Keresés

Részletes keresés

zsazska Creative Commons License 2015.10.06 0 0 41223

Nos igen... ennyit magam is megfejtettem... azonban továbbra sem tudom, hogy melyik az a liszt, amelyiknek magas a glutén tartalma, és kemény búzából készűlt.  :( 

Magam is úgy okoskodtam, hogy bizonyára a BL 80 kenyérlisztre gondoltak, ám az abból sütött kenyér ehetetlen lett. 

Eddig a legjobb kenyeret a tönkölybúza fehérlisztből sütöttem, illetve ezt kombináltam rozsliszttel. 

Arról meg már letettem, hogy pl. brióst süssek, mert az egyenesen borzalmas, sületlen ragacs lett. :( 

 

Ezért reménykedtem, hogy talán tudtok nekem érdemben tanácsot adni, esetleg pár használható receptet, amik ezzel a géppel kompatibilisek. 

 

Minden hozzászólást köszönök! 

 

Üdv. 

Előzmény: .ETNA. (41220)
.ETNA. Creative Commons License 2015.09.28 0 0 41222

Talán szólhatnál az "erős fehér" lisztről a gyártónak is, nem venném a lelkemre, hogy ilyen fontos infó rejtve maradjon előlük :-)

Előzmény: zsazska (41218)
.ETNA. Creative Commons License 2015.09.28 0 0 41221

 

.ETNA. Creative Commons License 2015.09.28 0 0 41220

:-)) Hát ez nem semmi:-) De megfejtettem ám az "erős fehér liszt" történetét!! :-)

 

A gépem használatijában lévő recepteknél is szerepel az "erős fehér liszt" kifejezés, eszembe jutott, hogy talán írnak róla valamit (ritkán szoktam lapozgatni, leginkább csak a végén szereplő recepteknél nyitom ki), ezért megnéztem, hogy mit ír a bevezetőben a hozzávalókról és MEGTALÁLTAM :-))

 

Tehát:

"Liszt A kenyérkészítés legfontosabb eleme a lisztben található glutén elnevezésű protein, amelynek segítségével a kenyértészta meg tudja őrizni alakják, illetve az élesztő által termelt széndioxidot.

Az "erős liszt" kifejezés azt jelenti, hogy a lisztnek magas a glutén tartalma. Nagy valószínűséggel kemény búzából készült, amely különösen alkalmas a kenyérsütésre."

 

Ennyi ... gyanítom, hogy magyarról magyarra fordítva, ez azt jelenti, hogy a legjobb az un. "kenyérliszt" :-)

 

 

 

Előzmény: zsazska (41218)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.26 0 0 41219

Én neked is mondom, ne foglalkozz a receptekkel!

Tálba berakod azt a lisztet és egyéb dolgokat, amit bele akarsz tenni, majd kézzel lassan adagolva összekevered annyi vízzel amivel összeáll labdába, ezt beteszed a gépbe és kész. Ha csak nem sikerült nagyon "különleges" lisztet találni jó is lesz. Kezd kis mérettel 3-4 alkalom alatt kitapasztalod neked hogy jó a só, élesztő mennyiség és végtelen variáció, azt eszed amit te szeretnél és nem azt, amit más akar etetni veled. :) 

Iránynak nekem úgy jó, hogy 500ml liszthez egy kávéskanál só, fél kocka élesztő. (Mások szerint így sótlan, illetve mindenféle teljesen fehér liszt mentes kenyereket csinálok, szóval ezért a talán kicsit sok élesztő. Más nem is kell, lehet próbálkozni ecettel, olajjal, sikérrel, cukorral, de egyik sem létszükséglet.

Előzmény: zsazska (41218)
zsazska Creative Commons License 2015.09.25 0 0 41218

Köszönöm az igyekezetet, a választ. 

Azóta vettem többféle lisztet, és már több jól sikerült kenyérrel büszkélkedhetek, melyeket tönköly fehér lisztből és rozslisztből sütötttem. Azok mondhatni tökéletesek lettek.

Aztán megpróbálkoztam egy brióssal, ami megint valami csapnivaló lett. 

A vicc az, hogy írtam a gyártónak is, és nekik is feltettem a kérdéseimet, de semmivel nem jutottam előrébb. Ők sem tudták megmondani ugyanis, hogy milyen a receptjeikben említett erős fehérliszt :( Kértem, hogy részletezzék, hogy melyik receptben melyik lisztre (BL-55, BL-80 stb) gondolnak, és azt felelték, hogy fogalmuk sincs, hogy ezek közül melyik lenne a jó. 

 

Előzmény: .ETNA. (41213)
patkometer Creative Commons License 2015.09.20 0 0 41217

Sziasztok,

 

Van egy felesleges üstöm és kanalam Severin BM 3982/3983 sütőkhöz. Néha megszorul a tengelye, legutóbb elfelejtettem megmozgatni sütés előtt, és leégette a gépemet (ugyanitt leégett Severin BM 3983 "Elb@sztam" jeligére)...

 

Ha esetleg kell valakinek pótnak, Budapest területén ingyen át lehet venni.

Csucsu.007 Creative Commons License 2015.09.13 0 0 41216
Előzmény: zsazska (41212)
.ETNA. Creative Commons License 2015.09.11 0 0 41215

google ezt adta ki, de csak holland vagy belga oldalakat ... szóval nálunk nem valószínű, hogy kapható:

 

http://thuisbakken.avevewinkels.be/producten/classics

Előzmény: zsazska (41212)
.ETNA. Creative Commons License 2015.09.11 0 0 41214

... ja és még annyi, hogy az esetek 80 %-ában sima BL-55-ös lisztből sütöm a kenyeret, néha friss, legtöbbször porélesztővel, igaz, hogy nem Panasonicom van, de gyanítom, hogy nem a liszt, hanem inkább a liszt-víz-élesztő arány lesz a "ludas" abban, hogy nem tökéletes a kenyered.

.ETNA. Creative Commons License 2015.09.11 0 0 41213

Szia!

 

Receptem sajnos nincs, de azt tudom, hogy az AVEVE egy nagy és híres belga cég, Belgiumban több helyen vannak nagy áruházaik. Árulnak háztartási dolgokat, liszteket, van kutyaeledel és felszerelés részleg és növények, palánták, virágok, kertészeti cuccok.

 

Belgiumban Bruggeben láttam ilyen boltot, de van több üzletük az országban, sőt úgy rémlik, hogy amikor Amszterdamban voltunk, ott is láttam a boltban AVEVE-s liszteket, szóval a hollandoknál is árulják, de hogy nálunk van-e .. fogalmam sincs, még sosem figyeltem. Egyébként van sima finom fehér lisztjük is.

 

Előzmény: zsazska (41212)
zsazska Creative Commons License 2015.09.11 0 0 41212

Sziasztok!

 

Szeretnék tanácsot kérni Samsung SD-2501 típusú kenyérsőtővel rendelkezőktől! 

Tegnap kaptam a gépet, s gondoltam, azonnal kipróbálom. Hirtelen más liszt nem állt rendelkezésemre a fehérkenyér sütéséhez, mint a közönséges, BL-55 finomliszt. Bepakoltam az összetevőket, és izgatottan vártam az eredményt, mert annyi sok jót olvastam erről a gépről. A kenyér viszont siralmasan nézett ki, s csak remélni tudom, hogy a nem megfelleő hozzávalók miatt.

Korábban egy Moulinex gépet használtam.. azzal egész jó kenyereket sütöttem, és ott is használtam BL-55-öt. 

Szóval a kérdésem az lenne, hogy melyik a jó liszt? A gép leírásában található receptekben ugyanis erős fehér lisztet ír... fogalmam sincs, hogy mit ért ezalatt. Úgy hittem, hogy a BL-80 lehet, de máshol meg azt olvastam, hogy az sem jó. 

Ugyan így kissé meg vagyok zavarodva az élesztővel, mert ennél a géptípusnál kihangsúlyozza, hogy nem használható a normál élesztő, csak porélesztő, amit nem kell felfuttatni. Limara oldalán viszont arról írt, hogy ő csakis normál élesztőt használ.

Kérem, hogy osszátok meg velem a tapasztalataitokat. 

Azt már csak félve kérdezem, hogy mi a fene lehet az az AVEVE surfina liszt? Mert hogy egyes recepteknél ezt ajánlja.

Illetve ha van valakine ehhez a géptípushoz alkalmazható, jó kenyérrecepje, azt nagyon megköszönném! 

Mindenféle bevált recept érdekelne... főként rozsos. 

Tudtok nekem segíteni? 

 

 

.ETNA. Creative Commons License 2015.08.27 0 0 41211

... mármint, úgy értem, hogy a hozzászólásai alapján még fórumozó, mert most augusztusban is írt egy hozzászólást  ... bocsi:-)

Előzmény: .ETNA. (41210)
.ETNA. Creative Commons License 2015.08.27 0 0 41210

Hupsz, meg is találtam!!! Ebben a topicban, mayusvirag kérte 2010 szeptemberében a 38738-as hozzászólásában a Nethaus NH-4500 használatiját.

 

krnemarika a 387389-es hozzászólásban írta, hogy elküldte e-mailben.

 

Tehát mindkettőjüknek van ilyen gépe! krnemarika e-mail címe nyilvános és a hozzászólásai alapján most az idén augusztusban is írt hozzászólást (Házi veteményes (konyhakerti tanácsok) - topicban). Egyszóval bátran írj neki e-mailt, talán tud segíteni Neked is használati utasítás ügyében!

 

krnemarika adatlapja:

 

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=1090057

Előzmény: szalai60 (41208)
.ETNA. Creative Commons License 2015.08.27 0 0 41209

Nem egyszerű, egyetlen -használati utasításos - oldalon sem találtam pont ezt a márkát. Az öcsémnek Nethaus gépe van, nekem Hausmeister és mindkettő - kinézetre - tök egyforma, talán keress rá hasonló kinézetű gépre a neten ...

 

Valamikor 2010-ben kereste már ennek a kenyérsütőnek valaki a használatiját itt a fórumon (kiadta a google, de nem találom a hozzászólást), ha ráakadok megírom, talán nyilvános az e-mail címe és tudsz neki írni, ha a gépet még használja, előfordulhat, hogy a használatival kapcsolatban is tud segíteni!

Előzmény: szalai60 (41208)
szalai60 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 41208

Sziastok!

 

Eddig a pincében állt, de most elővettük a Nethaus NH-4500 kenyérsütőt de a használati elkeveredett.

Tudna valaki segíteni, honnan tölthetem le.

 

Előre is köszönöm.

Csucsu.007 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 41206
.ETNA. Creative Commons License 2015.02.12 0 0 41205

Ahogy a deabetikus termékekkel is ... pedig - elvileg - a cukorpótlók (legalábbis az amit a legtöbb termékben használnak) olcsóbbak. Akkor, amikor a cukorpótló tényleg valami szuper cucc, pl. stevia stb., még csak-csak megértem, hogy drágább, de hogy pl. az aszpartamos ital stb. miért drágább, gőzöm sincs:-)

 

Egyébként pl. Németországban nincs sok különbség az árak között, pl. a sima tej, vagy a szójatej, ill. a fehér, félbarna, vagy a fekete(barna) kenyér között (én mindig ez utóbbit veszem magamnak kint).

Előzmény: ottofon (41202)
monyesz Creative Commons License 2015.02.09 0 0 41204

A legolcsóbb kenyér a kovászos (nem kell élesztőt venni).

Valamit érdekesen csinálsz, ha neked akovászos és az élesztős állaga ugyanaz lesz a végén.

A NEM KELL kitétel azt jelenti, hogy anélkül is lehet kenyér. :) Egyébként valamennyi (kb 5%, azaz 1kg liszthez 5dkg) zsíradék éppenséggel javítja az állagot. Másokba jellegüknél fogva sokkal több kerül (ciabatta például).

Próbáltad az előtésztás (levain) kenyereket? Ezek kevésbé macerásak a kovászosnál, bélzetre pedig hasonlóak.

Előzmény: vidékipupák (41201)
vidékipupák Creative Commons License 2015.02.09 0 0 41203

Sajnos, sokszor tapasztaltam már, hogy az ár köszönő viszonyban sincs az előállítási költséggel. Ezekből valószínű, hogy nincs túlkínálat, azért drágább. De mindig lehet valamivel indokolni az árat. Hol az alacsony termés, hol az üzemanyag ár, hol a kenyérben levő importanyagok ára. De ha bárminek is lefelé megy az ára, az rendszerint nem jelentkezik árcsökkenésként.

Előzmény: ottofon (41202)
ottofon Creative Commons License 2015.02.09 0 0 41202

Tudja valaki miért kerül sokkal többe a teljes kiőrlésű liszt mint a sima fehérliszt? Elvileg sokkal kevesebb a munka vele hiszen nem kell a külső maghéjat eltávolítani. A rízzsel ugyanez a szitu. (barnarízs-fehér rízs)

vidékipupák Creative Commons License 2015.02.09 0 0 41201

Nem szidom a liszteket. 

Tudom, hogy nem a BL55 lisztet ajánlják kenyérhez. Próbáltam malomtól közvetlenül kenyérlisztet, BL55, BL80, BL120-asat venni, - 50kg-ot, - de az sokkal drágább volt, mint a BL55 ami a boltban kapható kilónként.

Bizonyára nem olvastad a régebbi bejegyzéseimet.

Több mint 10 éve sütök kenyeret, tudom, hogy olajat nem tesznek bele, de miután ez pékárú, mindenkinek egyéni döntése, hogy mit tesz bele. Mint ahogyan más pékáruban, süteményben is van zsiradék. Azért használtam, használok étolajat, mert olcsóbb mint a margarin és főleg a vaj. A kenyérsütő géphez kapott receptekben volt a zsiradék, nem hiszek abban, hogy csak egyfajta kenyér, sütemény létezik.

Ha már sütök kenyeret, nem azért csinálom, hogy drágább legyen, mintha készen venném. Arról nem is szólva, hogy nem kell kilométereket gyalogolnom a boltba.

Kovásszal is próbálkoztam, de elég macerás a kezelése és semmivel nem lett jobb az eredmény, mint élesztővel. Az élesztőnél is az volt először a probléma, hogy ha csak beletettem a kenyérsütőgépbe, érezni lehetett az élesztőízt. Amióta előbb felfuttatom, azóta ilyen mellékíz nincs. Nem is gépben sütöm, hanem elektromos sütőben, a gépet csak keverésre használom. De az én kenyerem sem morzsálódik, nem savanyodik és nem szárad ki, napokig fogyasztható. Azt a lágy, zsömleszerű, vattaszerű állagot még nem sikerült elérnem, amit a boltban kapható kenyérnél tapasztaltam, igaz, nem is akarom, mert azt megkenni sem lehet semmivel, mert a libazsír átfolyik rajta, a vaj meg nem kenhető rá, mert előbb esik szét a kenyér, mint hogy rákennék valamit.

De a kenyérsütést mindenki úgy csinálja, ahogyan gondolja, én csak leírtam a tapasztalataimat.

Előzmény: monyesz (41200)
monyesz Creative Commons License 2015.02.08 0 0 41200

Teljesen feleslegesen szidod a liszteket. Nem az alacsony sikértartalom miatt morzsálódik a kenyér.

Ha jobb lisztet akarsz, vegyél BL80 vagy BL120-as lisztet. Keverhetsz hozzá rozslisztet (vagy rozskovásszal is csinálhatod).

Olaj NEM KELL a kenyérbe.

Ami nem morzsálódik, az a kovászos kenyér!

Előzmény: vidékipupák (41199)
vidékipupák Creative Commons License 2015.02.08 0 0 41199

Kísérleteztem egy új kenyér recepttel.

Előre kérem, hogy senki ne hülyézzen le, mert más topicokban már megkaptam a magamét, pedig ott is csak leírtam a véleményemet, de úgy lerántottak hogy ne írjak baromságot, mintha valakinek az anyukáját szidtam volna.

 

Szóval: Eddig lágy tésztából, kevés olajjal készítettem kenyeret jénaiban sütöttem, hogy meglegyen a formája. Most megpróbáltam keményebb tésztával, étolaj hozzáadása nélkül.

De. Abból indultam ki, hogy az olcsó lisztnek alacsony a sikértartalma, ezért morzsálódik a kenyér. Gyerekkoromban lisztből, vízből lassú főzéssel készítettem ragasztót.  Most kb 5 dkg lisztet vízzel összekevertem, nagyon lassan folyamatos keverés közben melegítettem, amíg be nem sűrűsödött. Úgy gondoltam, ha ragasztónak jó, akkor talán a kenyérnek sem árt, megakadályozza a morzsálódást.

Végül kihűlés után összekevertem a többi liszttel, a megfuttatott élesztővel, sóval, de ezt kézzel gyúrtam meg és a sütőben 40 fokon kelesztettem. A pékek a fene tudja miket kevernek a kenyérhez, én nem akarok semmit hozzákeverni, de még 260Ft-os kenyérlisztet sem akarok venni, mert akkor már kenyeret is vehetek.

Szóval liszt, só, viz, élesztő és jó lett a kenyér. Nem kellett a jénai, mert megtartotta a formáját, szépen megkelt. Mielőtt teljesen kisült, bekentem a tetejét tiszta vízzel, szép fényes lett.

Én csak próbálkozom, hátha tudok úgy kenyeret sütni, hogy ne legyen drágább mint a bolti és jó is legyen.

 

.ETNA. Creative Commons License 2015.02.04 0 0 41198

Szia!

Még sosem próbáltam, de E.Margit oldalán sok-sok recept van:

 

http://emargit.gportal.hu/gindex.php?pg=5415270&nid=1050758

 

Esetleg ezt is ki lehet próbálni:

http://nyiregyhaza.kerak.hu/receptek/reckat.php?rec=269&kat=kenyer

 

Előzmény: Tizzyke (41197)
Tizzyke Creative Commons License 2015.02.03 0 0 41197

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni? Találtam ezt a receptet, de ez sütőre van én meg gépben szeretném megcsinálni. Tudtok tanácsot adni hogy csináljam, milyen sorrendbe, hogy változtassak valamit a hozzávalók mennyiségén.

 

BURGONYÁS KUKORICAKENYÉR (lisztérzékenyeknek)
Hozzávalók kb. 1 kg-os térfogatú kenyérhez: 60 dkg kukoricaliszt, 20 dkg tisztán mért, héjában főtt burgonya, 4 evőkanál tej, 4 dkg élesztő, 2 csapott teáskanál só, 2 csapott teáskanál cukor. 

 

Köszönöm.

.ETNA. Creative Commons License 2015.01.24 0 0 41196

Na ja, gondolom, hogy az árban csak a tizedesvessző vándorolt máshová ... :-))

Előzmény: Csucsu.007 (41194)
vidékipupák Creative Commons License 2015.01.24 0 0 41195

A 3,60 euróban, dollárban, vagy 100 Ft-ban értendő? i

Előzmény: Csucsu.007 (41194)
Csucsu.007 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 41194

a kenyéráremeléshez csak annyit,

hogy én évek óta 3,60 -ért veszem kedvenc kenyerem

 Ők nem emeltek

 

"hiába a szokás hatalma, a múlt században is sokáig ennyi volt."

 

 

Előzmény: vidékipupák (41192)
Csucsu.007 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 41193

 

ez a ciabatta kenyér az amit te keresel,   :)

libazsirhoz kitűnő

 

:)

 

 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=44116288&t=1001728

 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=73582134&t=1001728

 

 

 

 

 

Előzmény: vidékipupák (41192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!