Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2010.04.01 0 0 772
Márpedig a jogos kritikát nem ártana megfogadni.
A kutyamama gazdájának üzentem, akinek nem inge, ne vegye magára.
Viszont nekem abból kezd elegem lenni, hogy senki nem hajlandó megfogadni a jótanácsot, de ha baj van, elvárja a segítséget.
Előzmény: csacsi1976 (771)
csacsi1976 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 771
Nézd szerintem segítséget kértem nem kritikát, kicsit kezd elegem lenni a kioktatásból mivel ez a topik gyanítom nem ezért jött létre. Amúgy sem olvassa én meg vigyázok a tüzelő szukáimra. Amúgy nem biztos hogy gyakorlott kutyagazda mivel nemrég költöztek mellénk egy új kertes házba és ha nem volt eddig kutyája nem tudhatta hogy egy tüzelő szukáért mire képes egy kan. A kutya csinált egy lyukat a kerítésen aztán megjavította aztán megint csinált egyet...
Előzmény: oncogito (769)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.04.01 0 0 770
ugyanezt irtam egy masik topikba,ahova betette:)
Előzmény: oncogito (769)
oncogito Creative Commons License 2010.04.01 0 0 769
"Üdvözlöm" a mamakutya gazdiját, de inkább ivartalanított volna!
Most aztán gyilkolászhatja a pici ebkéket, mert a jó gazdi bizony kevés és sok, nagyon sok a gazdira váró kutya!
Előzmény: csacsi1976 (768)
csacsi1976 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 768
Sziasztok!
Bocsánat hogy ide beteszem de hátha...
Sürgősen gazdit keres 5 pulikeverék kiskutya! Most 4 hetesek és ha nem lesz gazdijuk (a mamakutya gazdija nem tudja megtartani őket) akkor menhely vagy altatás vár rájuk :( 3 fekete (némi fehérrel, és 2 barna mint a mamájuk) a pulinál nem lesznek nagyobbak mivel a papa még kisebb is, sem a mama sem a papa nem ugatós de jó házőrzők.
borzamoni@gmail.com
oncogito Creative Commons License 2010.03.25 0 0 767
Ha be van tervezve, akkor nincs is mit ragozni rajta.
Remélem, a villanyszerelést jól megcsinálják, mert az "rázós" dolog, azzal jó vigyázni és valóban sajnos nem két fillér az ilyesmi.

Érdekes ez az anyagi helyzet.
Mi sem iszunk, nem dohányzunk és a legszükségesebbekre van csak pénz.
Elnézem az embereket, akik isznak, dohányoznak, hetente rendszeresen szórakoznak, márkás cuccaik vannak minden nyáron külföldön nyaralnak -- és állítólag nincs pénzük, sőt gyakran kérnek kölcsön...

Azt hiszem, mi az ilyeneket nem is fogjuk megérteni.


Előzmény: nagymóni (766)
nagymóni Creative Commons License 2010.03.24 0 0 766
Nem hiszem, hogy a sorrenddel van a baj, bár az aláírom, hogy én sem örültem, amikor a cicáim nagy hassal tolattak. Viszont ellés után ivartalanítottuk a lányokat és egy ideig jó sok cicánk volt. Nem az állatkerti belépő vagy a körhinta előzi meg az ivartalanítást. Momentán villanyt kell szereltetnem, mert a házat a katasztrófa fenyegette (konkrétan zárlat okozta tűz). Ez nem olcsó. Olyan mértékben esett vissza a család bevétele, hogy bizony fogom a fejem időnként. Pedig nem iszunk, nem dohányzunk, nincs autónk, és az egyetlen luxus az életünkben az internet. Ez nem panasz, örülök neki, hogy erre még telik. Sokfelé van a család, így legalább egyszerűbb a kapcsolattartás. Bicajozni jó, és legalább nem hízunk el. A kutyák minden nap kapnak enni - télen meleget. Tehát most még egy kicsit csúszik a dolog, de be van tervezve. Tudod: ember tervez...
Előzmény: oncogito (765)
oncogito Creative Commons License 2010.03.24 0 0 765
Én megértelek, csak úgy vélem, a fontossági sorrendnél nem veszed figyelembe, hogy macsek is és ebke is ha nincs ivartalanítva, ha kan, másutt bizony sok nem kívánt almot hoz létre évente. Ahol a kölykökre nagyon csúnya sors várhat és vár is.
Vagy idő előtt megölik, vagy sanyarú sorsa lesz a létszám felettieknek.
Szóval más állatkák sorsa miatt is felelősek vagytok.
Nem beszélve arról, hogy nem tettetek meg mindent a saját állatka biztonsága érdekében.
Én nem akarlak semmivel "vádolni", de meggondolnám a helyetekben.




Előzmény: nagymóni (763)
nagymóni Creative Commons License 2010.03.23 0 0 763
Tudom, hogy nagyon nagy szükség lenne az ivartalanításra. Mindig be is tevezzük szépen, hogy a szűk költségvetésből mikor tudunk kiszakítani jó pár ezrest az állatorvos támogatására. Sajnos mindig közbejön valami, ami sokkal égetőbb, mint a golyóbisok. Tudom, hogy az csak a mi problémánk, hogy szűkös a költségvetés, mondhatnád, hogy ne tartsak állatot, ha nem jut erre is. Megkapják az oltásokat, kényelmes helyet, jó kaját, szabadságot, a férfiatlanítás pedig még mindig várat egy kicsit magára. Egyébként tűnt már el ivartalanított cicám is. Pedig ő lányka volt. Ha egy macska kint él és nem a házban, akkor bizony benne van a pakliban sok minden. Az is, hogy 15 évig él, mint drága Pannikánk és az is, hogy fiatalon eltűnik nyomtalanul. :(
Előzmény: oncogito (762)
oncogito Creative Commons License 2010.03.22 0 0 762
Igen, a jóidő hozza magával a munkát.
Nekem is itt a kis virágaimmal lesz dolog.
Az ebkéket többet kell kefélgetni, mert jön le a téli bunda.

Az ivartalanítás meg nagyon kellene nálatok kutyának macskának...
Előzmény: nagymóni (761)
nagymóni Creative Commons License 2010.03.22 0 0 761
Köszi, megvagyunk. Picikék növögetnek, a nagylányok pocija is növöget. Túrjuk a földet szorgalmasan. Ügyivel rengeteget kell labdázni, amíg ki nem fullad, addig nem hagy békén. Szépen kezdik megszokni Dorci jelenlétét, nem bántják, legalábbis felügyelet alatt még nem próbálták bántani. Egyedül még nem hagyjuk őket. Muszáj lesz nekik összeszokni, mert Dorci már nem nagyon akar bent maradni a lakásban.  Legidősebb kandúrkánk Mátyás eltűnte magát egy jó hete. Sokszor elcsavargott már csajozni, de ennyi időre még nem ment el itthonról. Félek, hogy már nem jön vissza. Ő volt az, akiért szétbombáztam az ól padlását, mert hallottam, hogy valahol ott nyávog. Mire mindent szétpakoltam, szépen előbújt a műhelyből.
oncogito Creative Commons License 2010.03.21 0 0 760
Végre itt a jó idő!!! :-)))
Gondolom, ti is sokat vagytok kint, sok munka lehet, de sok szép és öröm is.
Kicsik-nagyok jól vannak?
oncogito Creative Commons License 2010.03.12 0 0 759
Most látom, a legelső hozzászólása 2006-ban volt.
Azóta nem boldogul a témával?
Szerintem akkor jobb ha inkább mással kezeden foglalkozni.
Mondjuk menjen el egy állatmenhelyre -- több hasznot hozna...
Előzmény: balalayka (757)
oncogito Creative Commons License 2010.03.12 0 0 758
Kedves Krisztina, van önnek kutyája?
Ha pozitív emberi pszichikumra vágyik, fogadjon örökbe egy kutyát és utána vizsgálja saját magát.
A legmegbízhatóbb eredményt fogja kapni. ;-)


Egyébként nem tudom, hanyadszor ismétli az egyes éveit, de ez a hirdetés már sok éve mindig felbukkan valahol.
Itt nem szívesen látott -- legközelebbi felbukkanásakor moderációt fogok kérni!
Előzmény: balalayka (757)
balalayka Creative Commons License 2010.03.11 0 0 757
Tisztelt Hölgyem / Uram !

Michac Krisztina vagyok a Pázmány Péter Katolikus Egyetem pszichológia szakos hallgatója. Szeretném a segítségét kérni egy kérdőív kitöltésében , amely a diplomamunkámhoz szükséges, melyben a kutyatartás emberi pszichikumra gyakorolt pozitív hatásait vizsgálom. Amennyiben Ön nem állattartó segítségére akkor is szükségem van a kontrollcsoport vizsgálatához, a különbségek kimutatásához.

A kérdőív az alábbi oldalon található: www.diplomamunka.szm.sk.

Segítségét köszönöm

Krisztina

oncogito Creative Commons License 2010.03.11 0 0 756
Hát, a havazás csak megjött.
Bár nálunk nem marad meg, csak a nyirkos és csúszós locs-pocs van.
Sok már ez a tél... :-/
Előzmény: nagymóni (755)
nagymóni Creative Commons License 2010.03.10 0 0 755
Nagyon várjuk a tavaszt, mennék már a kertbe egy kicsit túrni a földet. Örömmel látom, hogy bújnak a tulipánok, nárciszok és a rebarbara (az unokám csak savanyú izének hívja, jobb esetben lebambolának). Remélem nem lesz már sok hó, bármennyire is ígérik.
Előzmény: oncogito (754)
oncogito Creative Commons License 2010.03.10 0 0 754
Sajnos van ilyen, erről senki nem tehet.
Remélem a többi pici szépen fejlődik és ti is jól vagytok.
Bár a tél nehezen enged, de a tavasz csak jön végre...
Előzmény: nagymóni (753)
nagymóni Creative Commons License 2010.03.09 0 0 753
Sokkal kisebb, gyengébb volt a többinél. A kiskecske általában már fél órásan áll a lábán, ez még egy naposan se tudott egyedül megállni. Lehet, hogy volt a valami fejlődési rendellenesség is belül, nem tudom. Nem boncoltuk fel, csak sírni tudtam, annak ellenére, hogy már a születése után éreztem, hogy nem igazán életképes a kicsi. :(
Előzmény: oncogito (750)
kuglimanó Creative Commons License 2010.03.09 0 0 752
Köszönöm.

:((
Előzmény: oncogito (751)
oncogito Creative Commons License 2010.03.09 0 0 751
Tovább küldöm, ahova csak tudom -- de annak a családnak nem sok jót kívánok ! 8-/
Előzmény: kuglimanó (748)
oncogito Creative Commons License 2010.03.09 0 0 750
Nagyon aranyosak, puszilom őket! :-)))
Sajnálom a kis picikét, aki elment. Beteges volt, vagy mi volt a baja?
Előzmény: nagymóni (749)
nagymóni Creative Commons License 2010.03.08 0 0 749

Küldöm a képet a hármasokról. Sajnos, ma reggelre már csak kettő lett a háromból. A középen álló picike már az égi legelőkön ugrál.

 

Előzmény: oncogito (747)
kuglimanó Creative Commons License 2010.03.08 0 0 748
Ezt kaptam ma e-mailben, terjesztem itt is:


" Sziasztok! Légyszi terjesszétek ezt a kérést.

Ez a nagyon szomorú, kistestű szuka kutyus valaha egy család tagja volt...

A család viszont elköltözött és a kutyus most egy Bp. közeli
hányattatott sorsú menhelyen megtörve tűri sorsát. Egész nap csak ül
és bámul maga elé, nem érti mi történik vele. Vagy behúzott farokkal
menedéket keres az egyik, nála nagyobb kenneltársa folyamatos terrorja
elől. Szegény lelke nagyon meggyötört. :-(

A lába is fájhat, sántít. De itt sok segítséget nem remélhet.

Ha továbbra is itt marad, belepusztul a bánatba!

Pedig még biztos rengeteg szeretetet tudna adni egy gondoskodó
gazdinak, akire az egyetlen kincsét, az életét bízná!

Mindenképpen és minél előbb szeretném kimenteni erről a menhelyről!

Ideiglenes vagy akár végleges örökbefogadót keresek neki! Ha valaki
tud segíteni, vagy az ismeretségi körében tud valami megoldást
ajánlani kérem, értesítsen!

Nagyon szépen köszönöm.

Deliága Julianna 06/30/771-6500 "

oncogito Creative Commons License 2010.03.08 0 0 747
Gratula hozzájuk! :-)))
Várom a képeket!

Remélem jól vagytok mindannyian.
A tél nehezen enged a szorításából, a hideg még tart, de a tavasz akkor is jönni fog már hamarosan!
Előzmény: nagymóni (746)
nagymóni Creative Commons License 2010.03.06 0 0 746
Megszülettek az idei első kiskecsók  Hármas ikrecskék.  Ha tudok szerezni egy kölcsön fényképezőgépet, csinálok róluk képet és küldöm.
Előzmény: oncogito (745)
oncogito Creative Commons License 2010.03.05 0 0 745
Szerintem sajnos ez a rendelet annyira lesz betartatva, mint minden más és az ilyen szörnyűségeket nem fogja meggátolni:
kutyaviadal
oncogito Creative Commons License 2010.03.05 0 0 744
Az új állatrendeletről:

Részlet:
"A kedvtelésbõl tartott állat tartási helyének olyan méretûnek kell lennie, hogy az állat fajára jellemzõ mozgási igényét
ki tudja elégíteni. Lófélék és eb esetében a mozgási igény az állat mozgatása útján is kielégíthetõ, azonban esetükben
is törekedni kell az olyan tartási módra, amely lehetõvé teszi az állat kedve szerinti mozgását.
(5) Tilos
a) ebet tartósan 10 m2 -nél kisebb területen,
b) ebet tartósan 4 m-nél rövidebb eszközzel kikötve,
c) gerinces állatot kör alapú kalitkában,
d) gerinces állatot gömb alakú akváriumban
tartani.
(6) Ebek csoportos tartása esetén számukra egyedenként legalább 6 m2 akadálytalanul használható területet kell
biztosítani. Nem minõsül csoportos tartásnak a szuka együtt tartása a kölykeivel, azok hathetes koráig.
(7) Amennyiben ebet futólánccal – vagy ahhoz hasonló elven mûködõ szerkezettel – kikötve tartanak, a feszített és futó
részek hosszának összege nem lehet kevesebb 5 m-nél, valamint a futó rész nem lehet rövidebb 3 m-nél.
(8) A csoportosan tartott állatok esetében – hacsak az adott fajra vonatkozó tudományosan elfogadott ismeretekbõl más
nem következik – a tartási helyet úgy kell kialakítani, hogy mindegyik egyed versengés és agresszió nélkül egy idõben
hozzáférjen az etetõ-, itató-, fürdõ-, pihenõ-, illetve búvóhelyhez.
(9) A talajszinten élõ állatok hálós aljzaton nem tarthatók, kivéve, ha füves területen, illetve közvetlenül a talajon helyezik
el a ketrecet.
(10) A nem kizárólag talajon, illetve vízben lakó fajok esetében legalább két olyan polcot vagy ágat, ülõrudat kell elhelyezni,
amelyek mérete és kialakítása olyan, hogy az állat biztonságban és természetes testhelyzetben tud rajtuk ülni, pihenni.
(11) Az akváriumot, amelyben halat tartanak, üveglappal, hálóval vagy más arra alkalmas tárggyal kell lefedni, illetve
az akvárium olyan mértékben tölthetõ fel vízzel, hogy a vízszint és az akvárium felsõ pereme közti távolság alkalmas
legyen a hal kiugrásának megakadályozására.
(12) Patás állat és eb kivételével kedvtelésbõl tartott állatot kikötni tilos. Patás állatot és ebet állandó jelleggel kikötve
tartani tilos."

A teljes rendelett itt tölthető le
nagymóni Creative Commons License 2010.03.03 0 0 743
Köszönöm szépen.
Előzmény: oncogito (742)
oncogito Creative Commons License 2010.03.02 0 0 742
Ja, Móni, nagyon sajnálom apukádat, fogadd részvétem!

Előzmény: nagymóni (741)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!