Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

R3D+ Creative Commons License 2003.01.03 0 0 1075
VAti70:
ez tök jó amit mondtál....
csak képzeld el, amikor 3 napig dolgozik rajta, és megkapod a számlát, amin ez áll:
anyag: 22 Ft
munkadíj 22 ezer
milyen furán állna a szád széle ? :O)
szerinted milyen rezsi oradíjjal dolgoznak egy szervizben, vagy akár egy műhelyben?
ha csak 1000 Ft, akkor szorozd fel, de egy komolyabb helyen szerintem inkább közelebb a 3000Ft hoz
szerintem egy multimétert Te is tudsz kezelni, de inkább keresd meg azt , hogy hol folyik be a viz
Előzmény: VAti70 (1074)
VAti70 Creative Commons License 2003.01.03 0 0 1074
Még1 dolog, amit nem írtam le, de fontos:
olyan szervizeket, szerelőket én is ismerek, ahol a fél kocsit kicserélik de csak az biztos, hogy egy vagyonba kerülni - az már kevésbé hogy a hiba okát is megtalálják. Nekem erre nincs pénzem.

Olyan régimódi szakit keresek akitől nem idegen a multiméterrel, szkóppal bogarászás, és képes 3 napi türelmes diagnosztika után csak azt a 2 db 100 Ft-os bizbaszt kicserélni, ami ténylegesen összefügg a hibával.

Előzmény: VAti70 (1072)
civiccoupehybrid Creative Commons License 2003.01.03 0 0 1073
Six Ball Jó,gyors.
mindenkinek ajánlom.
VAti70 Creative Commons License 2003.01.03 0 0 1072
Bocs, ezt elfelejtettem:
Fiat Tempra 2.0i
Előzmény: VAti70 (1071)
VAti70 Creative Commons License 2003.01.03 0 0 1071
Sziasztok, B.Ú.É.K.!

Sürgősen szükségem lenne egy jó autóvillamossági szakira, aki meg tud keresni nekem egy beázást és ki tudja javítani.
Ha valaki ismer ilyet, kérem írja meg az elérhetőségét!

Az a probléma, hogy -saját diagnózisom szerint- a toronynál pangó esővíz nem ott folyik le ahol kellene, hanem be tud folyni a műszerfalba. Ahol aztán a rázkódó kocsitól ide-oda csöpögő víz zárlatokat okoz, szívatós módon sohasem azonnal, hanem mindig 2-15 perccel elindulás utan.
Tuti hogy beázás, mert mindig csapadékos idő alatt/után van, és annál durvábbak a tünetek, minél nagyobb eső volt.

A tünet: esős vagy hóolvadásos időben ugyan pöccre beindul a motor, de 2-15 perc (attól függően mekkora zuhi volt) járás után elmegy a gyújtás, illetve gázadási kísérletre azonnal fullad. Nem teljesen hirtelen áll le, hanem 1-2 perc alatt fokozatosan kihagynak a hengerek végül összeomlik az alapjárat. Szerencsés esetben arra elég, hogy félreálljak valahova.
Leállás után másodszorra már képtelenség beindítani. Sokszor a fedélzeti computer is resetel, de nem mindig.
Minden elektromos rendszer működik, csak gyújtás nincs.
2-4 óra várakozás után (gondolom, amikor lecsöpögött, kiszáradt aminek kell) újra pöccre beindul és megy. Ha nagyon vizes idő volt, másodszor is eljátssza ezt, ha nem, akkor innentől O.K. a következő esőig. Azért a műszerfal tájékára gyanakszom, mert a torony körül megáll a víz, és az egyik tömítés szakadt, ami mellett nem látom hova folyik el a víz de rosszul néz ki. Gondolom, a computer sem ok nélkül dobja el magát. Plusz, néha segít ha indulás előtt 20 percig maximumon járatom a fűtést, kiszárítás céljából.

Egy szerelő 3 hete már kimért a kocsin sokmindent, többek között lambda-szondát, gyertyákat, trafót, mindent rendben talált, a hibát nem is tudta reprodukálni. (akkor még nem mindig jelentkezett -nála sem- azóta szerintem egy vödör vízzel is elő lehet idézni akármikor)

Minden segítséget, címet szívesen fogadok.

alpinaB6 Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1070
irtam vissza...
Előzmény: R3D+ (1069)
R3D+ Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1069
Ok
Előzmény: alpinaB6 (1068)
alpinaB6 Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1068
R3D+

ment volna mail de visszapattant :( mi a cimed? vagy irj a csbenko@hotmail.com -ra

Előzmény: R3D+ (1066)
emp Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1067
a f?t?szálat nem akarod megcsináltatni?
Előzmény: Veisace (1065)
R3D+ Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1066
szia!

ment egy mél :o)

Előzmény: Veisace (1065)
Veisace Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1065
bonyolult

Megnyugtattál mivel az én 77es kadettom is az esős időkben jól be tud párásodni, de mégsem annyira mint a Tiéd az elmondottak alapján. És a füttőszál nem műkszik a hátsó ablakon azér is van a porbléma.
A nagy párásodás lehet attól is hogy nem tud áramolni a levegő! Mivel minden kocsinak alapjábavéve van egy légcsere mechanizmus kialakítva. Nos lehet hogy nálad ez a szellőző nyilás eltömődött és ezért történik a párásodás. De az is lehet hogy szar a konstruknió. Akkor szopás.

Előzmény: bonyolult (1060)
Veisace Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1064
R3D+

Én kedvet érzek hozzá! :)

Előzmény: R3D+ (1062)
Trebitsch Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1063
Akkor is parasodik ha a belso levego kutyulo ki van kapcsolva. De kulonben is...azert van a blk hogy hasznaljam, nekem attol ne parasodjon.

Pedig fog. Az autó (is) tudja a fizikát.
Ha belsőt keringetsz, akkor add rá a klímát, az leszárítja. Anélkül párásodni fog - éppen, mint egy szemüveg, amivel bemész a hidegről melegre. Annak is hiába mondod, hogy ne párásodjon... :)

A pollenszűrő viszont lehet átázva/eltömődve; a műanyag szellőzőrács alatt találod (az ablaktörlők alatt :) a szellőzőládikában, jobb oldalt.
De ha rám hallgacc: vidd szerelőhöz.

Előzmény: bonyolult (1058)
R3D+ Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1062
Hali!
Pestlőrincre keresnék olyan szerelőt, aki versenyautó építésben jártas és kedvet is érez hozzá :o)
elsősorban WV, Audi
cross@mailbox.hu
civiccoupehybrid Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1061
megtaláltam:0612777241
Előzmény: bonyolult (1060)
bonyolult Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1060
Nem nincs meg a szama, de a tel.konyvben biztos h. benne van, meg autos ujsagokban mindig hirdetnek. Van meg egy Erden is: feltengely.hu
A kocsi belulrol tok szaraz. Mosas utan meg esos idoben igazan eros a jelenseg. Gondolom valahol megall a viz es azt fujja be, de nem talalom semmi nyomat
Előzmény: civiccoupehybrid (1059)
civiccoupehybrid Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1059
szönyegek nem vizesek?szőnyegek alattt???

six-ball tel száma megvan esetleg?

Előzmény: bonyolult (1058)
bonyolult Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1058
Akkor is parasodik ha a belso levego kutyulo ki van kapcsolva. De kulonben is...azert van a blk hogy hasznaljam, nekem attol ne parasodjon. Tisztara olyan mint egy szaunaban, soxor meg a klimaval is 20 perc mire leszaritom a szelvedorol, az oldalablakokon pedig semmi nem segit. Futoradiator biztos nem ereszt mert nem fogy a hutofolyadek egy kicsit sem.
Előzmény: civiccoupehybrid (1057)
civiccoupehybrid Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1057
belső levegő keringető???
nekem ha be van kapcsolva akkor csinálja ezt
Előzmény: bonyolult (1056)
bonyolult Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1056
Hello, Csepelen a Six-Ball Kft. direkte erre szakosodott. Ha van nekik az adott tipushoz felujitott akkor azt is kerheted a regi csuklod helyett, igy kb. felaron meguszod.
Mas: 2 honapja vettem egy 1995-os Lancia Dedrat. Popec nagyon csak allandoan es nagyon parasodik, annyira, hogy a hatso ablak aljan mindig megall a viz es lecsurog a kalaptartora. Mitol lehet? Klimas egyebkent, allitolag a pollenszuro vizesedese is okozhatja, de nem tudom hogy ebben van-e pollenszuro es ha igen akkor hol...Egyeb 5let!?
Előzmény: civiccoupehybrid (1055)
civiccoupehybrid Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1055
Sziasztok!

Nekem egymegbízható hely,vagy szervíz kéne ahol ki tudják cserélni a féltengelycsuklómat ugyanis ha alászedem a kormányt kattog... :-)

Előre is köszönöm a segítségeteket..

Veisace Creative Commons License 2002.12.30 0 0 1054
masprod

Igaz még nem csináltam iylesmit, de szerintem pár gégecső kell meg néhány segédanyag attól függ hogy hol akarod hátravezetni a fűtést, ülések alatt a küszöb mentén? De ott az ülések alatt lesz a célszerű szerintem.

Előzmény: masprod (1052)
Veisace Creative Commons License 2002.12.30 0 0 1053
Clarvoyant

16ker Csonka János Szakközép iskola. 105000 1év. 2éves. Hétfő-Kedd-Szerda van du 3tól tanítás. A Hétfő műhely gyakorlat. Hát ha gondolod szerintem még csatlakozhatsz, ha betudod pótolni az első félévet. Bizonyára meg lehet beszélni a tanárokkal. Csak azért mert nem biztos hogy jövőre is indúl mert nem sokan jelentkeznek tavaly sem indúlt, idén lettünk annyian hogy elindúljon a képzés.

Előzmény: Clarvoyant (1051)
masprod Creative Commons License 2002.12.30 0 0 1052
Nincs gyárilag sem, hiszen ezek alapvetően árúszállítók voltak és csak ttetk bele kárpitot és ulést, de amúgy különbség nincs. Engem (utastársaimat) nagyon zavar az állapot, és érdekelne, hogy valaki talált-e már hozzá valami "barkács" megoldást.
Előzmény: Veisace (1050)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.12.27 0 0 1051
Hol lehet ilyen todomanyra szert tenni, es hany felev?Mennyibe kerul?
Előzmény: Veisace (1049)
Veisace Creative Commons License 2002.12.27 0 0 1050
masprod

Nézd meg hogy egyáltalán van e hátra vezetve fűtés.

Előzmény: masprod (1047)
Veisace Creative Commons License 2002.12.27 0 0 1049
Sziasztok

szeretném mostantól követni és szerves része lenni ennek a topicnak ha senkinek nincsen ellenére.

Az idén elkeztem estin egy autószerelőit, szóval nagyon szereten az autókat főleg a régi opelokat! :)) C kadett mániás vagyok jelenleg van 4db 1limo, 2kombi 1coupé. A garázs is bővítés áldozata lett a nyáron de még szenvedünk a nyílászárókkal. A coupé bontásra ítéltetett hamarosan lesznek képek is ha érdekel valakit.

Zoldalma Creative Commons License 2002.12.27 0 0 1048
Két helyen láttam ilyesmit, egyik se igazán az, amit keresel, de azért:

Trabira

illetve a másik, amiről olvastam, egy 205 GTI-hez volt, de egy speciális, állítható ("mappable") vezérlő számítógéphez, talán DTM volt a márka neve.

Előzmény: KoWeeKhay (1046)
masprod Creative Commons License 2002.12.27 0 0 1047
Sziasztok!

Ford Transit/Tourneo érdekelne. Ért hozzá valaki?
9 személyes szgk és pl a fűtés javítása érdekelne. Hoszabb távon 100-200 km az első sor pólóra vetkőzik, a középső sor jól elvan a háta meg fagyoskodik. Kinek van tippje a fűtés jobb elosztásáról?

KoWeeKhay Creative Commons License 2002.12.24 0 0 1046
Üdv minden fórumtársnak.
Lenne egy olyan műszaki kérdésem hogy találkozott e már valaki olyan software-el aminek az lenne a lényege hogy mondjuk egy notebbok párhuzamos portjára rákötni a műszerfal kijelzőit, vagy magát a motorvezérlő eletroniukát, és ezáltal infokat jelenít meg a kijelzőn. Égen fölfön keresek ilyesmit, de sehol nem találok. Ti talán tudtok valami kiindulópontot.
Előre is köszi.
KoWee
u.i.: Elég ritkán jutok fel ide a fórumra, épp ezért hálás lennék ha mailben tudna valami szaki jelentkezni.
Üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!