Keresés

Részletes keresés

Dhanny Creative Commons License 2014.01.28 0 0 572

Hogy van POFÁTOK ilyen arcátlan rágalmazást (hazugságot) leírni a cikkben,hogy az Alt-Cash Kft. úgy reklámozta a pénztárgépet, hogy az könnyen meghackelhető? Forrásmegjelölés nélkül? Remélem az Alt-Cash leperli a gatyát is rólatok! Mekkora Nokiásdobozt kaptatok a cikkért a konkurens pénztárgépgyártótól esetleg a NAV-tól?

Diótörő Creative Commons License 2014.01.05 0 0 571

Legkorábban jövőre épül a második Panama

"A 40 millió dolárra becsült megaprojekt az ország egyik régi álma, "

 Ez utóbbi mondat helyesen így hangzik:

- a 40 milliárd doLLárra becsült....

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 570

Búgópestis ölt Madagaszkáron

http://index.hu/kulfold/2013/12/11/bubopestis_pusztit_madagaszkaron/

 

TAPS! Hogy búgatnák meg az index fordítóját, nemkicsit!

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.06 0 0 569

"A madarak amúgy sincsenek jó hatással a repülésbiztonságra, az amerikai légiközlekedés-biztonsági ügynökség 1990 óta 121 ezernél is madár kontra repülő esetet regisztrált. Ezek általában egyszerű balesetek, a kis szárnyas, legtöbbször galamb, vagy a Hudson folyóra csodaszerűen letett utasszállító esetében kanadai lúd a nagy gép útjába kerül; az előbbi elpusztul, az utóbbi pedig akár meg is hibásodhat. Viszont azt kevesen gondolnák, milyen meglepő mennyiségű videót találni a neten arról, mennyire utálják a madarak a drónokat és a távirányítós modellrepülőket, amik berepülnek a felségterületükre."

http://index.hu/tech/2013/12/06/a_dronokra_tamado_madar_az_igazi_angry_birds/

 

Aki ezt így képes volt leírni, rúgják ki és még az érettségijét is vonják vissza! (a diplomát azt nem is említem, kizárt, hogy a versenyzőnek van diplomája)

emp Creative Commons License 2013.12.04 0 0 568

a TEK legutóbbi akciója mindent megmagyaráz :)

Előzmény: emp (565)
Diótörő Creative Commons License 2013.12.04 0 0 567

Százezer orosz kaphat amnesztiát c. cikkben ez van:

" Oroszországban jelenleg 600-700 ember ül valamelyik büntetés-végrehajtási intézetben. "

Még nálunk is több üldögél a hűvösön :-))

emp Creative Commons License 2013.10.04 0 0 566

na jó, egye fene, kétszer van bent.

emp Creative Commons License 2013.10.04 0 0 565

beírtam, elküldtem, majd semmi.

megpróbálom újra, de lehet, hogy furcsaságok jelennek meg :)

 

tehát:

A tragikus washingtoni incidensben egy rendőr és az elnököt őrző Secret Service egyik tagja is megsérült, de nőnél nem volt fegyver.

 

 

forrás:

http://index.hu/kulfold/2013/10/04/skizofren_volt_a_washingtoni_lovoldozo/

emp Creative Commons License 2013.10.04 0 0 564

A tragikus washingtoni incidensben egy rendőr és az elnököt őrző Secret Service egyik tagja is megsérült, de nőnél nem volt fegyver.

 

innen:

 

http://index.hu/kulfold/2013/10/04/skizofren_volt_a_washingtoni_lovoldozo/

 

most ez tévedés, hiba vagy mi a fene?

ezek folyamatosan szívnak valamit?

Diótörő Creative Commons License 2013.07.10 0 0 563

" Új rakétát fejleszt az Európai Űrügynökség "

Néhány hiba a cikkből:

- " Évi 120 millió euróba kerül "

     Na persze csak akkor, ha évente egyet indítanak. Mert ha többet, akkor a darabonkénti indítás kerül 120 millába.

- "Az első fokozat három meghajtásból áll, "

   Ezt úgy kell érteni, hogy az első fokozat 3 szegmensből áll, egy középső és két oldalsó booster ( gyorsító ) fokozat.

- "hogy ne egyszeri kiégésű, hanem újraindítható legyen"

   Mivel a harmadik folyékony üzemanyaggal működik, ennek hajtóműve újraindítható.Az egyszeri kiégés nem értelmezhető.

- " Az Airline–5 ME ( Midlife Evolution) 2017-re lesz kész.

  Airline = Ariane-5

 

Pedig sokat javult a hasonló cikkek színvonala, de ez a mai nem sikerült.

geri43 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 562

 

"A CERN és Budapest között a leggyorsabb nagytávolságú összeköttetés épült ki, amely a Országos Széchényi Könyvtár teljes adatállományának !!!!!! hússzorosát 20 másodperc alatt juttatja ki Svájcba."

Még jó hogy nem a tízmilliószorosát viszi át tízmillió másodperc alatt. Minek kell ilyen hatásvadász számokkal dolgozni? Nem egyszerűbb leírni hogy "képes egy másodperc alatt kijuttatni Svájcba"?

z-fholló Creative Commons License 2013.06.15 0 0 561

Ezt írja az Index (Sport Géza):

 

"Elrontották a családias hangulatot a felfegyverzett rohamrendőrök egy román negyedosztályú bajnokin, ahol egy körözött játékosra akartak lecsapni.

A Chişoda és a Sânnicolau Mare közötti mérkőzésen a kommandósok az összes futballistát, de még a cserepadon ülőket is ordibálva a földre parancsolták, volt, akinek a hátára is térdeltek. A pályán viszont hiába keresték a rablással és csempészettel vádolt férfit, aki az intézkedésen remekül szórakozó nézők között, a lelátón bujkált."

 

A sportújságírókkal szemben általában nem állítunk magas lécet, mert képesek negatív világrekordot döntögetni...

E hírben egy kis elemzéssel, nyelvérzékkel rájöhet az ember fia, hogy a Kisoda-Nagyszentmiklós mérkőzésről van szó. Kisoda Temesvár egy kerülete, Nagyszentmiklós meg ugyebár az avar kincsről, Bartók Béláról, Révai Józsefről, Heim Péterről, Hermann Lipótról nevezetes annak, aki utánanéz...

A románok átvette "chis" tetten érhető Chisinau (Kisinyov)=Kisjenő városnévben, akár  Chisineu-Cris=Köröskisjenő esetében. A Jenő törzs volt mindkét esetben a névadó.

Ha legközelebb egy Dunajská Stredá-Sfantu Gheorghe nemzetközi meccsről tudósít az Index, nagy bajban lesz... Van azonban egy közbülső megoldás: csak szlovák és román nyelvű tudósítást közöljön, az áldásos (vajon kinek?) polkorektség jegyében! Jó munkát!

Magellan1 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 560

Rendőrök tartóztatták fel a katonákat

Godzilla vs. Mechagodzilla: a katonai hajónak nem volt papírja, nem jöhetett le a Margitszigetig. Tovább »

forrás: Index.hu

 

még jó, hogy az utolsó mondatban van a lényeg! ami előtte van, az mese! a fogalmazás leginkább. miért kell ezt..

kilógó lóláb Creative Commons License 2013.06.12 0 0 559

327 ezer az átlagfizetés Orbán hivatalában

Tavaly egy dolgozóra még havi 247 ezer jutott. A közzétett adatok több esetben nem világosak. Tovább »

forrás: Index.hu

 

 

A Miniszterelnökség legutóbb a tavaly január és szeptemberi közti időszakról közölt hasonló adatokat. Akkor tíz hónapra vetítve 275 dolgozó összesített bére 679 millió 985 forint volt.

 

Nálam ez csak 9 hónap, node én nem is vagyok indexes zugfirkász... :)

frankrose Creative Commons License 2013.06.02 0 0 558

Üdv T.szerk!

 

Nem akartam ezért írni, mert vannak fontosabb tartalmi dolgok is, de most két sörtől felbátorodva plusz h csak ma éjszaka 3 vagy 4-szer fordult elő légyszi figyeljetek már a helyesírásra. Nekem nem jó a szemem és az ilyeneknél mindig újra kezdem olvasni a mondatot, mert nem értem és másod vagy harmadjára jövök rá, h ez értelmetlen. Persze megesik az ilyen, de rengetegen olvassák a cikkeket, és sztem vmennyire fontos a forma betartása, h ilyen apró hibák, mint szóismétlés ne legyen. Amúgy szeretem az oldalt, állandóan olvasom, és sztem jól vannak összeválogatva a hírek.

Diótörő Creative Commons License 2013.05.29 0 0 557

"Felületét napelemek borítják, ebből nyeri az energiát"

Mármint az X-37 amerikai űrrepülőgép.

Pedig a képen jól látszik, hogy ki van nyitva a napelem táblája.

emp Creative Commons License 2013.05.10 0 0 556

az is be lehetett bombázva, aki ezt írta:

Kiengedték a fogdából Slotát

A szlovák politikus az ittas vezetést tagadta, reméli, nem cigányok megölése miatt kapták el. Tovább »

forrás: Index.hu

smith Creative Commons License 2013.05.08 0 0 555

Már kétszáz vonaton van wifi

Naponta harmincezren internetezhetnek ingyen a vonatokon. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Majd:

Mától már kétszáz, internetezésre alkalmas járművet közlekedtet a MÁV.

 

Na most egy VONAT az többnyire több JÁRMŰ egymás után akasztva.

200 JÁRMŰ az úgy 40-50 VONAT IC méretekben számolva...

:-)

emp Creative Commons License 2013.04.26 0 0 554

megint az a fránya matek :)

 

 

Két és félszeresére növelné Lázár János a trafikok hasznát

Azután, hogy régi barátja lett a trafiktender egyik nagy nyertese, az árrést 4-ről 10%-ra emelné. Tovább »

forrás: Index.hu

 

a cikkben:  250 százalékkal megnövelné a dohánytermékek értékesítésének haszonkulcsát

primrose Creative Commons License 2013.03.18 0 0 552

Kis dolog, de a leadet még mindig nem sikerült kijavítani...

Előzmény: primrose (551)
primrose Creative Commons License 2013.03.18 0 0 551

Üzenem KM-nek a Dívány c. nemtudommi (melléklet???) mai, Kinek áll jobban a mélydekoltázs feketében? c. cikkel kapcsolatban, hogy a cikkben a Selena Gomezzel párba állított színésznő 10 évvel ezelőtt SEM volt Salma Hayek.

Salma Hayek: http://en.wikipedia.org/wiki/Salma_Hayek

 

Egy kis fejtörő a T. újságíró (?) hölgy/úr részére: Vajon ki van a képen? :)

 

Tudom, hogy butácska a kérdésem, de nem kéne ezt-azt leellenőrzini mielőtt feltolják az irományokat a netre?

Diótörő Creative Commons License 2013.01.18 0 0 549

" A Tiberias- vagy Genezáreti-tóként is emlegetett állóvíz a földkerekség legmélyebben fekvő édesvízű tava, "

Nocsak, én meg azt hittem, hogy a világ legsósabb vízű tava.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.28 0 0 548

Index - Gazdaság - Pálinkás: Aki éjjel elment iPhone5-öt venni ...index.hu/gazdasag/magyar/2012/09/27/palinkas/12 órával ezelőtt ... A problémák megoldására gyakran felmerül, hogy majd kinőjjük, Pálinkás szerint azonban a materiális növekedéssel való fejlődés ...

emp Creative Commons License 2012.09.26 0 0 547

már megint az a fránya műhold, meg az elhelyezkedés:

A tervezett űrállomás a Holdon túl, a Földtől 445 ezer kilométerre lenne, a Holdtól pedig 61 ezerre, az úgynevezett Lagrange-ponton, ahol a két objektum gravitációja éppen kiegyenlíti egymást.

"Holdon túúúl"?

 

 

 

Új űrállomást tervez a NASA

2019-ben kezdenék el építeni a Hold túlsó oldalán. Pénz még nincs a grandiózus tervre. Tovább »

forrás: Index.hu

emp Creative Commons License 2012.09.26 0 0 546

hiszen itt sportot űznek az alpári címek kiötlésében.

pont ezen akadtál fenn? :)

Előzmény: Diótörő (545)
Diótörő Creative Commons License 2012.09.25 0 0 545

" Angolna szorult egy ausztrál férfi seggébe "

Talán a fenekébe !! Nem feltétlenül muszáj alpári hangnemet megütni.

Ilyenért akár moderálás is kijár egy fórumozónak. Újságírónak, Főszerkesztőnek nem ?

kb. Creative Commons License 2012.09.24 0 0 543

Kínaiak autókkal kerítették be a japánokat Budán

A lakatlan szigetek miatt kirobbant konfliktus miatt luxusautók lepték el a Dániel utcát. Tovább »

forrás: Index.hu

 

"a magyarországi kínai kisebbség" - Mióta tartjuk számon kissebbségként a nálunk élő kínaiakat?

Diótörő Creative Commons License 2012.09.02 0 0 542

" Halálos baleset egy amerikai légi parádén " a cikk címe.

" ex-szovjet gépek egyike az éles forduló után süllyedni kezdett "  , írja a cikk.

Jelentem alássan az L-39 Albatros csehszlovák gyártmányú volt és nem szovjet.

emp Creative Commons License 2012.08.24 0 0 541

az eredeti cikkben egyébként ez így szerepel:

 

The LEMV is designed to be a recoverable and reusable multi-mission platform. It can be forward located to support extended geostationary operations from austere locations and capable of beyond-line-of-sight command and control.



itt: http://www.defencetalk.com/us-army-flies-long-endurance-isr-air-vehicle-44158/

 

szóval nem ugyanaz, de nekem ezzel az angol mondattal, bevallom, akad némi értelmezési nehézségem :(

Előzmény: Diótörő (535)
emp Creative Commons License 2012.08.24 0 0 540

hááát.

tudjuk, hogy a gs pálya műholdak esetén kábé 36.000 km magasságot jelent az egyenlítő fölött.

 

kérdés, hogy jogos-e a geostacionárius pálya kfejezés egy léghajó esetén, ami ki van kötve egy adott pozícióban, azaz mindig egy adott pont fölött lebeg.

 

minimum nem szerencsés szvsz.

Előzmény: Diótörő (535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!