Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Kulimász Creative Commons License 2002.10.25 0 0 745
Amíg "el nem durvult a helyzet", addig semmi más jele nem volt, csak fogyott a víz. Az "eldurvulás" pedig az volt, hogy elkezdte okádni hátul a vizet, valamint bugyborékolt a kiegyenlítő tartály. Viszont az olaj a vízzel akkor sem keveredett érdekes módon.
Előzmény: Zolcsa (744)
Zolcsa Creative Commons License 2002.10.25 0 0 744
Szia!

Mit értesz az alatt, hogy eldurvult a helyzet? És semmi jele nem volt az olajban sem, hogy valami nem stimmel?

Üdv, Zolcsa

Előzmény: Kulimász (743)
Kulimász Creative Commons License 2002.10.25 0 0 743
Zolcsa!

Annak, hogy elszáll a hengerfejtömítés, fokozatai vannak. Amiről Te beszéltél, az már az utolsó stádium. De lehetnek egész apró átégések a tömítésen, ami pont olyan tünetekkel jár, mint amit leírtál. Magyarul: nincs más tünete, csak hogy fogy a víz. Nekem volt ilyen a Tipomon, több mint egy évig jártam vele úgy, hogy sejtelmem sem volt, hogy hengerfejes. Csak enyhén fogyasztotta a vizet (kb.havi 1/2 liter). Nem volt habos az olaj, nem okádta hátul a vízgőzt, nem volt teljesítményromlás. Aztán egyszer eldurvult a helyzet és ki kellett cserélni a tömítést. Onnantól kezdve egy deci vizet nem fogyasztott, tehát egyértelművé vált, hogy régóta ez volt a bibi.

Zolcsa Creative Commons License 2002.10.25 0 0 742
Reggel, beindítás előtt feltöltöm a maximumig. Megyek vele napközben, aztán másnap reggel megint a minimumon áll a vízszint. Ez egy végtelen játék. :-))
Előzmény: kivi (741)
kivi Creative Commons License 2002.10.25 0 0 741
Már bocsi (a feltételezésért :-) de nem lehet hogy néha meleg, néha hideg motornál nézed? És emiatt változik a vízszint?
Előzmény: Zolcsa (739)
BLASIUS Creative Commons License 2002.10.25 0 0 740
Én hallottam csúnyákat ezekről a hűtőtömítőkről, amikor totál eltömítette az egészet.:-( Kérdés, igaz-e, én nem teszek bele ilyesmit. Nem tudom, melyik tett ilyet, de óvatosan velük!
Előzmény: Zolcsa (739)
Zolcsa Creative Commons License 2002.10.25 0 0 739
Nem megy a motorba, nem is szokott túlmelegedni. Már történt ilyen a régi Hondámon, szegény úgy okádta a gőzt hátul, mint egy gőzmozdony. Ott aztán habos volt az olaj is. Arra is gondolok, hogy esetleg egy hajszálrepedés van pl. a hűtőn, amin felmelegedve, nyomás alatt gőzként távozik el a hűtővíz, viszont ennek sincs semmi látható jele, pedig mostanában hűvös van, a lehelettem is látszik, csak a szivárgás nem. :-)
Azt sem tudom ezekkel a hűtőtömítő folyadékokkal kapcsolatban, hogy ezt elég egyszer beleönteni a hűtővízbe, és ezután tömítve marad minden, vagy a hűtőfolyadék teljes cseréje után megint meg kell ismételni a "kezelést". Ezt sajna nem írják rá.
Előzmény: BLASIUS (738)
BLASIUS Creative Commons License 2002.10.25 0 0 738
Olajta nézted? Nem habos, nem vizes? Olajsapka környékén fehér foltok? Ha igen, akkor a víz megy be a motorba és ott ég el. Vagyis elszállt a hengerfejtömítésed. Túlmelegedni nem szokott? Szerintem nézesd meg szerelővel, mert később rosszabb lehet.
Előzmény: Zolcsa (735)
Zolcsa Creative Commons License 2002.10.25 0 0 737
Pont ez az, hogy nem. Régen az utastérben hűtővíz-szag volt, aztán a tömítők hatására elmúlt. De víz nincs sehol. Rejtély! :-)
Előzmény: kivi (736)
kivi Creative Commons License 2002.10.25 0 0 736
A leállított kocsi alatt nem szok' lenni tócsa?
Előzmény: Zolcsa (735)
Zolcsa Creative Commons License 2002.10.24 0 0 735
Sziasztok!

2 bibi is van az autómmal.

1. Rendszeresen (egy-két naponta) után kell töltenem a hűtőfolyadékot, mert eltűnik pár deci. Nem tudom, hogy hova, mert sehol sem folyik (legalábbis kívülre és belülre nem). Hová tűnhet el? Gondoltam arra, mivel nemrég lett a termosztát kicserélve, ezáltal a víz kicsit leengedve, hogy talán még mindig valahol levegő van a rendszerben, és oda kell ez a plusz mennyiség. De hogy már hetek óta így legyen, ez nem valószínű. Mi lehet a megoldás? Hűtőtömítő folyadék? Bár azzal már megjártam egyszer, mert felhabosodott miatta a hűtővíz. Vagy inkább szervíz?

2. Magas fordulaton (kb. 3000-3500 körül, de csak "sebességben") rángatózik a járgány gyorsításnál. Ha üresben pörgetem fel ennyire, akkor megy akadálytalanul a motor, csak terhelésnél jön elő ez a rángatózás. Pár napja volt olyan, amikor 3-4°C volt reggel, hogy egy henger nem indult el, csak kb. 10 másodperccel később, mint a többi. Talán valamelyik gyertya lenne a húnyó?

Köszi előre is válaszokat, ötleteket! :-)

Zolcsa

Trebitsch Creative Commons License 2002.10.24 0 0 734
Vezetgetek, már vagy 4 ezer belement. Egyelőre (kopp-kopp-kopp) minden OK. :)
Előzmény: Kulimász (733)
Kulimász Creative Commons License 2002.10.24 0 0 733
Remélem hosszantartó hatása lesz a gyógykezelésnek...Ez a lábadra és a tárcsára egyaránt vonatkozik!:-)
És vezetsz már, vagy még mindig álldogál a verda a vadiúj olajjal?
Előzmény: Trebitsch (732)
Trebitsch Creative Commons License 2002.10.24 0 0 732
Hali!
Alakul... :) Csak lassan. :(

Össze is tud rohadni a kuplungtárcsa két, egymáson elforduló része, amit a rugók feszítenek... Lehet, h sikeresen gyógykezelted a dolgot. :)

Előzmény: Kulimász (731)
Kulimász Creative Commons License 2002.10.24 0 0 731
Halihó!

Lábad hogy van?
A gumibak jó ötlet, megnézem őket, bár én inkább a kuplungra gyanakszom a következők miatt:
(Szerencsére nem az én autóm, hanem egy kolléganőmé.)
Tegnap kipróbáltam, rángatott elég rendesen. Gondoltam - ha már úgy is kuplungcsere lesz - megkínzom egy kicsit a tárcsát. Felpörgettem a fordulatot úgy 4500-ra, majd hirtelen fel a kuplungpedál. Csúszást abszolút nem éreztem. Aztán ismét próbáltam normálisan indulni és láss csodát - lényegesen javult a helyzet, alig rángatott. Még egyszer eljátszottam ezt felpörgetős, hirtelen felengedős dolgot és utána mintha teljesen megjavult volna, semmi rángatás.
Ezért is kérdeztem, hogy mi okozhatja konkrétan a rángatást. Gondolom a szerkezet nem gyógyulhat meg egy ilyen akciótól, de esetleg a tárcsa enyhe megégetésétől elképzelhető, hogy megszűnik a rángatás?

K.

Előzmény: Trebitsch (730)
Trebitsch Creative Commons License 2002.10.24 0 0 730
Lehet akármelyik, de a tárcsa gyakoribb. El szoktak törni benne a csillapítórugók, illetve lemorzsolóni a gumik, ha olyan.
De lehet szakadt motor/váltó tartó gumibak is, érdemes először azokat megkukkolni.
Előzmény: Kulimász (729)
Kulimász Creative Commons License 2002.10.24 0 0 729
Szerintetek ha rángat a kuplung, az a kuplungtárcsa vagy inkább a szerkezet hibájára utal?
os791 Creative Commons License 2002.10.21 0 0 728
hály MindenkiAT!

!érdekődöm hogy van-é 5letetek a következő darabok beszerzésére
(de ha van valakinek otthon néhány elfekvőbe azért is szivesen beugrok:-)
egyszer twingo '97 utasoldali lufi!
másodszor laguna '99 hűtőrács (alsórész lenne fontosabb) !!!akár törött hiányos is érdekel!!! ilyen ni:

komlyan befürödtem, mert vagy nincs ilyen vagy annyiba kerül hogy kiszáradok ha hallom. remélem ti tudtok olyat amit én nem ....
előre is nagyon köszi (és várom a csodát:)) by os

emp Creative Commons License 2002.10.20 0 0 727
hali!
a Ford topicban meg föl lettem világosítva, hogy csonkállványnak hívják azt, amit a mester cseréltetni akar. tudja valaki, hogy hol lehetne árak után érdeklődni?
kivi Creative Commons License 2002.10.20 0 0 726
Eeegen... Kezdetben nekem is minden rózsaszin volt, aztán (a kötelező cseréken kívül) jött egy hűtőventillátor és egy biztosítéktábla csere. Most jönnek majd lengéscsillapítók (lehet hogy csak felújíttatom) és a szélvédő.
Előzmény: emp (724)
Shadow02 Creative Commons License 2002.10.20 0 0 725
hello!van ford scorpio ,ford sierra ,ford aerostar ,opel kadett alkatreszeim olcson, atirathato motorok.
tel:06303122808
emp Creative Commons License 2002.10.19 0 0 724
hali! talán az első. biztosan nem féltengely. majd rákérdezek náluk, még amúgy is lesz velük dolgom. sajna a Cromax listáján sem találtam meg a cuccot. az a szar, hogy idáig baromi szép volt minden, majd az első magyar szervizlátogatás után, már segítségért kell kiáltoznom. különben 100K-ért cseréltettem mindenféle elhasználódó szirt-szart benne, és reméltem, hogy a nehezén túl vagyok.
Előzmény: kivi (723)
kivi Creative Commons License 2002.10.19 0 0 723
Tengelycsonk? Féltengely?
Előzmény: emp (722)
emp Creative Commons License 2002.10.19 0 0 722
nagyon fontos lenne. tudja valaki, hogy mi a pontos neve annak az alkatrésznek, amire a féktárcsa, ill. az egész fékberendezés rögzítve van elöl a Mondeonál? mennyiért lehet szerezni, és bontottat is be illik-e építeni. féktárcsa csere után derült ki a frissen vásárolt, használt, '96-os kocsimnál, hogy gáz van ezzel az elemmel. szaki szerint 48K az új ára. csak hogy 100 rúgót már otthagytam a "kötelező" dolgokra, 40k a váltózár, és még kb 40k az átírás, meg az eredetvizsgálat. valamilyen csonk néven tisztelték a műhelyben. reményeim szerint, ha ez a dolog megoldódna, lenne egy igazán jó állapotú vas a birtokomban, csakhogy pillanatnyilag nagyon megrázott a várható költség.
Mogorva Creative Commons License 2002.09.27 0 0 721
Ezt mondta a szerelő is. Mindenesetre neked is köszönöm, majd figyelem...
Előzmény: tcaoe (719)
Mogorva Creative Commons License 2002.09.27 0 0 720
Köszönet! Most már legalább biztos vagyok benne, hogy jó volt a sejtésem a beállítással kapcsolatban.

A szaki ma reggel annyit tett a szerkezettel, hogy az adagolót felfogató csavart fellazítva, kicsit fordított rajta (kb 1 mm-nyit), abba az állásba, ahol a gyári állapot eredeti festékpöttyös megjelölése mutatja magát. Most jónak hallom, de igazából akkor leszek megnyugodva teljesen, ha találok olyan műhelyt, ahol ezt műszerrel elvégzik.

A felpörgés biztosan nem a bowden miatt volt, mert ez kifigyeltem éppen a leírt módszerrel. Bár most lekopogom gyorsan, mintha ma egyáltalán nem jelentkezett volna ez a probléma sem... Majd meglássuk.

Előzmény: Trebitsch (718)
tcaoe Creative Commons License 2002.09.27 0 0 719
Ez inkább levegősödésnek hallik. Ha meg ki tud jönni a gaázolaj, általában be tud menni a levegő is.
Előzmény: Mogorva (717)
Trebitsch Creative Commons License 2002.09.27 0 0 718
Mogorva kartács,

az előtöltést (előbefecskendezést) mindenképp érdemes megnézetni és beállíttatni olyannal, akinek van dízel-stroboszkópja. Nem fülre, nem szemre belőni: gyári értékre beállítani.
(Ez kb. ugyanaz a dolog, mint a benzineseknél az előgyújtás. Csak még fontosabb, hogy a helyén legyen.) Szvsz kb. ennyi a gond a hanggal meg a füstöléssel.
A felpörgést viszont meg kéne nézned sajátúlag, hogy mitől van; ebben első körben szerviz nemigen tud segíteni. Ha épp olyan helyen pörög föl, hogy súlyosabb anyázást nem váltasz ki vele: nem nyúlsz a gázhoz, vészvillogó be, motorháztető föl, és nézd meg, hogy az adagoló szabályzókarja visszament-e a helyére, az ütközőcsavarig.
Ha nem, az lyó, mert akkor gázbowden/gázrudazat (nem ismerem a PUG-ot, hogy ott mellik van :),
ha visszament, az nem annyira lyó, mert akkor adagoló belső kopás, felújítás, nem olcsó. De első a felderítés. :)

Előzmény: Mogorva (717)
Mogorva Creative Commons License 2002.09.27 0 0 717
Üdv mesterek!

Segítség, de legalább tanács kellene. Sajnos hosszú lesz, mert röviden nem igazán tudom elmondani, előre is elnézést...

Az történt, hogy kis dízel olajkályhámmal elmentem egy magát adagolójavító mesternek hírdető szakihoz, aki amúgy nagyon rendes srác, de engem most nem ez érdekel. A szerkezet egy 10 éves turbodiesel PUG 205, 190 ezer kilométerrel (tényleg annyi...).

Annyi nyavajája volt, hogy az adagoló tetején lévő gázkar alól enyhén szivágott némi gázolaj, párszáz kilométer alatt olajos lett kicsit az adagoló teteje, illetve ami a kellemetlenebb, hogy a motor hosszabb tartós menet után alapjáratról elkezdett felpörögni úgy 1500-ig és jó hosszan akár egy percig is képes volt úgy maradni, mielőtt visszaállt normál fordulatra. Kivéve, ha nyomtam neki egy kövérebb gázt akkor szinte azonnal visszaesett.. Ez általában lámpánál vagy dugóban araszolva jelentkezett, utóbbi esetben néha kellemetlen volt, hogy mintegy helyettem nyomkodta a gázt, ami nem mindig szerencsés...

Én a turbovezérlés prolémájára gyanakodtam, mivel csak olyankor jött elő, ha tartósan 2500 feletti tempóban (mikor a turbo hatásos) megyek vele, de a mester szerint az nem okoz ilyen problémát...

Az adagoló Roto-diesel típusú (nem biztos, hogy ez a neve, de az biztos, hogy nem Bosch). A szaki szétszedte, kicserélt valami tömítéseket itt-ott és közölte, hogy semmi baja, a porlasztócsúcsok is teljesen rendben vannak, az izzítás oké, az olajszivárgás a tömítéscsere után megszűnt... Tessék vinni és használni. Ez volt tegnap délután.

Aztán ma furcsa dolgot észleltem... Először is az eddigi 1500 helyett egyszer-jétszer 2000-es fordulatig pörög fel... Jajj de jóóó... Ez még hagyján, mert viszonylag ritkán jelentkezik, ezzel együttélek.

Azonban azt vettem észre, hogy ha 100-110-nél (2500-as fordulat körül) odalépek neki, akkor elég rendesen füstöl... Finoman szólva.. Nem fekete füstöt okád, hanem inkább olyan szürkés ködszerűt látok a tükörben. Eddig alig láttam intenzív gyorsításkor sem effélét...

Ráadásul kis gázon, olyan 2000-es fordulatig (szűk ucában haladva, sshol a falak visszaverik a moorhangot, mondjuk 2-es vagy 3-as fokozatban, mikor még a gördülési és szélzaj nem myonja el) az eddigi korrektnek elfogadott franciás dízeles hang helyett szerintem jól hallható, olasz dízelekre jellemző fémes csettegő hangot ad, ami eddig nem volt. Olyan érzés, mintha üzemmelegen is hideg lenne a motor. Ha odalépek neki, a turbo elkezdi tólni és akkor már nem hallom.

Megy is rendesen, bár mintha 140 felett már kicsit lassabban érné el a 170 körüli végsebességet, de ez eléggé szubjektív dolog, tehát ezzel kapcsolatban nem panaszkodom. Viszont életemben először sikerült, igaz hajtós tempóban 150 felett szinte végig Kalocsa-Kecskemét-Kalocsa 180 km-es útvonalon, jópár sodrós előzéssel 9 literes átlagot etetni a géppel... eddig 8 fölé sohasem sikerült vinni ugyanilyen stílusban, tehát némileg nőtt az étvágya is.

Na, de leginkább is ez a csettegés az ami a ködölés mellett rettenetesen zavar. Először szelephangnak tünt, de aztán megállt mellettem egy Fiat UNO, na annak egy az egyben ilyen hangja volt, csak sokkal erősebben.... Valamint az tűnt fel, hogy eddig 4300-nál leszabályzott, míg most elpöröghet akár 4800-ig is!!

Visszamentem a mesterhez aki közölte, hogy semmit nem állított az adagolón, minek is tette volna, ha jól működött, valószínűleg a tömítések megjavítása után az eddig esetleges nem megfelelő nyomások itt-ott most korrekt értéken lehetnek és ezért lehet ez a hang meg a leszabályozási fordulatszám változása, ráadásul szerinte ez a 4800 a korrekt érték.. Khmmm..

Azt javasolta, hogy ha gondolom, szétszedi és csökkent az előtöltésem (mivel elmondása szerint ezen a típuson belülről lehet állítani nem kivűl, mint a Bosch adagolón) és akkor ez a hang megszűnhet. Jól van... Mindenesetre rákérdeztem, hogy ez valami műszeres méréssel történő beálítást jelent vagy tapasztalati úton, állítunk kicsit visszafelé???

Legnagyobb meglepetésemre, szerinte utóbbi a megoldás, mivel ezt "ÍGY szokták". Vagy valami hasonló, nem biztos, hogy jól értettem, de az egyértelmű, hogy nem műszerrel fog hozzá.

Mondtam, hogy majd jövő héten visszatérünk rá, mégsem akartam a szakértelmét rajzlaphegesztő végzettséggel és némi olvasottságom alapján kétsége voni, ezzel nyerve időt.

Úgy gondoltam, ha nagyon hülyeséget beszél és kihasználja, hogy sűlthal vagyok a kérdéshez, legalább ne állítgassa el mégjobban, megkérdezek előbb olyanokat akik mégiscsak hallottak már ilyesmiről.

Szóval tanács kéne, na.
A faszi egyébként a helyi megyei és városi volán buszait (jó sok...) is szervizeli, a szervize is a volán telephelyen van, tehát nyilván látott már adagolót, de ez nekem eu még nem igazán komoly referencia, láttam már sok "Bátor" embert a saját szakmámban...

Szóval mitévő legyek? Érdemes hozzányúlni, vagy csak ronthatok a helyzeten? Esetleg keressek mást, aki műszerrel áll neki? Van ilyen? Hol találok effélét KECSKEMÉT környékén, mert ahogy láttam ez az egyetlen ismert adagolószerviz errefelé, a másik momentán bezárt, mert a srác meghalt. :(

Végül is mi okozhatja ezt a megváltozott hangot, ha felteszem tényleg nem állított semmit? Érdemes most egy amúgy jól működő adagolóhoz hozzányúlni vagy szokjam meg a hangot? Milyen károsodást okozhat esetleg ez a motornak?

Tudom nem volt rövid, de hátha van itt aki ttud segíteni. plííz.

analasgem Creative Commons License 2002.09.26 0 0 716
Nem tudom miről szólnak ezek az adalékok, biztos nehezebben jut el mindenhova az olaj, főleg nagy hidegben, dehát valamit valamiért, ha többet ártana mint használna, nem árulnák ( remélem ).
Persze hivatalosan egyik autogyártó sem támogatja...
Előzmény: kivi (714)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!