Keresés

Részletes keresés

oregbela Creative Commons License 2017.03.31 0 0 56295

Ezt szerintem pont Te bonyolítottad túl. :)

Teljesen felesleges CTCSS-el kínlódni! Kapcsold ki minden rádión. Legyen a nyolc PMR csatorna lerakva és kész! Ugye látod, hogy neked a 9-es csatorna az 1-est ismétli, a 10-es a 2-est, stb. Használjátok mondjuk az 1-es, 5-ös és 8-as csatornát és nincs kavarás. Ha nyolctól feljebb mentek, akkor le kell vonni belőle 8-at, hogy a tényleges csatornaszámot megkapd. Ha áthallást, vagy „gerjedést” tapasztalsz, akkor rossz lehet valamelyik rádió. Nekem két csatornával arrébb már nem szokott zavarni néhány méter távolságból.

Előzmény: _ap_ (56294)
_ap_ Creative Commons License 2017.03.31 0 0 56294

igen, leírni bonyolult, egyébként pedig tök egyszerű

 

az 2-5-10 csak azért volt ott, mert egy számot kellett írnom a betűkhöz, tökmindegy melyik csatornára van állítva, lehet 1-2-3 is.

 

az a lényeg, h ne hallatszódjon át egyik se a másikba és ne gerjedjenek össze a készülékek.

 

holnap feltöltöm, aztán kipróbáljuk..

 

köszi!

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Moto76-reloaded (56293)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.03.31 0 0 56293

Túl van ez bonyolítva. Ez alapján senki se fogja megérteni mi a cél. És nem értem azt se miért nem jó az 1-2-3 csatorna a 3 csapatnak és miért pont az 5 meg a 10? Töltsd fel a rádióra és próbáld ki megfelel-e. A csatornabeállítások a PMR-nek megfelelőek.

Előzmény: _ap_ (56292)
_ap_ Creative Commons License 2017.03.30 0 0 56292

Köszönöm a reakciókat. A válaszaim:

 

- Lejjebb leírtam mi a konkrét cél, bemásolom:

 

"Az volt a célom, hogy 3 csapat (A,B,C) kommunikációját az alábbiak szerint oldjam meg:

- Minden csapatnál 2db rádió

- Az A és B csapat az 5-ös csatornán tud egymással beszélni

- Az A csapat a 2-es csatornán tud a C csapattal beszélni

- A B csapat a 10-es csatonán tud a C csapattal beszélni

 

Magyarán a C csapat külön készülékkel, külön frekin eléri mindkét másik csapatot, akik viszont egymással is tudnak beszélni egy külön erre való készülékkel."

 

- A "hallgatózás" mint olyan nem probléma, tehát nem kell kivédeni. Csak az a lényeg, h a 3 fél így tudjon kommunikálni.

- Igen, ezt tervezem mind a 6 készülékre tölteni.

- Ha jól értelmeztem a dolgokat akkor a scant jelenleg letiltottam a beállításokban. (?)

 

-Amiért neki kellett fognom, az az alábbi jelenség volt:

 

"a készülékek (legyenek bármilyen egymástól távol eső csatornákra is beállítva) hajlamosak összegerjedni.

Jónéhány alkalommal még egymás adását is veszik. Többször előfordul, hogy azok a rádiók is simán veszik az 1 csatornán sugárzott jelet amik, a 15-ösre vannak állítva, de mindezt nem fixen, hanem ad-hoc jelleggel. Van, hogy 10 percig tök jól működik a rendszer, aztán percekig mindenki hall mindent. ... Tesztként egymás mellé raktam 5 készüléket, a csatornákat hármasával beállítva (3,6,9..) majd a hatodikon beszédet kezdeményezve, hol csak a párja fogadta az adást, hol egy másik is, hol az összes. Véletlenszerűen."

 

Ha a képen lévő beállítást tolom fel mind a 6 készülékre, akkor elméletileg jó lesz minden?

 

Köszi!

 

 

Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.03.30 0 0 56291

Nem tudjuk milyen csapatokról van szó :D A szerb szabadcsapatok vagy valami paintball cdapat, az nem derült ki. Én inkább valami irodaház őrzés vagy hasonlóra gondoltam.

 

Amúgy eszembe jutott egy régi sztori :D Ezt most itt mesélem el :D

 

Szóval itt Szombathelyen a rendőrségi városi, megyei (XA) átjátszón kívül volt egy harmadik, az is XA rendszerhez tartozott, de csak rendezvényeken, többnyire  Haladás meccseken használták a rendőrök. Micsoda luxus, erre átjátszót fenntartani. Meg néha a medikusok azon javították a rádiórendszert. Ez az átjátszó állandóan csendes volt, az ügyelet sem hallgatta, néha nyomozók dolgoztak rajta. Micsida király free átjátszó volt ez :D Őrködő, kaptár, figyelő hívójelekkel amikor nem zavartunk senkit, folyamat pofáztunk rajta, senkit nem érdekelt :D Lefedte az egész várost és környékét. Régi szép idők...

Előzmény: oregbela (56290)
oregbela Creative Commons License 2017.03.30 0 0 56290

Én úgy értettem, hogy a cél az, hogy az egyes csapatok csak a rátartozó forgalmazást hallhatja. Az ellenfélét nem.

Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.03.30 0 0 56289

Mellesleg ezeknek a kínai rádióknak nem az igazi a füle, közvetlen közelről megeshet hogy áthallatszik egyik csatorna a másikra, ctcss ide vagy oda. HAsználj inkább DCS kódot. Kisebb eséllyel zavarják egymást. Ha közel van a másik jel, tapasztalat, hogy megnyit akkor is a zajzár ha más a ctcss.

 

Anno én a rendőrségi átjátszót ctcss panel nélküli Yaesu FT23R rádióval elindítottam, 186,2 volt a felmenőn a CTCSS nem kellett más neki csak egy jó brummos adapter és már nyitott is. A DCS meg legalább digitális.

Előzmény: oregbela (56286)
oregbela Creative Commons License 2017.03.30 0 0 56288

Ha egy csapattag szerez egy PMR rádiót aminek minden csatornára ki van kapcsolva a CTCSS, az minden forgalmazást hallani fog. Ráadásul ha szkennelni is tud a rádiója, nem fog lemaradni semmiről! Márpedig például a BF-888S is tud ilyet. :)

Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.03.30 0 0 56287

Vagy feltölti ezt az összes rádióra, mindegyiken ugyanez a felállás

 

1-es csapat az 1-esen, 2-es a 2-esen 3-as a 3-ason és ha valamelyik csapat át akar szólni a másiknak, odateker. Így csak azt kell megjegyezni hányas csapat 

Előzmény: oregbela (56286)
oregbela Creative Commons License 2017.03.30 0 0 56286

Én csak egy feltöltött képet látok így ez csak egy rádió beállításait mutatja. Így nem lehet megítélni, hogy a korábban említett szabályoknak megfelelően működik-e. Biztosan jó ez így, hogy minden csatornán megegyezik az RX és TX CTCSS érték?

Azt ugye tudod, hogy egy rádiópár akkor fogja hallani egymást, ha az adó által sugárzott CTCSS frekvencia megegyezik a vevőre beállított CTCSS frekvenciával. Így a szabályoknak megfelelően kell kisakkozni, hogy az egyes rádiók melyik csatornán milyen CTCSS frekvenciával adjanak, illetve milyen frekvenciára nyisson a zajzár a vevőnél. Így az egyes rádiókra más-más beállítást kell rátölteni, a szabályoknak megfelelően.

Ha így tervezted meg, akkor nem szóltam! Bocsi. :)

Előzmény: _ap_ (56284)
_ap_ Creative Commons License 2017.03.30 0 0 56285

a képfeltöltés vagy nem működik, vagy csak nem látom hova rakta fel, úgyhogy: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=518bf888s.png

Előzmény: _ap_ (56284)
_ap_ Creative Commons License 2017.03.30 0 0 56284

elméletileg meglenne, de még nem töltöttem vissza, először egy véleményt szeretnék róla kérni, h semmit nem b...tam-e el? :)

 

a cél: 

- 3 csapat tudjon egymással beszélni a beállított csatornákon

- az eszközök ne gerjedjenek össze, ne vegyék a többi csatornát ha egy másikra vannak beállítva

- legyen hülyebiztos, minden olyan funkció legyen rajta kikapcsolva, ami a fentiekhez nem kell

- a 3 csapat 3 szobában egymástól 30-40 méterre van, épületen belül téglafalakkal

- lehetőleg csak egymást hallják, távolabbi gyengébb jeleket ne

- lehetőleg olyan csatorna/ctcss kombókat találni amik nem agyonfoglaltak (ez az amit nem tudok hol keressek, most sztem a legelterjedtebb van beállítva :-S)

 

ha jól böngésztem a leírásokat a neten, akkor az utolsó kivételével a többi feltétel így jó.. ?

 

köszönöm az észrevételeket!

 

 

Előzmény: XANTIi (56283)
XANTIi Creative Commons License 2017.03.30 0 0 56283

Ami fontos, hogy 446 és 446,2 közt van a PMR sáv. Azon kívül fizetős tulajdonosa van minden frekinek. Ahol lehet, hogy évekig nem hallasz senkit, mégis lehet kínos beletalálni egy átjátszó felmenőjébe.

Elvileg 446,1-ig van az analóg és 446.1-446.2-ig a digitális üzem.

Előzmény: _ap_ (56282)
_ap_ Creative Commons License 2017.03.30 0 0 56282

Jelenleg itt épp azt teszem ;)

Az adatkábel estére megjön, úgyhogy majd akkor kiderül mit is rejtenek jelen pillanatban a készülékek.

A programozási részt átnéztem, a legtöbb dolog tiszta és nem tűnik bonyolultnak, de addig amíg nem tudom mi van jelenleg a rádiókban, nem tudok tovább haladni.

 

 

Előzmény: XANTIi (56280)
oregbela Creative Commons License 2017.03.29 0 0 56281

Egyik ilyen BF-888S rádiómnak eltört a csíptetője. Valakinek nincs egy bontott?

XANTIi Creative Commons License 2017.03.29 0 0 56280

Keress a közeledben valakit, aki átlátja a PMR írott és íratlan szabályait, a simliket és van némi rutinja a progizásban. Meg persze van adatkábele hozzá. Sok időt és mérgelődést spórolsz meg.

Előzmény: _ap_ (56277)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2017.03.29 0 0 56279

USB-s programozó is van hozzá, az csak van a házban :) Kemény 7,5 dolcsi az ára. 5R-hez való de a 888 ugyanaz.

 

http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=123882

Előzmény: _ap_ (56277)
Kerti Zoli Creative Commons License 2017.03.29 0 0 56278

Már nem csak a nyolc használható, és ugye fél watt max, nem leszerelhető antenna stb stb, ha az előírásokat nézzük. Gyakorlatilag addig, amíg nem csinál az ember gondot, zavart az NMHH-t nagyon nem érdekli.  

Előzmény: oregbela (56276)
_ap_ Creative Commons License 2017.03.29 0 0 56277

hát igazából csak 4 van kiskínaitól, 2-t itthon vettem, mert hogy a 4 nem volt elég.

magyarán azt mondod, hogy a gyári beállítással gyakorlatilag semmi nem használható rajta, neki kell állni programozni? a vicces az, hogy erről egy szó sem esik a manualjában :(

én azt hittem h a 70 mhz frekisávot automatikusan felosztja 16 részre és jónapot.. :-S

a programozási opciókban csak olyat találtam a neten, hogy különböző funkciók ki-be kapcsolgatására jó, ezért nem is foglalkoztam vele, pedig letöltöttem a progit is meg egy leírást is, de miután com portra való csatlakoztatással kezd ami az egész házban nincs már, nem is foglalkoztam vele tovább...

 

Előzmény: oregbela (56276)
oregbela Creative Commons License 2017.03.29 0 0 56276

Álljon meg a mókuskerék!

Magyarországon mindössze 8 PMR csatorna van engedélyezve! :)

Ha úgy próbálod használni, ahogy a kis kínai elküldte, az esetleg nem is PMR frekvenciára van programozva. Nekem vannak ugyanilyen rádióim és soha nem volt velük ilyen gond! Kell hozzá egy programozó kábel és a Chirp program és le kell a PMR csatornákra programozni. Mivel a rádió 16 csatornás én mindkét felére ugyanazt a 8 csatorná programoztam, csak az egyik felére 1 wattal, a másikra 5 watt adóteljesítménnyel. Ha a CTCSS kódokkal akarsz esetleg játszani, attól még nem lesz több csatorna, csak a zajzár akkor fog kinyitni, ha azonos CTCSS frekvencián ad az adó, mint amire a vevőt is állították.

Előzmény: _ap_ (56275)
_ap_ Creative Commons License 2017.03.29 0 0 56275

Sziasztok!

 

Kis segítséget kérnék, hátha valaki belefutott már hasonlóba.

Vettem 6db pmr rádiót, jelesül ezt: Baofeng BF 888s

 

Az volt a célom, hogy 3 csapat (A,B,C) kommunikációját az alábbiak szerint oldjam meg:

- Minden csapatnál 2db rádió

- A és B csapat az 5-ös csatornán tud egymással beszélni

- A csapat a 2-es csatornán tud a C csapattal beszélni

- B csapat a 10-es csatonán tud a C csapattal beszélni

 

Magyarán a C csapat külön készülékkel, külön frekin eléri mindkét másik csapatot, akik viszont egymással is tudnak beszélni egy külön erre való készülékkel.

 

A probléma ott csúszott a számításba, hogy a készülékek (legyenek bármilyen egymástól távol eső csatornákra is beállítva) hajlamosak összegerjedni.

Jónéhány alkalommal még egymás adását is veszik. Többször előfordul, hogy azok a rádiók is simán veszik az 1 csatornán sugárzott jelet amik, a 15-ösre vannak állítva, de mindezt nem fixen, hanem ad-hoc jelleggel. Van, hogy 10 percig tök jól működik a rendszer, aztán percekig mindenki hall mindent. A frekvenciatartomány elméletileg 400-470-ig megy, ennél azért nem kéne ennek bekövetkeznie.

Tesztként egymás mellé raktam 5 készüléket, a csatornákat hármasával beállítva (3,6,9..) majd a hatodikon beszédet kezdeményezve, hol csak a párja fogadta az adást, hol egy másik is, hol az összes. Véletlenszerűen.

 

Hogy lehetne ezt megoldani, vagy mit lehet ezzel csinálni?

 

Köszi előre is!

new badogrugdalo Creative Commons License 2017.03.28 0 0 56274

Ez nem mindenhol van így. Pintér messze van, a problémák pedig itt. Ha neki valami nem tetszik jöjjön ide és oldja meg.

Előzmény: dongo78 kónyi pmr klub (56268)
Smoker84 Creative Commons License 2017.03.28 0 0 56273

Èrtem.pedig szoktunk beszèlgetni azèrt.mèg nen halottalak meg sajjna  1szer sem.

Előzmény: Szitakötő a 3-as bányából (56272)
Szitakötő a 3-as bányából Creative Commons License 2017.03.27 0 0 56272

Nagyritkán bekapcsolok beleszólok de csak a nagy csend van.

Előzmény: Smoker84 (56255)
Kisdunyha Creative Commons License 2017.03.27 0 0 56271

Hello látom pécstől nem messze vagy elárulod hol? Nekem is lehet kellene segitség kenwood tk8180e programozásban. Én Tamási mellet vagyok közvetlen egyébként 6 ilyen rádiom van csak komunikáciora használták nincs program rajta meg nincs mic-hozzá az beszerzés alatt van 4 db megy piacra 2 marad nekem. Köszi előre is

Előzmény: hejo (56257)
DJ Szegecs Creative Commons License 2017.03.27 0 0 56270

Sziasztok! A Midland GB-1 típusú, külső antennás, mobil PMR rádióról szeretnék gyakorlati tapasztalatokat kérni tőletek!
A fórum keresője csak a programozó szoftverrel kapcsolatban adott ki nekem korábbi találatot. 
Műszaki megbízhatóság, üzemeltetési tapasztalatok érdekelnek. Köszönöm előre is!

dongo78 kónyi pmr klub Creative Commons License 2017.03.27 0 0 56269

De sajnos van mikor nem tudsz felkészülni! váratlan dolgok rosszullét......... szívroham sztrók............! 

Előzmény: Moto76-reloaded (56219)
dongo78 kónyi pmr klub Creative Commons License 2017.03.27 0 0 56268

Szia !  Én feltételes módba mondtam! Hogy az opsz . Hogy miért?  Mert az államtól rengeteg pénzt kapnak és egyed uralmat élveznek Pintér által aki ezt az egész ZRT- működteti!  :)

Előzmény: Moto76-reloaded (56213)
dongo78 kónyi pmr klub Creative Commons License 2017.03.27 0 0 56267

Sziaaaa! Huh a nick név most nem mond semmit! :)  talán ha túra hegyek akkor László de nem biztos!

 

Hát igen!de biztos lenne rá megoldás!  Mert itt is köreinkben , jó néhány koponya van!  :)

Csak pénz, támogatás hijján senki nem öl bele ! Ami érthető is!

Előzmény: alnibell (56212)
Smoker84 Creative Commons License 2017.03.26 0 0 56266

Csak gyárilag összerakot kábel èrdekel.èn nem tudok összerakni ilyen kábelt.ill.idöm sincs beszerezni a cuccokat a munkám miadt.

ezèrt keresek valakit akinek van kábele.mert az kb 10 perc alatt felprogramozná.

Előzmény: Smoker84 (56264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!