Keresés

Részletes keresés

lilalila Creative Commons License 2006.09.27 0 0 2514

Sziasztok!

Feltettem egyszer ezt a kis terítőt, de még akkor a cérnavégek sem voltak levágva. Most kész van, de azért látom, nem olyan szép, mint a tieitek. De azért közre adom, mert a mintája nekem valamiért nagyon tetszik. Olyan antikos.

Megint lenne kérdésem. Van egy leányzóm, és megtetszett neki a képen szereplő felső, szeretném neki meghorgolni az iskolai szalagavatóra. Azt kérdezem, milyen fonalat ajánlanátok hozzá, (ebben nem vagyok otthon), és kb. mennyit vegyek hozzá? A lány 160 cm magas és 44 kiló. (Jó nagyra nőtt 16 éves:)))

Előre is köszi.

livia néni Creative Commons License 2006.09.27 0 0 2513
Köszönöm Annamária, az ananászos minta rendben megérkezett.

Lívia

hazyboszi Creative Commons License 2006.09.27 0 0 2512
Erzsimami!!!


Köszönöm,de mint jeleztem Margitmaminak: itt mindenki csodásakat alkot,és ez a jó,hogy megosztjuk egymással!!!))))

Yalinak még üzenném: mindenki kezdő volt egyszer,mi is))))
Sőt,van még olyan minta,amin én is elakadok,sírva fakadok 35 év kézimunka után is..)))
Hát nem kell magad leértékelni,épp ezért! Sőt......a próbálkozás a tudás anyja.....ezt én találtam ki.)))

Erzsimami! A te munkáid igazán kiérdemlik a "profi" tudás jlzőjét!!!
Gratula,és sok puszika)))))
Előzmény: erzsimami (2503)
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.27 0 0 2511
Kedves yali !

A Diana egyik újságjában volt az epres mintája,megkeresem és beszkennelem neked,de lehet.hogy Jolimami már feltette a képtáramba is..))) Megnézzük !
Mindenképpen megkapod a mintát,megkeresem,és mailben elküldöm,jó???
Kis türelem,most vagy 2 nap nem leszek elfoglaltság / doki/ miatt.(((((
Puszi
Előzmény: yali (2500)
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.27 0 0 2510
Drága Margitmamim!!! ))))

Nagyon köszönöm a dícséretet, DE: ITT mindenki csak szépet alkot !!!!!!!!

Gratulálok a honlapodhoz Margitmami))))))) Klassz))))))))
Jó ez a fórum,mindenki ihletet kap,hogy közzétegye munkáit,így ezáltal mindenki gazdagabb lesz!)))))))))
Puszika: lánykád..))))
Előzmény: margitmama (2497)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2509
Közben kerülték egymást a sorok. Ne hidd, hogy nem jó így, ha formára igazítod, ki fog simulni. Sok esetben a szalaghorgolás szebb vastagabból, mint nagyon vékonyból. Sokáig 20-as cérnából horgoltam, most nemrég tértem át a vékonyabbal való horgolásra. Szép lesz az meglásd)))))))
Előzmény: erzsimami (2507)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2508
Erzsi mami! Mutasd meg légyszives a mintát, amiből horgoltál. A rácsozást eddig még én sem sokszor csináltam, nehezen jöttem rá. Talán ha látjuk a mintát, jobban tudunk segíteni.
Előzmény: erzsimami (2503)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2507
Azt hiszem vékonyabb horgolócérnából kellett volna az egészet csinálnom, és akkor nem fodrozódna a kanyarokban sem. Na majd legközelebb!
erzsimami Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2506
A konyvem azt írja, hogy külön kell, és a rajzon is úgy van berajzolva külön láncszemekkel.
Előzmény: Annamária36 (2504)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2505

Annamari!

Menni fog ez, majd meglátod! Gyakorlat teszi a mestert. Később mindtákat is fogsz tudni beleszőni!!

Előzmény: Annamária36 (2502)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2504
Nem menet közben kellett volna a külső ívbe is horgolni? Amiket én horgoltam ott egyszerre kellett gondolni mind a két oldalára.(azért köti jobban le a figyelmet mint a rece)
Előzmény: erzsimami (2503)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2503

Gabcika!! Gyönyörűek, amiket csináltál!!

 

Én most itt tartok a szalagosommal. Egy kicsit elakadtam!! Azt írja  a könyvem: Két szirom közötti rácsozás: a hajlat utáni ívből 4 láncszemet öltsünkbe a négyeskapcsolás közepébe, 4 láncszemet öltsünk át a szemben lévő ívhez és 8 láncszemet a félbemaradt ív csúcsához öltsünk vissza. Még 4 ilyen kapcsolát készítünk. Ez azt jelenti, hogy minden egyes kapcsolásnál el kell vágnom a szálat és újra kezdeni a kapcsolást??? Mert ha úgy csinálom, ahogy a könyv írja, akkor az első kapcsolás után csak úgy tudok tovább menni.

 

 

Annamária36 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2502

Erzsimami!

Felhullámosodott,de már visszasimult!

Beszűkült,de már visszaegyenesedett!

Talán lesz belőlem valami mire körbeérek.Mindenesetre a tanulópénzt itt is meg kell fizetni.

Jó éjszakát mindenkinek!

Jolimama Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2501
Gabcikám! Gyönyörűek az elkészült ruhák, terítők. Sajnálom, hogy ma nem sikerült beszélni, de talán holnap.......

Átnéztem, és Yalin kívül még Betti is jelezte, hogy eljönne. Szerintem a szombati nap lenne a jobb. Marianna is megígérte, hogy eljön, Ott lesz Piroska, talán Gabcika is el tudna jönni, meg Margitmama is kacérkodik a gondolatta. No, és persze én.

Olyan jó lenne még, ha jelentkeznétek, akik közel laknak a fővároshoz, vagy éppen ott laknak. Várom, hogy jelentkezzetek.
yali Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2500

Gabci! Hogy te milyen ugyes vagy!!!!!!!!!!

A teritokhoz nem tudok hozzaszolni, nem ertek hozza, csak azt latom hogy szepek.de az epres pulcsi gyonyoru!!!!!!! Le tudnad (szamomra, kisse gyenge elmeju ugyefogyottnak,erthetoen) irni a mintajat hogy keszited? Vagy hol tudnek ennek utananezni?

Előzmény: hazyboszi (2496)
macaa Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2499
Kedves Livia néni!
Igen, az a faház például a Kanizsán a Népkertben van. A boszorkány-mérleghinta Topolyán...

És köszi mindenkinek az elismerő szavakat, a férjem büszke is magára:)
Előzmény: livia néni (2436)
macaa Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2498

Kedves Saci!

Én gyöngyfűzéssel nemigen foglalkoztam, csak kipróbáltam különböző táborokban, tehát ebben nem tudok segíteni, esetleg oktatókat tudok ajánlani, ha érdekel. Ismerek gyöngyfűzőt, kosárfonót, lószőrékszer készítőt, nemezelőt, akik gyerektáborokba járnak oktatni. (Mind Vajdaságiak). Ha érdekel akkor mailben elküldhetem az elérhetőségüket.

Előzmény: Lsaci (2311)
margitmama Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2497
DRÁGA GABCIKA lánykám! nagyon szépek  az epres. munkáid gratulálok, hogy van ennyi ídőd? én semmire sem jutok ,már 3-hónapja készül egy teritőm . az is epres vagy, mi ?   puszil margitmama.
Előzmény: hazyboszi (2496)
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2496
Kész a lila epres pullim:)))
készülő kardigánom:
vállkendőm:
szalagosom:



Frissítés a honlapomon ! /saját képek albumban
erzsimami Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2495

Sziasztok!

 

Hkatica!!

A kisruház csak magamtól kötöttem, de megpróbálom leírni. A derékrésznél kezdtem megfelelő szemszámmal és 5-6 sor 1 sima 1 fordított patent mintát kötöttem, majd a szoknyarésszel folytattam 8 sima két fordított szem váltakozott 11-szer. A sima részbe kötöttem bele a csipkemintát, ami tetszés szerinti lehet. A bővítésnek a 8 szem sima mindkét  szélén /mind a 11-nél/ szaporitottam 1-1 szemet kb 6 soronként  4-szer. A megfelelő hosszúság elérése után kb 8 sor lustakötéssel fejeztem be a szoknyarészt. A felső résznek felszedtem a szoknyán a szemeket és  két oldalt nyitottan kötöttem meg az elejét, a szélén 6-7 szemet lustakötéssel kötve.. Kb 13-14 cm-es magasságban megcsináltam a nyakkivágást,ami kb. 5-6 cm mély,  egyszerűen négyzet alakura. A kis virágokat pedig csak ráhímeztem.

 

Settenke!

Én eddig jutottam a varrott recében. De azért nem tetszik, mert min denféle eszköz kell hozzá és keretre feszítve kell belehímezni a mintát.. Ha gondolod póstán elküldöm, ami van nekem róla.

Előzmény: hkatica1 (2487)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2494

Livia néni!

Amit most küldtem 6 láncszemes gyűrűvel kell kezdeni.Azt hiszem jól látható a kisebbik kép is.A többi is megy ha sikerül összehozni.

ilcsi. Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2493
Én jeleztem.

Előzmény: Annamária36 (2488)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2492

Yali!

A foltvarrók most festettek vmelyik hétvégén és fel is tették műveiket.Nézz át hozzájuk,biztos segítenek ha kéred.

Előzmény: yali (2491)
yali Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2491
Nem tud esetleg valaki olyan laprol, forumrol ahol a varrasrol, textilfestesrol lehetne beszelgetni? En varrni is nagyon szeretek.
yali Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2490
Jolimama, en nagyon szeretnek elmenni a kezmuvesnapra, es az lenne igazan jo ha nem egyedul kellene mennem.Nagyon orulnek a talinak.Ha jo ido lesz a kicsit is vinnem, ha rossz akkor egyedul.Talan a szombat jobb lenne, de ha a tobbseg vasarnapra szavaz, arra is nyitott vagyok. :)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2489
Úgy látom, hogy a Petőfi Csarnokban tervezett találkozónk ütközik a csipkésekkel?
Kérem, azért mégegyszer írjon, aki el tud jönni, október 14-15 valamelyik nap. A kézműves vásár és kiállítás keretében szeretnék topiktalit szervezni. Már jelenték pára, hogy esetleg jönnének. Kérlek Benneteket, hogy írjatok, aki részt venne ezen a találkozón. És azt is, hogy melyik nap lenne a megfelelő. Én nyitott vagyok bármelyik nap jó a kettő közül.
Várom jelentkezésteket Jolimama
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2488

Katica!

Eddig úgy van,hogy negyek(ha melóban bele nem szólnak) és ha jól emlékszem még valaki jelezte,hogy jön.

Előzmény: hkatica1 (2487)
hkatica1 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2487

Sziasztok! Csak olvasok, olvasok :)) Mennyi új techikát próbáltok próbáltok ki (szövés, varrott csipke).

 

Orsinak, a picinek és a papának is sok-sok boldogságot kívánok !!

 

Jolimama és Gabcika! Nagyon szépeket alkottatok, biztos szívesen fogja őket Orsi a babára adni :))

 

Margitmama! Nagyon szépek a munkáid :)))) Érdekelne a szalaghorgolásos terítő mintája.

 

Erzsimama! A 2413-as hozzászólásban feltett kis ruha mintája, leírása érdekelne.

 

A nagykállói csipkefesztivál engem is érdekelne. Most néztem a buszközlekedést (kb. másfél-két óra átszállással). Ha megyek, akkor a vasárnapot (okt.15.) tudom rászánni. Van még más jelentkező is?

 

Katica

Marikje Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2486

Gabika!

Van egy ananászos szoknyamintám ha kéred átküldöm feltenni a honlapra pont menne az esküvői Ruha mellé:)))

Marikje Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2485

Andee!

Nagyon jó lett a kiskrapek pulcsija. Amikor Janka két éves volt ő sem szerette felvenni először, de később teljesen természetes volt neki akár a többi ruha. A férjem uram is nagyon szereti az általam kötött pulcsiját, Majd egyszer csak egy uilyen mellényt is kreálok neki a fonal ott pihen az ágyneműtartóban:)) mert többet vettem mint kellett de nem bántam meg mert nagyon hálás.

A mellénytéma nálunk is aktuális, én az oviba szeretem neki bevinni mert a pulcsit gyakran leveszik és úgy kevésnek tartom a ruhát rajt így télen mellényezünk itthon és az oviban is.

Előzmény: andee- (2478)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2484
Boszika! Olvastam! :-))))
Előzmény: hazyboszi (2471)
yali Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2483

De jo neked!! Az en 15 eves fiam semmikepp nem venne  fel olyan pulovert amit en kotottem....(vagy barki mas kotott...) igy csak a kicsinek kotok, a paromnak kotottem mikor megismerkedtunk, hordta is az elso telen, dicsekedett vele, aztan nem vette fel tobbet, hogy tul vastag, meleg... Igy felfejtettem es megkotottem a kicsinek. (a fonal egy reszet... meg kijon 2 pulcsi belole neki)

 

En mellenyt a kicsinek inkabb varrni szoktam, negyed ora alatt kesz egy mellenyke. Van sok, szertem az udvarra, meg csaladi hazban lakunk, igy telen mindig hasznaljuk.

Előzmény: Annamária36 (2482)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2482

Andee!

Az én 15 éves fiam minden évben rendel tőlem egy pulóvert.Igaz annakidelyén ha akarta ha nem,a dédi mindig ráadott egy mellénykét.

Előzmény: andee- (2478)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2481

Jolimami!

Most a gondolkodási fázisban vagyok.Nem tetszik és nagyon idegesít,hogy ilyen béna vagyok.Naponta többször ránézek,letakarom,teszek-veszek megint visszamegyek....és már 3 hete így megy! Mikor kötni tanultam volt,hogy a fonal "magától" felment a tűre de itt nem lehet visszabontani. Kemény dió de imádom!

Mérgemet most Erzsimami szövőálványánál töltöm ki,azon legalább látszik,hogyan növekszik (bár még az sem szép).

Előzmény: Jolimama (2477)
yali Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2480

Berke  koszonom meg tudtam nezni:))

 

Marikje a Kathrina fonalaknak tenyleg szep szinuk van, en most zold fonalra vadaszok. :)

livia néni Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2479
Gyönyörű ez a mennyasszonyi ruha. Mire lehetne még használni a mintáját, esetleg függönynek,

Lívia

Előzmény: hazyboszi (2471)
andee- Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2478

Elkészült a kispasi legújabb pulcsija. Már 2 évesen kézzel-lábbal tiltakozik ellene. Lehet, hogy a férfiakban genetikusan kódolt a kézzel kötött cuccokkal szembeni ellenérzés? : ) Na azért teszek majd még kísérletet, ha hidegebbre fordul az idő.

 

 

Előzmény: andee- (2476)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2477
Szia Annamária! a csipke atw-n feltett kérdésre, a vertcsipke tisztítsára vonatkozóan küldtem mail-t. Remélem, hogy hasznodra lesz. Hol tartasz a csipkében?
Előzmény: Annamária36 (2468)
andee- Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2476

Marikje

 

Jaj de jó : )) Emléxem én is tisztára bezsongtam, amikor megismertem pw kötést... Kíváncsian várom az eredményt, meg persze a haladásról készítendő képeket : )

Majd figyelem a honlapodat.

 

Jolimama, Gabcika,

 

gratulálok a bébiholmikhoz. Nagyon bájos minden : )

 

 

Előzmény: Marikje (2474)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2475
Jó reggelt Mindenkinek!

SETTENKE, jó, hogy visszasettenkedtél közénk, itt biztosan fogsz találni segítséget. Nekem varrot csipkéről van leírásom, ha érdekel, beszkennelem és küldöm. A varrott rece technikájának leírását még keresem.

Remélem, hogy valóban örömet szerezünk Orsinak és a babának a kics ajándékkal.

YALI ))))))))))))))))))köszönöm


BERKE, köszönöm, megkaptam, és meg is tudtam nyitni.

A Herenden kapható fonalak tényleg nagyon jók. Lehet fonalmintát is kérni. A címe Gabcikánál.))))

Szép napot!





Marikje Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2474

Berke!Köszönöm a leírást így már megnyitotta.

 

Yali

Andde-tól kaptam hozzá anyagot azt átküldöm és, ahogy haladok az is fent lesz a honlapon kis ismertetővel fényképekkel.:)))

lilalila Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2473

Szia Ilcsi és mindenki!

Jolimama tegnap már el is küldte nekem, amit kértem, éppen ilyesmire gondoltam! Köszönöm neki még egyszer, és neked is Ilcsi, hogy gondoltár rám, de ez így elég nekem.

Előzmény: ilcsi. (2452)
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2472
Jó reggelt ! ! !

Fonal:
Herenden van egy maszek,aki közel lakik,annak megéri vásárolni..
Jolimaminál a fonalminta: 850Ft /kg.....de általában 2-3 kg kiszerelésben van...
Vékonyabb,vastagabb pamut. Szalaghorgoláshoz is nagyon jó!!
Én most epresminás kardigánt készítek,majd felteszem ha kész...
Címe nálam kérhető..))))))))))))))))))

én honlapom/bemutatkozó
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2471
ILCSI*****************

ILCSI******************* Olvasd el a mailt.....
aztán figyelek ám..))))))))))))))

Más:esküvői.)esküvői.)stóla

enyém
berke Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2470
Szia Jolimama! A kiskabát mintáját átküldtem Neked e-mailben, még akkor amikor kérted. Nem kaptad meg? No, semmi gond, újból átküldöm, kérlek jelezdd, hogy megkaptad-e, ill. , hogy meg tudod-e nyitni. Az én gépemen ugyanis OpenOffice.org szövegszerkesztő van, de mivel másnak is átküldtem a mintát, és nem tudták megnyitni, ismét elküldtem RicTextFormat-ban (rtf.)
Előzmény: Jolimama (2448)
berke Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2469
Szia Marikje! Átkonvertáltam RicText formátumba a mintát, és ismét elküldtem e-mailben. Remélem meg tudod nyitni, ha nem, akkor szóljál és továb agyalok! Judit
Előzmény: Marikje (2463)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2468

Settenke8!

A http://csipke.atw.hu/ oldalon mindent megtalálsz a nagykálói hétvégéről.Én még nem voltam ilyen rendezvényen de szeretnék tag lenni (már ha felvesznek).

Varrott recét még nem próbáltam de jól le van írva a Fürge ujjak újságokban,nem lehet nehéz én a zsinórhorgolást is az újságból tanultam meg.

JÓ REGGELT KÍVÁNOK MINDENKINEK !

Előzmény: settenke8 (2460)
yali Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2467
Marikje, a Patchwork  kotes engem is erdekel, (es minden kotes)  hol lehet tobbat megtudni rola?
Előzmény: Marikje (2462)
yali Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2466
Joli mama az "arany kezeid vannak" dicsero jelzo, csak veletlenul rossz gombot nyomtam! :)))))
yali Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2465

Jo reggelt mindenkinek:)

Bar kora reggel van es a fiam itt ul mellettem, annyira el van a kinai tv-n merulve egy sorozatban, hogy tudok tole par sort irni.

 

Marikje, igy mar megnyugodva es orommel varom a fonalakat. Ranezek a Kathrinra is, es majd valoszinu kiprobalom.

A zold kockas pulcsit pedig megkotom. Olyan kar hogy en nem tudok kepeket kuldeni, mert nem tudom hogy kell :((

 

 

Jolimama, Arany kezeid vannak. :(((

Gyonyoru az a kis egyuttes, a kiscipo is. Biztosan nagyon fognak orulni neki.:) 

ilcsi. Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2464
Pontosan még nem tudni,és igaz a kérdés nem nekem szólt,de megérdeklődöm.
Előzmény: settenke8 (2460)
Marikje Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2463

Berke! Megjött a mail, de nem tudom ezt a filetipust megnyitni, nem tudod jpg-be átkonvertálni vagy worldbe beszúrni fileként lementeni és úgy elküldeni?

Előre is Köszi Marcsi

 

Yali! és Még akit gyermekruha érint

 Sajnos Leírás nincs hozzá, de találsz a kötés lapon http://marikaje.uw.hu Kötésminta tervező progit ott tudsz hasonlót tervezni és füzetben is . Jó szórakozást
Előzmény: berke (2443)
Marikje Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2462

Andee!

Ma kezdem a patchwork Kötést nem bírok magammal:)))

Most kinagyítgattam a leírásokat egész éjjel az forgott a fejemben, hogy elképzeltem a munkamenetet a végére értem fejben már ott vagyok, hogy készen látom a lánykám kardiját. Összehasonlításképpen olyan fonalat használok majd, amilyet az entrelackos kardihoz. Csak a kötőtűim, most el vannak pakolva nem akarok csörögni.

 

Készül a kis szalagos lila terítőm de azt most megint pihentetem.

Előzmény: settenke8 (2460)
Marikje Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2461

Jó reggelt Mindenkinek!

 

Ilcsi köszi! A kötés Oldal már teljesen üzemel újra a Horgoláson most dolgozom.

 

Jolimama, Gabika!

 

Nagyon szép a kis garnitúra. Orsi biztosan nagyon örül majd.:)))

 

Yali!

Annyira drukkolok, hogy neked is megelégedésedre legyen a fonal én nagyon szeretek vele dolgozni. Ami nekem még nagyon tetszik az a Kathrin gyönyörűek a színei és élőben még szépségesebb és az ára is nagyon jó. De most le vagyok állva a fonalvásárlással, mert már én is nyithatnék egy kis üzletet.

 

settenke8 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 2460
A nagykállói Csikekészítők találkozója érdekelne engem. Nagykállóban hol lesz megrendezve? Ezt a topicot véletlenül találtam, a Fürge ujjak magazin honlapját kerestem, de rá kellett jönnöm, hogy olyan nincs. A fürge ujjak.atw-n kattingattam, megnéztem mindent, aztán rákattintottam a Fórumra is. Először meglepődtem és gyorsan kimentem. De érdekelt a dolog és vissza settenkedtem, mostmár nagyon örülök neki. Valaki ismeri a varrott rece vagy recehímzés technikáját? Szeretném megtanulni, de szakirodalmat nem leltem eddig hozzá.  
Előzmény: Annamária36 (1358)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2459
Az ajándék és a terítő is az én kezem munkája.))) A cipőcske kivételével, azt Gabcika horgolta.
A terítő 90X90 cm-es, és pár éve készült.
Előzmény: ilcsi. (2457)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2458
Ilcsi szia! Nagyon jó, hogy tudsz kelimben segíteni. Jó érzés megosztani másokkal a mintákat, igaz?)))))
Előzmény: ilcsi. (2456)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2457
Jól sikerült az ajándék,és alatta mekkora a szalaghorgolásos terítő! Mindkettőhöz gratulálok! Akabátkát és a sapit te készítetted Jolimama? És a terítő ki keze munkáját dícséri?
Előzmény: Jolimama (2454)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2456
Ja,azt elfelejtettem leírni,hogy én a kelimre gondoltam!Bocsi!Egyébként nem gond,legalább én is tudok segíteni valakinek!

Előzmény: Jolimama (2453)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2455
Nézzetek be a fórumbemutatkozó oldalra, új bemutatkozóink vannak. Ha még gondoljátok, küldjetek képet Magatokról Ti is.
Jolimama Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2454
Ma feladtam az első fórumbabának az ajándékot, megmutatom, hogy mit küldtünk. Gabcika horgolta a kiscipőt
.
Jolimama Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2453
Küldtem már szalaghorgolástechnikát, remélem, hogy tudja használni. Persze, nem azt mondom, hogy ne küldd el, csak gondoltam, hogy ne csinálj gondot Magadnak.
Előzmény: ilcsi. (2452)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2452
Szia Lilalila! Az egyik régebbi Foltvarázs újságban benne volt az alaptechnika,meg egy pár minta.Megkeresem,és valahogy eljuttatom hozzád,szkennelni nem tudok egyelőre,majd max.lefénymásolom neked,és postán küldöm.Persze ha neked így jó.Küldj légyszi egy postacímet ha megfelel! Ilcsi
Előzmény: lilalila (2445)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2451
Köszönöm, ezek tényleg eléggé jó árak az ismertekhez képest. Mutasd meg, ha elkészül belőlük valami
Előzmény: yali (2449)
yali Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2450

Na megneztem. Lilyt vettem 2778 ft (4,5-5 os tuvel kotendo)

es Grundyt 2251 ft kiloja. szinten 4,5-5-os tuvel kotendo. Marikje is nagyon dicserte a fonalakat. En probavasarlasnak szantam, es kertem fonalmintakat is, ha bevalik, akkor mindig innet fogok rendelni.

yali Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2449

A fonal kiloja teljesen valtozo, 1300-8000-ig kaphato. En azt hiszem 1700 ert es 2300 ert vettem...Nem tudom pontosanDe a honlapon megnezheted,. www.reatex.hu

Mindenesetre szallitasi koltseggel egyutt majdnem 3 kilo fonalat vettem 7300 ft-ert. Azt hiszem ez nem draga, mert a Robin pulcsijahoz vettem kozepes minosegu fonalat, a legolcsobbat 8000 ft-ert kilojat egy kisboltban

Előzmény: Jolimama (2448)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2448
Napsütéses szép napot kívánok Mindenkinek

Judit, köszönöm a bemutatkozást. októberben jó lenne Veled is találkozni a ézműves vásárban. Lassan el kezdem szervezni, hogy kikre is számíthatok, hogy ott lesznek. Már van aki jelezte, hogy jön. Nagyon jó lenne személyesen is megismerkedni.
A kiskabát mintáját én is megkaphatnám? Szépen kérem.))))))

Lilalila, küldtem Neked szalaghorgoláshoz segítséget. Nyugodtan tegyél csak fel kérdéseket ha vannak, mindig van valaki, aki tud segítséget nyujtani. A kelim himzést nem műveltem, de mindig nagyon tetszett. Ha valaki csinálja, segíteni fog. Mintákat én is tudok Neked összegyűjteni, ha kéred.

Erzsimami! A szalaghorgolásnál, ha kicsit kevésbbé fekszik ki, keményítés-szárítás során ki lehet simítani. Egyébként azt tanácsolják, hogy a szalaghorgolást ne vasaljuk, hanem keményítés után fektetve, formára igazítva, és gombostűkkel megtűzve szárítsuk meg. Bevallom, én néha azért vasalom, hiszen a nagyobb terítőknél nem mindig sikerül egyben kifektetni. Igazán szép a mintátd, pláne ahhoz, hogy most kezdted.

Milyen érdekes, legalább 10 éve keresem a szalaghorgolásos mintákat, és ma már az ember mennyit találhat. Ha a Képtár.hu végre hajlandó lesz megjeleníteni a képeket, gabcimami képtárába is kerül fel sok minta. Már van is fennt, és ha a konvertálásra rákattintatok, meg is jelenik.

A Reatextől már én is rendeltem horgolótűt, horgoló fonalat, nagyon rendesek voltak.
Szoktak küldeni bemutató füzetet is. Mostanában már nem vettem semmit. Mennyi a fonal kilója náluk? Megírnátok?
yali Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2447

 

Huu, Lanyok en teljesen ledobbentem...

A Reatextol rendeltem neten,tegnap este.. Ma reggel felhivott egy holgy, es nagyon kedvesen, aranyosan mondta, hogy sajnos a Palma fonalbol elfogyott a zold, megkerdeztem mit tud ajanlani, felsorolta, egy a Fured megfelelt volna szinben arban, de mondta hogy az bolyhos kevesbe megy a tobbi rendelt fonalhoz...Igy a Palmat lemondtam..

Es meg azt is meg tudtuk beszelni, hogy ne ma dajak fel, mert akkor holnap erkezik, hanem csutortokon, igy penteken otthon varom, mert holnap dolgom van. Ilyen kedves, aranyos ugyintezovel regen beszeltem! mindig innet fogok fonalat rendelni.

berke Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2446
ORSI! GRATULÁLOK A BABÁHOZ, ÉS NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT ÉS ÖRÖMÖT KÍVÁNOK A KIS CSALÁDODNAK! Judit
lilalila Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2445

Sziasztok!

Remélem nem haragusztok, hogy még csak pár napja fedeztem fel ezt a topicot, és már rögtön kérek. A múlt héten láttam valamelyiktek hozzászólásában, hogy egyikőtöknek küld a szalaghorgolás megtanulásához ezt-azt. Tegnap egy csomót bogarásztam, de nem találtam rá. Szeretném megkérni, hogy küldje el nekem is, mert nagyon megtetszettek ezek a horgolások, de a rajzokról, amik a mintákhoz vannak, nemigazán tudom megcsinálni, biztosan van ennek is valami alapja. Szóval, ha lehetséges, várom, és előre is köszönöm. lilalillakukacvipmail.hu

Minden nagyon szép, amit csináltok!

Kislánykoromban a szomszéd néninél volt egy terítő, kelimnek mondta, gyönyörű keleties mintája volt, de varrott. Nem foglalkozik ilyennel valaki? Lehet, hogy rászánom magam egy ilyenre, ajánlanátok-e ehhez fonalat? Ahogy emlékszem, valami gyapjúszerűből volt varrva. És netán van-e ilyen mintátok? Én keresgéltem neten, de leginkább csak szövött szőnyegeket találtam.

Régebben nagyon sokat kötöttem, de valami iatt elfogyott a türelmem, és a gyerekeim sem akarnak igazán kötött holmiban mászkálni, de valamit muszály télen csinálni, mert elég sok szabadidőm lesz. Előre is köszi, és bocs, hogy kunyizok:)

berke Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2444
Sziasztok! Jolimama, mint ígértem következik a bemutatkozás: 50 éves, fiatalos gondolkodású leendő nagyi vagyok. Szentesen, Csongrád megyében születtem. Egy 27 éves lányom van, akit egyedül neveltem. 1982-ben ugyanis elváltam. A lányom születésétől kezdve gyerekek hada vett körül, egészen felnőtt koráig, mert minden barát és barátnő nálunk csoportosult. De ez nem volt gond, hiszen így én is fiatal maradtam közöttük. Az utóbbi években egy kicsit kalandos volt az életünk. Mind a ketten rátaláltunk az igazi párunkra, és felköltöztünk Budapestre. 30 évig könyvtárban dolgoztam, miután végleg felköltöztem Pestre /ez tavaly decemberben volt/ egy Libri könyvesboltban dolgoztam, jelenleg itthon vezetem a háztartást. Nagyon szeretek kézimunkázni, nagyon sok keresztszemes képet készítettem, és rengeteg pulcsit is kötöttem. Szeretek olvasni, és keresztrejtvényt fejteni. Röviden ennyi. Ha kíváncsiak vagytok valamire szívesen válaszolok! Judit
berke Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2443
Marcsi! Neked is ment a minta e-mailben! Judit
berke Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2442
Szió Vali! Átküldtem a mintát e-mailben. Judit
Előzmény: yali (2416)
eindor Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2441
Tévedés!A Zsuzsi géppel forditottat is tudok kötni,sőt minták tömegét is lehet,hiszen a magyarázó füzet leirásában van egy csomó kép.Csak nem merek belekezdeni,egyenlőre nem értem a kivitelezést!
Előzmény: minka456 (2439)
yali Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2440

Jo Reggelt! :))))

 

 

Marikje sikerult igy megnyitnom, en eloszor a mintafelek felsorolasanal probaltam, ugy nem ment. Van nehany ami nagyon tetszik, majd a kockas mintagyujto fuzetembe megprobalom atmasolni oket.

 

 

Az ujjakat ezentul en is egyutt fogom kotni akkor legalabb nem lesznek elteresek.:)

Koszonom a tippet:)

minka456 Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2439
Válasz gubike  és yali -nak

 

A pulóverek ujjait én is mindig egyszerre kötöm, mert így biztosan egyformák lesznek!

Ehhez egy adalék:

Valamikor 1972-ben a féléves fiamnak kötöttem egy kiscipőt, saját fejből, de – előre gondolva – az első cipő megkötésekor sorról-sorra leírtam, hol mit fogyasztottam-szaporítottam. Aztán, pár nap után, megkötöttem a másik felét, pontosan a leírás szerint. Az eredmény: csaknem 1 cm-es méretkülönbség!  Tapasztalataim szerint a kézikötésnél még a pillanatnyi hangulat is számít! Hogy esetleg lazábban-szorosabban kötsz, bár ugyanabból a fonalból és ugyanazzal a tűvel.

 

SPORTICO fonal ügyben nincs senkinek infója?

 

erzsimami és eindor

Nekem Naumann 360-as kéttűágyas kötőgépem van. Ezzel lehet sima-fordított variációkat is kötni egyszerűen, míg a Zsuzsival tudomásom szerint csak simát. Régebben, mikor még kicsik voltak a gyerekeim, elég sokat kötöttem vele, de aztán passzív állományba tettem. A véleményem a kézikötő-gépekről különben az – és ezt mindig el is mondom, mikor hozzánemértők áradoznak, hogy könnyű neked a kötőgéppel – hogy sokkal könnyebb és gyorsabb megtanulni kézzel kötni szépen, mint géppel. Arról nem is beszélve, hogy ilyen gépet csak az tud egyáltalán használni, aki nagyon jól tud kézzel is kötni (gondolok itt a hibák korrigálására).

A Zsuzsi-géppel nem próbáltatok norvég mintát kötni? A most készítendő darabba szerettem volna betenni egy csíknyi mintát, de nem tudok rájönni, hogyan lehetne.

 

Annamária36 Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2438

Ilcsi!

Sikerül annyira lefoglalni magam,hogy minden este úgy esem ágyba.

A keresztszemes munkádról jut eszembe,Marikje ajánlott egy komáromi üzletet,ott is szebbnél szebb kivarrnivalók vannak.

És itt szeretném megköszönni mindenkinek aki ilyen üzletet ajánl figyelmünkbe!

Már tudom,hogy a családban kinek mi lesz a karácsonyi ajándékja!

Előzmény: ilcsi. (2431)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2437

Lívia!

Ezek festett gobelinek, és ez csak egy része annak, amit varrtam , illetve a nővérem varrt. De úgy tudom, hogy a francia gobelinek a legjobbak, azok szemre pontosan vannak kifestve.

 

Majd a többit is bemutatom.

 

Jó éjszakát mindenkinek.

Előzmény: livia néni (2436)
livia néni Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2436
Kedves Maca!

Ezek a remek munkái férjednek láthatók valahol nyilvános helyen is (gondolok itt a faházra, ami mintha játszótéren volna)?

Lívia

 

Kedves Erzsi mama!

Nagyon örülök, hogy láthatok néhányat a gobelinek közül. Én magam is nagyon szeretem csinálni. Ezek festett gobelinek, vagy leszámolhatók?

Lívia

 

livia néni Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2435
Kedves Orsi!

Szeretnék én is minden jót és szépen kívánni a baba születése alkalmából. Jó egészséget kívánok mindkettőtöknek. Kívánom, hogy sok örömed legyen az anyaságban.

Lívia

livia néni Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2434
Kedves Margitmama!

Megnéztem a képtáradat, és nagyon tetszik. Szépek a csipkék, de nagyon elbűvölnek a kalocsai hímzéseid is.

Lívia

erzsimami Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2433
Ilcsi! Jól látod, nekem is egy kicsit fodrozódik a kanyarokban, de én is abban bízok, hogy mosás, keményités után kisimul. Most csak Piroska horgolóm volt itthon, és azzal az a tapasztalatom, hogy mosásnál egy kicsit összemegy, így gondolom ki fog simulni.
Előzmény: ilcsi. (2431)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2432
Nos, ma eddig jutottam, remélem holnap jobban haladok:
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2431
Sziasztok!Nem bírtam sokáig,megint itt vagyok!
Pont valamelyik nap gondolkodtam azon,hogy a szalaghorgolás kanyarjában nem gyűrődik- e a szalag,és most Erzsimamának is mintha egy kicsit fodrosodna.Vagy keményítésnél ez kisimul? amúgy ügyes vagy Erzsimama,én még nem mertem belekezdeni ! És tényleg nem kritizálni akarok,nehogy megsértődj!Nagyon szépek a hímzéseid! Jó nagy munkák!

Mariann!Aranyosak a gyerkőcök,úgy látom lefoglalod magad ügyesen a "szalmaözvegység"alatt. Jó sszövést!Majd mutatsd ha alkotsz valamit a gyakorlás után.

Én is benéztem a REATEX-hez.A DORO fonal van még akciósan.Ismeri valaki? És a postaköltség nem magas? Sajnos van rossz tapasztalatom!!(Emlékeztek az ajándék
bordó fonalra Gabcikának?) Marikje? Úgy látom te elég gyakran rendelsz.

Maca! Fantasztikusak a férjed munkái! Gratulálok!

Én most ebbe kezdtem bele,de annyi mindent csinálok egyszerre,hogy nem haladok vele.(Már vagy 3 hete lefényképeztem,és még mindíg így áll.)
Előzmény: erzsimami (2429)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2430
Fog ez menni, meglátod, egyszer kell csak ráérezni a fortélyra, és akkor már nem is olyan nehéz.
Nagyon szépen csinálod, jó a kanyar, az ember ott tudja legkönnyebben eltéveszteni.
Előzmény: erzsimami (2429)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2429

Mindig ámulatba ejtettek a fából készült dolgok! Gyönyörűek!! Gratulálok Macának és férjének.

 

Én most ismerkedem a szalaghorgolással. Próbálkozom, próbálkozom......

Előzmény: Jolimama (2428)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2428
Nagyon jó dolog ez a bemutatkozás. Maca is megosztotta velünk, hogy a férje milyen szép dolgokat készít fából.
Köszönöm Macának és férjének, hogy megengedte, a munkák feltételé. Gyönyörködjetek Ti is benne.
margitmama Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2427
KÖszönöm a dicséretet igazán nagyon aranyosak vagytok mind. ha kértek valamit szivesen segitek
Margitmama.
Előzmény: ilcsi. (2421)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2426
Nagyon jó érzés lehet a gyerekekkel együtt megtanulni a szövést. Sok kitartást, és meglesz az eredmény.

Erzsimami, gyönyörűek a gobelinek, mindig csak elismeréssel néztem, akik ilyen szép dolgokat tudnak alkotni. Nagyon jó szem kell hozzá, az biztos.
Előzmény: Annamária36 (2418)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2425

Na ez az!

A legalsó nekem nagyon tetszik,én most egy hölgyet varrok profilból KANKALIN a címe.

Előzmény: erzsimami (2424)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2424

Mint már említettem beszereztem a technikát!

Most megpróbálom a gobelinjeimet felrakni: a technikai képességem még hagy némi kivánnivalót, az üvegen tükröződik a vaku fénye, de azért remélem látható,.

andee- Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2423

Orsi

 

Hadd csatlakozzak én is a gratulálók sorához : )

 

Nagyon sok boldogságot, egészséget kívánok mindannyiótoknak.

yali Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2422

Koszonom Marikje. Ez megnyugtatott..A palmabol en zoldet vekkem sarga csikkal gondoltam Robinnak, A Grundybol kulonbozo szinekben vasaroltam. Kb. mennyi ido alatt szallitjak ki?

 

Sajnos a norveg mintakbol egyet sem tudtam megnyitni, pedig azok erdekeltek igazan :((

ilcsi. Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2421
Orsi!Szeretnék én is gratulálni a pici fiatokhoz!Sok örömöt,és jó egészséget kívánok!!

Margitmama!Én is gratulálok,Nagyon tetszik a honlapod!!

Marikje!Jó lett a megújult honlapod,sokkal áttekinthetőbb.

Két napja nem volt a kezemben kötőtű,úgyhogy megyek is kötni!További szép napot mindenkinek!
Marikje Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2420

ORSI!

Isten éltesse az egész kis családot erőben egészségben.

 

Yali!

 

A grundyból kötöttem a gyöngyös pulcsi lila részét nagyon jó haladós vele dolgozni és nagyon kiadja a mintát kötve gyönyörű szép.

http://marikaje.uw.hu a Kötés oldalon a kötésminta nézegetőben van egy lila csavartminta azt abból kötöttem.

A pálma is nagyon jó akril fonal azt is használtam a Bordóját a Lenkém kis sárga bordó pulcsijához itt visszább megtalálod.

erzsimami Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2419

Annamari!

Tudod mondtam, hogy a fonalnak hagysz egy kis ivet,  és úgy veregeted le, azon az oldalon amelyiken befűzöd, fogjad meg a szálat a szélső felvetőfonallal együtt, és tarts rá egy kicsit miközben levered, hogy ne húzzon be. De majd később kialakul a gyakorlat során. Sokat kell ahhoz szőni, hogy szép egyenletes legyen. A fonal remélem bevált. Kicsit kemény lesz szövésnél, de legalább lesz tartása. Majd mutasd meg hogy haladsz.

 

Veszprém környékiek figyelem! A veszprémi TESCO-ban isteni szinű horgolófonalakat lehet kapni, viszonylag jó áron!!

Előzmény: Annamária36 (2418)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2418

Erzsimami!

A fémpálca benne van csak a képeken pont nem látszik.Már rájöttem,hogyan dolgozzam el a szálat.Kézműves "mesteremnél" megnéztem,hogy ő hogyan veti fel a fonalat,úgy csináltam én is + megnéztem a Lőrincz Textiles Műhely képeit(ők szövéssel foglalkoznak).Azt is tudtam,hogy a felvetőszállal kell csinálni az első sorokat de természetesen ezesetben elfelejtettem.Mindegy,most inkább csak azt szeretném gyakorolni,hogy a széle ne húzódjon össze.Mire köbeérek remélem egyenletes lesz és jöhetnek a faliszőnyegek.Gondolkodtam én azon az X alakzaton de más kereteken se láttam vagy máshogy hívják(?).Ha keresztbe mennek a szálak akkor hogyan tudok körbemenni? 

Előzmény: erzsimami (2414)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2417

Gratula az első fórumbébi szüleinek! Bébi nőjj fel egészségben, boldogságban, és békében.

 

Annamari a nagyításon már látom az x-et. Úgy látom  nem lesz gond, hiszen van két segítőd!!

Előzmény: Annamária36 (2408)
yali Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2416

Erzsimami nagyon szep a kisruha.

 

Orsinak nagyon sok boldogsagot kivanok, nagy-nagy GRATULA!!!

 

Berke en is megkaphatom a mintat?

patricia.r@freemail.hu

 

Koszi :)))

Előzmény: yali (2415)
yali Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2415

SZiasztok:)

 

 

Marikje a Lilyn kivul vettem meg Grundyt tobb szinben, meg Palmat.Ha valoban jo a fonal akkor a lilybol rendelek meg mert nagyon tetszik, egyszeru sima kotessel is mutatos...

Vajon  mennyi ido alatt erkezik meg?

Előzmény: Marikje (2401)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2414
Annamari! nem látom a szövőkeret felvetésén az x-alakzatot, a fémpálcát használtátok a felvetésnél?? 1-2 cm-t kell szőni a felvetőfonallal, hogy ha leveszed a munkát, ne bomoljon ki!
Előzmény: Annamária36 (2406)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2413

Annamari!

Azt fényképezd le, hogy most mit csinálsz! Csíkokat? Én mindig elvágtam a szálat szélesebb csíkoknál és szépen visszavezetem a szövésbe, hogy beleolvadjon. És új szállal kezdtem ugyanúgy eldolgozva  a szálat. kb 6-8 cm-t kell eldolgozni kezdésnél és befejezésnél. Ennyi beleolvad a szövésbe.

Ha fésűmintát akarsz csinálni, akkor a két szélén keresztezned kell a szálakat.

 

Mindenkinek!

Beszereztem a technikát, elméletileg már én is tudok felrakni képeket. Hát a gyakorlat az más, de megpróbálom.

 

Kötőknek, ezt a kisruhát az unokámnak kötöttem 1 éves korában:

Előzmény: Annamária36 (2409)
margitmama Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2412
Gratulálok az új jövevényhez és kivánok jó egészséget és sok-sok örömet, az egész családnak.

Anyává lenni ,a legcsodálatosabb
időszak agy nő életében.
Olyan mintha,az eddig ismert
vilg újra kitárulkozna előtted.
/ idézet/
margitmama Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2411
Erzsimama! KÖszönön a dicséretet ! nagyon jólesik ! ÜDV Margimama.
Előzmény: erzsimami (2403)
gubike Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2410

Az őszi nap-éj egyenlőség napja.

Jó egészséget, sok boldogságot az egész családnak!

Előzmény: Jolimama (2404)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2409

Erzsimami!

Ha több szállal dolgozom,hogyan hozom vissza a szövésbe a nem dolgozó szálat?

Mert ha csak úgy visszaveszem,csúnya lesz a munka széle.

Előzmény: erzsimami (2403)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2408
És itt van Esztike!Most ő a soros. Lehet,hogy elsőre kevés lesz az egy szövőálvány?
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2407

JA ÉS

SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK A BABÁHOZ!!!

Annamária36 Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2406

Szép napot kívánok mindenkinek!

Erzsimami: Most itt tartunk.Esztikével felvetettük(le kellett volna fényképezni azt is).Ő már kidőlt,most odaült a Dani azt hiszem én most kiszorultam de egyáltalán nem bánom.

Jolimama Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2405
Drága Orsikám! A babakelengye hétfőn útrakel, küldjük szeretettel. Sok boldogságot kívánok Jolimama
Jolimama Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2404

Jó reggel t Mindenkinek!

 

 

Örömmel számolok be, hogy szeptember 23-án, 11óra l5 peerckor megszületett az elsőfórumbébi, 34OO gr, 47 cm  kisfiú.

 

Nagyon sok boldogságot kívánok a fórum nevében Orsinak, az Apukának és a kisfiuknak.

 

 

erzsimami Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2403

Jó reggelt mindenkinek.

Csak egy napot hagytam ki és csak ámulok!

Margitmama! Szupi a honlapod! Az enyém talán sosem készül el. A gyerekem állandóan dolgozik.

A komáromi fonalüzlet tényleg nagyon jó, én is ott néztem a topiktakaróhoz fonalat, és viszonylag jó áron, de van még egy, ott is lehet mindig akciós fonalakat kapni.

 

Annamari! Próbálkozol, vagy még mindig ismerkedsz a szövőkerettel?

 

 

Előzmény: margitmama (2382)
berke Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2402
Szia grimel! Köszi szépen a segítséget, de andee egy tündér volt, és már át is küldte a fordítást. Ez egy kapucnis kabátka mintája. Ha kéred szívesen átküldöm Neked e-mailben a mintát. Judit
Előzmény: grimel (2398)
Marikje Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2401

Jó reggelt Mindenkinek!

 

Yali nagyon jó a Lili fonal és az ára bagatel a minőségéhez képest én a kékből és a rózsaszínből vettem egy -egy kilót.

És a védőnő kislányának a sapi és a kiscipellőt abból készítettem. Mit vittel még mert én majd az összeset láttam már élőben is.

Előzmény: yali (2399)
berke Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2400
Szió andee! Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a szupergyors segítségedet! Judit
Előzmény: andee- (2372)
yali Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2399

Jo reggelt'!

Tegnap felmentem a Reatex honlapjara es rendeltem egy csomo fonalat. Valoban nagyon jo araik vannak, bar en nem szeretek latatlanban vasarolni.

Kivancsi vagyok, mennyi ido alatt hozzak hazhoz. De 8700 ft-ert megvettem a Robin pulcsijahoz vagy felevre valo fonalat, plusz annyira tetszett a Lili fonal barna-fekete szinben hogy rendeltem egy pulcsiravalot magamnak. Szoval egy ideig lesz mit csinalnom. :)

grimel Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2398

Szia:)

Persze, csak küldjed. Majd összedugjuk a fejünket és lefordítjuk neked.

A mailcímem az adatlapomon megtalálod.

Üdv!

Imelda

Előzmény: berke (2377)
Marikje Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2397

Ardea!

Nem zavartál és remélem azért még benézel egy párszor.

Előzmény: ardea (2396)
ardea Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2396

Nagyon köszönöm a segítséget! :)

Bocs a zavarásért!

Előzmény: Marikje (2360)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2395
Összejött köszi!
Előzmény: Marikje (2394)
Marikje Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2394

Annamari!

Van egy olyan tétel, hogy horgló és kötő fonal minták. Lenyírnak belőle és az küldik. Ha írsz emailt akkor biztosan válaszolnak. Én többször beszéltem már velük telefonon és személyesen is nagyon színvonalas a kiszolgálás.  Csak postaktg-et kell fizetni attól függően mennyi fonalat rendelsz. Marcsi

http://www.reatex.hu/store/index.php?main_page=index&cPath=3_34

 

Itt a link. Itt a fonalminta horgolóból és kötőből.

Előzmény: Annamária36 (2393)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2393

Marikje!

Hogyan kell kérni a Reatextől mintacsomagot? Írjam meg nekik e-mailben,hogy küldjenek?

Előzmény: Marikje (2385)
margitmama Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2392
Marikje ! neked is köszönöm és a mintát mind be skenelem utána lehet kérni bármelyiket, addig egy kis türelmet kérek küldöm ha kész üdv, margitmama
Előzmény: Marikje (2388)
margitmama Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2391
gubike!Nagyon köszönöm , a dicséretet, jól esik mert eddig nem igen mutattam , csak jólimamának ő biztatott.üdv. margitmama.
Előzmény: gubike (2389)
beikata Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2390

Nagyon köszönöm ezt a sok címet!

Tudtam, hogy itt fogok tanácsot kapni!

Nagyon jó lesz úgy készülnöm a baba érkezésére, hogy én csinálok neki néhány ruhácskát!

 

Előzmény: Marikje (2385)
gubike Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2389

Rengeteg gyönyörű munka, gratulálok!

Az unokának is elismerésem!

Előzmény: margitmama (2382)
Marikje Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2388

Margitmama!

Csak csatlakozni tudok Annamarihoz. Nagyon szép a Wboldal. És Ügyes az Unoka.

És ha kérhetem a 14-es számú kis csipketerítő leírását az megköszönöm.

Még egyszer gartulálok. Rengeteg Munka van fennt és mind nagyon szép. Marcsi

Előzmény: Annamária36 (2384)
gubike Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2387
:-)
Előzmény: yali (2373)
beikata Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2386

Köszi!

 

Tényleg jó lenne, ha valaki tudna segíteni! Rettenetesen drágák a fonalak, én pedig nem egy vastag pénztárcájú kismama vagyok. Egyébként régebben sokkal több helyen lehetett fonalat kapni, most alig találni ilyen üzletet.

Előzmény: Jolimama (2383)
Marikje Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2385

Jó estét Mindenkinek!

Megjártam a sulit. Nagyon jól esett ey kis agytorna. Pedig egy porcikám sem kívánta a dolgot. De a buszra vittem a szalagos pulcsit horgolgatni még az aljánál tartok ha nagyobb lesz majd teszek fel képet.

beikata!

Itt viszább van fonalturi  cím, azon kívül tudom még ajánlani. A Körúton a Blahától visszafelé haladva a Rákóczitér felé a Burda üzletet, bár ez általában nem olcsó de sok akciós kistételes gombolyag van. a Blahán a Sugár 1 vagy második emeletén is lehet kötőfonalat venni elfogadható Áron.

Rákóczi úton az Astóriától nem messze a Blaha felé a Foltvarázs ott nagy választék van és árban is nagy a szórás.

 

Internetes Rendelési lehetőség : http://www.reatex.hu ez egy taksonyi üzlet postáznak kérésre a teljes kötő és horgoló fonalból mintát ingyenesen és az alapján tudsz vásárolni rendelni neten vagy telefono. Én általában itt vásárolok, nagyon jók az áraik és a minőség is tökéletes.

 

http://www.kezimunka-szakuzlet.hu Ez egy komáromi üzlet nagyon kedves a kiszolgáló, de itt nincs fonalminta.

Ezek inkább keresztszemesek, itt nem vásároltam, de ha arra jársz nézz be vagy a telcsi marad

  
Camponában:
1222 Budapest Nagytétényi út 37-43. I. em. 258.
Tel: 06-30-280-2168
  

Pólusban: 1152 Budapest, Szentmihályi út 131. Sunset köz 211. (földszint)
Tel: 06-30-555-0891
  

West end ben 1062 Budapest Váci út 1-3. Földszint,
Bocskay István kiskörút 3.
Tel: 06-30-343-2147

  Szigetszentmiklóson

2310 Szigetszentmiklós Szent Miklós út 3/e
Tel: 06-30-382-5288

 

 

Előzmény: beikata (2379)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2384

Margitmama!

Nekem nagyon tetszik az egész az unoka munkájához pedig gratuláció!

Előzmény: margitmama (2382)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2383
Szia Beikata! Üdvözöllek a fórumunkban.
Sajnos fonal vásárlásban nem tudok segíteni, nekem még régről van készletem, biztos, lesz aki tud ajánlani.
A gabcimami képtárában pedig sok-sok gyerekruha mintát találsz. Jó válogatást és sikeres fonalvételt kívánok Neked. Jolimama
Előzmény: beikata (2379)
margitmama Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2382
 nem jól irtam bocsi.!       http://athina.extra.hu   így jó bocsi margitmama
Előzmény: margitmama (2381)
margitmama Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2381

 Üdvözlök minden fórumozót! Örömmel teszem közzé hogy az unokám csinált nekem a saját munkáimból egy veb- lapot. Ha érdekel valakit ide írom a címet, ne legyetek nagyon kritikusak 17-éves az unokám, én így is nagyon örülök nélkülem válogatott, és bizony vannak hibák. De elnézem mert a jó szádék a fő.Üdvözlet Margitmama.

 

                                            http:athina.extra.hu 

berke Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2380
Szia Jolimama! Köszi a segítséget! A mintát átküldöm Neked e-mailben. Azon az oldalon találtam, aminek a címét feltettem a fórumban. Találtam egy másik topikot is, nem tudom ismeritek-e? Itt keresztszemes minták is vannak:http://show.7ya.ru/private.aspx?Rubrid=29030&ob=0 Judit
Előzmény: Jolimama (2378)
beikata Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2379

Sziasztok!

 

Én egy táppénzen levő 14 hetes kismama vagyok. Szeretnék az itthon töltött idő alatt babaruhákat kötögetni. Az a baj, hogy nem igazán tudom, hogy hol kaphatnék babának való, nem túl drága fonalat.

Hátha ti tudtok segíteni!

Jolimama Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2378
Slip= leemeled a szemet kötés nélkül
K= sima kötés, számok mellette = hány szemet
Kfb= elölről és hatulról kötsz a következő szembe (szaporitod)
P= fordított kötés, számok mellette szintén hogy mennyi szembe
SSK= 2 szemen keresztüli fogyasztás
K2tog= 2 szemet egybe kötsz Kfb= szaporitasz, elölről és hátulról kötsz egy szembe
Bind off= mikor lekötöd az utolsó szemeket is..

Szia Judit! Látom, hogy már lesz segítséged a fordításban. Hittem is benne, hogy lesz segítség.
Én erre emlékeztem, még Oana írta egy mintára.
Megmutatod a mintát nekünk is?
Most mentek el a fiamék, azért csak most kerestem vissza.
Előzmény: berke (2375)
berke Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2377
Szia grimel! Egy mintát kellene lefordítani. Átküldhetem a mintát e-mailben?
Előzmény: grimel (2374)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2376

Üdv mindenkinek!

Marikje; Köszönöm kérdésed én is aludtam éjjel csak mentem reggel dolgozni és ha ilyenkor van időm,megnézem ki nem aludt.

berke Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2375
Szia Andee! Köszi előre is a segítséget! A mintát átküldtem e-mailen. Szia Jolimama! Igen, nagyon jó volt egy kicsit dumcsizni a lányommal. Bizony nagyon közeleg már az idő, és így a kérdések is sokasodnak. A bemutatkozást a jövő hét elején megejtem. A fordítással kapcsolatban köszönöm, hogy utánanézel. Judit
Előzmény: andee- (2372)
grimel Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2374

Sziaszia mindenkinek:)

 

Berke, angolban én is tudok kicsit segíteni, mondjad mi kell.

 

Üdv és szép napot!

Előzmény: berke (2367)
yali Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2373

Huu, ez nagyon jo otlet!!!!!!!!En mindig kulon kotom, es szamolgatok, meregetek, hasonlitgatok! Kosz a tippet.

En annyira megszoktam a korkototut, hogy az "egyenes" tuvel, lassabban megy a kotes, hosszabb, merev, nehezebb tartani.

Előzmény: gubike (2371)
andee- Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2372

Szia Judit,

 

angollal szívesen segítek. Nem ígérem, hogy azonnal - persze attól is függ, mennyit kéne lefordítani. Ha csak szavak, tedd fel ide a fórumra, hátha más is tudná hasznosítani.

 

 

Előzmény: berke (2367)
gubike Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2371

Szép napot mindenkinek!

 

Era417, nem tudom, elhangzott-e már itt, vagy eszedbe jutott -e. Ötletként mondom a könyvedbe:  A pulóverek két ujját egyszerre szoktam kötni. Két gombolyagról egy tűn. Nem is annyira a minta, mint inkább a szaporítások-fogyasztások miatt. Olyankor nem kell az előzőről utólag számolgatni, sem pedig kötés közben leírni, és leírásból kötni a másodikat.  Szóval lehet "szemre" kötni. És pl. én szívesebben kötök mindent körkötőtűn. Főleg a nagyobb darabokat könnyebb tartani.

 

Elnézést, ha megismételtem valakit.

Előzmény: era417 (2259)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2370
Szia Judit! Jól érezted Magad, és jókat beszélgettetek.)))))
A bemutatkozást pedig várjuk, látod, milyen sokan vagyunk már?
Sajnos, én nem tudok angolul, így nem tudok segíteni. Mit akarsz lefordítani? Mintákat? Valahol még elég régen, mintha lett volna valami fordítás itt a fórumon, vissza fogok keresni.

A zsepitartók, mobiltartók nagyon hasznos dolgok, hamar elkészülnek,élményeket.

Kedves Sarolta, szívesen küldtem a mintákat.
Előzmény: berke (2367)
k-betti Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2369
A zsepitartó nekem is tetszik, le is mentettem a képét :)
Előzmény: LadyTigi (2357)
Lsaci Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2368

Kedves Jolimama!

Köszönöm a mintákat, biztosan hasznát veszem, ha nem is a Gyermekhéten. Sarolta

berke Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2367
Sziasztok! Jolimama! Megérkeztem, jövőhéten írom a bemutatkozást SOS!!! Ismét a segítségeteket szeretném kérni. Tudd valaki angolul? Nem boldogulok a szótárazással?!
yali Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2366

Jo reggelt mindenkinek!Szerintem is sok mulik a fonalon,a,mintan, lasd a bosszusagomat... Na meg a passzen is... Sima  1 sima 1 forditott passzeval eleg kellet volna hogy legyen 65 szemmel 2 eves gyereknek, de most  lustakotessel kezdtem a passzet, mert lustaval terveztem az aljara, ujjara nehany csikot, a mellreszre szinten lustaval egy nagy R betut. (leven hogy a fiamat Robinnak hivjak) De ma sapkat fogok varrni neki meg a baratnom gyerkocenek.

 

LadyT nagyon ugyes vagy, en is horgoltam magamnak es baratnoimnek mobiltarot, de a zsepitarto is nagyon jo otlet, fokepp ebben a nathas idoszakban.

erzsimami Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2365

Sziasztok! Jó reggelt.

Látom vannak koránkelők!

 

Minka 456!

kb. 20-25 éve meg voltam bolondulva a Zsuzsi kötőgépért. Meg is vettem. És rájöttem, hogy nem azoknak való, akik szeretnek kézimunkázni, inkább azoknak, akik nem, de mégis szeretnének csinálni valamit. Sapkákat, mellénykéket csináltam rajta, de hamar meguntam. Nem meritette ki kreativitásomat. Most valahol a garázsban rozsdásodik. Kézzel sokkal szebb dolgokat kötöttem, és majdnem ugyanannyi idő alatt. Sőt olyan gyorsan tudtam kötni, hogy egy hétvégén megkötöttem egy pulóvert.

Kötőgépen az sem mindegy milyen fonalat használsz.

 

Előzmény: minka456 (2363)
eindor Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2364
Szia!Nekem Zsuzsi kézikötőgépem van.Nem vagyok elájulva tőle(
Előzmény: minka456 (2363)
minka456 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2363
Üdv Lányok!

 

Régen írtam már a Fórumra, de olvasom azért rendszeresen.

 

Van köztünk valaki, akinek kézi kötőgépes tapasztalatai vannak? A 20 éve elcsomagolt kötőgépemet szeretném életre kelteni (unokáknak készítendő karácsonyi pulcsik ügyében) és rámférne némi konzultáció, mert sokat felejtettem.

 

Más!

1 éve vettem Sportico nevű fonalat (a Pluszban és potom pénzért), ami nagyon jól vizsgázott a gyakorlatban. Nincs valakinek véletlenül a 1209-es színkódú acélkékből fölöslege? (A tételszáma 305, de nem lehet olyan nagy színkülönbség, ha másik tételből való.)

 

Ehhez kapcsolódó kérdés:

Láttatok-e valahol mostanában ilyen fonalat és ha igen, milyen színekben? Én ugyanis csak nyersszínűt (5901), feketét (5926), szürkét (5924) és a fentemlített acélkéket láttam eddig (Nagykanizsa és Budapest boltjaiban).

 

Marikje Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2362

Erzsi mama!

szerintem sem kell keményebb fonal és nagyobb tű sem. Bár én még most kezdtem a szalagot és készül egy most is de bontani már sokat bontottam, mert kemény volt és nem adta ki szépen a szalagot , a tűméret miatt is bontottam és kezdtem kisebben. Most egy kis terítő készülcsak gombolyítanom kell a motringos hímzőmből és ahhoz nem volt most idő sem kedv. Megint összehoztam én is valamit. Az egyik csoporttársamnak szemüvegtokot mindjárt ide is teszem a képt.

Lady Tigi !

Nagyon teteszik a zsepitartó.

 Alig bírtam feltenni a színe szebb sárga mint itt csak ugye most gyér a természetes fény.

Most mindenkinek jó napot. Megyek suliba. Tegnap végül nem mentem nem tudtam a csajokat itthon hagyni. Olyan jól éreztük magunkat. Jó hétvégét mindenkinek. Marcsi!

Előzmény: erzsimami (2344)
Marikje Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2361

Andee!

Nagyon jó a sapi. Mennyi függ a fonaltól? Nagyon sok én 2 és feles tűvel horgoltam vékony gyapjú fonalból és majdnem kicsi let és a relieff sort még ogndolkoztam is, hogy megduplázom.

 

Yali!

Részvétem ez a legbosszantóm. Néha tényleg megéri a próbakötés én mintájával szoktam egy adott motívumot mert jártam már úgy, hogy passzé oké mintával meg akkora lett, hogy én is felvehettem volna.

 

 

Marikje Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2360

Jó reggelt mindenkinek !

 

Látom vannak akik még nálam is korábban keltek ma:))) Annamari! Vagy még le sem feküdtél.

 

Takaró' Ardea!

Szerintem ez kötött a mintája pedig méhkas minta egyes csavarással.

Első sor: 4-el osztható szemszám végig sima.

 

Páros sorok fedetten: fordított minden szem.

3.sor:

egy szem segédtűn munka előtt egy szem sima, lekötjük a segédtűn lévő szemet  , majd egy szem segédtűn  munka mögé egy sima. Lekötjük a segédtűn lévő szemet simán

Ezt ismételjük végig a soron.

 

5.sor: pont fordítva kezdünk. Egy szem segédtűn munka mögé lekötjük a következő szemet simán egy szem segédtűn munka elé lekötjük a következő szemet simán és a segédtűn lévő szemet is simán.

6 sor mint minden páros végig fordított.

Remélem nem voltam túl bonyolult. Elküldöm emailban is ha gondolod.

 

Amikor eléri a megfelőlő nagyságot utolsó sort elkötöd. Körbehorgolod háromszemes döntött pikóval. Színváltás minden 6. sorban.

Előzmény: ardea (2336)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2359

Jó reggelt és szép hétvégét kívánok mindenkinek!

Lady T. te aztán kreatív csajszi vagy.Vigyázz erre a kincsre ki ne vesszen belőled!

LadyTigi Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2358
hát a feliratok elcsúsztak, de remélem nem lesz gond:)
Előzmény: LadyTigi (2357)
LadyTigi Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2357

hmm...mért csak 2 képet enged?

mobil2

 

 

terítő

 

szemüvegtok

zsepis

 

na most jó:)

Előzmény: LadyTigi (2356)
LadyTigi Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2356

Sziasztok, Jó estét! :)

 

Köszönöm az üvegfestéssel kapcsolatos dícséreteket, örülök hogy tetszik:)

Ez volt az első mániám (most éppen pihibe van), utána újra fellángolt a gyöngymániám(tizenéves koromban sokat gyöngyöztem a nagyimmal) és ennek kapcsán jött a horgolás, mert megtetszett a horgolt hurka, meg láttam drótból is horgolt ékszert az is nagyont tetszik, de most leragadtam itt :)) De nem bánom, majd jön aminek jönnie kell:))

Ha megengeditek, felteszem ide a kezdő dolgaimat,mert a tár.hu egy....dög!

 

mobiltartó:

 

terítőke:

teritő

 

mobiltartó

Jolimama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2355
Szia Kanderel. Örömmel üdvözöllek közöttünk. Köszönjük a bemutatkozást, és ha küldesz képet, azt is.
Szép dolog, ha az ember az anyukájától, mamájától tanul meg kötni-horgolni. Remélem, közöttünk kedvet kapsz aktívabb ténykedésre. is.
Előzmény: kanderel (2353)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2354

Szia KANDEREL !

Ha elkezded a szalaghímzést,tudósíts majd róla mert engem is érdekel.Csak annyit tudok róla,hogy nem mindegy milyen szalagot veszel,nem mindegyikkel lehet szépen dolgozni.

ÉREZD JÓL MAGAD KÖZTÜNK!

Előzmény: kanderel (2353)
kanderel Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2353
Sziasztok! :)

Nagyon örülök, hogy rátok találtam! Nagyon szépek a kézimunkáitok!

Bemutatkoznék. :) 31 éves vagyok, jelenleg Budapesten élek, gépeket tervezek, eredetileg szabolcsi vagyok. nem is emlékszem mikor tanultam meg kötni, kb 8-9 éves lehettem. Anyukám tanított, ő rengeteget kötött. Igaz, az első pulcsi majdnem két évig tartott, mire elkészült, de készen lett! :) Anya még hímzett is, de aztán egy télen elcsúszott a jégen, eltört a csuklója és azóta nem köt.
A hímzésre sokáig nem tudott rávenni, aztán pár éve elkezdtem keresztszemes hímzéseket készíteni. Horgolni is szoktam, igaz nem gyakran, mert nekem az a kötéshez képest nehezen megy. Most kaptam egy könyvet a szalaghímzésről és az is nagyon tetszik, nemsoká elindulok szalagkeresőbe. :) Egyébként mindenféle kézimunka érdekel. Kötni már pár hónapja nem kötöttem, időhiány miatt. Ha nem dolgoznék, csak kézimunkáznék, akkor esetleg lenne időm mindazt elkészíteni, amit szeretnék. :)
Képeket is megpróbálok majd mutatni, de nincs digitális gépem, csak telefonnal tudok fotózni.

Ez kicsit hosszúra sikerült. :) Bocsánat.

Szép estét!


Jolimama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2352
Szia yali! Akkor már hatan lennénk, de jó))))))
Már írtam, hogy én mindig készítek próbakötést. Meghálálja. 20 szemmel mondjuk 20 sor, leméred, és a méretnek megfelelően kiszámolod, hogy hány szem kell az adott mérethez.
Előzmény: yali (2350)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2351
Szia Betti, de jó, hogy végre valaki jelentkezett a talira.)))))))
Addig még megbeszéljük, hogy melyik nap. Én kb. 10 körül érek Pestre busszal, és három körül indulok vissza, hacsak nem alszom ott. Ezt még nem tudom.
Gabcika és Marianna jönnek még előreláthatólag, de nagyon szeretném, ha többen eljönnétek, akik a környéken laknak. Tehát már öten vagyunk. Ugy-e leszünk még többen is)))))))))))
Előzmény: k-betti (2348)
yali Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2350

Kedves 'Lanyok'!

 

Nehany napig nem voltam es megint elamultam a rengeteg szep munkan, mintan es hasznalhato otleten. Lasd pl. bontott fonal .Az Okt. 14-15-ei "vasar" engem is nagyon erdekel, szivesen elmennek. Ha jo ido lesz fogok is. :))))

 

A bordo puloveremnek amit a gyerkocomnek kotok, meg mindig a hata keszul, igaz ennek tortenete van:)

Elkezdtem kotni 65 szemmel... Megkotottem a hatat, ugy lattam kicsi, max, is epp hogy jo.. Tehat felfejtettem.. Egy regebbi furgeujjakban lattam, hogy 1o4-es meretet 96 szemmel kezdunk... Kezdtem.. Megkotottem felig es rajottem hogy a gyerek epp beleno mire iskolaba megy.. (mint emlitettem a fiam 2 eves, igaz boven kinez a 98.cm-s magassagaval 3 evesnek)  tehat bontottam.. Kezdtem 80 szemmel, a felenel tartok, de ugy latom ez a meret jo lesz , ha ebben a tempoban kotom, epp beleno mire elkeszul. :)))

 

Jo ejt mindenkinek, holnap benezek... Ja nalunk a piacon talaltam egy helyet ahol gyonyoru fonalakat arulnak, csodas szinekben 690-730ft/100gr aron. Ahogy eddig lattam a fonalarakat ez meg elfogadhatonak tunik, de jovohetem mindenkepp raszanom magam hogy vegigjarjam a fonalturikat..

Jolimama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2349
Szia! Szerintem sem kell nagyobb tűvel horgolni, mert akkor nagyon laza lesz, és nem szép. A kanyarokat sem lehetne szépen alakítani. Elég sok szalagost csináltam, de mindig a cérna vastagságának megfelelő tűvel csináltam.
Előzmény: erzsimami (2345)
k-betti Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2348
Előreláthatóan én is ráérnék. A PeCsához hamar kiérek, így nekem teljesen mindegy az időpont (szombat vagy vasárnap, délelőtt vagy délután).

Jolimamával meg H. Piroskával már három fórumtag lenne. Többiek? Hm....?
Előzmény: Jolimama (2306)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2347

Az Anchor 20-as szerintem elég kemény,nem kell nagyobb tű mert akkor laza lesz az meg ronda.

(ha nagyon kemény a fonal akkor az már borjúkötél lesz)

Előzmény: erzsimami (2345)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2346
Elnézést, tőlem távol áll a kötözködés. Lehet, hogy talán a kérdés volt úgy feltéve, hogy ez lett a válasz. Esetleg, más hangon feltett kérdésre, más a válasz. Itt, miköztünk még mindig volt aki tudott segíteni és nem kötözködni.

Egyébként Jolimama vagyok, a fórum vezető háziasszonya.
Előzmény: ardea (2343)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2345
Azt írja a szalagos  könyvem, hogy keményebb fonalból kell a szalagosokat horgolni és 2-3 számmal nagyobb tűvel. Tényleg így van? Nehezen tudom elképzelni, hogy sokkal nagyobb tűvel horgoljam, mert akkor túl laza lesz. Most találtam egy aranyos kis mintát és ki szeretném próbálni.
erzsimami Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2344

Andee!

Szupi lett a sapkád!

 

Annamari!

 

A gobelinekből csak a kicsiket varrtam én, a nagy a nővérem munkája. Ha alkalmam lesz felrakom őket.

Most a nővéremet is megfertőztem a horgolási mániámmal, igy egy időre felhagyott a gobelin varrásával.

 

Most várom, hogy a gyerekem küldje a képeket a horgolásaimról, azokat is megmutatom.

addig mutatom ezt, saját kreációm
Előzmény: andee- (2321)
ardea Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2343

Azért, mert én kinéztem az IKEÁban, de túl drága, és az anya megköti/horgolja nekem karácsonyra. Csak nem tudom, hogy mi módon készül, és ehhez kellett volna segítség.

Amúgy bocs, hogy tőletek kérdeztem, megmondhatod, ha nem tudod, nem kell rögtön kötözködni...

Aki segített, annak köszi! :)

Előzmény: Jolimama (2341)
margitmama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2342
Drága JOLIKÁM ! KÖSZI, NAGYON VIDÁMAN ZÁRUL A NAPOM PUSZI.  MARGITMAMA.
Előzmény: Jolimama (2341)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2341
Szia, Azt szeretném kérdezni, ha baromian nem értesz hozzá, akkor miért tetted fel a képet?
Előzmény: ardea (2339)
vorosvar Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2340

Kb. annyit látok belőle, hogy kötött. A többi csak tipp.

Valami olyasmire gondolok, hogy a színén egy sima-két fordított, és a két fordított vagy le van kötve, vagy összekötve+ráhajtás. A hátoldalon meg fedetten kötünk. De lehet, hogy holnap megyek ikeába, akkor megsasolom közelről

Előzmény: ardea (2336)
ardea Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2339
Ez egy takaró, és sajna nincs róla jobb képem. Valszeg kötött, vagy horgolt, de én baromira nem értek hozzá. Az IKEÁban lehet kapni, "arden virka" a neve...
Előzmény: hazyboszi (2338)
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2338
:)))))))))))))

Nekem meg most kell mennem.....
Nem lehetne esetleg széthajtogatva látni azt a terítőt???
Így nehéz...................
Előzmény: Annamária36 (2337)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2337
Ez egy jó kérdés,én most voltam szemüveget íratni,ebből a találgatásból most kihúzom magam.
Előzmény: ardea (2336)
ardea Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2336

Sziasztok!

Segítsetek, hogy ez a takaró hogyan készülhetett???

Köszi!

 

http://www.ikea.com/PIAimages/51227_PE150716_S4.jpg

Jolimama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2335
Egy újabb csodálatos darab, szamócamintásoknak, és persze mindenkinek, akinek tetszik
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2334

Szép napot mindenkinek!

Lívia néni nem tűntem el csak besürítettem a napjaimat.Kanapéimra varrtam takarót.Aztán meg Erzsimami szövőálványát rakosgattam össze.

Erzsimami még el sem árultam,hogy ugye szövőálványért mentünk,nézegettük az éppen aktuális kézimunkáidat de nem tudtam levenni szemeimet a gobelinekről.Tedd maj fel őket,hogy mindenki lássa.

 

hazyboszi Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2333
Sziasztok!!!

A KENDERFONÓ MÁSODIK FÉLÉVI PROGRAMJA,
A HONLAPJA,OLDALAMRÓL ELÉRHETŐ ! ! !

A linket H. Piroska beleegyezésével tettem fel!!!
Nagyon érdekes dolgok kombinálhatók kenderből/csipke...stb...nézzétek meg!
Üdv: Gabci
Jolimama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2332
Az első szó helyesen Teszek, úgy látom sikerült.
Előzmény: Jolimama (2331)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2331
Eszek mégegy próbát, mégis jobb lenne eredetiben olvasni.


Előzmény: Jolimama (2330)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2330
Szomorú vagyok, azt hittem, hogy olvasható lesz.((((((
Délután lemásolom, szerintem mindent elmond erről a témáról.
Előzmény: Jolimama (2329)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2329

Annyi  sok szépet mondtatok a kézimunkáról, sok gondolatot fogalmaztatok meg.  Miközben a makramé mintákat kerestem, erre a cikkre találtam egy nagyon régi, 1978-as fürgeujjakban.

Jolimama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2328
Saci! Küldtem Neked makraméval készült nyakláncok, könyvjelző, karkötő, táska, öv, szemüvegtok mintákat leírással. Remélem, hasznát veszitek.

Közben találtam még sapkamintákat is, ha valakit érdekel.

livia néni Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2327
Néhány gondolat a kézimunkázásról. Szerintem ez egy szenvedély. Van aki, amikor leül kávézni, TV-t nézni rágyújt, csemegézik, mi meg akkor is a kezünkbe vesszük a kézimunkát, és munka mellett is elkészül, ha lassan is néhány darab. Bennünket ez tud kikapcsolni, lenyugtatni, és nem azért kézimunkázunk, mert éppen semmi más dolgunk nincs. Én ebben a szellemben válaszoltam azoknak, akik kérdőre vontak, hogy hogyan van időm a kézimunkázásra. A kézimunka nem korfüggő, minden korosztályban vannak művelői, ha kevesen is. Viszont nagyon jó emberi kapcsolatokat lehet építeni az ilyen közös szenvedélyre.

Két kézimunkázó, ha összetalálkozik, elfelejt mindent (kort, nemzetiséget), és jóízűen el tud csevegni.

Lívia
livia néni Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2326
Örülök Annamária, hogy leveleid újra feltűntek a fórumon. Egy rövidebb időre el voltál tűnve. Az este befejeztem az általad küldött tulipános terítőt. Majd mosás-vasalás után Felteszem a fényképét.

Lívia

Előzmény: Annamária36 (2304)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2325
Szép napot mindenkinek,jó munkát a munkába indultaknak!
Lívia néni!Nagyon szép lett a terítő,én még nem horgoltam ilyen vékony cérnával,de biztosan fogok.Gyönyörű lett a végerdmény.Persze nem csak a cérna miatt!

Macaa!Szépek a gyöngysorok!Még fehéret nem csináltam de annyira elegáns,hogy hamarosan nekilátok.

Maikje! Amikor a kardi készült,akkor pár volt hónapos Marci,elsős Rolcsi,küszködtem Anettel,mert szegény kicsiből középső lett,és bár nagyon lassan haladtam,mégis amikor szusszanásnyi időm volt,rögtön leültem horgolni. Nagyon aprólékos munka volt,az biztos! Szépeket alkottál,a rózsaszín kissapi a legcukibb!

A kézimunka engem is kikapcsol,jókat lehet gondolkodni közben.És én sem tudok tétlenül ülni tévézés közben. A türelem és a kézimunka kapcsolatáról nem nagyon tudok nyilatkozni, az ismerőseim nem igazán kézimunkáznak,sajnos.Magamat türelmesnek tartom.(Ha ez nem beképzeltség!)Nem igazán vagyok én sem befelé forduló,bár sokat agyalok mindenen.És mivel skorpió vagyok,nagyon kritikus vagyok magammal szemben.Na jó! Ennyi elég belőlem!

Andee!Akárhogy is nézzük,nagyon jól sikerült!Gratulálok!

Orsi! Ügyes és nagyon kitartó vagy!Csak így tovább!

Tényleg nagyon jó csapat gyűlt itt össze! Alig várom,hogy a géphez jussak,és olvasalak benneteket! Puszi mindenkinek!Ilcsi
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2324
Erzsimami, Marikje,

egyetértek, kell mindenkinek hobbi, és nem árt, ha az nem valami teljesítményhajhászásról szól, hanem nyugodt és csendes és kreatív.

Én eddig hajlamos voltam a szabadidőmet is "hasznosan" eltölteni, házimunka stb. Nem is olyan könnyű lazítani, ha az ember egész héten dolgozik és ha a világon minden a teljesítményről szól.

Úgy találtam rá a kézimunkázásra, hogy egyrészt szerettem volna alkotni a baba számára valamit, másrészt lekötni magamat, hogy ne "pörögjek" folyton, mert azokban a hónapokban nem volt energiám talpon lenni, de a "kisördög" nem aludt bennem és nyugtalan voltam, hogyha nem szaladgáltam ide-oda (a konyhában, a lakásban, "hasznos" tennivalók után kutatva).

Igen, engem is türelmesebbé tesz a kézimunka - plusz javul a kézügyességem. (Amúgy sosem hittem sem a kézügyességemben, sem a kreativitásomban, sőt, azt hittem, nekem olyan nincs is.)


Egyébként igen, az emberek többnyire tévéznek a "lyukas" idejükben. Mi lassan két éve, hogy száműztük az életünkből (először pince, aztán elajándékoztuk), persze, ha egyedül élnék, biztos lenne, de így, kettesben NEM VAGYUNK HAJLANDÓAK átengedni a terepet, a drága időnket "neki". És nem is bántuk meg :). Hirtelen rengeteg időnk lett!

Ez a "mindig van mit csinálnom": csapda. Nemrég jöttem rá (mert azelőtt nekem is mindig volt mit csinálnom!). Ha mi nem engedjük meg magunknak, hogy hátradőljünk, és vmi szívünknek-lelkünknek kellemeset csináljunk, más nem fogja megtenni helyettünk. Amúgy a tévé remekül kitölti a legtöbb ember "holtidejét", és csak azt veszi észre, hogy egész nap házimunkázott, meg a maradék idő is valahogy huss! elszállt, hirtelen késő este lett. Na, ez a "huss!" idő a tévé rovására írható...
Előzmény: erzsimami (2316)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2323
Köszönöm, Annamari.
Mivel nincs olyan sok tűm, fonalakon pihentetem a munkát, ahogy tanácsoltátok. Most, az olvasottak alapján már el merem vágni a fonalat :).
Előzmény: Annamária36 (2310)
margitmama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2322

Valamikor, úgy 45-éve, a csipkekötéssel kezdtem a kézimunkázást, még él a néni 97-éves de már nem tudom, hogy tudnám-e csinálni , elkellene kezdenem de azt hiszem már nincs türelmem hozzá. akkor annó nagyon szépeket kötöttem. most nekem egyszerübb a horgolás . de majd meg beszéljük Jolikám ha megyek. puszi Margitmama.

Előzmény: Jolimama (2320)
andee- Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2321

Elkészült életem első horgolt sapkája. Legyetek szívesek ennek fényében nézni : )

 

 

 

Marikje,

 

pont a relief pálca sort - aminek elkészítéséhez annyi segítséget adtál - kellett lehagynom, mert már így is elég hosszú lett. Viszont kipróbáltam egy mintadarabon és remekül sikerült. Köszi még egyszer : )

Jolimama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2320
Jó reggelt Mindenkinek. Milyen sokan későig fennt vagytok, sajnos, ez nekem már nem megy.

Marikje, szivesen tettem, hogy felhívtam figyelmedet az enterlac-kal kapcsolatban. Igényes, szép honlapod miatt írtam, nem volt semmi hátsó gondolat bennem. Láttam éppen tegnap, hogy szépen rendezted a honlapodat, még könnyebben el lehet találni oda, amit keresünk.

A sok szép kézimunkával kapcsolatos érzéssel teljesen egyetértek, annyiszor írtam már le, nem akarom magam mindig ismételni, de valóban, engem ez segített felállni amikor egyedül maradtam. Szerencsére, bár olvasni nem tudtam, nem tudtam odafigyelni, de a horgolás teljesen lekötött, és tényleg gyógyszer volt számomra. Mi nagymamák, és anyukák tehetünk sokat azért, hogy értelmes időtöltésre tanítsuk meg gyermekeinket.

Még mindig szeretném tudni én is, van-e a csipkekötést műveli-e valaki? Gyönyörűek. Sajnos, én is csak nézegetem. Bár..........

Szé napot Mindenkinek.
andee- Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2319

Jól van, na : ))))  Csak a kis képeket lapoztam végig...

(Annak ellenére, hogy nagyon tetszenek ezek a terítők és értékelem a belefektetett - gondolom - rengeteg munkát, magam nem készítek ilyeneket.)

Előzmény: gubike (2302)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2318
Kedves Saci! Nem tudom, hogy Piroska elérhető lesz-e ma, ezért ajánlanám, hogy nézd meg a linkjét a kenderfonónak.

http://www.kenderfono.hu/kezmuveskor/


Ez lenne az. Itt láthatod, milyen szépeket csinálnak, és utmutató könyvecskéket lehet beszerezni. Ha oda írsz, akkor Piroskát is elérheted. Azonkívül visszaolvasással megtalálod, Piroska hozzászólását, és akkor ott a nevére kattintva a mail-címét is.

Lelket melengető dolog a gyerekekkel megszerettetni ezt a szép és hasznos időtöltést. Ahogy visszaolvasunk, nagyon kevés helyen van meg ennek a lehetősége.


Örömteli szép foglalkozásokat kívánok.
Előzmény: Lsaci (2311)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2317

Margitmama!

 

Köszi a terítőmintákat, megkaptam. Amint befejezem a mostanit, máris elkezdem!

Előzmény: margitmama (2295)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2316

Marikje!

 

Én meg azon gondolkozom sokszor, hogy mit csinálnak azok az emberek, akik nem tudnak kézimunkázni, Pl. este  csak bámulják a TV-t? Mig mi TV-t is tudunk nézni és kézimunkázni is. Egyébként mi sokkal türelmesebb emberek vagyunk, sokkal érzékenyebbek más bajaira, és annak ellenére, hogy elfoglaltak vagyunk sokkal jobban odafigyelünk gyermekeinkre. Én legalábbis ezt tapasztalom. Az én ismeretségi körömben a nem kézimunkázó emberek sokkal morcosabbak, persze tisztelet a kivételnek.

 

Annamari!

A személyes találkozás kapcsán egyáltalán nem tüntél magadbafordulónak. Kedves aranyos fiatalasszonyt ismertem meg.  Tiszteletreméltó, hogy a kézimunka terén milyen tájékozott vagy. Ritka manapság az ilyen.

 

És egyáltalán, kimondhatatlanul örülök, hogy ilyen sokan vagyunk, akik értékelik és művelik a kézimunkát.

 

Most rohanok dolgozni, szép napsütéses napot mindenkinek.

Előzmény: Marikje (2313)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2315

Annamari!

 

Örülök, hogy sikerült, ha kérdésed van nyugodtan írjál, majd megoldjuk.

 

Érdekel valakit kötött csipketerítő? Vannak mintáim. Én ugyan nem próbáltam még, de nagyon szépek.

Előzmény: Annamária36 (2304)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2314

Jó reggelt mindenkinek!

Marcsi majd szorítok!

Lady Tigiy ezek az üvegek nekem is nagyon tetszenek bár én még nem mertem kipróbálni,mindíg attól félek,hogy elfolyik a festék.

Na megyek melózni,TOVÁBBI SZÉP NAPOT KÍVÁNOK MINDENKINEK! 

 

Előzmény: Marikje (2313)
Marikje Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2313

Először is Jó estét Mindenkinek! Vagy inkább majd jó reggelt mert rajtam kívül úgyse nincs fent senki:))))

 

 

Annamari Orsi!

Elgondolkodtató amit írtok és meg hánytam vetettem magamban a dolgot annál is inkább mert mostanában a lányok pulcsija kapcsán sok olyas megjegyzést hallottam , hogy " Mikor van erre időd két kicsi mellett" "én ugyan nem tudok leülni kézimunkázni mert mindig van mit csinálnom" stb.

Arra gondoltam, hogy nekem is lenne mindig minden más tennivalóm is, de amellet úgy gondolom, hogy kell egy olyan alkotó tevékenység Mindenkinek amiben kiélheti magát, amin keresztül kifejezi magát. És nekem ez a kötés és a horgolás. Kell egy olyan dolog az embernek ami megállásra készteti, elgondolkodásra, magába fordulásra erre mindenkinek szüksége van még annak is akinek " nincs ideje " .

Annamari!

Én is álandóan forgatom a fejemben a mintákat és soszor azt is melyik fonalból mit készítsek mi legyen a következő. Most a szalagos garnitúra nagyon izgatja a fantáziámat, de amellet alig várom, hogy beleártsam magam a pw. kötésbe.

Ahogy nézegetem a honlapokat mindig mindig valami ujabb ragadja meg a figyelmemet, de azt is továbbgondolom fonalban átgondolom és sokszor egy adott fonalat már 3-szor 4-szer elkezdek mire kiforrja magát mi is lesz belőle.

 

Macaa!

Tetszenek a gyöngyök !

Lady Tigiy! Amit üvegfestékben produkálsz az már művészi. Nekem minden vágyam egy Tiffany konyhaablak ami a karácsonyi üvegfestéslázban készül majd van egy jópár mintám ha érdekel.

 

Ilcsi!

A leánykád rózsaszín kardija meseszép és amit dolgozhattál vele minden elismerésem Amíg a kis nyavika fehér sapit összeillesztettem sokat gondoltam rád, hogy te is bizti azzal dolgoztál legtovább.

 

Lívia Néni!

Ez cseppet sem kicsi terítő de annál gyönyörűbb. Nagyon szép.

 

Joli Mama!

Javítottam végre az entrelackot. Ennek is megvan a története. Mivel körülöttem sem kézimunkázik senki először ezt a technikát az angolneten láttam és legelsőre összecserélte a szemem a betűket és mivel kiejtve nem hallotam soha ezt a szót így rögzült bennem és bár rengetegszer olvastam nem tűnt fel a tévedésem. Bár azon gondolkoztam mért pont rács miért nem inkább bekötésnek hívják magyarul és az is fura volt, hogy a google nem sok  mindent adott ki így, de azt meg elütöttem azzal, hogy a jessica tromp oldalon Patchwork kötés néven fut a dolog így a googleban ez alapján kerestem Úh ez az én vaksiságom történte. A technikát hamarabb megtanultam mint a nevét:))) Köszönöm még egyszer a segítséget, hogy felhívtad rá a figyelmemet milyen vaksi voltam:)))

 

Andee! a virágos sálad nagyon szép és egyedi lett. Nagyon feldobják a virágok és legalább a morcos téli időben is emlékeztet majd valami a nyárra.

Erzsi Mama!

Jártam a honlapodon. Szép lesz ahogy készül máskr is benézek maj.

 

Na most voltam mélyen szántó és hosszú is. Úh elköszönök mindenkitől. Akit esetleg kifelejtettem majd holnap pótolom és drukkoljatok ha holnap délután megyek a fősulira ne kapjanak fejbe egy macskakővel:) Vagyi ez már ma lesz. Csók mindenkinek. Marcsi

Esthi Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2312

Én nagyon szeretek gyöngyöt fűzni, kedvencem az állatok fűzése. Itt egy oldal, én innen szoktam szemezgetni. Pontosan lebontja sorokra, könnyű megcsinálni, és nem kell nyelvtudás hozzá. http://perso.orange.fr/mk.perles/ordre%20animaux.htm

Még gyöngyszövés technikáját tudom, azzal is csodás dolgokat lehet készíteni. Ahhoz nincs jó oldalam sajnos, azt magam találtam ki anno, hogy hogyan is készülhet.

Én biztos megmutatnám a horgolást, és valami egyszerű sálat probálnék készíteni a gyerekekkel.

Előzmény: Lsaci (2311)
Lsaci Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2311

Kedves Macaa és H. Piroska!

 

Gyermekhetet szervezünk ahol 5 napig kféle kézművességgel foglalkozunk. Többek között makramé karperecet is terveztünk készíteni ás a gyöngyfűzés is programban van tudtok-e hasznos tanácsokat ill. hasznos oldalakat "adni". A korosztály 8-12ig. Előre is köszönöm. Sarolta

Annamária36 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2310

Orsi!

Úgy látom Márika most nincs itt,én ilyenkor el szoktam vágni a szálakat és tűn hagyom a munkát.Ha megvan az eleje,annak a fonalával össze tudod dolgozni a vállrészeket.

Előzmény: Orsi_1 (2308)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2309
Érdekes, amit írsz, Annamari.

Hallgatósok is lehetnek egymás között lepcsesek :). Nálam társaságfüggő, van, aki bizonyosan nagyon hallgatagnak tart, mások meg bőbeszédűnek :).

Mindenesetre meglep és tetszik a lendületességetek, még a huszonéves korosztályban is felüdítene, ha ennyi lendületes embert látnék.
Előzmény: Annamária36 (2307)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2308
Köszi, Jolimama, olyan jól esik a biztatás. A háta nagyon szép lett!

Még egy kérdésem van: a háta tehát most egy darabig pihen. Jelenleg két gombolyag kapcsolódik a kötéshez. Le szeretném vágni, vajon mennyi fonalat hagyjak rá egy-egy gombolyagnál amiatt, hogy majd a hátát az elejével össze tudjam dolgozni?
(Bár most a vállaknál vannak a gombolyagjaim.)

Az összedolgozás leírását még nem sikerült 100%-ig kibogoznom, de ha jól értem, 6 sort kell kötnöm, amikor az eleje-háta nyakát összekötöm (ezt még nem nagyon értem, hogyan).
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2307

Orsi!

Ha már itt tartunk szerintem én egy kicsit az a magábaforduló fajta vagyok.De már rájöttem,hogy azért mert állandóan gondolkodom valami mintán,leíráson most éppen egyszerre jár az agyamban a szövés,meg az,hogy hogyan lenne szebb a vert csipkém.Ez mind így kimondva is sok,hátha még elkezdeném valakinek mesélni.Az ilyen dolgok csak az ilyen embereket érdeklik mint mi vagyunk.ÉS MI KEVESEN VAGYUNK.

Ezzel csak azt akarom mondani,hogy "kívülállók" közt én nagyon hallgatós tudok lenni.

Előzmény: Orsi_1 (2305)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2306

Jó estét kívánok mindenkinek!

 

Orsi szia, örülök, hogy megoldódtak a kötésgondjaid. Biztos nagyon szépen fog sikerülni a kis pulcsikád.

Igen, azt hiszem, hogy kevés olyan fórum lehet, ahol ennyire családias, segítőkész emberekkel találkozhatunk. Szuper csapat a miénk. Sok a segítőkész, tapasztalt kötős-horgolós. Mindig számíthatunk egymásra.

 

Műveli valaki a csipkekötést? Gyönyörűek ezek a kötött csipketerítők, én is sokat lementettem erről az oldalról, félretettem, hátha, majd egyszer......... Régebben próbálkoztam vele, de inkább maradtam a horgolásnál.

 

Más: H.Piroskával beszéltem tegnap, és beszéltünk arról, hogy október l4-l5-én lesz a Petőfi Csarnokban kézműves vásár. Jó lenne topiktalit szervezni, ahol esetleg többen találkozhatnánk. Ha csak valami nagyon rossz idő nem szól közbe, én szeretnék elmenni. Ha kedvetek van, addig még van idő megszervezni, írjátok meg, és találkozhatunk.

 

Nyugodalmas jóéjszakát!

 

 

Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2305
Olyan ügyesek vagytok, csak ámulok és bámulok. NAGYON KEVÉS embert ismerek, aki mindig megtalálja az infót, amit keres (a neten vagy az életben), és tud élni a lehetőségeivel és használni a rendelkezsére álló eszközeit.

Sosem hittem volna, hogy épp egy kézimunkakörben találok majd számos ilyen emberre! (A fejemben egy olyan sztereotípia élt, hogy aki kézimunkázik, az inkább olyan magának való, magába forduló, nem annyira társasági és nem annyira van otthon a "modern", praktikus, "világi" dolgokban...

Szóval mindig feldobtok :).


Másrészt örömmel jelentem, hogy a pulcsit segítségetekkel sikeresen folytattam, a háta KÉSZ, és most a két válla és a nyaka is pihen és várja, hogy majd az elejével (egyszer) összedolgozzam. Most már "csak" meg kell kötni az elejét, na meg az ujjait.
Köszönöm, Marikje!


Még várom a válaszotokat, hogy érdemes-e feltöltenem ide a pulcsileírást franciául.
Berke, mehet a mailcímedre a leírás?

Puszi

Ors
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2304

Jó estét kívánok mindenkinek!

Gubike : Azért látod kötöttnek a terítőt mert kötve van.Szóval jól látod.

Lívia néni : Jövő héten küldöm a másik két terítő rajzát.Ne haragudj a csúszásért!

Erzsi mami : Összeraktam a keretet,sikerült.Most csak nézegetem,most barátkozunk egymással.

gubike Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2303

vagyis ezt:

Előzmény: gubike (2302)
gubike Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2302
Nagyon szépek. Nem vagyok gyakorlott horgoló, talán ezért látom némelyiket kötöttnek:-)
Előzmény: andee- (2300)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2301
Nahát, Andi, hogy mit találtál. Mennyi ideig keresgettük a készítés technikáját, hogyan is kell horgolni az amigurumit.)))))
Lányok, Asszonyok, itt a linken meg van minden.
Köszönöm Andi
Előzmény: andee- (2299)
andee- Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2300

Itt meg rengeteg horgolt terítő

 

http://photo.163.com/photos/xian_2489/38423989/#p1

 

 

Előzmény: andee- (2299)
andee- Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2299

Úgy látom, nem : ( Talán most...

 

http://photo.163.com/photos/xian_2489/32315790/#p1

 

 

Előzmény: andee- (2298)
andee- Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2298

Egyszer régebben, emlékszem sokat tanakodtatok a pici horgolt babák készítésének hogyanjáról. Ezt találtam a kínai oldalak egyikén. Talán szolgál némi segítséggel annak, akit ez érdekel.

 

Fogalmam sincs, sikerült-e a linket betenni, ilyet még sose próbáltam...

Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2297
Köszönöm a segítséget, Gubike!

Szerencsére van másik gombolyagom :))).
Előzmény: gubike (2291)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2296
Marikje,

köszönöm, hogy nem hagytál sokáig kétségek között :). (Addig az este folyamán a keresztszemes ajándékkal haladtam...)

Meg is próbálom, szerintem így menni is fog, bár még lehet, hogy kérdezek.

Köszi-köszi
és
szép napsütéses napot mindenkinek!

Orsi
Előzmény: Marikje (2292)
margitmama Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2295
Nagyon szivesen elköldöm mélbe. üdv.margitmama. már is postázom!!!!!
Előzmény: erzsimami (2278)
livia néni Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2294
Nagyon tetszenek ezek a gyöngymunkáid. Igazán ügyes vagy.

Lívia

Előzmény: macaa (2280)
Marikje Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2293

És még mindig nem jutottam a visszaolvasáshoz.

 

Sapik http://album.inmail.hu/*Marikje van fent pár egyszerűbb kötött sapi. Jelszó: sapkalap

Marikje Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2292

Orsi!

 

Sajna az este nem jutottam már vissza a géphez elaludtam.:)))

Nem rontottál el semmit.

Ha van másik gombolyagod annak a szemnek az előző sorába, ahol folytatnod kéne befűzöd a szálat kicsi csomóval odagörcsölöd és kötsz tovább. Vagy ráhagysz egy darabot ott a hol a fonal van és elvágod úgy hogy ahhoz még hozzá tudj hurkolni később és azt kötöd az első szembe. Remélem érthető ha nem akkor később jövök még úgy dél körül. Puszi Marcsi!

És nagyon örülök, hogy ilyen jól haladsz. Nagyon gratulálok.

gubike Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2291

Másik gombolyag?

Ha nincs, fogd a mostani gombolyagod túlsó végét. Persze ezt csak akkor lehet, ha nem kézzel gombolyított fonállal dolgozol.

Előzmény: Orsi_1 (2289)
LadyTigi Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2290

Sziasztok!

Köszönöm a szíves fogadtatást és a segítségeket!

Végül nagy nehezen sikerült megcsinálnom azt a mintát a párom segített a fordításban és az értelmezésben is:)

Majd ha a kedves tár.hu végre befejezi a konvertálást, akkor meg tudok majd mutatni pár dolgot amit csináltam.

Addig is : üdv mindenkinek! :)

Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2289
Kedves Marikje!

Köszönöm a biztatást, "neki is ugrottam". Nem is tűnt vészesnek.

Ott tartok, hogy a jobb ujjnak valót különvettem, eggyel szűkítettem (azaz kötöttem még egy sort) és félretettem.
Aztán kihagytam a nyakának valót, és most a másik vállát kéne szűkítenem 1-gyel, és kötnöm még egy sort.

Most vagy csak elakadtam, vagy elrontottam, mert így néz ki a munka:

van a bal váll 13 szeme (amin most dolgoznom kéne) - aztán külön félretéve a nyak 18 szeme - aztán a jobb váll továbbkötött, már csak 12 szemes része.

Ez nagyon jó lenne így, de A FONAL A JOBB VÁLLNÁL VAN. Szóval a bal vállnál kéne dolgoznom, de ott nincs fonal, amiből tovább kössem. Innentől nem tudom, mit lehet tenni :((((.

Marikje, ha még itt vagy, vagy aki éppen erre jár, segítsetek...

Köszi

Orsi
szil666 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2288

Bocsi csak ritkán jutok gép elé. Igazából mostanában kezdtem el komolyabban kötni, persze a kezdésen a ( 2 sálon) már túl vagyok most kötöttem egy rövid ujjú kis felsőcskét, de nagyon kezdő vagyok a mintákkal és a szakszavakkal meggyűlik a bajom így lassan haladok a munkával mindent magamtól próbálok megtanulni, most már a mintákat gyakorolom, na meg azt hogy szépen sikeredjenek a munkáim ha már bajlódok vele, kicsit lehet hogy gagyi lett a kis felső de valahogy mindenki elkezdte. És még most a horgolást próbálom tanulni, a mintákat, azzal még nem jutottam tovább szeretnék egy vékony pántos felsőt horgolni egyszer, ha ügyes leszek. :) Van még mit tanulnom, de ha vanm ilyen kis szerencsétlen kezdőknek való kis mintáitok vagy kötnivalóitok amin tudok gyakorolni és még nem is olyan nagyon bonyolult nagyon szívesen fogadom, akkár az e-mailomra is ami: szil666@freemail.hu

Igazából kötni jobban szeretek.   :) Nah egyenlőre ennyi

Marikje Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2287

Hát nem tudom nagyítani, de nagyon aranyos.

A Leo nem ajándék csak így jól mutat a fazon. Hát ezt "kreatívkodtam" ahogy Briella szokta mondani. Puszi mindenkinek Marcsi!

Marikje Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2286

Először is Jó estét Mindenkinek!

Most nem tudok visszaolvasni, de éjjel majd pótolom. El voltam foglalva a Védőnő ajánékával. Végül nem takaró lett mert ahhoz nem volt időm és egy kis sapi és kiscipő készült mert nagyajándékra végül mégiscsak  összeadtuk a pénzt ez csak az én ráadásom.:)))

 

Orsi Nem kell félni a külön tűre vételtől ha van körkötőtűd, vagy direkt erre a célra készült zárótű olyan mint egy giga biztostű arra fűzd rá azokat a szemeket amelyeket éppen nem kötsz. Külön készíted a vállat a nyakkört ezért kell külön venni. Bátorság!

Ha nincs pót tű akkor azt is megteheted, hogy egy vastagabb varrótűbe befűzöl egy darab munkafonalat, vagy cérnát és arra ráfűzöd a szemeket és a két végét összekötöd ez a legbiztosabb megoldás nem csúszkál nem szalad le.

Előzmény: Orsi_1 (2285)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2285
Kérdésem is van a pulcsihoz. Eljutottam a hátán ahhoz a részhez, ahol majd a nyakkivágás jön.

(Ha jól értem farnciául), ez a teendőm most: 13 szemet kell simán kötnöm a jobb vállhoz, majd 31 szemet félretenni, és visszafordulni.

1 szemet szűkíteni a következő (fordított) sor elején.
A 12 szemet félretenni.

A sima résznél (?) a 18 első szemet félretenni.

A 13 félretett szem(ből?) 1 sima sort kötni a bal vállnak.

Végül 1 szemet szűkíteni a következő (fordított) sor végén = 12 szem.

Nekem ez NAGYON komplikált (plusz meghaladja a franciatudásomat is...). Még sosem csináltam ezt a külön-tűre-félretevést.
Nagyon remélem, tudtok segíteni (ha már idáig eljutottam).

Idemásolom az ábrát is (azon nagyon egyszerűnek tűnik).

Köszönöm előre is!

Orsi

H.Piroska Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2284
Szijasztok, lányok! Nagyon várom már, hogy több időm legyen ehelyütt is kalandozni...! Most egy gyors hír a közelben lakóknak: Szegeden beindulnak a kender kézműves foglalkozások csütörtökönként 16.00 órától. MInden alkalommal más és más kender kézműves dolgokat készítünk. Az elsőt holnap én tartom: makramé ékszereket készítünk színes kenderzsineg felhasználásával. Bővebb információ a www.kenderfono.hu honlapon illetve emilemen: hpiroska@kenderfono.hu Itt olvashatjátok év végéig a részletes programot. Köszönöm a csipkefelhasználással kapcsolatos ötleteket! Én is tettem hozzá még, amiről képet is rakok majd fel. Igyexem mihamarabb összesíteni, rendszerezni és közzétenni az összegyűlt okosságokat:) További szép estét Nektek!
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2283
Berkének ígértem, hogy beszkennelem a bébipulcsi leírását (amin dolgozom). 5 oldal, és ugyan tartalmaz képeket, de az egész (kimerítő) leírás franciául van. Nem tudom, érdemes-e ide feltöltenem, vagy csak közvetlenül Berkének mailezzem?

A 1901-es hozzászólásomban láthatjátok a pulcsit meg a kötésmintáját (az eleje-hátáét).
Jolimama Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2282
Nagyon ügyesek vagytok már a gyöngyös munkákkal. Tetszenek nekem is. Csak így tovább))))))))))
Előzmény: macaa (2280)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2281
Kedves Lívia! Elküldtem a leírásokat.
Előzmény: livia néni (2272)
macaa Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2280
Az elmult napokban ezekkel a gyöngyökkel voltam elfoglalva:
macaa Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2279

Kedves Livia néni (szomszédom)! Örülök, hogy találkoztunk:)) És remélem, hogy egyszer tényleg összefutunk.

 

És örülök, hogy ilyen sokan vagyunk itt innét Vajdaságból, nem is gondoltam volna, amikor beléptem a fórumba...

Előzmény: livia néni (2160)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2278

Margitmama!

 

Kérhetem a két kerek terítő mintáját. Nagyon szép!!

 

 

Előzmény: margitmama (2265)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2277
Szia Lívia, örülök, hogy van, ami tetszik. Természetesen van leírás, és még ma este elküldöm Neked, aztán ha kész lesz, mutasd meg
Előzmény: livia néni (2274)
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2276
Drága Margitmamikám!!))))

Örülök,hogyha örömet szerzek..)) Ez nekem hobby,és mindenkinek jó,ha itt a fórumon tudunk arcot társítani a beszélgető partner mellé))
Nehéz összehozni egy fórumtalit,de ami késik,nem múli...))) Addig is tudjuk ki van a név mögött.))

Kérném szépen a kék terítő/ második fotó mintáját,ha lehet...)))
Megköszönném,ha meg van...)))
Szeretettel ölel,puszil,lánykád.)))))))))))))))))))Gabci
Előzmény: margitmama (2265)
eindor Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2275
Na kaptál egy csomó jó mintát!!!De esetleg még leirom: 4 sima 4 forditott.Vagy 6 sima,3 forditott.
Előzmény: livia néni (2274)
livia néni Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2274
Kedves Jolika!

Nekem az a világos kék, meg az alatta lévő, talán barnás fonatos sapka tetszik. Van ezekhez valahol leírás is?

Lívia

 

Előzmény: Jolimama (2271)
livia néni Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2273

Nekem mind a kettő megfelel, tudek kötni is meg horgolni is.

Lívia

Előzmény: eindor (2270)
livia néni Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2272
Köszönöm a dicséretet. Nem lesz ez mindig így, most nekem a horgolás pótcselekvés, még meg kell szoknom, hogy egész nap otthon vagyok (délelőtt egyedül). 15-ös cérnából csináltam, ilyen volt itthon, az előző futóból maradt. A nagyobb darabokat vastagabb cérnából készítem, könnyebb kezelni.

Csókollak: Lívia

Előzmény: margitmama (2269)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2271
Kedves Lívia, hirtelen ezekeet találtam, esetleg tetszik valamelyik?

A terítőd nagyon szép lett)))))

Előzmény: livia néni (2268)
eindor Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2270
Kötve,vagy horgolva szeretnéd a sapka mintáját?
Előzmény: livia néni (2268)
margitmama Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2269
SZia LIVIA! HALLOD TE NAGYON AKTÍV VAGY!!!nem vagyok képes befejezni az asztal teritőmet már vagy 3-hónapja.gyönyörű ez a teritő hányasból hogoltad?csak gratulálni tudok hozzá. üdvözöllek. Margitmama.
Előzmény: livia néni (2268)
livia néni Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2268
Most ezt a terítőcskét fejeztem be.

Ha valaki ráakad olyan sapkára, amely idősebb személyeknek is való, tegye közkincsé. Eddig több szép, de fiatalos mintát láttam.

Lívia

Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2267
Kedves .Serendipity.,

gratulálok, hogy máris ráéreztél a sor eleje-sor végére... én rengeteget kötöttem elég csúnyán, mire rájöttem, hogy valami nem stimmel... És magamtól nem is jöttem volna rá a megoldásra!

Most már szerencsére szépen megy, és izgalmas volt kitapasztalni.

Én tavasszal kezdtem kötni, és most kötöm az első komolyabb darabot - egy pulcsit.

További sok sikert,

Orsi
Előzmény: .Serendipity. (2263)
andee- Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2266

Így van, ahogy Jolimama mondja.

Hadd egészítsem ki a másik kérdésedre egy válasszal: amikor felszeded a kezdéshez szemeket a két szélszemet pluszként kezeld (tehát, ha mondjuk 2 sima 2 ford bordát kötsz, akkor 4-gyel osztható szemszámmal + 2-vel kezd).

Előzmény: .Serendipity. (2263)
margitmama Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2265

Drága Gabcikám! jó a kép, már amilyen jó lehet)))))))))))))))))). Az viszont nagyon tetszik hogy fogalmunk van egy arcról akivel levelezünk. Nagyon okos gondolat volt , és köszönjük hogy ilyen sokat dolgoztok értünk Jolikámmal eggyütt. millió puszi, a te Margitmamid.

  ha TE SEJTENÉD MIT JELENT EZ NEKEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

küldök egy két képet hamég nincsme éstudod használni???

     

Előzmény: hazyboszi (2257)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2264
Szia, és jó reggelt Mindenkinek!

Természetesen, ha a sor végén nem kötöd le, akkor a következő sorban kell lekötni. Ha úgy kötöd, hogy a sor végén lekötöd, akkor pedig a következő sorban csak át kell emelni. Mind a két megoldás jó. Amelyik könnyebb, azt használd. Mint láthatod, kötés közben rálelsz a megfelelő technikára is. Gyakorlat a fontos, minél többet fogsz kötni, annál szebb lesz. Eredményes, örömteli munkát kívánok Neked.
Előzmény: .Serendipity. (2263)
.Serendipity. Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2263

Kedves hazyboszi,andee,Jolimama és eindor!

Köszönöm a bíztatást:)Tegnap voltam fonalakat nézni és rájöttem,hogy amivel itthon gyakoroltam.. na,van annál jobb fonal is.Ez három szálas,de elég puha,foszlós szálas...

A jó az egészben,hogy álmomban is kötöttem:))))

Lenne egy technikai kérdésem is..amikor az alapsort meghurkolom,amikből a szemek lesznek,abba az első is beleszámít,mint szem?

Meg a másik.. miközben kötök,és amikor a sor végére érek,az utolsó szemet nem kötöm le,szimplán átcsúsztatom a másik tűre,és a következő sorban kezdem a lekötését,a széle sokkal szebb lesz.Hogy ez gondolom nem probléma. ?

/Ugyanis ha az utolsó szemet is lekötöm,ott olyan fölösleges hurok képződik.. és nem szép.../

 

Köszönöm előre is!

Szép napot nektek:)

k-betti Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2262
Ilcsi, legalább hasznos volt a link :)
Előzmény: ilcsi. (2231)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2261
Szia Era! Biztos megkaptad a levelemet, hogy már kerestelek. Olvassál vissza, és meglátod, hogy Gabcika tett fel egy fórumbetutatkozó oldalt. Örülnénk, ha Te is részt vennél ebben. Nézz bele a gabcika.atw.hu-n
Nagyon örülök, hogy jelentkeztél.

Nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek
Előzmény: era417 (2259)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2260
Remélem, már jobban vagy(tok). Ha megvan a leírás, akkor annál jobb :))).
Te szoktál/szeretsz a géppel kötni? Én inkább maradtam a kézinél...
Előzmény: eindor (2251)
era417 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2259

 Sziasztok Lanyok!

 

Pont ezer eve nem jartam erre, bocsanat .

A nyar gyorsan eltelt, jottunk mentunk, sokminden tortent -sajnos nem mind feltetlenul jo,  de en ugy gondolom, hogy mindennek megvan az oka.

Pl volt egy kis hat es derek problemam, amivel kapcsolatban kiprobaltam az Aloe Vera csodalatos gyogyito erejet es varazslatos hatasat. ( Ha valakinek van valami problemaja, szivesen megosztom tapasztalatomat, mert most eppen teljesen odaig vagyok a dologert, es boldog -boldogtalannak ezt meselem!

Kotesre es a konyve nem volt tul sok idom, az nagyreszt elmaradt, de a gyerekek ismet iskolaban vannak es jonnek a hosszu huvos estek, ugyhogy meg van esely, hogy  esetleg arra is sor kerul...

 

csok mindenkinek , majd jovok mostmar surubben!

 

Era

Jolimama Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2258
Kedves Ilcsi! Köszönöm a képet.

Szedit99-nek pedig a bemutatkozást. /Az én lányom is magyart tanít Kaposváron, az egyetemen/
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2257
Drága Margitmamim.)))))))))))))))))

Remélem nálad is jók a fotók....
A fiam gépén megnéztem,és már minden rendben van....szerintem..)

Puszika,drága!))))))))))))))))))
Előzmény: margitmama (2255)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2256

Nálam már minden oké!

Köszönöm!

Előzmény: margitmama (2255)
margitmama Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2255
Kicsikéim ! PRÓBÁLJÁTOK AZ EXPLÓRELEN, HA A MOZILLÁN NEM MEGY, VAGY FORDITVA.
PUSZ, Margitmama.
Előzmény: Annamária36 (2227)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2254
Nézzétek mit találtam.
erzsimami Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2253

Sziasztok!

Mostanában kicsit elfoglalt vagyok, egy keresztszemes terítőt horgolok körbe a menyemnek. Ha kész, megmutatom. Nagyon izgatja a fantáziámat a topiktakaró, és olyan jó fonalat láttam, lehet, hogy elkezdem. Kb mennyi fonal kell egy 150x80-as takaróhoz? Ki tudja?

De izgatja a fantáziámat a szalagcsipke is.

 

Annamari!

A szövőkeret elő van készítve!!!

Jolimama Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2252
Kedves Eindor! Remélem, hogy most már jól vagy, és vissza tudsz közénk is jönni. Biztos visszaolvasol, és akkor látod, hogy csinált Gabcika egy bemutatkozó oldalt, a honlapján, ahol már olvashatók is vagyunk. gabcika.atw.hu.
Ha szívesen teszed, mutatkozz be Te is, örömmel várjuk.
Üdvözöllek újra közöttünk.)))))))
Előzmény: eindor (2251)
eindor Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2251
Hálás köszönetem,elnézést,betegség miatt nem irtam(((((((((((Közben előkerült a leirás valahonnan.Mégegyszer nagyon kedves Tőled,köszönöm!!!
Előzmény: Orsi_1 (2247)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2250
És persze, kimaradt a Gacimami képtára))))))))))))))))))
Előzmény: hazyboszi (2246)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2249

Szia Mindenkinek!  Pár órát nem vagyok, és alig győzök visszaolvasni. Hála Istennek.!!

 

Szedit, én is köszönöm, hogy bemutatkoztál, többet tudhattunk meg Rólad. Minél többen vagyunk, annál inkább bebizonyosodik számomra, milyen fontos dolog amit csinálunk, hogy le tudjuk kötni magunkat, valóban terápiás célra is használható. )))))))))

 

Serendipity, szeretettel üdvözöllek a fórumon. Többen is voltak, akik úgy kezdtek kötni, hogy ránk találtak. Szép munkákat láttunk tőlük. A gabcimami képtárában találhatsz sok segítséget a kötéshez, a néhány szó a kötésről, a kezdéstől a befejezésig. Valóban, jó ötlet, ha sállal kezded. Én az 1 sima 1 fordított, patentkötést javaslom. Sálnak nagyon jó a minta. Ha megkötöd, mutasd meg nekünk is.

 

Gabcikám, jó hogy láttalak, mindjárt megyek skayp-ra.

andee- Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2248

Szia Serendipity!

 

Sztem kezdj el valami hordható darabot kötni - a sál kiváló ötlet. Mindig nagyon jó érzés, ha sikerül valami egyedit alkotni : )

 

Ha tudsz simát és fordítottat kötni, akkor ezek váltakozásával (mondjuk egy sima egy ford, vagy még inkább 2 sima, 2 ford, esetleg 3 sima, 3 ford) megköthetsz egy tetszés szerinti hosszúságú sálat.

 

Jó a nicked : )

Előzmény: .Serendipity. (2243)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2247
Szia Eindor,

ugye te kérted a Zsuzsi kötőgép leírását? Aztán jól eltűntél... Küldeném, ha tudnám, hova!
Ha felfeded a mailcímedet, kapsz egy privát üzit tőlem :).

Üdv,

Orsi
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2246
.Serendipity. !!!


Köszike a hozzászólásodat,és hidd el,megéri a fórumot visszaolvasni))))
Na,majd meglátod)))))))))
Kérhetnénk tőled is 1 rövid bemutatkozást?? Persze,csak ha része lennél kis fóruméletünknek,és szívesen megosztasz velünk néhány általános infót magadról..
Nem muszáj....)))))))

A fórumot jó ötletnek tartottam,elindítottam,eleinte kevesen találtak ide, de mára már elég sokan részt vesznek a fórum életében,egymás segítésében!!!!

Ez a fórum arra is jó,hogy mindenki meg tudja mutatni munkáit,mások honlapját is megismerjük.....,képtárát..stb...))

http://marikaje.uw.hu/

Pl: hkatica, marikje, briella, monisz....és a többiek................
Érezd magad jól közöttünk!!!
Puszika........Gabci)))
Előzmény: .Serendipity. (2243)
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2245
Szia szedit99 !

Nagyon örülünk a bemutatkozásodnak!! Csüccs le közénk.))))
Minnél többen vagyunk,és minnél többfélét művelünk,annál többet tanulhatunk egymástól!!)))))

Hát tudod,Jolimama a tanúm,én is elkezdek egyszerre többfélét...muszáj,nem bírom ki,de előbb utóbb minden elkészül...)))))))
A weblapom címe: http://gabcika.atw.hu/

Még magamról annyit a bemutakozóhoz: Kaposváron végeztem gyógypedagógiát,már ezer éve,ahogy azt szedit -Editke megfogalmazta....))))
Onnan bővültek ismereteim kézimunkaügyben,pl: szövés,és egyéb kézműves munkák...raffia-fonás..stb..)))
Üdvözlöm kedves,rangidős fórumtagunkat!!!!!
Nagy gond lenne,ha kérnék fotót?? Nem musáj....de ha küldesz,....)))))))
Puszika.Gabci))))
Előzmény: szedit99 (2242)
eindor Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2244
Szia!És mi a kérdésed a sállal kapcsolatban?
Előzmény: .Serendipity. (2243)
.Serendipity. Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2243

Sziasztok!:)

 

Azon apropóból akadtam e fórumra,hogy most tanulok kötni.Pár éve tanultam horgolni.Varrok gobelint meg mindenféle kézimunkát kipróbálok.Sokadszorra próbálkozom a kötéssel,és végre megy:)))

Aminek örülök,mert se nem szorul össze úgy,hogy a tűt nem nyikorgatva kell beimádkozni a fonalszemekbe,és nem olyan laza,hogy szétessen az egész.Megy a sima és a fordított szem is.

Csupán annyi "tanácsot" szeretnék kérni,hogy most tanuljam meg fogyasztani és szaporítani a szemeket,meg hasonlók,vagy csinálhatok valami egész egyszerűt is?Most a sál kezd aktuális lenni lassan..

Vagy nem is tudom..De már úgy készítenék valami szépet:)

A fórumót meg elkezdtem visszaolvasni az elejétől.

És köszi hazyboszi,hogy indítottad ezt a topicot:)

 

Üdv Mindenkinek!

szedit99 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2242

Hogy érem el Gabcika weblapját?

 

Azt hiszem legfőbb ideje, hogy bemutatkozzam. Mentségemre szolgáljon, hogy nagy a család, széles a baráti körünk, és csütörtök este óta a köszöntőkkel voltam elfoglalva lévén névnapom.

 

Már nyilvánvaló, hogy én vagyok a legidősebb köztetek, 72 éves múltam. 10 unokám és egy öt éves dédunokám van, Andriska. Az unokákkal három gyermekünk ajándékozott meg: két fiú, és egy lány.

Férjemmel élek, két éve ünnepeltük az aranylakodalmunkat.

 

Kézimunkázni 8 éves koromban kezdtem, mivel elemiben tanítottak bennünket kézimunkázni. Máig is magam előtt látom azt a szerencsétlen, narancssárga tálcakendőt, amivel olyan sok keserves órát töltöttem! Nagyobbacska voltam, mikor anyám tanított hímezni. Egy sárga vászonruhámra kellett fehér cseresznyéket hímeznem. No, azért sem lelkesedtem, de anyám könyörtelen volt.

 

Már megvolt a két kisfiam, mikor elkezdtem nekik kötni, mert az üzletben olyan silány választék volt! Akik látták, megdicsérték, és ettől szárnyakat kaptam. Lassan az egész rokonságot elláttam kötött, horgolt holmikkal, főleg a gyerekeket.

Valahogy a hímzőtű is a kezembe kívánkozott.

Nem szaporítom a szót, anyám is, anyám húga is nagyon szeretett kézimunkázni. Most már mindketten csak a munkáikban élnek.

Én pedig belebetegednék, ha nem kézimunkázhatnék. Az a bajom, hogy mindenfélébe belefogok, most is van félben keresztszemes, gobelin, laposhímzés, kötés, horgolások. De előbb-utóbb mindet befejezem!

Persze, ezt a bemutatkozást is. Még csak annyit: nyugdíjas tanár vagyok, magyart és történelmet tanítottam - úgy tűnik, ezer éve.

Előzmény: Jolimama (2238)
andee- Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2241

Szil,

 

hát ez jó : )) Egy modellügynökség feltesz egy csomó oldalt... Kíváncsi lennék, mit szól ehhez a Fürge Ujjak magazin? Valóban elég sok infó látszik a lapokon, főleg a kézimunkában egy kicsit jártas embereknek : )

Köszi.

Előzmény: szil666 (2223)
andee- Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2240

Marikje

 

Nagyon szépeket alkottál : )

A sapinak én is nekiálltam, majd mutatom, ha kész lesz.

Előzmény: Marikje (2228)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2239
Sziasztok,

én épp kersztszemest művelek, ajándékba lesz, majd megmutatom :))).

Szeretnék lassan nekiugrani a szkenneléseknek, amiket ígértem, plusz lesz egy újabb kicsi könyvecske (gyerekeknek való keresztszemes az is), amit be fogok szkennelni!

A pulcsival is jó előre haladtam, majd lesz egy kérdésem (csak hát mindent egyszerre akarok...).

Gyönyőrűek a munkáitok,
szép napot mindenkinek,

puszi

Orsi
Jolimama Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2238

Jóreggelt Mindenkinek!

 

Nagy örömet szerzett Gabcika, hogy tett fel zeneletöltő-, és lejátszó linket. Alig tudtam elszakadni a zenehallgatástól, egyik kedvencemet a másik után hallgattam.

Ha új ablakban nyitjátok meg, akkor tudjátok a háttérben hallgatni. Gabcika köszönöm mégegyszer))))))))

Próbáljátok meg Ti is.

 

Szil666! Régen jelentkeztél már. Írjál Te is magadról, milyen kézimunkát művelsz? Rólunk is olvashatsz a bemutatkozó oldalunkon.

 

Oana! Tényleg nagyon eltüntél, írjál Te is, hogy vagy, mit csinálsz, és mit találtál ujdonságot))))))

 

Szép, nyugodalmas napot, jó munkát kívánok.

ilcsi. Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2237
Már értem,nem a szék lábán kifeszítve szárad.Sziasztok!
Előzmény: Annamária36 (2236)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2236

A fonalnak nem lesz semmi baja csak egy kicsit kilógja magát.

Margitmamit már látom!

Jó éjszakát mindenkinek!

Előzmény: ilcsi. (2234)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2235
Rendben!Ha fényképezőgéphez jutok küldöm a fotókat! Jó éjt mindenkinek!
Előzmény: Jolimama (2233)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2234
Szió! Nem lesz nagyon merev a fonal? Amúgy köszi,legközelebb kipróbálom.Már ha mégegyszer nekifogok bontott fonalból kötni.
Előzmény: Annamária36 (2232)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2233
Szia Marikje! Nagyon szép ez a pulcsi, és gondolom a tulajdonosa is büszkén fogja viselni.


Annamari és még akiknél nem látható Margitmama fényképe, Gabcikánk dolgozik, hogy megoldódjon ez a gond. Nálam látszik, nem tudom, mi lehet az oka. Most már csak holnap.

Margitmama, esetleg nem küldenél egy másik képet? Egyenesen Gabcikának, a címére?

A bontott fonalra nagyon jó ötletet adtál, én is szoktam alkalmazni. Bejön. Igaz, van kis munka vele, de megéri.


Ilcsi, várjuk a képet poncsóról, és az azóta készített gyöngyhorgolásról. Hadd gyönyörködjünk.))))

Nyugodalmas jó éjszakát kívánok Mindenkinek
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2232

Ilcsi!

Én a bontott fonalat mindig feltekerem egy felfordított szék 3 lábára,átkötöm és finoman nyomkodva kimosom a fürdőkád fölött.  Amennyire tudom kézzel kinyomkodom belőle a vizet és hagyom lógva míg meg nem szárad.Száradás után megint gombolyagba tekerem.Szembetűnő a változás,nálam bejött.

Előzmény: ilcsi. (2230)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2231
Betti! Találtam gyöngyhorgolást a linkeden,szupi ötleteket kaptam.Köszi!
Előzmény: k-betti (2161)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2230
Ügyes vagy,és nagyon gyors!Egyedi a gyöngyös pulcsi.Én leragadtam a gyöngysorhorgolásnál,közben poncsót kötök a barátnőm 10 hónapos kislányának.Nagy bánatomra bontott fonalat hoztak,a kötésem pedig így sem valami egyenletes.Szóval,hát,nem igazán tetszik az eredmény,de a barátnőmnek bejön így is.Majd mutatom ha kész.
Előzmény: Marikje (2228)
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2229
köszike,megpróbálom újra feltenni,gifben küldte el....
Marikje Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2228

Jó estét Mindenkinek!

 

Dicsekszem!

Kész a gyöngyös puli és Andee itt a sapi.

 

 

Margitmama képe nálam sem látható.

Annamária36 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2227
Margitmama fényképe nálam nem látható.
Előzmény: hazyboszi (2225)
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2226
Sziasztok!


Honlapomon zenekereső-hallgató program van!!!!
Keresgélés közben hallgasd a kedvenc zenéd..)))
Katt a linkre,majd a searc-hez írd be az előadó vagy a zeneszám nevét!
Jobb oldalon kijön egy kista katt. a számra és már szól is!!!


Jó szórakozást kívánok!!! Gabci))
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2225
Bemutatkozó oldal: http://gabcika.atw.hu
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2224
Andee,Katica,és mindenki aki mostanában tette fel a munkáit!Nagyon ügyesek vagytok,szépek a szalagos terítők is!Mindenkinek dícséret!Így egyszerre,mert ha külön-külön tenném,folyton csak dícsérgetnék.

Szil666! Köszi!Mutogatják a modelljeiket,mi meg lelessük a mintákat!Hi-hi! Van egy csomó kötött,horgolt ruci a Fürge ujjakból olvasható leírással.Ha találsz még,jöhet!
Szil! Kézimunkázol te is?

HPiroska! Hová tűntél?Gyűjtöttünk neked csipkefelhasználási variációkat.

Oona! Mit alkotsz mostanában?Rég hallottam rólad!Azt hiszem mégsem fogok gombostűvel kötni,nemrég akadt egy a kezembe és valahogy elment a kedvem tőle,olyan kicsi.
Puszi mindenkinek!Jó kézimunkázást!Ilcsi.
szil666 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2223

Sziasztok!

 

 Húúú mit találtam nektek. Úgy megörültem mikor megláttam. Csak egy gondja van, aki nem a legprofibb az a 90 százalékát nem tudja megcsinálni, mert sajnos nincsenek benne a részletes leírások. De azért vannak itt profik is úgy láttam, úgyhogy kicsik és nagyok jó böngészést.

http://www.rivercast.hu/new_magyar/aktualis.html

Jolimama Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2222

Jó estét Mindenkinek.

Annamari, nem volt fáradtság, szívesen elküldöm a mintákat.

 

Andee, Katica, nagyon szépek a munkáitok. A sál is, és a terítők is. Olyan jó érzés látni, hogy mindig van valaki, aki éppen befejez valamit és megmutatja. Nézzétek meg a bemutatkozó oldalt, jó kis csapat vagyunk. Így legalább tudjuk a neveket is kihez kötni, és aki már küldött képet, akkor ahhoz is.

 

 

hazyboszi Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2221
Sziasztok!!

Új fotók kerültek fel a fórumalbumba..)))
Köszike Margitmamim..))))
Köszike Lívia néni......és Marikje,meg akik előrébb már elküldték..))))
Nézzétek meg,olvassátok. http://gabcika.atw.hu/
Kis családi csapatunk.))))))))))))))) Puszi mindenkinek!!!

Ha valaki szeretne nálam könyvtárat,fotóalbumot a munkáiról,akkor küldje el őket mailben,és felteszem!!))) Gabci.............
margitmama Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2220

  Üdvözöllek hkatica1! gyönyörü a teritőd, és ahogy látom minőségi munka .      Gratulálok!!

                                                    Margitmama.

Előzmény: hkatica1 (2219)
hkatica1 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2219

Sziasztok!

Most van egy pár percem, így felteszem a legutóbbi munkáimat.

Katica

12
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2218

SZÉP LETT!

És ha hidegre fordul az idő,te akkor is virágok közt leszel.

Előzmény: andee- (2217)
andee- Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2217
Elkészült a bordó sálam. Mivel elég unalmasnak találtam, horgoltam rá pár virágot : )
erzsimami Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2216

Marikje! Nagyon köszi. Lehet hogy még igénybe veszlek. Most indulok dolgozni!! Szép napot mindenkinek!

Erzsi mama

Előzmény: Marikje (2211)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2215

Lívia!

 

A minta közepén un. nádfonatminta van, azért vannak a nagy kockák. /három láncszem, rövidpálcával leöltesz, három láncszem; három láncszem, rövidpálcával leöltesz, három láncszem, utána folytatod a mintát, a következő sorban a vastag résszel szedett fölé öt-öt  láncszem kerül köztük 1 egyráhajtásos pálca. Ahogy bővülnek a kockák úgy ismétled, vagy csökkented. Remélem érthetően magyaráztam el. De biztos van olyan mintád, amiről meg tudod nézni.

Előzmény: livia néni (2213)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2214

Jó estét mindenkinek!

Remélem szép hétvégéje volt a társaságnak.A levár főzés is összejött.

Én meg megtaláltam az egyik könyvemben azt a szalagos terítőmintát aminek a leírását Jolimamitól kértem el a napokban.

Jolimami kérlek ne haragudj,hogy megdolgoztattalak!

livia néni Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2213

Szép a minta, de mi van a közepén?

Lívia

Előzmény: erzsimami (2210)
Marikje Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2212

Gabika!

Küldtem a fényképet.

Marikje Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2211

Erzsi Mama!

Itt a receminta nagyobban elküldöm neked mailban. Nagyon szép Ügyes vagy:))

erzsimami Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2210

Marikje!

Elküldtem e-mailban!

Köszi, hogy felrakod!

Előzmény: Marikje (2208)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2209
Szia Marikje ez a minta Erzsimamijé, biztos szivesen elküldi Neked. Én is elküldeném, de Ő dolgozott vele. A honlapodon én is láttam a szerkesztőt, sajna kipróbálni nem volt időm. Érdekes lenne tervezni, gondolom Ti is voltatok már úgy, hogy több mintából hoztatok össze egyet, és nekem is több összeragasztot kockáspapírból készült el. Igy lett Titti unokámnak egy recehorgolású kendőcskéje. Most gondolkodtamn el rajta, hogy ha odakerülök, lesz időm, lefényképezem a mintát, meglátom, hogy mi lesz belőle???????
Előzmény: Marikje (2208)
Marikje Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2208

Kedves Jolimama!

Ha átküldöd én tudok belőle jpg-ét készíteni.És akkor képként be lehet szúrni.

Előzmény: Jolimama (2206)
Marikje Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2207

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Erzsi mama!

http://marikaje.uw.hu oldalamon a Kötés lapon kétfajta programot tudsz letölteni ami kötéshez és keresztszemeshez is jó. A baj csak az vele, hogy demo progi és nem lehet e mintákat lementeni és nyomtatni.

De ha gyermeked találna rá ***keyegent** akkor meg lehet oldani ezt is. ehhez a részhez én sem értek. Meg lehetne vásárolni de az egyik 10000 körül a másik 28000 körül van Kp és azon egy egész kötötdét lehet venni.

 

Andde!

Sapka összeállítás alatt reggel kész lesz kép is nagyon könnyű készíteni a kis kockákat csak amilelőtt többet készítenél egy háromszöget és egy négyzetet horgolj össze a visszáján rövidpálcával és mérd körbe a fejeden mennyi ilyen motívum kell .

Varrni is lehetne de sokkal szebb ha összehorgolod!!

 

Most nem jövök nagyon el vagyok a gyöngyös pulcsival befejezés alatt áll és a Védőnéninek csütörtökön a búcsúztatójára készítek egy bébitakarót enterlac-al mert szülésire megy. De olvasgatok majd esténént és emailban nyugodtan kereshettek .

 

Csók a Mamiknak Mindnek.

 És mindenkinek akinek Névnapja és szülinapja volt a napokban itt egy gyönyörű kckásliliom . Isten éltessen benneteket.
Előzmény: erzsimami (2205)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2206
Köszönöm átjött Nagyon érdekes, még mintákat is szerkeszthetünk))))))))

Próbáltam felmásolni, nem sikerült. Majd a gyerekeid megoldják biztosan. Esetleg kinyomtatva, bescennelve, biztos fel lehet tenni.
































































































































Előzmény: erzsimami (2205)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2205

Jolimama!

 

Ez tulajdonképpen nem program, csak az excelben kockákat csináltam, amiket aztán besatíroztam. De most a fülembe ültetted a bogarat, felbíztatom a gyerekemet nézzem utána, hátha tényleg van ilyen program. E-mailban elküldöm, amit csináltam.

 

Előzmény: Jolimama (2204)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2204
Érdekelne engem ez a mintakészítő program. Légyszives mutasd meg.
Előzmény: erzsimami (2201)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2203
Köszönjük a linket, és ha találsz, küldjél máskor is.
Előzmény: berke (2200)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2202
Ja csak a minta nem megy át. Majd a gyerekemnél próbálkozom.
erzsimami Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2201

Jolimami!

 

Végül is azért főztem én is lekvárt, mert megkaptam a te receptedet is, csak kicsit elsokalltam a szilvát és nem fért be a sütőbe.

 

Készitettetek már mintát számitógépen?  Tök jó.

Felforgattam az egész léakást a rece-anyag teritőm mintájáért, nem találtam, ezért most elkészítettem a mintát számítógépen. Ime: csak elfelejtettem, hogy a wordbe nehéz beilleszteni excelt. De azért olvasható?? Akinek kell mélben küldhetem.

 

Előzmény: Jolimama (2199)
berke Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2200
Sziasztok! Keresgéltem a neten, és találtam egy jó oldalt. Regisztrálni kell, de utána rengeteg szabadon letölthető mintát találtok. http://www.lionbrand.com/ Judit
Jolimama Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2199
Jó reggelt Erzsimami! Megmosolyogtatott a szilvalekvár történeted. Ne add fel olyan könnyen. Valamikor - még a multban - nagyon sok szilvalekvárt főztem, és én úgy szoktam csinálni, hogy egy nagy lábasnak, /amekkora belefér asütőbe/ az alját átöblítettem ecettel, bele a szilvát, lassú tűzön kevergetés nélkül, ugyancsak 4-5 óra alatt gyönyörűen megsül. Az idén Taptapotól kapott szilvából is ezt csináltam, mert a gyerekeim kérték, ha csak egy kanállal is jut mindenkinek, legyen "sütött" szilvalekvár. Persze cukor nélkül. Próbáld ki egyszer, lesz szilvalekvár és közben horgolhatsz is.


Szép, derűs, kirándulós napot kívánok, Mindenkinek
Előzmény: erzsimami (2188)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2198







Kedves Saci, boldog születésnapot kícánok

Annamária36 Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2197

Köszönöm,jött a levél!

Vannak régi könyveim nekem is,minták is vannak.Igazándiból nem gyűjtöm ezeket a mintákat csak azt ami megtetszik.És ez a terítő nagyon tetszik!

Már nekem is két élet kéne mint annak a bizonyos MICI NÉNINEK!

(egyik lenne a családé,a másik meg a kézimunkáé)

Előzmény: Jolimama (2195)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2196
Elküldtem al mintát, légyszives jelezzél, hogy megkaptad-e?
Nyugodalmas jó éjszakát és szép álmokat Mindenkinek
Előzmény: Annamária36 (2194)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2195
KÖSZÖNÖM, HOGY KÜLDTETEK KÉPET, ÉS NAGYON ÖRÜLÖK NEKI. VÁRJUK A TOVÁBBI KÉPEKET.


Természetesen elküldöm a kért mintát, egyébként H.katica képtárában fennt van, ott is lehet letölteni.
Előzmény: Annamária36 (2194)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2194

Jolimama!

A 359.hozzászólásodban mutattál egy szalaghorgolásos terítőt.El tudnád nekem küldeni a leírását?

Előzmény: Jolimama (359)
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2193
ANNAMÁRIA ! ! !

Megkaptam a bemutatkozót,és a fotót!! Nagyon szépen köszönöm.
Mindenki olyan,amilyen...nem szépségversemyre készülünk,de ha szűk kis családias fórumunkon néha el tudjuk most már képzelni a beszélgetőtársunk arcát..)))
Aki nem vállalja önmagát.............hm...))))
Tényleg.....szépségverseny, lányok??????))))) Jó,ez most vicc..........


KBETTI ! ! !
A fotó szintén megjött.))))
Felraktam.....megnézhetitek. Neked is nagyon köszönöm!!!
Mégegyszer mindenkinek: a fotó nem "csámcsogni" kell...nem vagyunk tinik,meg cset.......ez 1 kultúrált fórum,mint ahogy mindenki láthatja,olvashatja!!!!
Erről ennyit...Aki küld, megköszönöm,és felteszem,aki nem,az nem....!))))
Köszike mindenkinek a bemutatkozást is......!!! Szerintem így kerek a fórum, hogy a tagok megismerik egymást kissé,még ha virtuálisan is!!)))

Puszika mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Gabci
Előzmény: Annamária36 (2190)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2192
Köszi megnézem. Elővettem egy ősrégi szalagos könyvemet és gyönyörű minták vannak benne, csak én még ezelőtt nem próbálkoztam ilyennel.
Előzmény: Annamária36 (2191)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2191

Erzsimami!

Márika honlapján megvan,jó is és érthető ís!

Előzmény: erzsimami (2189)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2190
Küldtem képet magamról,úgy látom elég jól látható vagyok rajta.Na mindegy (nem vagyok nagyképű csak nagy lett a kép)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2189

No csak elkészült a kezdetleges szalagos minta.  két szalagcsíkból áll. Csak azt nem tudom, hogy a szalagok végét hogy dolgozzam össze? Horgoljam, varrjam ....?

Ugyanis és összehorgoltam, de nem igazán szép.

erzsimami Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2188

Sziasztok!!

 

Most elmesélem szilvalekvárom történetét. Kb 12 tájban ugye azzal köszöntem el, hogy vár rám a szilvalekvár főzés. Nosza nekiálltam kimagozni a szilvát persze állva, minek is ülltem volna le,  kb 2 órára végeztem is vele, mondanom sem kell mennyire untam. Közben az ebédem megfőtt. Felteszem a szilvát, telefon nővéremnek, mit kell még vele csinálni, semmit csak kevergessem, kb 4 órát kell főzni. Kevergetem, kevergetem, mindjárt 3 óra, a derekam a sok ácsorgástól majd leszakad, hamar elő a fájdalomcsillapító ketyerémet, derekamra föl. Gondoltam egyet, ha ilyen sokáig kell a szilvát főzni, közben akár horgolhatok is, itt az alkalom kipróbálni egy egyszerű szalagos mintát. Hamar előkerestem a könyvet, maradék fonalat. Uccu neki. Hamar kiderült, hogy a szilvalekvárom nem tolerálja a horgolásba feledkezésemet. Tehát le kellett raknom, és minden figyelmemet e lekvárra fordítani. Mindjárt 4 óra, kevergetem, kevergetem. A férjem kiszól a szobából, persze tévézik, már lekvár illata van. Fél öt. Mondom jöjjön megkóstólni, hátha jó. Még kb 1 óra és jó lesz. Nézek az órára és a szilvalekvárom csökkenő térfogatára, még egy óra? Akkor már nagyítóval kell megkeresni a lábas alján. Na jó még egy kicsit főzöm. 5 órakor azt mondtam, most elég. A bekészített befőttes üvegek egy negyede sem telt meg. Öt órai munkával lett 5 üveg lekvárom, amiből 2 db 2,5 decis.

Ez volt életem első szilvalekvárja, de azt hiszem az utolsó is.

A csúcs pont az volt, hogy a férjem hozta a 2,5 dl-es bögrét, hogy ő ebből akar szilvalekvárt enni. Tehát az öt üvegből egyet mindjárt meg is akar enni.

 

A lekvár finom lett, de már csak az hiányzik, hogy a gyerekek azt mondják, hogy nem is szeretik a szilvalekvárt!

 

Jolimama Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2187
Szia Imola! Nézzél körül gabcimami képtárában is, a poncsók között, ott is érdemes. Nagyon tetszik ez a poncsó, biztos örül a tulajdonosa. Nekem is a színek nagyon bejönnek.
Előzmény: szedit99 (2185)
Lsaci Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2186
A poncsót körbe horgolom, mint azokat a négyzet alakú csipkéket, amelyeket körbe kell horgolni. A sarkoknál 4 láncszemet készítek, a következő sorban ide 1-1 "tele négyzt jön közéjük a 4 láncszemmel. Ha nem volt érthető küldhetem a mintát (egyébbként ez a Fürge ujjakból a poncsó más színekből). Sarolta 
Előzmény: szedit99 (2185)
szedit99 Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2185

 Kedves Sarolta!

Végre, egy "igazi" poncsó, ahogy 40 éve is horgoltuk. Már elfelejtettem, hogy szaporítottunk, ami leírást találtam, az mind két részből írta. Légyszi, írd meg, hogy csinálod?

 

Köszi: Edit

Előzmény: Lsaci (2180)
andee- Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2184

Saci

 

Nagyon-nagyon klassz a poncsó! Szépek a színei meg minden, biztos örülni fog neki aki kapja : )

Előzmény: Lsaci (2180)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2183

Ismét szép napot kívánok mindenkinek!

 Győrben kérdeztem egy üzletben,hogy vannak e gyárilag körbevarrt anyagok amit még körül horgolhatok.Úgy néztek rám mint aki nem ezen a bolygón lakik.

Erzsimami élni fogok a "boltod" adta lehetőséggel is,többször fogok Komáromba járni a szülőértekezletek miatt.(a mintákon eligazodom)

erzsimami Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2182

Lsaci!

 

Milyen fonalból készíted a poncsót? Nagyon tetszenek a szinei. Én 2-3 éves korukban holgoltam a gyerekeimnek ilyen mintával kapucnis kabátkát. Duplán, tehát két ugyanolyat horgoltam és összehorgoltam a kettőt, igy még melegebb volt, és ha jól emlékszem, egyik fele piros volt a másik fehér, tehár mindkét oldalon tudtuk használni.

Előzmény: Lsaci (2180)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2181

Annamari!

Remélem eligazodsz a mintán. Ahol én lakom, ott van egy kézimunkabolt és ott rendelésre meghozatják neked a szíveket, ha netán nem sikerül megvarrni. Bővebben, majd ha jössz a szövőkeretért. Puszi: Erzsimami.

 

Most főzök ezerrel, mert még vár rám a szilvalekvár készítés!

 

Mindenkinek jó hétvégét, jó kézimunkát.

A honlapom lassan készül, még én sem tudom mit lehet látni belőle, de:

www.erzsimami.atw.hu nézzetek be.

Előzmény: Annamária36 (2167)
Lsaci Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2180

 

 

 

Még nem kész a lányom poncsója, de megmutatom. Remélem a hétvégén be tudom

fejezni. Sarolta

 

 

 

poncso1

Lsaci Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2179

Kedves Lívia néni!

Örülök, hogy általam új barátokat találtál itt. Tudom, hogy a nyugdíjba vonulás sokszor nem könnyű, az anyukámat pl. nagyon megviselte amikor nyugdíjas lett. Remélem hogy minden gondodat belebökdösöd a fonalba. Sok elkészült kézimunkát kívánok: Sarolta

Előzmény: livia néni (2159)
k-betti Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2178
Jolimami: már reggel bemutatkoztam a fórumban, raktam fel magamról fényképet is. Aztán meggondoltam magam (a fényképemet mégsem kéne „nyilvános” fórumban mutogatni) és kimoderáltattam a hozzászólásomat :)

29 éves vagyok. A kötés és horgolás alapjait a nagymamámtól tanultam el. Akkor nem voltam ilyen „lelkes”, ezért nem érdeklődtem nála újabb fortélyokért. Sajnos már nem él, a bonyolultabb mintákhoz a fórumozóktól kérek segítséget. Egyelőre még csak a könnyen készíthető, egyszerű darabok kötnek le. Budapesten élek. (képet és bővebb bemutatkozást majd Háziboszinak küldök :)
Előzmény: Jolimama (2176)
lilalila Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2177
Hát még el sincs dolgozva, lehet, hogy nagyobbra is csinálom. Én most a munkahelyemen vagyok, az túlzás, hogy dolgozom, de nincs mit csinálnom és most találtam ezt a terítőt pakolódás közben. Még tavaly készítettem és megfeledkeztem róla.
Előzmény: MóniSz (2175)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2176

 

Szép napot kívánok Mindenkinek, ezen a kézimunkázásra nagyon jó, csepegő időben.))))

 

Margitmama- lívia néni és aki még megörvendeztetne egy fényképpel, azt legyen szives közvtlenül GABCIKÁNAK elküldeni.

 

 

Szia Grimel  jó látni Téged

 

Lady Tigi érezd jól Magad közöttünk. Írjál pár szót Magadról))))

 

 Lívia-Macaa mire is nem jó eza fórum, remélem, fogtok találkozni és megosztjátok velünk is a találkozás örömét))))

 

K.betti! levelet írok. Valami ilyesmi a villahorgolás is, de ahogy néztem, ez valami más. Háááááát, ebben egyetértünk.

 

lilalila írjál pár szót Magadról.)))) A küldés fortélyaira pedig hamar rá fogsz jönni, sok segítséget találsz itt a fórumon.

Nagyon aranyos ez a kis minta, küldjél még,még, várjuk mindig az új mintákat.

 

 

Gacika képtárába új pulli minták vannak, írhorgolásos

is. Olvassátok el a néhány szó a kötésről-t is, hasznos dolgok találhatók ott kezdőknek, és talán még haladóknak is.

MóniSz Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2175
bocsi, tényleg olvastam is, hogy még nincs befejezve, de már most nagyon szép:)
Előzmény: lilalila (2173)
MóniSz Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2174

szívesen, először velem is kitolt ez a csalóka rendszer, de még sokunkkal asszem:)

Nagyon szép a terítőd, ugye még keményítés előtt van?

Előzmény: lilalila (2173)
lilalila Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2173
Köszi, nem vettem észre.
Előzmény: MóniSz (2171)
lilalila Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2172
Előzmény: lilalila (2169)
MóniSz Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2171
Szia a feltötés után a kép bal felső sarkában miniatűr betűkkel van olyan, hogy beszúrás, nyomd meg, anélkül nem teszi be, én az elején nem találtam meg azt, olyan piciben van:)
Előzmény: lilalila (2169)
MóniSz Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2170

Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!

 

LadyTiqi

Szerintem válassz valamilyen számodra szimpatikus alapmintát, és azzal horgolj egy hosszabb téglalapot, majd az oldalát horgold össze. Itt találsz pár mintát http://photo.163.com/photos/xxr-2004/29167875/#p1

http://photo.163.com/photos/lvsut/59480105/

üdv. Móni

Előzmény: LadyTigi (2156)
lilalila Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2169

Az előbb lemaradt.

Előzmény: lilalila (2168)
lilalila Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2168

Szervusztok!

Rátaláltam az oldalra, biztos nem bánjátok, ha olvaslak Benneteket, és néha írok is. Én is szeretek kézimunkázni, én még az a nemzedék vagyok, aki az iskolában is tanulta. De nem ott lettem kézimunka szerető, hanem a családom révén. Horgolni a keresztanyám tanított meg, kötni nagyanyám, keresztszemesre a szomszéd néni, valamint ő mutatta meg pl., hogy kell szép bélelt gomblyukat csinálni (nem tudom, ennek mi a neve, ilyenek vannak a télikabátokon is.) Egy szabó csinált nekem egyszer egy nadrág szabásmintát, és 16 éves koromban már saját magam készítette nadrágban jártam. Anyukám is mindig kötött vagy horgolt, rajta sem fogott ki semmi.

 

Van egy kb 40 éves újságom, gyönyörű horgolások vannak benne, egyiket elkezdtem, de nincs még befejezve, leírom a mintáját, és bocsi, de félkészen szkenneltem be. Ha valakit érdekelne a többi is, írjatok.

 

1.    12 láncszemből gyűrű.

2.    4 láncszem és 29 db 2 ráhajtásos pálca a gyűrűbe.

3.    11 láncszem, a 6. láncszembe visszaöltesz, tehát lesz egy 5 láncszemes hurok,   6 láncszem, és az 5. pálcába rövidpálca. Ezt ismétled hatszor.

4.     6 láncszem, az 5 láncszemes hurokba rövidpálvával 5 db 5 láncszemes pikó, 6 láncszem és rövidpálca az előző sor rövidpálcájába . Ezt is hatszor ismétled.

 

A kis csillagok kapcsolása a 3 középső pikóval.

Annamária36 Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2167

SZÉP JÓ REGGELT MINDENKINEK!

Erzsimami tegnap megkaptam a levelet is. Ezer köszönet érte!

erzsimami Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2166

LadyTiqi!!

Most látom rosszul írtam a mintát!! Azt hiszem most teljesen összezavarlak!!

tehát:a kezdő láncszemsorra: 1 ráhajtásos pálca, 1 láncszem, 1 ráhajtásos pálca ugyanoda öltve, három láncszem kimarad, 5  egy ráhajtásos pálca egy helyre öltve, három láncszem kimarad, egy ráhajtásos pálca, 1 láncszem, 1 ráhajtásos pálca egy helyre öltve, 5 egyráhajtásos pálca egy helyre öltve váltakozik végig a soron, a következő sorban az egyláncszemes ívekbe kerül az 5 egyráhajtásos pálca, és az 5 egyráhajtásos pálca közepére az 1 ráhajtásos pálca 1 láncszem 1 ráhajtásos pálca.

Remélem így már érthetőbb.

erzsimami Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2165

Jó reggelt mindenkinek!!

Szia LadyTiqi!!

 

Sajnos a rossz szememmel és a semmilyen nyelvtudásommal ezt a mintát nem tudom leírni neked, de küldök egy másikat, hátha ez is megtetszik:

 

Láncszemsor a megfelelő hosszúságban. 1 sor: 1 ráhajtásos pálca, 1 láncszem, 1 ráhajtásos pálca az előző tövébe, kihagysz három láncszemet, majd újra 1 ráhajtásos pálca, 1 láncszem, 1 ráhajtásos pálca az előző tövébe, végig a soron. második sor: 5 egyráhajtásos pálca az egyláncszemes ívekbe, végig a soron, a harmadik sor ugyanaz, mint az első, csak az egyráhajtásos pálcákat az 5 egyráhajtásos pálca közepébe teszed. Én körbe-körbe horgolnám.

Én úgy csinálnám, hogy az alsó részén láncszemsorral kezdeném, körbe-körbe horgolnám és a végén egyik oldalon a ráhajtós részt. Igy horgoltam kis táskát a menyemnek, nagyon szereti. A minta: láncszemsor. 1 egyráhajtásos pálca, 1 láncszem, 1 ráhajtásos pál

Előzmény: LadyTigi (2156)
k-betti Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2164
harpin lace = hairpin lace
Előzmény: k-betti (2161)
margitmama Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2163
Jolikám, küldenék de nem tudom erre ,hogy kell feltenni és nincsenek itthol az unokáim. puszi .margit.
Előzmény: Jolimama (2152)
livia néni Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2162
Hova is kellene küldeni a fényképet?

Írjátok már meg azt a címet, ahol együtt megtalálom a fórumozók adatait és majd a fényképeket.

Lívia

k-betti Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2161

Ismeritek a harpin lace technikát? http://www.stitchdiva.com/custom.aspx?id=73

 

Most akadtám rá. Háááát, ...... érdekes ...... :)

 

 

eszkoz

 

 

01

 

 

02

 

 

03

 

04
livia néni Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2160
Kedves  macaa!

Mi meg akkor „ szomszédok” vagyunk. Én Oromról jelentkezek. (gondolom tudod, hogy egy községbe valók vagyunk)

Lívia

Előzmény: macaa (2137)
livia néni Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2159
Kedves Sarolta!

Már így előre is gratulálok születésnapod alkalmából, és köszönöm, hogy a nyáron felhívtad a figyelmemet erre a fórumra, és idecsábítottál. Sokat jelent nekem most, hogy nem dolgozok tovább.

Lívia

k-betti Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2157
Üdvözöllek a fórumon!

Attól tartok, meg kell várnod, míg a „nagyok” felébrednek. Ha tudnék, segítenék, de még én is sokszor segítségre szorulok. Néztem a mintát és a leírást, nekem ez már „felső kategória”:(

Betti
Előzmény: LadyTigi (2156)
LadyTigi Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2156

Sziasztok, jóestét, jóreggelt :)

 

Bejelentkeznék mint új, nagyon kezdő és nagyon lelkes horgoló tanonc. :)

Eddig leginkább read onlyba voltam, bár már mailen keresztül kaptam segítséget Jolimamámtól és Hkaticától (Diana karácsonyi szám ügyben) amit ezúton is megköszönnék ismét, bár még nem próbáltam belőle semmit :) De fogok!!

Most is segítségért fordulok hozzátok, ha valaki érti ezt a mintát és le tudná nekem fordítani jó szájbarágósan, az nagyon jó lenne !

 http://www.angelfire.com/ca4/crochetlady/cigarette_case.html

és hogy még szemtelen is legyek, jó lenne hamar, mert este 6ra meg kéne hogy csináljam, de egyszerűen ne értem:((( Ezért vagyok fent még most is.

Vagy az is jó lenne ha egy akármilyen cigaretta tartó mintáját meg tudnátok adni.

Bocs ha összevisza írok, demár nem fog rendesen az agyam :)

Na igen, ha már a segítségnél tartok, akkor azt is megköszönöm hogy kiírtátok ide a fonalturi címét, hát annak is nagyon örültem :))

Voltam is ma kettőbe és húúú :)) Szemezgettem kicsit :)

 

A visszaolvasásnál a 37-ik oldalon tartok ám! :)

Volt szó az amigurumiról, végülis nem jöttem rá hogy hogy is kell csinálni, pedig nagyon tetszenek a kis figurák!

 

A munkáitok valami csodásak, én eddig pár tartókát csináltam, meg egy teritőt.

Jaj csinált valaki itt egy nagyon édi kis csigát, azt megkaphatnám?:)

 

Hát előre is köszönök mindent akár lesz, akár nem és további szép álmokat mindenkinek!

 

 

grimel Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2155

Hát sziasztok :)

A *régiek* még emlékeznek rám, az *újak* meg majd megismernek... egy ideig (az elején) elég aktív voltam itt a fórumon, de akkor közbejött egy állásajánlat amit nem lehetett kihagyni és most nagyon nincs időm fórumozni meg kézimunkázni. Csak feljövök, elolvasom az ujdonságokat és örülök hogy így ügyeskedtek meg haladtok:)

 

33 éves kétcsaládos anyuka vagyok. Dolgoztam már matek és informatika tanárként is, most mint projekt megfigyelő és követő vagyok májusig lefoglalva. A lányaim Ariella (12) és Zsanett (10), valamikor karácsony környékén képeket is raktam fel róluk. A kézimunkaszeretetet valahol tudat alatt nyilván a nagymammámtól örököltem, de csak már asszonyfejjel vágtam bele. Azóta horgolok és kötök, mindenfélét. Legjobban minta nélkül szeretek kreatívkodni, csak úgy nekivágni és kialakítani valami egyedit.

Örülök annak hogy pár ismerősre itt a környezetemben jó hatással volt a kézimunkamániám, és már önállóan dolgoznak. A Sacit is én csábítottam ide a fórumra, már az is eredmény:))

 

Szóval további sikeres kézimunkázást mindannyiatoknak!

Imelda Bácsföldvárról (Vajdaság)

MóniSz Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2154

Sziasztok

Örülök, hogy tetszik a kutyusom, olyan jó érzés:). Nagyon imádom, most is itt alszik mellettem:)

Lsaci. Nagyon tetszik, hogy a suliban tanítjátok a gyerekeket kézimunkázni:). Mi anno technika órán kézimunkázhattunk, persze csak egymástól tanultunk, a férfitanárunk azért szorgalmazta ezt, mert a barkácsolás, áramkörök összerakása nem nagyon ment a lányoknak, és már nem volt kedve velünk foglalkozni,még jó:)

Szép napot mindenkinek!

Móni

Jolimama Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2153
L.Saci nagyon köszönöm a bejelentkezésedet. Olyan jó érzés, hogy olyan sok helyről találtunk egymásra. A Vajdaságból is többen vagytok. Érezd jól Magad közöttünk.

Előzmény: Lsaci (2151)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2152
Szia Margitkám! az EGY HELYEN OLVASÁS GABCIKA ÖTLETE volt, és Ő is rakta fel. Egyébként tényleg nagyon jó így. Küldesz egy képet Magadról?
Előzmény: margitmama (2150)
Lsaci Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2151

Bár már régen írtam, folyamatosan követem a fórumot. Tetszik ez a bemutatkozásos ötlet. Íme én is röviden:

32 éves vagyok (leszek 2 nap múlva). Két gyerekem van, a lányom Zsófi 8, a fiam Áron 5 éves. Tanár vagyok, matematikát tanítok. A kézimunka mindíg része volt az életemnek, a hajlamomat az apukámtól örököltem. Az iskolában tanultam meg kötni, a többi meg már jött magától. Varrok, kötök, horgolok,  valamikor makraméztam de ezen kívül szívesen megismerkednék a keresztszemezéssel is.

A tavalyi iskolaévben a diákjaimat tanítottuk horgolni (mivel ma már nincs háztartástan tantárgy, ahol ezt esetleg megtanulhatnák.  ) Nagyon szép munkákat készítettek.

A kézimunkát  pihentető, " idegcsillapító" tevékenységként élem át.

Légvári Sarolta vagyok Bácsföldvárról (Vajdaság)

margitmama Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2150

 Jolikám ez az egyhejen bemutatkozás, nagyon jógondolat volt! Nem kell végig böngészni az amúgy is rossz szememmel az egész fórumot.

                                                                                   üdv .margit

Előzmény: Jolimama (2144)
margitmama Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2149
Gabci láykám nagyonszép lett a kis teritőd! Gratulálok ,csak így tovább! szépen alakul a képtárad .puszi /mamid/.
Előzmény: hazyboszi (2145)
andee- Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2148

Marikje

 

Hajrá a világoskék horgolt sapkával : ) Kíváncsi lennék rá.

 

Most apró virágokat horgolok, azzal 'melegítek' a sapka projektre : )

Előzmény: Marikje (2143)
margitmama Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2147
 Jolikám ez a takaró minta nagyon szép tetszik és kedvet kaptam hozzá, miből lehet horgolni ? tudod nekem sok a perlé himzőm abból is? vagy honleányból? kérhetem aleírást? mélben jó lenne! puszi margit.
Előzmény: Jolimama (2141)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2146
Szia!Szerintem sem lesz elég,nekem kb. 1.5 csomag gyöngy kell egy láchoz,és majdnem egy egész a karkötőhöz.
Marikje! Köszi! Aranyos vagy,látszik így is.Nem merem megmutatni,már annyi mindent megrendelt!Igaz ez hamar megvan!
Puszi mindenkinek! Ilcsi.
Előzmény: macaa (2138)
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2145
Sziasztok )))
Látom felrakta házigazdánk a módosított fórumtakaróm,és mintáját..))))
Nagyon haéadós,egyszerű,kezdőkne is ajánlom,bár eddig nem látom a sikert..))

Itt egy szalagos,aminek a mintáját többen kértétek,és Jolimami feltette a képtárba...az a hosszú,csipke-szalagos. Én úgy készítettem,kevés fonal miatt,hogy egy kockányit..))) Kicsit gyűrött,még meleg,nincs vasalva,keményítve...).........de nézzétek meg...)))
Pussz))))))))))))))kockás
Jolimama Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2144

A bemutatkozások egy helyen olvashatók már Gabcika honlapján. Nagyon jó dolog, hogy legalább így tudhatunk egymásról többet.

Ha kedvetek van, egy picike képet is küldeni, nagyon örülünk, de természetesen csak ha így gondoljátok.

 

K.betti, várjuk ám a bemutatkozást.)))))))

Marikje Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2143

Lemaradt az Üdvözlet Mindenkinek!

 

Mónisz nagyon aranyos a kiskutya . Sok örömed legyen benne.

Előzmény: MóniSz (2109)
Marikje Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2142

Ilcsi

Helló Kitty sapi

ezt Most találtam  a kínai neten. Rögtön te jutottál eszembe kislányodnak biztosan teteszik. Ha nem látható elküldtem emailban

Előzmény: ilcsi. (2107)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2141
A topiktakaró, kicsit másképp, ahogy Gabcikánk csinálja. Nagyobb takarónak gyorsabb így, és szerintem nagyon szép. az összeállítás: darabonként összevarrom a hátulján és passz)))

Ez a leírása:

1 sor: 6 lánc gyűrűbe

2.sor: 7 db kétráhajtásos pálca,közte 2 láncszemmel

3.sor: fordulás 4 lánc,majd minden kétláncos ívbe 3 db kétráhajtásos pálca

4.sor: fordulás 6 lánc és minden második pálca tetejére 1 kétráhajtásos pálca,közte 2 láncszemmel/10 kocka/

5.sor: fordulás 4 láncszem,minden ívbe 3 db kétráhajtásos pálca,,végén 1 lánc, és az utolsóra 1 pálca.

6.sor: mint a 4.sor /18 kocka/

7 sor: minden ívbe egy háromláncszemes piko,előtte, utána az ívbe 1 rövidpálcával!

És a kép
Jolimama Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2140

Végre sikerült feltenni a pullimintákat. Lehet kukucskálni)))))

Pár darab mutatóban.

eicu Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2139

Megígértem, hogy ha egy kis időm lesz akkor és is bemutatkozom.

Egy korábbi hozzászólásomban említettem, hogy munkahelyről internetezem ezért egyenlőre a teljes nevem még nem teszem közzé.

58 éves férjes asszony vagyok aktívan dolgozom, de már nyugdíj mellett. A férjem nyugdíjas ő az én segítő társam mindenben.

Két gyermekünk van egy fiú és egy lány. Van három unoka 16 éves fiú, 13 éves kislány és a család legfiatalabb és legelevenebb tagja  a legkisebb  kislány 3 éves lesz most szeptemberben.

Mindig érdekelt a kézimunka. Sok mindennel próbálkoztam de leginkább kötögettem a gyerekeknek amíg kicsik voltak. Később már nem szerették a kézzel köttött holmikat. 

 Jó sok ideig szüneteltettem minden kézimunkát a munkám és a család miatt.  Most újra próbálgatom, mert rájöttem arra, hogy nagyon jól kikapcsol megnyugtat. Tervezgetek és gyűjtöm a mintákat, hogy ha majd már nem dolgozok mit fogok feltétlenül meghorgolni.

Hallottam egy mondást fiatal koromban és ezt én is vallom, hogy aki kézimunkázni tud annak nagyon szép nyugdíjas élete lesz.

Az édesanyám rengetegett kötött és hímezett, most 87 éves velünk él  és én gondoskodom róla. Sajnos már nem tud kézimunkázni.

Csipkét sohasem horgoltam, most viszont ráéreztem az "ízére" és nagyon tetszik.

Nagyon örülök, hogy megtaláltam a fórumot már az is feldob, ha csak olvasom,hogy mit csinálnak és hogyan segítenek egymáson.

Üdvözlet minden fórumozó társamnak.

 

macaa Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2138
Köszi, asszem érthető, de még nem értem "körbe".
Volt egy kis csomag szép sötétzöld gyöngyöm, egy nyakláncot és egy karkötőt terveztem belőle... De ez úgy "eszi" a gyöngyöt, hogy nem biztos, hogy a nyaklánchoz elég lesz... Na, majd kiderül.
Előzmény: ilcsi. (2136)
macaa Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2137
Én is bemutatkoznék...

24 éves vagyok, könyvelőként dolgozom egy kis cégnél, emellett távhallgató vagyok egy főiskolán, műszaki menedzser szakon.
Horgolni anyukámtól tanultam még kislány koromban, és ez a kedvencem, de belekóstoltam már a nemezelésbe, gyöngyfűzésbe, próbáltam már csuhéból táskát, lószőrből ékszert készíteni. De még mindegyikből nagyon kezdő vagyok, csak időm nem sok van, hogy tökéletesítsem a tudásomat...
Bár szeretek mindenfélét alkotni, mégsem én vagyok nálunk a művész, hanem a férjem, aki rajzol, fát farag, rusztikus és görbefa bútorokat készít. És ő biztat mindig, ha valami nem sikerül egyből úgy, ahogy elképzeltem, hogy ne adjam fel... :)

Öülök, hogy megtaláltam ezt a topikot, jó kis társaság vagytok:) sokat tanulok tőletek.

Nádi Barát Mária, Magyarkanizsa (Vajdaság).
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2136
Szia!Én azzal a cérnával,amire horgoltam a gyöngyöket, varrom fel kapcsot.Így nem üt el a gyöngysortól.A karkötő ugyanúgy azzal a cérnával van összevarva,ott pedig figyelni kell a spirálra,hogy folyamatosnak tűnjön,ne legyen törés a sorok között.én jól meghúzom a cérnát,hogy becsúszon a gyöngyök közé és ne látszon.Remélem érthető,és sgítettem.Jó munkát!Ilcsi
Előzmény: macaa (2133)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2135
Eicu és Imola várjuk a bemutatkozást))))))) Örülök Nektek is.
Jolimama Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2134
Szia! Gratulálok a nagyfiuhoz!!!!
Igen, átnéztem, szinte mindennap gyönyörködöm a munkáitokban, sőt, szavazni is szoktam. Hihetetlen gyönyörű dolgokat készítetek, csak csodálkozni tudok rajtuk.
Előzmény: gubike (2129)
macaa Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2133

Ilcsi, hogy kell a kapcsot hozzáilleszteni a gyöngysorhoz? Úgy, hogy ne látszon nagyon a cérna, de azért erős is legyen?

Illetve hogy kell összedolgozni a két végét kapocs nélkül, mint ahogy a te karcsatod is van?

 

(lehet, hogy ha próbálgatnám, rájönnék, de egyszerűbb kérdezni. Most, hogy van kitől:)

Előzmény: ilcsi. (2076)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2132

Lívia néni!

Küldtem két képet de úgy látom még javítani kell a minőségen.Türelmedet kérem,próbálkozom.

hkatica1 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2131

Köszönöm mindenkinek a jókívánságokat!

 

Az Enikőknek én is boldog névnapot kívánok!

 

szedit99 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2130

Kedves Mindannyian!

Nagyon jó ötlet a bemutatkozás! Örömmel olvasom én is, hogy mennyi fiatal kézimunkázik. Írok majd én is, ha befejeződik nálunk a vendégjárás.

Előzmény: Jolimama (2125)
gubike Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2129

Sok boldogságot kívánok én is az ünnepelteknek!

 

Jolimama, köszönöm, hogy átnéztél a foltosba, és szavaztál is a barátnőm kisfiának a fotójára. Ügyes fiúcska, pl. tavaly európai második helyezett go játékos.

eicu Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2128

Szia Mindenkinek!

 

 

Mostanában nagyon el vagyok foglalva a munkahelyemen és nem jut időm fórumozni. Mihelyt javulnak az állapotok újra jövök és én is be fogok mutatkozni.

Addig is  néha azért "végfutok" és nagyvonalakban nézem, hogy mi történik.

 

Jolimama Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2127

Az   Enikőknek, Enciknek boldog névnapot

Jolimama Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2126

 

Napsütéses szép reggelt kívánok.

 

 

Katica szeretettel kívánok Neked boldog születésnapot.

Jolimama Creative Commons License 2006.09.14 0 0 2125
Jó estét Mindenkinek! Ma én sem nagyon értem rá felnézni, de úgy látom mások is elfoglaltak voltak.
Nagyon szépen köszönöm Nektek, akik bemutatkoztatok, Gabcikánk összesíti és fennt található lesz a honlapján.
Remélem, még lesznek, akik megteszik, hogy megismerhessük Őket is. Nagyon jó érzés a sok fiatal, akik reményeim szerint tovább viszik, és tanítják ezt a csodálatos dolgot, hogy alkothatunk, és örömet szerezhetünk kedveseinknek.

Szerettem volna, ha ma felkerülnek a pulliminták, sajnos, a Kép-tár nem úgy gondolta.((( Pedig jön az ősz, jó lenne kezdeni a kötésüket, hogy mire hideg lesz, már melegítsenek bennünket.

Nyugodalmas jó éjszakát kívánok
yali Creative Commons License 2006.09.14 0 0 2124

En is bemutatkoznek, ha mar mindenkirol meg tudhatjuk a legfontosabbakat. :))

35 eves vagyok 2 fiu anyukaja, a nagyobbik 16 eves a kisebbik 2 volt vasarnap. :))

Ma mar csak a kisebbiknek kotok-horgolok varrok. Ket nagymamamtol tanultam a kezimunka alapjait, az anyai nagyon szepen himzett, (tole tanultam, de ma mar nem nagyon van turelmem hozza) az apai pedig ugyesen varrt, horgolt es kotott. Sajnos mar egyik sincs mellettem, hianyoznak is nagyon. Kisfiam oktobertol bolcsibe megy, akkor allok ujra munkaba, kinai tolmacskent dolgozom

Becsuletes nevem  Reider Patricia... ))

 

nem fogok tudni rendszeresen jarni (sajnos) de amikor csak lesz lehetosegem, utanaolvasok.

 

Sok gyonyoru kezimunkat, csodalatos pulcsit  csodaltam miota nezegetlek benneteket, es csak irigykedni tudok, kisfiam pulcsijat mar egy hete kotom, de meg mindig csak a hata felenel tartok. :))

 

Sok puszi mindenkinek.

Patricia

Előzmény: Marikje (2094)
margitmama Creative Commons License 2006.09.14 0 0 2123

Kedves Mónisz! kicsit irigyellek a kis barátodért! nekem is ugyan ilyen volt de egy éve sajnos meghalt! 14- éves volt. nagyon megviselt a hiánya. kivánom, sok- sok örömed legyen benne, hisz olyan hüséges kedves társak.  üdvözöllek Margitmama.

Előzmény: MóniSz (2109)
margitmama Creative Commons License 2006.09.14 0 0 2122
Kedves Annamari! Köszönöm az elismerést, az jól esik , de hidd el nekem hogy a 68- évemmel nagyon sok mindenről lemaradtam,pedig igyekeztem mindent megtanulni amire lehetőségem volt. úgyérzem most nyilna meg a világ, előttem de már ilyenkor gátjai vannak a tanulásnak. most a számitó gép a mindenem és ti fórumozó lányok adjátok a napi örömet így nem vagyok kirekesztve a világból.  üdvözlettel Margitmama.
Előzmény: Annamária36 (2117)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 2121

Jött minden,holnap küldöm őket.

Jó (kézi)munkát mindenkinek délutánra!

Előzmény: livia néni (2120)
livia néni Creative Commons License 2006.09.14 0 0 2120

A levelet elküldtem a képekkel együtt, remélem célba is ér.

Lívia

Előzmény: Annamária36 (2119)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 2119

Lívia néni!

Szégyen ide,szégyen oda ha nem baj kérem a képeket! Mint írtam,szalma vagyok egy hónapig s most mindenre magamnak kell rájönni.Össze keresem a mintákat és küldöm sorba mind (az azért megy).

Bocs,hogy így megdolgoztatlak! Üdv ; Annamari

Előzmény: livia néni (2118)
livia néni Creative Commons License 2006.09.14 0 0 2118
Kedves Annamária!

Nézelődtem a képtáradban, és kiválasztottam néhány terítőt, amelyeknek a mintáját szeretném megkapni. Ide másolom a számukat, talán így is el tudod küldeni. Vagy küldjem el e-maliban a képeket?

1081; 1089; 1094; 1199; 1224

Lívia

 

Annamária36 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 2117

Jó reggelt mindenkinek!

Kedves Margitmama!

Hát eddig is csodálattal néztem az elismert emberekre gondoltam,hogy sok munka van benne csak azt nem,hogy ennyi.

Én még ott tartok,hogy mindig csak azt látom,mennyi mindent nem tudok még. 

Előzmény: margitmama (2116)
margitmama Creative Commons License 2006.09.14 0 0 2116
KEDVES ANNAMÁRIA! 10-ÉVIG KB. TANULTAM A NÉPMŰVÉSZET IRODALMÁT. KÖZBEN DOLGOZTAM , KEZDTEM TERVEZNI ÉS A MUNKÁKAT, MINDEN ÉVBEN ZSŰRIZTETTEM. LENGYEL GYÖRGYIKE VOLT A MENTOROM. VOLT AMI JÓ VOLT DE VOLTAK KUDARCOK IS.MIKOR ELÉRTEM A MEGFELSLŐ SZINTET AZ ELSŐ,LÉPÉSKÉNT BARANYÁBAN AZ IPARTESTÜLET JAVASLATÁRA ITÉLTÉK ODA AZ OKLEVELET. SAJNOS ÍDŐS KOROM ELLENÉRE ÉS  A VÁLTOZÁSOKRA TEKINTETTEL NEM JUTHATTAM TOVÁBB. DE TE FIATALON MÉG SOK MINDENT ELÉRHETSZ. ÜDVÖZÖLLEK MARGITMAMA.
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2115

Jó estét,éjszakát mindenkinek!

Margit mama engem érdekelne hogy adták az oklevelet.Mit kellet letenni érte az "asztalra".Na! Úgy kérdezem inkább,hogy mikor kap valaki ilyen elismerést?

Én nagyon sajnálom,hogy nem lettem iparművész.A mostani eszemmel már tudnám mi leszek,ha megnövök.

Előzmény: margitmama (2095)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2114
Szia Moni! Nagyon aranyos a kis barátod. Biztos nagyon szeretnivaló kis jószág.

Előzmény: MóniSz (2109)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2113
Szió! Nagyon cuki!
Előzmény: MóniSz (2109)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2112
Vagy nagyban?Mindegy!
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2111
kicsiben:
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2110
Az a bizonyos rózsaszín kardi:
k-betti Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2108
Jó 5let ez a bemutatkozósdi :) Majd én is csatlakozom, de nem most, mert egy fárasztó, hosszú napon vagyok túl.

Jolimama: köszönöm a kedves leveled, igyekszem válaszolni rá még a héten.

Hazyboszi: hozzájárulok, hogy a bemutatkozásom és fényképem felkerüljön majd a többiek közé. Majd keresek egy előnyös képet magamról :)
Előzmény: Jolimama (2090)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2107
Sziasztok! Amikor beléptem,azt hittem,rossz helyre tévedtem!Visszaolvastam,képben vagyok!
Kovácsné Ilona vagyok,31 éves, 3 gyerkőc édesanyja.Roland(mint már tudjátok) 11 éves nagyfiú,Anett lányom 8, Marcell pedig 3,5 éves.Ápolónő a szakmám,most főállásban anyuka vagyok.Ezért a férjem kettőnk helyett rengeteget dolgozik.Emiatt családi élet szinte 0,dehát mindennek ára van.(sajnos)
8 éves koromban kezdtem el kötni a babáimnak,utána pedig magamnak.Büszkén feszítettem az itt is említet csónaknyakú pulcsikban.A horgolás alapjait nagyikámtól tanultam,de igazán csak akkor mélyedtem el benne,amikor már két gyermekes anyuka voltam.Roli nem szereti a kézzel kötött dolgokat hordani,Netti annál inkább, mindíg rendel valamit,most a Kitty cica a nyerő.És már Marci is rendelt egy Noddy és egy Tinininja pulcsit(a kínai netről látta).A férjemre pedig akkora pulcsi kell,hogy az anyagi csőd a mai fonalárak mellet.Na majd ha a fonalturiba eljutok!
Szoktam keresztszemezni is,és olvasni is imádok,bár mostanában erre nem igazán jut időm.
Júliusban kezdtem el a gyöngyhorgolást,most ez a nagy kedvenc.
.A barátnőim sorra kedvet kapnak a horgoláshoz,most kezdtem tanítgatni egyikőjüket.
Kertes házban egy kisvárosban lakom.

Szóval Marikje, köszi a tippet! Szoktam Pestre menni rokonlátogatóba(na ez túlzás,minden évben egyszer),majd megkeresem egyszer azt az üzletet.Köszi a dícsértet!
Marianna0 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2106

Sziasztok!

Szeretnék a csapat tagja lenni így hát bemutatkoznék én is.

A munkám nagyon leköt, eléggé megterhelő szellemileg , sokat túlórázom(nem sok időt hagy nekem a horgolásnak) ,számlázok egy Cba áruházban így ritkábban adódik, hogy hozzászóljak és a fórum aktív tagja legyek, de igyekszem rendszeresen nyomon követni benneteket, visszaolvasok mindíg a képtárakat folyamatosan nézegetem és mondhatni mindenki képtára gyönyörű, tele van szebbnél szebb dolgokkal és ehhez gratulálok. Sokat tanulok tőletek. Engem teljesen  kikapcsol a kézimunka, szívesen fordítok rá időt. Vonzanak az új, nem mindennapi minták. Leginkább horgolok és gobelint varrok.

Marianna vagyok azaz Márton Péterné.

34 éves 3 gyermek anyukája. A 15éves lányommal gyakran kézimunkázunk a fiam 13 a kisebbik lányom 8 éves.

Joli mamit és Gabcikát már személyesen is ismerem, szeretem ezt a fórumot jó lenne egy topik tali.:) Itt mindenki kedves és segítőkész, szeretettel üdvözlök mindenkit.

Marianna

andee- Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2105

Marikje, Gabcika

 

Köszönöm a segítséget : )

Akkor szerintetek először a négyzetes részt készítsem el és utána a szegélyt. Ez jó, a kötős eszemmel, biztos fordítva akartam volna : )

Előzmény: Marikje (2104)
Marikje Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2104

Szia Andee!

 

Remélem látszik a beírás az egyik jobbról áthurkolt relieff-pálca a másik pedig balról áthurkolt. Úgy készíted, hogy a pálca mögött hurkolod a következő sor adott egyráhajtásos pálcáját.

 

ez az egyik a másikat pedig a pálca előtt vezeted.

 

Utólag kell összehorgolni a négyzeteket rövidpálcával és az azonos kis jelek az illesztési pontok.

Amikor összehorgoltad egysor egyráhajtásos p. és erre a relieff pálca.

Előzmény: andee- (2100)
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2103
Szia Andee-

Szerintem menet közben kell összehorgolni,praktikusabb is,és alul a nyíl is azt jelzi,hogy a szegélyt körbe!!!))))
Szerintem,én így értelmezem....

Bemutatkozásomhoz:
közgazdaságit,és utólag Kaposváron gyógypedagógiát végeztem..
jelenleg egy nagy cégnél lennék minőségbiztosító főellenőr,ha..........nem lenne a betegségünk.. /most fizetésnélküli.
Előzmény: andee- (2100)
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2102
BOCSIKA az elírásokért.................szörnyű((((((((((((((((
most olvastam vissza......
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2101
Sziasztok!

Bemutatkoznék én is,bár már páran ismertek.))) hazyboszi- Gabriella vagyok.
Székesfehérvárról költöztünk 6 éve egy közeli kis faluba,ahol jól megvagyunk,csendes,nyugodt!!

50 éves,2 nagfiúval rendelkező anyuka vagyok. 24 és 30 évesek a fiaim.Nagyobbik nős,de sajnos unokám még nincs,bár be van ígérve!!! Kisebbik Londonnban dolgozozz majd 4 évig,mire egzisztenciát teremtett volna,haza kellett jönnie,mert párom súlyos beteg lett /mellhártyarák/ és nem akart engem egyedül hagyni ebben a nagy bajan. Most építgeti újra itthon a jövőjét.
Én most jelenleg nem dolgozom,a párom betegsége súlyos depresszióssá tett,4 hónap kórház,rengeteg gyógyszer......várom az orvosi döntést.......aztán majd tervezek....

Horgolni egyedül tanultam,mint kötni,és más egyéb kézimunkát is. Az iskolában kb. 10 éves koromban volt valami hányavetitechnika óra,de akkor még a fafaragás jobban érdekelt!))) Aztán telt múlt az dő,gyermekeim lettek és nagyon sokat spóroltam a magam kötötte,horgolta cuccokon!!!
Ma már rengeteg csipketerítő készült szeretteimnek,családtagoknak,és sok várja gazdáját.Ugyanis ami teccik' azt előbb-utóbb el kell követnem..)))))
Soha nem nézek tévét horgoló vagy kötőtű nélkül.)))))
A netezés rejtelmeit kisebbik fiamtól tanulom,de a honlapszerkesztés,az egyéni verejték eredménye,mint ez a fórum is!!!!
Boldog vagyok,hogy ilyen nagyszerű kis csapat jött ssze,mely szinte napi szinten,családis légkörben tartja a kapcsolatot!!!!!

Ha nem veszitek tolakodásnak,a honlapomon a bemutatkozót feltenném,és aki vállalja,mellé fotót is közölnék.
Kérlek jelezzétek!!!!!!
Ha valamit elfelejtettem: kérdezzetek!!!))))))))))

Üdvözlettel: Gabci...................tartalékos háziasszonyotok.))
andee- Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2100

Ezt a sapkát szeretném meghorgolni. Szerintetek mit jelent a minta alsó sorában (tehát a homloknál) látható - gondolom egyráhajtásos pálcák végén lévő két irányba is mutató kunkor? Egy nem túl gyakorlott horgolónak nem túl nagy falat ez? Mikor horgolom össze az egyes négyzeteket: menet közben vagy a végén?

 

 

 

Köszi

 

Andi,

aki 38 éves és egy kétéves, örökmozgó, folyton dumáló, imádnivaló kisfiú anyukája. GYES-en vagyok és hogy valami hasznosat is csináljak - a fiammal töltött időn túl - iskolába járok (tolmács-szakfordítónak tanulok). Azelőtt - ha jól emlékszem - pedagógus voltam : )

 

Kötni és a horgolás alapjaira nagyikám tanított meg még általános iskolás koromban - éljenek a nagymamák : )) Pár évig szorgalmasan kötöttem, mostanában kezdtem újra, de most igazán szeretnék horgolni is megtanulni, mert csak ámulok és bámulok, hogy milyen szép munkák kerülnek ki a kezeitek alól. Közben patchwork-öt varrtam, amit most egy kicsit félretettem, gondolom nem véglegesen...

hkatica1 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2099

HKatica: 28 éves leszek két nap múlva. Debrecenben élek egy lakótelep 4. emeleti lakásában, már majd két éve önállóan. Egy közlekedési cégnél dolgozok gazdasági területen, s úgy néz ki októbertől visszaülök az iskolapadba is egy jogi szakokleves képzés keretében.

Kézimunka köréből leginkább a horgolást szeretem/művelem. Én az anyukámtól tanultam meg horgolni 10-12 éves koromban és első alkotásaim Barbie baba ruha kreációk voltak, de utána évekig nem csináltam semmit. A szenvedély kb. 10 éve éledt fel: egy szatyor horgolásával kezdődött és egy ismerősöm bátorítására próbálkoztam meg a terítőkkel. E mellett néha kötögetek is, régebben pedig gyöngyfűzéssel is próbálkoztam. Amit még nagyon szeretnék megtanulni az a csipkeverés. Ha tehetném egész nap csak ezekkel foglalkoznék, de hát meg is kell élni valamiből.

Kézimunkán kívül nagyon szeretek olvasni, illetve társasjátékozni (sajnos ez utóbbit nagyobb baráti társaság híján csak ritkán tudom megtenni).

Hegedűs Katalin

Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2098

Orsi:

 

29 éves vagyok, néhány héten belül anyuka leszek.

Hónapok óta egész szívemet / lelkemet betölti a baba örömmel teli várása.

Férjem 33, elsősorban programozással / webdesignnal foglalkozik, de rendkívül sokoldalú, sok minden más is érdekli és nagyon sok mindenhez ért.

Kapcsolatunkra büszke vagyok: a maga nemében páratlan, támogató, gazdag, tápláló kapcsolat. (Már csak a kis gyümölcsét várjuk epekedve.)

 

 

Kézimunkázni sosem tanultam (kivéve 10 éves koromban néhány iskolai tanítási órán, a kötés alapjait). A családban nem volt, aki megtanítson, és sajnos nálunk nem is volt értéke a kézzel készített holminak és a kreativitásnak. (Ahogy visszaemlékszem, amikor kötni tanultunk a suliban, otthon csak szürke fonalunk volt. Azt meg annyira unalmasnak találtam, hogy el is ment a kedvem az egésztől.)

 

Kis tini koromban sok ruhát varrtam egy ismerős kislány játékbabáinak. 10 éve a keresztszemesbe is belekezdtem, de kevés volt a motivációm és a türelmem.

 

Idén tavasszal aztán rájöttem, hogy "ha most nem, akkor soha", hiszen babát várok. Megtanultam (újra) a kötés alapjait az Interneten. Talán volna körülöttem olyan, aki segítene, de elszánt makacssággal MAGAM akarok rájönni a dolgokra.

 

Aztán mégis elakadtam - de addigra belejöttem abba, hogy a neten mindent meg tudok oldani -. Akkor találtam Rátok, és nem csak a kötésben "segítettetek ki", hanem rátaláltam egy szép közösségre is, ráadásul ráérezhettem/érezhetek a kézimunka és az élmények megosztásának örömére is.

 

Amúgy fontosnak tartom az "élő" kapcsolatokat, találkozásokat is, szeretek "nyitni" és szeretem ápolni a kapcsolatokat.

 

 

Nemrég rákaptam a keresztszemes hímzésre, különböző kicsiknek való figurákat hímzek a születendő babám számára.

 

 

Nyugodt, irodai munkám nem terhel le túlságosan és elég érdekes ahhoz, hogy szellemileg is megfeleljen. Szerencsémre a lelki/szellemi életemre marad elég időm a szabadidőmben.

 

"Hobbim", életem a pszichológia és a lelki élet (szépségei, nehézségei, hogyan lehet jól "működni" lelkileg stb.). Nagyon szívesen és gyakran sikerrel segítek másokon - ahogy tudok. (Belemásztam a pszichológiába, az asztrológiába, a Bach-virágterápiába, az Agykontrollba stb. is, hogy némi eszköztárra tegyek szert először magam kigubancolásához, majd mások segítéséhez. Azt hiszem, az előbbi nélkül nem megy az utóbbi.)

 

/Az Internet-használat kockázatairól sajnos sokat tudok, így maradok szeretettel: Orsi. Privátban szívesen mesélek többet, sőt, ott még a nevemet sem vonakodom elárulni :)) /

livia néni Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2097
Kedves Fórumozók!

Én is csatlakozom a bemutatkozókhoz. Novemberben töltöm az 59. évemet, most már véglegesen nyugdíjas pedagógus vagyok. Két évet dolgoztam nyugdíjasan. Most nagyon jól jön ez a fórum, mert leköti az időmet, társaságot jelent a számomra. Nehéz megszokni 38 év munka után, hogy nincs körülöttem a nyüzsgés.

Két fiam van, az idősebb 31 éves, a fiatalabb 24. Még nem gondoskodtak arról, hogy nagymama legyek. Tőlünk távol élnek. Különben én úgynevezett határon túli vagyok, Vajdaságból küldöm leveleimet.

Alig 10 évesen, mint iskolás ismerkedtem meg a horgolással, nagyon sokáig csak horgoltam. Majd első fiam születése után döbbentem rá, hogy azért fiúnak inkább kötött holmi való. Később jött a hímzés, gobelinvarrás. Mostanában tértem vissza újra a csipkehorgoláshoz, és ez a sok minta, ami itt feltűnik a fórumon, teljesen a rabjává tett.

Férjem még dolgozik, mivel a férfiaknak 40 munkaév kell a nyugdíjhoz. A fiúk jóvoltából már régen van gép a háznál, én magam 3-4 éve tanultam meg rajta dolgozni, főleg a munkámhoz használtam. Eddig az internetezés a levélküldésben merült ki, mostanában kezdek mást is elsajátítani.

Nevem Kormányos Kávai Lívia  

erzsimami Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2096

53 éves vagyok, 3 gyermekem van, mindannyian már külön családban. 3 unokám van 10 éves, 9 éves, 3 éves. Mint már tudjátok, most éppen kicsit válságban vagyok, de ezt úgy fogom fel, hogy legalább az unokáimé és a kézimunkáé lesz a főszerep egy ideig. Férjem rokkantnyugíjas, de mellette dolgozik, hisz igazán abba betegedne bele, ha nem tehetné. Nővéreim is kézimunkáznak. Valamennyien édesanyámtól örököltük a kézügyességet, amit én nem igazán mondhatok el gyermekeimről. Illetve egyik fiam megtanult gyermekkorában hímezni, riselliőt is varrt egy kicsit. De a lányom abszolut botkezű. Remélem majd az unokáim!!

Valamennyi kézimunkát szeretem: kötés, horgolás, szövés, egy időben makraméztam, varrtam, hímeztem, goblent is varrtam. Addig nem nyugszom míg egy kézimunkát ki nem próbálok. Örülök, hogy rátok találtam, igy legalább erről a témáról tudunk beszélgetni, cserélgetni.

 

Annamari: Ha már ilyen közel lakunk egymáshoz: kölcsönbe van szövőkeretem, sőt felvető és szövőfonalam is!! Érdekel?? /A felvető és fonal örökbe, ingyen/

Előzmény: Annamária36 (2091)
margitmama Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2095
/Margitmama/ -vagyok 68-éves, három gyermekem. két fiu egy lány,nyolc unokám ,ők már nem kicsik, kettő dédunokám, akik félévesek.Tehát nagy a családom. Édesanyámtól örököltem a kézimunka szeretetet, és ez lett a megélhetési forrás is, válalkozó voltam 27- évig. kalocsaival foglalkoztam főleg,himzés riselliő,de mikor már nem volt kereslet abba hagytam. fiatalon nagyon sokat horgoltam-kötöttem , és varrtam is a szakmám női-ruha varró.  megszerezte a népművészet, okleveles címet is.hát dióhéjba ennyit. A Fórumra véletlenül kerültem, himzés keresés közben és Jolikámmal hozott össze a jó soRSOM. Ő nagyonsokat segitett nekem,internetezni 1 1/2-éve tanultam, egy tanfolyamon . Ja és jógázom,( az etka-jógát ).Szeretettel üdvözlök minden fórumozót. MARTONNÉ MARGIT.
Marikje Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2094

Marikje: 32 éves vagyok. Két kislányom van Janka 4 éves Lenke december 1-jén lesz 2, férjem Ákos 32 éves raktárban dolgozik hobbija miatt tartunk itthon gépet .

Most GYEDEN vagyok egyébként főkönyvelőként dolgozom az egyik minisztériumi Inézményben. Levelezőn a győri Egyetem közgazdász képzésére járok 3 éves vagyok.

Tizenévesen tanultam meg kötni az első tini szerelmemnek készítettem karácsonyra egy mellényt és egy uolyan pulcsit magamnak. Aztán évekig csak pihentettem ezt a tudásom. Amikor Jankán 1 éves lett kezdtem újra és akkor tanultam meg horgolni könyvből.

Most honlapot csinálok és Én is mindig mindent egyszerre. Kontháné Marcsi

Jolimama Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2093
Szia Annamária! Nagyon köszönöm, hogy jelentkeztél. Valahogy így képzeltem el. A leveled rádöbbentett egy hiányosságomra, pótolom.

Nagyházi Miklósné Joli/mama/ vagyok.
Előzmény: Annamária36 (2092)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2092

Ja!

És nagyon szertek itt lenni,levelezni veletek!A csipkekészítők levelezésében találtam rá MARIKJE-re,úgy jöttem át erre a fórumra.

Annamária36 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2091

Annamária 36:36 éves vagyok.Fiam Dani 15éves középiskolás,lányom Esztike már majdnem 13.Anyai nagyszüleimtől örököltem a kézimunka szeretetét,mára már megszállottja vagyok(kb.20éve). Sokat köszönhetek a férjemnek aki a tőle megszokott nyugalommal viseli megszállottságom következményeit (itt az anyagiakra gondolok). Ő 40 éves a számítógép a mindene,Józsefnek hívják. Mindkettőnk munkája hajtós fizikailag és szellemileg is. Sokat jelent,hogy nyugodtan kikapcsolódhatunk egy-egy húzós nap után.

Sosem érem utol magam,mindig van 2-3 befejezetlen kézimunkám,olvasni is szeretek de itt van még a decopuage és a gobelin (azt is varrok egyet). Keresztszemeztem is de abból is szeretnék majd egy komolyabb munkát.

Kipróbáltam a foltvarrást,tetszik is de jobb gép kéne hozzá. Most a szomszédos fórumon Márta néni szövőszéket próbál nekem felhajtani (ezt is ki akarom próbálni).

Hát röviden ez vagyok én; Szabóné Samu Annamária

 

Jolimama Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2090

Gabcikával már régen beszélünk arról, hogy kellene egy pár soros bemutatkozást szerveznünk, a topikon belül. Mire is gondoltunk? Néha Szoktunk létszámellenőrzésre kérni a bejelentkezésteket. Most, szeretném egy kicsit másképp kérni ugyanezt.

Ha beleegyeznétek, akkor a nicknév mellé pár sorban mutatkozzatok be. No, nem kérem én azt, hogy áruljuk el a korunkat, de azt, hogy nagymama, vagy anyuka, vagy még esetleg egyik sem vagy, ezt leírnád. Ha anyuka vagy, hány gyereked van, mekkorák. Már csak azért, hogy tudjuk kihez tartozik ez a név.

Olyan sokan vagyunk már mamik, mamák, stb. Hiszem, hogy a mi fórumunk családias, jó lenne tudni, hogy a nevek kiket takarnak. Amikor én is a Jolimama nevet választottam, ezen a fórumon az első voltam. Hála Istennek, most már többen is vagyunk "szépkoruak" furcsa egymást mamizni.

Ha nem találjátok jó dolognak, akkor csak jelentkezzetek be, legyetek szívesek. Végignéztem a kezdetektől, sajnos, többen hiányoznak. Szeretném Őket is megtalálni.

Azt hiszem, úgy illik, hogy én megtegyem a bemutatkozást.

 

Jolimama 62 éves vagyok, már háromn éve egyedül maradtam, de nem vagyok magányos. 4 gyermekem van, és 7 unokám. Időm nagy részét a nagymamai kedves "szolgálat" teszi ki. Utazó nagymamaként mindig oda megyek, ahol szükség van rám. A hobbim a könyvek, és a kézimunka, ami sokat segített nekem talpraállni. Hiszem sokan tapasztaltátok már gyógyító hatását. Tehát kézimunka minden mennyiségben.

És nem vagyok magányos, mert itt van nekem a fórum, Gabcikánk jóvoltából, akinek ezért külön is köszönet.  Örülök annak, hogy ilyen sok fiatal is tartozik közénk.

 

Ilyesmire gondoltam, Gabcika egyetértésével. Szeretettel üdvözlök minden régi és uj fórumtagot.

 

 

Jolimama Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2089
Jóreggelt mMindenkinek, szép napot!

Szia Katica! Az unokáim egyike sem "panaszkodott", hogy nyomja a hátát a gomb, és nyomát sem láttuk. Látod, eszembe sem jutott, hogy ez is lehet gond. Igaz, mi ezeket sétákhoz használtuk, és nem otthoni ruhának.
Egyébként, biztosan Te is tudod, hogy mi akaik sokat kötünk, horgolunk, ezek a mintaleírások, modellek, utmutatások, de a fantáziánk változtat sokszor rajtuk. Bármi más megoldást ki lehet találni, ha félsz, hogy nyomja a hátát a babának. Különben nekünk nagyon bejött, és nagyon szeretett darab volt. /7 unokám próbálta ki/))))))))
Előzmény: hkatica1 (2082)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2088
OFF
 
Már alig várom, hogy vége legyen a hétnek, és kézimunkázhassak. Már csak ezen a héten dolgozom, de munka egy szál se, minden folyó ügyemet lezártam és az aktuális munkák nagyon-nagyon kevesen vannak. Jó ez a nyugi, de már úgy várom, hogy otthon legyek :)))).
 
Legszívesebben itt kötögetnék, hímezgetnék, de hát azt ugyebár egy munkahelyen aztán mégsem lehet...
 
ON
Marikje Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2087

 

Annamari átjött köszi

Előzmény: Annamária36 (2086)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2086

Jó reggelt mindenkinek!

Marikje! Jelezz ha megkaptad a képeket,kettőt akartam küldeni de azt hiszem már 4 is ment.Valamelyik csak jó lesz!

Előzmény: Marikje (2084)
Marikje Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2085

Ilcsi!

Nagyon ügyes vagy. Ha pesti vagy a Rákóczi úton a Blaha Lujza térnél a Nagyggyógyszertár melett az Emkével szemben van a Vízig és annak a földszintje ki van adva Gyöngyösöknek. Egy egész nagy üzlet és MINDENFÉLE gyöngy nagyon olcsón és nagy kiszerelésben is lehet kapni. Nézz be oda megéri.

Én a gyöngyhorgolást arra az időre tartogatam, ha visszamegyek dolgozni ott fogok eljárni mellette minden nap uh lehet majd felhalmozni.:)))

Addig csak az ötleteket gyűjtöm. Nagyon ügyes vagy.

 

 

Előzmény: ilcsi. (2076)
Marikje Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2084

Jó reggelt Mindenkinek!

 

Annamari, Azsúr!

 

Kedves párocskám kitolt velem és az este újartelepítette a gépet az elküldött szoknya és négyzetminta még nem volt lementve, ha nem nagy fáradtság elküldenétek Mégegyszer? Köszönöm előre is.

 

Jolimama! Köszönöm.:))))

 

 

erzsimami Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2083

Andee!

Köszi megkaptam, most már világos. Azt nem értettem a kép alapján, hogy kapcsolod a kockákat, de most már villany!! Tényleg nagyon jó, akkor hagyod abba amikor akarod, és akkor folytatod, amikor van időd, fonalad!

Előzmény: andee- (2081)
hkatica1 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2082
Jolimama! Köszönöm, megkaptam a leírást. Egy kérdés: a babákat nem zavarják a háton lévő gombok, nem nyomja meg a hátukat?
Előzmény: Jolimama (2070)
andee- Creative Commons License 2006.09.13 0 0 2081

Erzsimami,

 

mél ment.

Előzmény: erzsimami (2067)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2080
Szia Marikje,

tudom és köszönöm.

Én sem felejtettem el a szkenneléseket (akiknek ígértem), de nem jutok hozzá. Be vagyok zsongva, sajnálom. (Most már nem túl sokára szülök.)
Előzmény: Marikje (2064)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2079
Erzsimami,

ha sikerült forgatni a képeket, lehet, hogy már csak az hiányzott, hogy a helyes irányba forgatott képet elmentsd?

Kérd meg a gyerkőcöket, hogy ne fejjel lefelé szkenneljenek, és akkor neked nem kell ezzel bajlódni :)
Előzmény: erzsimami (2066)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2078
Látod, Ilcsi, nem is olyan nehéz.)))))) Puszi
Előzmény: ilcsi. (2076)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2077
Örömömre még mindig van netem, elküldtem a gyerekruha leírást, Katica, Orsi. Jelezzétek, hogy ha megkapjátok.
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2076
Kép lemaradt,a fránya beszúrás gomb!
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2075
A Rolika lánca.
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2074
A gyöngyök:
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2073
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2072
Szóval ez Anettka cicája ruhában ésanélkül.
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2071
Hurrá!! Sikerült!Mindjárt forgatom,az lemaradt,de már ennek is nagyon örülök.Majd apránként teszem a többit is.
Jolimama Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2070
ERZSI MAMI! Köszönöm szépen a mintát. Így már nagyon jó. Ügyes vagy, fog ez menni. Mindnyájan bajlódtunk eleget az elején, és bizony néha még most is.

SZIA ORSI! Elküldöm a gyerekruha mintát, majd holnap, mert ma nem lesz internetem, azért is sietek, hogy még a levelek elmenjenek. /Szerver karbantartás miatt/((((((
Egyébként a cipőcskének a leírása is meg van, küldöm azt is. Én mindig ezt a cipőcske formát csinálom.


KATICA! Neked is küldöm a gyerekruha mintát mailben, és fennt lesz Gabcimami képtárában is.


Gabcika kombinált mintája már fennt van a képtárába. Nézzétek meg. A szalghorgolásos terítők között. Sajnos, még mindig konvertálás alatt, de többször rákattintva megnyílik.

Jó éjszakát kívánok Mindenkinek, szép álmokat. Holnap jelentkezem.
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2069
Jolimama Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2068
Jó estét Mindenkinek! Nem voltam itthon délután, győzök visszaolvasni.

Ilcsi itt vannak a minták, küldjél nyugodtan, szivesen felrakom. Nagyon tetszenek. Jaj, csak idő lenne mindenre, ami tetszik)))))


Gyönyörűek. Csak gratulálni tudok hozzá.
erzsimami Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2067

Andee!

Elküldenéd nekem is a takaró mintáját, nagyon izgatja a fantáziámat!!

Előzmény: andee- (2018)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2066

Orsi1

Köszi a tanácsokat. Itt a gépen próbáltam visszaforgatni a képeket, de csak  visszarakta fejtetőre. Szkennerem nincs, általában valamelyik gyerekemet kérem meg, hogy szkennelje be. Csak ők nem nálam laknak. De majd előbb utóbb megoldódik a technikai problémám is.

Előzmény: Orsi_1 (2062)
Marikje Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2065

Andee! Köszönöm átjött küldtem választ.

 

Margitmama!

Ennek a szalagosnak átküldenéd a mintáját?

Köszönöm előre is.

Marikje Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2064

Orsi!

Nem vagy elfelejtve.:))))

 

Előzmény: Orsi_1 (2062)
Marikje Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2063

Azsúr !

Megjött a mail nagyon köszönöm:))

Előzmény: azsúr (2055)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2062
Szia Erzsimami,

drukkolok, hogy úgy alakuljon a munkadolog, ahogy a legjobb neked.

---

Azért "van neked fejtetőn minden", mert aki szkennelte a képeket, véletlenül fejjel lefelé tette bele a szkennerbe. Ha elfordítjátok 180 fokkal, akkor jó lesz.

De a beszkennelt képet is el lehet forgatni: a szkennelős programmal vagy a képfeldolgozó programmal.
(A szkennelőprogramnál a beolvasáskor szoktak lenni nyilas kis ikonok a jobbra, illetve balra forgatáshoz. A képfeldolgozóban pedig a Rotate (Forgatás) menüpontot kellene kiválasztani (nálam ez az Image (azaz: kép) menüben található.)

Minden jót,

Orsi
Előzmény: erzsimami (2056)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2061

Jolimama!

E-mail ment!!

Előzmény: Jolimama (2039)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2060
Szia Jolimama!

Szép a rózsaszín gyerekruha, kérem szépen a mintáját! Beteszem a távoli tervek közé...
A hozzá való cipőhöz is van minta?

Köszönöm :))))
Előzmény: Jolimama (2033)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2059
Jolimama! Elküldtem 3 gyöngyhorgolós képet.Remélem elment.Mégegyszer köszi!Ilcsi.
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2058
Macaa! Szuper ügyes vagy! Gratulálok! Az egyszínű sem nehéz, csak egy kicsit jobban kell figyelni.Nálam előfordult,hogy vagy kihagytam,vagy szaporítottam egy szemet.De hát lebontottam.További jó munkát!
Előzmény: macaa (2052)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2057
Nagyon aranyos vagy Jolimamai! Akkor küldök mindjárt egy pár képet. Nagyon-nagyon köszi!
Előzmény: Jolimama (2047)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2056

Sajnos olyan munkába akarnak belekényszeríteni, amit nem szivesen vállalok. Pl. 3 napot helyben dolgozok, 2-őt pedig járjak be innen 30 km-re. A családom és én is úgy látom ez nem megoldás, így úgy döntöttem: felmondok. Most jön a győzködés, hogy nekem ez milyen jó lenne, de kitartok az álláspontom mellett. Köszi azért, hogy szorítotok.

A gyerekem szerkeszti a honlapomat, csak kicsit lassan megy, ha kész, megírom.

addig is: a középrész mérete 12 cm. /Miért van nekem fejtetőn minden?/

Előzmény: ilcsi. (2044)
azsúr Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2055

Marikje, hasonló szoknyamintám van egy régebbi Fürge Ujjakból. Megpróbálom ide feltenni a beskennelt mintát, ha nem megy, akkor küldöm az email-címedre.

 

Előzmény: Marikje (2014)
andee- Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2054

Köszönöm az ötletet, a gondolkodást - megpróbálom.

 

Mindjárt küldöm a másik címre.

Előzmény: Marikje (2050)
andee- Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2053

Szedit

 

: ))

 

Elég macerás, de mulattató. Nekem minden tetszik, ami nem végetérhetetlen, egyforma sorokból áll. Gondolom, ha belejön az ember, már nem kell annyira figyelni, de eleinte eléggé észnél kell lenni.

Marikje honlapján mindenféle (képes, szöveges) leírást megtalálsz.

Előzmény: szedit99 (2048)
macaa Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2052

Sziasztok!

 

Szedit: A rece mintát nem felejtettem el, de előbb meg kell szereznem (talán a hétvégén), utána küldöm.

 

Gabcika: a rece-csipke kombinált terítő mintáját szeretném. Nagyon teccik.

 

Erzsimami: köszönöm a top mintáját.

 

Ilcsi: ez a gyöngyhorgolás dolog nagyon érdekes. Most ebbe szerettem bele. Akit érdekel, ajánlom mindenkinek a mityka.play.hu-t, amit Te ajánlottál mailben, és a www.beadseast.com -ot, ahol animmálva mutatják be a technikát.

 

Eddig ezt működtem: (azért ilyen tarka-barka, mert elsőre nem mertem belevágni egy egyszinűbe, az most jön majd...)

 

 

 

 

Ja, és az egyik barátom egyszer összeszámolta, hogy hány Mária névnap van egy évben. Nem emlékszem már, de valami 30-40 darabot számolt...

Melyik az igazi? Én úgy tudom, hogy mindenkinek az, ami a születése után az első.

 

Na, jó munkát mindenkinek:)

hkatica1 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2051

Sziasztok!  Minden Máriának boldog névnapot kívánok!!

 

Jolimama! Elkérhetném a rózsaszín gyerekruhák leírását e-mail-ben?

 

Üdv.Katica

Előzmény: Jolimama (2033)
Marikje Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2050

A 4 szemet azt egyenletesen elosztod és minden négyzethez kevesebb szemet szedsz fel. Gyönyörű alakja leesz. így.

 

Nem jött át a mail megtennéd, hogy ide küldöd mert az inmailt karbantartják marikje@c2.hu

 

Marikje Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2049

Üdvözlök Mindenkit!

Andee

Úgy tudod kicsinyíteni, hogy mindig kevesebb szemet szedsz fel és akkor kisseb kockák lesznek Nagyon Ügyes vagy .

 

Én úgy csináltam a kardigánnál, hogy nyolcas négyzettekl kezdtem a következőnél már csak hat szemet szedtem fel és úgy hogy a szélén felszedtem az első szemet közte elosztva kettővel kevesebbet és az utolsó szemet ott szedtem fel mintha nyolcas négyzet lenne. Remélem érthető :)) És utánna lehet négyes majd 2 es a végén pedig csak elkötöd és olyan szép csillag lesz a teteje mint itt visszább valamelyik képen.

Előzmény: andee- (2045)
szedit99 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2048
Csudajó! Nem nagyon macerás?
Előzmény: andee- (2045)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2047
Szia Ilcsi! Én pointtal kicsinyítek, nekem nincs mindenféle foto-akármicsodám. Megnyitod és ott kép/nyujtás-döntés. Én 50%-al szoktam, mentás másként és máris kisebb. Biztos lesz aki talán jobban elmagyarázza.
Egyébként én is úgy kezdtem hogy más tette fel a képeket. GABIIIIIIII, hol vagy? Szóval Gabiiiiiii segített, úgyhogy ha elküldöd nekem mailben, felteszem, aztán rá fogsz jönni, hogyan kell.
Nagyon szeretném már látni őket.
Előzmény: ilcsi. (2046)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2046
Képet kicsinyíteni?azt hogyan kell?Ez nekem magas!
Előzmény: Jolimama (1978)
andee- Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2045

Entrelacba beleszerettem : ) Most azon töröm a fejem, hogy lehetne sapkára adaptálni. Köszi még egyszer a segítséget.

 

Kötöttem mintadarabot, igaz csak egy színből, de így is nagyon tetszik. Megmutatom minden 'gyerekbetegségével' együtt...

 

 

Előzmény: Marikje (2020)
ilcsi. Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2044
Sziasztok! Én is sok szeretettel köszöntöm a Máriákat!
Erzsi mami jelezz,hogy mi lett a végkifejlet, én is szorítok!
berke Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2043
MÁRIÁK!!!!! SOK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK! Judit
andee- Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2042

Minden Máriának boldog névnapot!

 

andee- Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2041

Marikje, Szedit,

 

köszönöm a dícséretet : )

Ráadásul ezt a technikát élvezetes is kötni, mert nem hosszú sorokon kell oda-vissza haladni és ha leteszed egy időre, akkor sem csúszik ki belőle a tű : )

 

Marikje,

 

méltem.

Előzmény: Marikje (2030)
berke Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2040
Szia Jolimama! Köszönöm szépen, megtaláltam a mintákat, és elő is tudom őket "csalogatni". Mégegyszer köszi a segítségedet. Judit
Előzmény: Jolimama (1998)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2039
Drága Erzsimama a nevemre kattintva ott van, hogy küld, és az a mail-címem. Köszönöm, Jolimama
Előzmény: erzsimami (2037)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2038
A fórum minden Máriájának nagyon boldog névnapot kívánok, a fórum háziasszonya Jolimama


erzsimami Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2037

Livia néni

Kérdezz rá a kézimunkaboltokban, hogy van-e ilyen előkészitett anyag, amit körbe kell horgolni, nem szokták közszemlére tenni. De a boltosok tudják miről van szó. Én legutóbb 380 Ft-ért vettem 1 db-ot.

 

Máriáknak: Én úgy tudom, ma van az igazi Mária nap, Boldog névnapot mindannyiótoknak.

Előzmény: livia néni (2008)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2036

Annamária

Megkaptam az e-mailt, küldöm a mintát.

 

Jolimama: hova küldjem? mail cimem megírtam.

Addig is egy szélminta.

 

Előzmény: Annamária36 (2035)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2035

Erzsimami, Lívia néni!

Légyszi' majd jelezzetek,hogy megkaptátok e az emailt!

Annamária36 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2034

Marikje!

Igen,nekem való! Köszi!

 

 

Előzmény: Marikje (2006)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2033
Szia Orsi! Eszembe jutott még egy gyerekruha, amit én is megcsináltam. Kéred? Ez ugyan rózsaszín, de bármilyen színből elkészíthető.

Sándor3 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2032
BOLDOK NÉVNAPOT A MÁRIÁKNAK!!!!!!!
Jolimama Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2031

 

 

 Lívia néni! Elküldtem a mintát.

 

Erzsi mami    Légyszives küldd el nekem ha tudod, a harangos recehorgolásu terítő mintáját. Köszönöm.

 

 

 

 

 

 

 

 

Marikje Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2030
Andee Nagyon szép a takaró:) Ezt elfelestettem.
Előzmény: andee- (2018)
Marikje Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2029
Ügyes vagy Erzsi Mama átjött
erzsimami Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2028

Annanária36

Le tudod olvasni a szivecskés mintáját? Lefénymásoltam, póstán is küldhetem. A szivek összekepcsolásánál a belső négy sziv és a külső szivek találkozásánál egy csúcsot ki kell hagyni úgy jön ki a minta!

Előzmény: Annamária36 (1964)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2027

Ti hogy szoktátok a mintákat küldeni e-mailban?? Ha nem tudod leolvasni póstán is küldhetem.

cimem: henczjozsefne53@t-online.hu

Előzmény: livia néni (1966)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2026
a leírás megint lemaradt. Ugy látszik gyakorolnom kell.
szedit99 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2025

Kedves Andee!

Jó ötlet toldogatni! Nekem  isvan készen egy csomó kötött négyzetem, de még nem találom elégnek egy nagy takaróhoz. Na bumm! Először lesz egy közepes, aztán majd én is toldogatom.

Egyébként nagyon szép a takaród!

Előzmény: andee- (2018)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2024

Gyönyörű ez a szalagmintás terítő, csipke kombináció. Próbáltam egyszer szalaghorgolást, de valahogy belekeveredtem, igaz még akkor nem volt nagy gyakorlatom a horgolás terén, azóta pedig mindig mással foglalkoztam, de most nagy kedvet csináltatok hozzá.

Küldök még egy nyári top mintát, hisz jövőre is lesz nyár, lesz idő elkészíteni:

Előzmény: hazyboszi (2002)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2023
Hát megint nem ment át a kép:
erzsimami Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2022

macaa!

megpróbálom küldeni a zöld nyári top virágmintáját, 16 db készült belőle, igazán nincs leirás hozzá, csak összekapcsoltam a virágmintákat és utána a többi a fantáziám szüleménye. a tömöttebb rész három pálca, két láncszem váltakozása és egy sor pókhálóminta van belehorgolva. Igazán ezek a topok mind a lányomra és a menyeimre vannak szabva, tehár horgolás közben próbálgatjuk.

Előzmény: macaa (1975)
margitmama Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2021
Gabcikám! Jolika is panaszkodik hogy nem ért oda a minta , küldök maj ha egy kicsit alább hagy a munkám, szét szedtem a lakást, nagy átalakitásba fogtam. nagyon szép a képtárad  amit leg . eddig láttam. puszillak fogadott mamid , magitmama.
Előzmény: hazyboszi (2001)
Marikje Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2020

Kedves Andee!

Kérhetem emailban is? marikje@inmail.hu

 

KÖSZÖNÖM! Mindig tudtam, hogy nagyon egyszerű azért nem jöttem rá:)) hehehe

Mi újság az enterlac-al?

Sikerült átverekedni magad rajta?

 

Jolimama, Gabcika !

Meg van a minta köszönöm.

Előzmény: andee- (2019)
andee- Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2019

A technika lényege, hogy mindig egy-egy négyzetet kell a már elkészültekhez csatlakoztatni. Így nagyon fontos a jó szélszem (de ez gondolom nem újdonság). A takaróm csúcsára állított négyzetekből áll, ugyanúgy, ahogy az általad feltett szoknya is. Ekkor el kell készíteni annyi négyzetet, amekkora szélességre szükséged van (vagy amennyit a minta ír) és a 2. sorban felszedegetni két szomszédos négyzet oldalain a szemeket és közéjük kötni az új négyzetet. A fogyasztás pedig leolvasható az alábbi könyvlapról. (Horst Schulz: Színes csodák)

 

Ha vmi nem érthető, csak kérdezz : )

 

Előzmény: andee- (2018)
andee- Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2018

Marikje

 

Még ilyet!!! Én az entrelac technikáját nem ismertem, Te meg a patchwork kötését : ) Mindjárt mutatom a takarómat (amit állandóan toldogatok). Mindjárt keresem az idevonatkozó beszkennelt könyvoldalt.

 

Előzmény: Marikje (2014)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2017
Marikje, Lívia néni, Marianna a minták fennt vannak Gabcimami képtárában!!!!!
Marikje Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2016
Káprázatosan szép:)))))
Előzmény: livia néni (2009)
Marikje Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2015
A kép meg lemaradt. Ma béna vagyok:)))
Marikje Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2014

Köszönöm Gabcika! Várom.

 

Még egy vm kellene nekem nagyon tetszik ez a szoknya de nem tudom a technikáját hasonló mint az enterlac de nem tudok rájönni Segítség!!!

Angol leírás is jó .

livia néni Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2013
A minta meg lemaradt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!