Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

VMax Creative Commons License 1999.12.06 0 0 75
Hogy melyik a legjobb? Ki tudja....
De, mondjuk ami nekem fontos, hogy ott lehessek
az auto mellet vegig, es ne legyek egy uvegfal
moge utasitva azzal, hogy bemenni az nem nekem
valo meg eletveszelyes. Ne nezzuk mar hulyegyereknek az autost... szoval az egyetlen
ilyen (eddig) a Nero M5 a gyali uton. Pontos
cim a www.alfaromeo.hu-n.
Előzmény: ArianA13 (73)
jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.12.05 0 0 74
Mint irtam szakszerviz, es rendes anyag javallott. Semmi mokolas meg ilyenek, ahhoz draga a verda....
Előzmény: ArianA13 (73)
ArianA13 Creative Commons License 1999.12.05 0 0 73
O. K., köszi a tippeket, de van itt nekem javítókütyü, igazából gyakorlati tanácsot szeretnék kérni ennek a használatával kapcsolatban...

Másik kérdés:
mi a legjobb Alfa-szerviz szerintetek? Nem mondom, hogy az ár nem számít, mert azért számít.

jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.12.05 0 0 72
Szerintem egy ilyen autot erdemes klafan megcsinaltatni, mergerdemli. A csomatarto ajton belul, egy ezust matrican van egy szam, es a szin neve (asszem). Erdemes vinni az autot is, mert evjaratonkent akar tobb arnyalat is lehetseges (a FIATon belul eddigi rekord egy szinkodra 11 szin!).
Ha csak egy kisebb folt van valahol, akkor javaslok egy olyan servicet, ahol R-M festekkel javitanak, mert annal a rendszernel lehet foltban javitani, nem kell az egesz elemet javitani.
Előzmény: ArianA13 (70)
VMax Creative Commons License 1999.12.03 0 0 71
>Valaki tud nekem tanácsot adni a metálfényezés javításáról ilyen - gyári - javítófestékkel? Probalkozz a Motip Hungarianal. Ez ugyan nem gyari (olasz importor) de fiathoz, alfahoz van minden, csak a szinkod kell nekik (nem a nev, hanem a harom jegyu szam) es mar adjak is. Ujrafenyeztetni meg nem erdemes, valami irigy okor ugyis meghuzza amint megcsinaltatod...
Előzmény: ArianA13 (70)
ArianA13 Creative Commons License 1999.12.03 0 0 70
vipex:

ha lett volna verseny, Te nyertél vonla. De asszem, mindketten nyertünk!

Az enyém:
Gyártási év: 1995.
Szín: Metálzöld (a jobb ajtót az elozo tulajnál valami állat meghúzta, de van javítóakármim)
Motor: 1400-as boxer
Fék: ABS
Extra: 2x Légzsák, K. zár, Risztó, Szervókormány, Gyári HIFI, Elektromos ablakok, állítható kormány és ülés, El. tetoablak

Valaki tud nekem tanácsot adni a metálfényezés javításáról ilyen - gyári - javítófestékkel? Az elozo tulaj adta ezt a körömlakkhoz hasnló szerkezetet, és érdekelne, van-e gyakorlati tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban....

Zak Creative Commons License 1999.12.01 0 0 69
kicsit offtopic ugyan:

asszem megtörtent az elsô lépés, hogy a magyarszkije policájnak rendes autói legyenek :-) ui. már 2-3 alkalommal láttam 1.6-os Fiat Brava rendôrautót meg Palio Weekendet is. (egyet már össze is törtek belôle) Messze van ez ugyan attól, hogy ojjan yo kis 156 2.0 legyen a standard, mint a Carabinierinél, de kezdetnek nemrossz!

vipex Creative Commons License 1999.12.01 0 0 68
OK!

Lássuk az enyémet:
Gyártási év: 1995.05.
Szín: Metál Bordó
Motor: 1600-os boxer
Fék: 4 tárcsafék ABS-el
Extrák:Légzsákok,K.zár,Risztó,K.felnik,Szervók.,Klima,Gyári hifi, El. ablakok és tükrök, áll. kormány és ülés

Amit nem tudok, hogy miért van rá írva a motorra, hogy "Boxer 16V" tudtommal csak 1700-es boxert gyártották 16 szeleppel, ha valaki tudja írja meg.

Előzmény: ArianA13 (67)
ArianA13 Creative Commons License 1999.12.01 0 0 67
vipex:
Mi, mint friss 145-ös tulajok, egyeztessünk! Részleteket..!
vipex Creative Commons License 1999.11.29 0 0 66
Hello!

Sajnos a 155-ös nem jött össze.....

de egy 145-ös igen, csak annyit mondok fantasztikus

VMax Creative Commons License 1999.11.27 0 0 65
Hali Alfások!

Sullyedunk, mi? Ez nem hagyhatom!

De a lenyeg: szuksegem volna egy szervizkonyvre, 145-os, 1.6-os 99-es modellfrissites utani autohoz, de mivel jelenleg nincs semmilyen, barmifele segitseget szivesen veszek. Sajnos a Marotinal semmilyen alfa konyvet nem kapni. Otlet?

ArianA13 Creative Commons License 1999.11.20 0 0 64
Kössssssssz! :)))))
kilo Creative Commons License 1999.11.19 0 0 63
ArianA13

Gratula és sárga irígység!

kilo

Előzmény: ArianA13 (62)
ArianA13 Creative Commons License 1999.11.19 0 0 62
Tegnap óta boldog tulajdonosa lettem egy négy éves Alfa 145-nek!!!!!
Máris el vagyok varázsolva.....
vipex Creative Commons License 1999.11.16 0 0 61
Hello Alfasok!

Vennék egy Alfa 155 1.8 TS, nem nagyon ismerem a típust, jó lenne ha írnátok néhány technikai és egyéb adatot róla, hogy végleg meggyőzettek.

lady Creative Commons License 1999.11.16 0 0 60
http://www.alfa156.com/

Bocs, ezt akartam...

Millennium Creative Commons License 1999.11.16 0 0 59
Ez mi lett volna?

Előzmény: lady (58)
lady Creative Commons License 1999.11.16 0 0 58
C:\tmp\szilvi\Képek\wp156_1.jpg

C:\tmp\szilvi\Képek\wp156_2.jpg

AR33SW Creative Commons License 1999.11.15 0 0 57
Kedves Alfások! / és szegény nem Alfások /

Végre egy Olasz Autókat Kedvelő Társaság!!!

Az előzőekhez: Minden szervíznek maga felé hajlik...
Én magam is lehúztam egy Fiat szervízben a magamét, hát nem egy leányálom. Mindenki a zsebét tömné, de odafigyelni azt nem szeretünk...
Egyébként addig jó egy autónak (no meg a gazdájának) amíg nem kell bevinni a gépet a szervízbe! (De ha már muszáj, próbáljon mindenki olyat keresni, ahová be lehet menni és nézni a munkát.) Elrettentésül egy megtörtént eset, bár ez egy VW "szakműhelyben" történt: A tulaj rm-t szeretett volna a gépbe. Ki is választotta a megfelelőt és a szerelők hozzákezdtek a melóhoz. BB (azaz: Barom Bernát egyszeri szerelő) nekikezdett kifúrni az antenna helyét. /ez nem VW autó volt/ Mivel a fúrógépbe nem lehetett a 16-os fúrószárat befogni, egy esztergán meggyengített fúrószárat rakott a fúróba. A lemezben a szár megszorult, kiugrott a likból és vidám nyolcasokat rajzolt az autó tetejére...
Aki jó Alfa szervízbe szeretne menni, ahol értenek is a márkához/típushoz, ajánlom a zsámbéki alfásokat. (cím az "autós szaklapokban" megtalálható) Bár a meló árát el is kérik!

Más... Az összes alfa szép-nekem, akinek meg nem szép, ne vegye. A melóhelyemen egy ideig ment a vita: német - olasz - francia - japcsi, mára belefáradtunk. Itt VW Passat, Opel Astra II. a céges autó, hát nem a világ vége.
Sajátnak az igazi egy 156SW lenne, de hol van annyi pénz a világon??? És mikor jön már ki ez a típus?
Ja!! Én egy öreg 33SW 4X4-et hajtok, hibátlan kis autó, pedig már öreg. /88-as/ Télen itt az emelkedőkön és a dombos útjainkon nyugodtan le lehet vele alázni a sokmilleres játékterepeseket!

Más... Kedves uraim a rozoga útjainkon, ne keverjük a feltöltős autókat. A turbó az az, a különböző mechanikus feltöltők, kompresszorok, és egyéb állatok (pl. az előző sorozatú 626 MAZDA comprex diesel) meg megint más lap. Egyébként ma már érdemes bemenni a megfelelő könyvesboltba és szétnézni, nincs-é véletlenül a venni kívánt típusról valami szakkönyv!

Üdv minden Alfásnak!

Zak Creative Commons License 1999.11.14 0 0 56
Nos uraim, ma reggel katartikus élményem volt. :-))) Nem szorosan összefüggô az Alfával, de mint italophil autóbuzinak, nekem egy naaaaagy elégtétel volt a nagyarcú németautósokkal szemben. (Bocs a jó fej németautósoktól.) Persze mélyremenô következtetéseket nem lehet levonni belôle, de piszok jól nézett ki, amikor a Gyöngyösi uccán haladva jött velem szembe egy régi Tipo (még sárgaindexes) maga után húzva vontatókötélen egy IV-es Golfot.... :-))))
VMax Creative Commons License 1999.11.13 0 0 55
Hmm, en itt csak egy csuda kombi 156-ost lattam...
De amirol te beszelsz, az az Alfa Romeo Sport Zagato, ha jol tudom par szaz darabos szeria volt. Azon szerencsesek koze tartozom, akik eloben is megcsodalhattak. Mo.-n az idei autokiallitason, az F elotti szabad placcon volt egy a veteran autoknal, a tulaj szereny 10 MHuf-ert valt volna meg tole. Biztos vagyok benne, hogy talalna ra vevot, ha tenyleg el akarna adni... ez a meglatni es beleszeretni tipikus esete, csak epp akkor nem volt annyi kp nalam :((

Egyebkent kicsit szogletesebb vonalak dominaljak a formajat, szoval nem XX. century dizajn. A neten biztos vannak kepek rola!

Előzmény: alfino (53)
aragorn Creative Commons License 1999.11.12 0 0 54
Hááát lomha, na. Nem nagyon gyorsul. ö ö ö ö ö 1000 ö ö ö ö ö 2000 ö ö ö ö3000 öööööés akkor innen már o.k.
Ha visszakapcsolok persze, magasabb lesz a fordulatszám. De azért mindent összevetve nagyon-nagyon jó.
Előzmény: Millennium (51)
alfino Creative Commons License 1999.11.12 0 0 53
Hallottatok már az Alfa Romro SZ - ről. Ma láttam képeket róla, de semmi infóm nincs róla.
Képek: http://www.geocities.com/MotorCity/Track/7802/156.html

Tud valaki valamit erről a kocsiról?

Millennium Creative Commons License 1999.11.11 0 0 52
csúnyák?

akkor Te nem igazán figyelted meg Öket!

Előzmény: 0 0 7 (49)
Millennium Creative Commons License 1999.11.11 0 0 51
Mit értesz az alatt, hogy lomha? Hányas fokozatban van az autó? Ha visszakapcsolsz, biztos nem lomha.

Szerintem önmagában egy légszürötöl ne várj semmit, csodák nincsenek. Ha olyan a motor amilyen, akkor az nem a jelenlegi légszürö miatt van.

Előzmény: aragorn (48)
LJ Creative Commons License 1999.11.10 0 0 50
Jól is néznénk ki ha mindenkinek tetszenének... Erre születni kell! :)))

Vannak már kémfotók vagy tervek vagy valami az új 145-ösről? Ugye az lesz a követező dobás.
Nem tudom, mit találnak ki, de remélem nem cseszik el, a jelenlegi forma telitalálat, ha a 156 jobb is. Pláne ha elment a formatervező...
Esetleg a magas üléshelyzeten nem bánnám, ha változtatnának. Magaslesen érzem magam időnként még teljesen padlóra állított üléssel is :)

Előzmény: 0 0 7 (49)
0 0 7 Creative Commons License 1999.11.10 0 0 49
"a kis piros seat"-ról: a Seat új formatervezője az Alfától igazolt át, innen a hasonlóság (és ez nem koppintás ;)
Mellesleg az alfák nagyon csúnyák, kivétel a 156...
aragorn Creative Commons License 1999.11.10 0 0 48
Millenium

Tegnap voltam az M0-nál, még egy évre megkapták a jogot ( Fiat, Lancia, Alfa).

Az enyém 156-os 1.6 . 3000 fordulatszám alatt iszonyú lomha ( igaz fölötte nagyon finoman megy). A szervízben azt mondták , hogy ilyen a motor karakterisztikája, szerintetek ez O.K. ?
Mit gondoltok erről a most hírdetett légszűrőről (textil?) vajon ez segít rajta valamit?

jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.11.10 0 0 47
Alap turbos szabalyok (mar amit ismerek, es ha valmit rosszul tudok, akkor javitsanak a tudorok):
1. Soha nem hajtsd a kocsit hidegen, mert a nagy nyomas es ho kulonbseg nem tesz jot a mocinak (pl. tipikus gatrepedes a dieseleknel)
2. Soha nem allitsd le a rogotn mocit, ha elotte meghajtottad (pl. gyorshajtas, trailercincalas), mert ha leallitod, akkor meg a turbina forog, es ha mexunik az olajkenes... hat biza konnyen meg tud szorul/kopni. Jobb varni egy percet, vagy az uccso kilometert lassabban megtenni.
3. Ugy 150e km utan mar lehet, hogy fel kell ujitani...

Zak Creative Commons License 1999.11.10 0 0 46
Aha. Köszi. Hát ezek alapján az összes eddigi ismereteimet törölnöm kell...
Bocs az offtopicért.
GTV V6 3.0 32v forever!!! :-)))
Előzmény: Mézgaladár (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!