Keresés

Részletes keresés

Nyúltelep Pohárszék Creative Commons License 2014.02.10 0 0 17373
Sziasztok!

Újságosnál kapható fotós magazint keresek (nem magamnak, én nem értek hozzá sajna) egy fotózás iránt igencsak érdeklődő egyénnek (kezdő, de kicsit már talán hozzáértő).

Mit ajánlanátok? (magyar nyelvű lap legyen).

Köszönöm a válaszokat!
telescoper Creative Commons License 2014.02.10 0 0 17372

Ebből nyugodtan lehet akár hitvita is, hogy melyik márka a jobb. Viszont a te esetedben van két olyan említett felhasználási terület, ahol a 700d kihajtható kijelzője aranyat érhet.

Ha épületeket szeretnél fotózni, azt gyakran teszi az ember esti kivilágításkor is, ahhoz állvány kell. Ilyenkor a kihajtható kijelző roppant kényelmes tud lenni. De a makrózáshoz meg egyenesen áldás! A Nikon d7000-es modellje ezt nem tudja nyújtani.

Előzmény: krisz1004 (17370)
mckmester Creative Commons License 2014.02.10 0 0 17371

 "nikon d7000 18-105 vr"

 

Ezzel jársz a legjobban.

Van még két ajánlható márka, azok nem érdekelnek?

 

Előzmény: krisz1004 (17370)
krisz1004 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 17370

sziasztok! mivel nem tudtam még dönteni és elvitték amit szerettem vna...
itt van pár amit kinéztem ismét..
 canon 700d 18-55 stm+55-250stm
 nikon d5200 18-105mm
 nikon d5100  18-105 vr vagy   18-55 vr+55-200 vr
 nikon d7000 18-105 vr
 
kérlek segitsetek!!
(tudom már posztoltam,de kezdő vok ebbe a tükrösbe)

 ami még talán fontos..természet,épület, közeli,  (makró) szeretek a legjobban fotozni.

-Minarik- Creative Commons License 2014.02.09 0 0 17369

Ertem. 

Előzmény: mckmester (17367)
mckmester Creative Commons License 2014.02.09 0 0 17368

Az a baj, hogy addigra lemegy a versenyszezon több mint fele.

Bár a gálák inkább ősszel vannak, addigra talán lesz is mivel lefotózni.

Előzmény: mckmester (17367)
mckmester Creative Commons License 2014.02.09 0 0 17367

A Sigma elégtelen gyártási kapacitása engem is érint sajnos. 

Január elején mintegy utókarácsony gyanánt akciósan rendeltem egy Sigma 70-200 OS HSM  -et Pentaxra. Mint kiderült az importőrnél sincs, majd kiderült, hogy az EU -ban sincs, majd az is, hogy a Japán központ is arra vár, hogy gyártásba kerüljön. Mindez kb. két nap alatt derült ki. Gyártásba meg kb áprilisban kerül a cucc. Úgy tudom, hogy nem csak ezzel a típussal vannak problémák. Na mindegy. Tavasszal is állítok fenyőfát :-)

 

Előzmény: -Minarik- (17366)
-Minarik- Creative Commons License 2014.02.09 0 0 17366

Mi tart olyan sokaig?

Előzmény: mckmester (17363)
alice81 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 17365

elolvastam kétszer is, sőt kivonatot is csináltam, de úgy is tömény:)

Előzmény: zöld_I (17351)
zorko Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17364

Első leckét amúgy gyakoroltam.

Helyes! :)

 

Ami még nem megy, hogy kint, ami beolvad a környezetbe, ...

Tudnál erre konkrét példát mondani?

 

Ha jól emlékszem, akkor valami "sokpontos" AF-beállítást használsz. Célszerű leszűkíteni, hogy a gép ne választhasson fókuszpontot, és vagy a középsővel fókuszálni, vagy egy olyannal, ami oda esik, ahol a témát élesre szeretnéd. (A középső fókuszpont általában gyorsabb és biztosabb, a többi nem feltétlenül tudja ugyanazt.)

Előzmény: alice81 (17347)
mckmester Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17363

Hír sincs róla :-( Április előtt nem is várom.

Előzmény: bandita39 (17362)
bandita39 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17362

Köszi,megjött már a 70-200 ?

Előzmény: mckmester (17361)
mckmester Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17361

Vannak olyan rendszerek, ahol a vízszintes elmozdulás kompenzációját külön is ki lehet kapcsolni (csak a függőleges kompenzáció marad), így azok svenkeléshez is jók.

Előzmény: bandita39 (17360)
bandita39 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17360

Köszönöm Szépen .

Előzmény: zöld_I (17356)
lacika35.0 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17359

Hát nem,de kezdő se, csak az  érdekel hogy mennyire jó gép,meg ilyenek.Fotóztam már lányt elég ratyi körülmények közt pl:páromat és jók lettek,fények vannak és 3d háttér rajz,ismerősöm ezzel foglalkozik,azért  köszi az infot

Előzmény: LyPapa (17358)
LyPapa Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17358

Modellt fotózni nem a váz fog, hanem te :) Ami minimum kell, az egy jó objektív, megvilágító eszközök, vagy megvilágítást módosító eszközök (fényterelő lapok, stb.)

Ha szakmailag felkészült lennél, akkor bizonyos helyzetekben elég lehet a 18-55-ös kitobi - de a pár mondatod azt mutatja, hogy nem vagy túl gyakorlott ezen a területen.

 

Üdv: LyPapa

 

 

 

Előzmény: lacika35.0 (17355)
zöld_I Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17357
zöld_I Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17356

Úgy értem, svenkelésnél érdemes kikapcsolni, mert berázásnak érzékeli és szépen elmossa, ami amúgy éles lenne.

 

Előzmény: bandita39 (17352)
lacika35.0 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17355

Canon gépet vennék de már inkább egy közép kategóriát mert kicsit szűkös  a keret egy d 600 ra is 2 es optikaival 18-55.Kérdés az lenne hogy lehet e vele modellt fotózni,persze volt már pana fz 18 am kezdésnek.Így a beállítások mennek.A kérdés hogy  mennyire jó ez a d 600 as

scarabaeus Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17354

Az optikai (akár az objektívben mozgó lencsetaggal, akár szenzormozgatással működő) semmiképpen.

Az olcsóbb kompaktokban előszeretettel "digitális stabilizátornak" nevezett marketingtrükk viszont felhúzza az érzékenységet, így a záridőt csökkenti, viszont jellemzően az ilyen "stabilizátorral" felszerelt kompaktokban messze az elviselhető tartományon túli ISO-val.

Előzmény: Tóni bácsi (17353)
Tóni bácsi Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17353

Azt hallottam, hogy a bekapcsolt rezgéscsillapítótól zajosodik a kép. Ez tényleg így van?

bandita39 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17352

Bocsi hogy beleszólok ,megkérdezhetem mozgó célpontnál miért érdemes kikapcsolni a wrt ?Köszi.

Előzmény: zöld_I (17348)
zöld_I Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17351
amugy a geped hasznalatijat elolvastad? lehet, h 200 oldal, de sok okossagot rejt
Előzmény: alice81 (17349)
zöld_I Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17350
auto/manual fokusz
Előzmény: alice81 (17349)
alice81 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17349

És a VR fölött az A illetve M? Az nekm A-n van mindig.

A VR a baba miatt marad off:-)

Előzmény: zöld_I (17348)
zöld_I Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17348
ha izgo mozgo celpontot fotozol, akkor legyen kikapcsolva, ha valami statikusat, akkor meg be ;-) Hosszabb zaridot meg tudsz fogni berazas nelkul.
A kettes problemara kiter a manual is,hogy mikor celszeru inkabb kezzel elesseget allitani. Az egyik a koryezetbe olvados celtargy ;-)
Előzmény: alice81 (17347)
alice81 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17347

A Vr nálam mindig OFF-on van, nem kéne?

 

Első leckét amúgy gyakoroltam. Ami a legjobban segített, hogy messzebbről próbáljak meg zoomolni. Ami még nem megy, hogy kint, ami beolvad a környezetbe, arra nem tudok élességet állítani. De szerintem ez azzal függ össze, hogy hasonlít a háttérhez.

Előzmény: zöld_I (17346)
zöld_I Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17346

 

A 18-105-tel, amikor a mozgó törpére lősz, ki van kapcsolva a VR? 

Előzmény: alice81 (17333)
mckmester Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17345

Az egyes módokat kódokkal jelzik, ezeket olvassa ki a szoftver, és mutatja a megfelelő értéket.

A te exif olvasód valószínűleg csak a kódot mutatja, rosszabb esetben a hexadecimális kódot átszámolja decimálisba.

 

Angol nyelvű irodalom az egyes kódok jelentéséről itt:

 

http://stackoverflow.com/questions/7076958/read-exif-and-determine-if-the-flash-has-fired

 

Mindenesetre gáz az a program, amelyik kódokat mutatja a jelentésük helyett :-(

 

 

Előzmény: Tóni bácsi (17344)
Tóni bácsi Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17344

Oké, de azért az a 25-ös szám az általam használt exif sasolóban csak benne van!!!

Na mindegy, hagyjuk, ha nem tudod mi lehet az!

Előzmény: mckmester (17343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!