Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Trebitsch Creative Commons License 2002.12.21 0 0 1037
Valszeg mégiscsak szivárog egy kicsit, illetve belevegősödik. Nézd meg a váltónál a munkahengert; ha ránézésre nem lucskos a környéke, akkor azért ellenőrzésképpen meg kell nézni a porvédő gumiharang alatt is, ott is száraznak kell lennie! Ha itt semmi (az a valószínűbb, hogy találsz valamit, szerintem), akkor nézd meg a pedálhengernél is. Mind a két oldalát kukk, tehát a motortér felőli, meg az utastér felőli végét is, nem szivároghat seholse.
Előzmény: Törölt nick (1035)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.21 0 0 1036
Ja, '92 Carina E. Hidraulikus ( szóval nem bowdenes ) kuplung. Hidraulika lötty van benne elég. Egyébként nem vészes a dolog, csak kíváncsi vagyok.
Előzmény: Törölt nick (1035)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.21 0 0 1035
Sok kis kuplungolás után (pl dugóban araszolgatva) olyan érzésem van, mintha megkeményedne a kuplung, csak egész lent fog és nagyon kis úton. Mi lehet az oka?
Trebitsch Creative Commons License 2002.12.21 0 0 1034
Nakéremszépen, megnéztük lukit kartács lambda-szondáját. Jól mondta BOTI, meg a másik két szerelő: tényleg hibás értéket lehetett mérni a lambda-szonda kimenetén, 3V környékén himbizett, ami egy szondánál értelmezhetetlen, 0 és max. 1 volt közt kéne neki mászkálni.
Persze itt se azér volt ez, mer rossz lenne a szonda. Fogtunk egy reszelőt, lepucoltuk a csövet, aztán darab drót, adtunk testet a kipufogócsőnek - és láss csodát, egyből beállt a helyes értékre. :) Legtöbb lambdaszondát szvsz azért cserélik, mert nem kap testet a kipufogócső... Néhány gyár, mint ezesetben a Ford ezt a dolgot egyszerűen a kipufogó-csavarokra bízza, hogy majd azok átviszik a testet a hengerfejről. Hát új korában, meg utána is egy pár évig tényleg, csak aztán elkorrodál... :)

Viszont rendesen megcsinálni nem volt idő, meg hát idegesített a PB-gáz a pincegarázsban. Úgyhogy lukit kartács, ha felkerül egy stabil testátkötés arra a kipuffra: egy dolog még van, resetelni kell a computert, hogy törlődjön a hibatároló. Legegyszerűbb a szerelés idejére levenni az akkusarut, pár perc alatt elfelejti, mi volt a kínja.

Előzmény: lukit (1006)
emp Creative Commons License 2002.12.21 0 0 1033
mhelyre bedugni. de mostmár biztos, hogy be kell dugni
Előzmény: AWolfman (1031)
Kulimász Creative Commons License 2002.12.20 0 0 1032
Szvsz kuplungcsere lesz belőle...De majd Trebitsch kolléga pontosít.
Előzmény: GATTA (1029)
AWolfman Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1031
He? Nem érteni...
Előzmény: emp (1030)
emp Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1030
most látom, miket írtam össze. tukni :)
szal mhelyre nem szeretném tukni. teccik tukni?
Előzmény: AWolfman (1028)
GATTA Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1029
sziasztok!
véleményre van szükségem...
szerintetek mi okozhatja a következő gondokat?
kezdődött a motortér felől jövő madárcsiripelésre hasonlito hangokkal,ami kuplungoláskor erőteljesebben hallatszott,üresjáratban semmi...
odáig fajult a dolog,hogy a váltó megadta magát,alig lehetett rükvercből 1-esbe tenni.teljesen beragad a váltó.
megtudja valaki mondani mi lehet az oka?
köszi
AWolfman Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1028
Márhogy hova nem kell bedugni az orrod?
Előzmény: emp (1026)
AWolfman Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1027
Ügyeltek a pohár aljára, vagy arra, hogy a benne lévő cefrének nem-e sajt az alja (tudod, mint Micimackó a mézesbödönnel...)
Előzmény: lukit (1025)
emp Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1026
miközben téged próbáltalak elolvasni, nejem is azt magyarázta, hogy mi lesz a két ünnep között. szeretnék már pihizgetni egy kicsit. restanciám is akad itt a fórumon. remélem nem kell be se tugni az orrom.
Előzmény: AWolfman (1024)
lukit Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1025
en meg cegnel szilveszterezek, mer ugyeletet kell tartani, hurrahurra;)
Előzmény: AWolfman (1024)
AWolfman Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1024
Nekem az volt az álom, hogy benn maradok, aszt rendbe szedem magam ügyiratilag. De nem is lett volna semmi gond, ha nem áll fejre a hetem már kedden. Aszt maj jön a főnöki szőnyeg szélére állítás, meg seggberúgás, hogy mér nem csunáltam meg...

Ja és a legszebb az egészben, hogy karácsony másnapján itt szívok, ahelyett, hogy Gyöngyösön zabálnám a mákos kalácsot kocsonyával meg töltött káposztával. Ugyanez lesz január elsején is. Ha nem Pesten lesz a buli, akkó jöhetek fel újév hajnalán félrészegen, mer akkó is készenlétbe vagyok... A két ünnep között meg ugye dógozás van.

Előzmény: emp (1023)
emp Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1023
három hét szabi? álom
Előzmény: AWolfman (1022)
AWolfman Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1022
Már én is a fórumot. Csak az a gond, hogy annyira el vagyok havazva, hogy épp most számoltam ki, hogy a holnapi nap sehogy sem lesz elég a meló maradék részére...a három hét szabi miatt úgy el vagyok úszva, hogy öröm nézni!
Előzmény: emp (1021)
emp Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1021
erőt, egészséget! hiányoltalak.
Előzmény: AWolfman (1018)
emp Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1020
nagyon úgy néz ki, hogy amit mondhattam volna, azt már elmondták itt a többiek
Előzmény: mirminc (1007)
kivi Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1019
OK, vágom. Azt nem vettem figyelembe hogy elégetlen benzin juthat a katalizátorba.
Előzmény: AWolfman (1018)
AWolfman Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1018
Katalizátorost? Hát ugye a katalizátor nagyon pöpec kis "kerámiaszivacs", erre megy rá a bevonat, ami atísztítja a gázokat (ha jól tudom). Namármost. Amikor az autót behúzzák/betolják, néhány ütemet biztos, hogy fordul úgy a motor, hogy nem ég el a benzin-levegő keverék, hanem a szelepeken keresztül kiürül a kipufogóba, ahol a katalizátor felületére nacccerűen lerakódik.

Végül csak beindul az a fránya verda, a katalizátor meg ugye felmelegszik, aminek eredményeképpen remekül begyullad a benne maradt berzil, aztán jön a tisztítótűz. Szabályoasn kiégeti a katalizátor kerámiabetétjét, amitől ugye megszűnik a katalizáló hatás, lehet kidobni a szerkezetet.

Hát valahogy így magyarázták nekem is, én meg a szájhagyomány útján továb adom. Vannak itt nálam okosabbak is, szal ha valami unfrankó, kössetek bele nyugodtan... :o)

Előzmény: kivi (1017)
kivi Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1017
Próbálom kiokoskodni hogy miért nem szabad a katalizátoros autókat betolni, de nem megy. Help! :-)
Előzmény: Kulimász (998)
elf Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1016
Azért kell a 4wd autókat spec. fékpadon mérni, mert azoknál nagyon komoly károkat tud okozni ha csak ez egyik tengelyt pörgetik egyszerre.

Ez ugye értelemszerűen a kapcsolható összekerkes autókra nem vonatkozik.

Trebitsch Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1015
Bocsi, lemaradt: össze persze nem zárja fixen sose, mint egy rendes difizár. Minél nagyobb a fordulatszám-eltérés a két kerék közt, annál nagyobb a zárás mértéke. Ha az egyik áll, a másik meg forog rendesen, akkor adja azt a 20-30-40% körüli "zárást", amire méretezték. Vagyis az álló kerékre kiadja ezt a pár tíz százaléknyi nyomatékot - ellentétben a normál difivel, amelyik pörgeti a jégen álló kereket, mint a barom, a másikra meg semmi erőt nem ad.
Előzmény: Szkátó (1012)
Trebitsch Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1014
Persze hogy müxik "visszafelé". Ha a két kerék között fordulatszám-eltérés van, a sperr kezd zárni. Hogy a fordulatszám-különbség mitől van, az neki mindegy... :)
Előzmény: Szkátó (1012)
Trebitsch Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1013
Dehogynincs. Újpesten van, ha kell: mail, plíz.
Előzmény: lukit (1005)
Szkátó Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1012
Nekem is sperr difi van a kocsimon. A fékpadon úgy tünt, hogy a bal hátsó keréknél alapba fog egy picit a fék. (Fékek meg nem fogtak.) Aztán mikor említettem, hogy sperr... a szerelő mondta, hogy ez attól van...
Ha az egyik kerék blokkolna, a sperr összezárja a két tengelyt? "Vissszafelé" is működik?
Előzmény: Trebitsch (1004)
Otool Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1011
Ott akartam használt Dévut venni, de az én használtamat nem akarták beszámítani, mert nem "Fiat-specifikus". Mondom, akkor a Dévu hogy' került ide?
Előzmény: mirminc (1010)
mirminc Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1010
Néró M5
Előzmény: BLASIUS (1008)
Otool Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1009
Vidd el egy másik helyre állapotfelmérésre, ennyit megér. Ebből kiderül, hogy az eredeti helyen mikor akarnak (akartak) átvágni. (Csak amikor vetted, vagy csak most.) Ha tényleg ennyi mindent kell most cserélni, nem tudom mivel tudnád bizonyítani, hogy a vásárláskor is rossz volt. Ha szervizkönyves, akkor a rendszeres átvizsgálások a futóműre is kell, hogy vonatkozzanak és esetleg a vásárlás óta voltál náluk szervizen, akkor ezzel lehetne érvelni.
Előzmény: BLASIUS (1008)
BLASIUS Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1008
Akkor meg vagy az állapotfelméréskor hazudtak vagy most. Szerintem felejtsd el őket. Melyik ez a hely?
Előzmény: mirminc (1007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!