Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2007.04.23 0 0 401
WALNUT WHIPPED CREAM ROLL

4 eggs (separate yolks and whites) 1/2 c. sugar 1/4 c. flour 1/2 tsp. salt 1 tsp. vanilla 1/2 c. walnuts (chopped fine) 1/2 pt. whipping cream

Beat whites, salt, vanilla until stiff peaks form. Add sugar gradually, then set aside. Beat yolks until they look a lemon color. Combine chopped nuts and flour. Fold yolks into whites then fold in flour and nut mixture.

Line a jelly roll pan with wax paper. Spread mixture evenly and bake at 375 for 12 minutes. Remove from oven and let cool for 5 minutes. Remove wax paper from roll and spread on a cloth that is sprinkled with powdered sugar and roll up while the roll is still warm. This must be done immediately because it has to be kept moist otherwise it will crack. After it has cooled, mix the whipping cream, spread on roll and re-roll and keep enough whipping cream for the top and sides of the roll. Keep in refrigerator until served. Makes one roll. Serves 9.

Ez ugyan egy tekercs, de nem nagy dolog torta formaban megsutni.
Előzmény: Tigrislili (399)
ZsuR Creative Commons License 2007.04.23 0 0 400
Lili - ezek a hozzaszolasok inkabb a diszites fortelyairol szolnak. . .de utana nezek, talan talalok valami jo receptet.

Merre latogattal receptnezesed soran? Olvasol angolul?
Előzmény: Tigrislili (399)
Tigrislili Creative Commons License 2007.04.23 0 0 399
Sziasztok! Nagyon örülök,hogy ide tévedtem!Eszméletlen jó dolgok vannak itt.... Kérek egy kis segítséget:diótorta!....A legfinomabb,nem vajas krémes torta krémjét írja le valaki!Tejszínes legyen!Az alap egy diós piskóta lesz,csak sehol nem találok különleges diós krémet bele! Kösz-kösz!
ZsuR Creative Commons License 2007.03.17 0 0 398
Minek ketto lepke?!?! Egy boven eleg. . .:))!
Előzmény: Vanessa_ (397)
Vanessa_ Creative Commons License 2007.03.17 0 0 397
:DDD A lepkeböl eredendöen kettö volt. Csakhogy... a kisfiam az egyiket nemes egyszeruseggel felfalta.)))
Előzmény: ZsuR (395)
Vanessa_ Creative Commons License 2007.03.17 0 0 396
MOst eppen indulunk a keresztelöre, de a napokban begepelem:) Alul csokitorta van, felul pedig egy kekszmassza. A www.mesetorta.hu-rol olloztam az ötletet, bår kicsit a recepten modositottam. En nem tettem bele meggylevet, ugyanis itt nincs meggybefött. Helyette öszibarackbefött leve van, es  rum aroma.
Előzmény: ribizli (394)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.17 0 0 395
Azt hiszem, ez az en kedvenc bevonatom!!!
Most olvastam, hogy a diszito marcipan 33% mandula paszta, 66% cukor - a masfele meg forditva.
Ahhoz, hogy konnyu legyen vele disziteni, az elso aranyai kellenek.

Nekem biztos a fele takaro elfogyott volna diszites kozben - vagy a lepke hianyzott volna :))!
Előzmény: Vanessa_ (393)
ribizli Creative Commons License 2007.03.17 0 0 394
Hű, ez nem semmi!
Gratulálok! (A kék terítő helyett mennyivel jobb lett volna rózsaszín...)

Kérünk szépen részletes technikai leírást a készítésről. És milyen torta van alul?
ribizli
Előzmény: Vanessa_ (391)
Vanessa_ Creative Commons License 2007.03.17 0 0 393

Szia)

 

Az egesz torta bevonata marcipån, az a kis lepke is az elejen. Csak a baba volt adott:)

Előzmény: ZsuR (392)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.17 0 0 392
A terito az marcipan? Jajj de nagyon szeretem a marcipant. . .nagyon nagyon.
Előzmény: Vanessa_ (391)
Vanessa_ Creative Commons License 2007.03.16 0 0 391
Ilyen lett a torta:) Jo moka volt. A kek alap nem az en bunöm, a keresztelendö baba anyukåja ragaszkodott hozzå.
t3v3d3s Creative Commons License 2007.03.16 0 0 390
krémbe margarint? ááá.
Előzmény: monkey62 (376)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.03.16 0 0 389
a másik pedig a "keményítőkocsonya", az hosszabb távon szétnyílós és jó puha, de az áttetsző. Fél liter gyümölcslébe 1 zacskó pudingpor. A tortazselé néven kapható izékkal nem szoktam kísérletezni, mindig az a benyomásom, túlárazott zselatin van bennük.
Előzmény: t3v3d3s (388)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.03.16 0 0 388
Nálunk a penny marketben mrs. baker nevű márkatermék zselatint kapni. Érdekes módon nem iszonyat büdös. Általában vmi gyümölcslével főzöm fel, hogy jó íze legyen, és a zacskóra rá van írva, milyen arányban.

Ezt persze csak azért mondom, mert nagyon ritkán van itthon, csak akkor veszek, ha biztos kell, szóval nem tudom megmondani :) de vmi olyasmi, hogy gyümölcskocsonyához 1 deci folyadékba 1,5 vagy talán 2 csapott tk. Ez jól szelhető, de nem túl kemény zselét ad, és ha eltalálod, mikor kell önteni, szép egyenes lesz a teteje. Fél deci vízzel próbáld ki, öntsd be egy muffinformába, és meglátod, szeletelve tetszik-e az állaga.
Előzmény: monkey62 (384)
Vanessa_ Creative Commons License 2007.03.16 0 0 387
Eppen eletem elsö marcipånnal bevont tortåjåval kuzdöm:) A bevonås egyszerubb, mint hittem, de az itteni marcipånbol figuråkat csinålni, na az egy remålom. Lesz amilyen lesz, azert megmutatom majd:)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.15 0 0 386
Az itteni zsele nem kemeny - de fortelmes az ize, nem szoktam hasznalni.
A fondanbol meg megprobalom az onthetot, hatha az jobb izu.

Ha probalkozik ilyesmivel valaki, mondjatok, nektek mi a tapasztalatotok!
Előzmény: monkey62 (384)
Vanessa_ Creative Commons License 2007.03.15 0 0 385

SZia.)

 

Irtam Neked mailt. Megkaptad?

Előzmény: monkey62 (384)
monkey62 Creative Commons License 2007.03.15 0 0 384
Igen, általában ami szép, azt nem igazán jó enni. Pl. a cukrászdákban olyan betonkemény zselét raknak a gyümölcsös sütikre, mint a zselécukor, amit zacskóban árulnak. Egyszer munkatársamnál ettem egy nem túl szép, de eszméletlen jó málnatortát, a málnazselé a tetején elég ingatag volt, sõt, szétnyílt, viszont nagyon jó volt enni, mert állagában nem ütött el a puha piskótától és a krémtõl.
Errõl jut eszembe: tudja valaki az arányokat, hogy zselé is legyen, de kemény se legyen?
Előzmény: ZsuR (383)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.14 0 0 383
A tortan nagyon jol nez ki - es ha finom is volt, akkor a legjobb!

Nekem az a gondom a szep sutikkel, hogy ezek a diszitesek nem mindig jo izuek. A viragok nem baj - nem kell megenni, de a fondan. . .probalok recepteket, hatha sikerul egy joizu. . .csak a torta bevonasara.
Majus elejen lesz egy szulinap a csaladban, akkorra szeretnek egy jot osszhozni.
Előzmény: Vanessa_ (382)
Vanessa_ Creative Commons License 2007.03.14 0 0 382

SZia.)

 

 

A marcipån valamiert tul lågy volt. sehogy sem akart olyan tartåsa lenni, mint amilyennek kellett volna. Viszont az ize szuper lett:)

Előzmény: ZsuR (379)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.14 0 0 381
Mantus, ezt a receptett talaltam, meg nem progbaltam ki - de fogom, mert a keszen kaphato "fondant" szornyu izu. . .azt hiszem, azt csak viragokra fogom hasznalni, nem fogok bevonni vele semmit sem.

Hozzavalok
1 csesze vilagos kukorica szirup
1 csesze zsiradek
1/2 kiskanal so
1 kiskanal vanilia kivonat (atlatszo)
1 kg porcukor

Keverd ossze a zsiradekot es a szirupot. Add hozza a sot es a vanilia kivonatot es aprankent add hozza a porcukrot amig kemeny masszava all ossz. HA ragados, adj hozza meg porcukrot.
Folival takarva, hutoben tarold.
Előzmény: mantus (380)
mantus Creative Commons License 2007.03.14 0 0 380
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Megjelent kb 2001-2002 körül Laci bácsinak egy gyűjthető füzete, amit egy kapcsos mappába lehetett össze gyüjteni. Egy akkori munkatársam megvette mindig és én lefénymásoltam belőle egy részt, ami tortához egy gyúrható cukorbevonat. Ő azt hiszem virégokat is készített belőle, de ebben nem vagyok biztos. Azt tudom hogy 50 éves házassági évfordulós tortát készített belőle, és kockacukor szedővel mintázta ki az oldalát, valamint fűzött szalagdíszt készített.

Elvesztettem ezt a fénymásolatot, és szeretném megkérdezni, hogy meg van-e valakinek.

A cukorbevonó receptje kellene főként.
ZsuR Creative Commons License 2007.03.12 0 0 379
Jujj de szep! Mi volt a baj?
Előzmény: Vanessa_ (378)
Vanessa_ Creative Commons License 2007.03.12 0 0 378
A szombati dobostorta-probålkozåsom:) A marcipånnal meggyult nagyon a bajom, de azert turhetö lett:)
Lyobi Creative Commons License 2007.03.03 0 0 377
Ezt a krémet én is éppen tegnap csináltam meg a mai szülinapi tortába és tényleg nagyon finom! :)
Előzmény: monkey62 (376)
monkey62 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 376
Vaníliakrém
Igazi vanília-eszenciából készült vaníliás krém
Megrendelõim szerint „mennyei” (mármint a mesetorta megrendelõi szerint)


Hozzávalók: (1 adaghoz)
* 4 db tojássárga
* 3 ek kristálycukor
* 1 db vanília rúd
* 2 dl tej
* 1/2 db citrom hámozott héja
* 250 g Ráma margarin

Elkészítés:
Elõkészítjük a gyõzfürdõt, azaz egy lábasba 2 ujjnyi vizet engedünk, ebbe teszünk egy tûzálló (lehetõleg fém) edényt. Amíg a víz felforr elkészítjük a krém alapját.

A tejbe beletesszük
* a kikapart a kettéhasított vaníliarúd fekete magos belsejét,
* valamint magát a vanília rudat kisebb darabokra vágva,
* és a megmosott, megszárított citrom felérõl nagyon vékonyan lehámozott héját. (Fontos, hogy csak a sárga részét vágjuk le, a fehéret ne, különben keserû lesz.)
Mindezt lassú tûzön felmelegítjük, 2-3 percig forraljuk, majd a tûzrõl levéve hagyjuk kihûlni.

Közben a tojássárgákat és a cukrot egy közepes mûanyag tálba tesszük és kb. 3-4 percig habosra keverjük, majd a lehûlt, sûrû szitán átszûrt vanília eszenciát hozzákeverjük.

Ezt a masszát áttöltjük az elõkészített gõzfürdõ fém edénybe, és gõz fölött besûrítjük folytonos keverés mellett. Elõször kicsit folyósabb lesz, de ahogy melegszik kicsit sûrûbb masszát kapunk. (Lassú folyamat, türelem kell hozzá.)

Amikor már sûrûbb állagú levesszük a tûzrõl, és hagyjuk kihûlni a fém edényben.
Nem kell hûtõbe tenni, de ha sietni kell, a gõzfürdõ vizét cseréld le hideg vízre, és abba állítsd vissza a fém edényt. (Így néhány perc alatt lehûl megfelelõ hõmérsékletre.)

Amikor teljesen kihûlt töltsd át egy közepes méretû mûanyag keverõtálba. Add hozzá a Ráma margarint és alaposan, több percen keresztül keverd habosra gépi habverõvel. Fontos: a margarint felhasználás elõtt 1-2 órával vedd ki a hûtõbõl, tedd tányérra, nyisd szét a csomagolását. Ha nem elég lágy, akkor a krémben apró margarinpöttyök lesznek, bármennyi ideig is dolgozod össze robotgéppel. Mikrózni felesleges, könnyû túlhevíteni és akkor nem lesz alkalmas a krémhez.

- - - - - -

Egy átlagos tortához kb. 2 adag szükséges, tehát a fenti hozzávalók 2x-ese! Nagyobb tortához természetesen még több.


Tipp:
A vaníliás krémhez nagyon jól passzol az apróra vágott sárgabarack befõtt, vagy az apróra vágott aszalt sárgabarack.

Ha nincs otthon vaníliarúd hagyd el a tejet is, és a tojásos-cukros masszába 5-6 csepp vanília aromát tegyél. Igaz, az így kapott „kence” meg sem közelíti a fentit, de ha nincs más ez is megteszi…


MEGJEGYZÉS: Én kókuszos krémet csináltam, a vaníliás-citromhéjas forralást kihagytam, csak Dr. Oetker bourbonvaníliás cukrot használtam. Két tortát csináltam, az egyik kókuszos, a másik banános volt, amibe vékony krémet kentem, arra banánkarikákat raktam, tehát nem sok krém kellett bele. Így a dupla adag elég volt a két tortához. Elõször a banánosat csináltam, és a maradék krémbe raktam kókuszaromát. Ez most jó össze-vissza, rakd sorba! :)
Előzmény: ZsuR (375)
ZsuR Creative Commons License 2007.02.28 0 0 375
Le tudod irni a vanilia krem receptet?
Előzmény: monkey62 (374)
monkey62 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 374
Óóóóóóóóó, bocsi, ezt nem én csináltam, csak találtam a képet, és nagyon megtetszett, mert egyszerû, de szép. Úgy látom, krém a bevonata. Egyébként tavaly szülinapra a mesetorta.hu-n lévõ vaníliakrémet csináltam tortába, és nagyon bevált. (Csak hogy valami hasznosat is mondjak :)
Előzmény: ZsuR (373)
ZsuR Creative Commons License 2007.02.27 0 0 373
:)) Es milyen szepet szurtal be!! Meselj - milyen a tortad? A bevonata tejszinhab vagy krem?
Előzmény: monkey62 (372)
monkey62 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 372

Na most jól beszúrtam. Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!