Keresés

Részletes keresés

kissunk Creative Commons License 2010.02.01 0 0 18361
"Ilyenkor derul ki tetosik bepites eseten a vakkumos hatrany ,uldogel a hokupac alatt,"


Akkor nem, ha hozzafersz es le tudod "porolni" .



unk
Előzmény: fakeco (18358)
wulfin Creative Commons License 2010.02.01 0 0 18360
Most lepte csak be a ho tegnap, az eddigi havazasokat jol birta, ez a 30 cm mar sok volt neki, de szerintem a sikkollektorokon is megallt most a ho. Majd korulnezek az utcaban van par.
Előzmény: fakeco (18358)
Wattocsak Creative Commons License 2010.02.01 0 0 18359
Vidáman bevállalom a veszteséget, ha ilyen hó lesz jövőre is.
Előzmény: fakeco (18358)
fakeco Creative Commons License 2010.02.01 0 0 18358

Ilyenkor derul ki tetosik bepites eseten a vakkumos hatrany ,uldogel a hokupac alatt,

 

 kovetkezo teli idoszakra erdemes lenne modositani a szoget 60 fokra.

wulfin Creative Commons License 2010.02.01 0 0 18357
2x20 Apricus van. Mult heten fel tudta tolni 50 fokra is a tartalyt, de most ugye szepen belepte a ho:). Ma 35 fok volt kollektor szenzor amikor a parom nezte (del korul), tehat a ho alatt is porbal izzadni egy kicsit.

Ma mar csakis 60-65 fokban raknek ilyet fel, telen jobb a hatasfok, lecsuszik rola a ho, nyaron pedig kisebb az uresjarat.
Előzmény: fakeco (18356)
fakeco Creative Commons License 2010.02.01 0 0 18356

  hali

 

  wulfin

 

Szolarod mennyire futi a tarolodat ( 20 apricus / tarolo terfogat?

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2010.02.01 0 0 18355
Van már ilyen rendszer, csak ott a talaj és a fal között folyadék hordozza a hőt.

"a házra kívülről rakok egy extra boritás, ami borítás és az eredeti fel közt kb 5-10 cm rés van"

Feltételezések, különösebb számítások nélkül:
1: Ha ez a külső extra borítás nem jó hőszigetelő, akkor a föld alól feljövő kis hőmennyiség szinte néhány centiméter után el fog távozni rajta keresztül kifelé, így a falfelület maradék 90 százaléka ugyanolyan hideg lesz, mintha nem csináltál volna semmit.
2: Ha Ha ez a külső extra borítás nagyon jó hőszigetelő, akkor az egész rendszer bekerülési költsége olyan hatalmas összeg lesz, hogy a megtérülés napja (amikor befektetésed az első forint nyereséget hozza) valószínűleg nem ebben az évszázadban lesz (nem vicc).

Számolj utána, mi hoz többet:
- egy második, külső hőszigetelő házkabát kiépítésének ára (tetőre is?), plusz sok száz méter vastag cső ára a rengeteg földmunkával: ez minimum három-négy millió forint kiadás (de a sok földmunka miatt sokkal magasabb összeget sem tartok lehetetlennek)
- ezzel szemben a házad jelenleg tervezett hőszigetelése helyett jóval vastagabbat teszel (mondjuk plusz 15 centi), ami kerül összesen mondjuk kétszáz ezer forintba.

És még az is lehetséges, hogy ez a kétszáz ezer forintos kiadás jobban fogja csökkenteni az éves energiafogyasztásodat, mint egy, a vártnál kisebb hasznot hozó sokmilliós csoda beruházás.

Ráadásul sokan esnek abba a hibába, hogy fogalmuk sincs arról, hogy merre mennyi hő távozik a házukból: például az oldalfalain már 120 centi a hőszigetelés, de a talaj felé nulla, a szellőztető-rendszeres hővisszanyerésről meg azt hiszi, hogy egy újfajta nyereményjáték. Egy kicsike jobbítás a megfelelő ponton sokkal több hasznot hozhat, mint egy hatalmas bővítés máshol.
Előzmény: vakrepulo2 (18350)
wulfin Creative Commons License 2010.02.01 0 0 18354
300 m3/h legaram 10 fok delta t eseten 1Kw- teljesitmenyt tud leadni ha jol szamoltam.
Előzmény: wulfin (18353)
wulfin Creative Commons License 2010.02.01 0 0 18353
Ha motorral mozgatod a levegot akkor is lehet hogy tul nagy legaramra lenne szukseg. Nagy legaram eseten a kollektor feluletet is lehet hogy durvan meg kell novelni (kulonbenb egyszeruen a csovek korul elobb utobb megfagy a fold)
Előzmény: vakrepulo2 (18350)
wulfin Creative Commons License 2010.02.01 0 0 18352
Kerdes mekkora legaramra szamitasz. Azt gyanitom ez a legaram nagyon kis teljesitemnyt tud leadni. (Nalam a szellozteto nyaron kb 1.5 fokot hut a hazon, 150-200 m3/h legarammal). Egy nem passzivhaznal szerintem ez szinte elhanyagolhato lesz. Nalam egyebkent 2.5 meter melyrol most 7 fokos levego jon fel. (60 meter hosszu kollektor). Oszinten abban is ketelkedek, hogy a kemenyhatas erezheto legaramot generalna.

Mas:

Kezd durvulni a szolaris nyereseg nalunk, ma pl 26-27 fok van mar a nappaliba, de meg a legeldugotabb helyen is 23.5. Lehet hogy februarban mar szelloztetunk kell:)
Előzmény: vakrepulo2 (18350)
dejódió Creative Commons License 2010.02.01 0 0 18351
Szántódon van egy ház ami hasonló kívülről régi kisméretű tégla alatta hőszigetelés alatta légrés, de nem talajkollektorral hanem sima természetes szellőzéssel. Ha megvan az anyag róla még(10 éve volt u.i) akkor pár képet felteszek ide róla.
Előzmény: vakrepulo2 (18350)
vakrepulo2 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 18350

na, jó napot kívánok

 

a hétvégén kitaláltam egy új hőszigetelési módot. feltételezem nem vagyok einstein, ezért nem hiszem hogy nekem jutott eszembe elsőneka  világon.

kérdés: hallotatok ti már ilyen módszerrőlm, hogy jó-e és ha nem akkor miért nem?

 

módszer:

  • a kertben leások mocskos sok csövet 1,5 méter mélyre, egyik felét kivezetem a szabadba a másikat meg mindjárt látod
  • építek egy hagyományos házat
  • a házra kívülről rakok egy extra boritás, ami borítás és az eredeti fel közt kb 5-10 cm rés van
  • a résbe alúlról bekötöm a kertbe leásott csöveket, felülről pedig kivezetem jó magasra, mint egy kémyényt
  • elméletem szerint elindul egy kényény-huzat hatás, ami mmiatt kinti levegő bemegy a kertben leásott csőbe, ott véggmegy, felmelekszik 10 fokosra, átmegy a ház oldala köti résbe, ahol bár folyamatosan hűll, de azért valahol 5-10 fok közt tartja a házfalat

 

előnyök:

  • így a házat csak annyira kell fűtenem, mintha kívül 7 fok lenne, nem -10
  • nincs az a penész pára macera mint a többi mostanság elterjedt pl hungarocell módoknál

vélemény, infó, link, ilyesmi?

köszi

 

Wattocsak Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18349
Azt hogy számolod, ha van egy izgága mókusod? :-)
Előzmény: r0226 (18348)
r0226 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18348
Ha otthon van akkor igen.:-)))
Előzmény: Wattocsak (18347)
Wattocsak Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18347
Pontosan a passzív hőforrásokat, Ez tetszik :-)
Ha egy 150 kilós hentes lakja majd a házat akkor kevesebb szigetelés kell mintha egy 50 kilós könyvelő? :-)
Előzmény: r0226 (18346)
r0226 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18346
Kuzo5 küldi Winwattnak

Üzenem a topicra, h a Winwatt azér nem jó PH-hoz teljes épület számításra, mert nem lehet benne pontosan számolni a passzív hőforrásokkal.
Előzmény: Wattocsak (18330)
digium Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18345
Jajjj Istenem! Ne má'! Megint kezdődik...
Előzmény: Mekk Elek ezermester (18342)
teszvesz Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18344
En anno linkeltem be neked 2 db. szakkonyvet is errol, az mas kerdes, hogy te nem adtal nekik hitelt :( Igy nehez lesz valaha is hitelt erdemlo infot beszerezni a temarol...
Előzmény: Mekk Elek ezermester (18342)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18343
"Elmélet: BENT 20C° KINT 0C° 100%-OS HŐÁTADÁSKOR BELÉPŐ LEVEGŐ 10C° KILÉPŐ LEVEGŐ 10C°"

A gyakorlat mást mutat:
levegő hőcserélő = két párhuzamos légcsatorna között hőátadás van
Helyes bekötés esetén a két légáramlat egymással szemben halad (ez a lényeg), a belülről kifelé haladó (és eközben lehűlő) levegő az elválasztó fal túloldalán a kívülről befelé haladó és eközben fokozatosan felmelegedő külső levegővel érintkezik mindvégig, így a két légáram között végig hőmérséklet különbség, tehát végig hőátadás van.
Minél nagyobb a hőátadó felület és/vagy minél alacsonyabb a légáramlások sebessége, annál kisebb lesz ez a hőmérséklet különbség, tehát annál jobb lesz a hatásfok. Nagyon nagy felülettel és/vagy nagyon lassú légáramlással lehetséges a 99 százalék feletti hatásfok elérése is, gazdaságossági okokból azonban a gyakorlatban a 60-95% közötti hőcserélők szokásosak.
Előzmény: tutibor (18335)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18342
Még annyit tennék hozzá, hogy sehonnan nem lehet HITELT ÉRDEMLŐ információkat szerezni a zárt térben (pl a házak alatt) alkalmazott nem zárt cellás (pl eps, ytong) hőszigetelések hosszú távú megbízhatóságáról (nedvesedés évek alatt).
Így jelenleg két tábor van:
- az egyik tábor szerint a valóban tökéletes vízszigetelés csak elméleti kategória (a valóságban nem létezik) és ilyen zárt helyekre kizárólag közel zéró vízfelvételű hőszigetelő anyagokat szabadna alkalmazni, kerül amibe kerül,
- a másik tábor olcsó nyílt cellás anyagokat tervez/tesz ilyen helyekre is, mert állítólag oda úgysem juthat nedvesség soha semmilyen formában, de ha mégis, akkor az el is fog távozni onnan valamiképpen.
Előzmény: GSMISI (18338)
kissunk Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18341
"Tisztelettel Passzivhazteam.hu"


Feltetelezem egy szakertovel van dolgunk, ugyhogy kerdezek egy csomot!

Adva van egy olyan helyzet, hogy az epuleteknek MUSZALY legyen egy vasbeton vazszerkezete . A toltelek (a falak ) lehetnek "barmibol" .
Namost : ertelemszeruen a vasbeton szerkezeti elemek (oszlopok) az alapbol "nonek ki . => Hohidmegszakitas itt nem lehetseges , ergo az alapot kell szigetelni . A lemezalap megvalosithatosaga meg kerdeses. Ellentetes velemenyek vannak , egyesek szerint lehet , masok szerint nem igazan .
1. ESET : lemezalap lehetseges - nem vilagos meg az sem, hogy ha lehetseges a lemezalap , akkor azt lehet hoszigetelni vagy sem . Ha lehet , meg vannak oldva a hoszigetelesi problemak . Ha nem lehet , akkor kar eroltetni a lemezalapot , lasd 2. eset .

2. ESET : lemezalap nem lehetseges - Ebben az esetben a savalapot lehet szigetelni, kerdes , mennyire es hogyan . Volt par hasonlo velemeny itt a forumon, hogy az alap belso oldalara , ami a haz alatt van , nem erdemes ugyanazt a vastagsagu hoszigetelest aplikalni, mint a kulso oldalara (a kisebb delta T miatt ) , inkabb erdemes peremszigetelest tenni kivulre (vizszintest v. fuggolegest ) mert a "nyereseg" igy ugyanakkora koltsegbol nagyobb lesz . Masik kerdes, hogy erdemes a falaknal egy -ket sor gazbetont betenni, hoidmegszakitasi celzattal, vagy sem , tekintettel arra , hogy az oszlopoknal ez semmikep nem lehetseges. Esetleg errol bovebben tudnal mondani valamit (hohidszamitas?)
Ha elmondanad a velemenyed ezekrol , lehet sokat tanulnak belole .
Koszonom elore is.

"8-12 cm a ház alatt ? Az igen kevés. "

Hol volt szo a 8-12 cm -rol ? Visszaolvastam de nem talaltam meg . Amugy meg egyetertek vele, hogy ez egy haz ala keves.


unk
Előzmény: GSMISI (18338)
quint Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18340
Te a két közeg összekeverését számoltad, ez történik ablakon át való szellőztetésnél. A hőcserélő más...
Előzmény: tutibor (18335)
teszvesz Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18339
Igazad van, de ez nem azt jelenti, hogy alapvetoen hibasak az itt elhangzott ervelesek, szamitasok. Az a teny, hogy utolag mar nem lehet olcson modositani, nem indokolja pl. azt, hogy 100 cm XPS-t tegyunk a haz ala. Az ember szeretne tudni, mi az ami meg esszeru, aminek a befektetesi koltsegei legalabb az epitkezo hatralevo eveiben meg is terulhetnek.

- azt is figyelembe kell venni, hogy a topiklakok egy resze nem celozza egy passzivhaz megepiteset, vagy legalabbis nem akar tanusitvanyt rola, egyszeruen keves energiaval (es foleg keves penzbol) futheto/hutheto hazat szeretne.

- ezzel egyutt 8-12 cm szigeteles a haz alatt azt hiszem minden topiktars velemenye szerint keves, tehat nincs itt semmi ellentmondas.

- a fold melege termeszetesen nem arra vonatkozik, hogy mi futenenk, hanem arra, hogy ha nincs a foldon semmi, akkor is bizonyos melysegben "meleg", legalabbis a teli (felszin folotti) homersekletekhez merten. Ez nekem annyit mond, hogy a kivulrol szigetelt alapot csak annyira kell szigetelnem, hogy ennel a homersekletne ne legyen szamottevoen melegebb, igy minimalizalodik a hoaram.
Előzmény: GSMISI (18338)
GSMISI Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18338
Sziasztok. Read only vagyok ezen a fórumon, de egy-két dolog mellett úgy érzem nem lehet elmenni...

Alapvetően hibásak, a ház alapozásával, a ház alatti szigeteléssel kapcsolatosan leírt gondolataitok. Ez az a terület amihez a leendő otthonotok fennállása során SOHA TÖBBÉ fogtok hozzáférni. Ablakot, hőszigetelést, szellőztetőgépet cserélhettek, javíthattok, fokozhattok majd de amit a vízszigetelés alá tesztek azt reális költségek mellett NEM.

Ezért javaslom, hogy minden lehetséges műszaki és anyagi eszköz segítségével fordítsatok erre, annyit amennyit csak tudtok. A jó belső burkolatok, lámpák, csaptelepek és egyéb felszerelések bármikor máskor....

8-12 cm a ház alatt ? Az igen kevés. Abból kiindulni, hogy azt úgy is "fűti a ház" ezért abból az irányból kevesebb hőszigetelés is elég... Szerintem ez esetben mintha fordítva ülnétek a lovon. Szigeteljetek vastagon, hogy NE LEGYEN melegebb a ház alatt. Ne már, hogy mi fűtsük a földet...

Tisztelettel Passzivhazteam.hu
Előzmény: kissunk (18307)
digium Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18337
A fele lemaradt:
Így belátható. hogy a cső közepénél fog kialakulni az egyenlő hőmérséklet.
Előzmény: digium (18336)
digium Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18336
Próbálj meg elképzelni két hosszú csövet, úgy, hogy a kisebb benne van a másikban. A kialakuló két légrétegben ellenirányban áramlik a levegő. Fontos az áramlás, nem pedig bezársz két adag levegőt, hogy átlagolódjon a hőmérséklete...
Előzmény: tutibor (18335)
tutibor Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18335

Lenne egy kérdésem: hogy tud egy rekuperátor 50%-nál nagyobb hatásfokkal dolgozni?

 

Elmélet: BENT 20C°  KINT 0C°  100%-OS HŐÁTADÁSKOR BELÉPŐ LEVEGŐ 10C°   KILÉPŐ LEVEGŐ 10C°

NFL55 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18334
Én elég ritkán nézegetem a mérőimet, de az imént leolvastam és elő a kockás füzetet.. Így a második fűtésszezonom közepén gondoltam bepötyögöm az idei tél fogyasztásom, hátha valakinek hasznos az összehasonlításhoz.

Szóval: az idei fűtésszezonban eddig 375 m3 gázt puffogtattam el (szept 10. - jan 30.), tavaly ugyanekkor 310 m3 -nél jártam (szept 8. - febr 1.). Vagyis az idei tél nálam eddig 65 m3 -el keményebb. Forintosítva kb. 47.000 Ft. -ba van idén eddig nekem a fűtés, ez kb. 8-9e Ft.- al több, mint a tavalyi hasonló időszakra.

Tavaly innentől a fűtésszezon végéig még kb. 210-220 m3 ment el, idén gondolom az is több lesz. Végső számok és az összes közüzemi számla-összeadása majd május elején. :-)

A ház 2006 - 2008 as építésű, nem passzív, csak optimumra épített "mezei" ház, netto 95 m2., egyszintes.

fal (PTH 38NF + 8 cm. kőzetgyapot): 0,25;
födém (PTH födém + 20cm. üveggyapot): 0,15;
ablak: Rehau 1,4 + hőszig. alu redőny
aljzat + lábazat: 6 cm. EPS 100 + 7 cm. XPS, kb. 0,3 - 0,4 lehet

Sima gázfűtés, kombi-cirkó + normál radiátorok. Gépi szellőztetés nincs, egyéb kütyü nincs. Hőmérséklet 17-20 fok között szoktam tartani. Gázár támogatás nincs, a melegvíz is erről a gázról megy, de a sütés-főzés villany (a havi full villanyfogyasztásom 130kW körül mozog, elég sok az elektromos eszköz).
Pitylogós Creative Commons License 2010.01.31 0 0 18333
Lesz szellőztetés. Már csak az a dilemma, hogy miután megszüntettük a felfedezett turpisságokat, meg kell e ismételni a mérést? Az ugye újabb 50 rupia...
Előzmény: Johannes Angelos (18332)
Johannes Angelos Creative Commons License 2010.01.30 0 0 18332
Német alacsonyenergiás előírás olyan esetben, ha nincs szellőztetés 3, ha van szellőztetés, akkor 1,5 alatti érték.
Előzmény: Pitylogós (18315)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!