Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Trebitsch Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1648
Szerintem rossz az a termosztát, a műszerek ritkán kakkantanak be. Fűteni meg már 50-60 fokos vízzel is lehet...
Hideg motorral indítva tapizd a hűtő fölső részét, ott ahol a vastag cső belemegy. Jó sokáig jéghidegnek kell lennie, aztán hirtelen átforrósodik, amikor nyit a termosztát - ha jó az a termosztát, de szerintem nem jó.
Ha átereszt, ahogy sejtem, akkor szép fokozatosan langyosodik a hűtő is, a motorral szinkronban. Na az a nem lyó. :)
Előzmény: bad_dog (1643)
Trebitsch Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1647
A generátorban, de egyelőre kár lenne keresgélni.
Ragadj egy voltmérőt, és mérd meg az akkumulátoron a feszültséget járó motornál. 13.8-14.4V közt kell lennie, ha rendben van a töltés.
Előzmény: Leugan (1644)
Kulimász Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1646
Azért mielőtt bármit csinálnál, mérd ki a biztonság kedvéért, hogy mennyit tölt a generátor!
Előzmény: Kulimász (1645)
Kulimász Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1645
Szvsz a generátoron, de nem ismerem az omegát.
Előzmény: Leugan (1644)
Leugan Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1644
Omega B-ben hol van a fesz. szabályzó?

Lg.

Előzmény: Kulimász (1642)
bad_dog Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1643
sziasztok,

a következő kérdésem lenne:
III.-as Golf 1.6-os motorhőfok/hutőfolyadékhőmérséklet jelző meg se moccan menet közben az alsó állásból, de a fütéssel semmi baj. Termosztátcsere után a müszer 70 fokot mutat stabilan, fütés még jobb, gyakorlatilag simán veri a G.Astrát amiben a saját müszer szerint tökéletes a hőfok. Müszer nagyon nem lehet rossz ,mert 90 fok felett kapcsol be a ventillátor. Hütö elé beraktam egy kartondarabot :), hömérséklet még mindig stabil 70.
Vegyek egy uj termosztátot, vagy egy uj hőmérsékletjeladót, vagy egy mély lélegzetet és hagyjam a fenébe, jó ez igy?

Kulimász Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1642
Igen, az a túltöltés jele. Valszeg a fesszabályzó mondta be az unalmast.
Előzmény: Leugan (1641)
Leugan Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1641
Sziasztok !

Miért van az aksi pozitiv polusán egy halom fehér massza? Mi a túró ez?

Ilyenkor túltöltés van?

Hogy lehet ez ellen védekezni?

Lg.

lukit Creative Commons License 2003.03.17 0 0 1640
a szitkozodasom 1 futomubeallito 'mesternek' szolt, eddig jobbra huzott a kocsi, mostmar balra. mindezt 3500-ert. holnap valszeg ugyanazt a kort futom le, mint ma:) fek es kerek.
Előzmény: Trebitsch (1639)
Trebitsch Creative Commons License 2003.03.17 0 0 1639
Nincs mit.
Amúgy ha új, de gyári hibás a főfékhenger, arról nem tehet a szerelő, pláne ha csak később jött elő.
Ha szivárog a hollander mellett, mer nem húzta meg rendesen, arról persze tehet. :)
Előzmény: lukit (1638)
lukit Creative Commons License 2003.03.17 0 0 1638
kosz Trebitsch.

'csaba mar az osszes szerelovel

Előzmény: Trebitsch (1637)
Trebitsch Creative Commons License 2003.03.17 0 0 1637
... szal szerintem rossz a főfékhenger; vagy pedig szivárog valahol a rendszer. Akár a főfékhengertől induló csöveknél, merhogy azt bolygatták ugye.
Előzmény: Trebitsch (1636)
Trebitsch Creative Commons License 2003.03.17 0 0 1636
Hát ha elsőre kemény, és 3-4 másodperc után puhul, akkor szar a főfékhenger amit beraktak. Átereszt a tartályszelep, ami jó esetben lezár hogy ne a tartályba nyomd az olajat hanem a csőbe.
Ha levegős, akkor olyan gumis érzete van a pedálnak, de már elsőre is; sőt elsőre leginkább, aztán ahogy pumpálod felkeményedik.
Előzmény: lukit (1635)
lukit Creative Commons License 2003.03.17 0 0 1635
kartarsak, csak erdeklodeskepp kerdezem: uj fofekhenger eseten a fekem 40%-ban 3-4 mp-es nyomas utan elpuhul, az addig kemeny pedalt lehet ujra nyomni, neha kattanasig. nincs rendesen levegotlenitve? persze holnap viszem vissza, csak kerdezem, hogy mitol lehet ez, nehogy atcsesszenek.

amugy a regi 5Ekm-el ezelott lett felujitva es mostanra mar dolt belole az olaj :I

vikiviki Creative Commons License 2003.03.11 0 0 1634
plusz asszem az enyem is ilyen.. (Ford Mondeo)
Előzmény: Blindmouse (1629)
C20NE Creative Commons License 2003.03.10 0 0 1633
Szabyka

Jeladó több is van a hőmérsékletre . Ált. egy csak a visszajelző műszert vezérli és van egy (vagy több) pontosabb ami a computernek adja az infót...ebből ki lehet okoskodni, te melyiket cserélted (ha meleg motornál lehúzod a kábelt és visszaesik a mutató a szögre akkor az a műszeré és a motor vezérléséhez nem sok köze van)

Üdv.: Zoli

Előzmény: Szabyka (1632)
Szabyka Creative Commons License 2003.03.10 0 0 1632
Sziasztok!

Adott egy 92-es Ford Orion.
A kérdésem a következő, a motor hőmérséklet jeladónak lehet köze a motorelektronikához?
Nem működött a jeladó, most meg kciseréltem és mintha jobban menne az autó.
Vagy nincs köze hozzá?

Blindmouse Creative Commons License 2003.03.09 0 0 1631
'89-ben még nem sok köze volt a skodának a dologhoz asszem.. mindenesetre nem látom egy életbiztosításnak a dolgot.. se így, se úgy. :)
Előzmény: Bájer (1630)
Bájer Creative Commons License 2003.03.09 0 0 1630
Üdv Blindmouse!
Német+Skoda.De a kuplung kivezetése a tartályból följebb van,mint a féké,úgyhogy a fék ilyenkor nincs veszélyben.
Bájer
Előzmény: Blindmouse (1629)
Blindmouse Creative Commons License 2003.03.09 0 0 1629
Meglett a hiba.. kuplung munkahenger pisil elég erősen az autóján.. és elitta folyton a fékolajat a rendszerből.. ez német baromság hogy egy körön van a kuplung, és a fék???
Előzmény: Kulimász (1598)
BLASIUS Creative Commons License 2003.03.09 0 0 1628
Nem értek hozzá nagyon, de ez eléggé biztosnak látszik. Ha az olajat is megnézed és fehéres (az a víztől van) foltokat látsz mondjuk a sapka környékén vagy az olajban, akkor biztos keveredik az olajad és a vized. Vízhőfokmérő alapján nem melegszik túl?
Előzmény: GATTA (1626)
BLASIUS Creative Commons License 2003.03.09 0 0 1627
Köszi, azóta megnyugodtam, biztos nem romolhatott a helyzet, jó a moci, nincs komolyabb baja. Próbált belemagyarázni, hogy hallani, hogy nincs kenés. Talán összekeverte az éxíjam csikorgásával, ami kissé megnyúlt és hidegen tényleg adja a koncertet.:-) Meg magyarázta, hogy rámehet a teljes liter flakon, amikor elég néhány deci is. Az biztos, hogy inkább magam ellenőrzöm továbbra is a szintet.
A kedves lányismerősöm is, aki velem volt megjegyezte, hogy az ottani kutasok leéggé maffiózóképűek voltak.:-) Ezt a kutat is kerülöm inkább.:-(
Előzmény: Bájer (1624)
GATTA Creative Commons License 2003.03.08 0 0 1626
jajj,bocsika,már megint hozzátok fordulok

kiegyenlítő tartályban víz mellett elég nagy mennyiségü olaj található
szerintetek hengerfej bibi lehet?

ubulx Creative Commons License 2003.03.08 0 0 1625
Automata váltó hűtőmotor
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Sziasztok!
Automata váltós Alfámból néhány napja furcsa hangos morajlás hallatszik - ha jár a motor. Olyan hang mintha a normál vízhűtő ventillátor menne. De nem az, mert áll.
Eleinte csak néha néha szólalt meg; most már folyamatosan ha megy a motor.
Mivel nem értek az automata váltókhoz, csak úgy "nézegettem" a motorteret, és felfedeztem hogy még egy, kisebb hűtőmotor is van, az automata váltónál. Egy kb. 20 cm átmérőjű ventillátor és egy kis radiátor. Gondolom ez a váltóolajat hűti. Ez a motor jár folyamatosan, és ez okozza a csúnya hangos zajt.

A problémám:
ez a hűtőmotor folyamatosan jár, vagy a vízhűtőhöz hasonlóan csak szükség esetén?
Tehát vajon eddig is járt e folyamatosan, csak a csapágy bedurrant vagy eltörött valami ami a zajt okozza?
Vagy ehhet is tartozik egy termosztát ami a váltóolaj hőmérsékletét méri? Lehet hogy ez a termosztát ment tönkre?

Az olajszintet csekkoltam, tele van.
Az autóban a "4HP14" típusú váltó van.

Tud valaki segíteni? Előre is köszönöm!

Bájer Creative Commons License 2003.03.08 0 0 1624
Üdv BLASIUS!
Kutas trükk.Amikor visszadugja nem nyomja le tövig,hanem kb. 0,5-1 centivel előbb megállítja,azután az orrod alá dugja.Végül elad egy üres olajosflakont xezer Ft-ért."Menjen be fizetni,addig betöltöm az olajat."Azután bent az olajosflakonnal:"Mucika,volt az Úrnak egy liter olaj is."
Shellesekre különösen jellemző.
Bájer
Előzmény: BLASIUS (1623)
BLASIUS Creative Commons License 2003.03.08 0 0 1623
Sziasztok!

A köv. a problémám; van nekem egy 21 éves jó kis Volvo 244-es dízelem. A motor sajna fogyaszt olajat, még leviselhető mértékben (kb. 2000-2300 km egy liter). Tegnap néztem a szintet, a nívópálca kb. felén volt a szint. Ma megálltam tankolni (Shell-Újpalota), a kutas mondja szerinte nem kap kenést a motor, nézzük meg. Felnyitottuk, kihúzta a pálcát, megtörölte ahogy kell, majd újra kihúzta. A pálca egyik oldalán a min-max között félúton, a másikon pedig az alján volt az olaj. Mondta, hogy szerinte elfolyt az olajHozzáteszem, előtte indultunk el a Pólusból, a vízhőfok kb. 70 foknál lehetett, szóval nem melegedett még be teljesen és be lett indítva az olajszintnézés előtt néhány mp-re, majd le lett állítva. a kutas kérdezte, van-e olajom, mondtam van és elkezdtem rátölteni (nem is segített már). Kb 4 dl ment rá és sikerült max fölé vinni, tehát kb. 3 dl elég lett volna neki. Számolva a km-eket, úgy néz ki tartja most is az eddigi olajfogyiját, nem romlott, nem folyik, csak egy picit az olajsapka alatt. Nincs tócsa a kocsi alatt. Jól tudom, hogy hidegen frissen leállítva olyan, mintha alig lenne benne olaj? Ez most valami kutas trükk próbált lenni, hogy kifizessem a Helix olajat, amit lehet, hogy nem is azt tölti bele?

arnoldf Creative Commons License 2003.03.06 0 0 1622
Sziasztok!

Nem tud valaki valamit a Lancia Dedra komputerenek (weber-marelli iaw04 '92) kommunikaciojarol? Jo lenne tudni hibakodot olvasni otthon is...

Vagy valakinek van ismerose, akinek van ilyen muszere, es aki hajlando lenne
egyszer-ketszer olvasgatni az autobol, amig visszafejtem?

Aztan ha kesz kitennem netre szabadon hozzaferhetonek...

Meg ha sokban nem kulonbozik, akkor meg lehetne csinalni mas autokra is, amikhez nincs a neten ilyen cuccos.

Arnold

vikiviki Creative Commons License 2003.03.06 0 0 1621
nem akarok nagyon belekotyogni, de ismerem a sracot, szerintem valmi masra (is) gondolhatott, mikor azt mondta, 120000 lesz a javitas. (tudom, hogy az mar majdnem motorgeneral...) En is voltam ott, en is otthagytam a kocsit, nekem is kijott 30-ra negy szilentblokk csere, en is nagyon merges voltam miatta, aztan nekem is elmondta, hogy ez a komplett muszakira valo elokeszitest takarta, kb tiz kulonbozo dolognak a megcsinalasaval.... Szoval szerintem majd akkor irjuk le a sracot, ha szoban is beszeltunk vele.

minek kell szetszedni a kocsit, ha semmi baja-tipusu dologhoz: hat... en pl nem tudom eldonteni, hogy mikor nincs semmi baja. (persze ha tenyleg semmi baja, akkor ne szedjek szet) Persze szubjektiv dolgokat igen: jol megy vagy nem megy jol, mennyire eszi a gazt-olajat, hogy tartja az utat, nem olajos-e sehol, nem fogy-e belole vmi olaj vagy folyadek (az ablakmoson kivul:), de pl mikor szilenteket kellett cserelni, azt laza eleganciaval nem vettem eszre. Pedig elegge mas volt az erzes, miutan kicserelte. Vagy: azt se igazan vettem eszre, mikor a hatso fekpofa majdnem csutkara kopott. Vagy: mikor a feltengely-gumiharang ki volt hasadva. Vagy: kilyukadt akipufogom es olyan emisszios ertekeket produkalt a kocsi (persze csak oxigenbol es CO2-bol, de ezt elfelejtettek megmondani a muszakin), hogy azt hittem, most kell kidobni a motort. Szoval ez olyan dolog, hogy nem ertunk hozza. Ha meg nem ertunk hozza es valami furcsa a kocsin, akkor inkabb elvisszuk szerelohoz, aztan max azt mondja, hogy nem kell rajta semmit sem csinalni. Es a kurva annyuat a szerelonek, ha megis csinal rajta valamit, de altalaban egymasnak homlok egyenest ellenkezo dolgokat allitanak. De en tanacsoltam lukitnak, hogy vigye el (lehet szidni:), mert az en kocsimba, ami elvileg ketszerannyit futott feleannyi hiba nem jott elo masfel eve, amiota hasznalom. (az osszes hiba az volt, amit fent leirtam+beszart az aksi, mert hulye voltam es nem ontottem utanna vizet) Szoval nagyon szar erzes kiszolgaltatott helyzetben lenni, de ettol meg nem biztos, hogy van ertelme elvegeznem egy komplett autoszerelo-tanfolyamot:)

Előzmény: alpinaB6 (1618)
lukit Creative Commons License 2003.03.06 0 0 1620
neked is koszi a helpet
Előzmény: alpinaB6 (1618)
lukit Creative Commons License 2003.03.06 0 0 1619
Trebitsch! A kocsinak mar eleg sok baja volt ahoz, hogy azt gondoljam, hogy az elozo tulaj nyuzta / alig javittatta (tipiqs csotanysag volt 77Ekm-esre feltuntentetni, holott azt mar regen latta:). En meg ruhellem a tudatot, hogy otthagyhat 1 ismert hibaert a puszta kozepen.

Nagyon koszonom a segitseget ismet, hengerfejezesrol akkor ennyit.

Előzmény: Trebitsch (1615)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!