Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3965
Én mondom, hogy ÁLLJ ÉS EBBŐL ELÉG!
Ha szánnád az állatot, akkor nem lenne hobbid a vadászat, a lövöldözés!
Gondolkozz ezen és ha kell, kezeltesd magad!
Előzmény: sanyooo (3964)
sanyooo Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3964
Na, most ÁLLJ! EBBŐL ELÉG!
Ha meg akarod tudni az igazságot, menj el egy vadászatra, utána beszélj bele! Mert ennyi hülyeséget már régen hallottam, pedig hidd el hallottam már egyet, s mást!
Ha nem tudsz ismerőst, én meghívlak, kényelmes cipő kell, meg nem túl színes, könnyű ruha, biztos van ilyened! De megkérlek több marhaságot ne írj addig, jó?
Előzmény: oncogito (3961)
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3963
Mi élvezet van ebben, az életéért küzdő állatot megölni?
Nem muszájból, hanem kedvtelésből!


"... disznó rendkívül óvatosan, szinte osonva közeledett, igyekezve minden lehetséges takarást kihasználva biztonságosabb területre jutni a sûrû fiatal cseres újulatban. A jó elõre kifigyelt tisztásra irányítódott a 12-es Monte Carlo csöve és amikor a disznó kiperdült,útjára indult a szûk csõ által küldött gyöngygolyó. A távolság kb. 70–75 m lehetett. A lövés után a disznó tûzben rogyott, majd néhány perc múlva a hajtók zajátol megriadva elkezdett vergõdve, vonszolva magát a meredek oldalon csúszkálva távolodni. Ekkor a szomszédos puskás, akihez már ily módon közelebb került a sebzett vad, édesapám felszólítására megadta a kegyelemlövést.
Zsigereléskor elõkerült az elsõ lapocka mögül a szépen "kigombásodott" gyöngygolyó, amely az egyik lapockacsontot átütve a tüdõ felsõ harmadát roncsolva a másik oldali lapockába befúródott. A kan páncélját nem tudta mindkét oldalon teljesen átütni, valószínûleg a sörétes fegyverrel nem kis távolságra történõ lövés miatt."

oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3962
Azt megértem, ha muszájból, evés miatt -- de hogy hobbiból --- erre nincs magyarázat!
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3961
Én tényleg nem értem, hogy hogyan lehet élvezni a halálra vált állat megölését...
Rengeteg vadász történetet hallottam.
Belenéznek a szenvedő, sebzett, halálfélelemmel teli állat szemébe - és megölik.
És még azt mondják, megkímélték a szenvedéstől - pedig ők okozták azt!

Tényleg nem értem, hogy ember hogy élvezhet ilyesmit!
Szerintem ez beteges...
Előzmény: sanyooo (3960)
sanyooo Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3960
Igen tudom és leszarja a vadászt, tudom! :))))))
Előzmény: oncogito (3959)
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3959
Ravasz szarvas és nem puskavégre való! ;-)
Előzmény: sanyooo (3958)
sanyooo Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3958
Na milyen szarvas van a képen, és honnan való, Tudós néni? :)))))))
Előzmény: oncogito (3956)
sanyooo Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3957
Ezt a fotót pár éve én illesztettem ide be! Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!
:)))))))))))
Előzmény: oncogito (3955)
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3956
De ha a csöve feléd nézne, nem lenne jó vége! ;-)
Előzmény: sanyooo (3954)
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3955
Én ilyennek képzelném a te vadászatodat:

Előzmény: sanyooo (3952)
sanyooo Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3954
Miről beszélsz? Az a puska egy álom, csak jó vége van! :)))
Előzmény: oncogito (3953)
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3953
... és ha a "rosszabbik" vége felé kellene lenned...?
Előzmény: sanyooo (3952)
sanyooo Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3952
Duplagolyós expressz! Ez igen! De elfogadnám! :)))
Veszélyes vadra való és disznóhajtásba!
Előzmény: oncogito (3951)
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3951
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3950
A vadászat lényegét az határozza meg, hogy a puska melyik végén állsz...
P.Y.T. Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3949

"és néha olyan érzés kerítette hatalmába az emert - hogy tényleg a természet része.......pl. amikor szél alatt az őz nem vette észre 3 méterről, vagy a hóban akrobatikázó egerésző rókát nézegette egy órán kersztül..... ilyenkor az embernek eszébe sem jut, hogy puska is van nála.....:P "

 

Miért nem tudod mindezt puska nélkül tenni?

Előzmény: orpheline (3946)
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3948
Két vadász cserkészik az erdőben, s egyszer csak elszáll a fejük felett egy sárkányrepülő. Egyikük villámgyorsan vállához emeli a fegyverét, céloz és tüzel.
- Milyen madár volt ez, komám? - kérdi a társa.
- Fogalmam sincs róla. De az biztos, hogy az embert azonnal elengedte.
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3947
Mit csinál a kanos vadász a rókával?
- Meghúzza a ravaszt!
orpheline Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3946

A világ legjobb hivatása... és a legjobban alulfizetett.......

 

a lövés ( te szavaiddal gyilkolás ) a legeslegutolsó dolog a vadászatban.......gondolj csak bele: mennyit kellett kint " seggelni ", leskelődni, fagyoskodni, izzadni, csúszni-mászni..... amíg az elnökelvtárs vendégével 100% biztonsággal az első alkalommal meg tudta lövetni a vadőr a kiszemelt vadat......

 

Kint nem volt senki, aki beleugathatott volna a munkádba, nem volt idegesítő főnök vagy kolléga... és néha olyan érzés kerítette hatalmába az emert - hogy tényleg a természet része.......pl. amikor szél alatt az őz nem vette észre 3 méterről, vagy a hóban akrobatikázó egerésző rókát nézegette egy órán kersztül..... ilyenkor az embernek eszébe sem jut, hogy puska is van nála.....:P 

Előzmény: oncogito (3943)
P.Y.T. Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3945

Sziasztok!

Épp' olvasom mennyi minden történt itt pár nap alatt!

Oncogito! Le a kalappal! Minden tiszteletem a Tiéd!

oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3944
Az orvvadászt tetten éri az erdész:
- Mit művel itt? Itt tilos vadászni!
- Én csak öngyilkos akartam lenni, de véletlenül a nyulat találtam el...
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3943
Választhattál volna humánusabb hivatást is...
Előzmény: orpheline (3942)
orpheline Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3942

Hmm..

 

Sok-sok éven keresztül ez volt az életem, úgyhogy légyszives ne vagdalkozzál... főleg ne minden alap nélkül.

 

Sikerült ismét kifognom olyan fórumozót, akivel nem megy az érdemi rész....:P

Előzmény: oncogito (3941)
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3941
Ja, ja, minden rendben.
Szinten tartott vadállomány, "igazi vadász", stb.
Tudod, azért mert ezt hiszed, még messze nem igaz...
Előzmény: orpheline (3940)
orpheline Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3940

Majdnem stimmel.....

 

De!

 

Ilyen ( túltartott vadállomány ) csak és kizárólag állami területen fordul elő......gemencen, lábodon, gyulajban, stb......meg a nagy erdőgazdaságok területein.

 

A szinten tartott, és megfelelően kezel vadállomány esetében nincs ilyen probléma.

 

Minimális a vad által okozott kár, a vadászok nem csak a naplemente romantikája miatt tudnak kijárni a természetbe, és a szerencsés ( főleg észrevétlen ) kiránduló bele-belebotlik egy-egy vaddisznókondába hajnalonta, lát a mezőn őzet, szarvast, stb.....

 

Aki az általad idézett szöveget írta, szerintem kiragadott egy egységnyi területet, ahol nagyüzemi vadgazdálkodás folyik..... ez kb. az összes élőhely 5-10 %-a lehet csupán.......

Előzmény: oncogito (3939)
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3939
Nos, akkor megismétlem a 3875 hsz-nál bemásoltat.
A forrást megtalálod ott.


"A vadászásnak azt kellene jelentenie, hogy egy fenntartható erdőgazdálkodásának a következtében, ott olyan ökológiai eltartóképesség jelentkezik, hogy az nagyvadakat és természeti értékeket (védett, ritka állatok és növények) egyaránt éltet, ami vadból utána az ember párat elfogyaszthat, de mindig csak annyit, amennyi nem okoz az adott faj populációjában összeomlást (lásd óceánok és tengerek túlhalászása).
A fenntartható vadgazdálkodás tehát a jó erdész, jó vadgazda és jó természetvédelmi mérnök szakemberek uniója.

Ami viszont van helyette: rossz erdőgazdálkodás, ezért aljnövényzetben szegény erdő, amiben sem vad, sem védett virág nem tud élni. De a vadász is rázza az öklét, hogy ő márpedig vadászni akar, a természetvédelmi mérnök is rázza az öklét, hogy a túltartott vadállomány (ugye az erdő alapvető aljnövényzetének híján, kínjában) védett növényt legel, az erdész is rázza az öklét a vadgazdáknak, hogy a túltartott vadállomány lelegeli a hajtásokat és rügyeket, plusz a mezőgazdász is rázza az öklét, hogy a vad a kukoricásba téved (mert már alig van erdő ahol ténfereghetne) és megeszi a kukoricát. És akkor erre jön rá a mai vadászok agresszív, kegyetlen, kielégíthetetlen vadászási vágya! Gazdagok, szafariznak is, és mindenre lőni akarnak, ami mozog.

Én örülnék a legjobban, ha újból olyan remek ökológiai állapotúak lennének tájaink, hogy vadhúson is élhetnénk, nem pedig iparilag tenyésztett és gyárilag előállított műtyúkhúson, magyarán szuperpempőn. De amíg ez nem így van, (sőt, direkt a profit kedvéért tartanak a vadászok olyan állatokat itthon, melyek nem őshonosak, nem ide valóak) és ez csak egy virágző (nagyjából úri, bennfentes, alvilági, politikai) üzletág, addig kénytelen leszek ilyen szemmel nézni rá. Nagyon sajnálom, de ez a vadgazdálkodás jelenleg nem fenntartható. Nehéz az ökológusok szavainak a meglátása és elfogadása ilyen vastag konyakgőzön és szivarfüstön keresztül. Szegény ökológusoknak már csak ilyen élet jutott: tudják, hogy végül igazuk lesz, de mindig csak utólag, mikor már késő..."
Előzmény: orpheline (3938)
orpheline Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3938

Ez most miért lényeges?

 

Egy vadásztársaság pl. a bevételeiből nem vesz luxusautót, nem mennek trópusi körutazásra belőle.....stb.

 

Hanem visszaforgatja a vadállományra, fizeti a költségeket, eszközöket, károkat, stb......

 

Normális esetben a vadászatból ( társasági szint, nem állami...) egyedül a hivatásos vadász él meg - úgy ahogy....:(

 

A többieknek kiadás - mégpedig jelentős. Egyes helyeken csak a bánatpénz egy-másfél milla..... és amíg felöltözik a "stüszi " tetőtől talpig - 300 rugó, és akkor még se fegyvere, se terepjárója nincs! 

 

Előzmény: oncogito (3937)
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3937
Honnan is van a bevétel...?
Előzmény: orpheline (3936)
orpheline Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3936

Hmm...

 

Az nem a vadászok bűne elsősorban......

 

sőt, a kilőtt kutyák magas számának sem ők az okozói elsősorban.....maximum csak az utolsó szó ( lövés) jogán.....

 

és egy vadásznak soha nem lehet árúcikk a vad...... nem lehet bemenni a boltba, hogy kérek másfél q. gímszarvast extrákkal.......:P

 

egy társasági vadásznak pl. azért kell leszerződnie bérvadásszal, hogy a bevételből vegyen 200q takarmányt.....

Előzmény: oncogito (3935)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!