Keresés

Részletes keresés

dudus75 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 900

Én írtam a fonalturikat és meg is ígértem, hogy mindegyik bolt szállítási idejét megírom, de nagyon sokat dolgozom, és még nem volt időm utánajárni. Hétvégére meglesz!! Egyedül a Ménesi út biztos! Ott az eladókkal meg lehet beszélni, hogy milyen fonalra van szükségetek, és el is teszik...ha! Ott még horgolótűt is lehet venni, ha van a zsákban. Nemrég 3 db 1 kg-os orsó Mátra szerű fonalat vettem. Egyszerűen nem tudtam otthagyni! Lassan én is nyithatok fonalturit!

 

Marcsi! Bocs, hogy nem válaszoltam, de nem tudtem találkozni anyuval, így a próba sem sikerült. Ha lesz pár percem, azonnal nekiesek. Mégegyszer, köszi!

Előzmény: Jolimama (899)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.26 0 0 899
onalturi: XI., Ménesi út x, a Bartók Béla útról nyílik és ha a Móricz Zs. körtér felől mentek, akkor az első utcán balra kell fordulni és onnan pár lépés. Potom a bolt neve. Ha jól tudom, hétfőn és pénteken kapnak árut 13 óra körül, de pontosan megtudom. A többi bolt nem kifejezetten fonalturi, de 1 héten 2x ők is kapnak 1-2 zsák fonalat. Pl.: Népszínház u. (potom), Fővám tér (ruti butik), Kálvin tér (potom)
Az utóbbiak pontos szállítási időpontjait megérdeklődöm. Nem minden alkalommal találok sokat, de van amikor baromi drága fonalból rengeteg van.(Gedifra, Lang, Lana Grossa stb)-és 850 ft/kg -nem mindegy!!!


Taptapo)))))) küldte ezt a levelet, közzéteszem.
Előzmény: hazyboszi (894)
hazyboszi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 898
szia:))))

lábadozom.....iparkodom jobban lenni..))
ma gyakorlásképpen kerítést festettem....horgolás helyett..)))
Azért egy kis kockákból horgolt tarisznyát csináltam a menyjelöltnek,nagyon tetszett neki..))) Sajnos ritkán járok pesten....szóval az kútba esett..)))
Köszike azért,de.....errefelé nincs potom bolt...nem tudok róla..(((
cuppp)))
Előzmény: bors_menta (895)
margitmama Creative Commons License 2006.07.26 0 0 897
margitmama jelentkezem és nagyon örülök hogy megjöttél. írok mélt,
puszillak. csak már mulna el ez ameleg!!!!
Előzmény: hazyboszi (889)
H.Piroska Creative Commons License 2006.07.26 0 0 896
Az ember nem néz rá egy napig a fórumra és csak olvasgat utána, tátja a száját és ámuldozik, hogy milyen szép dolgok vannak:)
Én is belekezdtem egy szép terítőbe, amit margitmama küldött..csak folytatni kéne..idő...idő...IDŐ!!!!
Két dolgot is kitaláltam már karácsonyi ajándékötletnek. Ugyanis szerintem már most itt azi deje, hogy nekikezdjünk a karácsonyi ajándékok megkreálásának. Az egyik ötletemet a síkbeli angyalkák adták. Amikor kész a horgolás, szépen ki van keményítve, le van vasalva, akkor bele kell tenni egy paszpartus képeslapba mondjuk kétoldalas ragasztóval vagy cellux-szal. Ha ezt elküldöm, akkor kiemelheti belőle és a karácsonyfára teheti. Kérdés: mekkorák a horgolt angyalkák? Átlagos boríték méretnél nagyobb?
Másik ötlet már régóta érik bennem: csatos üvegeket vettem a minap egy budapesti kreatív áruházban. Kisebbeket, fűszernek valót. Van a kézműves kosaramban panama szalag (kb 5-6 cm széles), abba belehímezem a fűszerek nevét és az üvegre felrakva ezt a szalagot hátul két csomóval megkötik és kész is. Levehető, mosható, esetleg egy másik üvegre rakható.
Tudtok keresztszemes hímzéssel betűmintákat?
hpiroska@kenderfono.hu
Csak lenne már kicsit hűvösebb:))
bors_menta Creative Commons License 2006.07.26 0 0 895

Boszika! Jól vagy? Végre itt vagy, már hiányoztál nekünk!

 

Én fonalat Bp-n turkáltam, a Potom boltban a 4-6 villamos Mester u megállójánál van. De a legtöbb Potom boltban van turkálós fonal.

Előzmény: hazyboszi (894)
hazyboszi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 894
:))))
Nagyon klassz ez a fonal,hol lehet venni?????
Nagyon érdekelne,ha megírnád hol szerzed be...


Lányok!! Ki tud fonalturkálós helyeket?? Valaki ígérte,de nem látok fennt címeket??))))Szfváron épp most szünt meg az egyetle,legnagyobb bánatomra..((((
köszike...Gabci
Előzmény: Marikje (851)
hazyboszi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 893
Katica..)))
ismét én...gyönyörűek a munkáid!! Gratulálok!!)))))))
Előzmény: hkatica1 (861)
hazyboszi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 892
Katica,nagyon jó ez az orosz link...)))
Örömmel böngészem,remélem mások is....)))Tényleg kincsestár....jöhet még ha van ilyen......feltehetem a honlapomra a linkjeid??? / ha végre fel tudom tölteni....nem megy az ftp-m..((((/
Üdv...Gabci))
Előzmény: hkatica1 (879)
hazyboszi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 891
nagyon jó a képtárad...))))))))) super..)))
üdv.Gabci))
Előzmény: vorosvar (884)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.26 0 0 890
Gabcika! Én vagyok, puszillak, JOLIMAMA
Előzmény: hazyboszi (889)
hazyboszi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 889
HALIHÓ))))

Létszámellenőrzés..))))))))
Itt vagyok,csak még visszaolvasgatom a lemaradásom...)))

Nagyon sok szép dolog került fel,és nagyon örülök,hogy megy a fórum,és tudunk egymásnak segíteni...))))
Margitmama,írjál.....)))
Stefike......vagyok....írj!!
Puszilok mindenkit!!!
Gabci
Briella Creative Commons License 2006.07.26 0 0 888

Húúú, én ezt a mintát ennyire tüzetesen még meg sem néztem, eddig azt hittem, hogy külön kis négyzeteket kell horgolni, amiket az utolsó sorban összehorgolsz. Nagyon cseles ez a megoldás, hogy szálelvágás nélkül egybe kell horgolni az egészet.

Szerintem a hamispálcákat bele kell ölteni a láncszemekbe (ha nem öltöd bele, nem is maradnak meg rendesen).

 

Hát, csak azt tudom mondani, jó munkát! Legalább jó nagy lesz a függöny? :)

Előzmény: vorosvar (884)
taptapo Creative Commons License 2006.07.26 0 0 887
Ó, Katica, az oroszlapok igazi kincsesbányák !!!!

margitmama Creative Commons License 2006.07.26 0 0 886
NAGYONSZÉPEN kÖSZÖNÖM! KÜLDÖMA MINTÁKAT A MÉLEDRE.

MARGITMAMA.
Előzmény: hkatica1 (874)
hkatica1 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 885
Margitmama! Neked is elküldtem a mintákat.
Előzmény: margitmama (863)
vorosvar Creative Commons License 2006.07.26 0 0 884

Köszönöm, a legbonyolultabbat (http://kep.tar.hu/briella/50327462/24128232#2) ki is próbáltam este. Mondjuk ültem vagy fél órát a rajz fölött, mire felfogtam, hogy hol is kezdődik, és mikor merre kell haladni:). De a végére belejöttem, úgyhogy lehet, hogy ő lesz a kedvenc.

Már csak azt szeretném megkérdezni, hogy azon a részen, ahol a második mintarész következik, és egy nagy halom levegőszemet kell horgolni, ott a következő sorban elég-e, hogy a hamispálcákat csak úgy simán az egész levegőszemre horgolom rá, vagy bele kell öltenem a szemekbe is?

 

Előzmény: Briella (868)
hkatica1 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 883
Briella! Elküldtem a mintákat.
hkatica1 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 882

Jolimama! Én is elküldtem a mintákat. A névre kattintós e-mailezés nekem nem jó, mivel nem otthon netezek.

Üdv.Kata

Briella Creative Commons License 2006.07.26 0 0 881

Katica!

A terítőket szeretném kérni én is: briella@vipmail.hu

Előzmény: hkatica1 (879)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.26 0 0 880
Katica! Elküldtem a mintákat. üdv.Jolimama
Előzmény: hkatica1 (879)
hkatica1 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 879

Kedves Jolimama! Ha adsz e-mail címet szívesen elküldöm és e mellett kérnék is tőled mintát. A 426 és 359 hozzászólásaidnál vannak szalaghorgolásos terítők. Ezeknek a mintája érdekelne. A címem: hk78@freemail.hu

Előre is köszönöm.

 

Közben találtam orosz nyelvű oldalakat, ahol nagyon sok terítő mintája van fenn. Nem tudom, hogy innen vagy az NLC-s fórumról valók a címek, de ha már volt, az ismétlés akkor sem árt :-)

 

http://show.7ya.ru/private.aspx?login=tinatanja&RubrID=27290

 

http://olgapro.sitecity.ru/lalbum_3005105322.phtml
Jolimama Creative Commons License 2006.07.26 0 0 878
Szia Margitka! Itt van egy ötlet a himzőcérna hasznosításra. Nézd meg Imola milyen szépet készített.
Előzmény: margitmama (852)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.26 0 0 877
Kedves Katica! Így nem lehet látni, legalábbis én nem látom, nagyon kicsik. Ha nem gond, és ráérsz, légyszi küldd mail-ben. Köszönöm. Jolimama
Előzmény: hkatica1 (874)
budai imola Creative Commons License 2006.07.26 0 0 876
Ruhának indult, top lett.
budai imola Creative Commons License 2006.07.26 0 0 875

Kedves Katica! Nagyon szépek a karácsonyi mintáid!Persze, a többi is! Ha küldök mélcímet, ugye nekem is elküldöd a mintát.?

 

Én most egy ruhácskát fejeztem be a maradék melírozott hímzőfonalaimból. Ha sikerül, elküldöm.

Előzmény: hkatica1 (861)
hkatica1 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 874

Sziasztok! Itt vannak a tegnapi képekhez tartozó leírások. Remélem látszanak, ha mégsem, akkor e-mailben is elküldhetem. Az angyalkák és csillagok mintáit majd holnap, mivel van amelyiket még le kell fordítanom németből.

Briella! Az egyik angyalom az, amit a te képeden is szerepel :-)

Margitmama! A terítő mintákat mindig szívesen fogadom, főleg ha szalaghorgolás.

12345

 

67

Ennél a pillangó mintánál horgolás közben érdemes nézni a kész terítőt is, mivel a rajz néhol pontatlan. Én firkáltam rajta, de nem biztos, hogy minden látszik.

8910

 

Csillagok-terítőkFürge ujjak 1961Fürge ujjak 1962

Nagyon sok régi horgolásos könyvem van, gyűjtöm őket. Egy pár (amiről tudom is, hogy megjelent) azonban még hiányzik. Mutatok párat, hátha valakinek megvannak, és valamilyen formában el tudná nekem azt juttatni. 

Marianna0 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 873

Kedves Katica!

Nagyon szépek a munkáid!!

Különösen a szalagterítő, az elég munkás lehetett. Elkérhetem a mintáját és a hozzá hasonló változatainak a mintáit is amit nem készítettél el. Tavaly egész karácsonyban karácsonyi díszek után kutattam, ezek is csodaszépek. Ezt is elkérhetem. Előre is köszönöm.

Email címem: marianna.hering@freemail.hu

Mégegyszer köszönöm és gratuálok a munkáidhoz.

Marianna

vorosvar Creative Commons License 2006.07.25 0 0 872
Kedves Briella, nagyon köszönöm a mintákat. Úgy tűnik, hogy legalább az egyik nem is olyan bonyolult, mint gondoltam:)
Előzmény: Briella (868)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.25 0 0 871

Sziasztok

 

Nem is tudtam, hogy ilyen is van a képtáramban:) Talán nekem is újból át kéne böngésznem:) Nagyon szupi lett.

Elkérhetném én is a pici csillagokat? Köszike

Móni

Előzmény: hkatica1 (861)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!