Keresés

Részletes keresés

O/O Creative Commons License 2020.09.09 0 0 208702

Mostanában olyan érzésem van, mintha pontosabban mérne az órám :)

Tegnap előtt Székesfehérváron futottam egy parkban kacsaringós futópályán, amin 100 méterenként jelölés van és elvileg pontosan 1 km a kör. Eddig általában rövidebb távokat szokott mérni körpályákon. 

Ez egy másik futó rögzítése, aki ugyan akkor futott ott, gondolom nem futkározott át a forgalmas 4 sávos úton. 

Spenót Creative Commons License 2020.09.09 0 0 208701

Igen, a gyomortágító zabálásokat abba kell hagyjam. A legutóbbi nagyobb fogyásomnál már sikerült is. Tök fura volt utána nagyokat enni, de sikerült szorgos munkával újra kitágítani a bélésemet.

Monspart Sarolta szerint a kor előrehaladtával is mindig 1 tányér ételt ehetünk, csak egyre csökkenteni kell a tányér méretét.

Teljesen igaza van, szerintem. Én a tányér méretét se csökkentettem eddig és általában nem álltam meg 1 tányérnál semmiből.

Előzmény: O/O (208699)
Spenót Creative Commons License 2020.09.09 0 0 208700

Szerencsére az asszony nagyon odafigyel a tápolásunkra. Minőségi kaját rak elénk. Teljesen biztos vagyok benne, hogy nálam a mennyiség a probléma. (persze, a minőséget is a végtelenségig lehet javítani, de szerintem jó szinten vagyunk)

Nagyon szeretem rommá zabálni magam. Rossz szokás.

Az édességek nem vonzanak, így a fagyi nélkül is simán kibírom, csak társasági esemény számomra. Édességvágyamat kielégíti a csokis fehérjeturmix esténként. Szerencsére tök finom.

Előzmény: rrroka (208698)
O/O Creative Commons License 2020.09.09 0 0 208699

Nehéz a mai világban elérni, megtartani a kívánt súlyt. Akár tetszik akár nem, bőség van és van lóvé a kajára, sőt, néhol extrém fontosságú helyet tölt be a "mi lesz ma a kaja", hol eszünk, mit eszünk holnap stb. Magyar ember bárhová megy zabál, ez van.  Szerencsés ha az életmódunk úgy alakult ki, hogy nem segíti elő a modern (pocsék) táplálkozást. Aki benne van, az nehezen, vagy életmód váltással tud hosszú távú megoldásra találni. Sokban Rókával értek egyet, de Csempa és Spenót oldaláról is értem és megértem a dolgokat. Én minden evő vagyok, három fiamat is erre neveltem, nálunk étel nincs kidobva, minden falatnak becsülete van, tányérban nincs maradék hagyva stb. Sokszor amit a kutyának viszek még azt is átnézem menet közben, persze ez meg az én hülyeségem már. Emiatt néha többet eszem mint amire szükségem lenne. A lényeg én úgy tudok fogyni, ha kevesebbet eszek, de mindent eszek ugyan úgy és nem hagyok ki edzéseket, vagy több hosszút tudok beiktatni, egyszóval többet égetek el. A szervezetünk meg spórol tartalékol, pláne ha néha ki van koplaltatva, ilyenkor extra raktározással készül a várható következő koplaló időszakra. Ezért szerintem az ideális az lenne, ha fokozatosan egyre kevesebbet ennénk, mikor elértük a kívánt mennyiséget azt tartani kellene, ilyenkor a gyomor is összeszűkül, hozzá szokik a kevesebb ételhez. Nagyon kerülendő lenne a néha-néha bezabálás, ami tágítja a gyomrot növeli az éhségérzetet. Mindenki más, ezért ebben sincs tuti recept, de az tud működni hosszú távon, amire kevésbé kell odafigyelni, ami szinte magától megy.

rrroka Creative Commons License 2020.09.09 0 0 208698

bocs, abból következtettem, h "ami jön". a durumtészta az teljesen okés, szerintem finomabb is, mint a sima és nem sokkal drágább szerencsére. amit még érdemes lecserélni, az a rizs, krumpli, helyette bulgur, kuszkusz, árpagyöngy, krumpli meg minél kevésbé fedolgozva, pl egészben sütve héjában. nyilván az ócska fehér lisztes dolgok helyett bármi alternatíva. jégkrémből is van zérós, finom is :)

Előzmény: Spenót (208694)
amatőr Creative Commons License 2020.09.09 0 0 208697

Igen, a szervezetünk mi magunk vagyunk, nem független tőlünk. :) 

TomTom ügyben egy jó és egy rossz friss tapasztalat:

visszajött a quick gps, de továbbra sem szinkronizál Endomondora, pedig már ki- és bekapcsoltam ismét a szinkront.
Valamint: eddig automatikusan megnyitotta a szinkronizált alkalmazásokat külön lapokon, most ezt sem teszi, csak ha kézzel belépek, akkor látom a Stravat, TP-t. Endot, meg, ugye nem. :) 

Ma elkezdek készülni a maratonra! Gyorsan leírom, hogy számonkérhető legyen: ma futok 12 km-t, és a héten még kettőt, egy hasonló tizenegypárat és egy hétvégi hosszút! :) 

Előzmény: Csempa (208696)
Csempa Creative Commons License 2020.09.09 0 0 208696

"Én nem gondolom, hogy ezt a súlyt szereti a szervezetem, egyszerűen ennyi jön ki abból, amit megzabálok. Ha kevesebbet ennék, akkor könnyebb lennék."

 

Ez pont azt jelenti, mimt a mit írtam: a szervezeted erre a súlyra áll be és vissza.

Előzmény: Spenót (208693)
Szajrés Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208695

Szándékomban volt ma próbálni, de aztán nemkerűlt rá sor. Majd holnap, futás előtt.

Előzmény: ceva_sony (208685)
Spenót Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208694

Ki mondta, hogy az ebédem nem megfelelő? 

Alapvetően vegyesen és jó minőségben ebédelek. Utálom és kerülöm a zsíros ételeket és pl. a mai tészta is durumtészta volt, valamint kevés.

Nem fogyás időszakban már teljesen normálisan kajálok, ha a zabarohamokat leszámítom. Ezt tényleg abba kell hagyni.

A többi rendben van és évek óta nem jojózom olyan durván, mint korábban.

Nem kellemetlen a téma nekem és szívesen fogadom a tanácsokat is.

Előzmény: rrroka (208683)
Spenót Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208693

Én nem gondolom, hogy ezt a súlyt szereti a szervezetem, egyszerűen ennyi jön ki abból, amit megzabálok. Ha kevesebbet ennék, akkor könnyebb lennék.

Soványabb ismerőseim kevesebbet is esznek, a dagatabbak meg többet. Van persze olyan is, aki bármennyit ehet. Ő szerencsés. (Bár, ő pedig hízni szeretne)

A jojózást már egészen jól kezelem. Korábban 20 kilókat is lengtem. Mostanában ez kb. 3, de baromi fontos ennek a kordában tartása. Ezért is nem akarok hirtelen, koplalással fogyni. Akkor izomból fogyok és gyorsan visazajön.

Esküvő előtt fohytam így kb. 15-öt 90napos diétával. 24 jött vissza.

Előzmény: Csempa (208687)
ceva_sony Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208692

most futottam, nekem rendben áttöltötte

Előzmény: amatőr (208686)
Spenót Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208691

Egyébként alapvetően nem dietetikus, hanem sebész. :) 

Előzmény: Spenót (208690)
Spenót Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208690

Igen, a doki mondta, de ő nem a tiszta fehérjét ajánlotta, mert két étkezést is teljesen ki kellett váltanom vele eleinte.

10kg fogyás után beszéltem meg vele, hogy úgy csinálom, ahogy leírtam és belement.

Előzmény: rrroka (208684)
amatőr Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208689

A maraton (és a medve) nem játék! :) 
Pl., ha Ati_66 szakszerű és higgadt tanácsait magam elé vizionálom, tuti, hogy megemelem a heti km-számot. :)  
Mondanám, hogy Spenóttal kéz a kézben, a maratonon futok majd, de anno két éve Spenót megfogadta, többet nem megy párban maratonon. :) 
A tókör, az más tészta! :) 

Előzmény: Mr Long (208688)
Mr Long Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208688

Mert többel fogod? 😂

Előzmény: amatőr (208682)
Csempa Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208687

Egy két adalék, amit csak az tud igazán, akinek nem megy ez a dolog:

1. a fehérje nagyon jó "étvágycsökkentő" és tényleg finomak ezek a porok; sokára leszel éhes utána

2. ha fehérjéből kis adagokat fogyasztasz naponta (max 40g és iszol elég folyadékot) akkor semmi bajod nem lehet tőle

3. az embernek van egy súlya, amit a szervezete "szeret", ez egyénenként eltérő, és akinek inkább 23 és 20 között van a BMI-je az nem is érti/értheti általában, hogy mit problémáznak ezzel mások "hiszen nem kell ehhez semmit csinálom és mégis renben vagyok"; igen ezt nehéz megérteni abból a nézőpontból, de fogadjátok el, hogy ez messze nmem ilyen egyszerű

 

+1. igazad van, tényleg egy életen át tartható rendszert kell kidolgozni, különben kérész életű lesz a dolog, s az még a jobbik eset

(Egy barátom 5 éve halt bele a brutálisan nagy yoyo-zásba, hol komplalt hetekig, aztán örült hetekig, aztán falt hetekig. Nála minimum 50kg lehetett az alsó és felső határ közötti különbség, és sokszor megcsinálta ezt sok év alatt, míg végül a szíve felmondta a szolgálatot; még nem volt 60 éves.)

A gond csak az, hogy ha nem méri a hízásra hajlamos ember precízen az adagját szinte minden egyes alkalommal, akkor vissza fog hízni arra a súlyra, amit a szervzete a legjobban kedvel. Márpedig a "mindent" mérek nem lehet az életen át tartó rendszer része.

Szóval vagy mérni kell "mindent", vagy pl böjtnapokat tartani (ami egyébként is egészséges, ha nem haladja meg a 36 órát és nem minden másnap csinálja az ember). Így lesz tehát a böjtnap az ilyen embernek az életen át tartóó napi normális napi rutin része, mert igenés lehet belőle rutin, míg azoknak, akiknek a szervezete más egyensúlyra törekszik nem kell hogy éljenek ilyesmivel

 

Nekem is böjtnapot kéne tartanom, hogy versenyre alkalmas súlyra fogyjak vissza. Már gondolkodom rajta egy ideje.

Előzmény: rrroka (208683)
amatőr Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208686

Nálam sajna nem negy a quick gps, de a futást sem tölti át egyből, hibaüzenet, próbáljam később.

Előzmény: ceva_sony (208685)
ceva_sony Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208685

Ma már jó lett a gps frissítés

Előzmény: Szajrés (208661)
rrroka Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208684

vagy ezt amivel sokat fogytál dietetikus ajánlotta?

Előzmény: Spenót (208679)
rrroka Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208683

Miért jó kialakítani egy napközben rossz étkezést, amit aztán este megfejelsz egy kis mű fehérjével? mit vársz ettől? nem lenne jobb egy hosszú távon eredményes, tartható, egészséges és kajapótló nélküli életmódra átállni egy ilyen helyett? keresel egy kajaszekértőt, szerintem simán ad olyan módszert, amivel maradandóan és egészségesen fogyhatsz.
lénap, koplalás, fehérjepor, azonnali éhség, megeszem ami jön, túltolt hihetetlen mennyiségű étkezés, ha ezeket átváltanád futóedzés megfelelőkre, mit gondolsz jó edzésterv lenne?

lehetne nekem mindegy is, szóval ha eleged van ebből, szólj, abbahagyom.

Előzmény: Spenót (208679)
amatőr Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208682

Hú, most egyrészt reszketek, mert Spenót felszólított erre, másrészt gurtnis pártján vagyok, hogy a versenyen bizony maxig érdemes tolni, de okosan, határaink figyelembe vételével.

Mindannyian mások vagyunk, ettől színes a világ. :) 

Spenótnak, szerintem, az edzettségéből még futotta volna erősebb tempóra most, de akkor ahhoz már olyan pulzus és érzés párosult volna, amit ő nem tart célnak, nem akar úgy futni.

Én kevésbé nézem ilyenkor a pulzust, de van tapasztalatom a test jelzéseiről, és versenyen nyomom, ahogy épp az edzettségem engedi.

Long, elég lesz tehát 2 km-rel emelni a heti távot marcsira? :) 

 

Spenót Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208681

Ezt a hozzászólást Gurtnisnak írom és neki is szól. :)

Amikor látom a pulzusomból, hogy TELJESEN felesleges az erdeti tervhez tartani magam, mert 15-nél elpusztulok, akkor annak már semmi értelmét nem látom, hogy 21-nél haljak meg egy kicsivel lassabban.

Teljesen mindegy számomra, hogy 2:01 vagy 2:06 az időm.

A tavaszi félmaratonon a pulzusomból látszott, hogy 500m-rel a cél utén fordultam volna fel. Ez rendben is volt. Ott volt értelme tolni, mert láttam, hogy teljesítem a célt. Itt nem láttam.

A Suhanj-on is kipurcantam rendesen. Ott is azért, mert tudtam, hogy teljesíthetem, amit akartam. (ok, a B tervet, de akkor is :) )

 

A tavalyi SPARon is meghaltam, de már 32-nél, mert ott meg belelkesedtem attól, hogy azt mondtad, bírom szerinted 6 percesekkel is.

Egyébként igazad van. Bírom, csak le kell fejteni rólam azt a részt, ami nem bírja. :)

Most lefejtem. Meglátod!

Előzmény: gurtnis (208678)
Ermak Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208680

Nem vagyunk egyformák.

Az én álmom - egyelőre - a 14 órán belüli K100, TERMÉSZETESEN meghalás (=komolyabb holtpont) nélkül.

(Másod)percekért futni nem az én világon, a tájfutás is ezért nem jött be.

De hozhatom példának a sarus fazont is, aki állítja, hogy nem halt meg a Spartathlonion:

https://flatfoot.guru/spartathlon2014-race-report

 

Szóval a <2h FM mint alapszint teljesen OK. Hogy aztán mennyire teszi oda magát az ember további 5 percért, az más kérdés.

Előzmény: gurtnis (208678)
Spenót Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208679

Nekem bejött ez a dolog, mert a 106->82 is ezzel történt. Évente csináltatok labort és semmi bajom nem volt eddig.

Az a kb. 35g fehérje, ami egy adagban van, nem okoz semmi bajt. Azoknak lehet bajuk, akik túltolják vagy érzékenyek. Azért csinálom ilyen "drasztikusan", mert:

- ez egy egyszerű szabály, könnyű betartani

- minimálisra csökkenti az izomvesztést

- finom

 

Valid, hogy kellene szénhidrát is, de este kimarad. A többi étkezés pótolja bőven, bár péksüteményt csak hetente egyszer eszem, de az ebédnél megeszem, ami jön. Ma pl. sajtos tészta volt húsgolyóval. Biztos vagyok benne, hogy elég CH került a testembe.

 

Hétvégén körbebringázom a Balcsit. Ott nem biztos, hogy tartani fogom a "vacsira csak fehérje" dolgot, de visszafogott leszek.

 

Azokon a hétvégéken, amikor 30 fölött futok, hihetetlen mennyiséget ettem, mert úgy gondoltam, belefér. Érdekes, hogy ilyenkor másnap nehezen megy a lénap, mert éhes vagyok.

Most már vasárnapi sajnálatos események után elkeztem a fehérjézést és érdekes módon a tegnapi koplalás is tök jól ment. Este 6-kor éreztem csak úgy, hogy BÁRMIT megennék és AZONNAL. :)

Előzmény: rrroka (208676)
gurtnis Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208678

Kedves Fórumtársak!  

Ezt a bejegyzésemet Spenót kartárs szösszenetére írom, de nem neki szól.

Végig sem vagyok hajlandóságot venni az olvasására.  Lője már le valaki!!!!!  :-)

 

"Nem vagyok nagyravágyó, de legalább egy általam elfogadhatónak látszó szintet üzembiztosan hozni szeretnék. Ez félmaratonon a két óra vidáman, meghalás nélkül."

 

És nem érti, és nem is akarja megérteni. A versenyen picit meg kellene halni. 

 

Baráti üdvözlettel:  gurtnis  

Előzmény: Spenót (208671)
Spenót Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208677

:D

Diplomamunkáimnak volt ilyen fájlneve. Ember nem tudja, hogy melyik a végleges. (Egyébként mindegy is :))

Előzmény: Mr Long (208675)
rrroka Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208676

eza fehérjeturmix biztos jó ötlet? eén úgy tudom, hogy gajra vágja a vesét a fehérjével túlterhelés. miért nem eszel normális kaját simán kevés szénhidráttal? minden étkezéshez kell szénhidrát, nekem azt mondta a kajadoki.

ha turmixxal érsz el fogyást, akkor amint abbahagyod, elmúlik majd a fogyásod. ha mindig ezt eszed tönkremész. nincs vmi alternatíva?

Előzmény: Spenót (208671)
Mr Long Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208675

Mint egyszeri mapparendszerben a átalakítási-terv-VÉGSŐ-javított-nyomtatott-utolsó2.dwg rajz...

Előzmény: Spenót (208673)
Pinyo Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208674

Tényleg nem írtam, természetesen a sport: a sakkozás. A tempót meg nem árulom el, de nagyjából közben-chips-evős.

Előzmény: Törölt nick (208667)
Spenót Creative Commons License 2020.09.08 0 0 208673

Nincs igazad. Eddig Újabb fogadalomtételeket jelentettem meg. Ez pedig a Végső munkanevet kapta. :)

Egyébként meg igazad van, de akkor is megcáfollak. :)

Előzmény: Csempa (208672)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!