kiderülne.Nézzük meg mennyit fogyasztunk és utána reklamáljunk, ha nem jogos a hődíj.
Előzmény: Nikol78 (658)
gj77 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 659
Sziasztok!

Igen Nikol78, sajnos ez a helyzet, jól látod. Még egy jó évig ebben a helyzetben leszünk. Én azt sem értem, ha a miénk a "társasház", akkor miért nem mi diktálunk. Megint nem tudjuk mire mennyi PÉNZÜNK megy el. Eltelt egy év, én személy szerint egy korrekt elszámolást várok a pénzünkről, de azt érzem, sosem kapom meg.
GJ

Előzmény: Nikol78 (658)
Nikol78 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 658
Pumuckly!

Szerintem ez megint csak magyarázkodás!Ennél még a távfűtés is olcsóbb(3490FT/GJ)!Ha csövek rosszul vannak szigetelve nem lehetne kijavíttatni garanciába?!Egyébként érdekesnek tartom,hogy a Karolina Udvarban(ugyanez a kazán,beruházó,kivitelező)lakók szinte a felét fizetik a mi hődíjunknak!!Igaz őket nem a "korrekt" O.CS. által hozott szintén "korrekt" közös képviselet képviseli!Nem lehet,hogy nekünk azért ennyi mert így akarják behozni az előző KK. által elsíbolt pénzt?!Nekem ez megint lehúzásnak tűnik!Még akkor is jobban járnánk ha kazánok helyett távfűtésünk lenne!Az a baj hogy itt mindig valami nem stimmel és a lakók isszák meg a levét!


üdv
Előzmény: Pumuckly (656)
solyom7561 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 657
Szerintem a 42% szeptemberben nem rossz,a novemberi és decemberi adatokra leszek majd kíváncsi...
HÉTFŐN FOGADÓÓRA!!!
Pumuckly Creative Commons License 2008.11.28 0 0 656
Sajnos elég rossz, mivel a sok rosszul szigetelt cső a folyosókat fűti.
A kazán hatásfoka és a valóság
A Hoval Atmoas kazán hatásfoka egyébként 95%.
Éves hatásfok pedig elég gyenge lehet, mert nem megy teljes kapacitáson a kazán. Valószínű jópár lakásba még nem költöztek be.
Előzmény: pipeti (655)
pipeti Creative Commons License 2008.11.28 0 0 655
Hello!

A 42% nem alacsony egy kicsit? Nem vagyok kazánszakértő, de nekem egy kicsit gyengének tűnik. :)
Előzmény: Pumuckly (654)
Pumuckly Creative Commons License 2008.11.28 0 0 654
Szeptemberi hődíjszámítás

Gázóra állás 2008.09.01.: 140532
Gázóra állás 2008.09.30.: 141446
Gázóra állás 2008.09.30.: 146621

2008.09.01.-2008.09.09.: Korrekciós tényező 1,0025 ; Fűtőérték: 34.3 MJ/m3
2008.09.09.-2008.09.30.: Korrekciós tényező 1,0032 ; Fűtőérték: 34.25 MJ/m3
Gázminőségi adatok

2008.09.01.-2008.09.30.: Egységár: 2.6110 Ft/MJ
Aktuális árak

10 fokos víz 50 fokra fűtése 188.295 MJ/m3
Víz (adattáblázat)

Bruttó gáz egységár 3.1332 Ft/MJ
1 m3 víz bruttó felmelegítési díja 590 Ft/m3

fogyasztott melegvíz 291.4392 m3
fogyasztott melegvíz hoenergiája 54.8765 GJ
fogyasztott homennyiség 33.6730 GJ

összes fogyasztott homennyiség 88.5495 GJ

számlázott homennyiség 209.2395 GJ

rendszer hatásfoka 42.32%

hatásfokkal korrigált bruttó gáz egységár 7403.64 Ft/GJ
hatásfokkal korrigált bruttó gáz összesen 249 303 Ft

hatásfokkal korrigált bruttó melegvíz egységár 1394.07 Ft/m3
hatásfokkal korrigált bruttó melegvíz összesen 406 286 Ft

Bruttó hődíj összesen 655 589 Ft

Néhol ebből lejön még a szoc.támogatás összege.

Alapdíj összesen 234072 Ft
ABCD lakások tulajdoni hányada 4711 /10000
1 tulajdoni hányadra eső bruttó alapdíj 51.60 Ft/tul.hányad
solyom7561 Creative Commons License 2008.11.26 0 0 653
Nem vagyok indulatos.!!
Amúgy a vízműveknél fél év az átfutási idő amíg az első számlát megkapjuk a plombálás után.
Előzmény: zukkero (651)
Hamzsa Bég Creative Commons License 2008.11.25 0 0 652
Leplombálták már a mérőidet? Ha nem, akkor hívd a Hexaédert! Ha igen, hívd fel a díjbeszedőt, nincs-e náluk már a szerződésed!
Előzmény: zukkero (651)
zukkero Creative Commons License 2008.11.25 0 0 651

Sziasztok!

 

Megkérdezhetem, hogy valaki leadta -e rajtam kívül a "vizes papírt" úgy, hogy még semmi következménye nem lett? Mert én leadtam viszonylag időben, és nem láttam kiírva a lépcsőházban a lakásszámok között az enyémet. Nyugtasson meg valaki, hogy ez normális! :) Jó lenne már kifizetni az egy évi vízdíjam...

 

Amúgy Sólyom.. Miért vagy ilyen indulatos?

 

Üdv Mindenkinek! :)

solyom7561 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 650
MIÉRT NINCS A BEJÁRATOK ELŐTT LÁBRÁCS AHOL A HAVAS CIPŐNKET LE LEHETNE KAPARNI ????
gj77 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 649
Szia Solyom!

Bocs, de sajna Te nem érted!

Pont az egységárral van a baj, nem a felszorzással. Majd egyszer talán te is megérted, hogy miért kellene változnia az egységárnak minden egyes hónappban.
Eddig a szeptemberi egységárral számolták a fűtésedet és a melegvizedet. Ha a januárit is ezzel számolják gáz van, mert több lesz mindenkinek a fűtése, jobb a hatásfok! Tudom, hogy bonyolult, de majd a közös képviselet elmagyarázza! Az egységár akkor egységár, ha egy évi gázfogyasztásból ( fűtés, melegvíz) számítják ki. Így valóban ugyanazzal az értékkel szorozhatsz fogyasztás szerint Mivel nyáron csak melegvíz van nem kell a fűtést is beleszámítani. Télen több a fűtésköltség megint más a számítás. A tavasz és az ősz átmenet, így folyamatosan változik a hatásfok. Minden egyes számításkor más az egységár(MIVEL NEM ÉVES!!!) Remélem sikerült elmagyaráznom!? Kérdezz meg egy matektanárt, hogy a hatásfok mennyiben befolyásolja a végeredményt! Szóval a hatásfokra is GONDOLJÁL! EZ ILYEN EGYSZERŰ!
Köszi, GJ
Előzmény: solyom7561 (648)
solyom7561 Creative Commons License 2008.11.22 0 0 648
szia gi77!

1476 Ft/m3 a víz felmelegítésének díja és a vízórádon mért mennyiséget fizeted,a fűtés ugyanúgy működik,a mérőóra állása szerint fizeted.Ebben nincs semmi ,,lottó ötös".ha nem érted akkor nagyon sajnálom,pedig ,,tök"egyszerű.Talán kérdezz meg egy matektanárt,de szerintem egy felső tagozatos diák is elmagyarázná hogy ez így van jól.Az elektromos áram díj ára is egyforma minden hónapban,csak egyszer többet máskor meg kevesebbet fogyasztasz.A MINDENKORI EGYSÉG ÁRAT SZOROZZÁK A FOGYASZTOTT EGYSÉGGEL!! EZ ILYEN EGYSZERŰ.....ERRE NEM GONDOLTÁL??????
Előzmény: gj77 (647)
gj77 Creative Commons License 2008.11.22 0 0 647
Kedves Sólyom 7561!

Örülök, hogy Te utánanézel a dolgainknak, de nem mehet mindenki a közös képviselethez, hogy elmondják mi mennyi. Egyszerübb lenne, ha úgyis kapjuk a díjbekérőt, akkor arra ráírni. Kb. 3 sorral lenne több.

Most kaptam meg az októberi díjbekérőt- hát csodálkoztam.
Ha havonta van a leolvasás és a számítás, akkor nem lehetne, hogy ugyanaz a bruttó egységár (1476 Ft/m3, 7841 Ft/Gj) legyen. Ez olyan, mintha kétszer lenne egymás után ötösöd a lottón. Az egységár függ a külső hőmérséklettől, a lakók fogyasztásától, a hőveszteségtől stb. Lehetetlen, hogy ugyanazt az értéket kapjuk minden hónapban.
Ezzel a számolással valami nagyon nincs rendben, vagy tényleg kétszer van ötösünk a lottón. Kiváncsi vagyok, harmadszor is sikerül-e.

Köszi,
GJ
Előzmény: solyom7561 (645)
szvbmandarin Creative Commons License 2008.11.20 0 0 646
Sok nehézség után az SZVB a héten megkapta a betekintési jogot az Erste számlához.
Az OTP-hez továbbra sincs betekintési jog, de erre az egy hónapra már nincs sok értelme.
Megkértük a közös képviseletet, hogy kérjék ki az OTP-s számlainfókat, mivel az iratok a rendőrségen vannak és sokan nem egyeztették a befizetéseiket. Ez alapján felderíthető a múlt és mindenkinek rendezhető az egyenlege. A kk. 1 hónap csúszással novemberre ígérte ennek elrendezését. Ígérték, hogy a következő hődíj értesítőn feltüntetik, hogy mi alapján számoltak hődjat.
Számlákkal kapcsolatban már történt egyeztetés. Néhány szerződés még nem lett újrakötve és néhány számla meg se érkezett. Az eddig beérkezett számlákat kifizették.
Az SZVB akkor tudja ellenőrizni a pontos könyvelést, ha megvan az OTP-s számla kimutatás.
solyom7561 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 645
Szia gi77!

A 637-es hozzászólásban azt írta az szvb hogy 11.-től hozzáférésük van a netbank megtekintéséhez.Nem a kk. akarom védeni de egy ilyen ügy után mint a miénk nem lehet egyszerűen tisztázni az anyagiakat,a rendőrség nem ad ki minden információt addig amíg a nyomozás le nem zárul.
A számvizsgáló bizottságnak van joga megnézni, és betekinteni a könyvelésbe.Sőt! kötelessége.Szerintem az előző képviselet nem volt igazán ellenőrizve azért ,,fáztunk rá" .Aki a számításokra kíváncsi az érdeklődjön a könyvelőnél,szívesen elmondják hogy történik(én így tettem).De hamarosan mindenkit kiértesítenek a számítás módjáról.
Remélem a fogadó órán nagyon sokan részt vesznek és elmondják észrevételüket.

A félelmed jogos és igazad van ,jobb félni mint megijedni.

üdv solyom7561
Előzmény: gj77 (644)
gj77 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 644
Kedves Solyom7561!

Nem feltételezem, hogy a gázt lopják. A ház költségvetéséből elloptak X millió forintot. Az eddig befizetett pénzünkkel a mai napig senki nem számolt el. Azt sem tudjuk, hogy az az X millió mennyi is pontosan. A közös képviselettel az előző gyűlésen megállapodtunk, hogy az szvb.-nek lesz betekintési joga a számlákba- tudtommal a mai napig nem történt meg. A gázról annyit, hogy mindenki megkapta, hogy mennyit fizessen, de senki nem ellenőrizte le, hogy helyesek-e a számítások. Mert nem volt levezetve, hogy Y köbméter gáz fogyott, de ezt egyszer már leírtam!
Ha egyszer már át lettünk verve, nem tudon, hogy miért hagyjuk másodszor is. Ha semmit nem ellenőrizhetünk, sajnos megint ugyanaz lesz a vége. Havonta több millió forintról beszélgetünk.
Köszi,
GJ
Előzmény: solyom7561 (643)
solyom7561 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 643
A hőmennyiség mérők a D. lépcsőházban fel vannak szerelve.A gázfogyasztást szerintem bárki megnézheti a gázórán,a kazánokon kívül más fogyasztó eszköz nincs és lopni sem tudják a gázt..(vagy szerinted lopják???)
Előzmény: gj77 (628)
Lakó a B épületb Creative Commons License 2008.11.19 0 0 642

Tisztelt Lakótársak!

 

Keresek bérelhető lakást 2008 dec. 20. és 2009 január 5. között. ( 2 hét) francia ismerősöm számára.

Aki tud ilyet kérem jelentkezzen a 06-20-9561098 számon.

 

Köszönöm.

kincsibogár Creative Commons License 2008.11.17 0 0 641

Igen, ha már egyszer bejut valaki a hába, akkor az összes vízórát le tudja olvasni.

 

Szóljon már valaki, ha át lehet venni a portán a következő hődíjelszámolást, mert az előzővel kicsit csúsztam, ugyanis nem lakom a házban.

 

Köszönöm szépen:-)

Előzmény: solyom7561 (640)
solyom7561 Creative Commons License 2008.11.15 0 0 640
A vízórát a gondnok olvassa le és úgy küldik el a vízművekhez,a lakóknak ez ügyben csak fizetni kell majd a számlát amit a vízművek küld ki.A lakásba nem kell bemenni mert a vízórák a folyóson vannak.A takarítás szerintem elfogadható,a ,,tisztelet lakók" nem vigyáznak eléggé a rendre.Pl. a minap az A.lépcsőház liftjébe beszart egy kutya a tulajdonos persze nem szedte föl.Tanúja voltam amikor a gondnok szólt egy kutya tulajdonosnak hogy szedje össze a kutyapiszkot a kertbe,ugyanis a kutya kirohant a lépcsőházból és rögtön a dolgát végezte.persze a tulajdonos nem szedte föl szó nélkül elment a kutyával.(egy nagy testű fekete kutya az A. lépcsőházból).
Szerintem nagyon sok hibát kell helyre hozni az új kk.-nak és amint látom a kivitelező nem nagyon segítőkész.B.lépcsőház 6.-em. a kivitelező ott hagyott egy ajtót és egy nagy tábla üveget.Miért nem viszik el onnan???Ha valakinél dolgoznak,pl. bútort szerelnek és a folyóson használják a fűrészgépet stb. miért nem takarítja föl a tisztelt lakó???Vagy ugyanez vonatkozik a liftekre is,költözködnek pakolnak a liftbe szemetet hagynak.A garázsban a gyalogos forgalom TILOS,de ezt sokan nem tartják be addig amíg valaki balesetet nem szenved.Azért előbb-utóbb a magunk és lakótársunk hibáit is meg kéne vitatni...........
Előzmény: kincsibogár (584)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!