Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tomygreg Creative Commons License 2002.08.01 0 0 610
Én az injektorra gondolnék! NEm porlasztja anam "hugyozza" a benzint, és emellett valszeg a levegőkeverést is elrontja. Az egy dolog hogy a computer nem jelez. Egy másikéval kell kipróbálni!
Vagy tele van vízzel ott valami.
Előzmény: 3r6ScA (609)
3r6ScA Creative Commons License 2002.08.01 0 0 609
Sziasztok Mindenki!

Új vagyok itt nagy problémával és mivel már kezdek kifogyni az ötletekből , és a szerelőkből is , próbáljatok segíteni.
A probléma tárgya egy kedves (mocskos,tetü,szemét,hulladék stb.)suzuki , ami olyannyira megbízható , legalábbis a közvélekedés szerint.Az autó nem az enyém (anyámé), de a javíttatás az én dolgom , tekintve , hogy a tulaj csak az elejét tudja a hátuljától megkülönböztetni.
Már egy jó párszor írtam ide-oda ebben a témában , de sajnos a hiba még mindíg megvan , csak a szerelők fogynak el lassan akikhez még mehetnék.A problémás egy suzuki 1995-ös évjárat , ezres motorral.A gond a következő:a motor hidegen egyesben ill.kettesben erőtlen és nehezen gyorsul , rángat , majd amikor eléri az üzemi hőfokot a hibák eltűnnek vagy legalábbis csak egészen kismértékűek lesznek.Ez eddig még nem lenne egy komoly gond , de most jön a java.Amikor elkezd az idő lehűlni , kb. október , és már hidegebbek a reggelek, az autó nagyon nehezen indul be , és ez odáig romlik , hogy télen (garázsos!) 10-12 indítózás (nem körülfordítás!) kell a beinduláshoz. Volt olyan eset , hogy kb. -15 fok volt , a kocsit szabadban kellett hagynom , és éjszaka nem tudtam beindítani , pedig az önindító forgatja a motort.Szerintem most nyáron is kicsit könyebben kellene indulnia ,bár most 4-5 körülfordítás után már beugrik.
Ami eddig cserélve volt:
-lambdaszonda kb. egy éve
-benzinszűrő
-üzemanyagtartály kitisztítva , üzemanyagpumpa szűrője dettó
-szívótorok megtisztítva (nagyon koszos volt)
-gyertyasor , elosztófedél lecserélve
-termosztát ellenőrizve
-üzemanyag nyomása rendben , a rendszernyomást megtartja
-a kompjuter hibát nem jelez
-a hőérzékelő , ami a vízhőfokot méri

A szervizek nem tudnak semmit kimérni , és az az érzésem , hogy ha én nem találom meg az okot , vagy legalábbis nem adok egy jó tippet nem is lesz kész soha.Ez a gond már kb. másfél éve megvan és már marhára unom.Majdnem biztos vagyok benne , üzemanyag ellátási gond , de hol a fenében keressem a hibát?
Előre is köszi a tippeket.

Szkátó Creative Commons License 2002.08.01 0 0 608
Hali!

Nem SOS mert nincs semmi probléma a verdával (kop-kop).
Az ország melyik részén vagy megtalálható? (Van egy pár reptér kishazánkban.) Egy pár litert beszereznék, ha nem aranyárba van.

Előzmény: tomygreg (602)
Giugiaro Creative Commons License 2002.08.01 0 0 607
Úgy gondolom, hogy felesleges pénzkidobás a hűtővizet lecserélned. Főleg, ha a Cd-n nem írja elő a nagy Suzuki Isten.A hűtőfolyadék nem öregszik el, mint az olaj. Annyi a lényeg, hogy télen ne fagyjon bele. Majd ha elromlik a hűtőgombád és kilöki a vizet, akkor is ráérsz kicerélni.
Előzmény: Erzsébeti (606)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.07.31 0 0 606
Hali!

Lenne egy kérdésem.
Most volt a gépem (Suzuki 1.0 GL '98-as)40 000 -es szervízen.
A kocsihoz adott kezelési útmutató alapján le kell cserélni a hűtővizet. Ez eddig oké, de a szervízben(nem Suzuki felirat van a cégéren)elővették nekem a gyár álltal adott ez évi cd-t, amin rajta van a szervíz munkállatok sora, és ez NEM tartalmazza ezt, csak a szintellenőrzést, és a tömítettség ellenörzését...
Így a szerelő nem cserélte le a fagyállómat.
A kérdésem annyi lenne, hogy ilyenkor minek higyjek?? Legyen csere, vagy ne legyen? A pénzt az ablakon nem szívesen dobom ki, de ha kell a csere, akkor legyen.

Erzsébeti

tomygreg Creative Commons License 2002.07.27 0 0 605
Ő, namost énis lehet megkavartam magam! Utánanézek ennek pontosan.
Előzmény: atompyka (604)
atompyka Creative Commons License 2002.07.26 0 0 604
Üdv!

Ezek szerint rosszul tudtam, hogy a kerozinnak alacsonyabb az oktánszáma, mint a motorbenzinnek?

ATom

Előzmény: tomygreg (603)
tomygreg Creative Commons License 2002.07.26 0 0 603
Hja, az a tisztitóban kevés kerozin van!
Wynn's-nek OCTAN 10+ oktánszám emelőjében van 97% kerozin.
Előzmény: Szkátó (601)
tomygreg Creative Commons License 2002.07.26 0 0 602
A nagybratyóm vitorlázó repülőzik! Nekem már hoz 10L-t, az árát még nemtom.

HA nagyon SOS, akkor emilben keress!

Előzmény: Szkátó (601)
Szkátó Creative Commons License 2002.07.26 0 0 601
Ha megnézed az összetételüket 9x%-ba kerozint tartalmaznak. Szerintem inkább kerozint érdemes beszerezni, és azt belekeverni a benyába. A hatás ugyan az lesz, csak nem annyiba kerül.
Csak sajna még nem sikerült kerozinos kontaktot találnom...
Ha valaki tud beszerzési forrást szólhatna...
Előzmény: Clarvoyant (598)
tomygreg Creative Commons License 2002.07.26 0 0 600
Hali!

Mazda 323 1,3as BD kasznis még '80ból.
Ebbe kellene 1,6os motor papírmentes is lehet. Aszem rámegy a váltómra azt nem kell átbogarászni.

Tel:70/235 02 85

Giugiaro Creative Commons License 2002.07.26 0 0 599
Van tapasztalat! Egyik sem ér egy irgalmas kiáltás!!! Próbálta sokfélét, srágábbat, olcsóbbat, márkásabbat, kevésbé rangosat, a végén kivettem az injektorfejeket és kitosztítottam gázolajos nyomatóval.
Előzmény: Clarvoyant (598)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.07.25 0 0 598
Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata injektortisztito adalekokkal kapcsolatban?Ha igen, melyik markat ajanlja?

Koszi!

Leugan Creative Commons License 2002.07.25 0 0 597
Hello

Pieburg E3 karbi és azt hiszem egytorku.

Lg.

Előzmény: Giugiaro (596)
Giugiaro Creative Commons License 2002.07.25 0 0 596
Milyen akarbi? kéttorkos Pierburg? Vagy valamilyen egytorkú szerkezet?
Az egytorkú oldalán van egy kis ház, az automata szívató háza. Egy kvázi henger aklakú kiállás, aminek, ha fellazítod a csavarjait akkor tudod forgatni és így állítod be a szívató alaphelyzetét. Bele van vezetve a hűtővíz is, és ahogy melegszik a motor, úgy veszi vissza a szívatót.
Előzmény: Leugan (595)
Leugan Creative Commons License 2002.07.25 0 0 595
Sziasztok !

Segítsetek pliz azt alábbiakban.
Autó: VW GOLF II 1.3-as. 1986-os

Sajnos tönkrement a karburátorom és cserélni kellett.
Akinek van az tudja, hogy az automata szivató hogyan működik rajta.
(indítás előtt pedál benyomás, tulajdonképpen akkor kapcsolod be aztán lehet indítani.)

Szóval a szerelőnél még meleg volt a motor amikor átvettem. Nem tudtam megállapítani, hogy jól működik-e a szivató.

Ma reggel viszont indításkor nem ugy működött mint régen.Hiába léptem a gázra elmaradt az a valamennyire lenntmarad a gázpedál érzés. A motor fordulata sem volt szerintem a régi szivatós pörgés.

Segítsetek !
Hogyan tudom megállapítani, hogy jól működik a szivató rajta.

(megjegyzem hogy állítólag a bontott karbiban nem volt szivató rész, és a régiről lett ráátrakva.)

Leugan

Trebitsch Creative Commons License 2002.07.19 0 0 594
OK., örülök, hogy sikerült.
Viszont feltétlen menj vele szervizbe, amint tudsz. Át kell nézni az üzemi fékrendszert is, hogy nem hevült-e fel annyira, hogy kiolvadtak a karmantyúk, porvédők a fékmunkahengerből, nem üvegesedett-e fel a fékpofa, meg hát a kézifékkötelet se árt kicserélni... :)
Fékkel nem szabad játszani!
Előzmény: Zephyr (593)
Zephyr Creative Commons License 2002.07.19 0 0 593
Koszi a segitseget, sikerult megcsinalni. A bovdent rangattam egy picit + megemeltem az autot egy picit (ugy tunik, csak az egyik oldalon ragadt be).
Huh, csak el ne felejtsem, hogy nem szabad behuznom a kezifeket :-)

Koszi megegyszer a gyors valaszokat.

Előzmény: Trebitsch (591)
pöde Creative Commons License 2002.07.19 0 0 592
H_Accord

Ha jól értelmezem szavaidat egy TDi autóról van szó. Eszerint ezen elektromos EDC-adagoló van. Ha valóban nem a vezérléssel van problémád akkor elektromos jellegű lessz. Kellene még egy kis infó a diagnózishoz: - Hideg motorral könnyen indul? , - Ha beindul nem füstöl jobban mint előtte? , - Nem lett csöndesebb a motor, nem hiányzik az az egészséges diesel kopogás?, - Most is ugyanolyan tempóssan húz mint eddig?

Előzmény: H_Accord (583)
Trebitsch Creative Commons License 2002.07.18 0 0 591
Szia!

Megtámasztod a kerekeket + sebességbe rakod hogy rád ne guruljon, kiengeded a kéziféket aztán alábújsz. Megrángatod a kézifékkötelet, egyszerűen fentről lefelé; érzed, ha megszorult. (Ha behúzva is megrángatod, azonnal kiugrik a különbség.) Addig rángatod, amíg le nem lazul, aztán a szervizig nem húzod be többet.
Ha nem ez a gond, akkor rározsdásodtak a fékpofák a dobra. Gyógykezelés: Előbb rükvercben fékezel pár kiadósat. Ha ez kevés, akkor kocsi föl, kerék le, és kalapáccsal odavágsz párat, amíg el nem fordul a dob. Eltörni persze nem muszáj... :)

Előzmény: Zephyr (587)
Szkátó Creative Commons License 2002.07.18 0 0 590
Hát valszeg beragadt(rohadt) a kéziféked. Nem vagyok szakértője a témának, de szerintem vagy a bovden szorult meg valahol (és kiengedett állapotban is behúzva tartja a fékpofákat), vagy a fékpofák ragadtak be. (De ennek kicsi a valószínűsége, szerintem elinduláskor helyreállna).
Hát valahogy alá kéne feküdni, és a bovdent végignézni.
Aztán lehet, hogy hülyeséget írtam.

Előzmény: Zephyr (587)
Leugan Creative Commons License 2002.07.18 0 0 589
Segítség plíz !!!

Kezd megrendülni a bizalmam a jó öreg FAUVÉ Gófban !

Nem elég, hogy elektromos gondjaim vannak, a szerelő állítólag megcsinálta. Tegnap olyat tapasztaltam mint még soha.
A gázpedált nem lehet benyomni, teljesen kőkemény.
Motorház kinyit, karburátornál a bowden mozgat egy műanyag tárcsát amit nem lehet mozgatni az ivén. Tudjátok ez adagolja az üzemanyagot.
Na most ez mit jelent? Vmi eltört a karbimban???

Indítás! Motor beindul, iszonyúan erőlködik, gondolom a sok benyától... karburátorból spriccel ki a benzin miután levettem a levegőszűrő ház fém fedelét. Megjegyzem a levegőszűrő addigra már állt a benyában.

Mi lehet a gond? Járt már vki hasonló képppen?

Megjegyzem előző nap még minden oké volt, kivéve az hogy elment az alapjárat.

Szóval ezt produkálja a híres VW Golf II.

Javítás után eladáson töröm a fejem. Ha vki tud vevőt aki akar egy megbízhatóvá tehető-gondolom- autót az irjon.
Az autó rozsdamentes, 1,3-as 1986-os kiadású gép, 5 ajtóval és megkímélt rendezett belsővel.

Leugan

Leugan Creative Commons License 2002.07.18 0 0 588
Segítség plíz !!!

Kezd megrendülni a bizalmam a jó öreg FAUVÉBAN !

Nem elég, hogy elektromos gondjaim vannak, a szerelő állítólag megcsinálta. Tegnap olyat tapasztaltam mint még soha.
A gázpedált nem lehet benyomni, teljesen kőkemény.
Motorház kinyit, karburátornál a bowden mozgat egy műanyag tárcsát amit nem lehet mozgatni az ivén. Tudjátok ez adagolja az üzemanyagot.
Na most ez mit jelent? Vmi eltört a karbimban???

Indítás! Motor beindul, iszonyúan erőlködik, gondolom a sok benyától... karburátorból spriccel ki a benzin miután levettem a levegőszűrő ház fém fedelét. Megjegyzem a levegőszűrő addigra már állt a benyában.

Mi lehet a gond? Járt már vki hasonló képppen?

Megjegyzem előző nap még minden oké volt, kivéve az hogy elment az alapjárat.

Szóval ezt produkálja a híres VW Golf II.

Javítás után eladáson töröm a fejem. Ha vki tud vevőt aki akar egy megbízhatóvá tehető-gondolom- autót az irjon.
Az autó rozsdamentes, 1,3-as 1986-os kiadású gép, 5 ajtóval és megkímélt rendezett belsővel.

Leugan

Zephyr Creative Commons License 2002.07.18 0 0 587
Sziasztok!
Lenne itt egy surgos opeles problema.
Itt vagyok Nemetorszagban egy Opel Kadett-tal.
4 napig esett az eso. Ma el akartunk kocsikazni a boltba, de ugy viselkedik az auto, mintha be lenne huzva a kezifek (pedig nincs, csak be volt).
Tudtok valamit javasolni, amit magam is meg tudnek rajta csinalni? Nem akarok szerelot hivni, mert draga lenne...
Koszi.
alpinaB6 Creative Commons License 2002.07.18 0 0 586
bocsi, most nézem, hogy dizel...akkor a gyujtás tuti, hogy rendben lesz!!! meg az AC-is...
nem sok mindent lehet nézegetni a mai dizeleken házilagosan...

vidd zöldkártyáshoz, tuti megmondja, hogy mi a baja...

Előzmény: alpinaB6 (585)
alpinaB6 Creative Commons License 2002.07.18 0 0 585
mi? áll az egyik henger????

ennél nagyobb hülyeséget, még nem hallottam....a dugattyú állni, csak úgy tud, ha eltörik a csapszeg, vagy a hajtókar...de akkor egyik se mozdulna meg...

legfeljebb nem robbn az egyik henger...na:
-nézd meg a gyujtást(gyertyák, osztófej, kábelek, trafó)
-az üzemanyagellátást(ac, mind a 4 injektor kattog?)

ha mind a négy hengernél minden ok akkor lehet, hogy elugrott a vezérlés, de ilyen nem gyakran fordul elő. járj vele nyugodtan, nem lesz baja a katalizátornak! olyan szervizbe vidd ahol zöldkártyát csinálnak, mondd meg, hogy állitsanak CO-t meg alapjáratot, mert viszed KPM-re.

Előzmény: H_Accord (583)
kivi Creative Commons License 2002.07.18 0 0 584
Nem lehet hogy elmozdult a pofa, és ott nem fogja a tárcsát?
Előzmény: autotrannie (582)
H_Accord Creative Commons License 2002.07.17 0 0 583
Sziasztok!

Számomra kellemetlen dologban kérnék segítséget Tőletek. Hoztunk 2 hónapja Németországból egy 1997-es Honda Accord 2,0 TDi-t .Tegnapi nap volt a vizsgáztatása egy vidéki KPM -nél ahol a következő dolog történt: Rendesen időben érkeztem a műszaki vizsga helyére .Első állomásként a füstvizsgás emberke beült az autóba és elküldött, hogy vigyem el a papírokat egy közeli pulthoz. Az autót járó motorral hagytam ott ,kb 2 perc múlva értem vissza az autó motorja állt. Az ember önindítozott majd nagy durrogások közepette vastag füstöt eregetett a kocsi ./ Eddig kb 1500 Km-t mentünk vele semmi gond nem volt / Itt hirtelen romlott el az autó ez egyszerűen nem akarom elhinni .Az ember szerint áll az egyik henger így nem lehet levizsgáztatni vigyem el szervízbe tud is egyet mondani....!!!!!!
Szerintetetek mennyi az esélye, hogy egy 100e km-t futott autó egyik pillanatról a másikra ilyet csináljon ? Mit tudott csinálni vele a szerelő ennyi idő alatt ?
Van benne valami szivató vagy ilyesmi amit meg tudott bütykölni , esetleg valami biztosítékot vett ki ?
Az autó katalizátoros lehet hogy ott van gond?
Lehet,hogy üldözési mániám van de szerintem palira akarnak venni!!!
Az autóval rendesen hazamentem de az alapjárat még mindig szaggat, így nem merek mozdulni vele nehogy szétmenjen a katalizátor.
Ha a géppel tényleg gond van hol kezdjük a hibakeresét.
Elnézést a hosszúra nyúlt történetért de eléggé aggaszt a dolog .
Köszi a segítségeteket!

Eddig 1 ötletet kaptam miszerint a vezérműszíj átugorhatott 1 fogat ??? Lehetséges ez?

H_A

autotrannie Creative Commons License 2002.07.17 0 0 582
Hello.

tudna valaki velemenyt mondani... tegnap leszedtem az elso kerekemet kerekcsere celjabol es a fektarcsanak a kulso kb. 1 cm-es ive maskepp van elszinezodve, mint a belso.

lehetseges, hogy valami femalkatresz er hozza? a fekpofa vastagsagot nem birtam megnezni, mert sotet volt hozza, de femes hangot meg nem hallok fekezesnel.

barkinek otlete van, szivesen fogadom
udv, AT

Mariano Creative Commons License 2002.07.17 0 0 581
Hi BLASIUS!

Köszi a segitséget.

Üdv. Mar

Előzmény: BLASIUS (576)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!