Keresés

Részletes keresés

Tigris0704 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 5

Hát ebben sajnos nem tudok segíteni.Javaslom,hogy a falugazdásznál vagy az agrár kamaránál kérdezd meg.

Előzmény: juhosttt (4)
juhosttt Creative Commons License 2015.01.04 0 0 4

Ezt már olvastam én is. De pont a telepítési engedélyek az amiről kimondottan nem találok semmit. 

Előzmény: Tigris0704 (3)
Tigris0704 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 3

Semmivel se kevesebb.Ugyan úgy egyszerűsített adóraktári engedély adó szám stb..

De külön nem tudsz kérni mivel termelői borkimérésben csak a saját termelésű szőlőből készült bort árulhatod.

http://www.kisleptek.hu/termeloi_borkimeres_szabalyozasa/

ezen az oldalon elég jol összeszedték a lényeget a jogszabályokból.

A telepítési kvotáról sajna nem tudok semmit mivel mi a saját kiöregedett területeinket telepítjük át ahhoz meg egy sima kivágási + telepítési engedély elég.

Előzmény: juhosttt (2)
juhosttt Creative Commons License 2015.01.03 0 0 2

Én majd szőlő újratelepítési kvótát vennék, de mivel nem bortermő vidéken vagyok, így bonyolultabb a helyzetem...

Jelenleg még a hegybírók is tanácstalanok voltak az ügyemben... Egyelőre pihen a dolog, de ha valaki ki akarja vágatni a szőlőjét szólhat :)

 

A termelői bor eladásról amúgy nincs esetleg infód? Mennyivel "kevesebb" engedélyek és papírmutyi kell hozzá, mint egy rendes hivatalos borászathoz? Főként a telepíthető terület lenne fontos, de minden egyéb hasznos infót szívesen vennék.

Előzmény: Tigris0704 (-)
Tigris0704 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 1

Kinek,hogy alakulnak a borai?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.02 0 0 0

0 kannásb0r

Előzmény: Tigris0704 (-)
Tigris0704 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 topiknyitó

Sziasztok.

Azért nyitottam a topikot,hogy a borászat borkészítés minden rejtelmét meg tudjuk beszélni.Minden tapasztalatot meg tudjunk osztani egymással.

Rólam annyit,hogy Szekszárdon 10ha területen termelünk szőlőt amiből kb 400hl bort készítünk.

Remélem lesz forgalma a topiknak és hasznos információkat tudunk megosztani egymással.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!