Keresés

Részletes keresés

Adm Creative Commons License 2000.11.05 0 0 1699

Nahh, ezt yool elrontottam... szóval...

Sziasztok!

Ő az én cicám. Sajna igazából csak alvós képet találtam róla, ui vagy alszik, vagy pedig a jányokat kergeti...



Itt éppen ébren
van :o)



Itt már alszik
:o)



Itt is...



Na itt meg pláne
:o)

A neve Picur, de nem igazán hallgat rá. Kb másfél éves, egy kórház kertjéből került hozzám. Sajna az elöző macskám akkor halt meg, és hát sürgősen kellett mégegy cica, mert anélkül nem élet az élet :o)
Iszonyatos helyzetekben képes aludni, illetve simogattatni magát :o) Éjjel, amikor hazamegyek, mindig a ház előtt vár, és bekisér a lépcsőházon keresztül. Van, amikor ezt nappal is eljátsza a ház lakóinak legnagyobb meglepődésére. Sokszor kutyának nézik, ugy jön melettem. A ház előtti autószerelgetésben is sokszor segit. (üldögél, nézelődik, megvizsgálja a nyitott csomagtartót :o)

Néhanapján hoz nekem valami finom falatot, pl galambszárny, avagy egy komplett verebet, és felettébb megsértődik, amikor ezt nem fogyasztom el, hanem kidobom. Szóval kissé vérengző szegényke... :o)

Előzmény: Adm (1698)
Adm Creative Commons License 2000.11.05 0 0 1698
Sziasztok!

Ő az én cicám. Sajna igazából csak alvós képet találtam róla, ui vagy alszik, vagy pedig a jányokat kergeti...



Itt éppen ébren
van :o)



Itt már alszik
:o)



Itt is...



Na itt meg pláne
:o)

A neve Picur, de nem igazán hallgat rá. Kb másfél éves, egy kórház kertjéből került hozzám. Sajna az elöző macskám akkor halt meg, és hát sürgősen kellett mégegy cica, mert anélkül nem élet az élet :o)
Iszonyatos helyzetekben képes aludni, illetve simogattatni magát :o) Éjjel, amikor hazamegyek, mindig a ház előtt vár, és bekisér a lépcsőházon keresztül. Van, amikor ezt nappal is eljátsza a ház lakóinak legnagyobb meglepődésére. Sokszor kutyának nézik, ugy jön melettem. A ház előtti autószerelgetésben is sokszor segit. (üldögél, nézelődik, megvizsgálja a nyitott csomagtartót :o)

Néhanapján hoz nekem valami finom falatot, pl galambszárny, avagy egy komplett verebet, és felettébb megsértődik, amikor ezt nem fogyasztom el, hanem kidobom. Szóval kissé vérengző szegényke... :o)

mili73 Creative Commons License 2000.11.03 0 0 1697
Kedves Ypszi és Babaloo!!!

Köszönöm a vigasztaló szavakat és a gyönyörű képet micacicáról.
Azóta már én is gondoskodtam saját, és megmaradt kedvenc Mumókám vigasztalásáról. Van egy átkozottul rossz, hiperaktív sziámi kislány cicusom (Milinek hívják)!!! Imádom őt is, bár nem pótolja Fülöp egyéniségét. Tudjátok, amikor hazamentem, mindig volt egy üdvözlési szertartásunk Fülöppel, és ez nagyon hiányzik. Mindig meg kellett nyújtóztatnom úgy, hogy a hóna alá nyúltam, ő meg olyan hosszúra nyújtózott a kezemben, amilyenre csak tudott.
Ha lennének megfelelő technikai eszközeim, mutatnék nektek képet mindhárom virágszálról (értsd: cicamica). Remélem enélkül is elhiszitek, hogy a világ legszebb, legaranyosabb macskái.

Üdv
Mili

Ypszi Creative Commons License 2000.11.03 0 0 1696
:(( Vigasznak itt egy cica, de lehet, hogy láttad már..

Előzmény: mili73 (1694)
Babaloo Creative Commons License 2000.11.03 0 0 1695
Talán eljött az ideje. Az én csodálatos macskakutyám (husky) is 3 évesen távozott, nagyon tragikus körülmények között. Nem rágódom rajta már, hogy miért ilyen korán. Remélhetőleg a cicád nem szenvedett, s most boldogan kergeti az egereket az örök vadászmezőn.
Előzmény: mili73 (1694)
mili73 Creative Commons License 2000.11.03 0 0 1694
Nem valószínű. A mikulás virág van, de számukra elérhetetlen magasságban, megközelíthetetlen helyen. Más mérgező növényről nem tudok a lakásban. Egyébként minden szakirodalmat beszereztünk és elolvastunk, mielőtt cicákok kerültek hozzánk, úgyhogy növényeket is úgy telepítettünk. Csak ez az 1 már megvolt, és nem dobtuk ki.

Egy olyan tipp volt, hogy valami sokk érte, és megállt a szíve. Kb ezer macsból ha 1-nél megesik. Miért az enyém volt az az 1?

Előzmény: lujza (1692)
lujza Creative Commons License 2000.11.03 0 0 1693
Forgó rendszerhez :
Volt olyan cicánk, akinek 3 kedvenc helye volt a kertben. Annyit használta öket, hogy mind a 3 helyen kipusztult a fü egy macskabölcsönyi helyen. :))
Előzmény: Faxni (1690)
lujza Creative Commons License 2000.11.03 0 0 1692
Nem evett meg valamit ?
(Egy csomó szobanövény is mérgezö.)
Előzmény: mili73 (1689)
Ypszi Creative Commons License 2000.11.03 0 0 1691
Na ez látod nagyon igaz.. pedig sok ember alacsonyabb rendűnek tartja az állatokat.. eccer nekem azt akarták bemagyarázni, hogy azért, mert nincs lelkük!!!
Előzmény: Faxni (1690)
Faxni Creative Commons License 2000.11.03 0 0 1690
Ypszi, mindegy is, az a lényeg, hogy az egyik megtanulja. Így már értik egymást, nem ölik. (Tanulhatunk tőlük)

nori, szomorú szomszédság, de örülök, hogy legalább valamennyire elviselhető állapotok vannak.
Forgó rendszer nekem is feltűnt, több kedvenc hely van és időszakonként váltogatják.
Faxni

mili73 Creative Commons License 2000.11.03 0 0 1689
Sziasztok!

Én is új vagyok a topicban, és hozzátok hasonlóan macskabolond. Nekem is van egy helyes történetem:
Mumó, a gyönyörű árnyalt ezüst perzsa cicám imádta, ha valami zörgő zacskóba belebújhatott, forgolódott, játszott benne. Élvezte a csörgést-zörgést. Egyik ilyen akciója alkalmával a kis alattomos sziámi macskánk (Fülöp azóta sajnos jobblétre szenderült) megijesztette Mumót. Erre szerencsétlen Mumó szeretett volna kiszaladni a zacsiból, de pechjére beleakadt a szatyor fülébe. Bepánikolt, és elkezdett eszeveszetten száguldozni a lakásban. Én ezalatt az ágyban olvasgattam, csak arra lettem figyelmes, hogy iszonyú zörgés-morgás-nyávogás jön az étkező felől. Kimentem, és annyit láttam, hogy a macsek pattog faltól falig, iszonyúan meg van ijedve, alig tudtam megfogni. Először a röhögéstől, másodszor pedig az eszeveszett sebességtől. Őfőkandúrsága tanult az esetből. Azóta messzire elkerüli a zacskókat, nehogy megint ő legyen a száguldó zacskó.

Egyébként lenne egy kérdésem, hátha tudtok válaszolni.
Imádott Fülöp nyáron itt hagyott bennünket. Új háza költöztünk, de ők benti macskok, nem járnak ki. Hamar megszokták a helyet. Elmentünk nyaralni, a cicákokat a szülőkre bíztuk. Fülöpnek nem volt semmi baja pénteken éjszaka, még játszottunk vele. Kajájuk, vizük megvolt. Szülők vasárnap érkeztek hozzájuk reggel, Fülöpöt összegömbölyödve halva találták, Elaludt. Csak 3 éves volt. Állatorvos tanácstalan. Én is. Azóta sem tudom kiheverni!! Mi történhetett vele??????
Segíccsetek.
Mili

Előzmény: Beki (1654)
Ypszi Creative Commons License 2000.11.03 0 0 1688
Jessie (the kutya) mindig is ilyen volt.. igazából az a gond szerintem, hogy ő volt először, teljesen egyedül, és hát el lett nem is enyhén kényeztetve, bár nem általam... A kaja az egyetlen, amit nagyon véd, de ebben semmi rendkivüli nincs, a macsekok meg már megtanulták a rendet..

Viszont az tényleg butaság, amit mondtak!! Ekkora marhaságot! Vegyük csak a vakvezető kutyusokat.. szép is lenne, ha meglátnának egy macskát, és rohannának utána...

A nevelést illetőleg igazad van, de sajnos már nincs annyi időm, hogy most átneveljem a kutyát, főleg, hogy a macskák már tudják, mi a rend..

Előzmény: Faxni (1685)
nori Creative Commons License 2000.11.03 0 0 1687
Pillanatnyilag a békés egymásmellett-élés állapota van nálunk, cicáimat délelőtt kiengedem, mostanában nem hoznak be halat. Úgy tűnik, szomszédainknak ez se nagyon tetszik, és bár komolyabb ellenakcióik nincsenek, de pl. kutyakakit dobálnak a ház előtti patakba, meg a kapunk elé szórják az összesöpört leveleket, de nem foglalkozom velük.

Mama szomorú, mert Cirmi hűtlen lett hozzá, nem jár be hozzá a szobájába, hanem inkább az étkező fűtőtestén heverészik. Vettetek már észre olyat, hogy bizonyos idő után (pár hónap) otthagyják kedvenc pihenőhelyüket, és újat keresnek? Úgy tapasztaltam, valamiféle forgó rendszerben változtatják, cserélgetik őket.

Előzmény: Faxni (1685)
lujza Creative Commons License 2000.11.03 0 0 1686
Nálunk a macskáknak mindent szabad.
Vissza is élnek vele a pimaszok, rendesen.
Egyszer a kutya szájából csórta ki egyikük a falatot. A nagy mafla kutyája meg szomorúan bámult az eltünö falat után..

Talán azért nem védik olyan dühödten a kaját, mert több kutya van, s a kutyák is is megnézik egymás tányérját, kaja közben. Olyan, mint egy szertartás. Egyszerre indulnak a másik tányérja felé, tükörképben. Csak arra nem jöttem rá, hogy adnak egymásnak jelet, hogy "csere most".

Előzmény: Ypszi (1684)
Faxni Creative Commons License 2000.11.03 0 0 1685
Kicsi segítséggel remekül megtanulják egymás nyelvét. Az ellentétek gyakran az eltérő jelhasználatból erednek, amit félreértenek (pl. farkcsóválás). "Rigolyákat" is megtanulnak, mint Prücsök is.
Eccer egy széttépett macska teteme felett adta elő nekem 1 okostóni, hogy igen, kérem, így van ez, a macska ugye a kutyának zsákmányállat mert kicsi és fut. Ami ösztönileg lehetséges, de a kutya ura ugye az ember és rendes kutya akkor fut a zsákmány után, ha erre utasítja a gazdi, vagy ha nem állítja le. Még rendesebb kutya meg nem tépi szét akkor sem, ha elkapja, hanem átadja a zsákmányt. Széttépni is akkor fogja, ha utasítás volt rá vagy nem állították le. Ehhez igazán nem kell nagyon sokat foglalkozni a kutyával, csak minimális nevelés kérdése szvsz.

nori, csendben-halkan megkérdezhetem, befagyott-e már végre az a halteknő? Hozott valami kis javulást az ősz a viszonyokban?

Faxni

Előzmény: Ypszi (1684)
Ypszi Creative Commons License 2000.11.03 0 0 1684
Na azé nálunk nincs ekkora béke az állatok között. A kutya minden élőnek nekiront, ami megközeliti a tányért, ha van benne valami. Én persze túrkálhatok a csontok között is, de én a gazdi vagyok.. szegény Prücsöknek eccer nagyon nekiment :( De már tudja a cila, hogy mit hogyan kell a kutyával...
Előzmény: mama (1681)
lujza Creative Commons License 2000.11.02 0 0 1683
Ma lerántották a fényképezögépmet. Lelógott a zsinórja, valszeg azzal foglalkoztak, mig kimentem kis idöre..

Bejöttem, felvettem a fényképezögépet, s rájuk néztem. Büntudatos képpel iszkoltak kifelé...

Nem lett baja a fotóapparátnak, szerencsére.

Előzmény: Faxni (1682)
Faxni Creative Commons License 2000.11.02 0 0 1682
Bizalmatlan irigy bagázs...imádom őket::))
Faxni
Előzmény: mama (1681)
mama Creative Commons License 2000.11.02 0 0 1681
Esélytelen:-)
Amíg otthon laktam, még a régi cicám és a kutya ugyanazt ették. Mindig. Ennek ellenére minden kajáláskor legalább egyszer tányért cseréltek... Szvsz muszáj nekik minden alkalommal ellenőrizni, hogy tuti biztos-e, hogy mindenki ugyanazt eszi...

Előzmény: Faxni (1676)
Beki Creative Commons License 2000.11.02 0 0 1680
Kedves Koltai Péter: reménykedek hátha. :))
Amúgy kedvelik a barlangszerű dolgokat pl.bevásárlókosár,takaron barlangszerű képződmény,szekrénypolc stb. Tehát, elvileg,egy barlangszerű cicaház is beválhat.:)))
És ha egyszer megszerették nincs több gazdipárnán alvás!
Előzmény: Koltai Péter (1677)
lujza Creative Commons License 2000.11.01 0 0 1679
XIII. ker. Pontosabban nem tudom.
Előzmény: Törölt nick (1678)
Koltai Péter Creative Commons License 2000.11.01 0 0 1677
Sziasztok!

Beki!

>>>
És milyen kényelmes lakhelye van. Lehet hogy én is beszerzek egy ilyet hogy végre egyedül aludhassak a párnámon.
<<<

Csak arra vigyazz, hogy nagyon finnyasak...
Ezt a hazikot az enyem ugy orokolte, mert Apam Cicajat harom masodpercnel tovabb nem lehetett benntartani a hazban. Az enyem orult neki, bar egy-ket hetbe beletelt, mire raszoktattam, hogy abban igeni jo aludni... De sajna azota is megvarja, mire en elalszom, csak utana megy bele... :-)))

Előzmény: Beki (1674)
Faxni Creative Commons License 2000.10.31 0 0 1676
Köszi Lujza, 5-én elmegyünk. Kismacsokat nem viszek, már biztos a miénk marad minda3.

Az miért van, hogy van 4 macsek, 4 szép fehér tiszta tökegyforma tányér nekik, telerakva 4 tökugyanaz finomsággal, ők meg egymás táljából ennének folyton, össze-vissza tolonganak lökdösődnek és hemzsegnek egy tányér körül? Mér nem hiszik el, hogy ugyanazt kapják, pedig már lassan 4 hónaposak és mindig ugyanazt kapták? Pedig próbálom őket orientálni, de hiába. Hát igen, a macskák lelkivilága...
Faxni

Előzmény: lujza (1675)
lujza Creative Commons License 2000.10.31 0 0 1675
4-én, 5-én macskakiállitás a Láng müv. központban.
Beki Creative Commons License 2000.10.31 0 0 1674
Koltai Péter:nagyon édi a cica! Nekünk is volt ilyen fekte-fehér-tarka és Tehénkének hívtuk. Nevéhez híven imádta a tejet meg a füvet. Csak sajna el kunyerálták tőlünk. És milyen kényelmes lakhelye van. Lehet hogy én is beszerzek egy ilyet hogy végre egyedül aludhassak a párnámon.
nori Creative Commons License 2000.10.31 0 0 1673
itt nincs TV :(((
Előzmény: lujza (1672)
lujza Creative Commons License 2000.10.31 0 0 1672
Macskás müsor megy az M1-en.
Maminti Creative Commons License 2000.10.30 0 0 1671
Kedves Koltai Péter, nagyon szép cicád van! :)

Érzékenységről még: rájöttem, hogy Kobold nem bírja, ha haragszom rá. Megint összeverekedtek valamelyik nap, és nagyban folyt a kergetőzés, hatalmas csatazajjal. Hirtelen betörtek a nagyszobába is, zúgtak össze-vissza a levegőben, és én a hirtelen zajtól úgy megijedtem, hogy felpattantam a székről, visszacsaptam a földre, és dühtől vörös fejjel elindultam Kobold, a kergető felé. Azt hiszem, pár kedves szó is elhangzott (veszélyesebbek a megsimogatlaknál), és őurasága jobbnak látta elpucolni. Visszaülök a gép elé, lassan lehiggadok, jön ám vissza Koboldka, halkan miákol, odadugja a buksit az arcomhoz, így kérve mintegy bocsánatot. Természetesen megkapta, simogatással együtt, ilyenkor nem bánja, sőt! :))

Koltai Péter Creative Commons License 2000.10.30 0 0 1670
Sziasztok!

Bemutatkozaskeppen kuldok par kepet a Cicamrol:









Mononak hivjak (tekintettel arra, hogy monochrom), de megsem egyfulu mano… :-)
Masfel eve sikerult meglatni az utcan, amikor a vallaig belelepett egy ilyen lyukacsos kanalisba. Korulbelul 4-5 hetes lehetett… Tobben voltunk ott, es nekem mar volt Cicam. Megis en voltam, aki hazavitte… Az ingem zsebeben teljesen kenyelmesen elfert. Meg a Trabant hangjatol is csak en ijedtem meg…
Par almatlan ejszakam utan sikerult ravennem a ket fenevadat, hogy annyira halkan utaljak egymast, hogy meg aludni is lehessen mellettuk. Sajnos a masik Cica mar nincs meg… :-(
Mono viszonylag jol nevelt, tisztaban van vele, hogy pl. az asztal tabu (ha latom… :-) )
Egyebkent kepes barmelyik vesztere itt tartozkodo haveromat a kesesben levo vacsi helyettesitesere szant valaminek nezni.

Roviden ennyi az en Cicam "tortenete"…

Faxni Creative Commons License 2000.10.28 0 0 1669
A macsoknak fantasztikus éles sokadik érzékeik vannak, 1 csomó mindent pontosan megéreznek. Mintha minden szőrszáluk finom kis antenna lenne. Ezért is rajongok értük többek között. Talán a macskás babonák is ezért alakultak ki. Sokat törtem a fejem, mér pont a macs és mér pont a fekete volt pl. a középkorban a boszorkány kötelező kelléke. Biztos azért, mert más mint a háziállatok általában. Függetlenebb, kevésbé irányítható és ezt az ember nehezen viseli.
Faxni
Előzmény: nori (1668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!