Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ALIEN Creative Commons License 2000.03.27 0 0 1118
Alfino!
a chip tuninghoz nem tudok érdemben hozzászólni,legfeljebb annyit, hogy nem hiszek a tul nagy teljesitmény növekedésben.Kivéve ha az autót eleve jól tuningolhatóra csinálták mint PL:ALFA 155 QV4 . Az alapról 200le-t meg lehet duplázni!! Ahoz,hogy egy autót chip tuningal erősitsenek előbb az alapparamétereket kellene leellenőrizni /kompresszió,vesztesség,szelephézag,vezérlés,gyujtás/és jól beállitani, és csak utána próbálkozni a tuningal
üdv. alien
Előzmény: alfino (1114)
Turbo Lada Creative Commons License 2000.03.27 0 0 1117
Inner Circle
Gyere be holnap hozzám!
(lehet , hogy a 2 hét mégsem 2 hét )
Előzmény: Inner Circle (1111)
alfino Creative Commons License 2000.03.27 0 0 1116
Megnéztem a pontos címét az általam ajánlott Alfa boltnak: Lehel út 17/c. Lent van az alagsorban, a ház homlokzatán egyetlen neon reklám van ami a boltra utal, fehét alapon Alfa, Lancia, Fiat felírat. 3 éve nem voltam náluk, de egy kört talán megér.
alfino Creative Commons License 2000.03.27 0 0 1115
A süllyedés oka lehet, hogy az index elérése kritikán aluli, nálam legalábbis. Így egy frissités 5-6 percig tart.
alfino Creative Commons License 2000.03.27 0 0 1114
A halak valamelyik sarokban röhöghettek idétlen próbákozásaimon. Még rendes kapás is alig volt. Véletlen egy pici (5 cm-es) pontyocskát sikerült kiimádkozni a vízből, vissza is dobtam. Bár aludni a tó parton nagyon jól lehetett.
Haza felé sietős volt (moziba mentünk), úh házi rekordot állítottam fel felelőtlen száguldozásból:
Vácrátót - Lurdy Ház 25 perc (közepes forgalomban).

Hogy komoly kérdésen is lehessen rágódni (amin én is rágódom) a chip tuning kérdése. Ha tuning szerelőkkel beszélek (mindegy melyik vállalat) 15-20%-os LE növekedést jósolnak, ha általam komolynak ismert szerelővel beszélek akor csak mosolyog ezeken az eredményeken.
Laikusként nem nagyok tudok eligazodni a válaszok között. ALIEN, ha olvasod és tudnál nekem egy szakmai indoklást adni valamelyik álláspont mellett, hálás lennék.

alfino Creative Commons License 2000.03.27 0 0 1113
A halak valamelyik sarokban röhöghettek idétlen próbákozásaimon. Még rendes kapás is alig volt. Véletlen egy pici (5 cm-es) pontyocskát sikerült kiimádkozni a vízből, vissza is dobtam. Bár aludni a tó parton nagyon jól lehetett.
Haza felé sietős volt (moziba mentünk), úh házi rekordot állítottam fel felelőtlen száguldozásból:
Vácrátót - Lurdy Ház 25 perc (közepes forgalomban).

Hogy komoly kérdésen is lehessen rágódni (amin én is rágódom) a chip tuning kérdése. Ha tuning szerelőkkel beszélek (mindegy melyik vállalat) 15-20%-os LE növekedést jósolnak, ha általam komolynak ismert szerelővel beszélek akor csak mosolyog ezeken az eredményeken.
Laikusként nem nagyok tudok eligazodni a válaszok között. ALIEN, ha olvasod és tudnál nekem egy szakmai indoklást adni valamelyik álláspont mellett, hálás lennék.

Joe 155 Creative Commons License 2000.03.27 0 0 1112
Larini, Al-fan.
Mi lesz velünk ha nyáron több hétre mentek szabira? Elsüllyedünk az fix! Alfino.
Kifogtad a nagy halat?
Inner Circle Creative Commons License 2000.03.27 0 0 1111
TL: Igen, az azonosítási problémák elkerülése végett: a '78-as GTV-mre kéne vagy 2db, előre-hátra. (Tudom, megint megtaláltam a lehető leg-lehetetlenebb alkatrészt a világon - ez az én formám! :) ) Még egy kérdés: ezek a jelvények ragasztva vannak? Hátul csak egy mélyedés van a csomagtartón, benne semmi lyuk vagy rögzítési pont.
Aztán ha netántán látsz króm lökhárítókat vagy dupla hátsó lámpát, azt se hagyd ott...

GTV-s: pörög ez az autó Speer-difi nélkül is, csak az a baj hogy sose akkor, mikor én akarom! Ma kétszer is próbáltam, de csak befordult, tegnap kétszer sem akartam, mégis 270 fokot pördült velem! (Néztek is a kollegák, mint a bagoly - mi tagadás, én is... :))) )

A fólia, vagy mi a fene, sajnos belülről van, kicsit nehéz áztatni-melegíteni, de majd megpróbálom.
Ja, az eső kinek az ötlete volt? :)
Ma mostam kocsit, erre zuhogni kezd. Elégtétel: látom az utcán az ázó autókat, mindegyiken áll a víz. Kivéve a fekete GTV: arról a vaxnak köszönhetően lecsorog... Imádom az autómat! :)

"Szerencsére" apám kissé megzúzta a kocsiját, most egy Merci busszal jár, az meg nem fér be a garázsba. Szóval most mindkét helyen én állok, reggel majd választhatok, Ladával akarok-e menni, vagy Alfával.
Erre különben lehet fogadni is. Az odds 1:15 000 000 000. :)

Joe 155 Creative Commons License 2000.03.26 0 0 1110
off
Megint győztünk,király! Schumit lehet utálni, leköcsögözni, de kétség kívűl Ő a legnagyobb!
Szép volt!
on
Turbo Lada Creative Commons License 2000.03.26 0 0 1109
Üdv. a GTV.s nek!

Hajrá Ferrari

A GTV-s Creative Commons License 2000.03.26 0 0 1108
Próbáld meg a fóliát eláztatni vízzel, és melegíteni...
Előzmény: Inner Circle (1104)
Turbo Lada Creative Commons License 2000.03.26 0 0 1107
Ja egyébként mindenkinek gratulálok az új A L F A
kocsihoz!
Turbo Lada Creative Commons License 2000.03.26 0 0 1106
Sziasztok!

Inner Circle

Az a kisebb embléma kell Neked ,ami a régi GTV-n vagy Sprinten van?

Előzmény: Inner Circle (1100)
Joe 155 Creative Commons License 2000.03.26 0 0 1105
Ezzel én is így voltam tavaj ősszel. Pontosan egy hét telt el onnan hogy megláttam, leelőlegeztem,és elhozhattam. Olyan keveset aludtam azon a héten, hogy már már egy speed-esnek is becsületére vált volna, de hidd el megéri a várakozás! Suzukit valószínüleg 2-3 nap alatt is elhozhatnál csak hát kinek kell nem? :-))

Előzmény: Bati (1103)
Inner Circle Creative Commons License 2000.03.26 0 0 1104
Hogy milyen érzés, arról elég annyi, hogy két és fél órán át mostam ma az autót a napfényben. Iszonyatos koszréteg volt rajta, mintha ráégett korom lenne. Szerencsére a tegnapi eső lazított rajta egy kicsit. A mai metódus: mosószeres mosás, utána benzines kendő, benzint letörölni, viasz, fényesíteni. Most hasraesik a kocsin a napsugár, csak én kóválygok a vegyszerszagtól. :)

A hátsó ablakot belülről lemostam denszesszel, szóval már átlátszó, viszont azt az undorító sötétlila matricát vagy mi a fenét nem tudom leszedni. Semmi nem oldja, kaparni meg nem merem, mert féltem az üveget. Van valakinek valami tippje?

Előzmény: Joe 155 (1102)
Bati Creative Commons License 2000.03.26 0 0 1103
hát bizosjo érzés lehet vezetni de csak hétfön fogom tudni ki probálni
addig is probálom nem elveszteni az eszem
szombaton csak leelölegezni tudtam,de az érzésröl csak annyit már a második éjszakát virassztom félig át olyan izgatott vagyok
ÉS AZT MONDTÁK MÉG kb.2HÉT mire az enyimlehet
EZ ÖRÜLET már most is késö lenne nem két hét mulva
amiota elöször láttam képen azota ilyenre vágyok
(igaz 2000 selesped lenne az igazi)de hát ennek ez is nagyon boldoggá tesz
alig tudom felfogni 20év FIAT-ozás után végre ALFA-s leszek
DE azért a FIAT-ot továbbra is nagyon szeretem
mert hát ez is OLASZ
Joe 155 Creative Commons License 2000.03.26 0 0 1102
Bati, Inner Circle.-
Mindkettőtöknek gratula! Irigy vagyok rátok, nem az autókért, hanem az érzésért! Ku*va jó mi?
Előzmény: Bati (1101)
Bati Creative Commons License 2000.03.26 0 0 1101
sziasztok
MÁR ÉN IS ALFAs vagyok tegnap ota
156 1.6 sport1+légkondi
életem eggyik legnagyobb pillanatai ezek
:)))))))))))
Inner Circle Creative Commons License 2000.03.26 0 0 1100
Tudod, Joe, nekem ez a mai nap olyan mozgalmas és Alfával telített volt, hogy csak holnap kerültem a számítógép elé!

Megkaptam a GTV-met, testvéreim!!!

Agymenés!!!

Leírhatatlan!!!

Kipufogó ugyan csak félig van, meg a kéziféket is kitörtem belőle, de MEGY! Annyira kiütöttem magam az egésznapos Alfázással, hogy alig élek. Megyek is aludni, de nektek szólnom kellett!

Turbo Lada: nekem valami kisebb szabású jelvény kéne, nem tudom, hány mm, de a mostaninál kisebb (az fel se fér). Ezüstkoszorú van rajta, Milano nélkül. A két hét nem akadály (az ilyen autók úgyis egy életen át készülnek, nem igaz? :) ).

Ja, és javaslom, hogy az ENSZ nyilvánítsa emberiség ellenes bűnnek a '78-as GTV kasztnin az első indexek helyének BEHEGESZTÉSÉT. Perverz állaté volt ez a szegény GTV. Még valami lila takonnyal is lekente a hátsó ablakot. :(

Előzmény: Turbo Lada (1098)
Joe 155 Creative Commons License 2000.03.25 0 0 1099
Ilyen pangós hétvégét! A terminálon nagyobb az élet. Na jó hétvégét alfisti-k.:-)))
Turbo Lada Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1098
Helló Larini!
Téged is várlak az Ital Auto bt-nél,remélem nem fogsz csalódni!
Köszi

Inner Circle
Egyébként KÖSZI

Előzmény: larini (1096)
Turbo Lada Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1097
Sziasztok

Kedves Jó lenne tudni
Először-a fehér épület tele van Alfa felirattal(3méter hosszú),emblémával(kb.1.5m átmérőjű)
Másodszor-Az ,hogy ebédidőben 6-7 ember éppen eszik a pulton(az utcán nem ehetünk bocsi),ez természetes
Harmadszor-Mutattam Neked 33 modellt, de sajnos a "buta"olaszok nem csináltak nagyobbat csak olyan picit(azt hiszem ez megint nem az én hibám)
Negyedszer-Úgyérzem Magyarországon az egyik legszebb bolt az enyém (persze belűlről )nem csak Alfa vonalon,hiszen ennyi kézzel festett felirat ,embléma sehol nincs,nembeszélve a padlószőnyegről,az üvegvitrinről (benne kb.50 db.modell)!Egyébként úgy emlékszem a modellen kívül semmi mást nem kérdeztél,pedig lehet ,hogy 1-2 áron meglepődtél volna!
Ötödször-Sajnos a modellek és a felszerelési dolgok átfutási ideje 2 hét(ez főleg egy szerkezeti autósbolt és nem modell bolt,de természetes mindent megpróbálok megszerezni az ügyfelek kedvéért)! Köszi,hogy elolvastad,próbáljunk meg újra találkozni!

Bubble
Eredeti Alfa embléma (csak Alfa topicosoknak )3500 Huf.akcióban

Inner Circle
Milano felirat 1000 Huf csak Neked (sajnos 2 hét)

Előzmény: jo_lenne_tudni (1071)
larini Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1096
Háj Evribádi!
Beszaladtam a munkahelyemre, csak hogy bele tudjak olvasni a topicba! [már nem bírtam a kiváncsiságommal, otthon úgy tudják éppen a kocsit viszem az őrzött parkolóhelyre:) ]
A GTV-s vszinüleg megörült a jóidőnek, és egyhelyben pörög valahol! :)
Az összeröffenéses vetélkedésben benne vagyok én is, de én csak bíró leszek, ui. néha még egyenesen sem tudok rendesen menni, nemhogy szlalomozzak! Az 1.8 TS 155 gyorsulása pedig nem túl jó, így a gyorsulási verseny is kilőve!
Az Ital-Autóval kapcsolatban, pedig a GTV-s kivételével még senki sem mondott jót, ezért jó lesz Velük vigyázni!!
Beszéltem ALIENNEL, az egész mai délelőttömet ott töltöttem, örült is rendesen :), az mondta rendszeresen olvassa a topicot, de Ő csak a szakmai kerdésekhez szól hozzá, úgyhogy itt van, lehet ostromolni a szerelési kérdésekkel majd távgyógyitja az autóinkat!
Na jó pihenést mindenkinek!
Előzmény: Joe 155 (1095)
Joe 155 Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1095
Azért majd én megpróbálom tartani a frontot.
GTV-S! DISSZIDÁLTÁL, LECSUKTAK, KIHAJÍTOTTAD A SZÁMÍTÓGÉPET, MI EZ A NAGY CSEND?
Üdv.
Előzmény: alfino (1094)
alfino Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1094
Úgy látom mindenki elment szabadságra, akkor kellemes hétvégét.
alfino Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1093
gyártyák = gyártják
alfino Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1092
Én laikus vagyok, de szerintem tök mindegy, hogy benzines vagy dízel.
Azt érdemes megnézni, hogy az aksi melyik oldalán van a plusz és a mínusz, mivel felcserélve is gyártyák. Fontos, mivel az aksi kábel a fordított aksit nem éri el.
alfino Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1091
A klubba lehet kocsi nélkül is nevezni nyugodtam szimpla lelki lelkesedéssel a márka iránt.
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1090
Mégegyszer köszönöm, amint kiderül, hogy kell, hívlak! Ja, most jut az eszembe, hogy az nem baj, hogy az enyém dízel?
Előzmény: alfino (1089)
alfino Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1089
Email ment, telefon bekapcsolva.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!