Keresés

Részletes keresés

Cowgirl73 Creative Commons License 2009.08.08 0 0 5338

 

Szia String!

 

Örülök hogy tetszik az a link, Alison Krausst ismered? Tőle rengeteg számot kidobott az az oldal... Szoktam nézni az amerika Bilboard country listát, hát rengeteg a számomra ismeretlen, új előadó, a régiek eléggé háttérbe szorultak, pedig ők aztán tudnak! :) Te voltál Gárdonyban?

string Creative Commons License 2009.08.04 0 0 5337

Szia Szilvia!

 

Kicsit nyári szünet van, azért ilyen halott a  topic, de ez pont azt jeklenti, hogy  ilyenkor van a  legtöbb élőzene is  kishazánkban, ugye a gárdonyi, másrészt az abaligeti fesztiválok mindig erre  az időszakra esnek.  Szerintem már  most beírhatod  a  jövő évi időpontokat :-)

 

Tök jó a link amit küldtél, egész gyorsan lejött az egyik szám, olyan Alan Jackson érzésem lett, a  sok steel gitártól meg rögtön CG-re gondoltam :-)

 

A linedance  meg csak elsőre ördöngősség, pár  alkalom után már  egész komoly  sikerélménye  lehet az embernek, szerintem keress egy  lakóhelyedhez közeli klubot, biztosan szeretettel fogadnának, hisz a  country  zene szeretete összeköti az embereket. Akár  itt a  topicon is, de ezen a linken kiindulva is találhatsz kedvedre valót.

 

Tibi

Előzmény: Cowgirl73 (5329)
bassadam Creative Commons License 2009.08.04 0 0 5336
bassadam Creative Commons License 2009.08.04 0 0 5335
bassadam Creative Commons License 2009.08.03 0 0 5334
bassadam Creative Commons License 2009.08.03 0 0 5333
aki így jött
bassadam Creative Commons License 2009.08.03 0 0 5332
Abaligeten különleges vendégünk volt
Cowgirl73 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 5331

 

Lehet magammal levelezgetek?:)) Elég uncsi:(

 

Itt egy jó kis , hallgassátok meg ha van kedvetek, nem rossz...

http://beemp3.com/index.php?q=Tim+McGraw&Submit2=Search&st=all

Cowgirl73 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 5330

 

Itt van egy jó kis oldal, csak beírjátok az előadót, és lehet zenéket hallgatni, meg azt hiszem letölteni is.

http://beemp3.com/index.php?q=alan+jackson&Submit2=Search&st=all

Cowgirl73 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 5329

 

Hali!

 

Tulajdonképpen én elöször Székesfehérváron láttam meg a CMT-t akkor hozták be úgy 1993 körül. Rengeteg jó klippet, country danc stb volt rajta, és rengeteg videót is feltudtam venni. Akkor kedveltem meg úgy 100 előadót, és azóta is keresem, vagyis próbálom valahonnan letölteni Lisa brokoptól-ismeritek?- a One these of nights c.számát.

Egyébként úgy tudom amerikában Garth a "vezető", és igezából nem annyira kedvelem, ok, vannak jó számai, de nekem ö túl "ordító", vagyis hangos, ha értitek mire gondolok:) Ezért kedveltem meg inkább a férfi előadóktól Clint Blacket, Alan Jacksont, Tracy Byrd-öt, TimMcGrawt stb, női énekesekből meg ugye a "nagy" reba McEntire, Patty Loveless, Trisha Yerawoodot... Nektek kik a nagy kedvencek?

Nagyon tetszik a country dance is, és tudom baromi nehéz megtanulni, de ha valaki már fújja az összes különböző lépést, akkor nagyon nagy élmény lehet rá táncolni az tuti! :) Kár hogy én béna vagyok ehhez, sosem tudtam jól táncolni, sőt tesiből is csak kettes voltam, dehát ez van:))) Jó lenne ha lenne olyan hazai együttes, amelyik angolul énekelne saját számokat, és kicsit megközelítené az amerikai countryt, de lehet van ilyen énekes, vagy csapat, csak én nem tudok róla... Sok CMT díjátadót is láttam anno, drukkoltam is x,y-nak, élmény volt! Nekem a szívemhez Clint Black nőtt, kaptam is tőle egy autogrammot, és képet... Aztán valahogy ahogy teltek az évek sajnos leszoktam a country zene hallgatásról, ahogy megszűnt a CMT és elköltöztünk amúgy is.. Az 1995 -ben felvett videóklippek id odalettek, jópár garth Brooks koncerttel, country dance-el, és mással is...De mikor ott voltam a fesztiválon Gárdonyba akkor nagyon megbántam, mert valahogy akkor éreztem ott otthon magam.. fura érzés, nehéz elmondani, illetve elmagyarázni, de fantasztikus élmény volt, és öröm egyben, hogy sokan szeretik, ismerik ezt az amerikában nagyon népszerű, dallamos népzenét.. És szívem szerint bekiabáltam volna, hogy nem -e lehetne esetleg kívánságműsor , és akkor a zenekar eljátszott volna egy-egy közkedvelt, és ismert előadótól egy számot, az király lett volna:))

Ha nyersz a lottón, kérlek hívd meg reba mcEntire-t, és Clint Blacket, és Tanya Tuckert is a jó öreg texas, és Nashville-ből:) Köszi előre is!!!!

Ja a Zone Clubbol aszem mindennap van Tuckerville, benne tanya és a 2 gyereke...

Uhh, annyit írtam, befejezem:))

Legyetek jók:))

Country forever!!

Jihaoo:) alias, Szilvia:)

 

 

 

    

countrygirl Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5328

Szia Tiborom,

 

mi biztos nem megyünk, mert szombatra Atinak szülinapi bulit szerveztünk, vasárnap meg indulunk nyaralni, úgyhogy jól el leszek havazva...

 

 

Előzmény: string (5326)
countryboy Creative Commons License 2009.07.27 0 0 5327
A CMT itthon nem fogható, sőt, Európában sem. De ne is sajnáld, a mai CMT csak árnyéka önmagának, több rajta a reality show mint a zene, videók ma már szinte csak éjféltől reggelig láthatók rajta. Ugyanazon társaság tulajdonában van, mint az MTV...
string Creative Commons License 2009.07.27 0 0 5326

Sajna keresztbeszervezés miatt nem jött össze a  szombat, de  Abaligetre már  nagyon készülünk (előtte  természetesen Balcsiátúszás) .

Szegedi különítmény  jönni fog?

Előzmény: countrygirl (5325)
countrygirl Creative Commons License 2009.07.27 0 0 5325

Cowgirl,

 

nem tudom, ki vagy, de máris szimpi lettél!:)

Ígérem, ha én nyerem meg a lottó ötöst, elsőként itt szólok, hogy Alan Jackson-koncert lesz!:)))))

 

 

Tiborom,

 

szombaton ott voltatok? Olyan jó lett volna dumálni!:(

 

Pusza neked és Anitának is!

 

Timi

Előzmény: Cowgirl73 (5323)
Cowgirl73 Creative Commons License 2009.07.26 0 0 5324

 

Nem tudjátok véletlenül hogy itthon fogható-e a CMT?

Cowgirl73 Creative Commons License 2009.07.26 0 0 5323

 

Sziasztok!

 

Régen, vagyis kb 8 éve nem voltam a gárdonyi country fesztiválon. Tegnap ott voltam, és mint régen, most is jó volt. Illetve nekem a Country Expressz zenekar testzett, és jó volt hallani Alan Jackson számokat is tőle, amit egész jól előadtak. Nagy vágyam, hogy egyszer majd-ha megélem:)- tök jó volna, ha eljönne Magyarországra egy külföldi zenekar, vagy énekes, persze tudom hogy ez rengeteg pénz.. Ha nyerek esetleg a lottón, meghívok jövőre valakit:)))

Nagyon ügyesek voltak a táncosok is, egész meglepődtem, mennyire jól ismerik, tudják az igencsak nehéz, évekig tanulandó country tánc lépéseket egész sokan, és a gyerekek is aranyosak, ügyesek voltak! Csak így tovább!

Remélem jövőre is eltudok menni, és jó fellépők lesznek. Jó lenne hallani híres előadoktól számokat, mert az van bőven....

 

string Creative Commons License 2009.07.24 0 0 5322
OK, képvisellek :-)
Előzmény: countrygirl (5317)
string Creative Commons License 2009.07.24 0 0 5321

Tegnap próbáltam Abaligeten szállást foglalni, de  gyakorlatilag 50 kilométeres  körzetben nincs  semmi, azon a  hétvégén lesz a  Mecsek rally is :-( Gondolkodhattam volna  előre is. Ha  valaki le akar jönni velünk, akkor  dobjon egy  mailt, szombat délután indulnánk és  éjszaka vissza, ha  nem jön semmi közbe.

 

Gárdony: Milyen lehet egy  Country  fesztivál Kaszab nélkül? Eddig még nem volt ilyen, nem tudja  valaki miért?

Előzmény: Stms (5315)
Betsy 73 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 5320
Oxi:-)))
Előzmény: countrygirl (5319)
countrygirl Creative Commons License 2009.07.22 0 0 5319

Hidd el, Bözse, szívem csücske ott lesz Gárdonyban...

Ha 23 órakor kezdődött volna, simán visszaérünk. :(

Esetleg húzzátok már egy kicsit az időt!!! (Mondjuk, a tavalyi b.r-t nem kívánom vissza!!!!)

Előzmény: Betsy 73 (5318)
Betsy 73 Creative Commons License 2009.07.22 0 0 5318

Micsodaaaa???

Bojtorján koncert Timi nélkül? Az olyan, mint a Dallas Boby nélkül:-))))

De megnyugtató, hogy lesznek azért ismerősök!!!!:-)

Timikém Veled meg majd akkor szombaton talizunk!

Én ott leszek mindkét nap családostul, a 4 hónapos lánykám is, mint legifjabb Bojtorján rajongó!

(Egyébként én is két féle dátumról tudtam, a P.Z. honlapján ez úgy szerepelt, hogy a"késő esti órákban" és ezt én is kb. 23-ra saccoltam volna. Aztán láttam meg a másik időpontot-a valódit is.)

 

A pénteki fellépéshez meg sok sikert Nektek!!!!:-)

Puszi

Bözse

Előzmény: countrygirl (5317)
countrygirl Creative Commons License 2009.07.22 0 0 5317

Én nagyon megyek Gárdonyba!!!!:)

Sőt, az egész bagázs... 15 fő... úgyhogy kisebb szervezett utat kellett összehoznom rá.

 

Viszont 24-én Csolnokon vagyunk fellépésen az Oklahomával, így csak a szombati napon leszek 100%-ban Gárdonyban.

Volt egy olyan kósza hír (a Bojti honlapján látta String/Tibor100... szóval Tiborom), hogy 23 órakor kezdődik a Bojti-koncert, de ez sajnos egy hatalmas nagy óriáskacsa, mert a www.countryfesztival.hu a hiteles és igaz info. :(

ÚÚÚÚÚÚÚgyhogy a steel előtti foglalt placcomat ezennel ráhagyományozom Tiboromra, meg Anitájára és Bözsére. Olvadjatok helyettem is! És NAGYON-NAGYON-NAGYON FOGTOK HIÁNYOZNI!!! Meg PZ+a Bojti is.... brühühüüü... de azért nekem is jó lesz!;)

 

 

Előzmény: Betsy 73 (5313)
string Creative Commons License 2009.07.21 0 0 5316

string már vagy jópár éve az aktuális nick, ha  valaki elfelejtette volna :-)  természetesen megyünk

 

Tibor

Előzmény: ptolgyes (5314)
Stms Creative Commons License 2009.07.21 0 0 5315
Abaliget részletes programja a vazze.hu-n található.
Előzmény: ptolgyes (5312)
ptolgyes Creative Commons License 2009.07.21 0 0 5314
Tibor100 (nem tudom az aktuális nevét... :) ) szerintem jön, én meg hivatalból ott leszek.
Előzmény: Betsy 73 (5313)
Betsy 73 Creative Commons License 2009.07.20 0 0 5313

Jó lenne egyszer elmenni.... Az idén nyáron biztos nem lesz belőle semmi.

 

Egy költői kérdés: Gárdonyba jön még valaki egyáltalán...?

 

Countrygirl esetleg????

 

Bözse

Előzmény: ptolgyes (5312)
ptolgyes Creative Commons License 2009.07.15 0 0 5312

VII. Nemzetközi Bluegrass és Akusztikus Zenei Fesztivál

Banner eredeti méretben

 

Idén már a VII. Nemzetközi Bluegrass és Akusztikus Zenei Fesztivál lesz Abaligeten. Július 31. és Augusztus 2. közt 24 zenekar fogja szórakoztatni a nagyérdeműt, garantáltan villanyzene mentesen.

 

Részletes program előbb-utóbb a vazze.hu és hubma.hu

ötfelezős Creative Commons License 2009.07.07 0 0 5311

Valakinek nincs meg véletlenül a Tennessee Whisky and Texas Women című dal modern hanghordozón?

(az 1982-es budapesti találkozóról készült LP utolsó dala)

ptolgyes Creative Commons License 2009.06.22 0 0 5310

Itt megtekinthető a HírTV adása az Acousticure-ral

 

Amúgy meg:

Akusztikus klub - 2009.06.28. 18 óra

 

Házigazda:
Poa Pratensis - http://www.pratensis.hu/

 

Vendégek:
Revival Band
Pozitív emlék - RH+ emlékzenekar
Szabó Gergely

 

Helyszín: Apacuka, Budapest VIII. ker, Horánszky u. 5. - http://www.apacuka.com

 

Egyéb dolgok: http://www.vazze.hu

Előzmény: Törölt nick (5309)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.22 0 0 5309
Tegnap(?) láttam a tv-ben az Acousticure zenekart :)))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!