Keresés

Részletes keresés

tere Creative Commons License 2004.04.14 0 0 396
Nem akarlak elkeseríteni, de nálam a CD-ről is szól a konga... :))
Előzmény: toloba (390)
Talan Creative Commons License 2004.04.14 0 0 395
A lemezbolt nincs, vagy nylon? Ha lemezbolt, az baj, mert a tisztító taknyot onnan szereztem be rendszeresen.

Egyébként nylon van a Concerto-ban is (Dob u. XX.), én valami 35 pénzért vettem kb. 1 éve.

Előzmény: toloba (389)
gabocza1 Creative Commons License 2004.04.13 0 0 394
Az a felvétel, de újra keverték, legalább is, úgy tudom...Közelebbit Huszti Zsolttól!
Előzmény: toloba (393)
toloba Creative Commons License 2004.04.13 0 0 393
Puff neki!
Ugrott a korrekt összehasonlítás? Mert ugye nem egyazon felvételről készült a két lemez...
Előzmény: gabocza1 (391)
gabocza1 Creative Commons License 2004.04.13 0 0 392
Csak analóg master kell hozzá...:)
Előzmény: mrNarancs (388)
gabocza1 Creative Commons License 2004.04.13 0 0 391
Én úgy tudom, az LP-t újra keverték!
Előzmény: toloba (390)
toloba Creative Commons License 2004.04.13 0 0 390
Megtörtént a dolog.... a hangzás ahogy írtad. Szebbek a magasai, mélyebbek a mélyei és részletezőbbek is. A "Rozsdás szögben" pl. új hangszert fedeztem fel...konga, baloldalon.
Összességében valóban: emberibb.
Előzmény: tere (385)
toloba Creative Commons License 2004.04.13 0 0 389
Nem oly rég jártam ott...már csak volt...legalábbis az alagsorban a lépcsővel kb. szemben, már nincs. Ha mégis van hol van?
Előzmény: menetke (386)
mrNarancs Creative Commons License 2004.04.13 0 0 388
Hello!

A 287. beirast nem hulyesegbol irtam...
Magyarorszagon is lehet mar iratni LP-t,
pl: nalunk!

http://www.12inch.hu

Előzmény: Linn Sondek (383)
quad Creative Commons License 2004.04.13 0 0 387
A lemezborítók is drágák - 100 Ft/db
Én máshol időnként lemezzel együtt ennyiért veszem.
menetke Creative Commons License 2004.04.13 0 0 386
Az Oktogonnál, a McDonalds melletti üzletház alagsorában van egy lemezbolt. A lemezek karcosak és drágák, de tartozékok kaphatók - így a borítót védő nylont is.
tere Creative Commons License 2004.04.13 0 0 385
Elmondom én neked mit hallasz majd az A/B teszten... a lemez a CD-hez képest szellősebb lesz, a magas hangok sz-betűi a CD-n hosszított s-ek lesznek a lemezhez képest. A basszus dinamikus lesz, emberibb lesz az egész. Nagyjából ennyi.
toloba Creative Commons License 2004.04.13 0 0 384
"A "Csak dalok" megjelent LP-n? Sose láttam. Nekem a CD megvan. Az egyik etalon darab."

Bocsi, kicsit sokára akadtam a topikra...:))
Én a CD Bárban vettem az enyémet. Nagyon jó a minősége, ezt már akkor a kopottas tűvel is meg tudtam állapítani, most pedig, hogy új pickup /Ortofon MC15 MKII - T20/ került a lemezforgatóba, egészen fantasztikus hangok csiholódnak a lemezből. Elképesztő a hangok részletessége, mintha egy más, egy újabb részletezőbb felvételt hallgatnék. Főleg a magasabb hangok amik nagyot javultak, de a basszus se kutya.
Meg van CD-n is, a napokban fogom összehasonlítani őket, kíváncsi is vagyok az eredményre, mert a cd nekem is egy etalon, a szintén igen jó minősége miatt.

Előzmény: tere (359)
Linn Sondek Creative Commons License 2004.04.12 0 0 383
Ha valaki éppen arra gondolna, hogy saját LP-t akar készíteni...nost itt az alkalom:

http://www.souri.de/

gabocza1 Creative Commons License 2004.04.12 0 0 382
Itthon nem nagyon, csak ha egyben mosatsz is! Én is a Németektől szerzem be...
Előzmény: rrroooaaarrr (381)
rrroooaaarrr Creative Commons License 2004.04.12 0 0 381
Helló!

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol tudnék a lemezeimhez "borító-nylon"-t venni?

mrNarancs Creative Commons License 2004.02.27 0 0 380
Írni már mi is írunk LP-t!

Tessék megnézni az oldalat:

http://www.12inch.hu

X:O)

Előzmény: quad (372)
jagi Creative Commons License 2004.02.17 0 0 379
Ortofon FF sorozatú hangszedőt vennék, lehetőleg olyat, aminek kipurcant a tűje, mert tűm van (2 darab)

jagi

quad Creative Commons License 2004.02.16 0 0 378
Megvételre keresem az alábbi bakelit lemezeket, csak jó állapotban:
1. Koncz Zsuzsa "Szerelem"
2. Illes "Add a kezed"
3. Omega 12 "A föld arnyékos oldalán"
4. Omega 13 "Babylon"
5. Lokomotiv GT 1 ( 1971 )
6. Skorpio "A rohanás"
7. Kovács Kati-Lokomotiv GT-Adamis Anna
quad Creative Commons License 2004.02.04 0 0 377
Most olvastam, hogy állítólag az orosz Melodia májusban újra indítja a vinil lemezek gyártását, első sorban klasszikus és jazz terén.
bM Creative Commons License 2004.01.27 0 0 376
www.elusivedisc.com

itt tobb mero- es tesztlemez megvasarolhato. ha nem akarod innen megvenni, kiindulasnak akkor is jo lehet, utanajarni Mo-n ki a hivatalos forgalmazoja az adott cuccnak.

Előzmény: jagi (375)
jagi Creative Commons License 2004.01.27 0 0 375
A mérőlemez engem is érdekelne! Méginkább az a lemez, amit a HFM 8. számában írnak le, egyik fele mérőlemez, másik zene. Talán Ortofon?

Lehet ilyet venni valahol (esetleg újonnan?)

Jagi

Gyökbó Creative Commons License 2004.01.27 0 0 374
3
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.27 0 0 373
Tényleg, ki vót az? :)
Előzmény: gabocza1 (371)
quad Creative Commons License 2004.01.27 0 0 372
Nemrég valaki valamelyik topicban LP irót keresett. Kissé ki lett cikizve, pedig nem is olyan hülyeség amit kérdezett.

Valószinűleg kevesen tudjátok, hogy annak idején a Szovjetúnióban nagy divat volt a "kisipari" lemez gyártás. Igaz nem vinil, hanem pvc vagy más film alapanyagra.
Valószinűleg többen ismeritek a szovjet "hajlékony" lemezeket, ezek általában kék szinű gyári kiadványok voltak. Önálló kiadványként jelentek meg, de létezett a "Krugozor" című folyóirat, aminek ilyen volt a hangos melléklete. (mellesleg LGT és más magyar előadó felvétele is készült ilyen kiadványban)

De létezik egy ehhez hasonló, másik szovjet "unikum" is. A hatvanas években minden nagyobb városban működött nyilvános hangfelvevő studió, ahol bárki bármilyen felvételt készítetthetett, akár zenét, akár egyszerű szóbeli üzenetet. (Hasonló volt nálunk a József kőruton is) Ezt a felvételt azután a delikvens vagy magnószallago kapta meg, vagy pedig ilyen, fent említett hajlékony lemezre vágták. A beat korszak idején természetesen a SZU-ban ritkaság volt a nyugati felvétel, ezért ezek a kis studiók elkeztek a saját szakálukra ilyen lemezeket gyártani -Beatles Rolling stb. felvételekkel - és általában egy képeslap hátoldalára ragasztva mint zenés üdvözlőlapot árultak (természetesen az eladók megjelőlése nélkül, mivel a nyugati beat zene terjesztését nem nézték jó szemmel).

És most itt jön a horror: Ezek a felvételek annyira sikeresek voltak, hogy kevés lett az alapanyag, ezért az élelmes studiók elkezték leselejtezett röntgen felvételekre vágni a hanganyagot. Ezeket a "lemezeket" az orosz köznyelv egyszerűen csak "csontoknak" nevezi, utalva a fotókon láthatókra Ezek a felvételek mára teljesen eltüntek, ezért állítólag nyugaton elég szép summát adnak értük a gyüjtők. Oly annyira, hogy állítólag egyesek újra kezdték ezzen felvételek gyártását!

Na ki tudja hol lehet LP irót szerezni?

gabocza1 Creative Commons License 2004.01.27 0 0 371
Osztán ki vót az?
Előzmény: tere (369)
cicuka Creative Commons License 2004.01.27 0 0 370
Ezen egyébként jól el is kuncogtunk Gáborral

:))) gondolom "Gábor" neked is haverod :)))

Előzmény: Törölt nick (361)
tere Creative Commons License 2004.01.27 0 0 369
És hogy le lettem ugatva egyszer, amikor meg merészeltem kérdezni, hogy hol lehet mérőlemezt beszerezni...
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.27 0 0 368
A módszer az Ortofon egyik beállítólemezének utánérzése. Egyébként én is mérőlemezes beállítást használok, no de ahhoz mérőlemez is kell. Azt tapasztaltam, hogy a sík felületen beállított skating, és a merőlemezes állítás között nincs nagy különbség, ezért mertem ajánlani (nem túl pontos) módszernek.

Egyébként az antiskating hülye dolog (nem az itteni), a lemez kivezérlésétől, anyagminőségétől, a szennyeződésektől, a tűgeometriától nagy mértékben függ, gyakorlatilag minden lemezre mást kellene beállítani.

Előzmény: gabocza1 (366)
gabocza1 Creative Commons License 2004.01.26 0 0 367
Én olyasmire is emlékszem, mintha Zsolték azt mondák volna, hogy módosítottak a keverésen.....de lehet hogy kamu....
Előzmény: Törölt nick (361)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!