Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

vikiviki Creative Commons License 2002.12.17 0 0 986
jah, de van, aminek a tarifaja a fele (!!!) a Hungariasnak. En meg tudom masra is kolteni a penzt... (pl lukharitora, ugye...:)
Előzmény: emp (985)
emp Creative Commons License 2002.12.17 0 0 985
hát, jelenleg nekem is csak lakásbiztosításom maradt a Hungáriánál. nem az ára miatt, csak hirtelen kellett kötni valami kötelezőt a Mondeora, és az egyik kollégám felesége biztosítós. nekem moccannom sem kellet, csak adogatni a papírokat meg a lét, cserébe hozták az igazolást a munkahelyemre.
Előzmény: vikiviki (976)
emp Creative Commons License 2002.12.17 0 0 984
ugyanarról a szervizről van szó?
Előzmény: mirminc (981)
mirminc Creative Commons License 2002.12.17 0 0 983
hát ez az! hogy semmit nem érzek! pedig általában nagyon odafigyelek minden változásra a kocsin, a szokatlan hangokra, a szokatlan érzetekre stb. azért, ha a teljes fékrendszer, a kormány és a lengéscsillapítók is rosszak, feltűnt volna...
Előzmény: BLASIUS (982)
BLASIUS Creative Commons License 2002.12.17 0 0 982
És érezni is rajta, hogy szar a futómű? Rángat, elhúz a kormány? Mert ha nem, akkor jó nagy kamu. Szerintem nézesd meg egy másik szervízzel. Szarok a magyar utak, de ennyi talán túlzás.
Előzmény: mirminc (981)
mirminc Creative Commons License 2002.12.17 0 0 981
Sziasztok!

Arról érdeklődnék, milyen tapasztalataitok vannak állapotlap-ügyben. Azt történt ugyanis, hogy vettem szeptemberben egy Puntot használtan, amit a vásárlás előtt a márkakereskedés szervizében átnéztek, ezt-azt kicseréltek, kijavítottak, majd kiadtak egy állapotlapot. Ezen mindent megfelelőnek tüntettek fel, csak az első lengéscsillapítóra írták oda, hogy cserélni kell. Azóta mentem vele 7000 km-t. Most visszavittem a szervizbe vizsgázni, és megállapították, hogy a futóművön gyakorlatilag mindent le kell cserélni a féktárcsáktól kezdve a kormányösszekötőig, 300 e Ft értékben! Szerintetek 3 hónap és 6000 km ennyire tönkrevágta volna az akkor még tökéletesen működő kocsit? Hivatkozhatok az eredeti állapotlapra?

Köszi előre is a válaszokat: mirminc

Kulimász Creative Commons License 2002.12.17 0 0 980
Van. Lancia dedrában legalábbis...
Előzmény: lukit (977)
Otool Creative Commons License 2002.12.17 0 0 979
Különben asszem a DOHC azt jelenti, hogy dupla, fej feletti vezérműtengely. Nem a szelepek, hanem a vezérműtengelyek számáról szól. most már csak az a kérdés, hogy mit működtet (mire kell) a két vezérműtengely.
Otool Creative Commons License 2002.12.17 0 0 978
Persze, 2 hengeresben.
Előzmény: lukit (977)
lukit Creative Commons License 2002.12.17 0 0 977
van 8 szelepes DOHC motor?
vikiviki Creative Commons License 2002.12.17 0 0 976
... ismerettsegem van, de en is az Argosznal vagyok,mert sokkal olcsobb...:)
Előzmény: emp (975)
emp Creative Commons License 2002.12.16 0 0 975
szia viki! írtad, hogy van ismeretséged a HB-nál. már majdnem elkezdtem kuncsorogni nálad, de ma végre kézhez kaptam tőlük a B10-es igazolást. mehetek az új biztosítóhoz(ahol már A0-ra megvan a kötelező a Mondira), önkormányzathoz, csupa öröm az élet
Előzmény: vikiviki (972)
emp Creative Commons License 2002.12.16 0 0 974
oké, velük beszéltem telefonon. és már '79-ben is az első trabantomban ott tekerték vissza az órát. túlléptem az - azt hiszem - 1500 km.-t, amikor az első gar. szerviz aktuális lett volna, és naiv, fiatal gyerekként, nem mertem úgy elvinni a trabit. most pedig ismét az ő telszámukat kaptam meg egy szervizben. valszeg nem keresgélek, hanem az új év első napjaiban valamikor fölkeresem őket. köszi a tanácsot.
Előzmény: ZEMA (973)
ZEMA Creative Commons License 2002.12.16 0 0 973
EMP:

....egy müanyag fogaskerék tört el, vagy repedt meg a közepe...igy elforog és nem adja át a hajtást.....cirka 7000.- ért orvosolják a Haudekék az Alig uccában(Lehel piacnál)...

Előzmény: emp (964)
vikiviki Creative Commons License 2002.12.16 0 0 972
enyem ugy halt meg,hogy harom honap alatt eltunt belole a viz. (94es Bosch) Ez mitol lehet? Megmerettem a toltest,pont annyival tolt a generator, amennyivel kell neki.
Előzmény: Trebitsch (951)
vikiviki Creative Commons License 2002.12.16 0 0 971
ezt ne reklamozd, ez viszonylag magas ertek... Adalek: sokat mentunk harmasba, negyesbe, varosba, szuttyogtak elottunk meg ilyenek...
Előzmény: lukit (969)
vikiviki Creative Commons License 2002.12.16 0 0 970
miert ne menne at vizsgan? enyem csont nelkul atment, (kiveve,hogy lyukas volt a kipufogoja es ezert ejnye-bejnyet kaptam, dehat nyolc eves kipuffnakillik lyukasnak lennie:)
deha nem akarsz fele annyibol autozni,akkor szereltesd ki nyugodtan. Meg penzt is kapsz erte.... Nekunk meg alacsony marad az autogaz ara...:) Meggyoztelek?:)
Előzmény: Tajpan (953)
lukit Creative Commons License 2002.12.16 0 0 969
ja igen, a gazzal valo autozas ararol 1 kis adalek: tegnap baratnommel megjartuk a nepstadion-gyongyos-nepstadion utat, 1614Ft-nyi gazbol. A tobbit radbizom:) (1.6 mondeo)
Előzmény: Tajpan (953)
lukit Creative Commons License 2002.12.16 0 0 968
kell a muszakinal:

- 30 napnál nem régebbi gázbiztonsági igazolás
- a gáztartály biztonsági tanúsítványa
- zöldkártya gáz/benzinre
- forgalmi

Ha elso gázos vizsgára viszed, akkor még kell:

- sorozat/egyedi átalakítási engedély másolata kitöltve az autód adataival
- a beszerelo nyilatkozata: jogosult az elobbi sorszámú sorozat/egyedi átalakítási engedély alapján átalakítani

hogy a kulfoldi kocsinal ez utobbiakat hogy lehet ervenyesittetni, azt nemtom. amugy az itthon gazositott autokra hujeseg, hogy ezert nem mennek at a vizsgan, ekkorat mar reg rohogtem:))))

Előzmény: Tajpan (953)
emp Creative Commons License 2002.12.16 0 0 967
nyomkodási kísérletek kimerítően megejtve, köszi, de sajna nem ez lesz az. áll a napi- és a normál számláló is
erre szakosodott műhely 8000-et mond látatlanba'
Előzmény: lukit (965)
lukit Creative Commons License 2002.12.16 0 0 966
szerintetek mennyi pocsolessel es penzzel lehetne megoldani, hogy lampatorlot es -mosot kapjon 1 auto (mint az ablaktorlo rendszer, csak az elso lampakra)? gondolom 1 lampahoz kell 1 motor, kis torlolapat, muanyag cso az ablakmosora kotve, nemi vezetek ... mas vmi? mennyi macera lehet? piszkosul zavar hogy nem sokat latok a felverodo trutyi miatt ...
lukit Creative Commons License 2002.12.16 0 0 965
nekem egyszer megallt, megpedig azert, mert vhogy nem megfeleloen nullaztam le a gombbal. parszor megnyomkodtam, aztan jo lett.
Előzmény: emp (964)
emp Creative Commons License 2002.12.16 0 0 964
szevasztok. '96-os Mondeoban megállt a kmszámláló. van vkinek tapasztalata ez ügyben? sebmérő müxik
BMW Power Creative Commons License 2002.12.12 0 0 963
CorsásArtur
Régen mikor megjelentek az injektoros autók akkor egynéhány gázszerelő az átalakított autón gázüzemben a tápszivattyú áramát szakította meg, igy ugyebár nem megy a benzin. a jármű müködött csak hát a befecskendező fúvókák meg ott kapcsolgattak-kerepeltek szárazan magukban és szép lassan elkoptak stb. Ezért egy idő után benzinüzemben jöttek a gondok. Ma már minden valamirevaló szerelő a tápszivattyú áramán kívűl a befecskendező fúvókák áramkörét is lekapcsolja gázüzemben.
Előzmény: CorsásArtur (962)
CorsásArtur Creative Commons License 2002.12.12 0 0 962
Ehhez a gáz témához nekem is van egy kérdésem. Valaki annó azt mondta nekem hogy az injektorok viszont nem biztos hogy szeretik vagyis hogy ha gázra lesz áttéve akkor már soha nem lesz ugyanojan benzinnel mint azelött. Különösképpen nem izgat mert nincs felesleges hejem az autóban egy palacknak és a pótkereket meg nem hagynám ki. Csak pusztán érdekelne a dolog.
BMW Power Creative Commons License 2002.12.12 0 0 961
Az autógáztól ne félj, ne szereltesd ki, akinek van és használja mindenki meg van vele elégedve. Tényleg csak olyanok fikázzák akik nem ismerik. A felrobban, meg nem megy át a műszakin, káros a motorra-- ezek marhaságok.
Viszont a Volvo S40 alváza tulajdonképpen Mitshubishi Carisma, a 2.0t motor is Mitsubishi.
Megbízható, szeret pörögni, megy ahogy egy japánnak kell mennie.(Tehát nagyon) Azthiszem 205Le.

Előzmény: Tajpan (953)
Trebitsch Creative Commons License 2002.12.11 0 0 960
Hát hogy hogyan lehet meggyőződni, hogy gyári-e: passz, típusismeret kéne hozzá, az meg nálam ezesetben hiánycikk. Talán Boti tud segíteni, vagy az Ivanicsék. Ők már láttak közelről is pár Volvót, velem ellentétben. :)

Gyorsaság: mákod van. Véletlenül online vagyok, ennyi az egész. :)

Előzmény: Tajpan (959)
Tajpan Creative Commons License 2002.12.11 0 0 959
Trebitsch: ostoba kérdést csak az képes megítélni, aki ért hozzá. Mivel én nem tudom, jól kérdezek -e, számomra a kockázat mindig ott van :-)

Nos, én eredetileg nem kerestem gázos autót. S40-es turbót kerestem. Csak ebben benne van, a kereskedő szerint gyárilag. Mindenesetre a töltőnyílást a normális üzemanyagtöltő mellé szerelték.

Hogy győzedjek meg akkor, hogy ez tényleg gyári?

Köszönöm a válaszokat, szokatlan itt az indexen a gyors segítőkészség.

Előzmény: Trebitsch (958)
Trebitsch Creative Commons License 2002.12.11 0 0 958
Nincs ostoba kérdés, szerintem. (Jó, azér ha mondjuk azt kérdeznéd, hogy piros autónak árt-e a gázüzem.... :)

S40 kétliteres turbo: én csak akkor venném meg, ha hengerenkénti gázinjektoros rendszer van benne.
Azt nem tudom, hogy a Volvó gyárt-e gyárilag gázos autót, sok gyár igen. Ha gyári beszerelés, akkor természetesen nincs külön műbizonylat - csak a gáztartályról biztosnságtechnikai, de az kötelezően! Utólagos beszerésnél a komplett rencerről meg kell, hogy legyen a műbizonylat. Ha nincs: macera grósz.
Amúgy egyáltalán nem árt a gázüzem a motornak, hanem ezzel szemben használ. Simábban jár, nem higítja a benzin a motorolajat, a gázállapotnál jobban elporlasztani üzemanyagot nem lehet, tehát az égés a lehető legjobb, és a gáz "oktánszáma" 115-120 körül van, messze jobb, mint a legjobb versenybenzin. Turbós motornál is ugyanez a helyzet.

Előzmény: Tajpan (957)
Tajpan Creative Commons License 2002.12.11 0 0 957
Trebitsch: köszönöm a gyors választ! Másik kérdésem: a megvásárolandó autó egy Volvo S40 2.0 turbo. Az ilyen motornak nem árt? Lehet, hogy ostoba kérdés, de semmit nem értek ehhez.

A műbizonylatot kell akkor kérnem, ha jól értem, a kereskedőtől.

Előzmény: Trebitsch (955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!