Keresés

Részletes keresés

Gyötör Creative Commons License 2000.05.11 0 0 1096
Jajdejóvoltmegintolvasnititeket! :-)

Nori kedves, 1 tipp: hívjátok meg a családot egy békevacsorára, és deszertként lepjétek meg őket egy kiscicával... :-)

nori Creative Commons License 2000.05.11 0 0 1095
Sajnos igen, ott volt a hal az étkezőben
Előzmény: lujza (1094)
lujza Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1094
S biztos, hogy a cicátok volt a hho-horgász ??
Yv Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1093
Remélem nálatok nem fajul el idáig a dolog.
Értelmes emberekkel elvileg meg kellene tudni beszélni.
Előzmény: Yv (1091)
nori Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1092
Ennek a szernek utána fogok nézni!!!!
Előzmény: Ifjonthykarola (1089)
Yv Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1091
Nori: elszomorít, ha azt mondom, hogy nem vagyok beszélő viszonyban a szomszédokkal?
Anyáék köszönnek még, de én még ezt sem! Nem tudok kétszínű lenni. Ha útálom, akkor útálom. Akkor nem köszönök Neki.
Előzmény: nori (1090)
nori Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1090
Végülis ez volt a vita tárgya, remélem azért nem fajul el a dolog még jobban
Előzmény: Yv (1088)
Ifjonthykarola Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1089
Hát ha az én cicámról lenne szó, én nem aggódnék. Ha elmegy "nyaralni" a nagyszüleihez (édesanyámékhoz) az egész családot rettegésben tartja, úgy néznek ki 1 hét után, mintha egy aratógép ment volna át rajtuk...
Most komolyan: hallottam valahol olyan szerről, amivel korlátozni lehet a mozgásterületüket. Ha jól emlékszem, permet, vagy por, amivel ha körbeszórod a kerted, nem csatangol el a jószág. Meg ké' kérdezni egy állatorvost.

Ui.: Vegyetek nekik néhány aranyhalat!

Előzmény: nori (1085)
Yv Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1088
Ez az emberi aljasság. A macskák nem gondolkodnak, amikor megeszik szegény kanárit/aranyhalat. De a szomszéd gondolkodik, amikor rálő a cicára:((((
Yv Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1087
:(((((((
Előzmény: nori (1085)
Kobzoska Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1086
Ez most a vérbosszú?!
Lehet, hogy legközelebb titeket fog lövöldözni, mert a tietek a macska?
Felháborító!
Szegény cicák! Hogy tűrik a szobafogságot?
Előzmény: nori (1085)
nori Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1085
Nem hiszem, a dolog azért is nagyon szomorú, mert jóban voltunk velük. A történethez tartozik, hogy macsekok megettek egy kanárit és négy aranyhalat is, szóval a szomszédék mérge valahol érthető, bajban vagyunk.
A pasi tegnap, remélem, csak mérgében olyat mondott, hogy majd ráereszti a kutyáját a macskáinkra
Előzmény: Ifjonthykarola (1084)
Ifjonthykarola Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1084
Nem lehetne feljelenteni őket?
Előzmény: nori (1083)
nori Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1083
megtörtént, amitől féltem. tegnap este férjem meglátta, hogy a szomszédunk lövöldöz légpuskával a macsokra, mindjárt fel is hívta őket, aminek az eredménye összeveszés lett a macsekok meg szobafogságban vannak
Ifjonthykarola Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1082
Az én macskám több lehetőséget eszelt ki a szökésre:
1) Egyszerűen felmászik (és mivel iszonyatosan kövér - a Mami jól tartja és egyébként is rám ütött) és várja, hogy eleresszen a rögzítés.
Ilyenkor általában üvöltve berohanok és végigkergetem a 40 négyzetméteren.
2) Felmászik, de csak azért, hogy egy-két szög kiessen és ezeket hordozza a szájában két napig, amig csak össze nem szedem. Ettől is frászba vagyok, mert félek, hogy lenyeli.
3) Alul piszkálja ki a szögeket (nagyon fáradtságos, több órás munkával), úgy, hogy lehetőleg a szúnyoghálót is tönkreteszi - OBI

Nem merjük otthon hagyni egyedül, nyáron ez nagyon kellemes...

Előzmény: lujza (1080)
Yv Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1081
Macsi tegnap éédes volt:)
Álltam a konyhapult mellett, próbáltam a fél kiló epret öt egyenlő részre elosztani. Odajött mellém és nyávogott, hogy adjak már Neki is. Hát nem adtam, le se néztem, csak magyaráztam, hogy "ez eper, ezt Te nem szereted" stb. A nyávogás abbamaradt. Halványan észleltem még a macskát a lábaimnál, de más kötött le. Akkor jött be Anya és felhívta figyelmem, hogy Macsi háttal nekem fekszik csukott szemmel. Ezzel most az útálatát fejezte ki?:)))

Amúgy olyan hülyék. Akármivel ügyködünk a konyhában, az kell Nekik. Szoktam mintát adni, de mindig csak megszaglásszák, aztán visszajönnek, hogy akkor most abból a finomságból adjak, ami a kezemben van:) Tegnap sem hitték el, hogy az a gomba, amit eléjük tettem, az ugyanaz, mint amit aprítottam:)))

lujza Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1080
Láttam a szúnyoghálón kimenni, nem luk, egyébként, hanem csak a rögzítését piszkálták el, úgyhogy visszahajlik, ha kimentek.

A macskák arckifejezése nagyon kifejezö, egyébként szerintem is. :) Úúúgy lesajnálni vkit csak egy macska tud. Ámbátor lehet, hogy mi is tudnánk, csak mi moderáljuk magunkat. Lehet, hogy ezért olyan sok az infarktus az emberek körében, macskáról meg még sose hallottam, hogy infarktust kapott volna.

Előzmény: PINGYI (1078)
Ifjonthykarola Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1079
Sziasztok!

Én csak most leltem rátok, és mivel nekem csak két éve van macsom - és Ő az első - egy csomó problémával kellett egyedül megküzdenem...
A mai napig nem tudom, hogy nem állatkínzás-e egy egyszobás lakásban bármilyen négylábút tartani? Hagymácska még a nyitott ablakba sem ülhet ki, mert egyszer kiesett (a másodikról), nem mehet ki (ugyan a házunkhoz tartozik egy kis udvar, de nagy a forgalom az utcán és az a rémálmom, hogy leszedi a szúnyoghálót és elüti egy autó). Néha kiviszem pórázzal a kertbe, de úgy veszem észre, hogy parázik tőle. Tudom szörnyű vagyok, úgy nevelem mint egy gyereket, és úgy is tekintek rá.
Egyébként most éppen tüzelni készül és már nagyon szeretnék kiscicákat (szerintem Ő is...). Ha valaki ismer egy szép kandúrt írjon! (De mivel Hagyi totál gáz, az sem hátrány ha az apajelölt legalább ránézésre normális.)
CSAKHOGY: Mivel cicus nem mehet ki a lakásból, nincs beoltva semmilyen fertőző betegség ellen.

PINGYI Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1078
lujza

Először is gratulálok a szaporulathoz!

A szúnyoghálon talált lyuk csak elterelő hadművelet. Cavintont sem kell szedned. Nekem meggyőződésem, hogy a cicáim teleportálnak. Én mindig csak kiengedem őket, aztán egyszer csak benn vannak. Igaz, öten vagyunk a családban, de ez akkor is furcsa. És a kertre néző ajtónkon van macskaajtó, de ők azért néha a bejárati ajtón szeretnének kimenni, nyilván arra van dolguk, és hát minek mászkálnának feleslegesen a kertben? Egyébként amikor a macskaajtót felszereltettük, mert nem bírtam, hogy éjszaka is egyesével felnyávognak a cicáim, hogy sürgős teendőik vannak odakint, na akkor úgy néztek ránk, mintha csak azt mondanák, rossz helyre tettétek a macskaajtót, a hűtőszekrényre kellett volna, hát ezt sem tudjátok? Csak nem képzelitek, hogy ezen a vacak lukon fogunk ki-be járkálni?!
Én nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem az arcukra van írva, mit is gondolnak.

Előzmény: lujza (1069)
lujza Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1077
1. egészen sötét cirmos fehér mellénykével, 1 középcirmos, 2 világoscirmos, és egy fehér-szürke foltos.

A dolog furcsa : Betti fekete, fehér foltokkal (frakkos), és egy fekete kandúrral láttuk...

Előzmény: Yv (1076)
Yv Creative Commons License 2000.05.10 0 0 1076
Lujza: szvsz az igazán szeretett, elkényeztetett cicamamák ilyenek. nekünk pl. nem volt olyan macskánk, aki ne igényelte volna a jelenlétünket, mikor pici cicái születtek. Volt olyan cicó aki nyávogva képes volt, akár félig kibújt kiscicával utánnunk indulni, ha otthagytuk.
Egyedül Maja, a sziámi cicus volt, aki nem előttünk, velünk szült, de őt már nagykorában kaptuk, nem volt olyan erős a kötődés /bár hozzám tényleg erősen kötődött, mindig megvédett pl. a kutyusoktól:)))Az ebek nem dörgölőzhettek hozzám, ha Majka a környéken volt../. De az is lehetett a gond, hogy nem volt otthon senki... A kiscicák az ágyon fogadtak mindket:))

Milyenek a picinyeitek?

Előzmény: lujza (1075)
lujza Creative Commons License 2000.05.09 0 0 1075
Hát megszülettek. 5-en vannak. Mind kimerültünk.
Nem értem. Más macskája elbújik, a mieink meg mind beavatnak bennünket a szülésbe. Betti engem nézett ki bábaasszonynak. Ha nem simogatom, elfutott volna....
nori Creative Commons License 2000.05.09 0 0 1074
ez épkézláb gondolatnak látszik...
Előzmény: Ghanima (1073)
Ghanima Creative Commons License 2000.05.09 0 0 1073
nori, kedves!
Tudom én, hogy a más hala aranyabb, de nem tudnál esetleg a ti kertetekbe berakni egy lavoárt halálra szánt halakkal...
Elnézést, épkézlábabb nem jutott eszembe!
üdv,
Ghanima
Előzmény: nori (1071)
Yv Creative Commons License 2000.05.09 0 0 1072
Nori:(
Nem lehet valahogy leszoktatni Őket a horgászásról?
Apa a galamb-evésről szoktatta le (ill. nem hagyta rászokni) a maccsokat. A macskák egerészhetnek a galamb ólban, a galambok nem veszik Őket macska-számba..
Előzmény: nori (1071)
nori Creative Commons License 2000.05.09 0 0 1071
Pacnika igazi cic, meg akart győződni róla, akkor megy ki, amikor akar.. Nálunk is ez ment, amikor nem akartuk kiengedni őket

Ma megint horgásztak a szomszédnál... félek...

Előzmény: Yv (1070)
Yv Creative Commons License 2000.05.08 0 0 1070
Kapok kiscicát:))) Szürke és lány, két hét múlva már nálunk lakik:)

Reggel Pacnika leült a szúnyoghálós ajtó elé, hogy engedjem be. Odamentem, nyúltam az ajtó felé, Pacnika megörült, hogy jövök, nekidölt az ajótnak és beengedte magát:) És közben meg volt győződve, hogy én engedtem be:)
Egyenlőre még nem illeszkedik túl jól az az ajtó:)))

Kómásan csináltam reggeli turmixomat. Pacni az ajtó előtt éktelenül nyávogott, hogy Ő most és azonnal ki akar menni. Végül meguntam, otthagytam a turmixot, kinyitottam a cic előtt az ajtót. Pacni kidugta a fejét, aztán visszaslisszolt a konyhába. A gonosz....

lujza Creative Commons License 2000.05.08 0 0 1069
Na, azt hittem, ennyi év macskatartás után már nem érhet meglepetés. :)

Az utóbbi idöben már kezdtem azt hinni, hogy ideje Cavintont szedjek. Ha úgy emlékeztem, hogy a macskák a házban vannak, kint találtam öket a kertben és fordítva.( szúnyoghálós ablakok vannnak csak nyitva, ajtók folyamatosan csukva a szúnyogok miatt.)

De lebuktak a macskák. Szépen csináltak maguknak egy cicabejárót az egyik ablak szúnyoghálóján, s azt használják békésen, de csak a két fiatal. Az öreg szép békésen ül az ajtó elött s várja, hogy beengedjük.

Képzelem, mit röhöghetnek rajta a fiatalok....

Gizus Creative Commons License 2000.05.07 0 0 1068
Vackorka teljesen felgyógyult a műtét után !!!:-))))) Pénteken az orvossal együtt kiszedtük a varratokat, ami atért nem egy egyszerű dolog, mert egy injekció beadás is véres következményekkel jár (természetesen nem a macsra, hanem a beadóra nézve). A varratkiszedést két karmolással meg is úsztam,
Ma már a kertben randalírtozhattak, a madarak teljes rémületére. De azért délben két félhulla macs rogyott le a hűvös előszobába, majd egy kis pihi után megebédltek és elvonultak kedvenc ablakukba aludni.

Bűbájosak, ugyanis tízpercenként berohannak a lakásba, megnézik, hogy még megvagyok-e, nyávintanak egyet és sipirc ki. Sajonos csak akkor van részüók ebben az élvezetben, amikor itthon vagyok, és nyitva lehet a hátsó ajtó. Egész napra nem merem őket kinthagyni, kutyák, szomszédok stb....

lujza Creative Commons License 2000.05.05 0 0 1067
Ne aggódj, ha tényleg jelöl, észre fogod venni, biztosan. :)

Mi meg már nagyon anyai örömök elé nézünk. Betti hatalmas pocakkal járkál fel, s alá. S idönként felborul.

Előzmény: diane (1066)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!