Ebben nem értek veled egyet habár még motoron nem ültem.
Szerintem a quad teljesen más tészta. Én a quad előtt soha nem motoroztam, de amikor előszőr felültem a quadra és elindultam vele nagyon jól ment. Volt amikor egy több éve crossozó gyerek próbálta ki és ment vele 20 métert és kész. Szált le róla mert nem bírt vele fordulni. Több ilyen motorossal is találkoztam akinek ennyi volt a quadozás.
Azért, mert aki ült már 50 Le-s vagy annál erősebb sportquadon, az tudja, hogy a motoros tapasztalatra és az egyensúlyérzékre ugyanúgy szüksége van, hiába négykerekű, Szerintem.
Tényleg hülyeség ha személygépkocsiként lehetne vizsgáztatni, mondjuk jobb mint a semmi!
Az enyémre ha lehetne legszívesebben piros rendszámot tetenék, de hát nem lehet, meghát nem kevés pénz lenne gondolom. Reg adó egyből 70 + FA, 500cm3 felett meg 100 + FA. Plusz hozzá jön a vizsga, meg minden f@szság. Meghát így legalább nem megyek ki aszfaltra gumit koptatni, mert ha forgalmisos lenne akkor má mé ne menjen vele az ember a duna partra páváskodni:-)
A defektjavító spray-kről meg annyit, hogy nem mindegyik jó, vettem valaki goldeneye vagy milyen márkájút (ebbe folyékony ragasztó van). Na ilyet ne vegyen senki! A másik fajta az habos ragasztót tartalmaz, az jó, csak abból meg az egyikbe nem volt gáz.
Még sehol nem találtam gumi javító készletet. Bocs hazudtam egy helen volt a polaris-nál amibe egy tubus ragasztó meg 4 kúp alakú gumi + 2 patron volt (minek értéke kb. 200Ft), ezek elkértek érte majdnem 12eFt-ot. Elmehet a polaris a tudjátok hova. Lehúzzák az embert. Mondjuk ha hondába lenne ilyen az is biztos ennyibe kerülne. (tudom erre azt mondják: nem kötelező megvenni. Csak nagyon idegesít az emberek hülyesége).
szerintem éppen annyira jogos a Bés jogsi, mint az Ás. Vagy akár a munkagépvezetői. Ha nekem van pl. Bés, miért kellene motorjogsit csináltatnom, ha egyébként eszem ágában sem lenne kétkerekűt venni vagy vezetni. Szóval az lenne a jó, ha le lehetne vizsgáztatni ennek, vagy annak és a megfelelő jogsival kellene hozzá rendelkezni.
A 180-asok, rendszámmal még használtan is 900-1 MFt körül vannak. Akkor már ezerszer inkább Ozark. Nem mintha egy Aprilia rossz motor lenne, de a Suzi mégis csak 250-es, és hasonló árban megáll. Valszeg az alkatrész is eccerűbb hozzá.
Közlekedésmérnök igazságügyi műszaki szakértő barátom szerint a személygépkocsik vizsgáztatásához nem szükséges a difi. (nem 100 százalékig biztos benne, de ilyen kitételre nem emlékszik)
Végig kellene olvasni a 6/1990 es KöHém rendeletet:)
Korábban írtam, hogy nemrég mikor legutoljára ott jártam a németeknél, jött egy ember egy 350 es Yamahával, rajta a bunkó nagy német autó rendszám(ocsmányan nézett ki).
Odamentem és megkérdeztem tőle, mire van vizsgáztatva. Ő erre:" Natürlich PKW"
Mondtam neki, nekem is van egy Z-400 asom, kérdezte nálunk mire lehet vizsgáztatni, mondtam neki jelenleg semmire, sem ez, sem az.
Erre legyintett, aztán valami kommunizmust emlegetett.
Szerinte náluk lehet lassú járműre, motorra és szgk- ra vizsgáztatni.
Az Ő gépén volt egy mechanikus kilométeróra, volt ráeszkábálva még néhány visszajelző lámpa,rendszámvilágítás, hátul kétoldalt index, helyzetjelző, féklámpa.
Elöl oldalra néző prizma, hátul szintén prizma.
Odafelé menet az autópályán is láttam közlekedni egyet nagy meglepetésemre.
Nálunk miért ilyen korlátolt és kimondottan fafejű emberek a jogalkotóink?
Az rendben hogy B-s jogsi, de mit vizsgáztathatsz majd?
Amíg a motorokat sem engedik át mindenhol (most bukott meg egy gép, mert az első-hátsó gumi úgy nézett ki mintha verseny gumi lett volna (!!!), közben a nagy büdös "E" és a "Road- Use" ott virít az oldalán.), addig egy ilyen 'csodabogár' hogy is kaphatna bármilyen forgalmit...
Másrészt a KFF is módosítani kényszerül, ha jól tudom autó rendszámot csak difi-művel ellátott gép kaphat - innen számítva meg...
Motor meg ugye nem lehet, ezt már tisztázták. Vagy mégsem?
Nem vagy tudatlan, a márkanév nem is fontos ez esetben...
Ugyanis az egyik cég Solaris, a másik Mercure, a harmadik ESC néven forgalmazza, miközben tök ugyanaz... A lelke négyütemű léghűtéses egyhengeres blokk (általában Suzuki) és kint, egymástól kb 50-100 km-re lévő gyárakban szerelik őket össze.
Aztán aki importálja, próbál az eredetinél hangzatosabb nevet kitalálni rája - így lesz "soknevű" a 3-4 egyforma gép.
Más.
A rendszámozásról kb. 4 féle verziót hallotam, kb. 1 hét alatt. A közös bennük, hogy a piros rendszám kifejezés szerepel bennük. Elnézve az itteni 'házgyári' csettegőket, átfaragott Roburokat - IFA-kat (amik mind ezzel futnak) nehezen hiszem, hogy egy új quad ne kaphatna ilyet. Ha jól tudom, ennek műszakija, és biztosítása is bagatell, kismotor szintű. (párszáz Ft bizti, 5 évenként egy 'lájtos' vizsga)
Sőt, az anno elterjedt '50-es papír' megoldás is kezd újra terjedni, mióta a Közl.felügyelet utcára engedte az ötvenes quad-okat.
Ez persze egy 400-ason nem segít, de assz. a dekorosok megint kaszálni fognak vele...
Valaki tájékozottabb esetleg? Tud valaki többet (vagy mást) ? Minden verzió érdekel - gondolom nem csak engem :-D Bocs ha hosszúra nyúlt :-(
Az árakat elnézve, itt nem jön be a "középút" esete...
A linhai és egyéb kínai márkák olcsók, de semmi referenciájuk. A Kymco már kinézetre sem rossz, viszont egy gyengécske új Kimi árán, már kapsz egy pár hónapos Ozark-ot is. Akkor meg inkább az, százszor.
Ahány gépet csak tudsz próbálj ki, már az első úton érezni a minőség-beli különbséget.
Az én vasam a "legegyszerűbb" fajtákból való, de nem is várok el csodát tőle. 1800 euróért két személyt elvisz, félautomata 250-es. Ennyi pénzért belefér, ha gond lesz vele.
Segítsen már nekem valaki abban, hogy az alábbi márkák közül melyik a viszonylag elfogadható. Személyes tapasztalatok lennének a legjobbak. A márkák a következők (mivel nincs pénzem megvenni egy márkás gépet, de quadozni meg ugye kéne...):
Sajnos a defekt spray most nem vált be, pedig nem is volt olyan nagy a lyuk! Hol lehet venni ilyen gumiragasztó/javító szettet mondjuk Pesten???
Eddig akihez elvittem gumishoz a kereket, senki sem tudta levenni a gumit a felniről. Úgy csinálták meg, hogy kifúrták a lyukat és belenyomtak ragasztót!
Engem is megkergettek egyszer, kb 400 méteres közútra kihajtáskor, miután eltévedtem, korábban jöttem ki az erdőből. Mifelénk kiadták nekik, hogy a rendszám nélküli Quadosokat kell b@szogatni. Annyira szűken csak ezzel foglalkoznak, hogy a haverom megállítják a Z-400- al, melynek van rendszáma, megörültek neki, azt sem nézték meg, hogy jogsija nincs is.
Tegnap jöttem meg Németországból,majd írok még az ottani élményeimről ezen témában. Most megyek aludni.
Halihó
A futó olyan 300ezer volt plussz kerék. Mondjuk mire összeállt volt vele macera, de a végeredmény felemelő. 2 quados, 2,5 *1,8 méter. Vagy 3 motort visz.
Ha akarod teszek fel képet. Mondjuk még le kéne fotózni előtte.
A vizsgát nem vágom annyira, mondjuk nekem is van, de amíg nincs rendszám rajta és forgalmi, addig nem a jogsi az amiért kedvenc rendőreink kekeckednek és keresnek :-). Márha megáll az ember ami igen ritka. Terepen elég vacakul muzsikál a kis Astrájuk :-)
Merre tolod ???