Keresés

Részletes keresés

albertjani Creative Commons License 2012.07.06 0 0 13718

Mi a motor típusa?

Keresni kellene róla robbantott ábrát, abból ki tudnánk találni hol jut a benzin a karterbe.

Esetleg a kartergáz elszívó csövön?

Előzmény: Mirones (13716)
albertjani Creative Commons License 2012.07.06 0 0 13717

Hát ha ott nincs, szerintem majd csak egy fotó fog segíteni a beazonosításba, hacsak valiknek nincs ilyen gépe.

Előzmény: deerman (13715)
Mirones Creative Commons License 2012.07.06 0 0 13716

Sziasztok!

 

Nagy baj van!

 

Lett egy alko négyütemű gépem, de a motorolaj teljesen benzines.

 

Leengedtem az összes "olajat", a berántókart 15x meghúzam és megint ki tudtam önteni egy kevés benzint az olaj helyéről.

Ez mitől lehet?

Amúgy be berántásra beindul, de aztán meg is áll. (sokszor nem próbáltam)

 

Valami kis szelepet kell kitakarítani vagy motorgenerál?

 

Köszi!

deerman Creative Commons License 2012.07.06 0 0 13715

Tény, hogy nem írtam, kb 20 éves szerkezetről van szó.  Ha fent lenne a szevafém honlapján, valszeg megtaláltam volna. És a gugli sem segített. Azért kösz. :-)

Előzmény: albertjani (13714)
albertjani Creative Commons License 2012.07.06 0 0 13714
Előzmény: deerman (13713)
deerman Creative Commons License 2012.07.06 0 0 13713

Üvd mindenki!

 

Kaptam ajándékba egy kapát, kérlek, segítsetek megfejteni, milyen tipus lehet. Fényképet most nincs módom feltenni, de majd megpróbálok, ha így nem megy:

Szevafém gyártmány. Zöld-sárga színű, álló B&S motor van rajta, a kuplungja ékszíj meglazítós. A motor hátul van, a főtengely hosszirányban áll. A hajtómű tengelyei szintén vizszintesek.  Elég kicsi az egész szerkezet, két-két kapatag van rajta.

Pár apróságot szeretnék kicserléni rajta, ezért kellene tudnom a tipusát. Én még nem is láttam ezen kívül ilyen felépítésű kapát. Lehet, hogy ehhez léteznek másféle adapterek, amiket az elejére lehet biggyeszteni a kapa helyett ??

 

albertjani Creative Commons License 2012.07.05 0 0 13712

Kérdezd meg a "Robi 151 éltetők" fórumban.

Előzmény: veres074 (13709)
Lki1 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 13711

Szia!

Egy borzasztó egyszerű mehanika az egész. Ha gondolod, lefényképezem neked. Vízszintes tengelyű gépre szerintem könnyen össze lehet hozni.

 

Előzmény: cudar08 (13710)
cudar08 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 13710

Szia!

 

Nem, sajnos nincs!!  

Előzmény: Lki1 (13707)
veres074 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 13709

Sziasztok nem vagyok egy szerelő típus, de segítséget szeretnék kérni. Van egy Robi 151 es gépem és a jelenség a következő beindul hagyom járni 10-15 ms és leáll szagatva dadogva. A karbit levettem kifújtam a fúvókákat kimostam. A karbi tetején van egy kis csavar rugós gondolom az az üzemanyag állító ha szemból nézem a gépet akkor elől a karbin egy csavar az a levegő, gondolom én.  Melyiket merre tekerjem? Vagy mitől lehet ez a hiba?

traktorbi Creative Commons License 2012.07.04 0 0 13708

Hali! 
Én tavaly gumikerékkel és egy szentkirályihoz hasonló , csak kicsit jobb kiszántóval csináltam és tökkéletes a dolog !
itt egy videó is róla  :  

Előzmény: Atiska63 (13705)
Lki1 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 13707

Szia!

Ha jól emlékszem neked megvan a kaszaadapter a Névához, nem?

Üdv

Előzmény: cudar08 (13703)
peter0117 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 13706

Hello! Ha válaszolni szeretnél valakinek akkor a fórumnévvel egyvonalban lévő "válasz" gombot használd és nem kell irni mindig a mondandódban hogy kinek szól. Csak segíteni akartam :D köszi

Előzmény: kicsikocs (13702)
Atiska63 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 13705

Sziasztok!Burgonya szedésről valami információt kérnék.Körmöskerékkel és burgonyaszedővel/szentkirályi/.Aki próbálta már ossza meg a csíziót.Én most próbáltam először,de nagyon nyögvenyelős a dolog.

 

Kertitox Karcsi Creative Commons License 2012.07.03 0 0 13704

Szia debrecen mellett lehet kapni monostorpályiban én ott lakom és az utca végén van egy asztalos akinek útban volt! :)

Előzmény: golfdva (13693)
cudar08 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 13703

Hello!!

 

Én maradnék az alternálónál, én így csinálnám. Ez se sokkal nehezebb csak pontosasn kell kiszámolni a tárcsákon a kar csatlakozási pontjait!

A két képen az 1 tárcsa ugyan az. Remélem nagyából, érthető.

 

   

Előzmény: Nagy10 (13700)
kicsikocs Creative Commons License 2012.07.03 0 0 13702

Még mindig Nagy10 nek!

 

Egyébként miért ragaszkodsz a pengés megoldáshoz? Nem lenne egyszerűbb egy fűnyirókést "kitoldani", azaz egy ékszijmeghajtással előbbre hozni a járókerekektől és fél oldalt (már a felőled eső oldalt) balesetmentesitési célból beburkolni egy félkörives lemezzel.

A 3.5 LE s mocik is visznek 40-50 cm es kést. Én legalábbis ezen agyalok, egy rossz főtengelyből egy kis igazitással a késfelfogás is megoldható.

kicsikocs Creative Commons License 2012.07.03 0 0 13701

Ez pedig a járókerék meghajtás. Itt át van forditva az ékszij, azaz a hajtótárcsa tengelye függőleges, a meghajtott tárcsa tengelye már vizszintes.Ezen a tengelyen egy fogaskerék van, az pedig meghajtja az egyik járókeréken lévő belső fogazásu koszorút. A Járókerekek fixen vannak rögzitve a közös tengelyen!! Menetközbeni kuplungolás egy szoritógörgő felengedésével oldható meg. (Egy másik feszitőgörgő is oldható, ez a "főmeghajtást"  gyorskapcsolja ki, azaz sem a járókerék, sem a kaszapenge nem megy.

(Gondolom menetközbeni akadályokra gondoltak, mert igy gyorsan vészleállitható, nem kell addig bajlódni a kaszameghajtás kiemelő karjával.

Nagy10 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 13700

Köszönöm szépen a segítségedet! :)

 

Nem tudom hogy melyik megoldás lenne a jobb. Az 1 tárcsás kasza egyszerűbb lenne,viszont elég keskeny,ezért nem haladna annyira a munka. Az alternáló jobb lenne,csak az kicsit bonyolultabb,bár lehet hogy csak jobb lenne.

Előzmény: kicsikocs (13699)
kicsikocs Creative Commons License 2012.07.03 0 0 13699

  2.sz. kép Ez volna az alternáló mozgást létrehozó villa. A forgócsap elhelyezésével lehet meghatározni az alternáló mozgás nagyságát. A villa "hegyén" egy gumis gömb van, ami rugalmasan csatlakozik a kaszapengéhez. Igy csökkentve a zörejt. A villában a "bütykös tengely"

 

kicsikocs Creative Commons License 2012.07.03 0 0 13698

 1.sz.kép

kicsikocs Creative Commons License 2012.07.03 0 0 13697

Nagy 10 nek! E mail cimem csejkei@t-online.hu. Ha küldesz cimet, akkor biztos átmegy a kép is.

kicsikocs Creative Commons License 2012.07.03 0 0 13696

Nagy 10 nek !

 

webkamerámmal csináltam a skiccről a képet ! Ha van skypeod, akkor felvehetnénk a kapcsolatot azon is. Naszóval a legfőbb, azaz a kaszameghajtás.

Egy nagy ékszijtárcsa szabadon elforog (csapágyazva) a kaszameghajtó sonkás tengelyen. Ennek a tengelynek a felső része ricnizett, és egy másik tárcsa a ricnis részből kihúzható egy karral, akkor értelemszerűen nincs kaszameghajtás! A rajta lévő csapok az ékszijtárcsa furataiba betolhatók a rugó által, igy már a bu

ütykös tengely is kénytelen forogni. 1. sz. rajz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Az alternáló mozgást létrehozó lapocska úgy villás, hogy a bütykös tengely abban "elférjen, de a forgócsap miatt követi a bütyök legmagasabb pontját. 2. sz kép

Nagy10 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 13695

Először is köszönöm a válaszod.

 

Hát ha tudnál valami féle vizuális segitséget mutatni a Holderról és a másikról is,az jó lenne,mert őszintén megmondom hogy így hirtelen nem nagyon értem :)

 

Köszönöm szépen!

Előzmény: kicsikocs (13694)
kicsikocs Creative Commons License 2012.07.03 0 0 13694

Nagy10 nek.

 

A HOLDER féle alternáló kaszákon is függőleges a motor. Az alternáló kaszarészt, mely egy főtengelyszerű megoldással adja az "eltolást" egy karral összekapcsolható fordulatcsökkentő ékszijtárcsa hajtással. A kaszapengét mozgató "himba" egy gömbcsulószerű fejjel csatlakozik a kaszapengéhez. Az azon átmenő fix tengely elhelyezésével tudod a "himba"  kaszafejhez csatlakozó részénél az alternálás hosszát szabályozni. Házilagosan is megoldható, de nem sok "szakipari munkát" igénylő feladat, igy nem egetverő összeg asz esetleges esztergáltatás sem.

 

egyébként én is a második megoldásodon agyalok, de szeretném a forgópengéket önjáróvá tenni.

 

Ősszel sikerült vennem egy penge nélküli alternáló fűnyirót vennem, annak érdekes a meghajtása, de abból az unokáknak készitettem egy négykerekű trakeszt, mellyel a birtokon belül gereblyéznek, fuvarozgatnak, megy ralliznak. Esetleg, ha érdekel, megpróbálom leskiccelni a kerékmeghajtást, meg az alternáló meghajtás módját. Egyébként ezen is egy 3.5 LE s Tecumseh moci van. A fényképezést azért nem ajánlom fel, mert ahhoz igencsak szét kellene szedni a trakeszukat.

Üdv.

golfdva Creative Commons License 2012.07.03 0 0 13693

Hello!

 

És hol lehet ilyen szép kis fát kapni?

Köszönöm.G.

Előzmény: Kertitox Karcsi (13690)
Nagy10 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 13692

Bocsánat el írtam a második verziónál:  2 függőleges tengelyre raknék.......

Előzmény: Nagy10 (13691)
Nagy10 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 13691

Sziasztok!

 

Gondolkozom egy kis kasza építésén,amelyet egy 3,5 Hp Briggs motor hajtana.2 alternatíva van idáig

 

egy alternáló kasza,amelyet úgy oldanék meg,hogy valami régi kombájn vagy silózó pengesorából vágnék 2 db kb. 1m-es darabot,ebből az egyik pengesor fix-lenne,a másik pedig csúszkálna fölötte,így létrehozva az alternáló mozgást.Azt még nem tudom hogy a függőleges tengelyű motorral hogy tudnám meghajtani?erre várnék ötleteket.

 

 

a másik opció pedig hogy 3 függőleges tengelyre raknék 2db normál fűnyírő pengét,a két tengelyt 8-as alakú ékszíjas megoldással kötném összemezzel elérném azt hogy a 2 penge elelntétes irányba mozogna,így egy szép rendet alkotna a levágott fűből.ebből a két tengelyből az egyiket összekötném a motorral többfokozatú (vagy nem tudom hogy hivják pontosan) ékszíjtárcsával,így állítható lenne a pengés forgás sebessége is.

 

 

a második verzióról itt egy kis illusztráció:

 

Véleményeket ötleteket várnék! Köszönöm :)

Kertitox Karcsi Creative Commons License 2012.07.02 0 0 13690

Sziasztok voltam ma egy kis fáért mert lassan jön a tél! Kezdek gyűjtögetni!

biji Creative Commons License 2012.07.02 0 0 13689

Off: Magyarisztán-Orbanisztán.

Előzmény: albertjani (13688)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!