Keresés

Részletes keresés

CuteRiana Creative Commons License 2011.03.12 0 0 439

sziasztok!

 

aki árul epret 15 futó kéne amit kerítésre fel lehet futtatni és 30 nem futó

 

nem tudom hogy mostanában melyikek ajó fajták de amit apiacon vettünk már második éve nem marad meg és se a termés mennyisége sem az íze nem volt egy nagy valami

 

 

úgyhogy  ha valakinek van tippje palántája azt szívesen venném:)

 

 

kisvár28 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 438

Üdv !

 

Engem érdekelne a palánta szeretnék vagy pár tövet ha lehetséges.

Előzmény: voyager47 (437)
voyager47 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 437

Futóeperből palántám lesz tavasszal(most a hó alatt telel),ha érdekel.Hakras Romata is lesz pluszban valamennyi.(utóbbit tavaly mutatta be nekem egy rokonom a kertjében,mondván:neki csak ilyen,régi fajtája van,az én 5-6 ujdonságommal szemben.Hát,mit mondjak?Megnéztem a kis táblát,megkóstoltam a sívó homokon,június végén is méretes gyümölcsöt-aztán félretettem a pironkodást,és elkértem az összes fölös palántáját....)

Előzmény: hobbykertész43 (436)
hobbykertész43 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 436

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni? futós, folyó epert szereznék szerezni, nincs itt valakinek, aki más magért cserélne velem?

Ha igen, akkor kérlek a :

misi867@citromail.hu címre jelezze.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget

 Üdv: Misi

eddde Creative Commons License 2011.01.14 0 0 435

szia

foliazni akarsz?   vagy szabadfoldbe?   en daniaban szedtem a szamocat.  7 ha-on.  azota magamnak. 

szabadfoldon kell hozza 5000m2.   tragya:kb 150e.   csepegtető cső:kb100e.   palanta:20-25edb.=1-1.5milio    fekete folia (HA NEM SZALMAZOD):kb200e.     meg a munkadij.   durvan benne lesz 2millaban .sőt!   de ha nincs gikszer akkor mar első evben megduplaztad a pénzed.   ha erdekel a dolog, az adataimnal ott az emil. palantaugyben segithetek majd.

Előzmény: JoskoChef24 (434)
JoskoChef24 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 434

Sziasztok.Azt szeretnem megkerdezni hogy mekkora oszzegu befektetes kell ahhoz mondjuk hogy evi 5milliot tisztan keressek a szamocazassal.Korulbelul.A valaszokat elore is koszonom.Udv Jozsi

Flanell Creative Commons License 2010.09.29 0 0 433
Az eper szabadföldi növény.
Esetleg, mivel a cserép jobban átfagy, mint a szabad föld, a nagyobb fagyok idején beviheted valami fűtetlen melléképületbe, az ablak elé.
Előzmény: Kiskuka13 (432)
Kiskuka13 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 432

Sziasztok!

segítene valaki abban, hogy meddig lehet kint a csüngő eprem és egyáltalán hova tegyem télre?

Még mindig terem pedig se nap se meleg, és gyönyörű, imádom, fehéren is jobb izu mint bolti. Még soha nem volt, de a férjem meglepett május végén eggyel és azóta 3x akkora és szaporítottam is. 2x akkora cserépbe ültettem át palánta földbe és azt hiszem nagyon tetszett neki.  2-3 naponta 1-2 marék epret szedtem le. ennyi epret szezonban nem ettem, mint itthon saátból. Ez a legtutibb amit csak ajánlani tudok mindenkinek, igaz naponta 2x locsoltam, hogy ilyen legyen az eredmény.

udv Mindenkinek

Flanell Creative Commons License 2010.08.28 0 0 431
Esetleg Heves megyei ültetvényről jó? Rokon szerintem ritkít.
Előzmény: biota orient (429)
Iszka Creative Commons License 2010.08.27 0 0 430
1-1 szem már újra van, jövő héten lesz ismét normális adag.

nyami-nyami.
biota orient Creative Commons License 2010.07.26 0 0 429
segítséget szeretnék kérni.írjátok meg legyetek szívesek augusztusi telepítésre hol  tudok palántát venni.melyik kereskedőnél ill. faiskolában.
fűvesítenék Creative Commons License 2010.07.19 0 0 428

Sziasztok.

Az idén szeretnék epret ültetni.

Ha esetleg van közöttetek olyan aki ritkítja az eprétéskidobná a felesleget nem-e kűldené el nekem,természetesen a posta költséget állom.

Köszönöm

Szabó József

tech-pro Creative Commons License 2010.07.09 0 0 427
Köszi, sok kellene, én is ezt sejtettem.
Előzmény: Flanell (426)
Flanell Creative Commons License 2010.07.09 0 0 426
Szerintem nem hozza, nagy valószínűséxerint valami hibrid, de nemigen van nyilvánosságra hozva az előállítás módja, tehát mondjuk a magoncok negyede lesz olyasmi tulajdonságú, mint amiről a mag lett szedve. Vagy negyede sem.
Miért akarod magról? Sok kellene belőle? Sarjról is elég gyorsan fel lehet fejleszteni az állományt.
A Mara des Bois-ról nagyon szépeket írt egy csomagküldő, én is szívesen kipróbálnám.
Előzmény: tech-pro (425)
tech-pro Creative Commons License 2010.07.07 0 0 425
Hello!

Mara des Bois epret szeretnék magról ültetni. Azt kérdezném, ha a termő ugyanazzal a fajtával lett porozva, akkor hozza-e majd a magonc azt a minőséget, mint az anyanövény, vagy elvadul/mutálódik?

Köszi a választ, üdv
Előzmény: Iszka (424)
Iszka Creative Commons License 2010.06.16 0 0 424
Epret szárral szedünk, ez lehet 1 cm, de teljes szárral is szedhető.

Az indákat érdemes aug. elején-végén leválasztani, arra már erősek, az anyatőből is kapnak még tápanyagot és így gyorsabban tudnak nőni.
A szaporodó indákat meg mindkettő növénynél le szoktam vágni, kevesebb esély a betegségekre.

Virágzás: a mostani epreket az én meglátásom szerint elég könnyű évente 2-3 hullámban termést kicsikarni, a tavaszi (május) a fő és a 3. már nagyon kevés termést ad. Folyamatos öntözési hullámokkal és gyommentesen tartva lehet befolyásolni a több termést. Mondjuk van egy régi fajtám ami csak 1x terem egy évben, akár mit csinálok vele.

Nincs sok eprem, 2x2 és 4x2 méterben, erről 2 héten át napi 0,8-1,2 kg-t szedtem.

Az epres oldalam...
Előzmény: bbea81 (423)
bbea81 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 423
Sziasztok!

Vettünk egy csodaszép kis csüngő epret!
Kérdésem az lenne, hogy ha gyümölcsöt veszek le, akkor mekkora szárral csípjem le? Mert van, aki nem is szokott szárat lecsípni, csak lehúzza az epret. :-)
A másik kérdésem nekem is az lenne, hogy a földieprünk szépen elburjánzott, van egy csomó inda, ami beleágyazódott a földbe, ezeket hol kell leválasztani? Az "anya"növényhez közelebb vagy a legyökeresedett résznél?
Amin most nincs virág, azon már nem is lesz a nyár folyamán?
Köszönöm a segítséget!

Vacike Creative Commons License 2010.06.10 0 0 422
Köszönöm szépen a választ!
Flanell Creative Commons License 2010.06.09 0 0 421
Igen, ez az eper szokásos szaporítási módja, a legyökerezett indákat szét kell ültetni. Ha tudod locsolni, akkor gyakorlatilag bármikor lehet, ha már rendes gyökeret fejlesztett. Augusztus végén annyival jobb, hogy addig is gyommentesen tudod tartani az új helyét, az évelő gyomokat kipusztítani, meg akkor már nem is kell neki átélni a nagy nyári aszályt.
Előzmény: Vacike (420)
Vacike Creative Commons License 2010.06.09 0 0 420
Sziasztok! Kérdésem az lenne,hogy mikor érdemes eperpalántát ültetni?
Illetve ,hogy van itthon már eprünk,és ha az indák gyökeres részét elültetném megfoganna-e?
Pircsi73 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 419

Engem érdekelne az eladó futóeper palánta.
Milyen árban van és hova kellene érte elmennünk? Elültetéstől számítva mennyi idő múlva van rajta eper?

Üdv. Hössné Piroska
Előzmény: ildiko651125 (401)
gomba2008 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 418
Sziasztok.

Futóeper v. csüngőeper több kertészetbenis kapható, szerintem semmi különbség...magam részéről a Sieberznél vettem tavaly két tövet 470 Ft. /db áron.
Tökéletesen működik, szaporítom rendesen, folytontermő, és még ebben a szutyok esőben is jobb íze lett, mint az egyébként meseszép egyszertermő epreimnek. Lehet azért, mert kisebb bokrot növeszt, ritkábban van ültetve, és jobban éri az a kevés napfény.
Ez a Direkt Market Kft.-s futóeper nekem újdonság, de gyanús. Ha valóban magától kapaszkodik fel, akkor ilyet még nem láttam, de valamiért ezt nem nagyon akarom elhinni. Felkötözni meg fel lehet a többit is, de a magam részéről inkább hagyom lecsüngeni. Kevesebb macera.
20 tő rendeléssel jön ki az az ár amit hirdetnek, de akkor még ott a postaköltség, úgyhogy megint egy csúsztatás....
Előzmény: Ep128 (411)
Iszka Creative Commons License 2010.05.31 0 0 417
Eper szempontjából (is) nagyon rossz az időjárás!

Némi infót találsz itt is.
beetee Creative Commons License 2010.05.26 0 0 416

Inkább fehér, mint sárga...

 

Előzmény: beetee (372)
Iszka Creative Commons License 2010.05.26 0 0 415
411-s hozzászólásban lévő eperből majd, ha valaki vásárol, akkor írja a pontos árát.
Akárhogy számolok nem jön ki az ára, plusz posta és csomagolás az apró betűben...

Én ennyi pénzért postán is egy ágyásnyi nagy szemű, szinte folyton termő, de nem kúszót adnék...
Ep128 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 414
Most az egy dolog, hogy mennyire photoshop -olták az újságban, de az a tény érdekelne, hogy "futó eper palánta", mint "olyan" hol lelhető fel, ami "ilyesmi", mint a képen is látható. :-)
Előzmény: artamira (413)
artamira Creative Commons License 2010.05.25 0 0 413
Szép ez a photoshop fajta.
Előzmény: Ep128 (411)
hanimun Creative Commons License 2010.05.25 0 0 412
Sziasztok
Megtudná e valaki mondani van e különbség a kúszó és a futó eper közt. Van nekem de nem tudom karozzam csüng-essem
Ep128 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 411
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy ILYEN epret hol lehet venni, ha nem a postán akarom vidékről arany árban hozatni? :-) Sok helyen sokféle palántát láttam már, de ezt a "futó epret" még sehol! :-P
Köszi a választ előre is!
Iszka Creative Commons License 2010.05.15 0 0 410
Nem! Az indák megmaradnak. Ezeket lehet leválasztani és gyökereztetni is.


Saját epreim pedig túl szépek! Erős álló száron hozzák a termést, rengeteget!
Viszont, ha így megy enni nem kell róluk...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!