Keresés

Részletes keresés

zsizsikke Creative Commons License 2019.02.24 0 0 8153

Ezek vannak. Rolling Venice esetében kérnek okmányt, és kitöltenek egy papírt, és azzal érvényes.

Előzmény: cassano71 (8152)
cassano71 Creative Commons License 2019.02.24 0 0 8152

Régen voltam eléggé Velencében, most viszont nem én megyek hanem unokatesóm családostól áprilisban aki ráadásul nem is magyar és próbálok neki segíteni. Szóval erősítsétek meg légyszi, három egész napos közlekedést nem nagyon lehet máshogy megúszni olcsóbban mint 72h card 40€-ért igaz?

Három felnőtt és két gyerek egyébként, a gyerekek 7 és 9 évesek, nekik a Rolling Venice cardot találtam mint olcsóbb opciót.

Ha valakinek van esetleg egyéb ötlete ne tartsa magában, én nem nagyon látok semmiféle családi jegyet meg hasonló opciót és emlékeim szerint soha nem is volt Velence túl kegyes a turistákkal ilyen szempontból ( sem ) :-)). Szállásuk Mestrében lesz a vasútállomáshoz közel.  

Manipura Creative Commons License 2019.02.18 0 0 8151

Olvasgattam a velencei híroldalakat. Megnyitották a karnevált, rögtön első nap elkapott a rendőrsèg egy zsebtolvajt akció közben. Aki Velencébe készül karnevál idején, tájèkozódjon, mert főként hétvégén több alkalommal lesznek lezárások a vizi forgalomban. (Ùgy láttam pld. a 4,1 4,2 5,1 5,2 vaporettók vonalait érinthetik.) Újdonsàg, hogy bizonyos rövidebb szakaszokon (parkolóktól) ingyenes utazási lehetőséget biztosítanak. Pontos aktuális információért tájèkozódni érdemes. 

erikanyu Creative Commons License 2019.02.13 0 0 8150

Szerintem az már most nem volt, Atinak sem rémlik. :(

 

Előzmény: Manipura (8145)
erikanyu Creative Commons License 2019.02.13 0 0 8149

Megjött, köszönöm szépen. 

Előzmény: Manipura (8148)
Manipura Creative Commons License 2019.02.13 0 1 8148

Tegnap este küldtem 2 képet a művész Maestróról és a történelmi tradíciót őrző kézműves műhelyről. 

Előzmény: erikanyu (8144)
vélemény Creative Commons License 2019.02.13 0 1 8147

Velencében igaz. De a Váci utcában vagy a Kartnerstrassen már nem igaz. Nem látnak mást csak gagyi boltokat és a többi turistát.

Előzmény: tefi (8146)
tefi Creative Commons License 2019.02.12 0 1 8146

Mert a nyilak arra mutatják az utat! :)

Félnek,ha letérnek róla soha nem találnak vissza....

Előzmény: vélemény (8143)
Manipura Creative Commons License 2019.02.12 0 1 8145

Olvastam a beszámolód. Gondolom a San Giorgio Maggiore szigeten jártatok a végén.

A Frariban a születés-csodát megjelenîtő különleges show-t az oldalkápolna felőli külön bejáratnál nem néztétek meg?  Olvastam utólag, hogy Velence illetve Veneto régióban állított összes presepe közül is kiemelkedő a Frari bazilikáé.

Találtam egy videót róla. Sajnos nem jók a fényviszonyok, a képeim sokkal élénkebbek, de  azokat  most nem tudom publikálni.  

A sok mechanikus mozgó  részletet szemlélteti, de az összképi látványt nem adja vissza.

 Én egy esős szombat délután láttam, álltam a kápolnában egyedül szemben a napszakonként változó fényű és aktivitású betlehemi életképnél, és potyogtak a könnyeim.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Tv_f6gpbnz4

Előzmény: erikanyu (8144)
erikanyu Creative Commons License 2019.02.12 0 0 8144

Manipura most olvasom, hogy egy asztalosműhelyben járhattál, és készítettél képeket. A férjem asztalos, mindenhol keresi az asztalos műhelyeket. Esetleg privátban kaphatnánk pár képet? Nem látok email elérhetőséget hozzád, de az enyém publikus, megköszönném. :)

Előzmény: Manipura (8135)
vélemény Creative Commons License 2019.02.12 0 1 8143

Sosem értettem, hogy miért a jó a hangya utakon vonulni. Sem Velencében,  sem a Váci utcában.

Előzmény: erikanyu (8142)
erikanyu Creative Commons License 2019.02.12 0 0 8142

A hangyautakon sokan voltak, de még ott is lehetett libasorban közlekedni. Ha letértünk róla, már teljesen kellemes volt. A templomokban kevesen voltak. A Szent Márk Bazilika elött semmi sor nem volt, amin meg is lepődtem. Vaporettókon mindig kényelmesen elfértünk, tudtam fotózni, nézelődni.

Előzmény: vélemény (8141)
vélemény Creative Commons License 2019.02.12 0 1 8141

Nagy volt a tömeg?

Egyszer nekem is váratlan volt, hogy nem a Canale Granden megy  a vaporetto.

Előzmény: erikanyu (8140)
erikanyu Creative Commons License 2019.02.12 0 0 8140

Gyorsan írtam, bocsánat  a helyesírási hibákért.

erikanyu Creative Commons License 2019.02.12 0 0 8139

Sziasztok! Megjöttem a hétvégi kiruccanásunkról. Mivel nem sikerült Olaszországot megcsalni Athénnal, betegség miatt, így erre az útra nagyon készültem. Az idő isteni volt. Pénteken verőfényes napsütésben érkeztünk Treviso repterére. A ryanair jól jött, a táskánkat sem vették el. Pénteken elfoglaltuk a szállásunkat, ami pár lépésre volt a Szent Márk tértől. Tavaly tavasszal is itt szálltunk meg, jó volt, nem változtattam. Most igen apró szobát kaptunk, de az esti alvásra éppen tökéletes volt. Szállás elfoglalása után nyakunkba vettük a várost. Erre a délutánra csak a Frarit terveztem, az még nyitva lesz. Bár már zárás előtt voltak, azért bemehettünk, és elég is volt a negyed óra a nézelődésre. Frari után sétálás csak úgy hídról-hídra, majd éhesek lettünk, akkor irány a Dal Moro. Finom friss tésztát kaptunk. Még egy kis rácsodálkozás az esti fényekre, séta a parton, és irány a szállás. Reggel időben keltünk, a finom reggeli után irány a Scuola San Rocco. Kicsit korábban értünk oda nyitás előtt, ezért még kószálunk az utcákban. Tömeg még nincs, de később lett. A templom minden képét tüzetesen megnézzük, használva a tükröket is. férjem a fafaragások tetszenek most is a legjobban, én a képekben mélyülök el. jólesik a nyugalom, míg meg nem érkezik az első nagy japán turista csapat. Akkor inkább már kimegyünk. Megnézem a kicsi San Roccot is, a sok sok Tintoretto képpel. Tervünk következő pontja a kivilágított Szent Márk Bazilika. Szép kényelmes sétával oda is érünk. Hátizsák leadva, bár sok nincs. Nézzük a részleteket, keresünk új apróságokat. mindig találni. A fizetős részekre nem megyünk, az nyáron megvolt a gyerkőccel. Miután megtelünk a látvánnyal elindulunk ebédelni, újra a Moro felé vesszük az utunkat. Ebéd után Zannipolo. Amíg én a templomot járom férjem felfedezi a kórház kertjeit, és megtalálja nekem a mosdót amit itt írtatok. A kórház kertje tele van macsekokkal, valamint megnézek egy  aranyos kis kertet szökőkúttal teknősökkel. Férjem kérésére, akkor jöhet a nagy vaporettózás a 4.2 járattal. Tavaly ez nagyon tetszett neki, akkor véletlenül szálltunk fel rá, most direktben. Természetesen még érkezéskor megvettük a kétnapos vaporetto bérletet, úgyhogy hajózás ezerrel. Egy kis pihenőre felmegyünk a szobába, jól esik az ejtőzés. Egy óra múlva már újra úton vagyunk irány a Gesu. Leírásom alapján este hatig van nyitva, de sajnos ötkor bezárt. No semmi gond. Mára egy beülős vacsit terveztünk. Megtaláljuk a Rialto közelében lévő éttermet, ahol tavasszal ettünk finom pizzát. Bevacsizunk jó kis házi bor társaságában. Még kevesen vannak, szinte több a pincér mint a vendég, de sorban szállingóznak ők is, gondolom még korán van. Vacsi után felfrissülve akkor még egy nagy séta legyen. Felmegyünk vaporettóval a busz végállomásig, és onnan séta visszafelé. Utolsó napra már csak a San Maggiori maradt. Vaporettóval megyünk a szigetre. Sajnos kicsit elszámoltam magam az anyagiakkal, és a vaporetto bérletet nem kártyával vettem első nap, ezért a készpénzünk elfogyott, kártyával meg nem fizethetünk, úgyhogy kimarad a torony. Nem kesergünk, mert úgyis borús az idő nem is láttunk volna sokat. Ezért inkább téblábolunk kicsit tovább a templomban. Van mit nézni bőven. A 2 vaporettoval indulunk vissza a busz végállomásra. Kicsit aggódunk enm arra megy a vaporetto mint gondoltam, a külső részeken keresztül közelítjük meg  a célállomást. De jó mert erre még nem jártunk, csinálom a jó kis képeket. Aztán végre kirajzolódik a buszvégállomás is, jó helyen vagyunk. Jó volt ez a kis kiruccanás, nem terveztem túl magam, pont elég volt. Velence kedves volt hozzánk hisz ragyogó napsütéses időt kaptunk. A gumicsizma a hátizsákban maradt. 

i perseguitati_ Creative Commons License 2019.02.11 0 0 8138

Üdvözlet!

Az Easyjet Budapest-Velence járatával mi lett? Megszűnt?

Manipura Creative Commons License 2019.02.07 0 1 8137

Jó utat! Ha emeletes ATVO busz van, menjetek fel, klassz ahogy megpillantod a vízzel körbevett Serenissimát. 

Előzmény: erikanyu (8134)
vélemény Creative Commons License 2019.02.05 0 0 8136

Én pont Velencében csináltam azt, hogy az érkezés utáni első két nap kirándultam Padovaba és Vicenzaba, akkor ott laktam az állomás közelében.Érkezés napján megnéztem a gettót, vezetéssel a zsinagógákban, a közelben levő San Alvise és Madonna del Orto templomokkal. Utána jött a két kiránduló nap. Vicenzából visszajövet   összeszedtem a csomagot a szállodában és bevaporettóztam a másik szállodába, egészen közel a San Marcohoz.

Előzmény: Manipura (8135)
Manipura Creative Commons License 2019.02.05 0 1 8135

2 ingyenes vasárnapon láttam az Accademiát, bevált hogy nem sokkal nyitás után érkeztem. (Most 10.35  kilépési időt határoztam meg magamnak. A 12.00-es reptéri buszra volt foglalásom, de még visszamentem fizetni, poggyászt lezárni a szállodába.) Kifelé jövet 2 csoport érkezett, bent nem volt sok ember, plusz eloszlott a nagy térben.  

A központhoz közeli szállás és a 7 órás reggelizés megnyújtja az amúgy rövidebb velencei nyitvatartásokat, a korai kezdés ad egy jókora előnyt. Gondoltam Rád sokszor. Igazat adtam, és értettem miért választod a vasúthoz közelebbi szállást ha kirándulsz, és az is jól jött, hogy érkezéskor érdemes megvenni a vonatjegyet. 

A magasított gyalogúton is eszembe jutottál, először fura volt, de nem okozott semmi problémát, praktikus, biztonságos. A fellépéskor kell odafigyelni, amúgy nincs mitől tartani.

 ---

A Zattere sétányon a Conad nagyon jó, nagyrészt onnan oldottam meg az ebédet, ásványvizet, Aperol spriz-t. A Guideccán a Zitelle rakparton jó kis bárt találtam a Salute a Dogana és a Campanile látványában gyönyörködve ebédeltem. 

Jó volt belehallgatni és-látni a helyi vendégek kvaterkájába. Nem tolongtak a turisták sem. 

--

Padovában a Duomóban körbejárva mise hangjait hallottam. Mosolyogtam, amikor odaértem a főoltár közelébe, és a mikrofonnnál egymással szemben álló két atyát megláttam. Először arra gondoltam, hogy milyen lelkesek, hívők nélkül is celebrálnak. Majd megálltam, jobban figyeltem, és azt láttam, hogy vezényelve segíti a padsoroknak háttal álló a másikat, és a hangsúlyt, a jellegzetesen éneklő beszédstílust és kiejtést gyakorolták. Ettől az amúgy kissé szürke hely is szebbé vált a lelkemnek.

---

Csütörtökön a Dalmaták scuolájától visszafelé egy asztalosműhelyt fedeztem fel. Bementem, engedélyt kértem és kaptam fotózni.  Az egész műhelyt valami leírhatatlan hangulat uralta a fa illatával a sok "kinccsel' és  ahogy a mester gondos, tapasztalt mozdulataival megmunkálta az evezőlapátot.

---

A Zaccharia vaporetto megállótól a gyalogoshídon át láttam, hogy a Dózse oldalában lévő padokon van hely, odasütött a nap, elindultam hát oda. A híd tetején sokadalom, fotóz ezerrel mindenki. 8 tagú stáb asszisztál egy szépségnek, 2-en fotózzák amint szandálban csíkos trapézszárú nadrágban vonul egy rojtos-bojtos színes stólával. Ingyenes utcaszínház. :)

---

A Zaccharia alsó temploma több mint 1,5 m víz állt. 10-kor nyitna, de bemehettem 9,50-kor. Első vevőt nem engedünk csak úgy el. :)

---

A San Marco Bazilika előtti magasjárdán senki nem állt 1/2 1-kor, ennek megörültem és bementem. Szokatlanul kevesen voltunk bent is. Pontban 3/4 1-kor a szigorú őr No foto! kiabálás közepette hátat fordított és a főoltárnál lekapcsolta a kivilágítást. Közben mindenki fotózott.   

 

 

Előzmény: vélemény (8133)
erikanyu Creative Commons License 2019.02.05 0 0 8134

Figyelek,olvaslak ám, csendben a háttérben. Pénteken ott vagyok :)

Előzmény: Manipura (8130)
vélemény Creative Commons License 2019.02.05 0 1 8133

Egyszer ott kezdtem reggel, az első fél órában egyedül voltam, utána pedig végig a tömeg előtt. Amikor kijöttem, már állt a sor.

Előzmény: Manipura (8132)
Manipura Creative Commons License 2019.02.05 0 1 8132

Megnéztem a kiírásról készült fotót. Az van rajta, hogy az első szinten a VI-XI. termek reataurálás miatt zárva vannak. Sajnos a Lakoma Lévi házában sem látható.  Nagyon ütős a Gallerie dell' Accademia anyaga. Legközelebb a földszinten kezdek majd. Mindig sok újat fedezek fel, most  a kedvencek  mellett a kéz ábrázolásának finomságát  a mozdulatok szimbolikus változatosságát  is figyeltem. Különösen a 3  Vivarini ( Alvise, Antonio Bartolomeo) képei fogtak meg. 

Előzmény: vélemény (8131)
vélemény Creative Commons License 2019.02.04 0 1 8131

Az Accademia már 2016-ban is szét volt szedve, és nem úgy nézett ki, mintha csak az előző héten szedték volna szét.

Előzmény: Manipura (8130)
Manipura Creative Commons License 2019.02.04 0 1 8130

Igen, már tervezés-készülődés közben erre jutottam, hogy Padovában kellene megszállni köv. alkalommal. Van Trevisóból transzfer is. 

Az Accadémia továbbra sincs kész, megkeresem majd a fotót, mintha 2017 április 2019. Októbert írtak volna. A Carpaicco Szent Orsolya képek sem láthatók. 

Az Accademia vaporetto megálló eredeti helyén csak a Rialtó felől San Marco irányba közlekedő hajók állnak meg, a Ple Roma irányába indulók a C jelű megállóból indulnak, ami kb. 5 perc sétára van a régi helyétől. A C. NuovaSan Agnese sétányon át a kicsi hídon a Campo San Vio  felől lehet megközelíteni. (Erika, és akik mostanában utaznak és esetleg járnátok arra.)

Előzmény: vélemény (8128)
vélemény Creative Commons License 2019.02.04 0 0 8129

Accademia kész van már?

Előzmény: Manipura (8127)
vélemény Creative Commons License 2019.02.04 0 0 8128

Szóval Padovába is vissza kell mennem. Sőt lehet, hogy ott kellene megszállni.

Előzmény: Manipura (8126)
Manipura Creative Commons License 2019.02.04 0 0 8127

Most látom, hogy kihagytam, hogy az Accadémiát ismét megnéztem a hó első ingyenes belépés keretében, a Corrert a 2017. szeptemberben vásárolt 24 eurós városi múzeum pass 2 évig érvényes részeként láttam. Utóbbi a Venecia Unica Cardos csomagban csak 1/2 évig érvényes.

A Presepék mindenhol szépek, kettő különösen nagy hatással volt rám: az Eremitani templomé és a Frari oldalbejáratánál külön kápolnában berendezett csodálatos kompozíció. 

Előzmény: Manipura (8124)
Manipura Creative Commons License 2019.02.04 0 1 8126

Palazzo delle Zattere, Zattere sétány a Zattere vaporetto megállótól a kis híd utáni épület: A V-A-C alapítványi szervezésben a , DK Zattere" (dom kultury) progamja. Ezek a 20-as  években amolyan hibrid  (hobby, közösségi, kultúra, mozi) rekreációs központokhoz hasonló elvű helyek voltak.  Van bent kisebb modern művészeti kiállitás, jógázáshoz meditációhoz alkalmas hely, egy közösségi üzenő fal, olvasószoba, dokumentumfilm különböző téma köré csoportosítva, büfé és pl. ingyenes Wc. :) 

Fáradt lábak, időjárási hatások miatt egy kellemes pihenésre be lehet térni. 

A Palazzo Zuckermann Padova városi múzeumai közé tartozik. Érvényes rá a Scrovegni jegye is. Gazdag  művészeti és applikációs dekorációs gyűjtemény több évszázados tálalási eszközök, bútorok, ékreszek, ruhák. Csodaszép tájképes festett porcelánok vannak. A másodikon egy családi gyűjtemény, a Museo Bottacin értékes történelmi érmék kincsestára, fegyverek, családi festmények, bútorok és dísztárgyak szobrok porcelánok. A Corso Garibaldin az Arénával szemben található, megtekintésre érdemes.

 

Előzmény: vélemény (8125)
vélemény Creative Commons License 2019.02.04 0 1 8125

A Palazzo Zattereről és a Palazzo Zucchereről még csak nem is hallottam. Pedig aVelence könyvem a National Geographic nagyon részletes könyve.

Te most közvetlenül a karnevál előtt, én 3 éve közvetlenül utána. Valószínűleg ekkor lehet olcsó szálloda árakat találni.

2001-ben amikor még nem ilyen kényelmesen/lassan utaztam, lenyomtam egy napot úgy, hogy reggel indultam Velencéből, Padovában leraktam a csomagot az állomáson, megnéztem a várost, múzeumban nem voltam, Scrovegnit tatarozták, összeszedtem a csomagot, tovább mentem Vicenzába, leraktam a csomagot, megnéztem a várost, bent voltam a Teatro Olimpicoban, összeszedtem a csomagot, továbbmentem Veronába, becsekkoltam a  szállodába és még aznap megnéztem a San Zenot. Most ezt már nem csinálnám.

Előzmény: Manipura (8124)
Manipura Creative Commons License 2019.02.04 0 2 8124

Sziasztok!

Szerdától vasárnapig voltam Velencében. A szállás az Accademia hídtól és a Zattere rakparti sétánytól 200 méterre, igazi velencei pompával berendezett (színes virágos muránói csillár, szövettapéta, festett szekrények) pici szoba volt. Svédasztalos reggeli volt, most megfizethető ára volt a holtszezon miatt.

Sokat gyalogoltam sikerült megnézni több mint 12 templomot, a Dalmaták (€6) és a Carmini (€7) scuoláját, valamint a Correr múzeumot a gyönyörű könyvtárral, barangoltam a Guidecca szigeten, voltam az ingyenesen látogatható Palazzo Zattereben. A karácsonyi fények még kint voltak, ami nagyobb meglepetés, hogy a presepe is mindenhol kivilágitva mozgásban lévő életképekkel mutatta be a csodát igy február elején is. Talán a a kínai újévet is megvárják.  

Az eső és acqua alta ellenére nagyon jól sikerült. Padovában a Musei Eremitanit, az Eremitani templomot a Scrovegni-kápolnát a Palazzo Zucckermant, a Duomót a Battisterójával a Palazzo Bo egyetemi fő épületet a Santót, a Piazza Erbét és Fruttét valamint az Urak terét és a Prato della Vallét a Caffé Pedrocchit és a Piano Nobilén lévő szalonokat és Risorgimentó kiállítást néztem meg. Tetszett a sok hasznos árkáddal díszes város, gazdagok a múzeumok, elképesztőek a freskók, kedvesek és segítőkészek az emberek.

 

Ha valakinek kérdése van szívesen segítek. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!