RnD Creative Commons License 2021.01.14 -3 6 845

Kukely Anna gólokból néhány a szerdai Békéscsaba-Vác meccsről (nagyon változatos helyzetekből):

Kukely Anna félpályáról indul előre, középen 7m védőkről gól

középen 8 méterről váratlan lövésből gól

baloldalon elmegy a tíz méterre kilépőálló védő mellett és balszélről gól

középen 11 méteren Hámori Koniról leforog, és estében klassz passzt ad balszélre

Kukely Anna egészpályás gól üres kapuba (sikertelen váci kínai után...)

Bónusz videó:)

Török Fanni egyéni akció végén b2 vonalról gól

Előzmény: Handie (835)
RnD Creative Commons License 2021.01.14 -3 6 844

Pődör Bekitől ezen a két meccsen is láttunk szuper akciókat, az Alba ellen például mindkét gólja szépségdíjas volt és vannak klassz asszisztjai. De egyedül van és már készülnek rá, egymaga nem tudja megnyerni a meccseket (illetve ő + Gorilszka).

Kellene belső posztra még egy gyors játékos Szombathelyen, ketten szétszednék sok másik csapat védőfalát. De így nem könnyű, pláne h most szinte a teljes szombathelyi csapat apátiába süllyedt:S

Előzmény: jamaica2 (840)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.01.14 -4 4 843

Tegnap a  NEKA igen csak meglepte a Siót az első félidőben....persze aztán helyre állt a világrendje de szerintem a dicséret ettől még jár a fiataloknak.

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.01.14 -2 5 842

'Kukely Anna ma 9 gólt lőtt a Vácnak. :) 55 percet játszott. '

Ő már az MTK ellen is kimondottan remekül játszott!

Trombozis4 Creative Commons License 2021.01.14 -1 5 841

És a Szombathely 24 góllal maradt alul. Horváth a házi góllövőlistán nem áll túl előkelő helyen, 5. vagy 6. Szerintem ne vonjunk le vele kapcsolatban messzemenő következtetéseket ebből a meccsből.

jamaica2 Creative Commons License 2021.01.14 -1 4 840

Szombathelyből Wald Kíra és Horváth Petra tűnt ki. Pődör Beki most nem tűnt ki. Miután átlövő ínség van Magyarországon Horváth Petra nagyobb figyelmet érdemelne tőlünk. Kíváncsi vagyok RnD latin idézetek helyett a véleményére Petráról. Pődör Bekivel mi volt, remélem csak egy rövid hullámzás?

DIEGO22 Creative Commons License 2021.01.13 0 0 839

Sérült, állítólag a térde.

Előzmény: schanc (838)
schanc Creative Commons License 2021.01.13 0 0 838

Triffa ma sem volt a Vácban, lehet tudni, mi történt vele?

Miért???? Creative Commons License 2021.01.13 0 0 837

Nézem. Ha küzd,akkor is kikap,akkor meg minek? Tartalékol a fontosabb meccsekre.

Előzmény: van_Persil (825)
RnD Creative Commons License 2021.01.13 -8 8 836

...par for the course. [=tőle ezt már várjuk is]

Mondanák az angolok:)

Handie Creative Commons License 2021.01.13 -1 6 835

Kukely Anna ma 9 gólt lőtt a Vácnak. :) 55 percet játszott.

RnD Creative Commons License 2021.01.13 -7 8 834

.....arra nem gondolták h esetleg éppen az a probléma h Szombathelyen késnek a fizetések?

Mert tavaly fantasztikusan motiváltan játszottak. Ősszel hallottam valamit h Szombathelyen nem fizettek már egy ideje. Most nem tudom mi a helyzet.

Előzmény: Bamberg58 (829)
RnD Creative Commons License 2021.01.13 -5 9 833

OK, állítsd le magad, ennyi elég mára a hülyeségből.

A Szombathely ellen a Fehérvár pontot akart szerezni, de megverték őket 13 góllal. A Fradi ellen ma már csak lézengtek, tudták hogy itt esélyük sincs. Arról nem beszélve hogy a fehérvári KO hatása sem múlt még el.

Afentaler meg 8 gólt lőtt azon a meccsen, mi a baj vele...?:O

Előzmény: Bamberg58 (832)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.01.13 -12 2 832

A Fehérvár játéka, a Szombathely minősíthetetlen teljesítménye miatt egyszerűen nem értékelhető. Nekem óriási csalódás Afentaler meg a társai, szinte semmit nem fejlődtek. Nem is olyan rég még a válogatottba képzelték őket egyesek. Ha elmennének egy Metzingenbe, mint Albek, akkor egy lekezelt Bundesligában a kispadra se kerülnének.

Előzmény: Taliga007 (808)
Handie Creative Commons License 2021.01.13 0 0 831

*tartalékolnak azokra

Előzmény: Handie (830)
Handie Creative Commons License 2021.01.13 -3 4 830

Minősíthetetlen, amit a szombathelyi élsportolók, profi sportolók nyújtottak ma. Azt sem értem meg, ha tartalékolnak azok ellen, akik ellen pontokat kellene szerezni, mert tulajdonképpen akkor egész szezonban 3-4 csapatra készülnek fel rendesen? A többiért is megkapják a fizut...

Két elfogadható teljesítményt láttam, Horváth Petráét és Wald Kíráét, és ők sem szárnyaltak.

Bamberg58 Creative Commons License 2021.01.13 -6 0 829

Nekik mi a lelki problémájuk?”

Elmondom, túl sok a pénz amit a semmiért kapnak. Szégyent hoznak a városra is.

Előzmény: bandineee (828)
bandineee Creative Commons License 2021.01.13 -2 0 828

A második félidő elejétől nézhetetlen volt. Amit a Szombathely védekezésben előadott az a biodíszlet. Alba ellen is meglepően játszottak, most is. Nekik mi a lelki problémájuk?

Bamberg58 Creative Commons License 2021.01.13 -7 0 827

Én rögtön elvonnám tőlük az összes állami támogatást. Ez alapján a nem csodálom a Fehérvár 10 gólos győzelmét, de valószínűleg az sem ér egy pököt sem. Ez szégyenletes hozzáállás.

van_Persil Creative Commons License 2021.01.13 0 0 826

Bocsánat, 23:5.

van_Persil Creative Commons License 2021.01.13 0 0 825

Nézed a meccset? Ténylegesen lézengenek a pályán. Nem tudom, ki vagy, így nem tudom, kik vagytok ti, de nehogy elmondd, mert nem számít. Ne legyen egy félidő 20:5 valamely csapat javára, tessék jobban küzdeni.

Előzmény: Miért???? (824)
Miért???? Creative Commons License 2021.01.13 -2 1 824

Milyen lézengés? Mi is vertük őket 10 felett,akkor a Fradi miért ne tenné?:O

Előzmény: van_Persil (823)
van_Persil Creative Commons License 2021.01.13 -2 0 823

Az ilyen hozzáállast nem szabadna tűrnie az MKSz-nek. Én sokkal többet néztem ki a szombathelyiekből, ez a lézengés a pályán teljességgel elfogadhatatlan egy NB1-es csapattól.

Bamberg58 Creative Commons License 2021.01.13 -5 0 822

Szombathelyen az ilyen lötyögésekért  fizetnek? Van felvétel..?

Trombozis4 Creative Commons License 2021.01.13 0 3 821

Kukely Annának az nb1ben a helye, fiatal kora ellenére több játékelemben is kiváló, a Békéscsaba legjobbja. Kiváló az egy az egy elleni párharcokban, stabilan védekezik és még néha átlövéseket is látunk tőle. Biztosan lesznek ajánlatai más csapatoktól, remélem, hogy nem követi a Békéscsabát az nb1/B-be.

jamaica2 Creative Commons License 2021.01.13 -1 1 820

Ha Békéscsaba kiesik Annát ki kellene menteni!

Előzmény: RnD (819)
RnD Creative Commons License 2021.01.13 -3 8 819

Videók...

MTK

Pál Tamara beállósgól (assziszt Zácsik Szandra)

Kukely Anna átlövésgól két perccel a meccs vége előtt, ötven perc játék után:

mondják h az ellenfél legmagasabb játékosa fölött ne próbálkozzunk de Annának ez sem probléma

Bucsi Lili szuper pattintott assziszt középre a beállósnak

Bucsi Lili átlövésgól 10 méterről

Kukely Anna védekezik 10m Zácsikon

RnD Creative Commons License 2021.01.13 -3 6 818

"Majd Zácsik Szandra ismét sikertelenül próbálta asszisztolni középen Dakost, Kukely Anna megint el tudta ütni a labdát, Kukely Klárát indították....."

Javítás:...baloldalon. (Nem jobboldalon.)

Előzmény: RnD (817)
RnD Creative Commons License 2021.01.13 -3 6 817

MTK—Békéscsaba: 35-28 (18-16)

A mérkőzés legelején Zácsik Szandra középen kilenc méteren kicsit tétován próbált felvenni egy mélyen érkezett passzt, ezt látva Kukely Anna kirobbant a védők közül, megszerezte a labdát, indult vele és gólt lőtt. Utána ugyancsak ő egy Dakosnak középre szánt átadásba tudott beleütni, ebből is a vendégek indultak, Kukely Anna megjátszotta a jobbszélt, Andróczki Flóra betalált. A következő békéscsabai támadásnál Kukely Anna megtámadta a falat középen, hét méteren faultból váratlanul kipasszolt balszélre ahonnét testvére, Kukely Klára ziccerben vetődhetett be…újabb gól. Majd Zácsik Szandra ismét sikertelenül próbálta asszisztolni középen Dakost, Kukely Anna megint el tudta ütni a labdát, Kukely Klárát indították jobboldalon és ha a visszarohanó Zácsik nyolc méteren nem lökte volna fel őt ziccerben  - amire a jv-k elfelejtettek befújni bármit is… - könnyen lehet h öt perc alatt négyszer betalál a vendég csapat, és mind a négyet Kukely Annának köszönheti. Így azonban maradt a 3-1 a 6. percben.

Az MTK persze hamar összeszedte magát, Marincsák Niki több klassz gólt is lőtt hasonlóan gyors akciókból és figyeltek arra is h a támadások előkészítésénél ne jöjjenek túl közel, és ne adják el a labdákat. Így a vendégek felállt fal ellen kellett h próbálkozzanak és középen egy ideig csak Kukely Annára számíthattak (aki felkanyarodás után nyolc méterről befordulásból/felugrásból klassz gólokat tud lőni) illetve a tizenhat éves irányítóra, Bucsi Lilire, (aki középről tíz méterről átlövésből és egyszer nyolc méterről befordulásból megmutatta h ő is tudja azt amit Kukely Anna). De kellett még valaki, ezért negyedóra után pályára került a vendégek legmagasabb játékosa, a horvát balátlövő, Petika Tena. Ő amilyen  gólerős, olyan lassú – talán így lehetne egy mondatban összefoglalni a képességeit. Most is lőtt négy nem akármilyen gólt, többségét jó messziről, de negyedóra alatt kétszer eladta a labdát, volt egy lépéshibája és általában véve is bizonytalannak tűnt összjátékban.

Így az MTK lassan de biztosan növelhette az előnyét, nyolc perccel a félidő vége előtt már négy gólra (14-10 23. perc), de néhány támadásban elkövetett hiba pillanatok alatt visszahozta a meccsbe a Békéscsabát. Szekerczés egyik lövését a kapus védte, a másik a kapu mellett landolt és utána nem sokkal az oldalvonalon túlra passzolta a labdát. Pál Tamarára befújtak egy belemenést és Bucsi Lili is elhalászta Gerháth Fanni passzát gyors labdafelhozatal közben tizenöt méteren. Öt támadás hiúsult így meg alig négy perc alatt, nem csoda hogy az ellenfél fel tudott jönni 14-10>15-14-re a 28. percben. Utána emberhátrányba kerültek – Pál Tamarát próbálták megállítani, vagy inkább földre vinni tíz méteren – így végül az MTK jött ki a végjátékból jobban (18-16 a félidő).

A szünet után beállt jobbszélre Azari Fruzsina, aki aztán hat perc alatt négy gólt lőtt (hármat indításból, egyet jobbszélről). A Békéscsaba viszont majdnem hét percig nem talált be, egymás után jöttek a sikertelen akciók elöl: vagy a beállósnak nem sikerült bepasszolni a labdát, vagy szélről maradtak ki helyzetek, és kellett egy időkérés h rendezzék a sorokat. De akkor már nyolc gól volt az MTK előnye és innét már nem lehetett visszajönni (24-16 37. perc). Szó se róla, a vendégek nem adták fel, küzdöttek derekasan  és a hét-nyolc gól különbséget a meccs végéig tartani tudták, de mindenki tudta hogy ezzel az érdemi kérdések eldőltek. Az MTK-ban ma is nagyon jó formában játszott Pelczéder Orsi (6/7), Dakos Noémi (5/5) és Marincsák Niki (6/7). Zácsik Szandra öt próbálkozásából az első félidőben egy gól lett csak, két lövését a kapus védte, az egyik fölé ment jócskán, egy másik meg hat méterről abszolút ziccerből a kapufa belső éléről jött ki. Ehhez az egy gólhoz a szünet után hozzátett még egyet, de ma nem ment neki a játék, elég hamar le is hozta őt Vova (kétszer tizenöt percet kapott nagyjából).

Pál Tami egy külön történet: az első negyven percben egy akciógólt lőtt, utána egy perc alatt kettőt (az egyiket felkanyarodás után tizenkét méterről villámgyorsan befutva középre, a másikat meg beállóból, Zácsik asszisztjából). Ezután láttunk tőle egy lövést jobboldalról, ezt a kapus védte (jobbkettőből nyolc méterről, talpról, jobb kézzel ez eleve meredek ötletnek tűnt….), majd jött egy kapufára lőtt hetes és egy passz jobbszélre, amit a szélső nem tudott elkapni.

Három nem sikerült akció egymás után Taminál nagyon ritka, és ő is érezhette hogy ez így nincs rendjén. Ezért a következő támadásnál nem sokat tétovázott, jobbkettőből berohant hét méterre középre, három védő közé a darálóba, Kukely Annát egy lövőcsellel elküldte jobbra, aki ezt nem hagyta annyiban, megragadta Tami mezét és hátulról földre lökte, a hatos előtt. A jv-k nem fújtak semmit, még szabaddobást sem (…..)  [Azért sokat elmond Pál Tamara dinamikájáról h itt a darálóban három védő közül kettő mozdulni sem nagyon tudott rá, csak Kukely Anna…]

De ezzel nem volt vége. Az utolsó békéscsabai támadásnál még arcon is lőtték, vagyis inkább Tami ért bele szándékosan fejjel egy középről balszélre indított passzba, majd utána az arcához kapott, de amikor látta hogy a labda visszakerült a békéscsabai ballövőhöz,  feledte a fájdalmakat és kirohant rá védekezni. Ekkor megszólalt a meccs végét jelző dudaszó és Taminak újra jutott ideje arra hogy kicsit magához térjen azután h orrba lőtték. Az igazán  motivált kézisek ilyenek: ha a pályán van feladat, akkor a fájdalmakat azonnal elfelejtik…Ezt követően Tami kicsit lehangolt arckifejezéssel ment a győzelmet ünnepelni, azt hiszem elégedetlen volt saját magával, mert ez csak egy átlagosan jó meccse volt, de azért itt is láttunk tőle klassz megoldásokat.

A békéscsabai játékosok közül feltétlenül ki kell emelni a tizenhét éves Kukely Annát, aki gólokat lő, a játékot irányítja elöl, hármas védőként kulcsszerepe van a védekezésben és a gyors indításokat is ő szervezi általában. És mindezt ötven percig non-stop, nem fárad el egy kicsit sem, két perccel a meccs vége előtt olyan energiával rohamozza az ellenfél hatosfalát és védekezik hármasban, mintha csak öt perce lenne a pályán. És igazán változatosan és ügyesen játszik.

Persze ő már tizenhét, Bucsi Lili aki ma irányítóban játszott még csak tizenhat múlt, nem mintha a játékán ez látszana. Nagyon ügyes passzokat adott a beállónak és szélre is és két klassz gólt ő is lőtt.

A balszélső Kukely Klárának ez volt a legjobb meccse a bajnoki évben: eddig összesen öt gólt lőtt, a mai meccsen meg rögtön hatot. Ezek közül többet is a testvérének, Annának köszönhet, aki igazán jól hozta őt helyzetbe nem is egyszer…