igazából mindkettőről beszélünk párhuzamosan hogy nehezebbl ehessen követni
a "nincs a térképen, de rajta van csak nem frissült" az a Salgótarjánból induló piros amiről én is érdeklődtem
ez a nincs híd dolog, meg miért P4 stb ez meg az új, nemzetközi (egyébként rájöttem hogy egy részén már jártam ennek Enciánozás közben, 2008 októbere, híd már akkor sem volt :-)
Az OSM térképén gond nélkül berajzolták az elkerülő utat, de ha valaki az ellenkező irányból megy, a szépen eljut a Zagyváig (arra vezetnek az eredeti jelek), ott aztán "ugorhat egy nagyot".
Ha megnéztem saját szememmel az állapotokat, és ellenkező irányból, a Mátra felől, is egyértelmű, akkor felveszem az útvonalat a nyilvántartásba.
Nagybátony felől nem gond, mert a Zagyva partján elballag az ember a gátig, ott pedig az országúton, majd megörül, hogy vannak jelek, és folytatja.
Később is lesz hosszabb jelzés hiány, de ez egy másik történet.
A korábbi bélyegző füzetekben szereplő leírások, elnevezések már nem napra készek, a nemsokára megjelenő új bélyegzőfüzetekben már az aktuális helyszínek fognak szerepelni."
És láss csodát: ha rákattintasz a bélyegző ikonra a ttrmap.hu-n, akkor megjelenik a fénykép is. Jó, az tényleg zavaró, hogy a már megszűnt útvonalra rajzolják a kék sávot, de ha kék színű vonalat követed, akkor az tényleg a mai, aktuális kéket jelzi.
ja és Güszi táblázatában (1.1-es verzió :-) ez az új piros Szurdokpüspöki-Hatvan P4 és Bátonyterenye-Szurdokpüspöki P4 sorokban szerepel (utóbbi hossza 0 m, kiágazásokkal 19 km, amit nem is nagyon értek..)
bocsánat az esti offért, de nekem egy-egy ilyen új jelzett út felfedezése akkora talány és közös megfejtése olyan öröm, hogy az csuda :-)
igen, segített a link (újabb 100 km-nyi bejárandó utat kaptam a "nyakamba" :-)
bár ha eszembe jut a Murányi-fennsík, amit láttam belőle.. akkor még többet
csak eltérek a tervtől, mert eredetileg Mo összes turistaútjának bejárását tűztem ki (aztán most óvatosan összes sáv jelzésűre finomítottam)
persze mondhatom hogy a történelmi Mo. összes útja, csak arra 3 élet is kevés lenne szerintem
nade Mátra-Murány piros:
"Ez a piros sáv útvonal megvolt már 2010-ben is, Eresztvényben van egy fotóm amelyen látszik"
lehet hogy 2010-ben megvolt, de az OSM szerint itt már változás van
ugyanis nem megy már ki a műútig ahol ez a faragott Eresztvény tábla van (basszus, amikor Bányász-körutaztam, előtte a fiammal itt játszótereztünk akit akkor még a csúzdázás érdekelt most meg már a need for speed :-) mire elintézem a díjazását, meg már majd a csajok :-) állat módon rohan az idő..
naszóval ha letöltöd az osm-ről a megadott linken gpx-ben ezt az új pirosat és a tuhura teszed, látod hogy nem megy ki a műútig hanem a sárga biciklis jelzésen (ez valami erdei aszfalt vagy makadámút lehet) szépen Somoskőújfalu és a Karancs felé veszi az irányt
Amit te fényképeztél itt pirosat, abból meg Somoskő felé P+ lett ha igaz
Hogy mikor?
Hát, az északi zölddel Somoskőújfaluig jutottam tavalyelőtt, azt valamikor rügyfakadás környékén kéne folytatni. Akkor majd jól megnézem ezt a P+ -t is
Salgótarján körül meg most így kiírtam a "régi" pirosat, a Z+ -t, mondjuk a tavaszi szünet-Húsvét tájéka lenne jó szabadidőileg, csak nem tudom lesz-e még akkor hó? :-)
Igen, a Bányász-körút sárgáját jártam a fiammal, ekkor fotóztam a pirosat a Ceberna-völgy körül.
Megmondom őszintén hogy már lekövettem egy papírtérképen, ez nem a nagypapi-féle piros jelzés lesz. A nagypapi féle az szerintem teljesen új, a Karancs-nyeregtől a Karancs-csúcs felé piros jelzés nem volt régebben.
A szlovák piros pedig a határsávból kifordul szlovák területre, Siatorska Bukovinka (Sátorosbánya) felé.
google streetview-n én is találtam 4 darab Z+ jelzést. némelyik nagyon kopott, mások csak "simán" :-)
Ez a piros viszont nekem továbbra is kakukktojás
Az északi zöldön ami ugye ott már végig a határsávban megy, szóval ott gyalogolva én is emlékszem szlovák pirosra de azt én úgy gondoltam hogy addig megy (a határig, vagy kicsit szabálytalanul max a kilátóig)
Czeberna-völgyben a nem a legfrissebb papírtérképem sárgát mutat, viszont alatta jelez pirosat is, mondjuk itt N48 08.013 E19 46.987 (tehát a Somoskőújfalura vezető S+ -től délre)
Bányász körutat jártad amikor a kép készült? Mert akkor készülhetett itt a S+ -től délre és akkor stimmelhet a sztori..
A kép a Karancs-nyeregtől a Karancs felé menet készült, közvetlenül azután, hogy a S- (Bányász-körút) letér keletnek, Somoskőújfalu felé.
Volt a nyeregben egy tábla, sajnos nem fényképeztem le, de valamelyik útvonal mexűnt itt, tán a Z-, ehelyett lehet a P-. De ez csak tipp. A Z- itt végig a határnyiladékban megy, tehát a Karancs-nyeregben elvben nem lehetne másik ilyen jelzés.
Ipolytarnócon nekem rémlik pár a főút felől az Ősmaradványok felé, de fotóm nincsen róla mert itt kocsival mentünk, ellenben a Karancson készített fotóim közül több képen is feltűnik a zöld + jelzés a zöld 3szöggel együtt.
Tavaly és tavalyelőtt is voltam Ipolytarnócon, nem rémlik hogy láttam volna..
Hátha van róla fényképed hogy mégis van (esetleg a Karancson a kilátó körnéykéről ahol egy helyen jó sok fonódó jelzés van.. vagy a nyeregből, elvileg ott is kellene Z+ -nak lennie)