Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

BLASIUS Creative Commons License 2002.12.18 0 0 994
Valami súrlódó hang jelentkezett hátulról autómon menet közben 40-50 km/h felett. Mi lehet? Csapágy vagy fék fog be? Még azt vettem észre, hogy hátulról valami lefogja az autót, hiába gyorsítok és így csak nagyon nehezen gyorsul és nem tetszik a fogyasztása sem. A motor hangra amúgy teljesen rendben levőnek tűnik, az erő vele van (Jedi:-)). A kerekek egyébként nem csálék, megtaszigálva nem kotyognak.

Ha valaki tudja, köszönöm.

Trebitsch Creative Commons License 2002.12.17 0 0 993
A te autódat sajnos nem ismerem - _általában_ ott van a lambda-szonda, ahol mondod: a leömlő és a katalizátor közt valahol. Szeretik közel tenni a leömlőhöz, akár bele, hogy minél hamarabb felmelegedjen (csak 300-350 fok fölött müxik, hidegen ne is mérd, értelmetlen!), de azé ahol helye van neki ugye.
Testelés: egy lapos, szigeteletlen "fémharisnya",
ami a testet viszi a kipufogócsőre, mindenképp azon a szakaszon, ahol a szonda van.
Mérés: fémtisztára pucolod a katalizátor mellett nem messze (reszelő, flex), és ott is feszültséget mérsz, a cső és az akku minusz közt.
Vagy pedig kukk, hol a madzag - vagy leszakadt az egyik vége, vagy csak elkorrodált, és nincs kontaktus. Ha szakadt, az az egyszerűbb eset, akkor nem kell mérni. :)
Előzmény: lukit (991)
lukit Creative Commons License 2002.12.17 0 0 992
injektor.hu -n "LED dioda" ehh ...
lukit Creative Commons License 2002.12.17 0 0 991
kosz a tippet! amugy hol xokott lenni ez a lambda szonda? a leomlo es a katalizator kozott? lattam rola kepeket, csak gyakorlatban nem ismerem a szitut. xal kb ugy nez ki mint 1 gyujtogyertya ... ez be van dugva a kipufogoba? kijon belole par madzag? es testeles gyanant mit kellene keresni, vmit, ami osszekoti az alvazat es a kipuft?
Előzmény: Trebitsch (989)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.12.17 0 0 990
www.injektor.hu

Szerintem a legjobb bar nem olcso.

Előzmény: lukit (988)
Trebitsch Creative Commons License 2002.12.17 0 0 989
Első körben ellenőrizd a kipufogócső testelését a lambda-szonda környékén. Be szokott korrodálni az átkötés lyól, aztán szivat rendesen...
Előzmény: lukit (988)
lukit Creative Commons License 2002.12.17 0 0 988
segitsetek lecci:

lambda szondaval van gebasz: a voltmero 0.1-tol 3V-ig mindent mer osszevissza, csak azt nem, ami kene: 0-0.98V-ig le-fel ertekeket. ilyenkor maga az egyseg szarhatott be? hol lehet ilyet ujonnan beszerezni? (ford sierra 2.0i dohc '91)

ismertek vmi korrekt injektoros szervizt?

emp Creative Commons License 2002.12.17 0 0 987
közben vettem észre a mondeos topikban, hogy kalandod volt. sajnállak, de kicsit mosolyogtam, mikor a "nagy teherautót" említetted. bocs, inkább csak sajnállak. én most ki vagyok akadva azon, hogy beszart a kilométerszámláló, de nem is a 8000 ft. izgat, csak a tény, hogy kell rá költeni. meg félek is a feleségemtől. nem nagyon merem neki elővezetni, ha a kocsira kell a zsozsó. a másik ilyen a számgép.
Előzmény: vikiviki (986)
vikiviki Creative Commons License 2002.12.17 0 0 986
jah, de van, aminek a tarifaja a fele (!!!) a Hungariasnak. En meg tudom masra is kolteni a penzt... (pl lukharitora, ugye...:)
Előzmény: emp (985)
emp Creative Commons License 2002.12.17 0 0 985
hát, jelenleg nekem is csak lakásbiztosításom maradt a Hungáriánál. nem az ára miatt, csak hirtelen kellett kötni valami kötelezőt a Mondeora, és az egyik kollégám felesége biztosítós. nekem moccannom sem kellet, csak adogatni a papírokat meg a lét, cserébe hozták az igazolást a munkahelyemre.
Előzmény: vikiviki (976)
emp Creative Commons License 2002.12.17 0 0 984
ugyanarról a szervizről van szó?
Előzmény: mirminc (981)
mirminc Creative Commons License 2002.12.17 0 0 983
hát ez az! hogy semmit nem érzek! pedig általában nagyon odafigyelek minden változásra a kocsin, a szokatlan hangokra, a szokatlan érzetekre stb. azért, ha a teljes fékrendszer, a kormány és a lengéscsillapítók is rosszak, feltűnt volna...
Előzmény: BLASIUS (982)
BLASIUS Creative Commons License 2002.12.17 0 0 982
És érezni is rajta, hogy szar a futómű? Rángat, elhúz a kormány? Mert ha nem, akkor jó nagy kamu. Szerintem nézesd meg egy másik szervízzel. Szarok a magyar utak, de ennyi talán túlzás.
Előzmény: mirminc (981)
mirminc Creative Commons License 2002.12.17 0 0 981
Sziasztok!

Arról érdeklődnék, milyen tapasztalataitok vannak állapotlap-ügyben. Azt történt ugyanis, hogy vettem szeptemberben egy Puntot használtan, amit a vásárlás előtt a márkakereskedés szervizében átnéztek, ezt-azt kicseréltek, kijavítottak, majd kiadtak egy állapotlapot. Ezen mindent megfelelőnek tüntettek fel, csak az első lengéscsillapítóra írták oda, hogy cserélni kell. Azóta mentem vele 7000 km-t. Most visszavittem a szervizbe vizsgázni, és megállapították, hogy a futóművön gyakorlatilag mindent le kell cserélni a féktárcsáktól kezdve a kormányösszekötőig, 300 e Ft értékben! Szerintetek 3 hónap és 6000 km ennyire tönkrevágta volna az akkor még tökéletesen működő kocsit? Hivatkozhatok az eredeti állapotlapra?

Köszi előre is a válaszokat: mirminc

Kulimász Creative Commons License 2002.12.17 0 0 980
Van. Lancia dedrában legalábbis...
Előzmény: lukit (977)
Otool Creative Commons License 2002.12.17 0 0 979
Különben asszem a DOHC azt jelenti, hogy dupla, fej feletti vezérműtengely. Nem a szelepek, hanem a vezérműtengelyek számáról szól. most már csak az a kérdés, hogy mit működtet (mire kell) a két vezérműtengely.
Otool Creative Commons License 2002.12.17 0 0 978
Persze, 2 hengeresben.
Előzmény: lukit (977)
lukit Creative Commons License 2002.12.17 0 0 977
van 8 szelepes DOHC motor?
vikiviki Creative Commons License 2002.12.17 0 0 976
... ismerettsegem van, de en is az Argosznal vagyok,mert sokkal olcsobb...:)
Előzmény: emp (975)
emp Creative Commons License 2002.12.16 0 0 975
szia viki! írtad, hogy van ismeretséged a HB-nál. már majdnem elkezdtem kuncsorogni nálad, de ma végre kézhez kaptam tőlük a B10-es igazolást. mehetek az új biztosítóhoz(ahol már A0-ra megvan a kötelező a Mondira), önkormányzathoz, csupa öröm az élet
Előzmény: vikiviki (972)
emp Creative Commons License 2002.12.16 0 0 974
oké, velük beszéltem telefonon. és már '79-ben is az első trabantomban ott tekerték vissza az órát. túlléptem az - azt hiszem - 1500 km.-t, amikor az első gar. szerviz aktuális lett volna, és naiv, fiatal gyerekként, nem mertem úgy elvinni a trabit. most pedig ismét az ő telszámukat kaptam meg egy szervizben. valszeg nem keresgélek, hanem az új év első napjaiban valamikor fölkeresem őket. köszi a tanácsot.
Előzmény: ZEMA (973)
ZEMA Creative Commons License 2002.12.16 0 0 973
EMP:

....egy müanyag fogaskerék tört el, vagy repedt meg a közepe...igy elforog és nem adja át a hajtást.....cirka 7000.- ért orvosolják a Haudekék az Alig uccában(Lehel piacnál)...

Előzmény: emp (964)
vikiviki Creative Commons License 2002.12.16 0 0 972
enyem ugy halt meg,hogy harom honap alatt eltunt belole a viz. (94es Bosch) Ez mitol lehet? Megmerettem a toltest,pont annyival tolt a generator, amennyivel kell neki.
Előzmény: Trebitsch (951)
vikiviki Creative Commons License 2002.12.16 0 0 971
ezt ne reklamozd, ez viszonylag magas ertek... Adalek: sokat mentunk harmasba, negyesbe, varosba, szuttyogtak elottunk meg ilyenek...
Előzmény: lukit (969)
vikiviki Creative Commons License 2002.12.16 0 0 970
miert ne menne at vizsgan? enyem csont nelkul atment, (kiveve,hogy lyukas volt a kipufogoja es ezert ejnye-bejnyet kaptam, dehat nyolc eves kipuffnakillik lyukasnak lennie:)
deha nem akarsz fele annyibol autozni,akkor szereltesd ki nyugodtan. Meg penzt is kapsz erte.... Nekunk meg alacsony marad az autogaz ara...:) Meggyoztelek?:)
Előzmény: Tajpan (953)
lukit Creative Commons License 2002.12.16 0 0 969
ja igen, a gazzal valo autozas ararol 1 kis adalek: tegnap baratnommel megjartuk a nepstadion-gyongyos-nepstadion utat, 1614Ft-nyi gazbol. A tobbit radbizom:) (1.6 mondeo)
Előzmény: Tajpan (953)
lukit Creative Commons License 2002.12.16 0 0 968
kell a muszakinal:

- 30 napnál nem régebbi gázbiztonsági igazolás
- a gáztartály biztonsági tanúsítványa
- zöldkártya gáz/benzinre
- forgalmi

Ha elso gázos vizsgára viszed, akkor még kell:

- sorozat/egyedi átalakítási engedély másolata kitöltve az autód adataival
- a beszerelo nyilatkozata: jogosult az elobbi sorszámú sorozat/egyedi átalakítási engedély alapján átalakítani

hogy a kulfoldi kocsinal ez utobbiakat hogy lehet ervenyesittetni, azt nemtom. amugy az itthon gazositott autokra hujeseg, hogy ezert nem mennek at a vizsgan, ekkorat mar reg rohogtem:))))

Előzmény: Tajpan (953)
emp Creative Commons License 2002.12.16 0 0 967
nyomkodási kísérletek kimerítően megejtve, köszi, de sajna nem ez lesz az. áll a napi- és a normál számláló is
erre szakosodott műhely 8000-et mond látatlanba'
Előzmény: lukit (965)
lukit Creative Commons License 2002.12.16 0 0 966
szerintetek mennyi pocsolessel es penzzel lehetne megoldani, hogy lampatorlot es -mosot kapjon 1 auto (mint az ablaktorlo rendszer, csak az elso lampakra)? gondolom 1 lampahoz kell 1 motor, kis torlolapat, muanyag cso az ablakmosora kotve, nemi vezetek ... mas vmi? mennyi macera lehet? piszkosul zavar hogy nem sokat latok a felverodo trutyi miatt ...
lukit Creative Commons License 2002.12.16 0 0 965
nekem egyszer megallt, megpedig azert, mert vhogy nem megfeleloen nullaztam le a gombbal. parszor megnyomkodtam, aztan jo lett.
Előzmény: emp (964)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!