Hát a macsok tényleg olyanok, mint a gyerekek. Ma, amikor nyakig be voltam-vagyok borítva munkával, tehát ahogy hazaértem, leültem a gép elé dolgozni, drága macsekjaim nagy randalírozásba fogtak. Repült asztalterítő, váza (szerencsére egyben maradt). Utána a billenyűzeten próbálták meg a kezemet elkapni - ez programozáskor kimondottan praktikus. Aztán nagy nehezen megnyugodtak. Amikor gyanúsan nagy csend lett, szétnéztem, hát a kis drágák lecincálták a frissen vasalt nadrágomat és a pulóveremet a fotel támlájáról és azon szunyókáltak boldogan. Vasalhatok újra :((
Mancs tegnap este úgy döntött, kezébe (pontosabban mancsába) veszi az irányítást. Kiszemelte magának az asztalra készített körtés joghurtot, és úgy döntött, ezt most egyedül fogja bekebelezni. (máskor persze ketten szoktuk elfogyasztani). Legnagyobb bánatára a zárófóliát mégsem tudta teljesen önállóan leszedni, így kénytelen volt osztozni velem. Ha láttatok még szemrehányó pillantásokat!
#On
Na mindegy, ugy tunik az idok folyaman elfelejtettem htmlt irni...
#Off
Szoval mivel nem talaltam magyar macskas lev listat ezert letrehoztam egyet.
A http://macskak.listbot.com cimen lehet csatlakozni hozza. Mindenkit szivesen varok!
Koszonettel: Paws
A pocaksimogatás nálunk a gyönyörök felső foka. Szemek félig nyitottan a semmibe révednek, szájacskák félig kinyilnak... szóval teljesen támadásnak veszik :))
Mostanában kicsit kedvtelennek tünnek a cicusok. Bár azért kellő energiával be lehet őket hergelni a játékba. Lehet, hogy hiányzik nekik a szabadban mozgás? Olyan vágyakozva ülnek szellőztetéskor az ablakban ... Jöhetne már a nyár, hogy lehessen fára mászni, tetőn sétálni, madarakat kergetni.
Hááát, ez a hascsiki dolog erről az enyémet se értesítette senki. Majd szólok neki, hogy ezentúl ne vágja magát hanyatt, és dobálja széjjel a lábait, hogy simogassuk a hasát:)))
A macskakönyvek néha igen érdekes dolgokat írnak, múltkor azt olvastam, hogy konzerv kaja mellé nem kell víz. Erre ma reggel elfogyott, én nem vettem észre, az átok meg ahelyett, hogy hitte volna, hogy nem szomjas, rámugrott zuhanyzás után, és nyalta le a vállamról a vizet. A csaptól ugyanis eléggé fél, onnan nem iszik:)
Tudjátok mi a bizonyíték, hogy a macska inteligensebb, mint a kutya?
Sehogyan nem lehetne rávenni nyolc macskát, hogy méteres hóban egy szánt húzzon:))))
Azért van a hasicsikinek olyan pontja, ahol a macs télleg csiklandós és arra föl előfordul, hogy mind a négy lábát nekitámasztja az ember kezinek, oszt' teljes karommal-körömmel elfelé tolja, mindennek összes karmoltsági következményével :-(. A jobbik eset ehhez képest az, ha csak sértődötten fölkel és szemrehányó tekintetet maga után hagyva odébb vonul...
Aztán lehet próbálkozni a kiengeszteléssel!
Amit nagyon szeretek továbbra is, az az, amikor a melső talpacska közepébe bujtatja az ember az ujját és erre a kis csibész körülfogja a karmaival, de csak gyengéden.
Jol olvastam. Max rosszul volt irva. :)
Igaz, hogy azt is olvastam, hogy a macska nem tud 2 labra allni, mert alkalmatlan erre a csontozata, meg hogy ne simogassuk a hasukat, mert azt minden macska tamadasnak veszi, ugyhogy itt abbahagytam az olvasast, minek olvassak olyan konyvet, hogy milyennek kepzeli a macskakat vki, aki meg sose latott egyet se kozelrol....
>Nem tudom a ti macskaitok, hol alszanak, a mienink lehetoleg a bundajukkal azonos szinu helyeken...
A mienk 3 naponkent keres uj alvohelyet. Eleg precizen tartva az utemezest. Es szinte mindig sikerul neki uj helyet talalni a hazban, egesz lehetetleneket is.
>(egy macskakonyvben azt olvastam, hogy nem latnak szineket :)
Ezt rosszul olvastad. A macsta termeszetesen lat szineket, csak az emberhez kepest rosszabbul.
Kutyátad eteted, itatod, simogatod, sétálni viszed és azt gondolja: "Ez az Isten!"Macskádat eteted, itatod, simogatod és azt gondolja: "Én vagyok az Isten!"
Kedves macskatartó kollégák (nálunk Mucika -hivatalos nevén Jar-Jar Bings rombolja a lakást és az idegeimet:)), másik nagy kétrészes topik kapcsán felmerült, hogy vonjuk össze őket újra, mert most már nem okoz gondolt letöltésnél a sok hozzászólás és így egy helyen van az összes. A kérdésem tehát: összerakjuk-e eggyé az első és a második macskás topikot?
Nos igen, apró csavarhúzóból ki tudja mi nőheti ki magát... :)
Arisz tegnap este teljesen meg volt őrülve. Ide-oda mászkált a szobában, nyávogott, mászott volna fel a falra, tévére, függönyre (úgy kellett leszedni a drapériáról, egyszerűen sehol nem találta a helyét. Aztán végre elaludt. Van valami tippetek, mi okozhatta a hisztijét?
Maminti,
- _tele_ poharaknál főleg ajánlatos vigyázni (a vörösborfoltot le tudnák koptatni magukról a maccsok?) :o)
- szerszámosláda: hová gondolsz? Csak egy apró csavarhúzó, meg ..., meg ... ;o)
jó 7végét
r_b.
Igen, nem árt megszokni, hogy nem tudja az ember a könyökével lenyomni a kilincset, miközben poharakkal van tele a keze... :) Elég nehéz megoldani, hogy ne a macsok figyelő tekintete előtt gyakoroljunk ajtónyitást, márcsak azért sem, mert meggyőződésem, hogy képesek teleportálni magukat bárhova, ahol esély van arra, hogy beleüssék a kis orrukat valamilyen eseménybe...
Az én túlélő női táskám végképp feladná az összeillesztéseit, ha még egy szerszámosládát is hurcibálnék benne... :)
Maminti,
először tényleg szokatlan a gomb kezelése (a cégünknél ilyen van), eltelik egy kis idő, mire ugyanolyan automatikus mozdulattá válik mint a hagyományos kilincs. Minden esetre _ne_ a tigrisek szeme láttára gyakoroljatok. :o)
(többek túlélő női táskájának is nékülözhetetlen tartozéka volt a kis csavarhúzó, ha a Tiédben még nincs, akkor ideje lenne, hogy párod meglepjen vele :o) ).
r_b.
Bendegúz, úgy néz ki, hogy megállítja a macsekinváziót a gombkilincs. Tegnap annyira jól szuperált, hogy mi is alig bírtunk bejutni a konyhába... Még szerencse, hogy a párom túlélő férfitáskájában volt egy kisméretű csavarhúzó, amivel szétkaphatta a kilincset, miközben Kobold kíváncsian figyelt... :))