Keresés

Részletes keresés

Yv Creative Commons License 2000.06.27 0 0 1256
Mau: a mi sziámi lánycicánk is imádott wcre járni Anyuval:)
Amúgy szerintem jobban ragaszkodott hozzánk, mint a többiek. Pl. én a kiskölyke voltam és mindig megvédett a kutyáktól. Mert szerinte csak a kutyák támadhatnak meg, ha sikítok:) Egyszer nem volt kutya a láthatáron és szegény cic megbolondult, mert fertelmesen kacagtam, sikitoztam egy csikiző kéz alatt, így a karomon kötött ki. Beleakaszkodott és alig tudtuk leszedni. Vicces volt, ahogy mint egy lajhár lógott lefelé az alkaromról. Persze fájdalmas is:)
Nem tudom, hogy ez most tipice sziámi lett volna, mert Majka nagykorában került hozzánk.
Volt egy herélt kandúr sziámink, aki szintén felnőtt volt már, mikor hozzánk költözött, az mindig a konyhaszekrények tetején időzött, néha egyikről ugrott a másikra, nem törődve azzal, hogy alatta a gázon fő az étel:)
Mindkét cicában talán az önfejűség volt a közös. Hogy "megbolondultak", ha a kedven kajájukat érezték, hogy nem lehetett leszoktatni Őket Apa galambjainak elfogyasztásáról, hogy mindig azt csinálták, amit Ők akartak.
A többi macsnál is megvan persze a makacsság, önfejűség, de nem ennyire.
Bár lehet, hogy csak két igenmakacs felnőtt sziámit fogtunk ki:)))

Más: szombaton Miskolcon sétáltunk a Középszeren. Ez az Avas lakótelepen van, 10 emeletes házak, előttük fák. Éjfél felé járt az idő. Egy szürke kiscica szaladt felénk, aztán egyből dörgölőzni a lábunkhoz, dorombolt és követett minket. Minden fához odament és keservesen nézett felfele. Ebből kisütöttük, hogy biztos kimászott valamelyik ablakból és eltévedt. Nagyon sajnáltam szegényt. Már ott tartottam, hogy hazahozom (kedves, aranyos cica volt, hasonló Macánkhoz), mikor jött egy kisgyerek meg az apukája és a cic hozzájuk pártolt át. Reméltük, hogy majd befogadják Őt, ezért otthagytuk. Pécelre két és fél órás vonat úton lehet feljutni Miskolcról, ezért ez volt a jobb megoldás. De nagyon nehéz szívvel hagytam ott szegényt.

nori Creative Commons License 2000.06.27 0 0 1255
Egy apró sikerélményről szeretnék beszámolni, tegnapelőtt Diósdon lányomék találtak egy gyönyörű vörös kandúrt sebesülten, hazavitték meg orvoshoz is aztán kiplakátolták és meglett a gazdi!!

Mau
nekem nincs sziámi cicám, de az összes kiscica így viselkedik, főleg, ha túl korán lett elválasztva a mamájától, fehérkeresztes ismerőseim szerint 8-10 hetes koráig a mamánál kell őket hagyni, de ha már így alakult, várj türelmesen, idővel egyre nagyobb távolságot fog tartani. azért mindig téged fog tartani a legközelebbinek, pl. ha párom külföldön van, ami gyakran előfordul, Garfield felháborodottan mászkál az ágyán, és nyávog nekem, mintha én dugtam volna el a papát

mau Creative Commons License 2000.06.26 0 0 1254
Körkérdés: Van valamelyikőtöknek sziámi cicája? Martin folyamatosan árnyékként követ mindenhová. A wc-re is utánam jön, ölbe mászik. Ma még a kádba is utánam ugrott(azt a meglepetést!...) Ha épp nem tudott azonnal követni, kétségbe esetten ordít, hol a gazda. Éjszaka is csak a nyakamon, fejemen tudja elképzelni a létet. Ha elmegyünk otthonról, rekedtre ordítja magát, de olyan hangosan, hogy pár emelet eltéréssel is hallják a szomszédok.
Szóval a kérdés: ez sziámi-, vagy csak kiskori sajátosság? Elmúlik, vagy síró macskaárnyékom marad amíg él? (Néha mulattat, néha zavar. Olyan hangja van, mint egy csecsemőnek.)
mau Creative Commons License 2000.06.26 0 0 1253
Folyt.: Az elején hiába kínálgattam mindenféle finomsággal, főztem csirkemájat, vesét, kínáltam sonkával, marhahússal, disznóhússal, csirkével, stb. szóval ami csak eszembe jutott. Lassanként rákap az ízükre. Pár napja zöldpaprikával is megkínáltam és egész lázba jött tőle. Ez a kedvence. Túl sokat persze nem merek adni neki.
mau Creative Commons License 2000.06.26 0 0 1252
Kedves Nemisbéka! Friss kiscicánkat tanulmányozva úgy vettem észre, hogy amivel eddig nem találkozott, azt előszöri (másodszori) kínálásra nem eszi meg. Viszont ugyanezért, ha a kutya, vagy mi esszük, már él-hal.
Martin cicát macskanáthásan vettük, és egyáltalán nem evett, nem ivott az első két nap. Aztán az orvostól kaptunk egy, kb. 5 dkg-os zacskós kiszerelésű, vízzel oldható szuperpempőt, amiben minden benne van, ami egy kiscicának kell, és azt falta és falta és falta, úgy hogy hál'istennek 3 nap alatt egész kigömbölyödött. Olyan volt, mint egy csodaszer! Ezt a fehérzacskós roboráló port valamelyik állateledelgyártó készíti, kifejezetten macskáknak, és állatorvosi forgalmazásra. (Sajna a nevét nem néztem meg.) 200.-Ft volt egy zacskó, ha jól emlékszem.
lujza Creative Commons License 2000.06.23 0 0 1250
:) Ne képzeld magad a helyébe. A macskák mások.
Már kitombolta magát, s a kandúrok rövid életüek. :(

Az ivartalanított kandúrok nagyon megváltoznak. A mi Ricsink pl. olyan aranyos lett, hogy hímnemü családtagjaimnak is felajánlottam, hogy öket is befizetem...

(Öt azért volt muszáj, mert mindenhová odajelölt. A görények meg sorban álltak a receptért.)

Előzmény: Törölt nick (1249)
lujza Creative Commons License 2000.06.23 0 0 1248
Igen. Muszáj neki a lányokhoz járni.
A fiúmacskák ritkán kedvesek. (de ha mégis, nagyon jófejek tudnak lenni)

Ivartalanításra nem gondoltál ??
Így elöbb utóbb tényleg eltünik, nem azért, mert otthagy, hanem mert kinyírják.

Előzmény: Törölt nick (1247)
lujza Creative Commons License 2000.06.23 0 0 1246
Miböl gondolod, hogy bolhás ??

Képzeld magad a helyébe, hazamész, ahelyett hogy örülnének, letepernek, s befújnak, vagy beporoznak valami éktelen büdössel, s elvárják, hogy szeressed öket ...

s miért csavarog? Fiú, vagy lány ? Mennyi idös?

Előzmény: Törölt nick (1245)
Maminti Creative Commons License 2000.06.23 0 0 1244
Persze, szerintem előbb-utóbb megeszi azt a husit is... :) Bár mint mondtad, ő a legkisebb az alomból, lehet, hogy még nem elég fejlett. Esetleg próbáltad már egy kis hallal? A másik, ami hirtelen eszembe jutott, hogy a enyémek az után a kaja után érdeklődtek a legjobban, amit éppen én ettem... :)
Előzmény: nemisbéka (1243)
nemisbéka Creative Commons License 2000.06.23 0 0 1243
Már leválasztották az anyjától, elhoztuk, nem fél, nem depressziós, sokat játszik, néha tévézik :), tuod, ő volt a kicsi az alomból, jóval tovább szopott, mint a többiek, de minden más rendben van vele szerintem. Azért mégse tud tejtermékeken élni egész életében, kell neki a husi, igaz?
Előzmény: Maminti (1242)
Maminti Creative Commons License 2000.06.23 0 0 1242
Nem lehet, hogy túl fiatal még és azért nem akar húst enni?
Előzmény: nemisbéka (1241)
nemisbéka Creative Commons License 2000.06.23 0 0 1241
Köszi,

de semmiféle húst nem akar egyelőre enni. :( Létezik vegetáriánus amcska? :)

Előzmény: Maminti (1235)
lujza Creative Commons License 2000.06.22 0 0 1240
:(
Előzmény: Törölt nick (1239)
lujza Creative Commons License 2000.06.22 0 0 1238
Bocs, de azt hogy egy macska szeressen, ki kell érdemelni..
Előzmény: Törölt nick (1237)
lujza Creative Commons License 2000.06.22 0 0 1236
Higiénia, hát igen. De megérik azt a kis + takarítást, annyi örömöt okoznak.

Nyaralás : Rövid idökre szoktunk elmenni csak, mi is kertes házban lakunk, hatalmas mennyiségü száraz kaja az erkélyen, isznak a kutyák táljából, egyéb táplálékot az apósom ad nekik, (szomszéd), szereti etetni öket, semmi probléma nem volt eddig velük.

Maminti Creative Commons License 2000.06.22 0 0 1235
Még mindig jobb, mintha csak kaviáron élne... :)) Szerintem folytassátok a próbálkozást, hátha előbb-utóbb ízleni fog neki. Lehet, hogy még nem nagyon szokott át a darabosabb kajára, ezért szereti jobban a sajtkrémet. Száraz kaját én egyelőre még nem adnék neki, inkább jó apróra vágott szaftos husikát... :)
Előzmény: nemisbéka (1234)
nemisbéka Creative Commons License 2000.06.22 0 0 1234
Sziasztok,

nekem is lenne egy problémám. Elhoztuk a kiscicát a mamájától, már evett sajtkrémet és tejszínt, meg iszik tejet, de semmi mást nem hajlandó enni. Se párizsi, se májkrém, se húskonzerv, se Whiskas junior cuccok. Pedig már a tejszínesekbe keveréssel is próbálkoztunk. Mit lehet vele csinálni? Viszont megkóstolta az alomjából a sódert a kis buta, ugye ettől nem lesz baja?!?

Maminti Creative Commons License 2000.06.22 0 0 1233
Nekem is emiatt fő a fejem. Nyár végén szeretnék 1 hétre elmenni nyaralni és fogalmam sincs, mi legyen a cicákkal...

Valami ötlet, segítség?

Előzmény: Vörci (1232)
Vörci Creative Commons License 2000.06.22 0 0 1232
Helló!
Kezdődik a nyaralási szezon, és az újabb problémák a macsokkal. Eddig úgy oldottuk meg, hogy a szüleim külön nyaraltak, én is a férjemmel, és felváltva vigyáztunk rájuk. Idén nyár végén viszont már nagyon-nagyon szeretnénk végre mindnyájan együtt elmenni egy hétre Görögországba. Kertes házban lakunk, és már fő a fejem, mi lesz a két elkényeztett, rigolyás macskáimmal. Költöztessek oda egy rokonomat addig? Ti hogy oldjátok meg a nyaralást?
nori Creative Commons License 2000.06.20 0 0 1231
Eeegen, megvaltozik az ember higieniahoz valo viszonya, a lepedonk allandoan tele van saros tappancsnyomokkal (az urulekest azer meg kimossuk rogton)
Előzmény: mau (1230)
mau Creative Commons License 2000.06.20 0 0 1230
Sziasztok! Köszönöm nektek!
Akkor marad az ajtó. Egyelőre még nem tudja kinyitni.
Martin cica éjszaka szokás szerint a fejemen szteppelt. Úgy éreztem félálomban, hogy nagyon büdös. Reggel helyes kis tappancsnyomokat találtam ürülékből magamon és az egész ágyon...
Cybercat Creative Commons License 2000.06.20 0 0 1229
Hasznalj trackballt.... (Hanyatteger...)
^.^"
Előzmény: lujza (1227)
mama Creative Commons License 2000.06.19 0 0 1228
Mindig ők nyernek. Add föl. Számítógépezz, mikor alszanak, légy defenzív, és mosolyogj! :-)
Előzmény: lujza (1227)
lujza Creative Commons License 2000.06.19 0 0 1227
Új fejlemény. Megjött a kedves mama, s jó ötletnek tartotta az egéralátétet. Rá is feküdt, hogy megszoptassa a gyereket. Bemondtam az unalmast.
Előzmény: lujza (1226)
lujza Creative Commons License 2000.06.19 0 0 1226
Lehet, hogy citromléval kéne locsoljam az egéralátétemet ? Az egyhónapos kiscic csak az egéralátétemen hajlandó aludni.

Megpróbáltam, hogy neki adom, s másik egéralátétet használok, de csak egérrel együtt jó neki. Ha leteszem, keservesen sír, s megpróbál visszamászni a lábam szárán, a tetejébe szemrehányóan néz a hatalmas kék szemével.

Az anyja meg persze csavarog.

Előzmény: mama (1225)
mama Creative Commons License 2000.06.19 0 0 1225
Nem, semmi baj nincsen, bocs, hogy senki nem felelt. Én vettem macskariasztó spray-t. Nagyon büdös, amíg tocsog tőle a kanapé, nem ment oda, ahogy megszáradt igen, de még hosszú napokig olyan szag volt tőle, hogy a gyomron belfordult. Lehet próbálkozni rendes narancs, illetve citrom héjával is, azzal sem értem túl nagy sikereket. Én feladtam.
Előzmény: mau (1220)
sylvie Creative Commons License 2000.06.18 0 0 1224
Én még nem próbáltam ezt a spray-t, de sorstársaktól azt hallottam, hogy nem sokat ér. Amit egy macska egyszer kiszemelt magának...
Nálunk is van kapaszkodófa (sk. gyártottuk a párommal), cicc szokta is használni, de kénytelen volam beletörődni, hogy a kedvence a franciaágy bal első sarka. Hát, ez van.
Bau Creative Commons License 2000.06.17 0 0 1223
Kisállatkereskedésekben lehet kapni olyan spray -t, aminek az illatanyaga elriasztja a cicát és igy elvileg elkerüli az adott helyett. Én még csak tervezem az alkalmazását, igy gyakorlati hasznáról sajnos nem tudok nyilatkozni.
Legutoljára a Camponában lévő kisállatkereskedésben láttam ilyet.
Előzmény: mau (1216)
lujza Creative Commons License 2000.06.17 0 0 1222
Nem zártkörü. Csak én pl.nem tudom a választ.
Ha olyat csinálnak, aminek nem örülök, vadul rájuk fújok. A baj csak az, hogy nem tudok rájuk igazán dühös lenni, és így nem olyan hatékony.
Előzmény: mau (1220)
mau Creative Commons License 2000.06.16 0 0 1220
Sziasztok!
Miért nem válaszol nekem senki? Udvariatlan voltam? Butaságot kérdeztem? Vagy ez inkább egy zártkörű törzsasztal?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!