Keresés

Részletes keresés

bluebalu Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24822

deledula hozzászólásai merő tévedések, no mindegy, ő tudja illetve nem tudja...:)

Előzmény: Törölt nick (24818)
cyanne Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24821

hát nem hiszem el, h nem érted! ez nem hitkérdés. van az a helyzet, amikor nincs más. nincs.

és nem kéne megvárni, amíg vmi igazán nagy tragédia történik.

de mivel a lányod se akar szedni semmit, és más meg nemigen használ neki, ha jól emlékszem, annyira mindegy ez is.

(ma csak felesleges hsz-eket írtam ebbe a topikba, élén a helyesírásossal.)

Előzmény: bluebalu (24820)
bluebalu Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24820

ez így van, viszont a pszichológusi alapdiploma sem jó igazán semmire, hanem az azt követően elvégzett képzések  képesítenek, az integrálpszichológia is egy ilyen plusz

 

Én igazából be sem akartam írni h mi a foglalkozásom,mert ide,mint magánember írok illetve nem tudom h mit gondolnak itt a segítő szakemberekről, h neki nem lehetnek problémái, ugyanolyan ember, mint bárki más. Egy segítő szakembert egyetlen dolog minősít h amikor hozzá fordulnak érdembe tud-e segíteni, semmi más. Én, mint írtam nem hiszek a gyógyszerekben, de, aki hisz bent szedje...viszont most a lányom kapcsán elbizonytalanodtam, ezért is fordultam ide h mondják el azok a tapasztalataikat, akik ezt élik h nekik mi használt....(sok mindent tudnék még írni)

Előzmény: Törölt nick (24819)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24819

Az integrálpszichológia képzés nem pszichológusi diplomát ad, nem egyetemi keretek között történik, hanem egy külön képzésen. egy módszer, amelynek nem feltétele, h bárki pszichológus, vagy segítő foglalkozású legyen. és ha valaki azt elvégzi,  attól még nem lesz pszichológus. lényegtelen. 

Előzmény: bluebalu (24809)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24818

Hatalmas tévedés kérem. 2 érettségi jegy legyen ötös, a többi akármilyen lehet, vagyis mivel most már százalékok vannak, minél nagyobb százalék, mert az változik ponttá. az emelt szint jól jön, de akár nyelvvizsga is elegendő lehet. ennyi és nem több. 

Előzmény: deledula (24816)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24817

Csak egy technikai jellegű megjegyzés... Aki kapkod, és gépel ír, nem kézzel, annál pont h előfordulhat, h rosszkor nyomja meg a shift gombot, tovább tartja benyomva mint kellene, mert a két keze nem egyforma gyors, stbstbs.  én is ilyen vagyok, pont ezért néha, ha ismerősöknek írok, nem is használok nagybetűt, shiftet, mert csak idegesít, h utána javíthatom folyamatosan. 

Előzmény: deledula (24810)
deledula Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24816

A lentebb leírt okok miatt viszont annál több köze van a pszichológus diplomához.

Mert kérem oda csak szín ötös érettségivel lehet bekerülni. Emelt szintűvel. 

Ennyi és nem több.

Amit te leírtál az nem erről szól. Bár azért azzal is vitatkoznék. A helyesírás nem készség, vagy nem csupán az. Megtanulható. Akarattal és odafigyeléssel. Igaz, ami igaz, az IQ-val nem paralel fejlődik.

Előzmény: cyanne (24815)
cyanne Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24815

a helyesírásnak semmi köze a diplomák számához. az egy készség, semmi köze se az intelligenciához, se a műveltséghez, se a kognitív képességekhez.

Előzmény: deledula (24813)
cyanne Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24814

sok mindent kipróbáltam és sok mindentől idegenkedtem én is. viszont kénytelen voltam a saját bőrömön megtapasztalni, h nekem egyedül a gyógyszer+pszichoterápia használ.

a te gyereked meg... hát enyhén szólva bajban van.

és akkor te azzal jössz, h meg kell tisztítani a gondolatait... ennyi erővel imádkozhatsz is érte. (és semmi bajom az imával!)

szóval ez nem vmi szakmai hozzáállásnak tűnik nekem (eredménye meg konkrétan semmi, vagy tévedek?).

de itt van pl. a másik topiktárs a sugárzással. esetleg lehet még enni halolajat is. (komolyan. és tényleg nem jó a számítógép mellett aludni. csak ez már nem az a szintű probléma, amikor ezek olyan sokat számítanának.)

és igen, a bipolárisok tudják, mármint aki tünetmentes, és van itt rajtam kívül ilyen?

a jóga meg a meditáció azon segít, aki tiszta tudatállapotban van. egy mániás akkor sincs abban, ha nem drogos is még mellette.

de szerintem kár volt ezeket leírnom, szóval felejtsd is el.

Előzmény: bluebalu (24809)
deledula Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24813

Nekem ez nem kerül sok energiámba. Rutinos vagyok. :-)

Mind a helyesírási hibák területén, mind a hazugságok felismerésében. Egy egyszerű "akkor-ha" logikai kapcsolat ebben az esetben. Nem kell hozzá nagyon okosnak lenni.

A mániás depresszió viszont érdekel, mert egy szerettem által érdekelt és olvasott vagyok vagyok a témában.Tapasztalataim és eddigi információim alapján megállapítottam, hogy halandzsázol. És ez ártalmas.

Előzmény: bluebalu (24812)
bluebalu Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24812

irigyellek h ilyenre van időd....

Előzmény: deledula (24810)
bluebalu Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24811

Komolyan hihetetlen, rendben akkor nem vagyok...:)

Előzmény: deledula (24808)
deledula Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24810

Plusz egy technikai jellegű megjegyzés: Aki kapkodva ír, az nyilván nem fog külön figyelmet fordítani arra, hogy lenyomja a shift gombot. Akkor teszi csak, ha úgy véli, ezeket a szavakat nagy betűvel kell írni. 

Még egyszer leszögezem: nem a helyesíráson lovagolok, hanem utálom a hazudozást még virtuálisan is.

Előzmény: bluebalu (24807)
bluebalu Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24809

Arra jöttem rá sok utána olvasás, konzultáció után h a bipoláris zavarnak nincs egyértelmű megoldása, gyógykezelése, mindenki tanácstalan...nagyon nagyon különös és összetett mentális állapot. Arra gondoltam h leginkább a bipolárisok tudják h nekik mi használt, mi segített....ezért írtam ide....(Én nem pszichiáter vagyok, mindig is idegenkedtem a lelki betegségek gyógyszeres kezelésétől) Én az integrálpszichológiát gyakorlom, követem, jógázom és meditálok például, meggyőződésem  h szándék esetén pl a jóga, meditáció segíthetne,mint magánember ezt  vallom....(ha és amennyiben ezt furcsálltad)

Előzmény: cyanne (24806)
deledula Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24808

Tanárként pontosan tudom, hogy:

1. kapkodva véletlenül nem lehet egy szót nagy betűvel írni

2. ez nem elírás, hanem szisztematikus helyesírási hiba.

 

Egy percig sem gondolom, hogy jellem hiba volna, ha valaki nem tudja, a foglalkozások neveit nem írjuk nagy betűvel. Épp csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy nem vagy pszichológus. Hazudni meg csúnya dolog.

Előzmény: bluebalu (24807)
bluebalu Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24807

Erre inkább nem reagálnék, ráadásul valakinek válaszoltam és az nem te voltál. Szted arra figyelek ebben a helyzetben....istenem no komment...mert egy ember végzettsége egyenesen arányos a fórumbeli helyesírásával, hát persze...:) A terapeuták csak helyesen írhatnak, az eszedbe se jut h kapkodva írtam, mert nincs időm....

Előzmény: deledula (24805)
cyanne Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24806

hát ebben én is kételkedem egy ideje, de nem ezért.

Előzmény: deledula (24805)
deledula Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24805

Most nagyon piszok leszek, de nem bírom ki: Kétlem, hogy pszichológus volnál, mert a pszichológia szakra csak nagyon jó eredményekkel lehet bejutni. Nem hinném, hogy ötösöd volt magyar nyelv és irodalomból, ha a pszichológus és a pszichiátria közneveket nagy betűvel írod. Tudnék még mást is írni, de ez a kettő volt a leginkább kirívó. 

Előzmény: bluebalu (24804)
bluebalu Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24804

Kedves Terania!

 

Most olvasom a válaszod. Hálás köszönet. Sajnos a helyzet nagyon hasonló. A lányom betöltötte a 18-at és elment Pestre. Ott van most is....képzelheted....Anyukájának átküldtem a leveled, el se olvassa, ki se lehet ejteni h beteg a lányunk...mert h ne ezt erősítsük, meg őszintén mi más megoldás lehet, mint h vársz h lecseng...? (neki még nem volt ismétlődése, télen volt egy kb négy hónap depresszió és kb 15.ke körül telne le a 4 hónap mánia és aztán meg kéne látnunk h mi lesz....lecseng e, jön e a depresszió, jelenleg ezt nem tudni) A Pszichiátria, azt meg nem szeretnénk. Én Pszichológus, terapeuta vagyok, a lányom a szemem fénye és tehetetlen vagyok,mindenben hallgatott rám, most semmiben....és anyukájának is hiába mondom, h oké h ne erősítsük a mániát, de akkor is a tény az tény, ráadásul átlag felett bőven szép lányról van szó, a szívem szakad meg érte, hihetetlen ez az egész, felneveltük és a 18 szülinapján.....áh nem is ragozom...igazából én azt vallom h senkinek nem mondhatom meg h hogy kéne élnie illetve nem tudom azt mondani neki h lányom csak egy esélyt adj...és rendbe leszel. Egyébként én tudom mit kéne csinálni...jóga,meditáció, gondolatok kitisztítása....csak erre alkalmatlan és semmi szándéka nincs rá. Ő celeb és hagyjam békén a hülyeségemmel, max adjak neki pénzt és szeressem....Azt se tudom neki mondani h gyere lányom elmegyünk ide begipszelik a kisujjadat és miden oké lesz...ezzel azt akarom írni h a gondolatok kitisztításán kívül semmi nem megoldás, nincs megoldás.

 

Ezen az emailcímen elérsz: bluebalu1@freemail.hu

 

drogtesztet csináltattunk negatív lett, a terhességi teszt is, elképzelhetőnek tartom a füvet, az is a baj h nem tudjuk mi igaz és mi nem, pont úgy viselkedik nagyjából ahogy te is leírtad, magyarul követhetetlen....

Előzmény: terania (24794)
cyanne Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24803

aki önmagát vagy a környezetét veszélyezteti, azt beviszik a pszichiátriára, nem? (más kérdés, h ki is engedik...)

Előzmény: terania (24802)
terania Creative Commons License 2015.07.02 0 0 24802

Kedves Jomahart!

Minden bizonnyal sok igazság van abban, amit mondasz.

De magától nem hagyja abba és ma Magyarországon nincs kényszergyógykezelés, vagy kényszerelvonó.

Személyiségjogok vannak.

Csak úgy lehet leszoktatni bármiről, ha zárt helyen van hosszútávon és nem jut hozzá!

 

Előzmény: jomahart (24800)
jomahart Creative Commons License 2015.06.30 0 0 24801

Nagyon fontos:

 

bármilyen nyugtató, vagy stimuláló antidepresszánst, vagy méreganyagot (drog, nikotin) elvonunk az agytól, az kemény elvonási tünetekkel jár, aminek nem szabad bedőlni, folyatni kell az elvonást. Gyógyszer esetében az elvonási tünetre azt hiszi általában az illető, hogy vissza fog térni a betegsége. Nem igaz. Szenvedni és várni kell, elmúlik.

Nikotin, drog esetében sem könnyű a helyzet. Nagyon kellemetlen elvonási tüneteket produkál az agy. Nem szabad hinni neki, folytatni kell és elmúlik.

Előzmény: jomahart (24800)
jomahart Creative Commons License 2015.06.30 0 0 24800

Kedves Terania!

 

Tudom, hogy szinte lehetetlen a helyzet és könnyű róla beszélni, mégis mondom a véleményemet.

 

Nekem úgy tűnik, hogy a lányod egyszerűen drogfüggő. Teljesen felesleges orvosi véleményeket hallgatni, gyógyszereket tömni bele, nem fog használni.

 

A viselkedés, amit Ő mutat, nem más, mint egy leépült idegrendszer, agy tünetei. Az agy, mint testrész egészségi állapota felelős a gondolat, viselkedés minőségéért. Az okok tekintetében kutakodni biztosan nem kell. Leépítette az agyát. Ha leteszi a drogot, akár italt, nikotint, LASSAN normalizálódni fog a viselkedése. Ha nem, nagy baj lesz.

 

Az agy is csak egy testrész, melynek kapacitása van. Pont úgy működik, mint a tüdő ebből a szempontból. Napi 2 doboz cigi és csökken a tüdő kapacitása. Annyi, hogy agy esetében nem légzési kapacitásról beszélünk, hanem gondolkodási, viselkedési kapacitásról.

 

Valahogy meg kell próbálni a fűről, cigiről leszoktatni!!

 

Tudom hogy nehéz!!!

 

Drukkolok!

Előzmény: terania (24798)
cyanne Creative Commons License 2015.06.30 0 0 24799

gondolom, a terhesség jelentősen befolyásolja, h milyen gyógyszert adhatnak neki:/

viszont akkor hamarosan unokád is lesz, ha jól értem.

(olyan gyógyszer nincs, ami betegségtudatot alakítana ki.)

Előzmény: terania (24798)
terania Creative Commons License 2015.06.30 0 0 24798

Nem, a szex-szel amúgy valóban semmi baj nem lenne.

De nem így!

Minden egyes napon más és más, akit fél órája ismert meg, mindennemű kontroll nélkül.

Nem maga a szexualitás jár illúziókergetéssel, hanem ezek párhuzamosan vannak jelen.

Percenként csapongva keverednek a fejében a gondolatok.

Jelenleg várandós, füves és Hepatitisz B fertőzött.

Mindezek ellenére valószínűleg kis gyógyszeres kezelés után haza fogják engedni.

Sohasem jutnak el odáig a kezeléssel, hogy visszatérjen a valóságba és kialakuljon a betegségtudata.

Ha hazajön, nem szedi többé a gyógyszert, bent is porítva kapja, mert kiköpte.

A választásom nem egyszerű, mert van még egy iskolás gyermekem.

Nem hagyhatom, hogy ő így éljen tovább, lelkileg és fizikailag egyaránt veszélyben. 15 éve küzdünk ezzel.

Most komolyan választanom kell, melyiket gyermekemet hagyom cserben???

 

Előzmény: cyanne (24796)
cyanne Creative Commons License 2015.06.30 0 0 24797

most olvastam el a történeted:(

hát mániás szakaszban nekem se volt betegségtudatom... sőt az is meggyőződésem volt, h nem fogok visszaesni többet (!).

viszont én bipolár II vagyok, szóval az én mániám nem durva.

 

amiért kénytelen voltam belemenni a pszichoterápiába, az a mélydepresszió volt. mert az viszont nagyon durva volt...

 

és így 20+ év betegség után felfogtam, h ha nem nyomjuk le a (hipo)mániát, akkor jön a depresszió.

ami az idővel egyre súlyosabb lett és egyre tovább tartott.

 

sok mindent kipróbáltam, de sajnos semmi más nem tudok mondani, mint pszichoterápia + gyógyszer. rajtam semmi más nem segített. (és a gyógyszert is nagyon nehéz volt eltalálni.)

 

illetve még egy: felelősségvállalás saját magamért. nekem nem voltak szüleim (mármint mellettem), én nem engedhettem meg magamnak, h befeküdjek akárhová, mert el kell tartanom magam. így utólag azt mondom, ez egy nagyon komoly hajtóerő...

Előzmény: terania (24795)
cyanne Creative Commons License 2015.06.30 0 0 24796

naja, olyan 20+ év alatt kialakult.

 

szerintem a szex nem a legrosszabb dolog, ami mániában történhet az emberrel (sőt). de persze minden attól függ, h amúgy, mármint kvázi normálisan, mi fér bele az ember világképébe.

(azért a promiszkuitást megkülönböztetném a bárkinek bármit elhisz, ami az ő vágyainak megfeleltől. a gátlástalan szexualitás nem feltétlenül jár illúziókergetéssel.)

 

a karriert viszont nem értem, hogy jön ide, mármint a szexhez.

Előzmény: terania (24795)
terania Creative Commons License 2015.06.30 0 0 24795

Neked szerencséd volt, volt betegségtudatod és úrrá lettél a betegségeden saját akaratodból.

Igen, ez a mánia.

A mániás depresszió egyik tünete a szélsőséges erotomán viselkedés is. A vége az lesz, hogy naponta más partnere lesz válogatás nélkül, esetleg több is. Valódi veszélyeket okoz ez, betegségeket szed össze, bárkinek bármit elhisz, ami az ő vágyainak megfelel. Történetesen, bárkivel elmegy bárhová, aki valamilyen karrierrel kecsegteti.

 

Előzmény: cyanne (24784)
terania Creative Commons License 2015.06.29 0 0 24794

Kedves Balázs!

Én nem beteg vagyok. Egy anya. Amit leírtál, a lányomnál kb. 15 éves korban kezdődött. Ma 28 éves és a poklok pokláig jutottunk. Mi sajnos ezt akkor nem ismertük fel időben, és mire nyilvánvalóvá vált, addigra teljesen kezelhetetlenné is. Teljesen a családja ellen fordult, elképzelhetetlen borzalmakon megyünk keresztül. Gyakorlatilag folyamatos életveszélyben van és veszélyezteti a testvérek életét is. Nem vagyok gyógyszerhívő én sem, sőt, de ennek valahogy megálljt kell parancsolni időben, mert a lefolyása beláthatatlan.

A mai napig nem tudom mi lett volna a helyes módszer, de egy tény: a beszélgetés nem elegendő, mivel nem jut el a tudatáig a mániás szakaszban!

Nehéz leírni annak, aki nem látott ilyet, vagy nem élt vele együtt. Egyfajta hullámvasút. Nálunk évek óta sohasem a valóság talaján.

Mániás szakaszban észvesztő aktivitás, viszont teljes sikertelenség, a kitartás hiánya, mivel semmit nem csinál végig, folyton csak tervez, szárnyal. Határtalan boldogság, az érzés, hogy csalhatatlan, mindentudó és mindenható, irrealitás a végletekig, eltorzult értékrend, érzelmi viharok a szeretethullámok és az agresszivitás között csapódva egyik percről a másikra. Határtalan szeretet és dühödt gyűlölet. Valóságos tébolyda. A mániás szakaszban egyszerűen NEM LEHET vele kommunikálni értelmesen, nem lehet rá észérvekkel hatni, mert olyan határtalan boldogságot érez és olyan magabiztosságot, amivel szemben tehetetlen vagy. Nem tehet róla. Ő TUDJA!, hogy neki van igaza.

 

Depressziós szakaszban céltalanság, aktivitás teljes hiánya, antiszociális viselkedés, félelem, kétségek, önbizalomhiány.

A kettő felváltva.

A hullámok eleinte kisebbek, célszerű még ekkor elkapni, megpróbálni kialakítani a betegségtudatot. Az idők előrehaladtával egyre nagyobbak a végtelenségig.

Jelenleg a pszichiátrián van immár másodszorra. Rettegünk, hogy hamarosan hazaengedik, pedig nincs a valóság talaján.

 

Végső kétségbeesésemben minden megoldás érdekel! Merthogy az orvosokat nem nagyon. Egyszerűen nem értik, hogy miben élünk nap, mint nap?! Félmegoldással élnek csupán, hogy majd akkor jöjjünk, ha baj van. De akkor már nagyon nagy baj van és egyre nagyobb!

Figyelj oda, hogy van-e drogfogyasztás, a fű használata sajnos elég nehezen vehető észre, viszont nagyon komoly károkat tud okozni, erősíti a mániás szakaszt.

üdv.

Előzmény: bluebalu (24774)
jomahart Creative Commons License 2015.06.15 0 0 24793

Szia!

 

Nem vagyok orvos, de lehet, hogy jobban is jársz a véleményemmel. Szinte biztos, hogy alulműködik az idegrendszered abban az időszakban, amit leírtál. GYÓGYULÁS szempontjából teljesen mindegy hogy bipoláris, vagy akármilyen idegrendszeri terheltségről, sérülésről beszélünk. Két oka lehet:

  1. örökletesen kicsi az idegrendszered tűrőképessége, így nagyobb eséllyel billen beteg állapotba, kisebb terheléstől akár
  2. alkohol, drog, nikotin, fejsérülés, folyamatos monitor előtt ülés, folyamatos mobiltelefonálás, mobilinternetezés, egyéb elektromágneses sugárzás

Azt mondanám, hogy a gyógyszer, amit szeretnének majd adni Neked nagyon veszélyes, életveszélyes lehet. Erről nem fognak előre szólni. A legnagyobb jóindulatot tapasztalva elintézhetnek akár egy életre!

 

Ha az okot tekintve a fent említett 2. verzió miatt vagy beteg, vagy mindkét hatás egyszerre, akkor a gyógyszertől esetleg ha "jobban is leszel", meggyógyítani nem fog soha.

 

Ha meg szeretnél gyógyulni, véleményem szerint mindenképpen 2-3 éven keresztül drasztikusan csökkentsd az agyad terheltségét a 2. pontban említett hatások csökkentésével, várd meg hogy javul-e a helyzet és csak azután dönts ESETLEG orvos (gyógyszer) mellett.

 

A depresszió testi betegség, az idegrendszer, mint testrész alulműködése az oka. Az idegrendszer felelős a gondolatainkért (depresszió), keringésünkért, vérnyomásunkért, cukorszintünkért, emésztésünkért, beszédünkért, járásunkért, viselkedésünkért, türelmünkért, pislogásunkért, féltékenységünkért stb. Az idegrendszer terhelésével mindezeket drasztikusan tönkre tudjuk vágni, míg a terhelés enyhítésével meg tudunk gyógyulni.

Előzmény: Lana1997 (24790)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!