Keresés

Részletes keresés

t3v3d3s Creative Commons License 2007.07.25 0 0 464
ami nem NDK-s, az már nem is lehet jó :-))
Előzmény: r_bendegúz (463)
r_bendegúz Creative Commons License 2007.07.24 0 0 463
Előzmény: t3v3d3s (458)
aagnees Creative Commons License 2007.07.23 0 0 462
Természetben fizettem :D
Előzmény: bb73 (461)
bb73 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 461
Neked mennyiért csinálta? ;-)
Előzmény: aagnees (460)
aagnees Creative Commons License 2007.07.23 0 0 460
Sziasztok!

Én konyhaügyben az egyedire szavazok, márpedig azért, mert jobb minőségű anyagokat használnak az asztalosok, vastagabb oldalfal, jobb pántok, csavarok, stb. Az én konyhámat a férjem csinálta, ő bútorasztalos. Szerintem szépen dolgozik és nem drágán.
piramis13 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 459
Fiók helyet nem vesz el (az alsó, vagy a felső 3? - fiók egy árnyalattal kisebb). Nem csak vágódeszkának van használva nálunk sem, de jó pult növelő lehet egy kisebb méretű konyha esetében. A négyzet alakú, lehajtható fülü edénynek tároláskor azt hiszem sokan örülnénk :-))
Előzmény: t3v3d3s (458)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.07.20 0 0 458
akkor az jó lehet!
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy itthon gyk. nem is használom a vágódeszkát :) Meg nekem jobban jött a fiók, a deszkát be tudom suvasztani bármilyen kis helyre, a fazekak mellett úgyis mindig marad valamennyi, amíg nem találják fel a négyzet alakú, lehajtható fülű edényeket :)
Előzmény: piramis13 (457)
piramis13 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 457
Igen, teljesen kihúzható (kivehető), hogy rendesen meg lehessen takarítani. Ha a használat során túl sokat húzol ki belőle, a stabilitása az alatta levő fiók kihúzásával növelhető (de teljesen kihúzva és a munkalapra helyezve nagyon megkíméli azt)
Előzmény: t3v3d3s (456)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.07.20 0 0 456
és teljesen kihúzható? különben hogyan pucolod meg? én amerikában használtam ilyet, és a méretesebbet sosem éreztem elég stabilnak, ill. a másik változat nem volt elég nagy. És egyiket sem lehetett takarítani, mert nem lehetett kiemelni a helyéről.
Előzmény: piramis13 (453)
piramis13 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 455
No talán lesz kép is róla :-)
Előzmény: piramis13 (454)
piramis13 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 454
http://img.index.hu/imgfrm/7/5/7/7/BIG_0003077577.jpg - foto itt
piramis13 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 453
Egy ötlet a konyhapult "bővítésére". Fiókok felett - pult alól kihúzható - vágódeszka.
r_bendegúz Creative Commons License 2007.07.10 0 0 452

krizsan,

re: Ariston

http://www.nadorliget.com/cegunkrol.html:

"Jelenleg két felső-közép kategóriás márka, a Spanyolországból származó, de Németországban gyártott TEKA és az olasz ARISTON, valamint két felső kategóriás márka a német  Küppersbusch és az olasz SMEG exkluzív készülékeiből kínáljuk a gyártók teljes termékválasztékát"

 

A szervízhez cím nem szerepel az Ariston magyar honlapján: http://www.ariston.hu/ariston/service_center.do

r_b.

Előzmény: krizsan (449)
essinick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 451

Tanácsot kérnék!

 

Egyéves üresen álló vadiújépítésű üres lakásomban készül a konyhabútorom. A korpusz bútorlap, az ajtók bükkfa. A kivitelező két hete folyamatosan csinálgatja, az elemeket folyamatosan szállította.

 

Egy gond van: Két ajtó (az ötből) hosszában meghajlott, a nagyobb jobban, a kisebb kevésbé, a maradék három kisebb ajtó nyílegyenes minden irányból.

 

Ezt tegnap vettem észre, a kivitelzők főnöke már jelezte, hogy "párás a lakás, kéne szellőztetni", mert ez nem tesz jót a fának, persze ezt kb. az észrevételem előtt egy nappal tette.

 

[b]Véleményem az: hogy egy megfelelően kiszárított, majd impregnált, majd pácolt, majd lakkozott (ha a sorrendem jó) tömörfa bútorajtó nem görbülhet.[/b]

 

 

Még nem reklamáltam, csak jó lenne egy kis szakmai alap a reklamáció előtt. Tudna valaki (bútorasztalosok, lapszabászok, stb.) tanácsokat/tippeket adni, hogy mit tehetek ezzel az esettel, pontosan mitől is hajlik egy tömörfafa?

Vagy ezek után a "pára miatt" nem is lehet főzni a konyhában?

 

(Anyámék telente (mániaa karácsonyfa) 80%-os páratatalomban élnek és semmi baja a búoroknak. Még penész sincs.)

Nahar Creative Commons License 2007.07.09 0 0 450

Ha jól emlékszek akkor több Ariston hűtőszekrényt láttam, kis és új gyártó nem hinném, hogy több termékkel jönne ki azonos időben, ezért arra tippelek, hogy valamelyik nagyobb gyártót felvásároltak és ezzel a névvel jelent meg a piacon

Előzmény: krizsan (449)
krizsan Creative Commons License 2007.07.02 0 0 449
Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy az Ariston elektromos tűzhelyek megbízhatóak ill jók e?Milyen gyártmány?
Ha esetleg valakinek tapasztalatai vannak tűzhelyekről szívesen várom!
Axióma Creative Commons License 2007.04.25 0 0 448
Na csak megtalaltam, hogy hol volt tema: ezt talaltam az isotech oldalan, ha meg valakit erdekel:
A tűzhely elszigetelésére a megoldás a szálas kerámia lap.
Ára: 2399 Ft+áfa/db 1 db (50*100 cm-es méretű)
Robin Creative Commons License 2007.04.16 0 0 447
Csak véletlenül keveredtem erre, de hasonló problémával kűzködtem sokáig. Nekem is segítettek az egyik konyhás topikban. Igy végül a következő lett a megoldás: egy bútorlap került a kettő közé, plusz a baumaxban lehet ú.n. tűzvédőt kapni, ami méretre 85x55-ös, egyik oldalán hőtükör van, a másikon egy vékony szigetelő réteg. Fel lehet ragasztani (vannak tappancsai) a bútorlapra. Ez nem tökéletes, de mivel nem sütök minden nap, elfogadható.
Előzmény: Törölt nick (442)
Emi2 Creative Commons License 2007.03.08 0 0 446
Sziasztok Piramis13, billy5!

emilio3@freemail.hu email címen megtaláltok, és ott megadom az elérhetőségét.
Különben Pécs környéki az asztalos.
Előzmény: billy5 (440)
cors Creative Commons License 2007.03.07 0 0 445
Köszi a segítséget.
Előzmény: t3v3d3s (444)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.03.06 0 0 444
Keresd Jamie25-öt a rönkházak, gerendaházak topikban! Egyébként ha kicsit visszalapozol itt, vagy balra a keresőbe beírod, hogy ytong, itt is találsz képeket az ő konyhájáról!

Valamint:

http://www.nlcafe.hu/index.php?id=192&szakerto_id=473219&func=kf

#49, 51, 52, 60 - épített konyha: előnyök és hátrányok.
Előzmény: cors (441)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.03.06 0 0 443

fagyasztó mellé tűzhely:
#32, 33. a kérdezz-felelekben, de kiadja alul a tűzhely keresőszóra.

"Messze a legjobb, ha konyhagépes szakkereskedésben meg tud venni olyan szigetelőlapot, amit kifejezetten erre a célra fejlesztettek ki; kétoldali acélhálója hőszigetelő magot rejt, a konyhai standard 720×550 mm-hez igazodik, merev és könnyen szerelhető. De kitartás kell a beszerzéséhez. Aránylag jó kompromisszum a klingeritlap, amit épületgépészeti boltok árulnak nem mint hőszigetelőt, hanem mint tömítések alapanyagát, de hosszú évek óta helytáll ezen a fronton is. Ha nincs bútoroldal, amire rácsavarozhatná, akkor kontaktragasztóval tudja a helyén tartani."

http://www.nlcafe.hu/index.php?id=192&szakerto_id=473219&func=kf
Előzmény: Törölt nick (442)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.06 0 0 442
ok, semmi baj, én is túlreagálam, köszi a választ, erre voltam kíváncsi
Előzmény: Emi2 (438)
cors Creative Commons License 2007.03.06 0 0 441
Sziasztok!

Nekem a táglábol , vagy itongból készített konyhaszekrény tetszik.
Esetleg nincs valakinek ?
Linket nem találtam a neten.
billy5 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 440

Emi2!

Asztalos elérhetőségét meg tudod adni?

Köszi

piramis13 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 439

Nekem nagyon tetszik a konyhabútorod.

A vidéki asztalos Budapest környéki? Ügyes és szép munkát végzett

Előzmény: Emi2 (429)
Emi2 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 438
Szia!
Bocs ha megsértettelek. Azért ha elolvasod a kérdésed, lehet így is meg úgy is értelmezni.
Mégegyszer bocsi.
Annyi történt nálunk, hogy egy számmal vastagabb az elválasztó fa (vagy pozdorja már magam sem tudom) vastagsága, mint a megszokott, és tényleg szerintem megfelelő védelmet nyújt.
Kicsit szégyellem magam... :((
Előzmény: Törölt nick (436)
Fido Dido Creative Commons License 2007.03.06 0 0 437

Mielött támadásnak vennéd:

Azért kérdezte, mert a kettő közé valamilyen hőszigetelést szoktak tenni. Általában nem megy tönkre a hűtő a mellérakott sütőtől, csak lényegesen többet fogyaszt, ha sokat használjátok.

Előzmény: Emi2 (435)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.06 0 0 436

bocs, hogy kérdezni mertem :(

 

kérdésem az lett volna, hogy mit tettetek a 2 közé (hűtő, sötő), de tudod mit, majd megkérdem az asztalost, nehogy úgy érezd belédkötöttem és kösz a segítséget..........

segítőkészséged határtalan

Előzmény: Emi2 (435)
Emi2 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 435
Hűtőt, sütőt, mikrót, mosogató gépet szerettük volna egy helyre öszpontosítani.
Ezt elmondtuk az asztalosnak és Ő megvalósította. Jól sikerült, mert a hűtő még nem fort fel, a sütő meg nem hűlt le. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen szokták mondani.
Valaki még szeretne belémkötni?? :)))
Előzmény: Törölt nick (433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!