Keresés

Részletes keresés

Miluanyu Creative Commons License 2007.02.07 0 0 180

Február 16? Hűha, az már mindjárt ittt van.

Ti sok módosítást,  plussz dolgot kértetek? Mennyire voltak rugalmasak ezen a téren,esetleg volt amiért "harcolni" kellett?

Előzmény: Demasiado (178)
filiberto21 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 179

Nekem azt mondták (T-com) lesz hálózat , de még semmi döntés n,yár előtt semmiképp se.

 

Szvsz telefont köteles biztosítani a T-com a koncessziós szerződése miatt.

Ismerősömnél ezt mikrohullámmal oldották meg pár éve, kérdés megy-e ezen az internet?

 

Egyelőre örülök ha  a Redom végre átadja a 3. ütemet valamikor, egyebekkel hiába terhelném őket.

 

 

Más:

 

Van állvány!

Csejó házat csinálják, szomszédunknak bent vannak az ablaküvegek.

Talán most begyújtják a rakétákat.-:))

Kötbérszámláló: 35.000 Ft

 

 

Előzmény: Snoopy4 (172)
Demasiado Creative Commons License 2007.02.07 0 0 178
Igen, én épp vele egyeztettem a részleteket. Most márc 30 helyett feb 16 a változtatások véglegesítésének határideje (bár ez sztem inkább a megbeszélés plusz 10 nap). Nekem úgy tűnik. hogy igyekeznek felzárkózni a megnövekedett feladatokhoz.
Előzmény: Miluanyu (177)
Miluanyu Creative Commons License 2007.02.07 0 0 177

Értem. Amiket a korábbi villanyos csapatról hallottunk, jó hír a csere:-)

Állítólag az irodában pedig van egy új kolléganő, valamilyen Zsuzsa. Az ötödik, hatodik ütemeseket ő fogja "hivatalosan" értesíteni az alapozás elkezdéséről, és a későbbi igényeket is vele kell majd egyeztetni. Megjegyzem nagyon ideje volt erre ráállítani még egy embert.

Előzmény: Demasiado (176)
Demasiado Creative Commons License 2007.02.07 0 0 176

Tegnap voltam a változtatási igényekről egyeztetni, ott találkoztam a Gáborral és rákérdeztem a jelenlegi csúszásokra. Ő nagyon bizonygatta, hogy ezúttal (5. ütem) már nem lesznek csúszások pl már most megkezdik az alapozást.

Annyit említett még, hogy a villanyász csapatot cserélték le, és nekünk már az új fogja az elektromos szerelést elvégezni. Esetleges további cserékről nem tudok.

 

 

Miluanyu Creative Commons License 2007.02.07 0 0 175

Mi nem tudtunk a hétvégi alapozásról, így nagyon örülök, hogy megírtad. Kitől tudod ezt?

Mi ezek szerint tuti kint leszünk hétvégén. Nagyon kíváncsi lennék, hogy végül cseréltek-e alvállalkozót. Erről tud valaki valamit?

Előzmény: Demasiado (174)
Demasiado Creative Commons License 2007.02.07 0 0 174

Sziasztok,

 

hát nem nagy az aktivitás a fórumon mostanság. Annyi az új hír, hogy az ötödik ütemet hétvégén kezdik alapozni. Ha esetleg ezt még nem tudtátok. Hölgyek, Urak, elő a mérőszalaggal !

 

 

Demasiado Creative Commons License 2007.02.02 0 0 173
..én is kaptam ma vmi levelet az önkormányzattól.... akkor már meg se nézem, biztos ugyanez van benne....
Előzmény: Miluanyu (169)
Snoopy4 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 172
Üdv Mindenkinek!

Néhány adalék a telefon/Internet/KTV témához. Való igaz, hogy a szolgáltató az ügyféllel egyedi szerződés alapján fogja kiépíteni és bekötni a vonalat. Azonban, hogy ez megtörténhessen, a szolgáltatónak (bármelyiknek) igen komoly beruházást kell megejtenie az adott területen: alépítmények, kábelezés, stb. A Redom több szolgáltatótól is kért ajánlatot, azonban ezidáig egyik sem tetszett neki, mindegyiket sokallta. :-( A Redom nélkül pedig ez nem fog menni. Jó lenne rávenni őket, hogy valamit mozduljanak ezügyben. Ingyen senki nem fog hálózatot építeni.
Lehet, hogy össze kellene szednünk egy listát konkrét igényekkel, s a szolgáltatót kellene megkeresni. Ha x db biztos előfizetőről van szó, akkor az a döntést előmozdíthatja.
Mellesleg a Redom eredetileg nagyobb lakásszámot emlegetett a szolgáltatóknak, csak amikor konkrétumokról volt szó, vissza vett belőle...
Mi a véleményetek? Én a meglévő előfizetéseimet szeretném átvinni. Csak nem lesz hova. :-(

Üdv,
Snoopy
Előzmény: esz23 (136)
filiberto21 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 171
Az 1 ütemnél csak egy jelentéktelen összeget kaptak a vevők 100eFt körül, jóllehet legalább két hónapos csúszás volt.
Előzmény: Miluanyu (166)
esz23 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 170

sziasztok!

 

Én most gyorsan felhítam azt az embert, akié a telek, és ő azt mondta, hogy a közeljövőben át fogja venni az önkormányzat az utak után azt a területet is. Nem mondott sajnos időt, de remélem, tényleg még mostanában sor kerül erre. Megkérdeztem tőle a 156157/66-os telek sorsát is, amire bolt épülhetne, de sajnos arra még terv sincs.

üdv

 

Előzmény: Miluanyu (169)
Miluanyu Creative Commons License 2007.02.01 0 0 169
Na bénázok. Nem tudtam csatolni, gyorsan begépeltem a lényeget.

 

- Az Önök által javasolt terület(156157/87 hrsz.) nem közterület, magán tulajdonban van.

- Képviselő testületünk az 1415/2006. (XII.12.) sz. határozatával rendelkezett a Szövet utcai lakópark szabályozási terv hatálya alatt álló terület útjainak önkormányzati tulajdonba vételéről és közterületbe vonásáról.

- A tárgyban helyrajzi számmal megjelölt 156157/87  terület közterületté nyilvánításáról és önkormányzati tulajdonba vételéről a határozat nem szól, mivel azt a tulajdonosok és befektetők erre a célra fel sem ajánlották.

 

Fent leírtak alapján, tehát a játszótér megépítésére nincs lehetőségünk.
Előzmény: Miluanyu (168)
Miluanyu Creative Commons License 2007.02.01 0 0 168
.
Előzmény: Miluanyu (167)
Miluanyu Creative Commons License 2007.02.01 0 0 167
A levél tehát.
Előzmény: Miluanyu (166)
Miluanyu Creative Commons License 2007.02.01 0 0 166
Sziasztok!

Az Önkormihoz -játszóteres ügyünkre- beadott kérelemre ma az alábbi választ kaptam. Remélem olvasható.

A 3.ütem csúszása nem jó hír. De a napi 5000 Ft kötbérrel számolva az egy hónap alatt szép summa lesz.
Előzmény: filiberto21 (165)
filiberto21 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 165

Lejárt a 3. ütem hivatalos határideje!

 

A  Gábor legújabb határideje február vége...

Ehhez képest még mindig nincs állvány, hiányzik a külső burkolás, nincsenek betéve az üvegek ( enélkül nem dolgozik a burkoló, akihez ma volt szerencsénk)

De még az ablakkeretek is csak részben vannak befalazva.

 

Egyébként a 196-os házon nem dolgozik senki se... a többin láttam némi mozgást.

Állítólag megint álvállalkozót cserélnek.

 

Indul a kötbérszámlálóm: 5000 Ft

Miluanyu Creative Commons License 2007.01.30 0 0 164
Sziasztok!

 

Miluapu ma kint járt az építkezésen és meglepődve tapasztalta, hogy a 4. és 5.ütemet körbekerítették. Gondolom a sok bejárkálás és a biztonság miatt. Nem tudom , hogy örüljünk-e? Hiszen tény, hogy így illetéktelenek nem tudnak bemenni , viszont így mi  tulajok sem fogunk tudni szabadon jönni menni.

Viszont a szemét legalább fennakad a kerítésen:-))))

 

Miluanyu

esz23 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 163
Köszönjük, szerintem ez mindannyiunk számára bíztató, és megnyugtató.
Előzmény: M.Ádám (162)
M.Ádám Creative Commons License 2007.01.30 0 0 162

 

Sziasztok!

Ismerőseink a Napsugár oviba jártak (Táncsics u-Eke u sarok), ez elég közel van leendő otthonainkhoz:-))Nagyon elégedettek voltak, a gyerekek szerették, jó a pedagógiai programjuk és meg is valósítják, jólképzettek, felkészültek az óvónénik, dadusok egyaránt. Persze minden óvónéni más és más, de ha konkrétan személyekre kérdeztek rá szívesen ad felvilágosítást.Azt is mondta, hogy a Vackor oviról is jókat hallot:-))

  

M.Ádám Creative Commons License 2007.01.29 0 0 161

Sziasztok Anyukák!

Ma valszleg talizom a nagylányom oszt-társának szüleivel, pár utcával beljebb laknak.Ők nagyon elégedettek voltak az ovival, de most részletesen faggatózom.Nekünk a legkisebb gyerekünk is ovis már, nem fogunk váltani.Nektek javaslom nézzetek meg a nyílt napokon több ovit is, a körzethatárokat nem nagyon veszik figyelembe (ocsmány dolog, de a szimpatikus szülők gyerekeiért megy a preztizs harc...),csak akkor hivatkoznak körzethatárra, ha egy család eleve zűrösnek néz ki, a mi ovink a lakótelep közepén van, mégis a csoportból csak 3 gyerek lakik a telepen..járnak hozzánk Gyálról, Imréről Vecsésről is.Kocsival nem nagyok a távolságok.Ha időben  - most - kezdtek érdeklődni, töbnyire megjegyzik és Ti válszthatjátok az ovit...De most tényleg rengeteg lesz a kisgyerek (szerencsére)!!!

filiberto21 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 160
Jó, megmondom nekik és köszi !  -:))
Előzmény: trains.hu (153)
csejo Creative Commons License 2007.01.28 0 0 159

Kedves esz23!

 

A küdött anyagot kimentettem wordbe és így már olvasható volt. Mégegyszer köszi.

 

Üdv Csejo anyu

Előzmény: esz23 (158)
esz23 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 158

Szia CSejo Anyu!

 

Kipróbáltam, és ha itt, a fórumos oldalon rákattintasz a képre, egész jól olvasható a szöveg.

Előzmény: csejo (157)
csejo Creative Commons License 2007.01.28 0 0 157

Szia esz23!

 

 

Köszönöm a gyors választ. A feltöltött kép sajnos nem olvasható, megpróbálok bemenni az Önkrományzatba én is és kérni egy tájékoztatót. Én kívűlről megnéztem az ovit, és a jelenlegi bölcsödei gondozónénink ismeri és jókat mondott róla. Igaz más felnőttként és más ovisként ott lenni, és legfőbb, hogy a gyerekeim jól érezzék magukat az adott óvodában. A társóvodát a Címer utcában ismerem, egy kis létszámú óvoda, korosztályos csoportokkal. Azt jó lenne tudni, hogy mennyire tartják meg a körzeteket, felvesznek-e körzeten kívűl lévő oviba is! Főleg, hogy most aránylag sok kisgyerekes család költözik oda. Gyűjtöm a további infot ha valami közérdekűt tudok jelzem. Üdv Csejo anyu

Előzmény: esz23 (156)
esz23 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 156

szia Csejo anyu!

 

Személyesen még csak a bölcsiben voltam, mert úgy tudom, óvodai nyílt napok majd csak áprilisban lesznek, beiratkozás pedig május első hetében. Az önkormányzat oktatási irodájában (Városház u. 16.) viszont kaptam egy füzetet, amelyikben az összes óvodáról van leírás. Ez az oldal a Csolt oviról szól:

vackor ovi leírás

Talán ha lemented a képet, és felnagyítod, olvasható lesz a szöveg.... Ha nem, akkor bocsi:-) A lényeg, hogy 3 épületben működik, az egyikben - gondolom a Csolt u-ban - 4 csoport van, tehát valószínűleg korosztályos és vegyes csoport is van.

Előzmény: csejo (155)
csejo Creative Commons License 2007.01.27 0 0 155

Sziasztok!

 

Az óvodával kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy azon kívűl, hogy tudjuk melyik a körzetes óvoda - Csolt u. Vackor ovi - volt már ott valaki személyesen is, megnézte esetleg belülrő, vagy beszélt a vezetővel? Érdekelne, hogy korosztályos vagy vegyes csoport van a Vackorban.  Esetleg más oviról van valakinek bővebb info? Válaszokat köszi Csejo anyu.

csejo Creative Commons License 2007.01.27 0 0 154

Sziasztok!

Szerintem T.G. szándékában áll kölcsönkérni egyet, de aztán túlcsordulnak a gondolatai és ezért elfelejti.

Ne rémisztgess azzal az "állvánnyal légyszíves Filiberto. Csak nem a -10-ben akarnak homlokzatot szigetelni?!

Vasárnap megyek és megnézem, aztán háborgok egyet. Köszönöm az infót.

 

csejo

trains.hu Creative Commons License 2007.01.27 0 0 153

netán kölcsönkéri a szomszéd építkezésről az állványt....esetleg elcsórja...

 

Oké, a WC-nket használhatják, de az állványunkat nem adjuk! :))

Előzmény: filiberto21 (152)
filiberto21 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 152

KEdves  leendő Szomszédok!

 

 

Kedves Esz23, kedves CSejo!

 

 

Ma is kint voltunk az építkezésen, egy szedett-vetett állvány áll CSejo házánál  de arról nem igazán lehet dolgozni.

 

Feleségem javaslata hívjuk fel mindhárman a Tóth Gábort addig amíg nem rendeződik a helyzet, nem lesz kész a szigetelést.

 

Ha lányok hívják őt , részben örül nekik, de elég hamar megunja és talán tesz valamit ,hogy kész legyen végre 1,5 hónap után a külső szigetelés , netán kölcsönkéri a szomszéd építkezésről az állványt....esetleg elcsórja...

 

Mi hétfőtől kezdjük az idegelést naponta kétszer de lehet többször is....

 

 

 

 

filiberto21 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 151
életveszélyes.....
Előzmény: filiberto21 (150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!