Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

alpinaB6 Creative Commons License 2003.03.06 0 0 1618
bizzunk benne! ezem megall milyen "autoszerelok" vannak!!!! Grrrrrrrrr!
Előzmény: Trebitsch (1617)
Trebitsch Creative Commons License 2003.03.06 0 0 1617
Látom, persze - de ha többen mondjuk, hátha elhiszi... :)
Előzmény: alpinaB6 (1616)
alpinaB6 Creative Commons License 2003.03.06 0 0 1616
eztet mondom en is! vagyis probaltam...

a

Előzmény: Trebitsch (1615)
Trebitsch Creative Commons License 2003.03.06 0 0 1615
Lyaly nekem, lukit kartács... Próbáltalak rábeszélni, hogy ha egyszer semmi baja az autódnak, akkor ne vidd szerelőhöz, mer ugye javítani azt nem fog tudni rajta, mer nincs mit, de rontani azt vidáman tud...
Tégedet jól levenni meg aztán pláne.

Hogyan csinálta ezt a szelepszárszimering-csere dolgot a szerelő? Levette a hengerfejet vagy fönnhagyta? Ha levette, akkor már mindenképp érdemes legalább síklapoltatni, aztán új HF-tömítéssel meg új szimmeringekkel visszatenni.
Ha fönnhagyta, akkor le ne vegye az istenért, húzza rá a szimmeringeket és adja vissza sürgősen.
10 ezrenként 1-2 liter olaj az bakfitty, hidd már el. A világon semmi kárt nem okoz, nem füstől, nem bántja a katalizátort, semmit nem bánt, csak épp 2 olajcsere közt utána kell öntened 1-2 flakon olajat oszt annyi.

Hogy mér kell mániákusan szerelőhöz vinni és szétdobni egy teljesen jó autót: nem fér a fejembe.

Előzmény: lukit (1601)
lukit Creative Commons License 2003.03.06 0 0 1614
kosz a segitseget, meg foglak keresni, mihelyst talalok allast, vasarnap rugtak ki a regibol.
Előzmény: alpinaB6 (1613)
alpinaB6 Creative Commons License 2003.03.05 0 0 1613
teee, ez igy gaz!!!

es ha olajgyuru akko mi van????
sok ennyiert!!! keress meg, segitek! szentendren van egy muhely ahova be tudlak vinni+van gepmuhelyesem 20-ert felujitjak a hengerfejed!
ezen elersz: 06205136226
en nem tudom bevallalni mert csak BMW-hez nyulhatok vallasi okokbol kifolyolag(meg mert fordot mg sose csinaltam). amugy szerintem automatatol 10-12 liter nem sok...

a

Előzmény: lukit (1612)
lukit Creative Commons License 2003.03.05 0 0 1612
100-120-at kernek hengerfejjel, amugy 20-40-et csak a szimeringek miatt. kerdezte a pali, hogy akkor most mi legyen, en meg mondtam, hogy megkerdezek azert mast is, holnap kell visszaszolnom.

hat a fogyasztast azt nem tudom hogy sok-e, gyari ertekekhez kepest rohadtsok, masok szerint ez ennyi es kesz: automata 2.0i atlagfogyasztas (fele varos, fele 140-150km/h) kb 11-12 lityi benzinbol. xerinted sok? (nekem az, de ez 1 dolog).

sajnos a ford muhelyben nem nyulnak a motorhoz mert gazos.

hengerfejrol szerintem semmit se tud a szerelo, mert ugy mondta, hogy 'ha nem a szimering, akkor a hengerfejnek kell lennie'

Előzmény: alpinaB6 (1611)
alpinaB6 Creative Commons License 2003.03.05 0 0 1611
lukit:

ha jol ment, nem fogyasztott sokat, emisszios ertekek jok voltak akkor kar volt hozzanyulni!

120ezret kernek, hogy osszerakjak????

szal akkor az sok!!!!

150-200e egy komplett motorgeneral, cakli-pakli!!!

Hivj fel egy ford muhelyt es kerdezd meg, mennyiert rakjak ossze a cuccodat! 20-30at fognak mondani munkadijra.

miert kell kicserelni(?ki kell egyaltalan?) a hfejet??? el van repedve ,nem lehet meghegeszteni?

ezeket a kerdeseket szerintem tisztazd elobb es csak utana mondj igent, vagy nemet a szerelonek.

hivj fel egy bontot, kerdezd meg mennyi egy bontott hfej!!!

vazzzzzzz, ez nagyon budos, en meg nem birom ha at akar baszni valakit egy autoszerelo!!!

Előzmény: lukit (1610)
lukit Creative Commons License 2003.03.05 0 0 1610
ehh, nem vagyok formaban. igen, 1-2 lityi / 10Ekm
Előzmény: vikiviki (1609)
vikiviki Creative Commons License 2003.03.05 0 0 1609
egy-ket liter per tizezer, nem?
Előzmény: lukit (1607)
lukit Creative Commons License 2003.03.05 0 0 1608
ja igen: a motor resze most epp szet van szedve ugy, hogy a szel.szarszim.-eket ki tudjak cserelni, holnapra kene eldonteni, hogy osszerakjak-e vagy sem
Előzmény: lukit (1607)
lukit Creative Commons License 2003.03.05 0 0 1607
ize, balfek modon nem emlexek ra, szoval lehet :I sorry.

hengerfejcsere mellett logikusnak tunik a dolog? hogy ha a szelepszarszimeringek rendben vannak akkor amiatt kell ennie az olajat? a kocsi amugy 1 91-es 2.0i DOHC sierra, kituggyahany km-el. olajfogyasztasa kb 1-2 liter / 100km, amire tobben mondtak hogy normalis is lehet. ezek alapjan semmi kedvem 120-at a kocsira kolteni olyanra, ami ha teljesen is megszunteti az olajfogyasztast, akkor 200Ekm alatt jon be.

szerintetek mitevo legyek?

Előzmény: Clarvoyant (1605)
alpinaB6 Creative Commons License 2003.03.05 0 0 1606
no az viszont elkepzelheto. foleg, hogy hengerfejEKrol van szo...

a

Előzmény: Clarvoyant (1605)
Clarvoyant Creative Commons License 2003.03.05 0 0 1605
Nem lehet, hogy a hengerfejcsere 100-120kFt?
Előzmény: lukit (1601)
alpinaB6 Creative Commons License 2003.03.05 0 0 1604
ja es a 20k-s hfej felujitasi arat en 6 hengeres 12 szelepes dologra irtam :)

amugy www.unixtrade.hu/shop cimen megnezheted, hogy mennyi egy hfejtomites a gepedbe!

a

Előzmény: alpinaB6 (1603)
alpinaB6 Creative Commons License 2003.03.05 0 0 1603
lukit:

bizony bizony! ez durva!
egy hfejtomites 5-25e, az en gepmuhelyesem 20k ert csinalja meg a hengerfejet(siklapolas, szelepillesztes, szimering, szelepvezeto stb...) erre meg rajon a munkadij amiert leszedik meg visszarakjak a hfejet.

szal at akartak b@szni a palankon ;)

keress egy masik szerelot, ez hulyeseg!! sot, mi az, hogy a hfejtomites miatt eszi az olajat? meg amugyis hogy a picsaba nezte meg a szimeringet, szelepvezetot ha nem vette le a hfejet????????? ha meg levette akkor visszarakta a regi tomitesre???? bravo!!!

/nem olvastam vissza, nem tom mirol van szo de ez durva!

a

Előzmény: lukit (1601)
dane Creative Commons License 2003.03.05 0 0 1602
Ez így ebben a formában nagyon erős duma,szerintem keress másik szerelőt,itt nagyon le akrnak húzni...
Előzmény: lukit (1601)
lukit Creative Commons License 2003.03.05 0 0 1601
Trebitsch kartars!

Az a helyzet, hogy a szerelo azt mondta, hogy a szelepszarszimeringeknek az egvilagon semmi bajuk nem volt es a szelepvezetok se kotyognak, majd: 'az olajfogyasztas valszeg hengerfejtomites miatt van, csere 100-120EFt'. ez lehet-e igaz? logikus kovetkeztetes? haggyam a francba az egeszet vagy minnel hamarabb csinaljam meg a hengerfejeket? tokhuje vagyok hozza, megkoszonnem segitsegedet

alpinaB6 Creative Commons License 2003.03.04 0 0 1600
hat ha valami katyutol vagy egyebtol(nem gyari felnimeret...)adta meg magat csapagy akko nincs gar. de ezt nem tudjak bizonyitani, ugyhogy garba megcsinaljak.

a

Előzmény: kiga (1599)
kiga Creative Commons License 2003.03.04 0 0 1599
Sziasztok!

Egy kérdésem van. Van nekem egy Ford Focus kombim, ami még garanciális (74eKm). Gondom van az egyik hátsó kerékcsapággyal. Felhívtam a szervizt, hogy ezt garanciában javítják e. Azt mondta az illető, hogy vigyem be, megnézik, és majd megnondják. Nem értek a dologhoz. Lehetséges olyan eset, hogy erre nem terjed ki a garancia.

Kulimász Creative Commons License 2003.03.04 0 0 1598
Hát, akkor nincs mese, végig kell nézni az egész fékrendszert. Valaki nyomja a fékpedált, valaki meg vizslatja, melyik fékcső vagy munkahenger ereszt. Egyszerűbb megoldás nincs.:-)
Előzmény: Blindmouse (1597)
Blindmouse Creative Commons License 2003.03.04 0 0 1597
Ja, és még egy adalék, meglehetősen puha a fékpedál állítólag.. lehet továbbnyomni lassan a pedálút végén..
Előzmény: Blindmouse (1592)
alpinaB6 Creative Commons License 2003.03.04 0 0 1596
szelvedo.
valahol be kell folynia a viznek, ha a szonyeg vizes! valszeg a muszerfal mogott.

a

Előzmény: csaba.zs (1590)
alpinaB6 Creative Commons License 2003.03.04 0 0 1595
nem pav2 hanem "D" jogsi kell hozza! amugy szabalyos.

a

Előzmény: Szabyka (1593)
Trebitsch Creative Commons License 2003.03.03 0 0 1594
Szerintem nézd meg, hogy jó-e a termosztát. Hidegen beindítod, tapizod a hűtő tetejét, és vagy csak a forró vizet engedi be hirtelen (ilyenkor jó) vagy a hűtő együtt langyosodik a motorral. Csak baromi lassan.
Ilyenkor rossz. (Mármint a termosztát... :)
Előzmény: COWFITZ (1591)
Szabyka Creative Commons License 2003.03.03 0 0 1593
Sziasztok!
Bocsi az Offért de egy fontos kérdésre keresek választ!Adott egy Opel Vectra mellyel 1250 kg-os ráfutófékes utánfutót lehet húzni.
Adott egy tréler, súlya 250kg, adott egy autó ami
980 kilo.Ez ugye együtt pont 1230 kilo.
Nos ezt ebben az összeállításban huzathatom az autóval vagy sem szabályosan?
Páv2 megvan!
Köszi!!!!
Blindmouse Creative Commons License 2003.03.03 0 0 1592
Nekem az a gyanúm hogy valamelyik fékcső esetleg.. és nyomás alatt, és azért nem látszik, mert olyankor folyik, amikor megy az autóval..

még nem néztem alá.. nem vettem le róla kereket csak felmérem a lehetőségeket esetlegesen, hátha van itt valaki aki jobban ért az autójához, mint én.. és tud valami jellegzetes hibáról aminek ez a tünete..

Előzmény: Kulimász (1589)
COWFITZ Creative Commons License 2003.03.03 0 0 1591
Helló!
Ebben a téli-nyári levegőállítóban lehet valami. Gondolom, a kipufogócsonkra szerelt csőfelfogatás felől kell(ene) szívnia, de honnan tudhatom meg, hogy tényleg így tesz-e? Kézzel nem kapcsolható át a kapcsoló? (Nekem nem ment, de nem is akartam feszegetni.) Egyébként tényleg olyan érzésem van, mintha az egész nyavalya azért lenne, mert lassan melegedik be a kicsike. Igaz, a január eleji fagyokban kiment a blokkból az egyik fagydugó, és csaknem minden hűtőfolyadék elfolyt (nem az én bűnöm, állítólag már rossz dugóval vettem). A szerelő (Rönova!) szerint nem volt baja a termosztátnak, de már nem tudom, mit gondoljak: lehet, hogy mégis hazavágta az eset? Szerinted vigyem vissza hozzá?

C

Előzmény: Trebitsch (1584)
csaba.zs Creative Commons License 2003.03.03 0 0 1590
Sziasztok, találkoztatok-e már a problémával: az F astrám lemosása után a fűtés rendszerből erős pára jön, sőt a légbefúvó nyílásokon is fröcsög a víz. Nemrég egy belső tiszítgatás közben azt tapasztaltam, hogy a padlószőnyeget megnyomva, abból a mosóvíz jön fel, el van azva az alja. Sajnos felszedni elég nehézkes, kiszárítani meg nem könnyű, mivel ez a burkolat kb. 20 mm vastag lehet.
Arra gondoltam, hogy a pollenszűrő könyékén juthat be víz, vagy a másik lehetőség, hogy volt egyszer egy szélvédőcsere, és ennek a tömítése nem megfelelő. Belül nem tapasztalható semmilyen vízcsepegés, nem is érződik nedvesnek a padlószőnyeg, de mégis elázik.
Van-e aki ennél a típusnál tapasztalt ilyet, és van-e javaslata, hol vannak a beázásra érzékeny pontok, ahol szét kellene néznem.

Köszi, CsabaZs

Kulimász Creative Commons License 2003.03.03 0 0 1589
Bocsi ha már nézted, de nem lehet, hogy valamelyik munkahengernél folyik a kerék MÖGÉ és azért nem látod? Vagy esetleg csak enyhén szivárog rá a felni belsejére és amikor mész vele, "szétverődik" a fékfolyadék és ezért nincs a földön nyoma?
Kerekeket leszedted már?
Előzmény: Blindmouse (1586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!