Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

CorsásArtur Creative Commons License 2002.12.12 0 0 962
Ehhez a gáz témához nekem is van egy kérdésem. Valaki annó azt mondta nekem hogy az injektorok viszont nem biztos hogy szeretik vagyis hogy ha gázra lesz áttéve akkor már soha nem lesz ugyanojan benzinnel mint azelött. Különösképpen nem izgat mert nincs felesleges hejem az autóban egy palacknak és a pótkereket meg nem hagynám ki. Csak pusztán érdekelne a dolog.
BMW Power Creative Commons License 2002.12.12 0 0 961
Az autógáztól ne félj, ne szereltesd ki, akinek van és használja mindenki meg van vele elégedve. Tényleg csak olyanok fikázzák akik nem ismerik. A felrobban, meg nem megy át a műszakin, káros a motorra-- ezek marhaságok.
Viszont a Volvo S40 alváza tulajdonképpen Mitshubishi Carisma, a 2.0t motor is Mitsubishi.
Megbízható, szeret pörögni, megy ahogy egy japánnak kell mennie.(Tehát nagyon) Azthiszem 205Le.

Előzmény: Tajpan (953)
Trebitsch Creative Commons License 2002.12.11 0 0 960
Hát hogy hogyan lehet meggyőződni, hogy gyári-e: passz, típusismeret kéne hozzá, az meg nálam ezesetben hiánycikk. Talán Boti tud segíteni, vagy az Ivanicsék. Ők már láttak közelről is pár Volvót, velem ellentétben. :)

Gyorsaság: mákod van. Véletlenül online vagyok, ennyi az egész. :)

Előzmény: Tajpan (959)
Tajpan Creative Commons License 2002.12.11 0 0 959
Trebitsch: ostoba kérdést csak az képes megítélni, aki ért hozzá. Mivel én nem tudom, jól kérdezek -e, számomra a kockázat mindig ott van :-)

Nos, én eredetileg nem kerestem gázos autót. S40-es turbót kerestem. Csak ebben benne van, a kereskedő szerint gyárilag. Mindenesetre a töltőnyílást a normális üzemanyagtöltő mellé szerelték.

Hogy győzedjek meg akkor, hogy ez tényleg gyári?

Köszönöm a válaszokat, szokatlan itt az indexen a gyors segítőkészség.

Előzmény: Trebitsch (958)
Trebitsch Creative Commons License 2002.12.11 0 0 958
Nincs ostoba kérdés, szerintem. (Jó, azér ha mondjuk azt kérdeznéd, hogy piros autónak árt-e a gázüzem.... :)

S40 kétliteres turbo: én csak akkor venném meg, ha hengerenkénti gázinjektoros rendszer van benne.
Azt nem tudom, hogy a Volvó gyárt-e gyárilag gázos autót, sok gyár igen. Ha gyári beszerelés, akkor természetesen nincs külön műbizonylat - csak a gáztartályról biztosnságtechnikai, de az kötelezően! Utólagos beszerésnél a komplett rencerről meg kell, hogy legyen a műbizonylat. Ha nincs: macera grósz.
Amúgy egyáltalán nem árt a gázüzem a motornak, hanem ezzel szemben használ. Simábban jár, nem higítja a benzin a motorolajat, a gázállapotnál jobban elporlasztani üzemanyagot nem lehet, tehát az égés a lehető legjobb, és a gáz "oktánszáma" 115-120 körül van, messze jobb, mint a legjobb versenybenzin. Turbós motornál is ugyanez a helyzet.

Előzmény: Tajpan (957)
Tajpan Creative Commons License 2002.12.11 0 0 957
Trebitsch: köszönöm a gyors választ! Másik kérdésem: a megvásárolandó autó egy Volvo S40 2.0 turbo. Az ilyen motornak nem árt? Lehet, hogy ostoba kérdés, de semmit nem értek ehhez.

A műbizonylatot kell akkor kérnem, ha jól értem, a kereskedőtől.

Előzmény: Trebitsch (955)
Kulimász Creative Commons License 2002.12.11 0 0 956
O.K., így teszek!
Egyszer régen a Tipommal a következőképpen jártam:
Egy spanyolországi út előtt elhatároztam, hogy beszerzek pár olyan olcsóbb alkatrészt, ami gyakran meghibásodhat, viszont egyszerű a szerelése. Tervbe vettem, hogy a mechanikus benzinpumpához is szerzek egy membránt (még a csavarokkal összerakott ac volt benne). Kiderült, hogy nem lehet hozzá kapni membránt, csak komplett ac-t. Ezért nem vettem.
Ugyebár kitalálható, hogy az úton kiszakadt a membrán. Persze vasárnap volt, úgyhogy egy nappal meghosszabbodott a hazaút.
Szóval, azóta babonás vagyok és emiatt aggódom az aksi miatt is...:-)
Előzmény: Trebitsch (954)
Trebitsch Creative Commons License 2002.12.11 0 0 955
Marhaság. A gáz magyarországon népszerű és elfogadott mindenkinél, aki használja - és tisztességesen van beszerelve, beállítva, karbantartva. Durván fele az üzemanyagköltség. Aki nem használja, az fikázni szokta. vagy akinek elcseszve szerelik be, tartják karban - sajnos tényleg sok a fuser, de ez minden autószerelésre igaz - szerintem. A vizsgán is átmegy az autó simán, ha megvannak a gázrendszer műbizonylatai - de ugyanez igaz egy vonóhorogra is. Ahhoz is kell a műbizonylat, hogy bevezessék a forgalmiba.

A gáznak 3 hátránya van mindössze: az egyik, hogy a tartály helyet foglal a csomagtartóban (ezt pótkeréktartállyal ki lehet kerülni).
A másik, hogy pincegarázsba, mélygarázsba tilos (és egészségtelen lehet :) bemenni vele.
A harmadik egy 10% körüli teljesítménycsökkenés, de ennyi tartalék a legtöbb autóban azér van. És ha mégis kevés az a 90%-nyi lóerő: a benzinüzemre egy kapcsolóval bármikor, menet közben is vissza lehet állni.
Info: http://www.autogaz.hu/

Előzmény: Tajpan (953)
Trebitsch Creative Commons License 2002.12.11 0 0 954
Hát: hatéves akkunál már valszeg nem cseréled nagyon idő előtt.
De ne közvetlen utazás előtt cseréld ki. Hosszabb út előtt közvetlenül rossz ómen bármit is csinálni a kocsival, 1-2 héttel előtte érdemes, hogy legyen ideje kijönni a hibáknak, ha vannak.
(Gyári hibás alkatrész, satöbbi...)
Előzmény: Kulimász (952)
Tajpan Creative Commons License 2002.12.11 0 0 953
Szervusztok,

Kérlek segítsen valaki! Egy Volvo-t szeretnék vásárolni. Külföldről behozott, gáz van benne.

A Volvo-s topicban megemlítették, hogy a gáz mo-n nem túl népszerű, nem megy át a vizsgán, stb...

Kérdezném, így van?
Ha igen, hol lehet kiszereltetni?

Köszönöm,

Tajpan

Kulimász Creative Commons License 2002.12.11 0 0 952
Köszi. Akkor asszem veszek egy újat az utazás előtt.
Előzmény: Trebitsch (951)
Trebitsch Creative Commons License 2002.12.11 0 0 951
Sokféleképp bír meghalni az akku. Némelyik halál előjeles, némelyik meg nem, sajna. Amit mondasz, hogy egyre satnyábban forgat, az a normál elöregedés (szulfátosodás) majd végelgyengülés. :)
Zselés is tud így elmúlni, de zselést autóakkuban tudtommal csak az Exide gyárt, qrv@drágán. (Mondjuk jók is. :)
Előjel nélkül meg meg bír szakadni 2 cella közt az átkötés, jellemzően indítás közben. Annak semmi előjele. Ugyanígy kipottyan a lemezek közül a távtartó üvegszálbigyó, a lemezek fölmelexenek, elhajolnak, összeérnek - cellazárlat. Szintén egyik pillanatról a másikra.
Kukk: http://www.forex.hu/
Előzmény: Kulimász (950)
Kulimász Creative Commons License 2002.12.11 0 0 950
Értem...
És valami előjele nincs a kipurcanásnak? Úgy hallottam a zselés egyik pillanatról a másikra meghal, de a hagyományos is? Az utóbbi nem "haldoklik" pár hónapig (egyre lassabban pörget)?
Előzmény: Trebitsch (949)
Trebitsch Creative Commons License 2002.12.11 0 0 949
Persze, de tényleg nem lehet mit mondani rá, legfeljebb a Nostradamus... :)
Hidegindításkor többszörös indítóáramot kell adni az akkunak, ráadásul a hideg miatt a kapacitása is csökkent. Ha van benne egy elvékonyodott, lelazult átkötés - az ilyenkor szokott felhevülni és leszakadni, leolvadni.
De bele kéne látni az akkuba... Részemról passz.
Előzmény: Kulimász (948)
Kulimász Creative Commons License 2002.12.11 0 0 948
Az igaz, de egy francia benzinkút és egy magyarországi szupermarket árai között elég jelentős különbségek vannak...:-)
Előzmény: Trebitsch (947)
Trebitsch Creative Commons License 2002.12.11 0 0 947
Ezek elméleti értékek - amúgy a föltöltés/kisütés ciklusát szokták megadni, de hát ki a fene tudja számontartani... Hatéves akku bármelyik pillanatban feladhatja a harcot.
Viszont bármelyik benzinkútnál tudsz venni egyet. :)
Előzmény: Kulimász (944)
Zak Creative Commons License 2002.12.11 0 0 946
hát, nemtom mi az igazság :-) a tapasztalatom az, hogy a Zsiguliban anno tizenvalahány évig bírta a kátránnyal leöntött tetejű ruszki akksi, a Skodában 5-6 évig a Perion, a Tipoban 4 évet bírt a gyári Marelli, a mostani Mitsumban nem egészen 3 év alatt megborult a gondozásmentes, 70 Ah-s Banner :-/

sz'al szvsz nem lehet megjósloni

Trebitsch Creative Commons License 2002.12.11 0 0 945
Gratula!
Apró vigasz: itthon minusz tíz fokok röpködnek... :)
Előzmény: Dr.Feelgood (943)
Kulimász Creative Commons License 2002.12.11 0 0 944
Aksiszakértők segítsetek!

Szerintetek meddig bírja egy gyári (Hitachi, ha jól tudom) aksi? Lassan 6 éves lesz az autóm, de kifogástalanul indít a mostani mínuszokban is. Csak azért kérdezem, mert hosszabb külföldi utat tervezek és nem szeretném, ha ott hagyna cserben váratlanul.
Azt hallottam 4-5 ezer indítást bír egy átlagos aksi, amit szerény számításaim szerint ez még nem ért el. Van-e valami években mérhető elhasználódása is az aksinak, vagy ez kizárólag az indítások számától függ?

Dr.Feelgood Creative Commons License 2002.12.10 0 0 943
na, vegre szereztem generatort es megtortent a nagy szereles (bar akadtak kisebb komplikaciok:)), nehezito korulmeny volt a -3 fok is...
es egyelore ugy tunik, hogy minden rendben van,
ugyhogy koszonom meg egyszer a segitseget.
Kulimász Creative Commons License 2002.12.06 0 0 942
Aoropó, az a srác azt mondta, hogy itthon vett hozzá szénkefét és kb. 15 perc alatt kicserélte. Nem lehet olyan bonyolult művelet a csere, miért nem veszel hozzá szénkefét, az biztos kapható?
Előzmény: Kulimász (941)
Kulimász Creative Commons License 2002.12.06 0 0 941
Akkor vegyél a pénzből egy akkutöltőt. Hazafelé megállsz 50 km-enként és egy kicsit rátöltesz. Karácsonyra haza is érsz...:-)
Bocs, de egy haverom tényleg így jött haza No-ból, neki még aksitöltője sem volt, benzinkutaknál kunyizott töltőt, meg egy kis áramot.
Előzmény: Dr.Feelgood (940)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2002.12.06 0 0 940
eddig nincs szerencsem, harom bontobol egynek sem volt Toyota generatora
Trebitsch Creative Commons License 2002.12.06 0 0 939
Ember legyen a talpán, aki megmondja, hogy _ténylegesen_ mennyi km van egy 91-es autóban...
Amúgy egy kocsinak nem a motor a legdrágábban javítható fődarabja, hanem a karosszéria.

Előzmény: boone (935)
Kulimász Creative Commons License 2002.12.06 0 0 938
A 4-5e sem hülyeség. Szét lehet hajtani ennyi idő alatt is...:-)
Előzmény: Clarvoyant (937)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.12.06 0 0 937
Az elobb 4-500e-t akartam irni :-)
Előzmény: Clarvoyant (936)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.12.06 0 0 936
Szia,

Az allapotfelmeres jo otlet, de ha nem megy akkor is legalabb egy kompressziot erdemes merni rajta.
Az elettartam sokmindentol fugg, de elerheti a 4-5e km-t is.
Mondjuk atlagos hasznalatot es karbantartast tekintve 250-300e km lehet.

Előzmény: boone (935)
boone Creative Commons License 2002.12.06 0 0 935
Sziasztok.
lenne egy eleg lama kerdesem :mennyi egy benzinmotor elettartama kb.(gondolom ez fugg a karbantartastol is stb..)km-erben.Ugyanis szeretnek venni egy 91-es Ford Scorpio-t(2 literes Dohc motor),amiben kb 200ezer km van nemtom erdemes e egyaltalan ennyivel kocsit vennem ,de masra nincs penz..
Tervezem hogy elviszem allapotfelmeresre es/vagy motordiagnosztikara a kocsit,es ha ott megfelel akkor ugrok bele csak..
Kosz a segitseget elore is.
dane Creative Commons License 2002.12.06 0 0 934
A féltengelygumiharang témához kapcsolódva,szerintem lehet venni utángyártottat is,nyugodt szívvel vehetsz a dobozos fajtából.
Amit önmagában minden nélkül adnak az általában tényleg rettentő gagyi,ez meg is látszik az anyagán,mert a gumi helyett inkább műanyagnak néz ki.
A gyári általában tényleg drága,de azért vannak olcsó típusok is,neked kell eldöntened,de lehet,hogy a következő alkalomkor már nem a gumiharang miatt kell szétszedned a féltengelyt.
(km,benzin-dízel,jobblábhasználat,stb.)
Trebitsch Creative Commons License 2002.12.06 0 0 933
Hát én se dicsértem a japán autóhoz való német utángyártott fékbetétet... ATE _német_ autókhoz, az még csak-csak. Alig van különbség a gyárihoz képest. A német gyárihoz, természetesen. :)
Az NGK gyertya is addig volt jó, amíg föl nem került az oldalára, hogy "Made in France".
Azóta Nippon Denso-t használok. Az még japánban készül.
Előzmény: Otool (931)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!