Keresés

Részletes keresés

napalm. Creative Commons License 2017.11.13 0 0 25981

Fűtésrákötés lehet, hogy olcsóbb nálatok, de nálam ingyen volt, mert én csináltam. Én tettem fel a gázkazánt, én kötöttem be, én csináltam a kéményt.

Nem kérték a gázszerelő papírjait a kéményesek/Gázosok?

Előzmény: nagykunsági (25961)
nihill01 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 25979

Annyira nem az utcáról esik be a kémény átvevő, hogy konkrétan a katasztrófavédelem küldi ki.
Aztán meg innentől ugyan úgy jön az emberi tényező, van akitől itt a toppicban járdát kértek majdnem lapos tetőre, nálam meg az udvaról felnéztek hogy aham az ott a kémény.

Előzmény: Apaxp (25972)
Peet14 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 25978

Sziasztok!

Jóváhagyott gázterv alapján korszerűsítjük a fűtèst. Egy tetőtèri szobában került kièpítèsre a kazán, indirekt tároló, melynek nem volt ablaka. Mivel egy nagyobb felújításban vagyunk benne, eredetileg ezt a helysèget nem alakítottuk volna tovább, hanem a fűtès átvètele után leválasztottuk volna a gèpèszetet a szobából. Kèrdès, hogy a szobában szabad-e nyílászárót feltenni, ami nem szerepelt a gázterven? Vagy mindenkèpp meg kell várni az átvètelt ès csak utána?

herrkz Creative Commons License 2017.11.13 0 0 25977

Nem, nem néztem bele. Egy kb 12x12x3cm-es doboz a falon aa kazán alatt. A két termosztát vezetéke ebbe meg bele, a bal felső sarkán világít két zöld led, és ebből a dobozból megy a kazánba a vezeték tovább.

Nem tudok privátot írni, az eladó termosztátoddal kapcsolatban! Megírnád a tudnivalókat? Az én emilem publikus. (Mennyiért, postaköltség kb, stb.) Köszönöm!

Előzmény: Broo (25892)
misimókus73 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 25976

Külső hőmérséklet érzékelő van.

 

Akkor érdemes bekapcsolni? 

Előzmény: Petya79 (25975)
Petya79 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 25975

Az AUTO funkciónak külső hőm. érzékelővel vagy Sensys-el veszed hasznát. Van valamelyik?

A Komfort funkciót pedig ha időzítettre váltod, akkor a kazán az utolsó melegvíz vételezést követő fél órában még azonnali melegvizet biztosít...legalábbis elméletileg. Én teljesen kikapcsoltam.

Előzmény: misimókus73 (25974)
misimókus73 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 25974

Jó reggelt ! :)

 

 

Az Ariston Genus Premium EVO System 24 kazánom be van állítva rendesen. (  Azthiszem :)  )

Az AUTO Funkció bekapcsolásának van értelme? Mire jó valójában ez a funkció?

 

A másik kérdésem az lenne hogy a HMV beállításánál be van állítva a KOMFORT Funkció ,, mindig aktív"-ra. Mi változik, ha átállítom ,,időzítettre" ?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

vampywiz17 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25973

Sziasztok!

 

Vegul, a tanacsotakat megfogadva ("olyat kazant vegyel, amihez van a kornyeken szerviz") egy Westen Boyler Condens+ 24-re esett a valasztas.

 

Ehhez egy Tado Smart termosztátot (V3) akarok csatlakoztatni. (egy kezdokeszlet es egy radiator termosztat a haloszobaba)

 

Ezzel is van par kerdesem:

 

- A fonti kazanhoz lehet buszal is csatlakoztatni, vagy csak a "natur" On/Off modszer jatszik?

 

- A buszos csatlakozasnak mik a pontos elonyei? (info a kazan felol, oda-vissza vezerles, ilyesmik?)

 

- Tado megbizhato? (en jokat olvastam rola)

 

Most, a jelenlegi hazunkban egy "kinai" smart termosztatot hasznalunk, alapbol egesz jol mukodik , az egyetlen baja, hogy a tavoli eleres mukodese eleg hektikus (gyanitom valami kinai szerveren keresztul megy). Ugy vagyok vele, hogy ha ekkora beruhazast vegzek az uj hazon, akkor a vegere nem teszek egy ilyen instabil termosztatot... Ilyen baj a Tado-val nincs?

Apaxp Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25972

"...a kéményseprő meg átveszi majdnem látatlanban is..."

erre ne fogadj, mert nem az utcában sétáló kéményseprő végzi az átvételt. Nyomásmérést végeznek  a belső csőnél.

Ja és a tetőn biztosítani kell a kémény biztonságos megközelíthetőségét.

Előzmény: tgwh8 (25971)
tgwh8 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25971

Ez a vegyes kéménye volt :D

Amúgy meg emiatt nem fogok sokat rugózni ha a gázkazánra kerül a sor. Nem nézek törvényt, csak hogy mit ajánlanak a készülékhez. Megkérdezem a kéményseprőt hogy veszik át, ki csinálja olyanra, az illető felszereli, a kéményseprő meg átveszi majdnem látatlanban is, annyira tutibiztos, hogy szabályos minden. Max tervet mutatok neki, ha kérdi hol van. De bármi más papírmelót kerülök ami fizetős ha egyszer azt mondja, hogy azokat nem fogják nézni.

Előzmény: nagykunsági (25968)
nagykunsági Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25970

Ebben igazad van, csak lehet az a kevés hely, ahol elég egy parapet szett. Nálam sem volt elég. 

 

Könyök meg 1 méter. Hát eléggé a fal mellé kell tenni, hogy kiérjen. 

 

Nekem indító idom, tisztító idom, 50 cm egyenes, könyök, 1 méter egyenes 50 cm egyenes kivezető idom. 

 

Felfele rövidebb lett volna. Ha a könyök helyett beteszem a kivezető idomot, kint vagyok a tetőn kívül. 

Előzmény: sabrinho (25965)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25969

Van két lába. Azt drótozd be a kazánba. Ennyi.

Előzmény: Broo (25966)
nagykunsági Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25968

Én nem tudom mit rugózol a kémény építési engedélyén. 

 

Kazán tetejéből indul, tehát nincs alapja. Ki kell érnie a tetőn, tehát nincs 6 méter. 

Előzmény: tgwh8 (25963)
nagykunsági Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25967

Másfél méter 30-ból kijön. 

 

Indító idom , tisztító idom, egyenes és tetőkivezetés. Kérdés, hogy az egyenes idom 50 cm, vagy 1 méter. Az indító idom meg a tisztító az kb fél méter a tetőkivezetés 80 cm. 

Előzmény: BJaca (25962)
Broo Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25966


ImmerVictrix12kWTTAmicoV2 kicsit részleteznéd ezt saját gyártású 250 Ft-os külső hőmérséklet érzékelőt hogy csináltad meg?

A KTY 81-110 érzékelőt megtaláltam. Ez mellé nem kell semmi más? Esetleg fényképed van róla?

Előre is köszi.

sabrinho Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25965

Hát azért egy parapet szett épp' elhagyja a 10 ezret, ezzel szemben egy kémény... Talán nem csak az átvétellel olcsóbb. Én egy százast minimum spóroltam az oldalkivezetéssel. 

Előzmény: nagykunsági (25961)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25964

Sziasztok! Kövezzetek meg, biztos mindenki ezt kérdezi.. 

Ki melyik kazánra esküszik?

Új építés, 30tetökivezetés, 150m2, kombi kazán, 3szoba radiátor, nappali padlófűtés, két fűrdő padlófütés plusz törölköző szárító.

Nagyjából ez a felállás. 

ja és 30cm tégla, 12cm nikecel. Egyszintes..

köszönöm!

tgwh8 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25963

Nyugaton.

DE most akkor 250-250 ezret kér a kéményes meg a villanyszerelő?

Eddig úgy néz ki, elég lesz a homlokzati kivezetés, az azért csak nem többszázezres tétel, vagy tévedek? Nagykunsági 55 ezret írt talán.

Villanyszerelő meg gázszerelő olcsón dolgozik. 30 ezer alatt kötnek be egy vegyeskazánt. Vill.szerelő fél millió helyett - itt annyit mondtak amikor kérdeztem - 100-150 ezer körül újrahúzták az egész házat.

 

A járási építésügyi hivatal adja ki az építési engedélyt, ami kötelező alappal rendelkező új kéményre és vagy ha 6 méter feletti alappal nem rendelkező. És ez a vicc az egészben, nem egyértelmű, hogy mikor kell építési engedély. Mert ha nincs alapja, alacsony, vagy magas, és a régi helyére kerül, akkor nem kell. Vagy kell. Ha nincs alapja, de nem a régi helyére teszed, akkor kell. Vagy nem. Mindegy mekkora. Ha van alapja akkor kell. Vagy csak akkor kell, ha hat méter feletti... ki hogy értelmezi a törvényt... érted, van ahol kötelező az építési engedély egy szerelt kéményre, mert rámondják hogy hat méter feletti, valahol nem kell, mert nincs alapja, hiába nyolc méter... a lényegi válasz az lett, hogy ők ezt nem tudják, de ez a válasz nem használható fel jogi ügyekben, ami amúgy baromság, mert akármikor hivatkozhatok rá, és el is fogják fogadni. Vagy fél évet szarakodtak a válasszal, aztán tavaszra csúszott az új kémény, és rohadjanak meg alapon nem foglalkoztam vele többet, kell-e építési engedély vagy sem...

Előzmény: Broo (25959)
BJaca Creative Commons License 2017.11.12 -1 0 25962

Na, ezt nem tudtam, hogy ilyen esetben elég csak kilógatni a tetőn. Igaz, ennek nem kell huzat. Akkor inkább kinyögöm a kéményseprőknek a 15-öt, mint hogy macerázzak más módon. A cserénél a kémény borsos ára volt az egyik, amin aggódtam. Tehát így meglenne 60-ból a kb másfél méter kémény +15 az átvétel. Talán fél misiből meglenne az egész. Ha most egy Termotéka 20-as álló gázkazánt cserélnék le kondenzációsra, akkor 25%-ot lehetne spórolni az éves gázszámlán? A radiátoraim elvannak 40-50 fokon.

Előzmény: nagykunsági (25956)
nagykunsági Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25961

Attól függ, ki mennyiért veszi a fát. 

Nagyon sokan nem is számolják, csak előítéletesek a gázzal, annyival elintézik, hogy szar, meg drága. De ha megkérdezed tőlük, 1 téli szezonban hány köbméter fogy, nem tudják. 

 

Fűtésrákötés lehet, hogy olcsóbb nálatok, de nálam ingyen volt, mert én csináltam. Én tettem fel a gázkazánt, én kötöttem be, én csináltam a kéményt. 

 

Ha oldalra vezeted ki akkor is kell kémény, mert az is az, csak jogilag nem minősül annak, így annyival olcsóbb, hogy nem kell átvetetni a kéményseprőkkel. 

Nekem ha felfele viszem rövidebb füstgázelvezetés is elég lett volna, csak akkor át kellett volna vetetni a kéményseprőkkel, meg fizetni kellett volna a kéményseprési díjat. Bár nem tudom mit sepertek volna. 

Jó azóta lett, hogy nem kötelező. 

De ez csak addig, míg valaki meg nem gondolja magát. 

 

Milyen engedélyt szeretnél te kéményre? Járásügyi hivataltól? Mi köze hozzá?

Előzmény: tgwh8 (25952)
Apaxp Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25960

A 300 induló-csillagos égbe belefér :D  Igaz a kémény készítő és villanyszerelő kimaradt.

Előzmény: Broo (25957)
Broo Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25959

Az ország melyik részén van ez az ingatlan?

Előzmény: tgwh8 (25952)
nagykunsági Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25958

Ez is egy gumiparagrafus. Ki, hogy értelmezi. 

 

Előzmény: klacus798987 (25950)
Broo Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25957

Plusz a beüzemelés kb 40.000 Ft. Úgy tudom ha nem a kazán saját kéményével van szerelve, akkor még azt is kell tervezni kb. 20-25.000 Ft.

Mágneses iszapleválasztó meg ilyen apróságokról nem is beszélve.

Előzmény: Apaxp (25933)
nagykunsági Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25956

Honnan veszed a 6 méter magas kéményt?

 

Ha felfele viszed ki, akkor elég, ha tetőn kívül van. 

 

Csak mivel nem oldalfali kivezetés kéménynek minősül , így át kell vetetni a kéményseprőkkel. 

Előzmény: BJaca (25951)
misimókus73 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25955

Sziasztok !

 

Megpróbálom még egyszer leírni,most egy kicsit összeszedettebben a problémámat. Teljesen amatőr vagyok, csak azt írom le amit tapasztalok.

 

Van egy Ariston Genus Premium EVO System 24 kazánom. Ez felel a fűtésért és a HMV-ért. Fűtés rendben.

A gondom a HMV-vel van.  HEIZER BSF 120 indirekt tárolóm van. (https://www.google.hu/search?q=heizer+bsf+120&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjjhP7S1rnXAhXLWBoKHeNaBLgQ_AUICigB&biw=1280&bih=900#imgrc=KoaB2EcTqgFHTM:&spf=1510511696315)

40 fokra van beállítva a HMV.  A hőmérő szonda a hátuljában van, alultól a harmadik lyukban.

Az elején, felöl pedig egy kölső hőmérő. A problémám az, hogy ha pl.10-20 liter víz elhasználása után a szonda érzékeli hogy lehült a víz és nekiál főteni. A külső hőmérő jelzi hogy 50-55 fokosra felmegy a melegvíz. Én ugyebár az 50-55 fokos vizet engedem ki, mert felül történik a melegvíz elvétel.  Ami használatkor gondot tud okozni. A feleslegesen elhasznált gázról nem is beszélve.

Ha napközben nincs melegvíz fogyasztás, 38-42 fok közt szépen dolgozik.

 

Más ötletem nem volt, ezért most a szondát betettem a külső hőmérő helyére (elöl-felül).

 

Tudnátok segíteni hogy miképp lehetne elkerülni az ilyen nagy hőingadozást?

tgwh8 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25954

Nem vezetheted ki, mert nem homlokzatra teszed :D tudom, érdekes :D de vannak függőlegesen állók is, na olyat tehetsz, már csak azt kell megtudnod, mik rá a szabályok...

Előzmény: BJaca (25951)
sabrinho Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25953

"

A jogszabályban az vagyon:

- nem lehet lakóépület 10 m-es körzetben."

 

Ezt írtad...

Erre reagáltam. Ne ragozzuk...

Előzmény: klacus798987 (25934)
tgwh8 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25952

Elméletileg, de TE is olvashattál jó pár példát, hogy csak nem sikerült a régi gázkazánnal hozni fa árban a telet. Én is azt mondom hogy elméletileg egy árban van, aztán mégse...

Ha lesz szigetelés, akkor elvileg jobb lesz a vegyestüzelés komfortja is. Az összehasonlítás nehéz, láthattad, szigeteltem a padlást + 2 éves fa, aztán ugyan annyi fa fogyott :D csak másoknak ez 130% volt :D a végén úgyis lesz puffer, tehát ha nem egy milla a gázkazán, akkor össze is tudom hasonlítani.

De nekem nem lesz festés :)

Fűtésrákötés itt azért olcsóbb.

Nem kell kémény elvileg, erre már rájöttünk, és ha nem értelmezik máshogy a jogszabályokat, akkor jól is járok.

 

Apaxp

Ha az jött volna ki, hogy egy millió, akkor hagyom a francba. Így viszont, hogy kb. a fele, már van értelme zaklatni a gázszerelőt, ő meg majd megmondja mennyi az annyi. Remélhetőleg kéményestől, szerelésestől, kiegészítőkkel, tokkal-vonóval, max kazán nélkül, de biztos ajánlani fog egyet, meg még azt is fogja tudni, errefelé hogy értelmezik a jogszabályokat. Unom már leírni, de a járási építésügyi hatóságnak halovány lila fingja nem volt, hogy kell-e az új kéményemre építési engedély vagy sem... 6 méter feletti, alapozás nélküli...

Akkor jön a kettes fázis, működni fog-e a kondenzációs gázkazán vagy sem...

 

Köszöntem mindenkinek, majd írok ha jutottam valamire, ha ok a buli, akkor majd egy normális kazán választásában kérek segítséget, mert semmit nem tudok róluk.

Előzmény: nagykunsági (25935)
BJaca Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25951

Ha nekem a kazánházban lenne a kazán (tudom, ritka paradox :) ), ami lapostetős, akkor annak a tetején ki lehetne vezetni egy ilyen homlokzati füstgáz-elvezetőt?

Pirossal jelöltem a rajzot, jelenleg a vegyes kéménye mellett van egy szerelt alu kémény.

Nem bánnám, ha nem kellene 6 méter magas kémény. Vagy ezzel nem sokat spórolnék?

Előzmény: sabrinho (25946)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!