Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kru Creative Commons License 2000.03.02 0 0 488
Larini márkatestvér!
Mit jelent az, hogy nincs semmi hangja? Azt, hogy nem üvölt őrülten, vagy azt, hogy 1-2 hét alatt hozzászoktál a dörmögéshez.
Azért kérdem, mert én így jártam (mármint val.szleg hozzászoktam), ezért is írtam egy korábbi cikket, viszont olyanok, akik régebben ültek csak a kocsiban és most újra "beültettem" őket, hallják a különbséget. Teljesítményben éreztél javulást?
Előzmény: larini (467)
kru Creative Commons License 2000.03.02 0 0 487
Al-fan! Kétlem, hogy egy vég növelne, de én nem nagyon értek hozzá. Azt érdemes mérlegelni, hogy egy végért kiadsz 9 rugót, egy év múlva dobo(ka)t is cseréltetsz, akkor arra vehetsz megint egy krómvéget (a régit nem nagyon tudják leoperálni, mert a gyári dob is, meg a vég is szétmegy). Lehet, hogy érdemes várni az egésszel.
Hali
Előzmény: Al-fan (475)
larini Creative Commons License 2000.03.02 0 0 486
Szia bubble!
Nekem a 33-ban a középkonzol utas felőli oldalára volt felfúrva. Ha ügyesen teszik fel, még a kesztyűtartót is ki lehet tőle nyitni.
Előzmény: bubble (481)
Joe 155 Creative Commons License 2000.03.02 0 0 485
GTV-s.
Megjött a mail-ed, csak sajna nemtudom letölteni a freemail szerverről. Azért köszi.
A te asszonyod megszokta?
Előzmény: A GTV-s (484)
A GTV-s Creative Commons License 2000.03.02 0 0 484
Joe 155, (nős)lore:
Hát ez van. Meg kell szokni. Mármint a feleségnek... :-)
Bubble: IoI
Al-fan Creative Commons License 2000.03.02 0 0 483
Bubble :
Szóval neked is a talpadon lesz...
A mobiltartónál érdemes lenne olyat választani, ha még nincs, ami ragasztható, esetleg egy kis adapterrel illesztheto pont a szellozo rácsra, mert a fúrás igen randa tud lenni. A Nefelejcs! Kft. boltjában lehet ilyeneket kapni, az Autó-Piacban szokott lenni hirdetésük.
Előzmény: bubble (481)
Joe 155 Creative Commons License 2000.03.02 0 0 482
bubble.
A problémát csak úgy tudod orvosolni ha feláldozod a középső légbelépő nyílást. szereld rá , nincs egy szem hely se máshol. Én is görcsöltem vele de utána semmi hátrányát nem éreztem. A maradék két nyíláson is elég luft jön be.
Más! Millenium cimbi kicserélte a köcsim képét az alfás web klub tagnévsorába. Köszönet érte!!!
Üdv.
bubble Creative Commons License 2000.03.02 0 0 481
Sziasztok !
Én csak most tudtam bekapcsolódni a nagy "beszélgetésbe". Már is segítséget kérnék. Szeretnék a 33-asomba mobiltartót szerelni, de ebben megakadályoz a 3 szellôzôkarika. Hová lehet még tenni egy ilyen szerkezetet? Egyébként üzenem a GTV-snek, hogy nekem is lesz kígyóm és azt is csak a barátom látja majd leginkább!
Joe 155 Creative Commons License 2000.03.02 0 0 480
Lore.
Presze csak vicc volt, de tény hogy az én kis házisárkányom nehezen éli meg ha többet foglalkozom a kocsimmal mint vele.
Ő már csak ilyen.
Előzmény: lore (479)
lore Creative Commons License 2000.03.02 0 0 479
:)))
Hogy van ez Joe? Alfa rulez, feleség nem rulez?
Tudnom kell!

nőslore

Előzmény: Joe 155 (478)
Joe 155 Creative Commons License 2000.03.02 0 0 478
Márc.13. Megyeri út, 14.-e Hungaroring, 17.-e klubtali, ez nekem kb 1000 km. Beindult az élet, én meg lehet hogy elválhatok?
Majd még eldöntöm hogy megéri-e. Végül is az asszony többe kerül!?
Előzmény: A GTV-s (477)
A GTV-s Creative Commons License 2000.03.02 0 0 477
...öreg Alfával, új Alfával, mindegy, csak Alfa legyen...
P1-től a 166-ig minden belefér.
A GTV-s Creative Commons License 2000.03.02 0 0 476
_A_T_T_N_ _Alfanatikusok_!!!
Március 13-án 16.00-tól az RTL Klub AutóMánia c. műsora felvételt és riportot készít az Alfa Romeo Klub Magyarországról. Helyszín: Bp. IV. ker. Megyeri út 51. (a temető után) a (leendő) klubhelyiségnél. Minden klubtagot elvárunk, aki még nem klubtag, de szereti az Alfa Romeót, az is jöjjön. Lesz lehetőség belépni a klubba, hozunk régebbi klubújságokat, akiknek még hiányos a gyűjteménye, lehet klubos pólót, rendszámtábla keretet vásárolni, meg "kontaktálni" a többi Alfással!
Gyertek minél többen, szépen lemosott autóval! Lesz felvonnulás, reméljük gyorsulás stb.
Legalább 50-70 autóra számítunk az eddigi visszajelzések alapján, minél többen vagyunk, annál jobb a buli. (Nem utolsó sorban, ez a riport jó referencia a jövőre nézve, amikor szponzori és egyéb tárgyalásokat folytatunk.) Többit privátba kérem, találkozzunk 13-án!
A GTV-s
Al-fan Creative Commons License 2000.03.02 0 0 475
Kru:
Na, ahelyett, hogy dolgoznék ... felhívtam a Fiat Mo.-t. Ott a következot mondta az ember : kipufogódob hátul - nem jelent teljes garanciavesztést, csak a hozzá kapcsolódó területekre veszti el, pl. katalizátor,motor cakkumpakk, de pl. a sebváltóra nem. A sportlégszuro "vörös posztó" , még a nem gyári méretu könnyufémfelni is a felfüggesztés elemeire.
Szóval kénytelen leszek várni az egy év leteltéig. Nem gondoltam, hogy örülni fogok, csak egy év a garancia. Azért a krómvégre nagy kegyesen azt mondta, mehet. Valószínuleg nem lenne semmi baj egy évig, de az ördög nem alszik, vitás esetben meg tuti a vereség.
Szerintem az egész pénzrol szól : ha ugyanezt a darabot ok forgalmaznák, tuti lenne rá garancia. A Kipufogo.hu -n olvastam , hogy csak a krómvég is teljesítmény növelhetm, van vmi grafikon is. Ez azért enyhe túlzásnak tunik, nem ? Vagy rossz oldalt néztem, az a teljes sportdob lett volna ?
Előzmény: kru (460)
Al-fan Creative Commons License 2000.03.02 0 0 474
GTV-s :
Megnyugtattál a szinkronnal, én is a transaxle-kórrol hallottam. A web-en egy 98-as 145-ös tulaj írta ezt le, mint típusbetegséget, ezért vetettem fel a kérdést.
A 13.-a akkor jó is lesz, talán apámat is megpróbálom beszervezni. Igaz, nekünk teljesen csupasz 145 és 156 -os van, de azért a létszámot növeli. Majd állunk a hátsó sorba... Annyira nagyszámú Alfa kezd futni az utakon (foleg 156), hogy már kezd is gyanús lenni, hogy "divatcikk" lett. Ez látszik is, amikor villantok, intek nekik, csak néznek bután, biztos assziszik, hogy trafipax.
Előzmény: A GTV-s (456)
larini Creative Commons License 2000.03.02 0 0 473
Joe 155!
Igen a maiban!
Előzmény: Joe 155 (472)
Joe 155 Creative Commons License 2000.03.02 0 0 472
Larini.
Köszi, megnézem. Melyik kiadásban a maiban? Akkor megyek megveszem!
Előzmény: larini (470)
larini Creative Commons License 2000.03.02 0 0 471
Joe 155!
www.kipufogo.hu
Előzmény: Joe 155 (469)
larini Creative Commons License 2000.03.02 0 0 470
Joe 155!
3 db. 155 Q4 van a Kepes Autó Expresszben! Egyik szebb, mint a másik!
Joe 155 Creative Commons License 2000.03.02 0 0 469
Kösz Larini.
Hol is van ez a kipuff klinika? Van tel.számod?
üdv.
Előzmény: larini (467)
Joe 155 Creative Commons License 2000.03.02 0 0 468
Vmax.
Lehet hogy én is kimegyek, ha szép lesz az idő, és nem leszek túl másnapos, mivel szombaton tartjuk a Joe névnapot( 18.-án). Ilyenkor nem kevés whisky-t pusztítunk, de majd visszafogom magam.
Előzmény: VMax (462)
larini Creative Commons License 2000.03.02 0 0 467
Hali Joe 155!
Örülök, hogy újra hallom a hangodat! Középdob ügyben menj csak a kipufogó klinikára. Ha előre megbeszéled 1 óra alatt felteszik, készlet pedig van ui. Ők csinálják. Kivéve, ha valami márkát kérsz pl. Rémusz, azt vszinűleg meg kell rendelni.
Én is Náluk csináltattam a hátsó dobot, bár csalódtam, mert nincs semmi hangja. Azt mondták majd kiég, de már lassan egy éve ég kifelé és még mindig semmi. Szerintük a megoldás egy sportközépdob. Majd meglátjuk.
Előzmény: Joe 155 (461)
A GTV-s Creative Commons License 2000.03.01 0 0 466
A barátnőmmel megbeszéltem, hogy lesz kígyója. Irigyeltek, mi? És olyan helyen, ahol jobbára csak én láthatom... Csak egy atót kell vennem neki, de nem tudja, hogy befordult a célegyenesbe egy Giulietta.
:-)
A GTV-s Creative Commons License 2000.03.01 0 0 465
Pedig egymás után indult a piros és az ezüst GTV6. A piroson már akkor is volt sper, úgyhogy a felső végen a dupla fordulóban 3 kört csinált, mert besokallt kicsit. Így se?
Előzmény: VMax (464)
VMax Creative Commons License 2000.03.01 0 0 464
Sajna 99-ben nem lattalak. Egy fekete 145/146-ra emlekszem, de alfa semmi tobb. Sebaj, majd most!
Előzmény: A GTV-s (463)
A GTV-s Creative Commons License 2000.03.01 0 0 463
Pl én, ha kész lesz az autó. Tanulva a tavalyi bénázásból, előre felteszem a 215-ös nyári gumit, hátul felfújom a 185-ös télit, mert tavaly tökig kitekert kormánnyal csúsztattam csak az első kerekemet egyenesen előre, olyan poros volt a pálya. Össze is szedtem néhány bóját, egyet ki is kellett dobni. :-)
A felvétel megtekinthető a klub rendezvényein, rajta van/lesz a klubkazettán. (Erre nem vagyok büszke.)
Előzmény: VMax (462)
VMax Creative Commons License 2000.03.01 0 0 462
Udv!

Jon valalki a rakparti szlalompartyra?
En egy skotkodaval tervezek indulni, a 145-ost sajnalom erre :)))

Ja, marc 19. Muegytem rakpart 1-3 (nagy parkolo). Nevezni 7-tol vagy 8-tol lehet.

Joe 155 Creative Commons License 2000.03.01 0 0 461
Nakérem pont nekem való a ma esti téma.
A gondom a következő. A 155-öm nagyon alacsony( ültetett ) és már egyszer kétszer odavertem a kipuffancsot a flaszterhoz. A napokban elvittem szervízbe felemelték, és hát szenvedett némi maradandó alakváltozást a középső dob. Egyépként az egész elég rendesen rozsdásodik és el van vékonyodva. Ki tudja kb. mennyiért tesznek fel egy új fipufogó dobot ( középsőt ) nagyságrendileg
mondjatok összeget. Tud- e valaki olyan műhelyt ahol nem kell napokat várni a műtétre, hanem esetleg tartanak alfákhoz készletet.
Előre is köszi.
kru Creative Commons License 2000.03.01 0 0 460
Al-fan!
Egyébként én is hasonló problémával küszködtem (fél év gar. van még), de azt mondták a Kipufogósok, hogy 0 km-es autókat szoktak vinni hozzájuk egy közeli szalonból.
Na persze, hogy ennek mennyire hisz az ember, az más kérdés. Én belevágtam, ha kell, csak kimagyarázom - én mondjuk vidéki képviselethet tartozom, ennek ellenére kiváncsi vagyok mit mondanak neked, írd majd meg.
Amúgy eredetileg krómvégért mentem, a srác már "gyújtotta be a pisztolyt", amikor kérdeztem, hogy ha dobot is akarok cserélni, akkor le leht-e operálni a véget. Nemleges választ kaptam, mivel hozzáhegeszti, így a dob is meg a vég is szétmegy, ha le akarja kapni. Ezek után nem volt nehéz rábeszélni, hogy összevonjuk a két lépést :))
Előzmény: Al-fan (455)
A GTV-s Creative Commons License 2000.03.01 0 0 459
A klubról lesz a riport, minden Alfa Romeo welcome, infó, amint lesz, megy.
Előzmény: alfino (457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!