Keresés

Részletes keresés

peterssen Creative Commons License 2005.05.25 0 0 127

Soligor<>Hoya:

 

Én sok vacillálás után Soligort vettem. A DHG sorozattal jó tapasztalataim vannak. Árban is. De próbáld ki mindkettőt. Aztán kiderül hogy a B+W a legjobb csak az a kérdés hogy ki akarod-e fizetni... :-))

Előzmény: Gozo (124)
Gozo Creative Commons License 2005.05.25 0 0 126

Tök amatőrként(család,kirándulás,nyaralás fotozása)akkor jó a Soligor is?

Előzmény: Badmotorfinger (125)
Badmotorfinger Creative Commons License 2005.05.25 0 0 125

Az UV szűrő (szerencsétlen vélamyénem szerint) a fényképezőgéptulajdonosok gyóntatócédulája. Ki-ki világnézetének és anyagi helyzetének mértékében vásárolja meg vele a lelki üdvét és lelkiismeretét.

 

Olyat vegyél amire még nem sajnálod a pénzt. Amennyit áldoznál az Lencsevédelem vallásának perselyébe.

 

A minőségének kérdése igazából nagyon gyakorlott szemű amatőr és profi felhasználásnál vetődik fel, ott meg le kell venni és kész :)

Előzmény: Gozo (124)
Gozo Creative Commons License 2005.05.25 0 0 124

Pontosan ezért kérdeztem amit kérdeztem.

Tehát:jó a Soligor is vagy legyen Hoya?

A Soligor többek szerint jobb mint a Hama.

Előzmény: nord (123)
nord Creative Commons License 2005.05.25 0 0 123

Akkor annak a szűrőnek a helye a kukában van...

 

Egy jó UV szűrő (B+W, Hoya) semmilyen hatással nem lehet a képre.

Az olcsóbb szűrőkkel előfordulhat tükröződés.

Egyik kollegának volt Hama szűrője: nála sajnos többször előfordult, hogy a frontlencsén lévő felirat olvasható volt a képen is a gagyi szűrő tükröződése miatt...

 

Ilyenkor igaz nagyon az a mondás, hogy az olcsó a drágább:(

Előzmény: Gozo (122)
Gozo Creative Commons License 2005.05.25 0 0 122
Állitólag megváltoztatja a képen az eredeti szineket.
Előzmény: vlevi (121)
vlevi Creative Commons License 2005.05.25 0 0 121
Nem tudom mi a baj a Hama UV szűrővel. Én azt használok, és nincs semmi bajom vele. Az UV szűrő színtelen, fényerőcsökkenést sem okoz.
Előzmény: Gozo (120)
Gozo Creative Commons License 2005.05.25 0 0 120

Sziasztok!

Obi védelemre akarok UV szürőt a Fuji S5500-amra.Olyat ami nem szinezi át a képeket.

Hamáról lebeszéltek.Maradt a Hoya és a Soligor a kosárban.Ér-e 2-szer annyit a Hoya mint a Soligor?Hiszen árban ennyi a különbség.Minőségben is?

Ja és valamilyen különleges bevonattal ellátott UV-t érdemes megvenni vagy az egyszerű is megfelel?

Köszi

SchefferJ Creative Commons License 2005.05.12 0 0 119

Nekem 10D+17-40 f4L-en csücsülő polárnál 17-en nincs vinnyettálás, viszont ugyanez a szűrő (Soligor, vastag) 300V-n keményen vinnyettál 17-en. Kb. 20-tól már nem.

Előzmény: weigertj (118)
weigertj Creative Commons License 2005.05.12 0 0 118
A polárszűr külső gyűrűjének tekergetésével tudod állítgatni az effekt intenzitását. Az alábbi linken találhatsz egy elég jó leírást arról, hogyan is működik mindez: http://www.cs.mtu.edu/~shene/DigiCam/User-Guide/filter/polarizer.html Én most vettem az EOS-300D + kitobjektív pároshoz egy B+W cirkuláris polárt. Habár csak holnap vehetem majd kézbe. Úgy tudom, hogy a Hoya többrétegű polárjait nagyon nehéz tisztítani, ill. a B+W masszívabb konstrukció. Nagylátószögnél (18mm) ti szoktatok tapasztalni vignyettálást nem "wide-angle" polároknál?
Előzmény: rover216 (116)
tom.bo Creative Commons License 2005.05.02 0 0 117

"Persze lehetne nagyobb atmerot venni amit a kisebb obikra ra tudsz rakni olcso step-down gyurukkel"

A step-up ring a helyes kifejezés, 2000-5000 Ft között lehet kapni őket (minőségtől függően)

Mi a véleményed a Cokin (francia) szűrőkről?

Kicsit olcsóbb mint a Hoya, de bőven drágább, mint a Hama. Az árból és abból kiindulva, hogy a Nika forgalmazza, nem lehet olyan gagyi...

 

Előzmény: optikus (89)
rover216 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 116

Sziasztok! Egy 72 mm polar szűrő kellene.. Ha tudtok valamilyen jó Analog, vagy Online boltot ahol 10000r alatt lehet kapni légyszi írjátok le! thx

 

Bye the way:

Nagyjából elolvasgattam mire jó a polar... szóval az a kérdés, hogy miért jó ha tudom tekergetni?

 

thx

 

Sasha33 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 115
nem tudjátok, mikor lesz legközelebb fotóbörze?
Sasha33 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 114

egy kis segíség néhányotoknak:

/katalógusból gépelem be:/

A polárszűrők lehetővé teszik, hogy eltűntessük a nemkívánt tükröződéseket olyan nem-fémes felszínekről, mint pl. víz, üveg stb.. Hatásukra ezenkívül a színek telítettebbé, tisztábbá, kontrasztosabbá válnak.  A mai modern fényképezőgépek többségében tükröket vagy prizmákat használnak a keresőbe lépő fénysugarak szétosztására az expozíció és a tárgytávolság meghatározása céljából. A lineáris polárszűrők kölcsönhatásba léphetnek ezekkel és kiszámíthatatlanná teszik az expozíciót vagy az élességállítást. Emiatt a fényosztót nem tartalmazó kézi élességállítású gépek kivételével a PL-CIR cirkuláris polárszűrő használatát javasoljuk.

.

 

Ormió Creative Commons License 2005.04.10 0 0 113
Köszi a választ.
Előzmény: puhatest (111)
_mirmur_ Creative Commons License 2005.04.08 0 0 112

megmondom a frankót, amit elközdarabozgacc, meg esztergályosóztacc - nah ezt jól megmondtam - inkább vennék a helyedben egy ujabb tipust, vagy olyat amire rá lehet rakni mindenféle cuccost.

 

Ez az otthoni barkácsolás biztos jó lehet, de ugy kiszámitani a dolgot, hogy ne legyen vignettálás, jó távolságban legyen az optikától, jóminőségű gépeket csináljon, jó legyen a fókusz stb, elég nehéz lesz.

 

Lehet hogy megcsináltatod, veszel ezt azt hozzá és egy kaki lesz az egész.

 

A rogzités meg szerintem felejtős, hogy jólenne, mondjuk egy 1-200grammos telekonverterrel az elején...

Előzmény: CSzabi (99)
puhatest Creative Commons License 2005.04.08 0 0 111
AF-SLR-hez kell a cirkulár, a többire jó a másik is...
Előzmény: Ormió (106)
Badmotorfinger Creative Commons License 2005.04.08 0 0 110

Az égbolton sem egyenletes a polárszűrő hatása. A nap közelében és vele átellenben gyengébb, a nap és közted húzott tengelyre merőlegesen a legerősebb.

Előzmény: toth-abri (108)
papugaja Creative Commons License 2005.04.08 0 0 109
"Mondjuk jókor kérdezem, mikor már megvettem :-)...
Hát igen...
Előbb olvass vissza, aktán kérdezz, alakíts ki véleményt, válaszd ki amegfelelő eszközt, használd, és ha van tapasztalatod, oszd meg.

"Talán a polár szűrő nem minden tükröződést küszöböl ki?"
Igen.
A "nemfémes" tükröződéseket csökkenti. Ilyen a vízfelület, üveg, kitinpáncél, zöld levél,
nyálkás békabőr, mázas tetőcserép, stb...
Előzmény: toth-abri (108)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.08 0 0 108

Üdv mindenkinek!

 

A Pálvölgyinél vettem egy Practika circ. polárszűrőt (másra nem volt pénzem). Ezzel van valakinek tapasztalata? Mondjuk jókor kérdezem, mikor már megvettem :-)...

 

Az igazság az, hogy semmilyen tapasztalatom nincs polár szűrőkkel kapcsolatban. Ezt a szűrőt próbáltam már tükröződés ellen, igen csekély sikerrel. Talán a polár szűrő nem minden tükröződést küszöböl ki?

 

Máskor az ég színén sem változtatott sokat, csak nagyon keveset. Ez rendben, vagy a Practikától ne várjak sokat?

 

Köszi!

yyolii Creative Commons License 2005.04.07 0 0 107

sziasztok,

 

67 mm es jó polárszűrőt és esetleg uv t vagy skylight ot keresek.

neoyoli@vipmail.hu

Ormió Creative Commons License 2005.03.28 0 0 106

Sziasztok, Sigma 28-105 optikámat szeretném polár szűrővel felszerelni, de a korábbi válaszokat is átnézve még mindig nem tudom: cirkuláris, vagy lineáris? A cirkuláris zavarja az AF-t, vagy sem? Egyéb különbség? Talán Hoyát választanék az eddigiek fényében.

Köszönöm a válaszokat: O.

papugaja Creative Commons License 2005.03.20 0 0 105
A (36)-ban egyébként olvashatod véleményemet a minőség-illesztésről.
papugaja Creative Commons License 2005.03.20 0 0 104
A szűrők közötti különbségek lehetnek:

- az üveg minősége (tisztasága, színe, keménysége, megmunkálása (plánparalell csiszolás), mennyisége (átmérő és réteg));
- szűrőréteg(ek) (ninősége, anyaga (pl színezett üveg, vagy szűrőfólia réteg, felgőzölt réteg), száma);
- bevonatok (tükröződéscsökkentés, karcellenálló-, kosztaszító bevonatok), ragasztóanyagok minősége, száma;
- egyéb kidolgozás (keret anyaga, megmunkálása, az üvegrétegek közti rés szigetelése, a gyártó, forgalmazó marketingese házának, nyaralójának, autójának, hajójának, csajának száma és minősége);
- a bolygók konstellációja a termékfejlesztés, gyártás, piacradobás idején.
Előzmény: attila7575 (103)
attila7575 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 103
Én is éppen ezen gondolkozok: mit tud a Hoya polárszűrő 20 ezer forintért, amit az 5 ezer forintos Hama nem tud? Mert biztos van benne valami, de a Hoya-ból az objektívemre (67mm-es szűrőmenet) a legolcsóbb 20 ezer, és innen megy felfelé, esetleg valami coating, és 30 ezer. Az objektívjeimből kettőn van Hoya UV szűrő, egyiken Hama, egy másikon Soligor (nagyon tré?), a többin semmilyen... Mindenesetre az AF-S 18-70 IF ED nikkort nem mertem uv szűrő nélkül utcára vinni :)
al01 Creative Commons License 2004.12.21 0 0 102

En 1500-ert vettem uv szurot (hama) a mediamarkt-ban. Amire nekem kell, tokeletesen jo lesz. A 2005-os magyar rally es rally cross szezonon akarok tobbszor is kepeket kesziteni illetve mas versenyeken, es inkabb az "eldobhato" szurot verje telibe egy kis porfelho, mint a lencset... Persze a gepre is vigyazni kell, de igy jobb erzes lesz fotozni. Polar szurot, szinten Hama-t vettem 5800Ft-ert ugyanott, egy 80e Ft-os gephez nem veszek 24e forintos szurot, ez gondolom ertheto...

 

al

Előzmény: kevs77 (97)
fannta Creative Commons License 2004.12.16 0 0 101

Szervusztok ,

 

UV illetve IR szurot keresek , 10cm*10cm es lenne jo , de az sem baj ha nagyobb 8-)

Ami az UV reszet illeti , ~400nm-ig 99%+ szures tokeletes lenne , illetve 700nm felett is minel tobbet szurjon ki .

Termeszetesen az is megfelel , ha tudtok olyan helyet ahol femgozolnek uveget UV illetve IR visszavero reteggel , termeszetesen a lathato fenynek minel nagyobb hanyadat viszont at kellene ereszteni 8-)

Lattam a Schott-nal van ilyesmi , de ilyen "mennyisegnel" azt tanacsoltak , hogy probalkozzam inkabb mashol 8-))

 

gytam Creative Commons License 2004.11.22 0 0 100

Valakinek van-e tapasztalata a Soligor DHG jelű szűrőkről. UV, és Polár esetleg ND érdekelne. Digit gépre kellene. Főleg az érdekelne, hogy Raynoxhoz képest milyen?

 

Üdv.

gytam

CSzabi Creative Commons License 2004.11.03 0 0 99

Sziasztok!

 

Durva lesz a kérdés!

Fuji Finepix 2800 Zoom (digit) gépre akarok felrakni elsősorban polár szűrőt, később talán nagylátószögő vagy telefotó előtétlencsét. Ez sajnos barkácsolás lesz, ugyanis a gépen nincs menet ill. rögzítési lehetőség. :-)

Tegyük fel, hogy egy esztergályos megcsinálja a közdarabot, ami gyakorlatilag egy cső. Az egyik végét rögzítem a gép fix, kör alakú, visszahúzott optikát védő részéhez. 

- másik végére milyen menetet érdemes vágatni? 58, 52, 48,5, 41, 37 vagy egyáltalán mit?

- milyen távol érdemes helyezni az optikától a menetet? Van ennek valami szerepe? (a vignettálást tudom)

 

Az ötlet szerintem működik, mert ennek a gépnek az utódjára már van mindenféle cucc, na persze meg menet is.

 

A hozzászólásokat előre is köszönöm.

CSzabi

rengat Creative Commons License 2004.10.19 0 0 98
Sziasztok,

A kövektzőket olvasstam egy anyagban (lehet nem teljesen pontos az idezet):

"... feketefehér fotózásnál az UV szűrőt, míg színes fényképezésnél a skylight szűrőt használja..."

Mivel nem vagyok teljesen otthon a témában - hű de duszkréten fogalmaztam -, ezért a kövekző a kérdésem:

Egy digitalis fényképező géphez most ez alapján melyiket is kell venni? UV-t vagy Skyligth-ot? Vagy az anyag amiben olvastam "sántít egy kicsit".... ?

THX

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!