Semmi gond, mint korábban írtam, engem is ez a cél vezetett, s vezet ma is.
Esetleg, tán az érdeklődők segítségét is jelentené, jó lenne, ha épp csak a főszereplőket odaírnád a kísérő szövegbe. Vagy, a keresést szolgáló info szavak közé.
Egy érdekesség a Viharral kapcsolatban. 1912-ben töltöttem fel, s azóta nem törölték - még.
Általában örülök, ha egy-egy műsoromat 20-an, 30-an letöltik. A vihart bő 140-en szedték le, aminek örülök, mert ezek szerint nemcsak Győzike showk kellenek.
Sziasztok. Felajánlanék 7 db vhs kazettát, olyannak aki tud digitalizálni. Olyan felvételek vannak rajtuk, mint a Trubadúr, Johann Strauss Denevérje vagy Koncz Zsuzsa koncert felvételek, de sok más is. Ezeket én már mind digitalizáltam és kint is vannak a videa csatornámon, Camelota név alatt, de hátha valaki jobb minőségben is megtudja csinálni. Tavaly valamikor talán Zauberfi ajánlotta fel. Két feltételem van a kazettákért cserébe. Az egyik hogy Budapesten tudjunk találkozni, a másik hogy vissza ne adja nekem a kazettákat, mert már lépni sem tudok a sok mindenségtől.
Szép Ernő: Vőlegény (2001) Kaposvári Csiky Gergely Színház 148 perc, TV-felvétel; VHS digitalizálás
Szereplők:
PAPA: Kovács Zsolt ANYA: Lázár Kati KORNÉL: Varga Zsuzsa MARISKA : Csapó Virág DUCI: Pálffy Zsuzsanna ZOLI: Végh Zsolt RUDI, fogász: Kelemen József FATER: Karácsony Tamás LALA, hetedik gimnazista: Szvath Tamás GYENGUSNÉ, mozi-zongorista: Tóth Eleonóra SÁRI: Fekete Kata NUSI: Német Mónika PIMPI, karmester, Nusi férje: Baksa Imre PENDZSI, kis székely szolgáló: Antal Márta ÉDES BABA: Fábián Zsolt
Díszlet: Valcz Gábor Jelmez: Szűcs Edit Zene: Márkos Albert Súgó: Csorba Mária Világítás: Bányai Tamás Ügyelő: Székely György Segédrendező: Pintér Katalin Dramaturg: Merényi Anna
A szintén említett debreceni "Ajtó" 2017-es felvétele szintén megvan, fel tudom tölteni a data-ra, ha van rá igény (pl. valaki nem akar bajlódni a youtube letöltéssel)
Egy csók és más semmimagyar zenés vígjáték, 75 perc, 1975 A közkedvelt színészek és Eisemann Mihály fülbemászó, örökzöld melódiái (Hallod-e, Rozika te?, Egy kis édes félhomályban és a címadó) adják a darab legfőbb vonzerejét.
Ha bármelyikőtöknek is megvan az alant, és a Port. hu-n ismertetett 1975-ös, Egy csók és más semmi című magyar film, a feltevését, előre is, nagyon szépen és hálásan megköszönöm ! Hölgy feltevő esetén, külön, hálás kézcsókkal is !
Tisztelt Zauberfi, anomalia 1 és a többi Alkotó. Engedjétek meg hogy bemutatkozzam. Horváth Gábor vagyok, 70 éves mozgássérült nyugdijas. Elöször is Köszönet a sok befektetett munkátokért! Elnézéseteket kérem hogy alkotásaitokat felraktam a You Tube-ra. Az a jószándék vezérelt hogy minnél több látogató ismerje meg a Hohi szinjátszás remekeit. Hozzám hasonlók is, akik nem tudnak-vagy csak nagyon nehezen tudnak -eljutni szinházba.Szerintem minnél több látogatónak lenne szüksége egy kis Műveltséget és kultúrát magába szippantani.Talán így egyszerűb. Nem zavarok többet,mégegyszer elnézést az alkalmatlankodásért!
Az embernek azért jól esik, ha látja, mások is megbecsülik a munkáját.
Kezdetben zavart - még akkoriban ezért tettem be akkori nickem pl. a Trójai nők első másodperceibe - de ma már örülök, ha minél többen nézhetik a magyar színészet csodáit.
Sajnos a Vőlegény, illetve ez a debreceni Az ajtó most sincs meg.
Phaedra HD Format: Matroska at 8 107 kb/s Length: 4,47 GiB for 1 óra 18 perc 57 mp 660emp Video: AVC at 7 562 kb/s Aspect: 1920 x 1080 (1.778) at 25.000 fps Audio: AC-3 at 384 kb/s Infos: 2 csatorna, 48,0 kHz
10 éves az Experidance - Ezeregyév 2010 Tvrip színes, magyar szórakoztató műsor, 2010 47+60 perc
rendező: Kázsmér Kálmán szerkesztette: Könczei Árpád
Az Experidance és ezzel együtt az évtizede tartó sikersztori megalkotója Román Sándor közel 30 éves szakmai pályafutása táncosként, majd rendező-koreográfusként megkérdőjelezhetetlen nyomot hagyott a magyar tánc történelemkönyvében. Több mint 1300 teltházas előadást megélt mára hungaricumszámba menő társulat a hazai előadások mellett immár szezonról szezonra a határokon túl is aratja diadalait, mint "a magyar tánc utazó nagykövete".(Port.hu)
Format: Matroska at 2 010 kb/s Length I.: 685 MiB for 47 perc 39 mp 165emp Length II.: 861 MiB for 59 perc 47 mp 525emp Video: AVC at 1 700 kb/s Aspec: 720 x 576 (1.778) at 25.000 fps Audio: AC-3 at 320 kb/s Infos: 2 csatorna, 48,0 kHz
Don Pasquale 2016 A Magyar Állami Operaház előadása az Erkel Színházban 92 perc
Szerző: Gaetano Donizetti Koreográfus: Nádasdy András Díszlettervező: Szendrényi Éva Jelmeztervező: Németh Anikó Karmester: Káli Gábor Rendező: Káel Csaba
Szereplők: Szvétek László Horváth István Káldi Kiss András Sáfár Orsolya Beöthy-kiss László
A Don Pasquale az operairodalom egyik legismertebb bohózata, filmvígjátékokat is megszégyenítő helyzetkomikumával, színpompás jellemeivel, sziporkázó humorával. Zenéje különösképpen virtuóz, Malatesta doktor és Don Pasquale híres kettőse minden idők egyik legkedvesebb gálaszáma. Ugyanakkor, ha kicsit jobban elmerülünk a történetben, láthatjuk, hogy valójában örök emberi gondokról, vágyakról, csalódásokról és illúzióvesztésekről van itt szó: egy társ után sóvárgó öregemberről, jó életre vágyó szerelmesekről, egymásban nem bízó rokonokról, pénzsóvár barátról.
Don Pasquale.mkv
Format: Matroska at 2 327 kb/s Length: 1,82 GiB for 1 óra 52 perc 16 mp 546emp Video: AVC at 2 000 kb/s Aspect: 720 x 480 (1.500) at 25.000 fps Audio: AC-3 at 320 kb/s Infos: 2 csatorna, 44,1 kHz
Nagyon kellemes meglepetés volt a tegnapi Don Pasquale. Eddig sajnos nem hallottam, de úgy jártam vele, mint a Szöktetés a szerájból-lal, féltem tőle, túl nehéznek tartottam, és egy bűbáj!
Sajnos letöltés közben volt pár pixelesedés, de szerencsére nem annyira zavar. Úgy látszik, a kábelről való letöltésnek ez az ára.
Amilyen süket vagyok, nekem tetszettek az énekesek is, mármint a hangjuk, mert olvastam egy ledorongoló kritikát erről az előadásról, szerencsémre én nem értek annyira hozzá. Az extrém jelmez, díszlet pompásan illett az előadáshoz, ugyanígy a sokszor túlzott játék is. Kellemes estém, és kellemes munkám volt vele.
Ugyanazokkal az alapbeállításokkal készült mindkét kép .Szerintem a másodiknál túlzásba vitték a piros szint,de ez szerintem rendezői koncepció és nem fut végig az egész filmen.