Keresés

Részletes keresés

nori Creative Commons License 2000.01.21 0 0 801
Lehetséges, de nekünk nem sikerült megakadályozni egyiknél sem a frigyet, igaz, ők közönséges kertekalji keverékcicák és szabadon járhattak ki a kertbe. Egy tény, Cicus tényleg nagyon leromlott a szoptatás végére, de hálistennek hamar rendbejött.
Lakásban tartott cicánál persze más a helyzet. Egyébként tényleg toporzékolva követelik!! Éktelenül virnyognak, a popsijukkat feltartják, és a hátsó lábukkal toporzékolnak! A szomszédom azt mondta, hívja az asszonyt, tanuljon :-))))
Előzmény: Gyötör (800)
Gyötör Creative Commons License 2000.01.21 0 0 800
nori, nori :-))))
Bizony akkor sem. Szigorú vagyok?
Orvosi ill. az egészségi szempontból nem árt még egy kis türelem. :-)
Előzmény: nori (799)
nori Creative Commons License 2000.01.21 0 0 799
Akkor sem, ha kiskorú nagy hangon, toporzékolva követeli, hogy rontsák meg?
Előzmény: Gyötör (798)
Gyötör Creative Commons License 2000.01.21 0 0 798
Szia nori, :-)
hidd el, többynire itt vagyok, de csak olvasás üzemmódban (ez az egész Tasztalra és a topicra is vonatkozik)....
Nono, várjunk még a kismatsokkal...
Azt hiszem egy-két tüzelési időszakon még túl kell esni a Házitigrisnek, mire közelebbi kapcsolatba kerülhet egy másneművel.... :-)
Nem engedném a kiskorú megrontását! :-D
Előzmény: nori (797)
nori Creative Commons License 2000.01.21 0 0 797
Szia Gyötör, rég láttunk, ha Pamats így folytatja, nemsokára lesz megint cicád!!
Előzmény: Gyötör (796)
Gyötör Creative Commons License 2000.01.21 0 0 796
Sziasztok Matskások, :-)

Jó olvasni benneteket, de sajnos nekem mostanában nem sok hozzáfűznivalóm volt a topichoz - mats hiányában.
De!
A héten meglátogattam régvolt házitigrisem, Erdőszéli Aranyos Zsuska (Pamats) hercegkisasszonyt, aki a felnőtt kor küszöbét elérve - 11 hónapos - meglehetős furcsa és szórakoztató dolgokat produkál...

Nagylány lett a lelkem! :-DDD

Bár ezt meglehetősen nyűgösen viseli, a lakótársa szerint éjszaka csak az ő ágyában hajlandó némi pihenésre, egyébként turbózva rohangál és kötekedik stb, stb. A legszebb mozzanat: a kishölgy, szokás szerint kiosont a nyíló lakásajtón a zárt emeleti folyasóra, ahová egy perc múlva valami hihetetlen hátborzongató ordító virnyogás hatására, halálra váltan rohant ki a gazdája és persze az egész szomszédság. A kis hölgy maga köré csavarintott farokkal ült az emelet közepén és iszonyatosan elmélyülten, mély beleéléssel adta a világ tudtára furcsa állapotját és hívott valaki, vagy valamit - talán egy kandurkát akinek a halvány illatát elkapta...
Persze az emberi jelenlétre visszavett, meglehetősen elkerekedett szemekkel, felháborodva szemlélte a gyülekezetet, majd a tanácstalan közönség előtt elegáns táncos léptekkel hazalejtett. :-)
Hát hogy tudna egy ilyen figyelemfelkeltő ezüstfehér perzsabundás kényeskedő cicalánynak bármilyen valamire való matskapasi ellenállni? :-DDD

nori Creative Commons License 2000.01.21 0 0 795
Ma Kormicilire és Pocakra rájött a bolondóra, fel alá rohangáltak, és rajtam, mint egy ÉLETTELEN TEREPTÁRGYON rohantak keresztül, néhány hajszálat eltávolítva a fejem búbjáról!!! Utána már csak a vázát lökték le az étkező asztalról, szerencsére a kárpitozott sarokpadra!!
Maminti Creative Commons License 2000.01.20 0 0 794
Konyhaajtó kérdése megoldva... :) Párom tegnap felszerelt egy gombos kilincset, amit még én is alig birok kinyitni... :) Koboldkám ott ült az ajtó előtt és panaszosan nyávogott. Határozottan kitolásnak érezhette a dolgot... Aztán bejött a szobába, és olyan szép, kérincsélő hangsúllyal nyávogott, hogy megesett rajta a szívem és kaptak egy kis szárazkaját nassnak (mert persze Arisz is abban a pillanatban felbukkant, noha korábban még ezerrel aludt a könyvespolc tetején) - ezzel meg is vigasztalódott... :) Persze a mai nap az igazi próba, kiváncsi vagyok mit alkot...
Yv Creative Commons License 2000.01.20 0 0 793
Tegnap készült a lépcsőn fekvő, a lépcsőt elfoglaló Pacniról kép:)
MAcsikát is le akartuk fényképezni egyik kedvenc helyzetében, konvektor előtt, kutyához bújva, de nem akart egyik állat sem szót fogadni. Macsit kitelepítettük másik kedvenc helyéről, Ötsi szekrényéből, lezavartuk a nappaliba, de csak mellék telepedett. A kuty szintúgy:) Érezték, hogy mire készülök?

Megtaláltuk Csufika csörgőslabdáját, amit jól eldugott még decemberben. Csak már nincs Csufika, hogy játszon...

Mamim tegnap egész nap Pacni miatt aggódott. A Vörösóriásnak csont ment a foga közé, és nem evett egy teljes napig! Persze nem látszik rajta egy deka fogyás sem:))) Na de, ha este sem evett volna, akkor irány a doktornéni. Hiába mondtam, hogy nem kell aggódni...

A macskák nálunk se szeretik, ha valami nem úgy van a házban, ahogy megszokták. Karácsonykor a kicsi egészen megzavarodott, mert egy asztal máshova került, helyét elfoglalta a fa. De ha valami miatt felfordulás van, azért sem rajonganak túlzottan:)

A macskák konzervatív állatok!:)

mama Creative Commons License 2000.01.19 0 0 792
Van egy pici állatbolt a lakásomhoz közel, a Jurányi utcában, ez a Széna tér közelében van, onnan kb. 2 perc séta.
Ott mindent lehet kapni, ami szem száj ingere, ami nincs, azt megrendeli a fiatal tulajdonos lány, aki nagyon kedves, és az egész bolt nagyon olcsó, a kaja is, meg az alom is, meg a játékok is, meg minden.
Tudom ajánlani, de könnyű elcsábulni, és vagyonokat hagyok ott, mert minden sz*rt összevásárolgatok:))
Ha nem esik ki neked nagyon, szerintem nézz be egyszer, az egésznek isteni hangulata van.
Előzmény: Maminti (788)
Kobzoska Creative Commons License 2000.01.19 0 0 791
Ez a hozzászólás komolyan elgondolkodtatott azon, hogy egy macska nem macska.
Előzmény: lujza (790)
lujza Creative Commons License 2000.01.19 0 0 790
Lakasatrendezes hatasa a macskakra. Ez jo.
Nem tudom a ti macskaitok, hol alszanak, a mienink lehetoleg a bundajukkal azonos szinu helyeken... (egy macskakonyvben azt olvastam, hogy nem latnak szineket :)
Kidobtuk a tetoteri ulogarniturat, +agytakarokat. A macskak rendezett elete azonnal felborult.
A Nagy, a szurke szinu, mimikrije az ulogarnituraval egyutt megszunt. Hetekig tetovan probalta alcazni magat, de nem volt elegedett egyik hellyel sem, s mindig uj es uj helyet keresett maganak, de szurke nem leven a lakasban, egyikkel sem volt elegedett. Ebben az atmeneti idoszakban a ket kicsi rengeteg hatalmas pofonnal lett gazdagabb, mert szeleburdi modon a mindig uj nyughelyet kereso Nagy orra ele huppantak. :)
A problema vegul megoldodott: a nagy szurke, kitomott, Dino nevu allatkat megtalalta, azota csak hozza bujik.
A kockas agytakaro eltuntevel meg a kis voros rejtoszine szine szunt meg. Az is tebolyogni kezdett a lakasban, s helyzetet sulyosbitotta, hogy a nagy hasonlokeppen szenvedett, s ezert a legvaratlanabb helyrol s pillanatban kapta a taslit. Az o helyzete egy narancsarga szinu furdoszobaszonyeggel oldodott meg vegul..

A fekete- feher meg allandoan koborol. feny-es arnyek hataran szeret alukalni, az meg mindig mashol van, s ezert mindenki folyton atgazol rajta. :(

Tegnap viszont nagyon jot szorakoztam :reggel aramszunet volt, s ilyenkor leall a futes, s hogy ne huljon ki a haz nagyon, lecsuktuk a tetoterbe vezeto lepcso folotti csapoajtot. Este aztan, beengedtem a 3 macskat s furcsa modon nyomuk veszett. Vegul aztan megtalaltam oket: mind a 3 a legfelso lepcsofokon kuporgott, szokatlan egyetertesben, fejuk elerte a csapoajtot, s tanacstalansaggal vegyes felhaborodas sugarzott roluk.
Sajnalatos modon a fenykepezogep a tetoterben volt, ezert nem tudtam lefenykepezni oket, mar megint. :(

Előzmény: Kobzoska (789)
Kobzoska Creative Commons License 2000.01.19 0 0 789
Kero, gratula a cicódhoz, igazán szép példány.

Buboka Mandoka, ahol egy cica megfér, ott jól meglesz egy másik is és a gondok nem nőnek arányosan. A pozitív hatásuk viszont exponenciálisan emelkedik.

Kamilla az elmúlt éjszaka lepisilte a kabátomat. Vajon honnan tudta, hogy éppen ma reggel akartam felavatni a másik, új télikabátomat?

Egyébként rendes, tisztességes macska, sose csinált még ilyet. Ez a lakásfelújítás teljesen megzavarta.

Előzmény: Maminti (788)
Maminti Creative Commons License 2000.01.19 0 0 788
Mama, és hol tudtad beszerezni azt a sok az egyben játékot Pesten?

Bubóka Mandoka, egy macska is pont annyi kárt tud okozni, mint kettő, ha rászánja magát, úgyhogy emiatt ne is aggódj... :)) Viszont két macskánál kétszer akkora az esélyed, hogy könnyesre nevesd magad rajtuk... ;)

Kero, szép a macs! :)

Előzmény: mama (784)
zizi Creative Commons License 2000.01.18 0 0 787
Tiszta apja :-)))))))
Előzmény: Kero (786)
Kero Creative Commons License 2000.01.18 0 0 786
Topiknyito matska 2 év multán

Bukoba Mandaka Creative Commons License 2000.01.18 0 0 785
Köszi. Én is gondoltam már rá, hogy esetleg beszerzek egy második macsekot, de eddig még nem tudtam rászánni magam. Lehet, hogy kettôvel már nem bírnék.
Előzmény: Kobzoska (778)
mama Creative Commons License 2000.01.18 0 0 784
Esetleg zárcsere a konyhaajtón?
Akkor lehet gombos, cipzáras, patentos, kulccsal, vagy anélkül:)))

Jelentem, a tegnap említett sok az egyben játékot Pesten is lehet kapni, tegnap én is vettem, 390 forintért, és sikere volt. Bár ez nem mérvadó, mert egy 3,5 hónapos cicánál mindennek nagy sikere van, különösen a papírgalacsinoknak, meg más ilyan hasznos dolgoknak.

Előzmény: Maminti (783)
Maminti Creative Commons License 2000.01.18 0 0 783
Mintakulcs nincs, tehát marad a rigli vagy a kallantyú. Csak olyan hülyén néz ki, hogy kívülről van zárva a konyha...
Előzmény: r_bendegúz (782)
r_bendegúz Creative Commons License 2000.01.18 0 0 782
Maminti,
kulcs: van mintakulcs? 1éb +oldások - rigli vagy kallantyú.
abrosz: módosítás "Design by Kobold & Arisz" :o) Azért remélem 6 a mosóporod.
r_b.
Előzmény: Maminti (781)
Maminti Creative Commons License 2000.01.18 0 0 781
Bendegúz, köszi az ötleteket! :) Szerencsére nem volt nedves a föld, úgy nézem kijön a terítőből. Valószínűleg mindketten dizájnoztak, az érdem nem hiszem, hogy csak Koboldé lenne. Arisz, amennyire "gyors" a reakcióideje (mint akit fejbevágtak egy téglával), annyira meg tud indulni, ha egyszer elhatározta magát... :) A gombos kilincs sem lehet rossz megoldás, persze a legjobb az lenne, ha tudnánk kulcsot csináltatni az ajtóhoz.
Előzmény: r_bendegúz (779)
Maminti Creative Commons License 2000.01.18 0 0 780
Vagy hozzatok neki egy másik macsot... :))

Arisznak egyébként az a jó szokása, hogy kora hajnalban (1/2 7 - 7, de volt, hogy megkönyörült rajtunk és 1/2 8-kor látott hozzá), felmegy a szekrény tetejére és ott nyávog a fal felé fordítva a fejét, s így még visszhangzik is. Ébresztőnek sem utolsó dolog. Viszont ha megetetem őket, nem sokkal később újra rázendít, s ilyenkor már csak az segít, ha eleve be sem engetem a szobába - akkor nyugton maradnak és a küszöbön ülve várják, hogy felkeljünk...

Előzmény: Kobzoska (778)
r_bendegúz Creative Commons License 2000.01.18 0 0 779
Maminti:
- asztalterítő: ha a maccstappancsok nyoma nem jön ki, akkor rajzold körül textilfilccel. A sarkába rejts el diszkrét "Design by Kobold" feliratot. :o)
- kilincs: gondolkodtatok már az angolszász fazonú gombos ajtónyitón, az valszeg macsekbiztos.
r_b.
Előzmény: Maminti (774)
Kobzoska Creative Commons License 2000.01.18 0 0 778
Lehet, hogy magányos. Gondolj bele, hogy mi, emberek mennyi baromságot megcsinálunk, amikor hiányzik egy társ (az egy másik történet, hogy mennyi baromságot megcsinálunk, amikor van). Szóval adjatok neki sok szeretetet, simogatást és végső esetben vigyétek el macskapszichológushoz. :-)))
Előzmény: Bukoba Mandaka (777)
Bukoba Mandaka Creative Commons License 2000.01.18 0 0 777
Sziasztok!

Ismét a segítségeteket kérem. Pamacskám az elmúlt pár hónapban érdekes szokást vett fel. Minden éjszaka leballag a galériáról a földszintre, és hangos nyávogásba kezd. Ezt éjszakánként többször is megejti. Ha rászólok, akkor előbb utóbb abbahagyja, és felballag ismét a galériára, majd egy ideig nyugton van. Tapasztalt már valamelyitek hasonlót a cirmosánál? Mi lehet a baj? Míg Lufi is itt lakott, nem volt ilyen gond. Lehet, hogy magányos a macsek? Vagy csak hiszti? Eddig arra gondoltam, hogy a kandúrsága okozza, de most már nem az. Szóval ez a nagy dilemmám.

Maminti Creative Commons License 2000.01.18 0 0 776
Kamilla, a kék macska... :))))) Nagyon jól nézhet ki...

A macsok sejthették egyébként, hogy valamivel nagyon kihúzhatták a gyufát nálam, mert aznap este már nem is csináltak több balhét: eltűntek balfenéken szundikálni...

Előzmény: Kobzoska (775)
Kobzoska Creative Commons License 2000.01.18 0 0 775
Édes kis drágák, nagyon tudnak, ha akarnak. És persze mindig akarnak.

Nálunk éppen bútorfestés folyik. Kamilla természetesen belelépett a kék festékbe. Most nagyon dízájnos a macska. Fekete-fehér-kék foltos, igazi különleges látvány. Szerencsére nem hordta szét.

Előzmény: Maminti (774)
Maminti Creative Commons License 2000.01.18 0 0 774
Még életemben nem voltam ennyire dühös a két háziátkomra mint tegnap. Kobold ugyanis híven jó szokásához megint átküzdötte magát az aknazáron és kinyitotta a konyhaajtót. Azt, hogy az ott telelő egyik növényemet rendszeresen megrágja, még hagyján, bár nem tudom, hogy szegény buxus hogy bírja majd tavaszig. De az ablakban elnyúló virágládából kiásták az egyik muskátlimat, kiszedték a cserepéből a pozsgásomat, mindezek után a kis földes tappancsukkal végigérdeklődték a konyhát, kezdve és befejezve a sárga asztalterítővel... Csak álltam és néztem a pusztítást, majd sarkon fordultam és szép kényelmesen rendet csináltam a szobában, leszedtem a száraz ruhát, kiteregettem, mire a mosogatáshoz eljutottam már tudtam vigyorogni... :) Aztán felmértem a károkat, úgy nézem, túlélték a növények a kertészkedést...

Párom ma reggel leszedte a kilincset a konyhaajtóról elsősegélyként. Kíváncsi vagyok, Kobold be tud-e jutni ezután is...

Kero Creative Commons License 2000.01.18 0 0 773
Nevezz be egy matskát vagy
bármiféle hazisarkányt.
Előzmény: Kobzoska (772)
Kobzoska Creative Commons License 2000.01.17 0 0 772
Én a debreceni Praktikerben vettem, azt nem tudom, hogy Pesten van-e.
Előzmény: Maminti (769)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!