Keresés

Részletes keresés

Unicalfan Creative Commons License 2022.10.30 0 1 45450

Igazad van teljesen benéztem a kazánja típusát:-)))

 

"erre akár le is keringhet a fűtővíz egy része a primer hőcserélőből a HMV hőcserélőt kihagyva is."

Ezt nem teljesen értem itt mire gondolsz,hova tud lekeringeni a bypasson át...mikor a váltószelep hmv állásban van.?

Előzmény: attila0325 (45428)
Fricu1 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 45449

Reggel kiszedem újra, van egy másik szivattyúm, abból kicserélem a kondit.

Bár, mint mondottam: asztalon szépen felpörög, van nyomatéka is, megugrik, mikor áramot kap - szóval nem hiszem, hogy ez a gond, de egy próbát megér, ebben igazatok van.

Előzmény: C20NE (45445)
Fricu1 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 45448

Elvben nyilván igazad van.

Tudomásom szerint központi termosztát nélkül simán csak a visszatérő hőmérséklete alapján szabályoz.

 

Épp ezért kezdtem azzal, hogy hosszú évekig nem zavarta szerencsétlent a kiépítés, most nem került bele új elem, minden a régi - tehát csak a hiba új.

 

(de hogy teljesen megnyugtassalak, van egy ág, a garázs, ahol egy mechanikus szelep van csak, nem thermo - hogy mindig legyen egy ág amire dolgozhat, akár milyen meleg van is amúgy)

Előzmény: kormos* (45446)
C20NE Creative Commons License 2022.10.30 -1 0 45447

Simán lehet termosztát nélkül is üzemeltetni, szerintem ez a kazán már tud a visszatérő hőmérsékletétől függően modulálni.

Előzmény: kormos* (45446)
kormos* Creative Commons License 2022.10.30 0 0 45446

Központi termosztát nélkül, hogy lehet üzemeltetni? Szerencsétlen kazán megbolondul, mert állandóan túlmelegszik, mikor minden termofej lezár, vagy egy pár és már nem tudja leadni a minimális teljesítményt. 

Előzmény: Fricu1 (45442)
C20NE Creative Commons License 2022.10.30 -1 0 45445

Ha van műszered mérd meg a kondenzátor kapacitását, ha nincs műszer de van ilyen kondid egy próbát megér, nekem is kondi gyanús.

Előzmény: Fricu1 (45444)
Fricu1 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 45444

Kiszereltem a szivattyút, asztalon szépen pörög.

Gondolod, hogy terhelés (víz) alatt csak kínlódik?

Hogy ellenőrizhetem?

Előzmény: peterch (45443)
peterch Creative Commons License 2022.10.30 0 0 45443

Szia !

 

Ha forró a szivattyú és nem forró utána távolabb a fűtéscső , akkor vagy megszorult a szivattyú , vagy a kondenzátor ment tönkre .

Mint felhasználó erre tippelek .

Előzmény: Fricu1 (45442)
Fricu1 Creative Commons License 2022.10.30 0 0 45442

Uraim, segítség kellene.

(és hát mikor, ha nem a négynapos ünnepen menjen gajra a fűtés...)

 

Az alany egy Baxi Eco 240 Fi kazán, a zárt égésterű, kombi jószág, amit csak fűtésre használunk felszerelése óta.

Hogy az elején kezdjem, a tavalyi, meg a korábbi szezonokat gond nélkül abszolválta, de most ősszel bekapcsolásnál se kép se hang. Vagyis csak a zöld lámpa világított, de mást nem volt hajlandó produkálni - még hibajelzést se.

Akkor egy újpesti kolléga megjavította a panelt, én betettem és öröm és bódottság.

Igaz ugyan, hogy mintha túl rövid ciklusokban fűtött volna, de gondoltam az ő dolga...

 

Na, de telt múlt az idő, hűvösebbre fordult az idő, több meleg kellene, hát feljebb csavartam, de semmi hatása, a radiátorok langyosak csak. Központi termosztát nincs, viszont minden radiátor thermo fejes, egyedileg tekergethető.

Tegnap reggelre meg jéghideg mind.

A kazán üzemel, hibajelzés nincs, időről időre bekapcsolja a lángot, de 5-10 mp múlva leáll.

 

Leszedtem az elejét, hát a csőkígyó tűzforró a bemeneti és a kimeneti oldalon is (gondolom ezért áll le), de az előremenő cső már hideg a kazántól félméterre, a visszatérő is, bár a szivattyú maga forró.

Mintha dugulás miatt nem fordulna meg a víz, vagy a szivattyú nem menne.

 

Ami eddig történt az ügyben:

Nyomáspótlás, légtelenítés, de semmi.

 

Szétválasztottam a kazánt és s fűtésköröket.

Külső csapról teszteltem a hőcserélőt, minimális feketeség a vízben, de átjön rajta (az egész kazánon).

 

A visszatérőben van egy visszacsapó-szűrő - Ok

 

A fűtési körök egyenként, aztán radiátoronként átfolyatva csapvízzel. Minden ágon jön vissza a víz.

Legvégül összekötve a kazán hőcserélő és a fűtéskörök, a visszatérő helyére (tehát a szivattyúba) a csapvíz, kazán, előremenő, a fűtéskörök és a visszatérő a lefolyóba. Átjárható.

Szivattyú leszerel, asztalon 220 neki - megy, zaj nélkül, simán pörög. A helyén is érezhető, hogy finoman rezeg, tehát forog. Ráadásul van egy membrános-mikrokapcsolós rész hátul a blokkon - jelzi, hogy van plusz nyomás.

 

Kínomba adtam hideg vizet a HMV bemenetére, a kimenetre meg tettem egy csapot, és az is működik.

Ha kinyitom a csapot, az elől lévő membrános mikrokapcsoló kiemel, és elindítja a melegítést, van meleg víz.

 

Elvesztettem a fonalat, több tippem nincs, mi a fene lehet a baja.

Tippeket, tanácsokat kérek, mert keddig tuti nem lesz szerelő.

 

(holnap jönnek az unokáim szülinapozni, még szerencse, hogy van egy olajradiátor)

blackbile Creative Commons License 2022.10.30 0 0 45441

ezért vagyunk!

Előzmény: bastardo (45440)
bastardo Creative Commons License 2022.10.30 0 0 45440

wow, nagyon szépen köszönöm! Nagyon sokat segítettél!!

Ez az oldal sehol nem jött szembe, de most elteszem :)

Előzmény: blackbile (45439)
blackbile Creative Commons License 2022.10.30 0 0 45439

ezzel meg leszedhető https://scribd.vpdfs.com

Előzmény: blackbile (45438)
blackbile Creative Commons License 2022.10.30 0 0 45438
Előzmény: bastardo (45432)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.30 0 0 45437

Már nem emlékszem a dologra, de valószínűleg akkor modulált le a kazán. Nem tudom!?! Akkor is a HMV ment!

Előzmény: kormi07 (45434)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.30 0 0 45436

Már nemtudok bojlerral fürdeni. Valahol kilukadt! 

Előzmény: kormos* (45425)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.30 0 0 45435

Tegnap, hosszas unszolásomra, kijött a szervizes ismerősöm és átnézte a kazán füstgázemisszióját.

"Tragikus eltérés nem volt az értékekbe, nem ettől nincs rendesen melegvized"!

Ha már itt volt kértem az NTC-k mérését is, igaz Ő is ebben látta a hibát, mert előre elsoroltam neki, hogy miket hogyan tisztítottam és eddig miket cseréltem. A 2 NTC is rendben volt!

Kivettem a By-Pass - t is, kicsit szottyos volt, de rendben van!

A hidroblokkot most sem szedtem szét, de a szomszédomnak van telefonra köthető endoszkópja, azzal végig próbáltuk nézni a csövezést és mindent amihez hozzá fértünk - tiszta! Ismét kivettem a lemezes hőcserélőt és slaggal próbáltam nyomatni - tiszta!

Levettem a GEBO bekötőcsövet a HMV előremenőtől - tiszta!

Mutatott a YouTube - ról egy videót a szervizes haver, hogy ezt még esetleg meg lehetne próbálni (de nem Ő mondta!!!), hátha a gázellátással lesz probléma?! Igaz a fűtésem tökéletes, alacsony és magas hőfokon is!

 

 

Estére elértem egy műszerészt aki nem olcsón de megcsinálta a panelt

 

Későre járt már, mikorra minden a helyére került és mehetett a próba

 

40 fokon ingadozik, 45 fokon már nem érezni annyira és 30 eFt - al lettem "levéve"!

Nem sok, de nincs különösebben haszna! :)

Továbbra sem dugulás, mert minden tiszta volt és a fűtés szépen megy!

 

 

kormi07 Creative Commons License 2022.10.29 0 0 45434

Ezt a primer hőcserélő előremenőjén mértem, nagyjából fokonként 3 századot változik a feszkó.(állítottam az előremenőt, megvártam míg kb beáll, infrással/mechanikus hőmérővel ellenőriztem).

 

továbbra is rejtély számomra, hogy ha minden jó és/vagy cserélve lett, akkor hogyan jön létre olyan üzemállapot, amelyben melegebb a visszatérő, mint az előre.(kivéve ha megfordul a szivattyú szállítási iránya, de ezt elvethetjük)

 

így online én nem tudok többet segíteni, hátha mások még mondanak valamit

Előzmény: kormi07 (45433)
kormi07 Creative Commons License 2022.10.29 0 0 45433

Mért ntc vízhőfok/egyenfeszültségek:

26/3,78

28/3,73

30/3,66

32/3,60

34/3,53

36/3,47

38/3,41

40/3,34

42/3,28

44/3,22

46/3,16

48/3,10

50/3,03

52/2,97

54/2,91

Előzmény: Törölt nick (45424)
bastardo Creative Commons License 2022.10.29 0 0 45432

Sziasztok!

 

Baxi Platinum kazánom van, a hozzáadott használati utasítás harmatgyenge egy tisztességes leíráshoz képest, amit más kazánoknál láttam. Napok óta bújom a netet, már olasz honlapokat is kutattam (ezt a típust csak a baxi.it-n találtam meg eddig), de semmi eredmény.

A kazánon borzasztóan sok beállítás érhető el - és ezek csak azok, amiket gyárilag nem védtek le szerelői pin kóddal - de semmit sem lehet így megérteni belőlük.

Gondolom a szervizeknek van rendes anyaguk, de a felhasználói kézikönyvben alig kötnek valamit az ember orrára, és amiről írnak is, azt is nagyon gyenge minőségben.

Nem sok reményt fűzök hozzá, de nincs esetleg valakinek valahonnan jobb anyaga? Honnan lehetne megtudni, hogy kb mi a 100 elérhető paraméter jelentése?

 

(de mondok egy példát is: borzasztó sok nyomkodással, de végül szinte véletlenül, de megtaláltam a tizenkettedik almenüben, hogy a kazán ki tudja írni, hogy éppen hány %-ra modulált le. Ez nekem pl elég hasznos infó így a rendszer összelövésekor, finomhangolásakor)

 

attila0325 Creative Commons License 2022.10.29 0 1 45431

A genus one primerő hőcserélője speciel nem giannoni elvű, és nincsenek párhuzamosan kötött csőkötegek. Egyetlen nagy keresztmetszetű spirál.

Előzmény: Unicalfan (45430)
Unicalfan Creative Commons License 2022.10.29 -2 0 45430

Még mindíg azt mondom mint eddig is...a problémád megoldása a primer oldalon keresendő. Vagy a primer hőcserélőd vagy a hmv hőcserélőd primer oldala el van dugulva részlegesen.  

Ez az otthon savazgatod ,ugy hogy beleöntesz savakat a hőcserélőbe ..ez nem fog hosszabb távon megoldást eredményezni.Különösen a Giannoni primer hőcserélőd esetén.Értelmes (becsületes)szerelő neki sem kezd mert NEM lehet,még géppel sem,mert a párhuzamos körök valamelyikén elmegy a tisztító nyomás.

 

A lényeg a kazán visszaszabályoz mert nincs elég térfogatáram a primer körben. Ezért a visszaszabályozott égő teljesítmény nem melegíti fel a bejövő hmv-t.

Előzmény: Törölt nick (45424)
Mintal3 Creative Commons License 2022.10.29 -1 0 45429

Sziasztok!

 

Sajnos nem reagált senki a kérdésemre, ezért válaszolok most rá, hátha sikerül felélesztenem. 

Köszönöm. 

Előzmény: Mintal3 (45381)
attila0325 Creative Commons License 2022.10.29 -1 0 45428

Én sem olvastam el minden hozzászólást, csak próbálom felvenni a fonalat.

Itt a kazán hidraulikus kapcsolása:

 

 

 

 

A 10-es számmal jelzett alkatrész egy bypass szelep. Ha ez rossz, akkor erre akár le is keringhet a fűtővíz egy része a primer hőcserélőből a HMV hőcserélőt kihagyva is.

Szerintem ez simán okozhat olyat, hogy teljesen véletlenszerű a kimenő HMV hőfok, mert nincs állandó térfogatáram a szekunder hőcserélőben.

 

Csak egy tipp, de én megnézném.

Apaxp Creative Commons License 2022.10.29 0 0 45427

Nem olvastam vissza, hogy volt-e már ez a javaslat.

Tehát ha van egy multimétered, és tudsz vele ellenállást mérni, akkor szereld ki mindkét ntc-t és tedd olyan helyre ahol ki tud hűlni. ha kihűlt, akkor a vezeték végén mérj ellenállást. Mindegyiknek kb ugyanazt kéne mutatni. Utána fújd hajszárítóval egy fix távolságról melegítve, és úgy is mérj ellenállást. Ha itt is egyforma értéket mutat akkor az ntc-k jók.

Lehetséges hogy valamelyik ntc nem jól reagál a hőmérséklet változásra.

Előzmény: Törölt nick (45424)
kormi07 Creative Commons License 2022.10.29 0 0 45426

Az faja.

Nem értem a kazánlogikát sem, 50 fokos víz van beállítva, de a kazán előremenő sosem magasbb mint 50, asszem 48 a csúcs.

Mind a 2 panellel ugyanez a jelenség?

Fűtés közben ha nézed a 831 832 értéket, ott jól mér?

Előzmény: Törölt nick (45424)
kormos* Creative Commons License 2022.10.29 0 0 45425

Éjszakai árammal nem kivitelezhető a HMV előállítása? Aztán mikor kazán csere esedékes lesz, visszaállsz a gázra.  30 ezer alatt nem jön ki egy szerelő.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (45423)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.29 0 0 45424

Szia!

Mivel mindkettőnek ugyan az a klipsz - felfogatása, azt is megcsináltam korábban. Nincs változás! Akkor mikor a 2 NTC cseréltem egyben, a szaküzletben kazántipus alapján keresték ki a hozzávalót. Itthon összenéztem a kettőt, szemre azonosak voltak. Érték mérést írt még nekem D.Tibor, de azóta is hiába kérdezem: mit hol mérjek, nem válaszolt!

Előzmény: kormi07 (45422)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.29 0 0 45423

"Réz cső, kádtöltés, stb stb."

 

Nem teszem réz csőre, mert nem barmolom az NTC-t, nem volt olyan olcsó és ha most elb@szom, honnét szerezzek másikat, a hétvégén?! Látható, hogy közvetlen a kazántestből kijövő vizet méri!!! Ettől pontosabban és közvetlen már nem tudok mérni! Ha az NTC-t belenyomod a klipszbe, csak erőszakkal tudod kivenni, ezért adnak mindegyik cserénél másik klipszet!!!

Kád töltés!?

Hááááát töltöttem, DE!!! Ott vannak a fotók, a mérések! NEM tudok állandó értéket mérni, hiszen ingadozik állandóan! Ezt is leírtam és Te olvasd már el kérlek!!!

 

Mindenkinek válaszolok, tudásomhoz mérten, de én még abban a világban nőtem fel, mikor a lovat itatták sörrel, nem a kocsit tuningolták, ezért kicsit lassabb és körülményesebb vagyok!

 

Igazad van, a szervizes majd többet tud!? Azt is írtam, hogy az ismerősöm is csak a vállát húzogatta, nem tudja mi a baj, de ezt sem olvastad!?

 

Hívatnék én szervizest, de hogy és minek? A rokkantsági nyugdíj, nem arra van kitalálva, hogy jól éljünk! Dolgoznék is mellette, hogy a szervizes bérét ki tudjam keresni, de 1 tüdővel és még pár aprósággal nehezen akarnak alkalmazni!

 

Azért köszönöm az eddigi segítségedet!

Majd mutasd már meg, melyik kérdésedre nem adtam választ!?

Előzmény: Törölt nick (45421)
kormi07 Creative Commons License 2022.10.29 0 0 45422

Cseréld meg a 2 ntc-t, ha meg lehet.

Nem lehet melegebb a visszatérő, mint az előremenő, csak akkor, ha a hőcserélőben nem hőelvonás van, hanem hőbetáplálás.

Előzmény: Törölt nick (45420)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.29 0 0 45421

Feladom!

 

Réz cső, kádtöltés, stb stb.

Mindig mást csinálsz, itt páran írtunk lehetőségeket, 

egész mást csinálsz, írsz, így semmi nem jó.

 

Talán egy szervizes majd a helyszinen okosabb lesz...

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (45420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!